Tanulószoba

Több
19 éve 3 hónapja #237671 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Faktoriális rulz...
Valaki nem akarja megírni helyettem a technologia vizsgám, vhogy nem bírom mán a kémiát... Na jó, on.
Rabyn: német korrep kell még?
Szürke: info korrepet vállalsz még?

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237625 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta:

Timona írta:

Ryana írta:

Galenelsil írta: Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget a binomiális együtthatókkal kapcsolatban? Sajnos elfelejtettem, hogy kell kifejteni egy olyat mondjuk, hogy 5 alatt a 3 - (5 3) :arrow: függőlegesen nézve. Itthon sehol sem találok olyan matek könyvet, ahol ez le lenne írva rendesen.
Köszönöm.

n alatt a k= n!/k!*(n-k)!

vagy nem erre gondolsz? mert előfordulhat. ;)
(viszont örültem h ilyen témában hozzá tudtam szólni. azért nem gyakori. :) )

Itt a pascal 3szöges összefüggés is, ha esetleg kell ;)


DE lehet, hogy erre most nincs is szükséged :oops:


Jajdejo, hogy ilyet még nem kell tanulnom!!!!(remélem sose kell majd)

És tegyük hozzá, hogy ez még nem is nehéz :P mondom én akinek már megvan az analízis és a valszám vizsgája is 8) részlet kérdés, hogy nem elsőre :oops:

OFFOFF

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237547 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Azóta már egy csomó binomiális együtthatós példát megcsináltam! :D

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237534 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta:

Timona írta: Itt a pascal 3szöges összefüggés is, ha esetleg kell ;)


DE lehet, hogy erre most nincs is szükséged :oops:

Jajdejo, hogy ilyet még nem kell tanulnom!!!!(remélem sose kell majd)

És akkor még nem is láttad a gömbharmonikus fügvények sorfejtését! :twisted: Első évfolyam első Földalak és gravitációs tér óráján azzal hozott ránk vízkiverős frászt az előadó, hogy rövid köszönés után némán elkezde felírni a táblára, és a negyedik sorban fejezte be. :evil: Mindenki azzal az érzéssel küzdött, hogy elcseszte az egészet, rossz szakra jelentkezett, de leginkább azokkal a szerény képességekkel, ami neki van, jobb lett volna elmenni újságkihordónak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237530 Írta: Sophia
Sophia válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm!!!!! Örök hála! :D

Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237526 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Sophia írta: Sziasztok!
Ti vagytok az egyetelen reményem!-Nem tudja nekem valaki elmagyarázni, hogy angolból mi a különbség (és hogy lehet megkülönböztetni) a Present Perfect-et és a Present Perfect Continuou-t? Az angoltanárom felettébb zavarosan mondta el.
Előre is köszi! :D


Present Perfect:
Múlt időben kezdődött, most is tart, a jelenben látom az eredményét.
Kijelentő: A + have/has + ige 3. alakja
Tagadó: A + haven't/hasn't + ige 3. alakja
Kérdő: Have/has + A + ige 3. alakja

Present Perfect Continues:
Ugyanakkor, mint a Present Perfect-et, csak itt a folyamaton van a hangsúly
Kij.: A + have/has + been + ige+ing
Tag.: A + haven't/hasn't + been + ige+ing
Kérd.: Have/has + A + been + ige+ing

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237518 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Timona írta:

Ryana írta:

Galenelsil írta: Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget a binomiális együtthatókkal kapcsolatban? Sajnos elfelejtettem, hogy kell kifejteni egy olyat mondjuk, hogy 5 alatt a 3 - (5 3) :arrow: függőlegesen nézve. Itthon sehol sem találok olyan matek könyvet, ahol ez le lenne írva rendesen.
Köszönöm.

n alatt a k= n!/k!*(n-k)!

vagy nem erre gondolsz? mert előfordulhat. ;)
(viszont örültem h ilyen témában hozzá tudtam szólni. azért nem gyakori. :) )

Itt a pascal 3szöges összefüggés is, ha esetleg kell ;)


DE lehet, hogy erre most nincs is szükséged :oops:


Jajdejo, hogy ilyet még nem kell tanulnom!!!!(remélem sose kell majd)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237511 Írta: Sophia
Sophia válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok!
Ti vagytok az egyetelen reményem!-Nem tudja nekem valaki elmagyarázni, hogy angolból mi a különbség (és hogy lehet megkülönböztetni) a Present Perfect-et és a Present Perfect Continuou-t? Az angoltanárom felettébb zavarosan mondta el.
Előre is köszi! :D

Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237424 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ryana írta: n alatt a k= n!/k!*(n-k)!

Pici helyesbítés hogy jól zárójelezzük: (n alatt k) = n! / ( k! * (n-k)! )
[size=9:2ejjnlom]Amúgy tökre örülök hogy ilyen okos húgom van ;]][/size]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237402 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ryana írta:

Galenelsil írta: Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget a binomiális együtthatókkal kapcsolatban? Sajnos elfelejtettem, hogy kell kifejteni egy olyat mondjuk, hogy 5 alatt a 3 - (5 3) :arrow: függőlegesen nézve. Itthon sehol sem találok olyan matek könyvet, ahol ez le lenne írva rendesen.
Köszönöm.

n alatt a k= n!/k!*(n-k)!

vagy nem erre gondolsz? mert előfordulhat. ;)
(viszont örültem h ilyen témában hozzá tudtam szólni. azért nem gyakori. :) )

Itt a pascal 3szöges összefüggés is, ha esetleg kell ;)


DE lehet, hogy erre most nincs is szükséged :oops:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237399 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm, Ryana! Sokat segítettél! :)

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237397 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Galenelsil írta: Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget a binomiális együtthatókkal kapcsolatban? Sajnos elfelejtettem, hogy kell kifejteni egy olyat mondjuk, hogy 5 alatt a 3 - (5 3) :arrow: függőlegesen nézve. Itthon sehol sem találok olyan matek könyvet, ahol ez le lenne írva rendesen.
Köszönöm.

n alatt a k= n!/k!*(n-k)!

vagy nem erre gondolsz? mert előfordulhat. ;)
(viszont örültem h ilyen témában hozzá tudtam szólni. azért nem gyakori. :) )

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237389 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget a binomiális együtthatókkal kapcsolatban? Sajnos elfelejtettem, hogy kell kifejteni egy olyat mondjuk, hogy 5 alatt a 3 - (5 3) :arrow: függőlegesen nézve. Itthon sehol sem találok olyan matek könyvet, ahol ez le lenne írva rendesen.
Köszönöm.

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237259 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Kiegészítés: Mindkét esetnél a főnév állhat önmagában, vagy előljárószóval, ha megtanulsz egy-egy előljárószót, a szótári alakjában benne kell, hogy legyen, milyen esetet vonz maga után. Tehát pl. ha az "in" előljárót használod, akkor ha Akkusativ a vonzata (tárgyeset), akkor -ba/-be a jelentése, s az utána álló szót (+ a névelőjét, ha van) tárgyesetbe kell raknod (a táblázat alapján). Ha az "in" -ban/-ben -t jelent, akkor Dativ a vonzata, ilyenkor az utána álló főnevet részes esetbe kell tenned!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #237258 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: szerintem nem..

Valaki legyen olyan überdrága és mesélje el nekem a Dativ és az Auzatív lényegét!


Az Akkusativ magyarul tárgy eset, a Dativ pedig a részes eset, ezeket általában úgy használod mint a magyarban, de vannak kivételek, azokat külön meg kell tanulni, hogy minek melyik a vonzata...

Vegyünk egy példát az Dativra:
-Hol van a ceruza?
Wo ist der Bleistift?
- A ceruza az asztalon van.
Der Bleistift ist auf dem Tisch.

A hol kérdés mindig Dativ vonzattal rendelkezik!!!!

Vegyünk egy példát a Akkusativra:
- Hova raktad a ceruzát?
Wohin hast du der Blesitft gepackt?
- Az asztalra raktam a ceruzát.
Ich habe den Bleistift auf den Tisch gelegt.

A hova kérdés mindig Akkusativ vonzattal rendelkezik!!!


Mindig Akkusativot vonz:
bis, durch, über, für, ohne, gegen, um, ... entlang

Mindig Dativot vonz:
mit, bei, zu, von, nach, seit, aus, gegenüber,

Lehet Dativ és Akkusativ is a vonzata:
in, an, auf, über, unter, vor, hinter, neben, zwishen

[size=9:2wfy2mgp]Remélem nem írtam nagy hülyeséget[/size] :oops:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237257 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
szerintem nem..

Valaki legyen olyan überdrága és mesélje el nekem a Dativ és az Auzatív lényegét!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237256 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ery és Zarándok(Mist) Köszönöm szépen a segítséget latinból!!! [size=9:bn7viu68](ha még emlékeztek rám :P )[/size] Sikerült a vizsgám :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237103 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Rabyn, akkor számíthattok két- három jól irányzott kérdésre, hogy kiderítse, tényleg olvastátok-e?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236909 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Sinda Sorontar írta: Sziasztok! Én leginkább tünde nyelvből szeretnék segitséget kérni... Gondolom van itt, aki megtanithat. :D


Középfölde/Nyelvek-írások topic. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236906 Írta: Sinda Sorontar
Sinda Sorontar válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok! Én leginkább tünde nyelvből szeretnék segitséget kérni... Gondolom van itt, aki megtanithat. :D

"A mesék igazak, csak hinned kell,
hogy Te vagy minden csodák forrása!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236869 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon szépen Köszi mindenkitől!!!!!!! Imádok mindenkit! :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236863 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
köszi:))
Tökgáz megkérdeztük a tanártól és közölte, hogy neki mindegy.... Amugy ma kezdtem el olvasni a művet mert itthon nem volt meg és ma találtuk meg a suli könyvtárban.. Remélem vasárnap estig befwejezem és megtom írni a cuccot...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236849 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Rabyn, ha nem értesz valamit németből, nyugodtan írd ide be, megpróbálom elmagyarázni, de különórákra mostanában nem nagyon érek rá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236847 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: FIGYELEM ÉLETBEVÁGÓAN FONTOS!!

Nagyon nagy szükségem lenne egy Aranyember Olvasónaplóra. A hülye tanár elfelejtte közölni velünk, hogy a szünetben el kell olvasni a művet, de kéri hétfőre az olvasónaplót (legkésőbb.. elvileg már holnapra kéne neki) én viszont addig hótbiztos, hogy nem tudom megírni.. Elolvasom a könyvet, de még életemben nem írtam olvasónaplót azt se tudom hogyan kell (nem volt rá szükség mindig feletettek vagy dogát irattak az olvasmányokból, mert az olvasónaplót lehet másolni másról..) ... Plusz: nagyon nagy szükségem lenne egy olyan egyénre akit éppen nem terhel agyon a vizsgaidőszak és ráérne velem németezni... Megvan az anyag csak el kell magyarázni nekem meg gyakorolni... Mert vizsgázom belőle... Előre is köcc!! (a német gyakorlás asszem feb17ig kell met az egstan vizsgák is akkor lesznek meg mindenfée osztályzó toß) ja és egyet még elfelejetettem. a Követező félévben szükségem lenne egy olyanra aki nagyon otthon van a biokémiában és el is tudja magyarázni, úgy, hogy megmaradjon nekem.. Meg ugy ált a biossszal jóban van... Bár halvány lila gőzőm sincsen, hogy éppen mit veszünk... Mondjuk asszem az osztály többi tajának sem.. (35ből 5en nem állnak bukásra bioszbol...)


Olvasónapló íráshoz támpontok:

A)verzió, sok idő esetén
-kiolvasod a könyvet, összegészében. Átgondolod, szintén összegészében, miről is volt benne szó, "irodalomelméletileg" miről szól (fejlődésregény, utaztató regény, stb)
-ha ez megven, újra kezded olvasni
-először hagysz a füzetben vagy jó két-három oldalt
-ide fejezetenként elkezded írni a szereplőket, (mmint: nem írod oda, hogy 1.fejezet, ez és ez, hanem csak azt, hogy Szereplők: és ahogy haladsz, kiírod)
-ugyanezt megjátszod a helyszínekkel is. (Ha fontos, hogy ki hol bukkan fel, akkor odaírod, azt is, mert van, ahol egy szereplő csak egyszer kerül elő, de akkor meghatározza mindent..)

Ezek után elkezded fejezetenként kiírni a tartalmat is, és a mondanivalót is.

Jelentősen megkönnyíti a munkát, ha egyfelől aláhúzod a lényeget pl. jellemzés, jellemző cselekedet, jellemző szóhasználat, cselekmény, jellem, ill. jellemváltozás miértje.

Röhejes, de nekem bevált. (Aláhuzigáltam a Háború és békét is...)
B) ha kevés az idő:
az fent leírtak figyelembevételével egyszerer csak egy fejzetet húzol alá és jegyzeteled ki...

Célszerű két részre osztani az egyes fejezetkről szóló részt:
-tisztán a cselekmény, pár sorban
-hozzá tartozó "egyéb" pár sorban

De: mivel irodalomtanárnáll sose lehet tudni, neki mi a jó, a legcélszerűbb megkérdezni, hogy ő hogy gondolja....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236844 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Najó, a kérdésem mostmár idejét vesztette, szal ne fáradjatok. ;)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236833 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Léli egész szép kis ízelítőt adott a dologhoz, ezért nem is akarom folytatni csak ajánlok valamit:
w3.szikszi.hu/~raniko/matek/tetelek/szelok/szelok_tetele.html
Ábrával, magyarázattal. Ha még mindig nem világos kérdezz tovább.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236810 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tanulószoba
*mély levegő* Már leírtam, erre elszállt az egész... nojó, kezdem előről...

Szóval... Fió, rajzold, amit írok, mert úgy talán (remélem) érthetővé válik az a sok hülyeség, amit írok :)

Előszöris megvan ugyebár a szögünk :) a csócsát nevezzük el A-nak, és magát a szöget alfának. Metszük el a szárait egy tetszőleges egyenessel. A felső szárnál lévő metszéspont legyen B, az ott lévő szög pedig béta, az alsónál lévő metszéspont C, és a szög gamma. Ekkor húzzuk be az ezzel az egyenessel párhuzamos másik metsző egyenest. A felső metszéspont neve legyen D, a szögé delta, az alsó pont legyen E, a szög pedig... mondjuk omega :)
Ekkor lehet tenni egy észrevételt: Van két hasonló háromszögünk :) Név szerint: ABC háromszög és ADE háromszög :) Éljen :) Node miért is? Mert a szögeik egyenlőek. Azt hiszem, azzal nem vitatkozik senki, hogy az alfa szög megegyezik önmagával :) Akkor nézzük a másik két szöget. Illetve elég egyet nézni, mert ha egy háromszögben adva van két szög, akkor a harmadik egyértelműen kiszámítható.
Tehát akkor nézzük bétát és deltát. A kettő egyenlő, mert: béta egyik szára az egyik metsző egyenes, a másik szára pedig az AB-re illeszkedő egyenes egy szakasza. A deltának az egyik szára az egyik szelő egyenes (mely párhuzamos a másikkal), a másik szára pedig az AD-re illeszkedő egyenes egy szakasza, amely egyenes egybeesik AB egyenesével. Úgy is mondhatjuk, hogy a két egyenes párhuzamos. Tehát a két szög egyenlő. Éljen. Beláttuk, hogy van két hasonló háromszögünk :) Node, miért is jó ez nekünk?
Mert korábbi tapasztalataink (és tételeink) alapján tudjuk, hogy létezik egy olyan lambda hasonlósági arány, amely az azonos szögeket tartalmazó oldalakra ad egy szabályt:

lambda*AB szakasz = AD szakasz és
lambda*AC szakasz = AE szakasz.

Ezt tudjuk, hogy létezik egy ilyen lambda szám. Rendezzük át a két egyenletet:

lambda = AD/AB
lambda = AC/AE.

Mivel lambda egy konkrét szám, és főleg ugyanaz a szám a két egyenletben, a két egyenlet összevonható:

AD/AB = AE/AC. Tehát a tétel bizonyítást nyert :)

Beismerem, kétlem, hogy ez az a fajta bizonyítás, amit tanítani szoktak, de számomra ez tűnik a legegyszerűbbnek (csak neten keresztül kicsit nehéz leírni). Ha még így sem érted, akkor írd le, mi az, amit nem értesz belőle.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236798 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
57. Fogalmazza meg a párhuzamos szelők tételét és a tétel megfordítását!

Párhuzamos szelők tétele: Ha egy szög szárait párhuzamos egyenesekkel metsszük, akkor az egyik száron keletkező szakaszok aránya megegyezik a másik száron keletkező megfelelő szakaszok arányával.

(ábra helye, hozzá példa, de ábra hiányában nem mond semmit, amúgy is törteket nem tudok fórumra írni - G.)

A tétel megfordítása csak speciális esetekben igaz: Ha egyenesek egy szög két szárából olyan (a szög csúcsából induló) szakaszokat vágnak le, amelyek aránya mindkét száron ugyanaz, akkor az egyenesek párhuzamosak; vagy ha egyenesek egy szög két szárából olyan szakaszokat vágnak le, amelyek közül az egyik a szög csúcsából indul, a másik pedig ehez csatlakozik, és a megfelelő szakaszok aránya mindkét száron ugyanaz, akkor az egyenesek párhuzamosak.

(ábra, példa)

Általános esetben nem igaz ez a megfordított tétel (csak akkor igaz, ha a szakaszok a szög csúcsából indulnak, vagy ha az egyik a szög csúcsából indul, és a másik ehhez csatlakozik).

(ábra, példa).

(Bizonyítás mégsincsen a tételhez, tévedtem az előbb... de a feladat nem is kéri - G.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236784 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ebben a sorrendben nekem tökéletes lesz! :D Ngayon szépen kösönöm. :oops:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.613 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére