Kérdések

Több
19 éve 5 hónapja #249092 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha jól emlékszem Nerdanel még vele volt amikor a szilmarilokat készítette... :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249090 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Kérdés: a szilmarilok sokadszori olvasása után a következőre jutottam:

Feanor és Nerdanel elválása azelőtt történt, vagy kb. azzal egy időben történt, hogy Finwe feleségül vette Indist, és kb. ekkor csinálja meg a Szilmarilokat is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249088 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ben Kenobi írta: Nem tudja valaki, honnét tudnám letölteni a Leithian-éneket angolul?
Google-ön rákerestem, de nem találtam sehol. :?
A HoME-t leszedtem, abban benne van, de sok magyarázat van benne, és nem egységes vhogy, vagy csak én vagyok nagyon béna... :roll: (aminek nagy az esélye)
Szóval, ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. :)

Sajnos egységes, befejezett Leithian-ének nem létezik, kénytelen leszel megelégedni azzal, ami a HoME-ban van, annál teljesebb változat (legjobb tudomásom szerint) nem létezik.
Narbeleth: én a helyedben a Nyelvek és írásokban próbálkoznék, ott talán több esélyed van egy válaszra... ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249055 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv tudósnép!
Mit jelent ez:
"Uglúk a bagronk sha pushdug Saruman búbhosh skai" ?
(Sauron's mordorian Black speech)

Egy padon találtam a sulinkban. ([size=9:ziisjqjn] a zárójeleset értem...[/size])

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248077 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudja valaki, honnét tudnám letölteni a Leithian-éneket angolul?
Google-ön rákerestem, de nem találtam sehol. :?
A HoME-t leszedtem, abban benne van, de sok magyarázat van benne, és nem egységes vhogy, vagy csak én vagyok nagyon béna... :roll: (aminek nagy az esélye)
Szóval, ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248008 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: Akkor még Beleriand D-i része volt a Szürkerév helyén is!


Nem déli, hanem Beleriand keleti határa volt a Kék Hegyek, és Szűrke Rév akkor még nem is létezett, mert a Lún folyó nem ott ömlött a tengerbe...
Mint olvastad, azt a másod korban alapították, amikor már Beleriand elsülyedt
:roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248006 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor még Beleriand D-i része volt a Szürkerév helyén is!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247991 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Celeb__ írta: Es meg vmi (tele vagyok kerdesekkel :wink: ). Szoval megneztem a Silmarilok terkepet es összehasonlitottam a GyU terkepevel es nem ertem, hogy mind a kettön rajta van az Ered Luin, de a Szilmariloken nincs ott a Szürkerev...nem tudom, lehet, hoy csak en vagyok ilyen szerencsetlen :oops:


Esetleg ajánlanám figyelmedbe a Középfölde Atlasza c. könyvet, segíthet a hasonló problémák megoldásában.
Reklámrovat OFF :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247987 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
A Szilmarilokban nem is lehet ott Szürkerév, mivel Szürkerévet a Másodkor elején (Mk. ') alapították, tehát melkor megdöntése, és az Első Kor lezárulta után.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247955 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Celeb__ írta: Es meg vmi (tele vagyok kerdesekkel :wink: ). Szoval megneztem a Silmarilok terkepet es összehasonlitottam a GyU terkepevel es nem ertem, hogy mind a kettön rajta van az Ered Luin, de a Szilmariloken nincs ott a Szürkerev...nem tudom, lehet, hoy csak en vagyok ilyen szerencsetlen :oops:


Az Utolsó csatában, ahol Morgothot megdöntötték, a világ is megváltozott.
Ered Luin-tól nyugatra fekvő Beleriand elmerűlt a tengerben, az Ered Luin vonala ketté tört, és a Lun folyó uj medert talált magának.
Ott alapította Círdan Szürkerévet.
Ami a GyU-ban nyugati határ, az a Szilmarilokban a keleti határ volt. (Ered Luin)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247952 Írta: Celeb__
Celeb__ válaszolt a következő témában: Kérdések
Es meg vmi (tele vagyok kerdesekkel :wink: ). Szoval megneztem a Silmarilok terkepet es összehasonlitottam a GyU terkepevel es nem ertem, hogy mind a kettön rajta van az Ered Luin, de a Szilmariloken nincs ott a Szürkerev...nem tudom, lehet, hoy csak en vagyok ilyen szerencsetlen :oops:

"sosem voltunk senkik...mindenhonnan jöttünk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247839 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
A Gyűrű Keresésében még van néhány info a bakacsinerdei tündékről, de Legolasról nem nagyon tudsz meg belőle többet (max a felmenőiről :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247838 Írta: Celeb__
Celeb__ válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy vmit meg nem ertek, illetve nem tudok. Elolvastam termeszetesen a GyU es a Szilmarilokat is, de összesen ennyit tudunk az eszaki tündekröl, amit Legolastol tudunk? Erröl hol lehet többet megtudni?

"sosem voltunk senkik...mindenhonnan jöttünk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247640 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Nelossel írta: Lehet, hogy volt már erről szó, de... Mi lett Elrond fiaival? Ők is elhajóztak Nyugatra az apjukkal?


Középföldén maradtak, és az embersorsot választották.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247498 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem is így rémlik..valószínű hogy így van.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247447 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Nelossel írta: Lehet, hogy volt már erről szó, de... Mi lett Elrond fiaival? Ők is elhajóztak Nyugatra az apjukkal?

Ők lettek a Középföldén maradt tündék urai Völgyzugolyban. [size=9:28b4rpqe](ha jól emlékszem...)[/size] :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247434 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Kérdések

Nelossel írta: Lehet, hogy volt már erről szó, de... Mi lett Elrond fiaival? Ők is elhajóztak Nyugatra az apjukkal?


A könyvben azt írták hogy....fú....nem jut eszembe....De biztos hogy a könyvben írtak erről!!!!!!!!!!!!!!!!4

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247431 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy volt már erről szó, de... Mi lett Elrond fiaival? Ők is elhajóztak Nyugatra az apjukkal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247179 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Tharkún írta: Látta vki a Gyűrűk Urából készült rajzfilmet? (Én nem)
Mi a véleménye róla? (rajzok, hűség a könyvhöz...)
Írjatok! :D

Én sem láttam még, csak képeket belőle és hááát hogy is mondjam.... nem túl meggyőző.. :roll:


Egyetértek. :itscool:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247041 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Tharkún írta: Látta vki a Gyűrűk Urából készült rajzfilmet? (Én nem)
Mi a véleménye róla? (rajzok, hűség a könyvhöz...)
Írjatok! :D

Én sem láttam még, csak képeket belőle és hááát hogy is mondjam.... nem túl meggyőző.. :roll:


Én láttam, mint film az első ilyen élményem volt, volt benn egy-két érdekes rész...
Nekem tecc... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247035 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: Látta vki a Gyűrűk Urából készült rajzfilmet? (Én nem)
Mi a véleménye róla? (rajzok, hűség a könyvhöz...)
Írjatok! :D

Én sem láttam még, csak képeket belőle és hááát hogy is mondjam.... nem túl meggyőző.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247026 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: Látta vki a Gyűrűk Urából készült rajzfilmet? (Én nem)
Mi a véleménye róla? (rajzok, hűség a könyvhöz...)
Írjatok! :D


Egy szóban: rémálom :eek2: Ha bővebben is érdekel, esetleg megkaphatod tőlem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246960 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Kérdések
Látta vki a Gyűrűk Urából készült rajzfilmet? (Én nem)
Mi a véleménye róla? (rajzok, hűség a könyvhöz...)
Írjatok! :D

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246836 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta:

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Középföldén a Harmadkorban volt más vulkán az orudroinon kívül?


Én pl Ereborra tippelnék, lévén, hogy a környék tájképébe nem nagyon illett bele (értsd: nem tartozott semmilyen hegységbe), szóval szvsz egy kósza vulkánkitörés hozhatta létre...


Működő vulkán nem, legalábbis nem tudok róla...
talán valamikor a Magányos Hegy... :roll:


Khm...

Erebor=Ereb sind. Mn. ’Magányos’, az Ęr sind. szn ’egy’ és az ’-eb’ melléknévképző valamint az or(od) sind. fn. ’hegy’

Linguist OFF

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246835 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Középföldén a Harmadkorban volt más vulkán az orudroinon kívül?


Én pl Ereborra tippelnék, lévén, hogy a környék tájképébe nem nagyon illett bele (értsd: nem tartozott semmilyen hegységbe), szóval szvsz egy kósza vulkánkitörés hozhatta létre...


Működő vulkán nem, legalábbis nem tudok róla...
talán valamikor a Magányos Hegy... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246829 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Középföldén a Harmadkorban volt más vulkán az orudroinon kívül?


Én pl Ereborra tippelnék, lévén, hogy a környék tájképébe nem nagyon illett bele (értsd: nem tartozott semmilyen hegységbe), szóval szvsz egy kósza vulkánkitörés hozhatta létre...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246828 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Estel Adániel írta: Van tipped, honnan származhatna erre vonatkozó info? :roll: Vulkánokról szvsz nincs szó a Tolkien-korpuszban, az Orodruinról egyértelműsíthető egyedül, hogy az.


Azért ha megnézzük, pl a Meneltarma is lehet vulkán. Númenor pusztulásakor tűz tört fel belőle.
Erebor is érdekes. Egy aránylag sík vidék közepén emelkedik egy hegy, öt gerinccel, amelyek a csúcs közelében futnak össze. A belsejében meleg (néhol forróság) van, és nem Szmógtól :roll:
Vasudvard is lehetett régen vulkán. A kürtőben megkeményedett anyagból készülhetett Orthanc tornya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246781 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
Van tipped, honnan származhatna erre vonatkozó info? :roll: Vulkánokról szvsz nincs szó a Tolkien-korpuszban, az Orodruinról egyértelműsíthető egyedül, hogy az.
(Mellesleg, ha lett volna, nyilván az se sokat számít az Egy Gyűrű megsemmisítése szempontjából, hiszen a szöveg azt állítja, hogy csak ott lehet elpusztítani, ahol megalkották. ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246708 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Középföldén a Harmadkorban volt más vulkán az orudroinon kívül?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246619 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések

Szárnyas Jobbrog írta: Ne haragudjatok :roll: :oops: , de hol lehet olvasni Cirion és Eorl esküvőjéről? Én nem is tudtam, hogy házasok voltak :oops:


Felhívnám becses figyelmedet az eskü és az esküvő szavak közötti morfológiai és szemantikai különbségekre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.003 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére