Informatikai segítségnyújtás

Több
14 éve 1 hónapja #387517 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Létezik eszköz erre a feladatra. Csak annyit kell beírni a gugliba, hogy "recovery or repair tool for rar" találatok garmadája jön elő. De persze mind fizetős és a demó példányok nem hagyják elmenteni az eredményt. Majd kerítek neked egy "free" változatot. Mondjuk holnap (esetleg ma este).

Vagy lehet ezt is (találtam):

Step 1:
Open WinRAR and browse to the folder with your .rar/.zip file.
Step 2:
Highlight the file and click the Repair button from the tool bar.
Step 3:
In the pop-up window, select "Treat the corrupt archive as RAR/ZIP" depending on which type of archive you are trying to repair.
Step 4:You may get a "Suspicious Entry" pop-up. If so, select All. This may happen several times while repairing.
Step 5:
After WinRAR has completed repairing the archive, click on Close.
Step 6:
To extract your file, highlight your new rebuilt archive.
Step 7:Next select Commands>Extract without confirmation
Step 8:
The files will start extracting.
Step 9:
The archived files will be extracted to the same folder as the repaired archive.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387447 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
HELP!
Áthoztam ide a notebookra tömörítve egy mappát, használtam és módosítottam benne egy fájlt tegnap, és most azt írja ki, h. CRC hiba a fájlban, és se megnyitni se kitömöríteni nem tudja a WinRar. Pedig fontos dolgok lennének benne :( Van valami tippetek, hogy lehetne rekonstruálni a fájlt?...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 4 hónapja #385707 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Gandalf,Sil, köszönöm szépen. Sil tanácsát fogadtam meg, az működött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385682 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Van egy olyan a fenti menüben, hogy Felhasználói vezérlőpult. Oda lépj be!
Ott van egy olyan fülecske, hogy Áttekintés, elvileg ez nyílik meg automatikusan, ha belépsz a Felhasználói vezérlőpultra.
Ennek az Áttekintés-fülnek van oldalt egy almenüje, amelyek között találsz egy Piszkozatok kezelése nevűt.
Ott elvileg megtalálod a piszkozatodat, tudod szerkeszteni és elküldeni is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385679 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ardenis: Megnéztem, ha elmentetted, akkor utána amikor új hozzászólást írsz, lesz egy olyan gomb is a többi között a hozzászólás alatt, hogy Betöltés. Ha azt megnyomod, kiválaszthatod, melyik piszkozatot töltse be.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 4 hónapja #385676 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
:oops: Elég béna vok inormatikai kérdésekben, meg vak is, de elmentettem 1 hozzászólást és nem tudom, hogy hova került a piszkozat. Egyszerűen sehol nem találom. Valaki legyen olyan kedves és könyörgök, magyarázza el,h. hol találom meg, mert fontos lenne. Előre is köszi!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385222 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ám legyen, erre kár több szót fecsérelni.

Remélem, ettől függetlenül a többi dolog kifogástalanul üzemel.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385217 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hát pedig nem hagyja, úgy nem működik, először úgy próbáltam, és úgy nem ment a net, de ezt már mondtam. Nem véletlenül írja azt a Súgóban, hogy "you must", ahelyett, hogy "you should".

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385213 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nos nem, ha valakinek fix IP címet állítasz be akkor az fix IP-cím és kész függetlenül attól hogy az adott alhálózaton működik DHCP vagy nem. Persze illik a DHCP-t úgy konfigurálni, hogy ne legyen átfedés a fix IP-kkel, de a szabvány előírások szerint a DHCP-nek tudni kell kezelni a problémát, ugyanis erre (is) való.

Amit a kézikönyvből idéztél az csak arról szól, hogy "A Router DHCP funkciójának használatához az összes számítógépet a hálózaton "IP-cím automatikus kérése"-re kell állítani." Ez így nem teljesen igaz, mint fentebb írtam. Ha a TP-link mégsem hagyja a fent ábrázoltakat, akkor ez is egy ok ami miatt nem veszek TP-Link dolgokat.

Több általam kezelt otthoni hálózatban (igazából minden általam kezelt otthoni hálózatban) vegyesen használom együtt a fix IP-t és a DHCP-t.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385198 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: De ha mondjuk a .101-et beállítottad valakinek, akkor azt ő észre veszi és másikat ad ki. Tulajdonképpen ő megkérdezi a hálózaton, hogy van e valaki már ilyen címmel (és a routing table-t) és a foglalt címet nem osztja ki.

Igen, de ez csak akkor működik, ha a fixeket a hozzárendelős módszerrel adom meg a router DHCP beállításainál, nem a gépen a hálózati kapcsolatoknál. Ha egy gépnek megadok fix IP-t a hálózati kapcsolatoknál, akkor azon nem megy a net, amíg a routeren be van kapcsolva a DHCP. (Írja is a router a súgóban, hogy ha a DHCP-jét akarom használni, akkor a LAN-on az összes gépet automatikus IP-kérésre kell állítanom. "Note: To use the DHCP server function of the router, you must configure all computers on the LAN as "Obtain an IP Address automatically" mode. This function will take effect until the router reboots.")

Sötét Úr írta: Sorry, én meg összekevertem a router DNS-ét a kliens gépeknél beállítandó DNS-szel... Sok WAN ami csodálatos... :D

Sejtettem, hogy ez így nem stimmel, úgyhogy ezt meg sem próbáltam. :P Bár alapból jót akartam beírni, csak nem jöttem rá rögtön, hogy azért nem működik, mert még be van kapcsolva a DHCP.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385192 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sorry, én meg összekevertem a router DNS-ét a kliens gépeknél beállítandó DNS-szel... Sok WAN ami csodálatos... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385184 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Bevallom lusta voltam és más tollával ékeskedtem. De most megnéztem. A whois és a tracert a fibernet ns1.fibernet.hu és az ns2.fibernet.hu-rais a 85.66.85.120 címet adta. Így bízzon az ember másokban.

Beállítottam fixre mind a két gépet, és kikapcsoltam a DHCP-t. (Ha a DHCP be van kapcsolva, akkor automatikus kérésre kell kapcsolni minden gépet a hálózaton, úgyhogy ezt még az elején ki kell kapcsolni, ha fixre akarom rakni őket.) Más nincs a hálózaton, és vendégeknek se kell net (ha véletlenül kellene, majd ráérek akkor átkonfigurálni).


Igazából mindegy csak tudnod kell mit mikor csinálsz. A router IP címe mindig fix. Mindegy mire állítod. Ha megy is a DHCP és a számára beállított cím térből is állítasz be valamit, akkor sincs baj, mert amíg van másik, addig nem fog a hálózaton beállított címet kiosztani.

Pölö: a routered a 192.168.1.1, a 192.168.1.000 nem kiosztható. A 192.169.1.255 és 192.168.1.256 szintén nem kiosztható. A DHCP mondjuk a 192.168.1.100 tól 192.168.1.199 ig van beállítva. Ez esetben a .2-től a .254 ig bármilyen címet kioszthatsz fixen beállítottnak. A DHCP-nek .100-tól .199-ig beállított címtér csak annyit befolyásol, hogy ő onnan fog ki osztani címet ha valaki kér. De ha mondjuk a .101-et beállítottad valakinek, akkor azt ő észre veszi és másikat ad ki. Tulajdonképpen ő megkérdezi a hálózaton, hogy van e valaki már ilyen címmel (és a routing table-t) és a foglalt címet nem osztja ki.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385180 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Fibernet DNS szerver címek: 85.66.85.120; 195.56.234.124; 195.56.195.65 ezt megtalálod egyébként a routerben is.Vagyis ezek közül kettőt biztosan.

Hmm, az elsőt mutatja, meg egy olyat, ami ezek között nem szerepel.

Beállítottam fixre mind a két gépet, és kikapcsoltam a DHCP-t. (Ha a DHCP be van kapcsolva, akkor automatikus kérésre kell kapcsolni minden gépet a hálózaton, úgyhogy ezt még az elején ki kell kapcsolni, ha fixre akarom rakni őket.) Más nincs a hálózaton, és vendégeknek se kell net (ha véletlenül kellene, majd ráérek akkor átkonfigurálni).

A tesóm gépén még SP2 se volt, épp most telepítem. Kicsit régi gép.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385158 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szerk1.

DNS-nek mindig a szolgáltató DNS szervereinek a címét add meg. Különben lesz néhány olyan hely ahová nem találsz oda. A router nem jó DNS kiszolgáló. A DHCP-t meg kapcsold ki a routerben, amennyiben úgy döntesz, hogy fix IP-t használsz.

Fibernet DNS szerver címek: 85.66.85.120; 195.56.234.124; 195.56.195.65 ezt megtalálod egyébként a routerben is.Vagyis ezek közül kettőt biztosan.

Windows XP-hez SP2 előtt nem volt működőképes wifi támogatás és SP3 előtt pedig nem támogatja a WPA2-t. Ezért kell telepíteni a kis utility-t amit az adapterhez adnak. Meg azért is, mert az SP3-ban lévő fejlesztés is kutyafüle. Például valami undorító módon kezeli a különböző wifi profilokat. Erre akkor van szükség, ha vándorol az ember és több helyen kell wifi-t használni.

Néhány dolog a DHCP használatáról. Igen lehet fixálni a kiosztandó IP-ket gépekhez. Vagyis a gépben lévő hálókártyához. Ez akkor hasznos ha hálózati tárolót vagy hálózati nyomtatót használsz. Vagy ha valamilyen program miatt mindíg ugyan arra az IP-re van szüksége a gépnek.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385142 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
DNS-nek megadhatod akkor is a router IP-címét. Egyébként meg az az előnye, hogy fixen megvannak az IP-címek, és nem a router uralkodik felette, így eltolni se tudja. Nem mintha olyan sűrűn el szokta volna tolni, de amikor igen, akkor egy komoly játék, rájönni arra, hogy mi a hiba.
Igazság szerint az IP tartomány ennél sokkal szélesebb lehet, de minek? A 192.168.1.100-tól induló tartomány szerintem inkább ajánlás lehet, mivel szinte mindenki a 192.168.1.xxx tartományt használja, így aki illegálisan próbál felcsatlakozni, elég hamar rátalálhat az IP-címre. Valójában azonban a 192.168.xxx.xxx tartomány használható (nem a teljes, de most hadd ne tudjam fejből a határait), és van olyan routerem, ami gyárilag a 192.168.10.1-re volt állítva (egy régebbi SMC), a benti hálózatunk meg még magasabb tartományban osztja az IP-t DHCP-vel.
A TP-Link routereknél, ha jól tudom, be tudod azt is állítani, ha mégis a DHCP-nél maradnál, hogy milyen IP-tartományból osszon, illetve fenntartson IP-címeket bizonyos gépeknek, és minden másnak osszon. Ez akkor lehet érdekes, ha alkalmanként másnak is hozzáférést akarsz adni a WiFi-hálózatodhoz. Nálam a PDA nem hajlandó fix IP-vel dolgozni (valszeg bug miatt), úgyhogy a gépeknek dinamikus IP-címet engedtem, viszont a hálózati nyomtató megkergül, ha nem a megszokott IP-címét kapja (HP a lelkem, ők híresek az elnagyolt driverekről), úgyhogy neki kénytelen voltam fix IP-címet kiosztatni a MAC alapján.
Ha a biztonságot tovább akarod növelni, akkor a MAC-szűrést is bekapcsolhatod, de ha szükséges lehet a vendég-hozzáférés, akkor rendesen lehet szívni azzal is, mert tényleg nem enged be mást. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385140 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: - A router jelszavát változtasd meg mielőtt az internetre endednéd.

Persze, ez alap, megcsináltam, és működik is, van net. A tesóméval volt némi gond, mert az adapter kis papírja nem írta, hogy a driver mellett még egy másik programot is kell telepíteni a CD-ről, és anélkül nem volt hova beírni a WPA2-PSK titkosításhoz a kulcsot (a vezetéknélküli hálózatokat látta, de amikor az XP alapból akart csatlakozni, ott csak WEP-et emlegetett). De most már jó. Most pakolászhatok neki fel egy halom frissítést, hogy ne fertőződjön rögtön össze.

Batti írta: - két embernek nem nagy kunszt fix IP címet beállítani ezértinkább mellőzd a DHCP-t a tiéd legyen a .2 az öcsédé a .3 végű.

192.168.1.100 és .199 között lehet a router szerint, de mindegy. Van valami előnye a DHCP mellőzésének? Ha megpróbálom a fix IP-t beállítani, akkor DNS-nek mit adjak meg?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385125 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
7..8...9...10

Először is krrr#@$#!%! ez a #@$!% fórum figyelmeztetés nélkül kivágott a bejelentkezéshez és most írhatom újra az egészet.

Belenéztem a TP-Link kézikönyvébe (letöltött PDF) és néhány dolgot pontosítanék.

A Router IP címe 192.168.1.1 (192.168.1.1/24 tartomány) de ez magadtól is látod.

A kézikönyv 4.12 fejezete (65. oldal PDF / 57. oldal papíron) tárgyalja a QoS-t (Quality of Service) itt szabályozhatod az öcséd sávszélességét. Külön külön a router minden portján (ahová az UTP kábelt bedugod) és a Wifin is beállíthatod mekkora le és feltöltési sebességet kapjon.

Pár dolgot még ajánlanék:
- A router jelszavát változtasd meg mielőtt az internetre endednéd.
- A wifinek WPA-2 psk (TKIP) titkosítást állíts be és legalább 24 karakteres legyen a jelszó.
- Tiltsd le a wifi SSID publikálást/brodcast miután beállítottad az öcséd gépét és rendesen működik.
- két embernek nem nagy kunszt fix IP címet beállítani ezértinkább mellőzd a DHCP-t a tiéd legyen a .2 az öcsédé a .3 végű.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385106 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Ha korlátozni akarod az öcséd internetes forgalmát, az a szíved joga. De inkább kérj tőle hozzá járulást (ha lesz keresete) és fizessetek elő gyorsabb netre. De igazából nem fog zavarni, ha nem akar majd 7/24-ben letölteni.

Van neki keresete, érdekes lenne, ha 30 évesen nem lenne. De nagyon sóher, épp csodálkoztam, hogy most elment megvenni azt a routert. Tuti nem akar ezen kívül hozzájárulni, akkor inkább nem netezik.
A net sebességével nincs gond alapból (már eleve a leggyorsabb csomag ebből a fajtából), és letölteni sem akar, de azt el tudom pl képzelni, hogy rákap az online videókra. Tulképp nem korlátozni akarom, hanem kéne valami, ami segít, hogy egyszerre futhasson gond nélkül többféle dolog. Pl lehessen normálisan online videókat nézni vagy lehessen telefonálni (merthogy a telefon is a modembe van bedugva, az is kábeles), miközben töltök le. Természetesen vannak beállítva korlátok a torrentnél, de kéne valami, amivel rugalmasabban tudna alkalmazkodni az igényekhez, priorizálni az éppen futó alkalmazások között.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385102 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: A routeren van egy reset gomb az mindig vissza állítja a gyári alap beállításokat.

TP-Linknél nem (meg SMC-nél sem). A Reset gomb csak újraindít dolgokat, de a beállításokat mindenféle trükkök révén elérhető hard resetnél állítja vissza gyárira. Szívtam már egy 341-es TP-Linkkel, aminek elfelejtettem a jelszavát. ;) A hard reset leírása viszont ott figyel a router kézikönyvében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385096 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
OK, köszi, remélem, nem lesz vele gond. A konfigurálásról feltételezem, hogy menni fog, végülis az le van írva, hogy kell, és a dobozán is láttam alap IP-címet meg jelszót meg ilyeneket, úgyhogy az megvan.
Kábelmodemes a netem, abból a leggyorsabb csomag (írtam is, hogy 10/1-es), a digiset még most kezdik csak bevezetni felénk, és egyébként is van hűségnyilatkozatunk, nem ugrálhatunk csak úgy. Amúgy nem UPC, hanem Fibernet, és úgy értettem a korlátlanságot, hogy nem fizetek forgalom után, és nincs olyan, hogy mondjuk ha túllépek 30GB-ot vagy akármennyit, az drágább. Nem korlátozzák a fájlcserélőket sem. Sokat töltök le, de az a veszély szvsz nem fenyeget, hogy ilyen 250-500GB-os korlátot túllépjek. Meg akkor nem fizetni kéne érte, hanem simán felmondanák a szerződést. Öcsém elvileg nem fog letöltögetni, mert mondtam neki, hogy ha ilyesmit akar, akkor szálljon be az árába is. Ami kell neki, azt úgyis leszedem én. (Ő nem is ért hozzá, még keresni sem tud rendesen a neten. Nem egy kocka-alkat.)
Egy panellakás két kisebb szobájáról van szó, szóval a megfelelő hely megtalálásával nem lehet csak úgy játszadozni, mert egyszerűen nincs hely. Szvsz marad a gépem mellett, ott nem lesz útban. Az én falamat nem lehet fúrni sem, mert az a külső főfal, nagyon kemény betonból van, elég komoly fúró kellene hozzá. A másik falra meg nem érdemes átvinni, mert a szoba közepén keresztben sokkal zavaróbb a kábel, mint az asztal mögött.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385094 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Folytatás

Amikor egy routert beiktatsz a korábbi internet elérésed láncába akkor technikailag némiképpen megváltozik a z internet elérés mikéntje.

Először is be kell konfigurálnod a routert. Erre vonatkozóan kapsz információt a kézikönyvben.

Csak áttekintés képpen, nagy vonalakban.
--Tulajdonképpen ilyenkor létre hozol egy kis magán hálózatot amit a router köt össze az internet nyilvános hálózatával. Ilyen formán a router veszi át a bejelentkezés és az azonosítás (autentikáció) feladatát. Ez az autentikáció még elő fog kerülni később. Mindenesetre elő kerül a LAN és a WAN fogalma. De vissza az elejére.
-- Össze kötni a routert a gépeddel.
-- Bekapcsolni a routert (nem mindíg mindegy a sorrend) Általában ilyenkor néhány dolog autómatikusan megtörténik. Például kap egy IP címet a géped a routertől. Feltéve hogy a géped hálókártyáján autómatikus címkérés van beállítva. Ha nem akkor magadnak kell ezt vagy a megfelelő IP címet megadni.
-- Az otthoni magánhálózatok általában a nem publikus IP tartományok valamelyikét használják. Speciáliasn valamiért a router gyártók kinézték maguknak a 192.168.0.xxx/24 (ahol az xxx < 256) IP cím tartományt. A /24 azt jelenti hogy subnet mask 255.255.255.0 ennek a technikai miértjével nem fárasztanék senkit.
-- A routerek általában úgy vannak beállítva, hogy automatikusan osztanak ki címet és az övék mindíg az .1 re végződő cím. Legtöbbször a 192.168.2.1 címet állítják be gyári alap értéknek. Ennek megfelelően a te és az öcséd gépének már csak a 2, 3, 4, vagy nagyobb végű címek maradnak.
-- Ha a géped kapott IP címet így vagy úgy, akkor nyitsz egy böngészőt és beírod a címsorba, hogy http://192.168.2.1 vagyis a router címét. Ha ezek után megjelenik egy felhasználónév és jelszó kérő ablak akkor azonosítod magad (admin/admin v admin [enter]) ahogyan a kézikönyvben le van írva. Ha nem ez történik akkor kezdheted előröl (vagy olvasd el a kézikönyvet). Ha jól írtad be a felhasználónevet és a jelszót, akkor egy webes felületű beállító ablak jelenik meg.
-- Érdemes végigmenni és átgondolni minden egyes beállítási lehetőségen, de a legfontosabb, a WAN beállítása és a Wifi beállítása.

Elméletileg innen már működnie kell. Nem kell a korábbi beállított hálózati kapcsolatodat használni. A funkcióját átvette a router. Ha nem megy akkor elő a kézikönyv. A routeren van egy reset gomb az mindig vissza állítja a gyári alap beállításokat.

Minden egyéb finomítás leírása és részletezése messze túl mutat a bejegyzés keretein.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385091 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ha az öcséd wifi-n fog csatlakozni akkor csak a wifi adaptert kell megvennie. Persze szükség lehet másra is ha némi rendszert akarsz a dologba vinni.

Alap helyzet ugye az, hogy (ha jól értelmeztem) van internet kábelen. Ez oda van vezetve az asztalodhoz ahol a számítógép is van. Ha mondjuk UPC kábelen jön az internet akkor van modem is, ha Digi kábelen jön akkor csak egy kis doboz van valahol, amibe a telefon és a net kábel "bedugható". Mindkét esetben kell egy "egyenes" (nem fordítós) UTP kábel a router és a szolgáltató végpontja közé. Az UTP kábelről, az "egyenesről" és a fordítósról is írtam korábban megtalálod ha vissza lapozol. A szolgáltató végpontja meg az amit fentebb részleteztem (modem v kis doboz), amivel a géped össze van jelenleg kötve. Az a kábel ami jelenleg is a géped és a szolgáltató végpontja között van, jó lesz a géped és a router közé. A routerhez meg általában adnak valami rövid (1m-nél nem hosszabb) egyenes UTP kábelt ami jólesz a szolgáltatói végpontig. Ezek szerint nem kell semmi.

Magam részéről azért ennél tovább szoktam menni. Először is keresek egy ideális helyet a lakásban ahol nem zavar senkit a modem, a router, a sok vezeték, az állandóan világító LED-ek. Mellesleg az aztalok mögött burjánzó kábeldzsungelt ki nem állhatom. Egy kevéssé gondos söprögetés vagy porszívózás súlyos károkat okozhat a kábelek integritásában. A por is nagyon könnyen megül közöttük, abban meg elmerül egy két pizza szelet vagy kenyérhéj (rájár az egér meg a bogár). Vissza a router helyének kiválasztásához. Ha nem közvetlenül a géped mellé kerül akkor már kell némi kábelezés, csatornázás. fúrás-faragás. Ha az elhelyezés megváltozása szóba jön, érdemes valahová fejmagasság fölé rakni. Jobb a terjedés és a LED-ek sem zavarnak annyira.

Ha korlátozni akarod az öcséd internetes forgalmát, az a szíved joga. De inkább kérj tőle hozzá járulást (ha lesz keresete) és fizessetek elő gyorsabb netre. De igazából nem fog zavarni, ha nem akar majd 7/24-ben letölteni. De ez is inkább a szolgáltatónak fog szemet szúrni. Mármint akkor ha átléped az ászf valamelyik apró betűs részében leírt (általában 250-500GB) letöltési adat mennyiséget. Nem, valójában Magyarországon nincs korlátlan internet otthoni felhasználónak. Tessék utána nézni. Szóval ha nem kezd nagyarányú letöltésbe az öcséd, akkor nem nagyon fogod észre venni.

folyt köv.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385076 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Még pár éve tettem egy olyan meggondolatlan kijelentést az öcsémnek, hogy ha majd szeretne úgy internetezni, hogy ne hozzám kelljen bekéredzkednie, akkor vegyen egy routert, és megoszthatjuk az internetemet. Eddig nem nagyon érdekelte a dolog, de most letette a hiányzó nyelvvizsgát és így megkapta végre a diplomáját, és neki akar állni valami normálisabb állást keresni, úgyhogy most hirtelen sürgős lett neki. El is ment ma, és vett egy routert, de a kis butuska nem volt képes annyit mondani a boltban, hogy sose volt még routerünk, úgyhogy adjanak hozzá mindent, ami még kell, szóval holnap mehet is vissza. Nekem meg addig lenne pár nagyon alap kérdésem, mert még nem csináltam ilyet.
Szóval, az alaphelyzet: 2 gép, külön szobában, légvonalban kb 4 méternyire egymástól. Köztük 1 db fal (klasszikus panel-fal, a vékonyabbik fajtából) + szekrény. A router típusa TP-Link TL-WR543G, és egyelőre semmi mást nem vett öcsike. Mi kell még? Elég, ha vesz egy adaptert a saját gépéhez, és az enyémhez tudom csatlakoztatni kábellel a routert (ebben az esetben milyen kábellel, és szokott-e lenni olyan hozzá alapból), vagy mind a kettőhöz kell adapter? Valami egyéb alkatrész kellhet még? Külön-külön mind a két gép volt már interneten korábban, szóval az a része OK.
Ha egyszer eljutok oda, hogy megvan hozzá minden, és feltelepítettem, és működik, akkor lehet-e majd szabályozni valahogy, hogy max mennyi sávszélességet kapjon a másik gép? 10/1 Mbit/s-os kábeles internetem van, nincs adatforgalmi korlát, de a sebességet nem akarom beáldozni azért, mert öcsike is netezik.
Van még esetleg olyan, amire oda kell figyelni?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384464 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Az óhajsóhajban válaszoltam, mivel Melian meg a Hírekben kérdezte :) (de csak Thunderbirdben tudom, viszont gondolom más programokban nagyon hasonló.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #384460 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ulmo, ugye nem gondolod, hogy ezt én, földi halandó megértette... :D :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Utolsó szerkesztés: 14 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384458 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Attila írta: Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a @tolkien.hu-s e-mail címemről komplett mappát(melyek tele vannak számomra fontos e-mailokkal)lementeni.
Köszönöm :)

Attila:

Ankalimon a hírekben írta: Aki a régi postafiók tartalmát szeretné az új szerverre költöztetni, a következő lépéseket kell végigcsinálnia:

1. lépés: A régi postafiókra fel kell csatlakozni egy lokális mail klienssel, IMAP protokollal. (A szerver neve: mail.onlineweb.hu, a felhasználó név és jelszó a szokásos). Ekkor a kliens szép csendben szinkronizálja az összes a mappát a kliens gépre. (Thunderbird hasnálatánál a szinkronizálást külön el kell indítani menüből.)
2. lépés: Ha befejezte, akkor a mappákat a kliensen archiválni kell egy külön levél archívumba.
3. lépés: A levelező klienst át kell állítani az új szerverre (a szerver nevét át kell írni "mail.tolkien.hu"-ra). Ekkor elvileg a korábban letöltött mappák eltűnnek (mivel az új szerveren ezek nincsenek) a kliensből.
4. lépés: Az archívumból vissza kell állítani a mappákat a kliensben. (Ezek aztán automatikusan visszaszinkronizálódnak az új szerverre - ha nem, akkor kézzel el kell indítani a szinkronizációt.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384444 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a @tolkien.hu-s e-mail címemről komplett mappát(melyek tele vannak számomra fontos e-mailokkal)lementeni.
Köszönöm :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383943 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Batti: mert tudtam h. Sil profi FF-es + minden nap fórumozik, és tudni fogja, és úgy gondoltam, a fórum egyszerűbb, mert azt akkor olvassa az ember, amikor ráér, sürgős meg nem volt. :) (Különbenis a telefonálás pénz és stressz.)

Egyébként rémlik, h. kiírta valamikor, h. nem sikerült frissíteni a MASÁ-t. (Valamire biztos, h. kiírta nemrég.) De majd ha erre jársz, megnézed, gondolom. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383935 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Másrészt a McAfee SiteAdvisor egy hasznos eszköz. Ajánlom a használatát. A McAfee saját adatbázisa alapján megmutatja, hogy van e veszélyes kód az adott oldalon, a Google keresések találati listájában is.

A Firefoxnak van egyébként hasonló biztonsági eszköze beépítve is (Eszközök / Beállítások / Biztonság), az a Google adatbázisa alapján dolgozik.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383933 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Bár már lecsúsztam róla, de azért hozzáfűznék.

Egyrészt ismered a telefonszámon Kincső, miért nem hívtál? Szoktam számítógép ügyben nálatok lenni.

Másrészt a McAfee SiteAdvisor egy hasznos eszköz. Ajánlom a használatát. A McAfee saját adatbázisa alapján megmutatja, hogy van e veszélyes kód az adott oldalon, a Google keresések találati listájában is. A kincső gépére én raktam fel, ahogy az FF-et is. Valószínüleg ez még egy régebbi változata a MASA-nak (McAfee SiteAdvisor) amelyik a 3.5-ös FF-el össze akad. Ezt én is megtapasztaltam a saját gépemen, és a jelenség is ugyan az volt mint amit Kincső leírt. A legegyszerűbb a MASA legújabb változatát letölteni és azt felinstallálni. Ez az IE 7-es 8-as változatával is együtt működik.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.512 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére