Mordor - Orkok

Több
19 éve 4 hónapja #255223 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A mordori orkoknak kik csinálták a fegyvereket és a páncélokat?Én egyszer láttam egy olyan képet ahol gondori páncél van egy mordori orkon. :? :gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253879 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Feát Eru minden tündének adott, még az ébredésükor. Az szülőkről tovább öröklődik, azok a tündék is kaptak, akikből később az orkok lettek. Eru nem vehette el a feát "csak" az orkokká lett tündéktől, hanem mindegyiktől el kellett volna venni.


Mégegyszer nagyon köszönöm , ide mostmár nem is tudok többet írni. :D

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Feát Eru minden tündének adott, még az ébredésükor. Az szülőkről tovább öröklődik, azok a tündék is kaptak, akikből később az orkok lettek. Eru nem vehette el a feát "csak" az orkokká lett tündéktől, hanem mindegyiktől el kellett volna venni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253872 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Természetesen nem engedték őket be Valinorba, mert szvsz Mandos csarnokai nem tartoztak oda. Ott kellett lakniuk - éppen úgy, mint Feanornak, aki nem születhet ujjá a korok végéig- de biztosan egy másik helyen, nem a tündékkel együtt.

Az infóimat Tolkien könyveiből szerzem, a többit hozzáspekulálom. Pontos infó merről nincsen.

Így akkor az ork csemeték is kapnak feát, akárcsak a tündék gyermekei.


Köszönöm , a válaszokat , ám az még mindig nem világos , hogy Nekik miért adott feát Eru ? Ha nagyon értetlen vagyok szóljatok rám , de ha nem kapnak feát akkor meg sem születnek , vagy rögtön halva születnek , így kipusztulna az ork faj . Szerintem .... Bár nem biztos , hogy jók a gondolataim , úgyhogy javítsatok ki légyszi ...

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253870 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta: Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.



Természetesen nem engedték őket be Valinorba, mert szvsz Mandos csarnokai nem tartoztak oda. Ott kellett lakniuk - éppen úgy, mint Feanornak, aki nem születhet ujjá a korok végéig- de biztosan egy másik helyen, nem a tündékkel együtt.

Az infóimat Tolkien könyveiből szerzem, a többit hozzáspekulálom. Pontos infó merről nincsen.

Így akkor az ork csemeték is kapnak feát, akárcsak a tündék gyermekei.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253869 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......


Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? Mert Mandos csarnokai Valinorban vannak... Mondjuk , ha előtte megtisztították a feájukat akkor lehet...olorin.papa honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? Csak mert én is szívesen elolvasnám őket , ugyanis nem találtam semmit a témával kapcsolatban. :oops: Apropó , léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.


Melkor, a tündék iránti irigységből tenyésztette ki az orkoat. Ork nőknek is lenniük kell, mert Tolkien írja, hogy ugyanugy szaporodtak mint a tündék.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253867 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......


Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? Mert Mandos csarnokai Valinorban vannak... Mondjuk , ha előtte megtisztították a feájukat akkor lehet...olorin.papa honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? Csak mert én is szívesen elolvasnám őket , ugyanis nem találtam semmit a témával kapcsolatban. :oops: Apropó , léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253837 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Linaewen írta: Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)


Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253745 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta: Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)


Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253718 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Tharkún írta: Gondolom, Melkor annyira megrontotta lelküket, hogy (mint ahogyan Tolkien is írja) új fajjá formálja őket, amely nem érdemli meg a lent említett megtiszteltetést.


Mit értesz "megtiszteltetés" alatt? Mandost, vagy Ilúvatart, mert valahova menniük kellett.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253715 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Gondolom, Melkor annyira megrontotta lelküket, hogy (mint ahogyan Tolkien is írja) új fajjá formálja őket, amely nem érdemli meg a lent említett megtiszteltetést.

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253707 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253510 Írta: A Gyűrűk Ura
A Gyűrűk Ura válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Érdekes kérdés...

" Ash nazg durbatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253085 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tényleg jó kérdés, mert még azt sem tudjuk hogy a natúr orkokkal mi lesz...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253084 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Angwen írta: Ennek ellenére érdekelne a felvetés, hogy egy fél-ork fél-ember természetes időtartama mennyi... Vajon tőlük megtagadnák-e Ilúvatar ajándékát, a halált? :mgreen:

Szerintem egyikük se természetes halállal halt meg... :lol:
Érdekesebb kérdés az, hogy a haláluk után mi lesz a lelkükkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #253076 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ennek ellenére érdekelne a felvetés, hogy egy fél-ork fél-ember természetes időtartama mennyi... Vajon tőlük megtagadnák-e Ilúvatar ajándékát, a halált? :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253033 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Az uruk-hai-ok valószínűleg ember-ork keverékek ugye. Ha az orkok egyes feltevések szerint halhatatlanok akkor az uruk-hai-ok nem azok nem? Mert végülis ember vér is "csörgedezik" bennük nem?

Líviusz, éppen arról beszélgetünk, hogy a könyv alapján az uruk-hai orkok nem azonosak a "fél-orkokkal" (ember-ork keverék).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253030 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az uruk-hai-ok valószínűleg ember-ork keverékek ugye. Ha az orkok egyes feltevések szerint halhatatlanok akkor az uruk-hai-ok nem azok nem? Mert végülis ember vér is "csörgedezik" bennük nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253026 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Gandalf írta:
A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:


A "keresztezés a lidércekkel" lehet fordítási hiba is, én is inkább az ork-ember keresztezésre voksolok.
Az "ork szülőgödör" mindennek ellent mond, de igazándiból csak a látványért kerűlt bele a filmbe. :roll: szvsz

Igen, a film angol, eredeti szövegében "orcs and goblin-men" szerepel, a magyar fordításban pedig "orkokat a lidércekkel"... hogy a goblin-men hogyan lett lidérc, ne tőlem kérdezzétek... :?
Nem mintha az angol eredeti értelmes lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252947 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Gandalf írta:
A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:


A "keresztezés a lidércekkel" lehet fordítási hiba is, én is inkább az ork-ember keresztezésre voksolok.
Az "ork szülőgödör" mindennek ellent mond, de igazándiból csak a látványért kerűlt bele a filmbe. :roll: szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252931 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem tudni, hogy a mordori fekete uruk kereszteződésből jött-e létre, vagy sem. Annyi biztos, hogy Szauron tenyésztette ki e speciális fajt, s hogy Szarumán ennek a mintájára "készítette" az Uruk-hai orkokat, szintén nem tudni, milyen eljárással. Az azonban tény, hogy kísérletezett ember-ork keveréssel is, ennek az eredménye pl a kancsali képű fickó a Póniban, de a Helm-szurdoknál is megemlít ilyen - talán fél-orknak nevezhető (?) - lényeket. Azonban se Szauron, se Szarumán praktikáiról nem tudunk bővebbet. Ez a könyv.

A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252904 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Erdin írta: Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.


Ezt most csak én nem értem, vagy más se? :confused2:


Én se értem........
Most akkor keresztezve voltak vagy sem???????? :?: :?: :?: :?: :?: 8O

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252896 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én sem teljesen, de érdeklődve várom a bővebb kifejtést. Addig véleményt nem mondok :)

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252889 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Erdin írta: Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.


Ezt most csak én nem értem, vagy más se? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252841 Írta: Erdin
Erdin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.

Egy új hatalom van születőben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252442 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

Még annyit tennék hozzá, hogy a könyvben az orkok és emberek keresztezése pusztán felvetésként jelenik meg, ami főként azon alapul, hogy a többi orkkal szemben bírják a napfényt, meg termetre is nagyobbak.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252424 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252423 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252203 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251857 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Olvass vissza 2-3 oldalt, és sok infóra bukkanhatsz. :!: :!: :!:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.638 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére