Kérdések

Több
20 éve 9 hónapja #164996 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Elég sok dolgot vett át a germán, angolszász, kelta, és finn(?) mitológiából.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164982 Írta: Elwing.
Elwing. válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy már kérdezték-remélem még nem-, de nincs véletlenül Tolkien világának és a tündéknek valami valóságalapjuk?

" ...Vakként mentem végig a halandó életen..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164343 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Kérdések
Sil!
Köszönöm a segítséget! Akkor mihelyst vége a vizsgáimnak babózok. A barátném is azt mondta, aki az egész Gyűrűk Urát valami 6 nap alatt olvasta el, hogy a Szilmarilokkal 2 hétig küzdött. Már alig várom a vizsgaidőszak végét. :bounce:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164253 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandala: A Babó vagy a Szilmarilok közül valamelyiket. (Szvsz a Babót.) A Babónak a fordítása elég zavaró, a Szilmariloknál meg készülj fel, hogy az elején (esetleg az első olvasásra) nem fogod tudni, hogy ki kinek a kicsodája, mert több ezer név van benne, elég tömény. A Szilmarilok után mindenképpen érdemes újraolvasni a Gy.U.-t, a Gyűrű keresését meg csak a Szilmarilok után ajánlott elolvasni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164240 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Kérdések
Segítséget, szeretnék kérni.
Mint kezdő tolkiennista, - aki a film előtt még nem is hallott se a könyvről, se Tolkien apóról - kiolvastam a Gyűrűk urát. Mivel menjek tovább? Szilmarilok, Babó, vagy Gyűrű keresése?
Előre is köszönök minden jó tanácsot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161203 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
köszi, megvan:

tarks B; Orkish corruption of Tarkil - 'Man of Gondor' [tar- high, noble (Sil) + khil- follow (Sil);
'followers' - a figurative term for Men and specifically the Edain, since they 'awakened' following the
awakening of the Elves]; an Orkish pejorative for the Edain

tehát egy orkosan eltorzított változata a Tarkil "nemes követő" = adán, gondori ember kifejezésnek


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161197 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

amanibhavam írta: Kik illetik és hol? Emlékeztess, lécci, nekem nem rémlik.

A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér, VI. könyv, 1. fejezet: Cirith Ungol tornya, Sagrat írta: Valami nagy harcos csatangol erre, egy olyan véres kezű tünde vagy azoknak a mocskos tarkoöknak az egyike.


És ezután még említi. Remélem így emlékszel. Tudom mindig ezekre azu apró hülyeségekre vagyok kíváncsi, :oops: de ha van valami azért szóljatok.
Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161188 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

De régóta nem volt kérdésem. (No, nem azért, mert olyan okos vagyok, hanem azért, mert mindig iskolából hazafelé jut eszembe és tanulás utánra elfelejtem. :evil: De komolyan.)
Szóval a második-harmadik részt olvasgatom és két kérdésem lenne:
1. Lehet-e pontosan tudni mit jtakar pontosan a tark jelző? Ezzel illetik Samut, meg még a mocskossal persze. Valami különleges tünde harcos? Esetleg nemes tünde? Nekem ezek a tippeim.


Kik illetik és hol? Emlékeztess, lécci, nekem nem rémlik.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161178 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

De régóta nem volt kérdésem. (No, nem azért, mert olyan okos vagyok, hanem azért, mert mindig iskolából hazafelé jut eszembe és tanulás utánra elfelejtem. :evil: De komolyan.)
Szóval a második-harmadik részt olvasgatom és két kérdésem lenne:
1. Lehet-e pontosan tudni mit jtakar pontosan a tark jelző? Ezzel illetik Samut, meg még a mocskossal persze. Valami különleges tünde harcos? Esetleg nemes tünde? Nekem ezek a tippeim.
2. És pontosan mi az a Fekete Gödör? Hol van?

Előre is nagyon köszönném a választ. Szeretem dolgokat két(több) oldalról szemlélni, ezért kell az orkok nyelvrajzát is tanulmányozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160596 Írta: elda
elda válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

A két torony 88. oldalán Szilszakáll tisztázza a fák és az entek egymásba való " átjárhatóságát". Akkor az entek átalakulhatnak fává és meghalnak, elvesznek, mint az entasszonyok, vagy fából is alakulhatnak enté, Szilszakáll szavaival fölébrednek ? Gondolkodóak, beszédük van, ami fontosságukat is jelzi Tolkien szemében !!! A fák élnek és irányítják sorsukat. Fangorn fái nem olyan gonoszak, mint az Öregerdő fái, itt a gonoszság nem ette úgy be magát odvaikba, Szilszakáll szerint.

De élnek és mozognak és az entek beszélnek is velük! :!:

A gondolat örök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160567 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem ne keverjük Ilúvatar Gyermekeinek beszédét és az állatok beszédét. A kettő egészen más.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160528 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor ezek szerint van lelkük is? 8O

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160527 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A kivétel erősíti a szabályt.... Tolkien is veheti néha lazábban a világa törvényszerűségeit! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160523 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Minerva írta: És az a róka, aki a hobbitokon csodálkozik a GyU elején? vagy a gondolkodás az más tészta? Vagy nincs semmi jelentősége, csak egy humoros beszólás T. bá' részéről?


Passz...Arra azért kíváncsi lennék, hogyan írnád le egy állat gondolatait, ha nem emberi szavakkal.

Angwen: az állatoknak VAN nyelvük, még a valós életben is (madarak, delfinek, kutyák stb)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160517 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
És az a róka, aki a hobbitokon csodálkozik a GyU elején? vagy a gondolkodás az más tészta? Vagy nincs semmi jelentősége, csak egy humoros beszólás T. bá' részéről?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160515 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: Radagast megtanult az állatok nyelvén, ő alkalmazkodott az állatokhoz.


Vagyis az állatoknak volt nyelvük, nem? (Igazán nem kötözködni akarok...)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160507 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

elda írta:

Ulmo írta: A normál állatok és növények szerintem nem rendelkeznek lélekkel. Ha jól emlékszem AnKalimon egyik előadására, a lélekkel rendelkező lények tudnak BESZÉLNI. Nemcsak értik a tündék/emberek stb szavát, de válaszolnak is, hanggal.


Sziasztok !

Csak egy kis okvetlenkedés :) ! Akkor Fangorn fái micsodák! Növények? Beszélnek, ezt az entek mondják! Mozognak, ezt Szarumán orkjai tanúsítják, akárcsak haragjukat !

Ergo a fák nem növények? :?: :?: :lol:

elda


Amiről te beszélsz, azok nem fák. Azok a Huornok. Az erdő gonosz szellemei. Lásd bővebben: Fűzfa apó az Öregerdőben.

Angwen:
Radagast barátai megint más tészta. Radagast megtanult az állatok nyelvén, ő alkalmazkodott az állatokhoz.
Manwë sasmadarai nem normál madarak, valószínű, hogy maiák. Már csak a méreteik miatt is...
A Babót ne keverjük bele ezekbe a dolgokba. Amikor íródott, még nem volt kiforrott rendszere a középföldi lényeknek. A Babó (inkább Hobbit) egyszerű gyerekmese, de megvan benne a későbbi dolgok nyoma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160478 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Hogy a Babóban szereplő beszélő rigókról és Manwe sasairól ne is beszéljünk... Vagy az ellenség kémeiként funkcionáló madarakról, vagy Radagast barátairól... Ezek nekem mind értelmes, kommunikáló lényeknek tűnnek.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160387 Írta: elda
elda válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: A normál állatok és növények szerintem nem rendelkeznek lélekkel. Ha jól emlékszem AnKalimon egyik előadására, a lélekkel rendelkező lények tudnak BESZÉLNI. Nemcsak értik a tündék/emberek stb szavát, de válaszolnak is, hanggal.


Sziasztok !

Csak egy kis okvetlenkedés :) ! Akkor Fangorn fái micsodák! Növények? Beszélnek, ezt az entek mondják! Mozognak, ezt Szarumán orkjai tanúsítják, akárcsak haragjukat !

Ergo a fák nem növények? :?: :?: :lol:

elda

A gondolat örök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160248 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta: Nilraen: Noldor = noldák... :wink: Ha a BG hasonló című számára gondoltál, akkor vedd figyelembe, hogy a jóslat elhangzásakor Finarfin háza is jelen volt, de mivel ők utána visszafordultak, nekik megbocsátottak... :wink: A szám tulajdonképpen azokról a noldákról szól, akik átkeltek Középföldére.

Á köszi.Egyébként tényleg a szám miatt is kérdeztem...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160207 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Nilraen: Noldor = noldák... :wink: Ha a BG hasonló című számára gondoltál, akkor vedd figyelembe, hogy a jóslat elhangzásakor Finarfin háza is jelen volt, de mivel ők utána visszafordultak, nekik megbocsátottak... :wink: A szám tulajdonképpen azokról a noldákról szól, akik átkeltek Középföldére.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160200 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
Hello!
A Noldor szó,ugye magába foglalja Feanort és fiait,Finarfint és fiait, és Fingolfint és fiait?Vagy Finarfint nem?Mert ő ugye ott maradt Valinorban...
Szóval azt nem tudom,hogy a Noldor egyenlő-e a noldákkal(tehát a Noldor magyarul noldákat jelent-e?),vagy a Noldor az csak azokat takarja akiket az előbb felsoroltam?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159952 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A normál állatok és növények szerintem nem rendelkeznek lélekkel. Ha jól emlékszem AnKalimon egyik előadására, a lélekkel rendelkező lények tudnak BESZÉLNI. Nemcsak értik a tündék/emberek stb szavát, de válaszolnak is, hanggal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159929 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: Oromë az erdők ura (ezért az egyik mellékneve Tauron), és vadász. Az élő, növekvő dolgok Yavanna hatáskörébe tartoznak. Ő "tervezte el" a sokféle növényt, állatot a földön, vízben, levegőben.


Á, értem. Azt hittem, Yavanna csak a növényekkel foglalkozik. De a kérdésem még mindig áll: lélekkel rendelkező élőlényeknek számítanak-e a növények és állatok?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159791 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Az állatokat ki teremtette? Orome vagy Ilúvatar? Mert ugye csak Eru teremthet lélekkel rendelkező dolgokat, de Tolkien szerint az állatok beleesnek ebbe a kategóriába?


Oromë az erdők ura (ezért az egyik mellékneve Tauron), és vadász. Az élő, növekvő dolgok Yavanna hatáskörébe tartoznak. Ő "tervezte el" a sokféle növényt, állatot a földön, vízben, levegőben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159705 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Az állatokat ki teremtette? Orome vagy Ilúvatar? Mert ugye csak Eru teremthet lélekkel rendelkező dolgokat, de Tolkien szerint az állatok beleesnek ebbe a kategóriába?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159301 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta: Hol lehet letölteni Cross Borns-t MP3-ban?


sztem ez eleg off ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159297 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta: Hol lehet letölteni Cross Borns-t MP3-ban?

Szerencsésebb, ha az ilyen jellegű kérdéseket a Filmzene topicban teszed fel (vagy pl nekem priviben)... De röviden: Cross Borns-t nem lehet letölteni mp3-ban, mert azokról az oldalakról, ahol volt fent, törölték. A hivatalos oldalon ( member.rpg.hu/crossborns/ ) az Interaktív / Letöltés menüpontban egyébként elérhető egy-két szám mp3-ban, de ennyi. Viszont van a Cross Borns-nak egy Átok és Eskü c. kislemeze, amelyen az összes számuk (kivéve persze az azóta megjelent Álomföld c. album dalai) megtalálható mp3 formátumban. Ez a CD viszont nem már kapható... (Bár pár embernek itt a fórumon megvan... :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159253 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Hol lehet letölteni Cross Borns-t MP3-ban?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158400 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
ÁÁ!Köszi! :)

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.077 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére