Mordor - Orkok

Több
22 éve 3 hónapja #63431 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Dehogynem!!!!!!!!! Umbar a haradi kalózok kikötője!!!!!!!
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63314 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Álljon meg a menet.... harad...sivatag...kalózok??? a parton már Umbar áll, és ott azért nem a haradiak az urak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63285 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jól emlékszel, tényleg voltak a ott a déli - avagy Déli - napsütéstől kicsit lebarnult középföldi egyedek... bár Tolkien nem a néger szót használta rájuk... :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63164 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én úgy emlékszem a GyU-ban, hogy a Minas Thirithi csatában voltak négerek is! Nem tudom, honnan veszem!! Ők jöttek a mumakokkal, nem?? És a Sötét Úr szolgái voltak még Haradtól Délebbre!!!!!! A haradiak voltak a kalózok, az biztos. Na, majd kikeresem, és leírom pontosan!
A vargok meg farkasok voltak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Babóban az volt a kedvenc jelenetem, amikor a Sasok legyőzték a vargokat, miközben a törpök, Gandalf, és Bilbó a fák tetején gubbasztottak! :D
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63042 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Megvan: varágok! Azért kevertem én a vargokkal...Huh.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62818 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Keresés folyamatban a rendes népnév után. :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62816 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A vargok=farkasokat a Babóból vettem...Ott írják :roll:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62813 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jól bezavartál...tudom, hogy van még egy emberi nép ott délen, de lehet, a nevüket a farkasokkal keverem. ígérem, minél hamarább utánajárok ennek!!!!Nekik is van népnevük, mint a haradiak a haradiak...Türelmet! hatfelé áll a fejem/de nem vagyok sárkány/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62781 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mielött teljesen összekeveredünk: a vargok farkasok akiket 'háziasotitottak' az orkok? Elvitték a hátukon az orkokat, ugye??
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62778 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ők is ott voltak, de vargok is...ha erre meg én emlékszem jól...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62663 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Akkor a déliek és a haradiak ugyanazok??? Mert én úgy emléxem...
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62652 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ők lennének azok a szürkebőrűek... Na jó, kis kreollal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62607 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
És akkor kik voltak a haradiak??? :?
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62598 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Minden volt Középföldén, csak közért és fekete néger emberek nem. Tény, a délieknek szürke a bőrük, meg a vargok kicsit sötétebbek náluk, de nem feketék... S a két nép közül a szürke bőrűek voltak a nemesebbek. el voltak nyomva, de nem lázadoztak olyan marhán, mint a vargok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62547 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hogy szokatlanul feketék, magasak, erősek, vörös a zászlójuk színe, és olifánttal járnak! Asszem! Bocs, ha megint hülyeségeket írok! :oops: :D
Fru

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62484 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
tényleg! :idea: mit tudunk pontosan ezekről a déligonoszemberekről?

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62370 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Bocsi hogy itt kotnyeleskedek, csak azt akartam mondani, én is így tudom. Mármint hogy a Núrnen-tó partjáról is jött a koszt, ahogy Fru is írta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62071 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Na igen. Voltak neki termékenyebb földeken lakó ember szolgái is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62009 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Elfelejtettem aláírni! :D
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #62007 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen, Gandalf. Ha jól gondolom, Sauronnak az élelmet a Núrnen-tó partjáról hozták, ott volt az éléstár. (Ahogy már tudjátok.) De nyílván Mordor déli szomszédjai és nyújtottak neki segítséget kajaügyileg. Mint ahogy katonákat is küldött neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61985 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azért mégiscsak rá lehetet szorulva az élelmiszer-importra Mordor.. a hűbéres országok biztos kajában is fizethették az adót Szauronnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61977 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
ahá-aham!köcce!mostmárértve! 8)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61049 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Kellett, hogy termékeny maradjon, mert ha nincs élelem, akkor nézhet Sauron, nem lesz, aki szolgálja. Tehát valószínűleg nem egy Megye kaliberű vidék volt a 'tópart', de mindenesetre Sauronnak ennyit engednie kellett, a saját érdekében.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61046 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
igazad van, Rago...
hantale len, Szil! (mármint h bemásoltad, és megvilágosítottad tudatunkat)
mostmár értve...
és h h a Núrnen-tó környéke termékeny maradt, és nem mocskolódott be?

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60478 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tisztul a kép...
És aztán egyszer csak kipusztultak?

Cikk!felháborító... :evil:
:twisted: :twisted: :twisted:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60448 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

n8n írta: mi lesz Mordorral? hmm..pasz, nemtom. virágzó lesz? azt hittem az a föld már romlott, és nem tud rajta semmis e segíteni nem nő meg ott semmi.
és az orkokkal? igazság szerint, ők gyűlölték urukat, szóval bizt örültek a szívük mélyén, hogy vége az elnyomásnak.

Na jó, nem biztos, hogy virágzó lesz, de azért ott se minden volt sötét. A Núrnen-tó körül pl. termékeny földek voltak. És megtaláltam a rabszolgás részt:
"A koronázást követő időben a Király a trónusán ült a Királyok Csarnokában, s ítélkezett, s követek jöttek sok országból és sok néptől keletről és délről, a Bakacsinerdő határairól és a nyugati Dúnföldről. És a Király megkegyelmezett a legyőzötteknek, és szabadon bocsátotta őket, s békét kötött Harad népeivel; Mordor rabszolgáit fölszabadította, s minden földet nekik adott a Núrnen-tó körül"

Az orkok pedig nem mind pusztultak el:
"Mint mikor a halál lesújt a duzzadt hangyakirálynőre, amely gondoskodik róla, hogy szakadatlanul nyüzsögjön a boly, a hangyák ész nélkül és céltalanul szaladgálnak és erejüket vesztve halnak meg, úgy futkároznak most ide-oda Szauron teremtményei: orkok, trollok s a varázslattal rabszolgasorba taszított állatok; volt, amelyik önmagával végzett, vagy gödörbe vetette magát, vagy jajgatva menekült, hogy reményét vesztve rejtőzzön el valami fénytelen sötét zugban."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60278 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
n8n: pontosan csak akkora baromság, hogy már be sem akartam rakni! Ien embereket! :evil:
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60204 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
kivastagítottam a "jó"részeket :evil:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60203 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
mi lesz Mordorral? hmm..pasz, nemtom. virágzó lesz? azt hittem az a föld már romlott, és nem tud rajta semmis e segíteni nem nő meg ott semmi.
és az orkokkal? igazság szerint, ők gyűlölték urukat, szóval bizt örültek a szívük mélyén, hogy vége az elnyomásnak.



Középfölde teremtményei

2002-04-09 09:56



Középföldén számos faj él. Emberek, tündék, törpök, hobbitok. Íme néhány faj és jellemzőik.



Törpök
A kicsi, emberszerű lények, elsősorban arról a veleszületett képességükről ismertek, hogy kiválóan képesek kovácsolni a vasat és a követ. Büszke és makacs természetük van. Egy törp körülbelül 250 évig él. Hosszú szakállat viselnek, ezzel is életük hosszúságára utalva.

Tündék
A tündék halhatatlanok és sosem betegszenek meg. Hasonlítanak az emberekre, azzal a különbséggel, hogy a tündék mindannyian gyönyörűek. Sokal jobbak az érzékszerveik és tisztább a tudatuk, mint az emberé. Középföldén a tündék különböző nemzetségei élnek és ezek néhány tulajdonságban különböznek egymástól. Az erdei tündék például a legjátékosabbak és leghuncutabbak, a tündék nemzetségei közül.

Entek
Hatalmas és csodálatos félig fa félig ember lények, akik a Fangorn-erdőt védik. Ők mentik meg Pippint és Trufát, segítenek Gandalfnak a Balrog elleni harcban, gondoskodnak Frodó és Samu biztonságáról, miután azok megsemmisítették a Gyűrűt.

Hobbitok
A hobbitok alacsony termetű, emberszerű, halandó lények. Ritkán nőnek 120 centiméternél magasabbra. A hobbitok hazája a Megye, egy otthonos és lakályos vidék, amely Középfölde egy eldugott zugában fekszik. A hobbitok nem nagyon kedvelik a modern gépeket, nagyon szeretnek viszont enni. Ha tehetik, naponta hatszor is asztalhoz ülnek. Lábuk nagy, lábfejük szőrös, talpukat vastag megkeményedett bőr fedi, így soha nem viselnek cipőt. Békés, elragadó teremtmények, akik az élet egyszerű örömeit kedvelik. Ahogy Tolkien írja:
"Arcuk a legtöbbször inkább jóindulatú volt, mint szép: széles, pirospozsgás, szemük csilllogó, szájuk mindig nevetésre állt. ... Az emberek félszerzet-nek, a tündék periannath-nak hívták őket. A hobbit szó valószínűleg a rohani 'holbylta' szóból ered, amelynek jelentése 'gödörépítő' volt. A hobbitok ugyanis sokágú földalatti lyukat építettek lakás céljára. Ezek az odúk meglepően kényelmesek, otthonosak és tiszták voltak. A hobbitok nem szívesen keltek útra, ezért szinte nincs is köztük a kalandor utazó.

Emberek
Tolkien világában az emberek különlegesek, mert birtokukban van a Halál "képessége". A gyűrűk urában minden ember számára van egy előírt idő, ameddig Középföldén tartózkodhat, és amelynek leteltével elhagyja a Világot.

Orkok
Az orkokat minden teremtmény megveti, aki csak Középföldén él. Szauron durva, sötét és ostoba gyalogos harcosai ők. Bandákba verődve fosztogatnak és gondolkodás nélkül gyilkolnak. A sötétségben érzik jól magukat, gyűlölik a nappali világosságot. Némelyik fajtájuknak fizikai sérülést is okoz a napfény. Goblinoknak is nevezik őket.

Pókok
A hatalmas, szőrös, izmos és rafinált pókok Bakacsinerdő rengetegében kóborolnak és megölnek minden, a területükre tévedő, gyanútlan lényt, legyen az hobbit, ember, törp vagy tünde. Lágy hasi részük az egyetlen gyenge pontjuk. A két torony című könyvben Frodónak és Samunak meg kell küzdenie a hatalmas és vérszomjas Banyapókkal.

Trollok
Hatalmas cammogó járású, gonosz lények, amelyek Középföldén ólálkodnak és minden teremtmény számára veszélyt jelentenek. A legtöbb troll kővé dermed, ha napfény éri a testét. A Szarumán által teremtett fajuknak, az Uruk-Hai trolloknak azonban még ez sem jelent veszélyt.

Vargok (Farkasok)
Vérengző és ravasz farkasok, amelyek Középfölde északi részén élnek. Szauront segítik és megpróbálják legyőzni az embereket, a törpöket és a tündéket.


ez az a hely, amiről Rago írt.hmm..izé.. :evil: :twisted: :evil:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60199 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

varda írta: Tényleg lovon jöttek azok az ártó szellemek? Voltak már lovak? Úgy értem Naharon kívül. Én eddig ezt úgy értelmeztem, hogy azért ilyedtek meg, mert önmagukon kívül csak ártó lényekkel találkoztak addig.


igen. persze csak árnylovak gondolom, nem igaziak. Melkor azért csinálta így, hogy a quendek megijedjenek majd Orométó.l

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.697 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére