Bombadil

Több
19 éve 1 hónapja #269783 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Bombadil

"Szép ez a kő, az is szép volt aki egykor viselte"
Nekem erről nem felttélen a gyermekáldás jut eszembe...


Szervusztok!
Talán csak azért komolyodik el, mert emlékezik. Bombadil mindenre emlékszik, ahogy már írtátok: az első vízcsepp, az első makk... A buckában talált minden darabról nyilván tudja, kié volt, látta azt, aki viselte.
Ugy emlékszem, róla mondja Gandalf (vagy Elrond?): "a legvénebb apátlan". Ebből nekem az jön le, hogy neki nem is kell utód, hiszen amióta/amíg Arda létezik, ő is itt van.
Ugy emlékszem, Aranymag Frodót tündebarátnak nevezi, akkor viszont ő tünde.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269769 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Estelio írta:

Alyr Arkhon írta: Aranymag nimfa? Tudtommal Tolkiennél nincsenek nimfák. Én afféle kisebb maiára tippelek. És azoknak (Melian példája alapján) lehet gyerekük.

Melain nem azért tudott gyereket szülni, mert tünde alakot vett fel??


Biztosan tünde alakot vett fel?
Egyébként Aranymagot is tündének nézi Frodó elsőre...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269747 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Bombadil

Alyr Arkhon írta: Aranymag nimfa? Tudtommal Tolkiennél nincsenek nimfák. Én afféle kisebb maiára tippelek. És azoknak (Melian példája alapján) lehet gyerekük.

Melain nem azért tudott gyereket szülni, mert tünde alakot vett fel??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269735 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Niph/Elentári írta: Nekem felötlött egy dolog. Emlékeztek amikor Toma kiszabadítja a hobbitokat a buckamanó fogságából és a kincseket a domra szórva, kivesz onétt egy kincset. És akkor kissé gondolkodoba esik....mintha valamiért szomorú lenne. Nem lehet hogy amiatt mert neki nem volt gyereke??? Végül is olvastam egy eszmefutattást és ott emlitik hogy nem lehetett elkvileg gyermeke......
Mivel Aranymag nimfa volt, Tomát pedig olyan maia félének lehet tekinteni...


"Szép ez a kő, az is szép volt aki egykor viselte"
Nekem erről nem felttélen a gyermekáldás jut eszembe...

Aranymag nimfa? Tudtommal Tolkiennél nincsenek nimfák. Én afféle kisebb maiára tippelek. És azoknak (Melian példája alapján) lehet gyerekük.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269726 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Bombadil
Nekem felötlött egy dolog. Emlékeztek amikor Toma kiszabadítja a hobbitokat a buckamanó fogságából és a kincseket a domra szórva, kivesz onétt egy kincset. És akkor kissé gondolkodoba esik....mintha valamiért szomorú lenne. Nem lehet hogy amiatt mert neki nem volt gyereke??? Végül is olvastam egy eszmefutattást és ott emlitik hogy nem lehetett elkvileg gyermeke......
Mivel Aranymag nimfa volt, Tomát pedig olyan maia félének lehet tekinteni...

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260514 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Bombadil

Ecthelion írta:

Aragond írta: Tolkien csak annyit írt Bombadilról, amennyi a könyvben van? Sehol máshol nincs róla semmi? Mert érdekelne néhány dolog róla.


Bombadil Toma kalandjai.


Tényleg! Láttam is már, csak megfeledkeztem róla. A borítóján Toma ugrál egy patakban a köveken.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258779 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

Aragond írta: Tolkien csak annyit írt Bombadilról, amennyi a könyvben van? Sehol máshol nincs róla semmi? Mert érdekelne néhány dolog róla.


Bombadil Toma kalandjai.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258763 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Bombadil
Tolkien csak annyit írt Bombadilról, amennyi a könyvben van? Sehol máshol nincs róla semmi? Mert érdekelne néhány dolog róla.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #255780 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

Toma gazda írta: Szerintetek bombadiléknak volt e jelentősége a GYh ban? ha igen mi?


Talán csak annyi, hogy megmentette Frodót az öregfűztől, és a buckamanótol. Másküéönben már ott véget ért volna a Gyűrű háború.
És onnét, a buckából származott az a kard, ami (a könyv szerint) a Boszorkányúr halálát okozta.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #255778 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

Toma gazda írta: Szerintetek bombadiléknak volt e jelentősége a GYh ban? ha igen mi?


Szvsz csak annyi, amit Frodóékért tett. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #255777 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintetek bombadiléknak volt e jelentősége a GYh ban? ha igen mi?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254161 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil
Namarie!
Én a teremtést, és TERMELÉST mondtam. Nem Eru szerű teremtést ( a semmiből) hanem a valamiből (fák, füvek, növényekből) való teremtésre, magának a természetnek az ujrateremtődésére gondoltam.

Ha meg maia, akkor , mivel koncentrálta az erejét, meg ott van még Aranymag is (akkor Ő is maia), és így erősebbek mindenmásnál, kivéve a valákat és Erut.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254158 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

Phaedra/Namarie írta:

olorin.papa írta: :D De legalább ilyen lelkesen tudom védeni az ellenkező oldalt is, ha úgy van kedvem, de nekem az a megoldás is szimpatikus, hohy Toma magának Ardának a szülötte, mint ahogy egy görög mitológiai lény, aki Gaianak volt a fia, és az annya táplálta, és adott erőt neki, és csak úgy tudta megölni Herkules, hogy felemelte a levegőbe.
Bocs, az elkanyarodásért, vagyis Toma magának Ardának a fia, és belőle meríti az erejét is, így az végtelen.
de drámaian kötődik Ardához, és ha totális uralomra tzörne, azzal a földet gyötörné, akkor saját pusztulását segítené elő.
Azért nem hatott rá a gyűrű, mert maga fölötte állt minden dolognak, ami a pusztítást szolgálta, Ő teremtés, és termelés ura volt.
Remekül kiegészítették egymást Aranymaggal, aki az éltető vízzel született, és ketten életet hoznak létre.
Így megvan a vég-és a kezdet.
Toma Ardával született, és Ardával fog pusztulni.


ha azt mondod, hogy a Teremtés Ura, akkor azt mondod, hogy ő Iluvatar. Iluvatarnak pedig nem lehet vége.

Viszont érdekes kérdés: ha toma maia, miért nem hat rá a Gyűrű, hiszen a többi maiára hat: Gandalf is elutasítja, szarumánt kifordítja(?) magából?


Mert Toma-bármi légyen is- felette áll Szauron hatalmának, Toma önmaga ura, neki senki nem parancsolhat.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254154 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta: :D De legalább ilyen lelkesen tudom védeni az ellenkező oldalt is, ha úgy van kedvem, de nekem az a megoldás is szimpatikus, hohy Toma magának Ardának a szülötte, mint ahogy egy görög mitológiai lény, aki Gaianak volt a fia, és az annya táplálta, és adott erőt neki, és csak úgy tudta megölni Herkules, hogy felemelte a levegőbe.
Bocs, az elkanyarodásért, vagyis Toma magának Ardának a fia, és belőle meríti az erejét is, így az végtelen.
de drámaian kötődik Ardához, és ha totális uralomra tzörne, azzal a földet gyötörné, akkor saját pusztulását segítené elő.
Azért nem hatott rá a gyűrű, mert maga fölötte állt minden dolognak, ami a pusztítást szolgálta, Ő teremtés, és termelés ura volt.
Remekül kiegészítették egymást Aranymaggal, aki az éltető vízzel született, és ketten életet hoznak létre.
Így megvan a vég-és a kezdet.
Toma Ardával született, és Ardával fog pusztulni.


ha azt mondod, hogy a Teremtés Ura, akkor azt mondod, hogy ő Iluvatar. Iluvatarnak pedig nem lehet vége.

Viszont érdekes kérdés: ha toma maia, miért nem hat rá a Gyűrű, hiszen a többi maiára hat: Gandalf is elutasítja, szarumánt kifordítja(?) magából?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254098 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil
Igen, saját elgondolás, már akkor megszületett, amikor először olvastam a könyvet. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254085 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta: :D De legalább ilyen lelkesen tudom védeni az ellenkező oldalt is, ha úgy van kedvem, de nekem az a megoldás is szimpatikus, hohy Toma magának Ardának a szülötte, mint ahogy egy görög mitológiai lény, aki Gaianak volt a fia, és az annya táplálta, és adott erőt neki, és csak úgy tudta megölni Herkules, hogy felemelte a levegőbe.
Bocs, az elkanyarodásért, vagyis Toma magának Ardának a fia, és belőle meríti az erejét is, így az végtelen.
de drámaian kötődik Ardához, és ha totális uralomra tzörne, azzal a földet gyötörné, akkor saját pusztulását segítené elő.
Azért nem hatott rá a gyűrű, mert maga fölötte állt minden dolognak, ami a pusztítást szolgálta, Ő teremtés, és termelés ura volt.
Remekül kiegészítették egymást Aranymaggal, aki az éltető vízzel született, és ketten életet hoznak létre.
Így megvan a vég-és a kezdet.
Toma Ardával született, és Ardával fog pusztulni.


Ez saját elkézelés? Mert nagyon tetszik, sokkal inkább, mint a maia konceció.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254084 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil
:D De legalább ilyen lelkesen tudom védeni az ellenkező oldalt is, ha úgy van kedvem, de nekem az a megoldás is szimpatikus, hohy Toma magának Ardának a szülötte, mint ahogy egy görög mitológiai lény, aki Gaianak volt a fia, és az annya táplálta, és adott erőt neki, és csak úgy tudta megölni Herkules, hogy felemelte a levegőbe.
Bocs, az elkanyarodásért, vagyis Toma magának Ardának a fia, és belőle meríti az erejét is, így az végtelen.
de drámaian kötődik Ardához, és ha totális uralomra tzörne, azzal a földet gyötörné, akkor saját pusztulását segítené elő.
Azért nem hatott rá a gyűrű, mert maga fölötte állt minden dolognak, ami a pusztítást szolgálta, Ő teremtés, és termelés ura volt.
Remekül kiegészítették egymást Aranymaggal, aki az éltető vízzel született, és ketten életet hoznak létre.
Így megvan a vég-és a kezdet.
Toma Ardával született, és Ardával fog pusztulni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254080 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bombadil
Nem lehetünk biztosak abban, hogy (már kedetben) az Öregerdő része volt Középföldének. (így Toma sem)
Bocsánat hogy folyton ezzel hozakodom elő, de sokmindenre fény derül belőle:
" S még így is er

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254077 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil
Hümm... :D
Na inkább elolvasom Urhman Iván írását aztán visszatérek :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254076 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

Ecthelion írta: Valóban. Viszont a Gyűrűben volt Szauron hatalmának nagy része. Nem érem mit értesz "szét szórás" alatt, a "bűvigéket" amikkel a szolgáit "lekorlátozta" (azt tették amit "mond")? De mit jelent szerinted az hogy Ő volt az Első, és Ő lenne az utolsó? Érdekel, te hogy értelmezed ezt!


Ha Sauron hatalmának java részét a Gyűrűbe öntötte, akkor még neki magának is kellett hagynia valamennyit, és a sok Új alak formázás is sok erőt kivett belőle.
De had idézzek a Szilmarilokból: "szellemét kimerítette az uralkodás szolgái fölött, meg mohóság, és a gonoszság táplálása a lelkükben". Ez ugyan Morgoth ra vonatkozik, de igaz lehetett Sauronra is...
Még kerestem egy részletet, de nem találtam... :?
Ha úgy vesszük, hogy mindketten egyforma erősek voltak, akkor -mivel Toma megőrizte mindet, sőt Aranymag révén még erősödhetett is, akkor a HK-ra már Toma volt a legerősebb lény középföldén, a Valák és Eru után.

Az, hogy Ő volt a legelső, és Ő megy el utoljára, az lehet az is, hogy Toma mindhjárt Arda teremtésével jött el oda, és Ő maga is részt vett a teremtésben, legalábbis abba a kis "sarokban" ahol Ő élt.
Mint mondja a Szilmarilok, hogy a valákkal más szellemek is jöttek (maiák), hogy a teremtésben segítsenek, és lehet ezek közül Toma az egyik, és talán a legelső argán megtetelepedett maiák közül.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #254073 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bombadil
Arra vonatkozóan, hogy Ő volt az Első:

„Toma el

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254069 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta: Az, hogy nem hat rá a gyűrű, nem azt jelenti, hogy Ő nem maia, hanem azt, hogy lehet maia is, de nem szórta szét az erejét, mint Sauron, és nem korlátozták le, mint az istárokat.
Ő koncentrálta az erejét, egy kis helyre, és ne feledjük Aranymagot sem, az ő erejét sem...
Melian is maia volt, mégis olyan Övet kerített Doriath köré, amivek még Morgoth sem igen bírt...


Valóban. Viszont a Gyűrűben volt Szauron hatalmának nagy része. Nem érem mit értesz "szét szórás" alatt, a "bűvigéket" amikkel a szolgáit "lekorlátozta" (azt tették amit "mond")? De mit jelent szerinted az hogy Ő volt az Első, és Ő lenne az utolsó? Érdekel, te hogy értelmezed ezt!
Gil: pótolom mindenképp!!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254064 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bombadil

Ecthelion írta: Ki így értelmezi, ki úgy. Viszont az hogy nem hat rá az egyik legerősebb maia gyűrűjének hatalma az is elég. Persze ellenérv: Toma erősebb maia :D Akkor mit jelent az hogy, Ő volt itt legelőször, és az hogy Ő esne el utoljára? Te ezt hogy értelmezted?


Erről is esik szó a tanulmányban... olvasd el amit Gandalf linkelt ( link )
ha jól tudom ez megegyezik azzal ami a könyvben van ( Bombadil Toma kalandjai)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254062 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil
Az, hogy nem hat rá a gyűrű, nem azt jelenti, hogy Ő nem maia, hanem azt, hogy lehet maia is, de nem szórta szét az erejét, mint Sauron, és nem korlátozták le, mint az istárokat.
Ő koncentrálta az erejét, egy kis helyre, és ne feledjük Aranymagot sem, az ő erejét sem...
Melian is maia volt, mégis olyan Övet kerített Doriath köré, amivek még Morgoth sem igen bírt...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254059 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta:

Ecthelion írta:

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: Azt a könyvet pont nem olvastam. Megvan gépen, majd bepótolom. De szerintem maia nem lehet, a Tanácsban elhangzottak miatt.


Akkor sürgősen pótold! Mind a kettőt! Ugyanis a tanácsban sokminden elhangzott, de az nem, hogy Toma NEM maia! :D


Egyértelműen nem hangzik el az tény, viszont az elhangzottakból levonható következtetések miatt.


Én is elolvastam, és én azt a következtetést vontam le, hogy Toma maia. :D


Ki így értelmezi, ki úgy. Viszont az hogy nem hat rá az egyik legerősebb maia gyűrűjének hatalma az is elég. Persze ellenérv: Toma erősebb maia :D Akkor mit jelent az hogy, Ő volt itt legelőször, és az hogy Ő esne el utoljára? Te ezt hogy értelmezted?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254056 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

Ecthelion írta:

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: Azt a könyvet pont nem olvastam. Megvan gépen, majd bepótolom. De szerintem maia nem lehet, a Tanácsban elhangzottak miatt.


Akkor sürgősen pótold! Mind a kettőt! Ugyanis a tanácsban sokminden elhangzott, de az nem, hogy Toma NEM maia! :D


Egyértelműen nem hangzik el az tény, viszont az elhangzottakból levonható következtetések miatt.


Én is elolvastam, és én azt a következtetést vontam le, hogy Toma maia. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254051 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: Azt a könyvet pont nem olvastam. Megvan gépen, majd bepótolom. De szerintem maia nem lehet, a Tanácsban elhangzottak miatt.


Akkor sürgősen pótold! Mind a kettőt! Ugyanis a tanácsban sokminden elhangzott, de az nem, hogy Toma NEM maia! :D


Egyértelműen nem hangzik el az tény, viszont az elhangzottakból levonható következtetések miatt.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254047 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Bombadil
Miért mondana ellent a Tanácsban elhangzottaknak?

Egyébként a cikk fent van a neten is:
www.zone.ee/aurin/szakirodalom/u ... marol.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254046 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

Ecthelion írta: Azt a könyvet pont nem olvastam. Megvan gépen, majd bepótolom. De szerintem maia nem lehet, a Tanácsban elhangzottak miatt.


Akkor sürgősen pótold! Mind a kettőt! Ugyanis a tanácsban sokminden elhangzott, de az nem, hogy Toma NEM maia! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #254045 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Bombadil

Gilgolwen Nimrandir írta: A gondolat folytatása a Film/Gandalf topicban már off lenne úgyhpgy inkább itt:

Ecthelion írta:

olorin.papa írta:

Ecthelion írta:
Igen, mivelhogy Melian is járta Középföldét, és ő nagyon nem volt istar;)
És a többi maia sem, csak Gandalf, Szarumán, Radagast és a Két Kék... ;)


Ha már itt tartunk, akkor Bombadilt és Aranymagot sem hagyhatjuk ki, mivel egyes nézetek szerint ők is maiák voltak...


Igen, de csak egyes nézetek szerint ;)


A Bombadil Toma kalandjaiban, van néhány oldal Uhrman Iván (a könyv egyik fordítója) tollából ezzel kapcsolatban. Ott egyértelműen arra a következtetésre jutott hogy Toma és Aranymag is maia.


Azt a könyvet pont nem olvastam. Megvan gépen, majd bepótolom. De szerintem maia nem lehet, a Tanácsban elhangzottak miatt.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.696 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére