Moria - Törpök

Több
19 éve 1 hónapja #259815 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Kősisakos Thorin írta: Szerintem is 250-300 bár a 250 már elég aggastyán Vaslábú Dain is annyi volt Gyűrűháború alatt és 300 éves törpről nemis nagyon tudok, bár ha jól értsültem Durin nemzetségből való törpök több évig is éltek akár 600-700 évig is. Ha hülyeséget írtam akkor javítsatok ki.


Durinról feljegyezték, hogy olyan sokáig élt, azt hitték, sosem fog meghalni.
De számszerűen pontos életkort nem ismerek.


Durinról azt is azt tartották, hogy később mindig ujjászületett, és ujjá is fog születni? Vagy tévedek? :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #259813 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Pontosan nem tudom hány éves volt, de már Gimli is közel járt a 250-hez, amikor Legolassal hajóra szállt.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #259808 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Kősisakos Thorin írta: Szerintem is 250-300 bár a 250 már elég aggastyán Vaslábú Dain is annyi volt Gyűrűháború alatt és 300 éves törpről nemis nagyon tudok, bár ha jól értsültem Durin nemzetségből való törpök több évig is éltek akár 600-700 évig is. Ha hülyeséget írtam akkor javítsatok ki.


Durinról feljegyezték, hogy olyan sokáig élt, azt hitték, sosem fog meghalni.
De számszerűen pontos életkort nem ismerek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 1 hónapja #259785 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Szerintem is 250-300 bár a 250 már elég aggastyán Vaslábú Dain is annyi volt Gyűrűháború alatt és 300 éves törpről nemis nagyon tudok, bár ha jól értsültem Durin nemzetségből való törpök több évig is éltek akár 600-700 évig is. Ha hülyeséget írtam akkor javítsatok ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258735 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Beleg írta:

olorin.papa írta:

Ereb Randir írta: Köszi, akkor már ezt is tudom. A hobbitok meg úgy 100-120 évig, igaz? Kivéve azok akiket elcsábított a Gyűrű ereje...


a hobbitok 110-130 év...

Bár ez OFF, de ez inkább a felső határ lenne, nem. Tolkien azt írta, hogy nem ritka, hogy a hobbitok megérik a 100éves kort. De a 130-at aaszem csak 2 értem meg.


(Ezt a témát az off elkerülésének érdekében tegnap a Hobbitok topicban folytattam...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258729 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta:

Ereb Randir írta: Köszi, akkor már ezt is tudom. A hobbitok meg úgy 100-120 évig, igaz? Kivéve azok akiket elcsábított a Gyűrű ereje...


a hobbitok 110-130 év...

Bár ez OFF, de ez inkább a felső határ lenne, nem. Tolkien azt írta, hogy nem ritka, hogy a hobbitok megérik a 100éves kort. De a 130-at aaszem csak 2 értem meg.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258562 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta: Van egy elég hülye kérdésem. Gimlinek az életkora is oda van írva arra a táblára amit ő szerkesztett Elesszár királynak. De végül is honnan tudhatnák mikor halt meg Gimli, mikor elhajozott Legolassal???? :?: :?: :roll: :idea:


Igen, tudtommal nála az elhajózás dátuma van odaírva... Ez így mindenesetre fura. Biztos valami gondori írnok pótolta ki ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258561 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Van egy elég hülye kérdésem. Gimlinek az életkora is oda van írva arra a táblára amit ő szerkesztett Elesszár királynak. De végül is honnan tudhatnák mikor halt meg Gimli, mikor elhajozott Legolassal???? :?: :?: :roll: :idea:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258317 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ereb Randir írta: Köszi, akkor már ezt is tudom. A hobbitok meg úgy 100-120 évig, igaz? Kivéve azok akiket elcsábított a Gyűrű ereje...


A törpök inkább olyan 250-300 év, a hobbitok 110-130 év...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258284 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Köszi, akkor már ezt is tudom. A hobbitok meg úgy 100-120 évig, igaz? Kivéve azok akiket elcsábított a Gyűrű ereje...

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258257 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ereb Randir írta: Hülye kérdés, de megkérdezem: a törpök átlagban mennyi ideig élnek, ha semmi háború nincsen?


Úgy emlékezem, olyan 3-400 évig, de javítsatok ki, ha tévedtem :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #258250 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Hülye kérdés, de megkérdezem: a törpök átlagban mennyi ideig élnek, ha semmi háború nincsen?

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257674 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ha jól emlékszem, Gimli meg is jegyzete, hogy igen fényes és szép hely volt Hadhodrond (Khazad dúm) és tekintve hogy az Első korban két nagy tündekirályról is tudunk aki szintén barlang-palotában lakott (Thingol és Finrod Felagund) akkor ez nyilván igaz is.

Tükörrendszer, szellőző, lámpák.
Persze biztosan nem volt egyszerű, és felügyelni kellett, de a pl a szellőzést is megoldották úgy, hogy kb 1000 év alatt sem romlott el, hiszen Frodóék sem fulladtak meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257653 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

TharThalion írta: Olyan tükroket amelyeket az egyiptomiak is használtak?
:gimliaxe:


Valószínűleg... Az egyiptomiak ebben igen nagymenők voltak, :) az építészeik igencsak zsenik lehettek (mert ők találták ki, tán Imhotep, ha jól emlékszem...)
Én sem hiszem, hogy sötét lett volna, hiszen voltak a tükrök, fáklyák, és úgy tudom (mintha Gimli említené), hogy mindenféle csillogó kő volt benn... Arany, meg mithrill pedig egész biztos. Ez azért elég pompázatos, nem? :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257651 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta:

Gerthan Celebgil írta:

Lagoril/Niéla írta: Milyen gyönyörű lehetett Mória a fénykorban... jól nézne ki filmvásznon... lobogó fáklyák, malátasör, és vígan danolászó/kajáló törpök...


Szerintem attól függetlenül elég sötét lenne úgy is...Meg nekem túl nagy is volt. Bár hihető, hogy kivájták, meg ilyenek, de azért mégis...
Meg nem is tudom, hogy jelenhetne meg a filmvásznon, milyen filmet készíthetnének belőle? Talán Khazad-Dúm bukása lehetne a cím.


Móri hajdanában fényes volt, a törpök speciális tükrökkel hozták be a napfényt a barlangba...


Olyan tükroket amelyeket az egyiptomiak is használtak?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257650 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gerthan Celebgil írta:

Lagoril/Niéla írta: Milyen gyönyörű lehetett Mória a fénykorban... jól nézne ki filmvásznon... lobogó fáklyák, malátasör, és vígan danolászó/kajáló törpök...


Szerintem attól függetlenül elég sötét lenne úgy is...Meg nekem túl nagy is volt. Bár hihető, hogy kivájták, meg ilyenek, de azért mégis...
Meg nem is tudom, hogy jelenhetne meg a filmvásznon, milyen filmet készíthetnének belőle? Talán Khazad-Dúm bukása lehetne a cím.


Móri hajdanában fényes volt, a törpök speciális tükrökkel hozták be a napfényt a barlangba...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257649 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gerthan Celebgil írta:

Lagoril/Niéla írta: Milyen gyönyörű lehetett Mória a fénykorban... jól nézne ki filmvásznon... lobogó fáklyák, malátasör, és vígan danolászó/kajáló törpök...


Szerintem attól függetlenül elég sötét lenne úgy is...Meg nekem túl nagy is volt. Bár hihető, hogy kivájták, meg ilyenek, de azért mégis...
Meg nem is tudom, hogy jelenhetne meg a filmvásznon, milyen filmet készíthetnének belőle? Talán Khazad-Dúm bukása lehetne a cím.


Inkább az a cím jobb lenne hogy Khazad-Dúm Fénykora és bukása.
Talán így többen megnézneék még azok is akik nem annyira szeretik a Tolkien világgá (abban kisztos vagyok hogy minden rajongó megnézné.)
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257610 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Lagoril/Niéla írta: Milyen gyönyörű lehetett Mória a fénykorban... jól nézne ki filmvásznon... lobogó fáklyák, malátasör, és vígan danolászó/kajáló törpök...


Szerintem attól függetlenül elég sötét lenne úgy is...Meg nekem túl nagy is volt. Bár hihető, hogy kivájták, meg ilyenek, de azért mégis...
Meg nem is tudom, hogy jelenhetne meg a filmvásznon, milyen filmet készíthetnének belőle? Talán Khazad-Dúm bukása lehetne a cím.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257434 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Milyen gyönyörű lehetett Mória a fénykorban... jól nézne ki filmvásznon... lobogó fáklyák, malátasör, és vígan danolászó/kajáló törpök...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257313 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Szvsz a GyU függelékben bennevan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257188 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niph/Elentári írta: Felvirágzott még egyszer Mória??? Vagy végül feledésbe merült.?????? :lol:


Igen, én úgy tudom, hogy a törpök visszaköltöztek Móriába...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257179 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gerthan Celebgil írta: Homályosan még én is emlékszem valami azanulbizari csatára...De én is úgy vélem, a fő ok, amiért a törpök nem nagyon mertek bemerészkedni Móriába, az Durin Veszte volt. Az a pár ezer ork már nem okozhat gondot nekik, és nem is okozott, tudtommal, hiszen a Negyedkor elején a törpök egy része visszaköltözött.


Felvirágzott még egyszer Mória??? Vagy végül feledésbe merült.?????? :lol:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257107 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
De ami azt illeti törp se maradt már sok...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #257049 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Homályosan még én is emlékszem valami azanulbizari csatára...De én is úgy vélem, a fő ok, amiért a törpök nem nagyon mertek bemerészkedni Móriába, az Durin Veszte volt. Az a pár ezer ork már nem okozhat gondot nekik, és nem is okozott, tudtommal, hiszen a Negyedkor elején a törpök egy része visszaköltözött.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256900 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Phaedra/Namarie írta: Nagy számban potenciális ellenfelek lehetnek.


A nagy ork-törp háborúban a törpök már egyszer legyőzték az orkokat, és Mória kapui előtt csak a Balrog jelenléte akadályozta meg, hogy ne legyen a győzelmük teljes...
Így most, Szauron nélkül, az Ő összefogó akarata nélkül az ork közösségek széthulltak kisebb-nagyobb törzsekre, amelyek talán még egymás ellen is háborúztak.
Egy jól megszervezett hadjárattal igenis ki lehetett őket onnét füstöni, tudva még azt is, hogy Durin házának még mindig nagy befolyása volt az összes törpre.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256896 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta:

Felagund írta: Hát, nem sok maradt, de ami igen, az bizony az "idők végezetéig" ott fog heverni...


A Gyűrű Háború után a móriai törpök visszaköltöztek, és megtisztították az orkoktól. :oops: úgy tudom :oops:
ezt megtehették azon oknál fogva is, hogy "Durin Veszte" már nem volt az élők sorában, és egy jogos tulajdonához visszatérő törp dühének maguk az orkok nem ellenfelek...


Nagy számban potenciális ellenfelek lehetnek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256810 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta:

Felagund írta: De még mindig nincs megoldva a szivattyúzás ;)


jaaaj! :x majd felhordják vödörben... :x


Feltéve, ha a törpök gyorsabbak mint a talajvíz ;)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256808 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
:lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256805 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Felagund írta: De még mindig nincs megoldva a szivattyúzás ;)


jaaaj! :x majd felhordják vödörben... :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256802 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
De még mindig nincs megoldva a szivattyúzás ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.521 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére