Rejtélyek Középföldéről

Több
16 éve 1 hónapja #354130 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Biztos, hogy fajra szabottak? Az eregioni tündék alapból embereknek és törpöknek szánták? Vajon milyen célból?


Szerintem Sauron szánta őket a törpöknek és az embereknek ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #354093 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Alyr: azért gondolom azt, hogy a Három az utolsó, mert
a)amit Te is írtál: Szauron nem piszkálhatott hozzá, és ha jól emlékszem, asszem a A Gyűrű keresése is írja, hogy a Kilenc és a Hét Szauron közreműködésével készült, és a Három nem.

Nos, ha valaki mesterművet készít, az első daraboknál kelleht a mester segítsége, de a mesterdarab kétségkívül egyedül kell készüljön.

Biztos, hogy fajra szabottak? Az eregioni tündék alapból embereknek és törpöknek szánták? Vajon milyen célból?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #354027 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: Alyr: ez igaz, de a gyűrűkkel kapcsolatban azért nem mindenki beszél mindenkinek mindenfélét. Alapvetően kevesen tudtak arról, hogy egyáltalán léteznek - szerintem a tündék között is.


Szerintem meg épp ellenkezőleg.
Ez volt az eregioni tündék legnagyobb vállalkozása, és a noldák nem a "csináltam valamit, de eldugom" népek közé tartoznak.
Határozottan büszkék lehettek rá, szvsz ha el nem terjed a híre, aligha készült volna Hét és Kilenc.


Szvsz elég sokat szívtak már emiatt a mentalitás miatt a múltban, hogy újra megjátsszák...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #354008 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta:

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: Alyr: ez igaz, de a gyűrűkkel kapcsolatban azért nem mindenki beszél mindenkinek mindenfélét. Alapvetően kevesen tudtak arról, hogy egyáltalán léteznek - szerintem a tündék között is.


Szerintem meg épp ellenkezőleg.
Ez volt az eregioni tündék legnagyobb vállalkozása, és a noldák nem a "csináltam valamit, de eldugom" népek közé tartoznak.
Határozottan büszkék lehettek rá, szvsz ha el nem terjed a híre, aligha készült volna Hét és Kilenc.


A Hetet és a Kilencet a Három előtt csinálták? (Nekem úgy rémlik, hogy ezek afféle próbák voltak, az igazi mestermű a Három). Arra gondoltam, hogy viszonyleg kis idő telt el aközött, hogy a noldák megcsinálták a Hármat, és hogy Celebrimbor kihallgatta Szauront. magyarán: ez esetben igen komolyan érdekükben állt hallgatni róla.


Az Esztendők Számlálása nem írja mikor készült a Hét és a Kilenc.
De nekem nem szárnypróbálgatásnak tűnnek, egészen más a feladatuk, láthatóan fajra szabottak.
Valamint ezekhez már erőtejesen hozzápiszkálhatott Szauron, míg a Háromhoz nem.
Lehet, hogy csak én tekintettem túlságosan zsinórmértéknek a Gyűrűvers sorrendjét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #353999 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: Alyr: ez igaz, de a gyűrűkkel kapcsolatban azért nem mindenki beszél mindenkinek mindenfélét. Alapvetően kevesen tudtak arról, hogy egyáltalán léteznek - szerintem a tündék között is.


Szerintem meg épp ellenkezőleg.
Ez volt az eregioni tündék legnagyobb vállalkozása, és a noldák nem a "csináltam valamit, de eldugom" népek közé tartoznak.
Határozottan büszkék lehettek rá, szvsz ha el nem terjed a híre, aligha készült volna Hét és Kilenc.


A Hetet és a Kilencet a Három előtt csinálták? (Nekem úgy rémlik, hogy ezek afféle próbák voltak, az igazi mestermű a Három). Arra gondoltam, hogy viszonyleg kis idő telt el aközött, hogy a noldák megcsinálták a Hármat, és hogy Celebrimbor kihallgatta Szauront. magyarán: ez esetben igen komolyan érdekükben állt hallgatni róla.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #353994 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Alyr: ez igaz, de a gyűrűkkel kapcsolatban azért nem mindenki beszél mindenkinek mindenfélét. Alapvetően kevesen tudtak arról, hogy egyáltalán léteznek - szerintem a tündék között is.


Szerintem meg épp ellenkezőleg.
Ez volt az eregioni tündék legnagyobb vállalkozása, és a noldák nem a "csináltam valamit, de eldugom" népek közé tartoznak.
Határozottan büszkék lehettek rá, szvsz ha el nem terjed a híre, aligha készült volna Hét és Kilenc.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #353978 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Alyr: ez igaz, de a gyűrűkkel kapcsolatban azért nem mindenki beszél mindenkinek mindenfélét. Alapvetően kevesen tudtak arról, hogy egyáltalán léteznek - szerintem a tündék között is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353413 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Namarie: Azért ne a Harmadkor végi viszonyokat vetítsük vissza a Másodkorba. A Másodkor közepén, amikor a Gyűrűk is kovácsolódnak, Eregion és egész Eriador egy sokkal sűrűbben lakott terület, mint a későbbiekben. Valószínűleg elég sok település volt errefelé, főleg tündék, kisebb részt emberek által lakva, így a hírek is jóval gyorsabban terjedtek.

icke: Hát igen, mint tudjuk Celebrimor félrefordítás, a Dol Goldur névváltozat pedig arról tanúskodik hogy a fordítás az első kiadás alapján készült. (pontosabban a korábbi változat szerint)
Mindemellett egyetértek veled a balladai homállyal kapcsolatban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353408 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
az Imladris megalapítást megelőző csata szvsz fontos lehet. Tudjuk, hogy a noldák ekkoriban fellázadtak Galadriel ellen Eregionban, de azt is, hogy hogy ő ekkor Lórienbe ment, ahova később, az immár észbe kapott Celebrimbor követte, és elvitte neki a Nenyát.

A történet egyik változatából azt tudjuk, hogy Galadriel a csata után kb. 250 évvel rátalált élete párjára Völgyzugolyban. (Hogy Celeborn mit csinált, mit nem ez idő alatt, ill. hogy Galadriellel együtt menekült-e Eregionból, csak nem mórián keresztül, azt nem tudom, de érdekes lehet, márcsak azért is, mert nem tudjuk, hogy ezalatt a 250 év alatt mit csinált, hol volt, és egyálétalán: hogy szakadtalk el így egymástól, hogy ennyi ideig nem tudtak a másikról semmit, holott minimum egy, de inkább 2 gyermekük is volt, na jó, felnőttek, de akkor is).

A klényeg: Celeborn szvsz tudott az eregioni kovácsokról, galadriel lemondhatta neki a lázadás után, hogy mi is van, és ő meg továbbadhatta az információkat Elrondnak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353397 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Pont ezért idéztem mindkettőt :) =

Kicsit idézgetnék az Esztendők számlálásából.

Másodkor:
kb. 1590 Eregionban elkészül a Három Gyűrű.
kb. 1600 Szauron elkészíti az Orodruinban az Egy Gyűrűt. Befejezi Barad-d


ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353388 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

icke írta:
A Gyűrűk Ura, II. könyv, 2. fejezet (A Tanács):
Gandalf: A Sötét Esztendőkből valók a szavak; amelyeket Eregion Kovácsai kihallgattak, s amelyekből megtudták, hogy elárulták őket:
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."


Angolban ugyanez:
Gandalf: Out of the Black Years come the words that the Smiths of Eregion heard, and knew that they had been betrayed:
"One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the Darkness bind them."


icke


Azt azert hozzatennem, hogy a fenti magyar forditas nem pontosan fedi az angol eredeti ertelmet (nem a Gyuruversre gondolok...).

Meg ugye azt sem tudni, hogy Sauron eppen hol tartozkodott, amikor ama ominozus szavakat kiejtette (as a matter of fact, Celebrimbor hollete is homalyba vesz).

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353371 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Hát, nem tudom, szerintem annyira nem sok minden... Annál furább, hogy ez akkor hogy is van ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja - 15 éve 10 hónapja #353370 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Mint azt mindannyian pontosan tudjuk, Tolkiennál a mítosz belső logikája mentén nagyon sok minden nem is kissé gázos :D = Erre alább céloztam is.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353369 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én csak a mítosz belső logikája alapján gondolkozok, és ennek mentén ez a kérdés kissé gázos szerintem...

(Ha meg nem értette, akkor ugyan bátor dolog volt ebből egy kis kétsorost fabrikálnia... ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353353 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Ha nem is értette, amit Szauron mondott, szerintem rájöhetett, hogy nem a Télapónak akar ezzel üzenni...
Használta őket vagy sem, részt vett a készítésükben, jelentős mennyiségű will-t fektetett beléjük - szerintem ez benne lehetett.
Felagund, ne a Professzort akard megcáfolni, kérlek :D = Nem írta le, pontosan hogy gondolta, de nem ez lenne az egyetlen ellentmondás/hiányosság/akármi a korpuszban. Viszont azt láthatóan leírta, mi történt :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353352 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
És hogy tanult meg hirtelen Feketebeszédül?

Ráadásul Celebrimbor (tudtommal) sosem használta a Gyűrűket, szóval még ez a kapcsolat se volt meg közte és Sauron között...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353350 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Gandalf írta:

A Gyűrű Szövetsége írta: Mert abban az időben, mikor Szauron az ujjára húzta az Egyet, Celebrimbor, a Három alkotója, tudott a létezéséről, messziről kihallgatta, amint kimondta a szavakat, s gonosz szándéka ily módon lelepleződött.


A "messziről" szerintem olyasmire utal, hogy "nagyon messziről", sőt, esetleg "nem Mordorból"... :D =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353345 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Tudtommal ez is-az is. Celebrimbor kihallgatta személyesen Annatar szavait az Egy készítése közben, a Három Gyűrű viselői pedig amikor legelőször felhúzták az ujjukra a Gyűrűiket, rögtön megérezték Szauron kutakodását, és gyorsan lehúzták őket (az Egy eltűnéséig nem is használták többet a Hármat).


Celebrimbor hogy a csudába' került Mordorba?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353158 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

A Gyűrű Szövetsége írta: Mert abban az időben, mikor Szauron az ujjára húzta az Egyet, Celebrimbor, a Három alkotója, tudott a létezéséről, messziről kihallgatta, amint kimondta a szavakat, s gonosz szándéka ily módon lelepleződött.

Ezután valamivel jön az a rész, amit icke beidézett.

Az Esztendők Számlálása írta: kb. 1600 Szauron elkészíti az Orodruinban az Egy Gyűrűt. Befejezi Barad-dúr építését. Celebrimbor felismeri Szauron szándékait.

1693 Kitör a háború a tündék és Szauron között. A Három Gyűrűt elrejtik.

A Gyűrű keresése - Galadrielről és Celebornról írta: Celebrimbor hitét és szívét nem rontotta meg Szauron, mégis elhitte minden szavát; így hát annak vélte, aminek mondta magát. Ezért aztán, amint fölfedezte az Egy Gyűrű létezését, rögtön föllázadt Szauron ellen és Lindonba sietett, hogy ismét tanácskozzon Galadriellel.

A Szilmarilok - A Gyűrűkről és a Harmadkorról írta: De a tündéket nem volt olyan könyű megfogni. Mihelyt Sauron az ujjára húzta az Egy Gyűrűt, a tündék észrevették, s tudták, ki ő, s hogy uralkodni akar rajtuk és mindenen, amit létrehoztak. Akkor dühösen és remegve levették gyűrűiket. Ő pedig látta, hogy lelepleződött, és nem sikerült rászednie a tündéket, és haragra lobbant...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353076 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Végül is semmibe sem kerül levenni azt a szegény könyvet a polcról, lefújni róla a vastag porréteget és utánakeresni. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 2 hónapja #353059 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Eregion kovácsai kihallgatták...Ez elég könnyen megtörténhetett, mert azt pl. sehol nem említi a Gyűrű Szövetsége(halovány emlékeim szerint), hogy Sauront a Végzet hegyénél hallgatták ki.Tehát lehet, hogy ezeket a szavait a Gyűrű kovácsolása után mondta, nem?Hogy a hatalmat már nem az Orodruinban öntötte bele.Elismerem ez elég nyakatekert, de nem lehetetlen,hogy valahogy így történt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353019 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Tudtommal ez is-az is. Celebrimbor kihallgatta személyesen Annatar szavait az Egy készítése közben, a Három Gyűrű viselői pedig amikor legelőször felhúzták az ujjukra a Gyűrűiket, rögtön megérezték Szauron kutakodását, és gyorsan lehúzták őket (az Egy eltűnéséig nem is használták többet a Hármat).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353017 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Feltételezem, hogy ha az Egy gyűrű tudja irányítani a hármat, akkor a viselőik között egyfajta telepatikus kapcsolat alakulhat ki. Így elképzelhető, hogy Celebrimbor "meghallotta" mikor Szauron kinyílvánítja uralkodási szándékát az egy által.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353016 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Finwe írta:

amikor Szauron kikovácsolta az Egyet a Végzet Hegyén, és beleöntötte hatalmát, a kovácsok meghallották.

meghallották?? Eregionban? :D :D


Hát épp erről van szó...

Én úgy emlékszem, hogy Celebrimbor (magyar változatban Celebrimor) személyesen hallgatta ki, meg is nézem a Gyűrű Keresésében ha lesz rá időm. (abban a Galadriel és Celeborn ban van szó Eregionról ha jólemlékszem)

Nem tudom mennyire képletesen értendő a kihallgatták dolog, de tény.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353014 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amikor Szauron kikovácsolta az Egyet a Végzet Hegyén, és beleöntötte hatalmát, a kovácsok meghallották.

meghallották?? Eregionban? :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352996 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Mondom, este keresek még, bár sok konkrétum nincs; csak arra emlékszem, hogy valaki arról beszél, hogy amikor Szauron kikovácsolta az Egyet a Végzet Hegyén, és beleöntötte hatalmát, a kovácsok meghallották. Hozok majd forrást :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352992 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ach so...

Mondjuk továbbra is kérdés, hogy miként és hol hallgatták ki...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352990 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

A Gyűrűk Ura, II. könyv, 2. fejezet (A Tanács):
Gandalf: A Sötét Esztendőkből valók a szavak; amelyeket Eregion Kovácsai kihallgattak, s amelyekből megtudták, hogy elárulták őket:
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."


Angolban ugyanez:
Gandalf: Out of the Black Years come the words that the Smiths of Eregion heard, and knew that they had been betrayed:
"One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the Darkness bind them."


Elnézést, de ma egész nap rohanok, este megpróbálok keresni még, mert emlékeim szerint akad.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352989 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Izé...

Ez a "kihallgatta"-dolog nem csak Uhrmann Iván agyszüleménye? Mintha ő magyarázott volna valamit valamelyik Tolkien-fogadón, de már akkor sem értettünk egyet a dolog autentikusságával kapcsolatban (pontosabban: sehol sincs leírva. Szerintem. Ha valaki idéz, akkor visszavonom...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352978 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Miért tették volna hozzá a tündék, ha Szauronnak az volt a célja, hogy az összes gyűrűt uralja? Vagyis: szómágiát is alaklmazott.


Ezt nem értem...

Másik: Nem biztos h fekete nyelven, csak abból következtettem erre, hogy azt mondják kihallgatta azokat a szavakat amik a Gyűrűn vannak, márpedig a Gyűrűn fekete nyelvül vannak.
Jó kérdés, hogy miért pont a Fekete Beszéd a Gyűrű nyelve...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.599 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére