Informatikai segítségnyújtás

Több
13 éve 10 hónapja #388548 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Van. Kikapcsoltam. Jscript hibát ír ki de nem tud vele mit kezdeni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388546 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ery írta: Mindent töröltem. A vicc az, hogy kint van a hibajelző ablak, de ettől még szépen betölti a hátteret, mindent.

Az IE nyűgjeihez sajnos nem értek, már 6 éve nem használom...
Van az Eszközök / Internetbeállítások / Speciális lapon olyan, hogy "parancsfájlokban való hibakeresés letiltása", illetve "üzenet megjelenítése minden parancsfájlhibáról", azok előtt van pipa vagy nincs?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388544 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mindent töröltem. A vicc az, hogy kint van a hibajelző ablak, de ettől még szépen betölti a hátteret, mindent.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388543 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ery írta: IE alatt próbáltam mindkétszer. Viszonr új fejlemény. Az iwiw-nél az alábbit írja ki:
jCarousel: No width/height set for items. This will cause an infinite loop. Aborting…

És törölted az ideiglenes internetfájlokat és a cookie-kat is? (IE-nél kicsit máshogy hívják, mint Firefoxban.)

Iwiw-en nyilván volt valami karbantartás is mostanában, az Üzenőfalon pl 2 napos a legfrissebb üzenet.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388540 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
IE alatt próbáltam mindkétszer. Viszonr új fejlemény. Az iwiw-nél az alábbit írja ki:
jCarousel: No width/height set for items. This will cause an infinite loop. Aborting…

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388539 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ery írta: Nem segített.

Hmm. Ugyanazon a gépen másik böngészővel megy? Pontosan milyen böngészőt használsz?
Valamilyen tartalomszűrő nem tiltja véletlenül (pl tűzfal vagy egyéb biztonsági szoftver reklám- vagy tartalomszűrő része, AdBlock...)?
Ahol csak az Iwiw-es alkalmazások nem mennek, ott engedélyezve van a javascript? (Bár tulképp az iwiw többi része is elég sok javascriptet használ...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388538 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta:

Ery írta: A saját gépemről nem tudom megnyitni az iwiw-et és az origót(tudom a gépemnek van kritikai érzéke). Más gépről megy, ill. be tudok lépni az iwiw-re, de ott nem tudok megnyitni egy alkalmazást sem. Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Firefox esetén próbáld meg először törölni a Gyorsítótár tartalmát (lásd Eszközök / Előzmények törlése) és az adott oldalról származó sütiket (Eszközök / Beállítások / Adatvédelem / Sütik megtekintése..., de persze törölheted az összes sütit is az Eszközök / Előzmények törlése menüpontnál).
IE-nél ugyanez lásd Eszközök / Internetbeállítások / Általános / Böngészési előzmények.
Ha ez nem oldja meg, akkor szólj, és mondom tovább.


Nem segített.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388537 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ery írta: A saját gépemről nem tudom megnyitni az iwiw-et és az origót(tudom a gépemnek van kritikai érzéke). Más gépről megy, ill. be tudok lépni az iwiw-re, de ott nem tudok megnyitni egy alkalmazást sem. Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Firefox esetén próbáld meg először törölni a Gyorsítótár tartalmát (lásd Eszközök / Előzmények törlése) és az adott oldalról származó sütiket (Eszközök / Beállítások / Adatvédelem / Sütik megtekintése..., de persze törölheted az összes sütit is az Eszközök / Előzmények törlése menüpontnál).
IE-nél ugyanez lásd Eszközök / Internetbeállítások / Általános / Böngészési előzmények.
Ha ez nem oldja meg, akkor szólj, és mondom tovább.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388536 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A saját gépemről nem tudom megnyitni az iwiw-et és az origót(tudom a gépemnek van kritikai érzéke). Más gépről megy, ill. be tudok lépni az iwiw-re, de ott nem tudok megnyitni egy alkalmazást sem. Van valakinek tippje mi lehet a gond?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388410 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Biztosan nem belassulás látszik fagyásnak, mert mondom, ilyenkor tényleg semmire nem reagál csak a reset gombra, illetve azt is figyeltem, hogy olyankor is fagyott már, mikor semmilyen alkalmazás nem futott, csak éppen odébbmozdítottam a kurzort az asztalon. Viszont leginkább akkor szokott indítás után szinte azonnal újból lefagyni, ha előtte reseteltem, ha ellenben a bekapcsológombot nyomom hosszan és engedem fel, és úgy kapcsolom le a gépet, akkor az újraindítás után rendszerint többet nem is fagy már aznap. Sőt, van hogy két napig nem is fagy. Ezért is gondoltam, hogy esetleg összefüggés lehet a kettő között, és akkor fagyogat, mikor valahogy rosszul lesz benyomva a bekapcsológomb indításkor. No meg mert emlékeim szerint nagyjából akkor kezdett el így fagyogatni, mikor a bekapcsológomb is elromlott. Persze tényleg lehet, hogy csak véletlen egybeesés.

Hibajavítás, vírus-, spyware-keresés, stb. egyébként természetesen mind megvolt, ezért is kezdtem el én is hardware-es hibára gyanakodni...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388402 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Esetleg nézd meg a VGA kártyádat (ha van), arra csatlakozik a monitor, hogy nincs e eltömődve porcicával a hűtőbordája vagy a ventilátora (ha van). Vagy nincs e vastag porréteggel fedve a számítógép belseje.

Porszívó és egy puha, tiszta pemzli kell a tisztításhoz. Vagy kompresszor, de az kevés háztartásban van.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja - 13 éve 11 hónapja #388401 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A gugli azért adja még mindig találatnak a nem létező weboldaladat mert ilyen.

Először is mert a kereső belső logikája szerint az a jó (legjobb)találat amit sokan annak vélnek.
Másodszor mert a találatokat egy több millió (milliárd) weblapot tartalmazó index (buffer) tárból veszi és nem akkor aktuálisan szkenneli netet.

E kettő konklúziója adja, hogy elsősorban a népszerű oldalakat frissíti az indexében, és a kevésbé fontosakat csak ritkán. Emiatt lehetnek olyan weboldal találatok amelyek már évek óta nem léteznek de a prioritásukat alacsonyan (nagyon alacsonyan) tartja a kevés kattintás.

A bekapcsoló gombod rossz mechanikai működése (beragadása) pontosan ezt a jelenséget produkálja. Egyszer érzékeny, mert a beragadt gomb miatt az érintkező felület éppen az átkapcsolás határán van, másszor meg csak nehezen lehet bekapcsolni mert a nehezen járó működtető nem nagyon akar olyan mélyre menni ahol a kapcsolás meg történne.

De ennek nemigen van köze a lefagyásokhoz. Az inkább valami szervi (hardware) problémára utal. Nem akarok találgatni, inkább keress valakit aki odamegy és megtudja mondani mi a baja. Azt kellene tudni, hogy hogyan fagy le, esetleg nem e valami folyamatba ragad bele és amiatt úgy lelassul, hogy az már fagyásnak látszik. Az indulás közvetlen közelében történő "lefagyásnak" legtöbbször valamelyik eszköz (hardverelem) meghibásodása az oka. Olyankor a hibás hardver elem eszköz meghajtó programja (drájvere) vágja haza a rendszert, természetesen együtt működve a win alaprendszerével.

Mindenesetre pár rendszerkarbantartó dolgot meg tehetsz. Checkdisk (lentebb) vagy itt a microsoft legújabb ingyenes Fix It Center -e. innen

"Kane o Keizai Suru"
Utolsó szerkesztés: 13 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388386 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Azt nem tudja esetleg valaki, hogy a gugli miért dobja ki találatnak még mindig mind az uw.hu-s, mind az extra.hu-s régi címmel a weboldalamat, mikor azokon a tárhelyeken már nincs is fent semmi? 404-es hibával nem kéne a guglinak idővel elfelejtenie ezeket?

A másik pedig hogy a munkahelyi gépem mostanában időnként totálisan lefagy (értem ezalatt azt, hogy tényleg semmire nem reagál ilyenkor - a ctrl+alt+del-re sem -), és néha közvetlenül újraindítás után is megteszi ezt még egyszer (vagy kétszer). Van amikor viszont egész nap egyszer sem fagy. Lehet ez összefüggésben azzal, hogy a gép bekapcsológombja egy-két hete beragadt vagy tudja fene mi történt vele, de vagy nagyon erősen kell befelé nyomni, hogy a gép hajlandó legyen bekapcsolni, vagy éppen fordítva, és elég szinte csak hozzáérni, és máris bekacsol. Lehet a két dolog között összefüggés? Már a hadirokkant bekapcsológomb és a fagyogatások között.

Előre is köszi!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388363 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hű, hát köszönöm a tanácsokat, lassanként kipróbálgatom, meg megnézem, mi van..
(amúgy personát állítottam be és azóta csinálja, attól függetlenül is, hogy már visszaállítottam, hogy ne legyen.. A hibaüzenetet csak egyszer írta ki, azelőtt néha magához tért, néha meg nem.. Közben volt egy összes előzmény meg könyvjelzők, cookiek, ilyesmik törlése, de nem nagyon használt neki.)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388360 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Batti: szerintem ez inkább javascript kezelési hibának néz ki, nem Java-nak. A hibaüzenet is nagyon úgy hangzik, mint az "unresponsive script"-es hibaüzenetek, és nem a Java pluginra hivatkozik.
A drasztikusabb lépések (lásd összes bővítmény törlése) előtt meg azért tényleg megnézném Csökkentett módban, azt ugyanis pont diagnosztikai célokra találták ki. Lehet, hogy nem is a bővítmények okozzák.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388358 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A hibaüzenetből arra következtetek, hogy valami java kezelés dolog lesz a ludas.

Teendők (szerintem):
- Könyvjelzők mentése (export)
- az összes bővítmény tiltása majd törlése
- Ha nem a legfrissebb a firefox (3.6.3), akkor frissítés vagy törlés és újra install
- a Vezérlőpult - Programok telepítése és eltávolítása helyen az összes Java dolgot uninstallálni
- a legfrissebb java környezet telepítése. (jelenleg 6 update 20)
- ha kell a könyvjelzők vissza (import)
- bővítményekből csak a legfontosabbak vissza. szívem szerint csak a biztonságiak a többi csak csiricsáré.

A Javának mostanában kiderült egy két biztonsági és stabilitás béli hiányossága és emiatt elég sűrűn frissítették. A megmaradt régi komponensek viszont okozhatnak gondot. Ezért ajánlott a régi dolgait un- installálni. Pár poszttal lejjebb írtam a Windows féregtelenítéséről. Néhány pontja ide is vonatkozik.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388354 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Encsi írta: Mostanában elég sokszor lefagy a firefoxom. Most ki is írta, hogy a (mindenféle mappák)/components/nsbrowserContentHandler.js:619 fájl nem válaszol.
Ilyenkor mi van?
(telepítsem újra?)

Hát, megpróbálhatod. A könyvjelzőidnek, beállításaidnak nem lesz baja, azokat nem bántja uninstallkor.
Mindig ugyanezt a hibát írja ki lefagyáskor, vagy mást is szokott? Nem telepítettél/frissítettél valami programot vagy kiterjesztést, mielőtt elkezdte volna ezt csinálni?

Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül) indítva is előfordulnak ilyen lefagyások? Csökkentett mód: zárd be a Firefoxot, utána Start menü / Futtatásba írd be: firefox.exe -safe-mode (vagy keresed ki a Csökkentett mód parancsikonját a Start menüben, és azzal indítsd).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388353 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mostanában elég sokszor lefagy a firefoxom. Most ki is írta, hogy a (mindenféle mappák)/components/nsbrowserContentHandler.js:619 fájl nem válaszol.
Ilyenkor mi van?
(telepítsem újra?)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388322 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Náda: Van pár dolog amit javasolnék megtenni mielőtt még valami rosszabb történne.

1, Check disk futtatása. Mégpedig úgy, hogy teljes körű ellenőrzés legyen. A C (és persze a második körben a E-t is) meghajtón jobb click - tulajdonságok - eszközök (fül) - Hiba ellenőrzés szekció Ellenőrzés gomb, bekattintani mindkét jelölő négyzetet majd elindítani. Ekkor azt fogja üzenni a gép, hogy ezekkel a paraméterekkel csak újra indítás után tudja végrehajtani az ellenőrzést és akarod e? Igen akarjad és indítsd újra a gépet. Ekkor szépen végig nézi a géped merevlemezén a teljes állomány struktúrát és kijavítgatja a hibákat. Megjegyzem ez az egyetlen (majdnem) használható hibajavító eszköz a windowsban.

2, Menteni mindent. És megfontolni a Win újra telepítését valamint megvizsgálni ,van e valami szervi baja a gépnek különös tekintettel az alaplapra és a HDD-re. A HDD tekintetében a SMART információi nagyon hasznosak. Szerezni kell egy SMART utilityt (pölö Passmark DiskCheckup).

3, Keress valakit aki kifésüli a Windowsodat. Úgymint Wírus és féreg írtás/keresés, felesleges prrogramok eltávolítása, rendszer indulásakor automatikusan induló dolgok átválogatása és csak a szükségesek meghagyása, registry pucolás, chkdsk (de ezt már mondtam), töredezettség mentesítés. a windows biztonsági és egyéb frissítése (legalább SP3), a telepített programok frissítése, tűzfal beiktatása (nem a windows tűzfal nem elégséges) vírusirtó frissítés, féregirtó frissítés. Ha lehetséges (miért ne lenne az), akkor mindezt úgy, hogy nem a saját HDD-ről induljon a rendszer. Az internet bőséges tárháza a CD-ről induló karbantartó programoknak (van olyan is amelyik pendrájvról indul.)

Amit leírtál abból az látszik, hogy a windows elindulásakor az alapvető rendszereszközöknél lesz a baj. Amikor elindítja az IDE/atapi vezérlőt meg is nézi, hogy működik e rendesen. meglehet ebbe halt bele néhányszor korábban. Ha a rendszer fájlok valamelyike megsérült, az szintén nem jó hír, de a checkdisk képes azt megjavítani. Az is lehet, hogy valami program amit közvetlenül az összeomlás előtt telepítettél vágta haza a rendszert. Ha volt ilyen, akkor azt un-installálni kell.

Azonkívül, hogy Windows XP van a gépeden nem tudok róla semmit (majdnem semmit, két winyód van, vagy egy, de kétfelé particionálva), ezért nem fogok találgatni különféle alkatrészek hiba lehetőségeit taglalva. Azok a kondenzátorok amelyeknek az esetleges Haláláról SötétÚr irt a processzor közelében találhatók, egy hűtőborda (ventilátorral ellátva) környékén.
A minap találkoztam egy olyan géppel amelyiknek a HDD-je nem volt becsavarozva a keretbe és a SATA kábel pedig elég rövidre volt kötözve. Amikor a gépet megmozdították valamiért a HDD előre hátra csúszkált. Csak kicsit mozgott de ez éppen elég volt, hogy a csatlakozás meglazuljon. Na ezt a Windows nem hálálta meg. Miután vissza dugtam a kábelt a helyére a rendszer elindult és a CheckDisk után még működött is, de már nem volt az igazi.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388278 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Valószínűleg azért, mert a nyelvi beállításoknál az van megadva elsődlegesnek.

Kitöröltem az angol nyelvet is a nyelvi beállításoknál, mert amikor a magyart állítottam be így is visszaugrott, vagy nem tudtam leokézni, mindegy is így már jól műxik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388273 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Az jó! Mindenesetre igencsak időszerű lenne egy teljes biztonsági mentés a fontos dolgaidról, és egy alapos vírus- és malware-ellenőrzés. Sajnos a hardverhibát sem zárnám ki teljesen, főleg, ha a vírusellenőrzés nem jelez kártékony programot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388271 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hát nem tudom, mi lehetett ez, de meglett megint, és most úgy néz ki, minden működik.
Gandalf: ez érdekes, de mondjuk az enyém több napig csak úgy volt hajlandó elindulni.
Köszönöm mindenkinek, hogy rám szánta az idejét :oops:
Sötét Úr: megnéztem, amit írtál, és ott is azt írja, hogy minden rendben van.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388269 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nessa: milyen oprendszert használsz? WinXP és attól feljebbi verziók használata esetén nézd meg a következőt (de ha nem tudod ezer százalékig, hogy mi micsoda, akkor ne állíts el semmit!):

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés --- ezen belül a bal oldali fa-struktúrán keresd meg a Tárolás->Lemezkezelés elemet, és nézd meg, hogy ott megvan-e az E: meghajtód, illetve lát-e a rendszer formázatlan partíciót, vagy particionálatlan lemezterületet. (Az utóbbi két eset nagyon rossz, az első csak kicsit.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388266 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Lehet, hogy semmi közte egymáshoz, de az én gépem is hasonlóan huncutkodott tegnap reggel. Nem indult el csökkentett módban sem, ezért induláskor a legutolsó működőképes konfigurációt sikerült csak elindítani. Azóta működik, nincs vele gond.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388265 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Köszönöm szépen a válaszokat!
Nem tudom, mi történt, de ma reggel már simán bekapcsolt a gépem, és újra működik az msn és az IE is, és sehol semmi hibát nem jelez, és vírust sem találtam. Egyelőre bízom a szerencsémben, és használom tovább, ameddig működik, mert nagy szükségem van rá a tanuláshoz meg mindenhez.
A Firefoxos dolog még mindig fennáll, konkrétan 3 oldallal találkoztam eddig, amit nem tudtam vele megnézni: myvip, citromail meg még valami ami most nem jut eszembe. Eddig ötletem sem volt, hogy mivel próbálkozzak, inkább más böngészőt használtam.

szerk.:
Most, hogy jobban körülnéztem a gépen, láttam, hogy eddig volt C D E meghajtó, és az E eltűnt O.o Ami már csak azért is remek, mert ott volt az összes kép/zene/film és minden egyéb...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388263 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Elsőre én is valami hardverproblémára vagy rendszerelem-sérülésre tippeltem volna az újraindulások miatt, de az IE/MSN/Firefox problémák miatt gyanúsak a kártevők is, ahogy SÚ mondja. A Chrome használata közben nem tapasztaltál semmi gondot? Firefoxnál van valami tendencia, hogy milyen jellegű weblapoknál ugrik a kezdőlapra, vagy véletlenszerűen csinálja (esetleg nem is mindig ugyanazoknál)? A Gyorsítótár tartalmát és a sütiket próbáltad már törölni? (Lásd Eszközök / Előzmények törlése.) MSN-nél mi az a hibaüzenet, amit kapsz?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388256 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
XP Home-nál talákoztam már ezzel a problémával, és a telepítőlemez Javítás funkciójának indításával ideig-óráig orvosolni tudtam a dolgot (nem csináltam semmi ténylegeset, csak elindítottam a telepítőt, azon kiválasztottam a Javítókonzolt, és amikor az megjelent, kiléptem belőle). A hibát nálam egy (majd még egy) alaplapi kondenzátor elpukkanása okozta, de szoftveres ok, akár vírus is lehet a kiváltója. Az IE és az MSN halála DoS-támadás is lehet, ami tipikus malware-szokás (vagy valamelyik rendszerelem, dll sérülése is kiválthatja, mégha nincs is erre utaló hibaüzenet).

Ha asztali gépről van szó, érdemes levenni az oldalát, és szemügyre venni az alaplapot. Vannak rajta kis kerek "oszlopok", azok a kondik. Ezek teteje sima kell legyen. Ha domború, az a kondi halálakor keletkező gázktól olyan. A kondik cserélhetők, de bevállalós és forrasztani nagyszerűen tudó szervizes kell hozzá. (Az enyémet itt, Veresegyházon javították meg, de sajnos az a bolt is bezárt már.) A költsége nem vészes, én kétezret fizettem érte, alkatrésszel együtt. Persze ezt szervize válogatja, és az is közrejátszhatott, hogy több dolgot is megcsináltattam akkor (memóriabővítést, plusz még egy vinyót is vettem - az jó üzlet lehetett ahhoz, hogy a pákahasználatért ne kérjenek egetverően sokat).

A nagyzolós szövegem ne tévesszen azért meg, nem értek a hardverhez, így a hibának más oka is lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388234 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szép napot mindenkinek!
Évezredek óta nem jártam erre, de most nem igazán volt más ötletem, hogy hova fordulhatnék...
Szóval nem tudom, hogy mit csináltam rosszul, de a gépem tegnap óta azt csinálja, hogy bekapcsolom, eljut addig, hogy fekete háttér előtt a Windows-embléma van, aztán kezdi újra az egészet. Utána pedig feljön az, hogy valami nem stimmel, és elindíthatom normál vagy csökkentett módban. Hát egyik sem megy, csak úgy indul, ha arra megyek rá, hogy a legutóbbi helyes konfiguráció. Így még be tudom kapcsolni, de nem megy rajta a Window Live Messenger, megnyitom, és egyből hibaüzenetet kapok. Az IE8 sem. A Firefox az megy, de nekem azzal is gondjaim vannak, mert vannak honlapok, amiket nem tudok vele megnézni, mert folyton visszaugrik a kezdőlapra. (Erre tud valaki valami megoldást?) Szóval jelenleg ezt használom, meg a Google Chrome-ot.
Azt nem volt időm megnézni, hogy van-e még valami, ami nem működik, de nekem ez már így is elég ijesztő.
Nem tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma, és mennyire gáz? :oops:
Nagyon megkösszönném, hogyha valaki tudna segíteni, abszolút nem értek hozzá, és fogalmam sincs, mit csináljak vele, mert megcsináltatni nem nagyon állna módomban jelenleg...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #387626 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Valószínűleg azért, mert a nyelvi beállításoknál az van megadva elsődlegesnek. Természetesen nem minden esetben ez a trükkje, nekem például a bejelentkező képernyőnél vált pszeudo-random módon, ami igazán kedves dolog, főleg notebooknál, ahol még a NumLockot is kapcsolgatja, így a szokásoson kívül egy rakás más karaktert is megváltoztat...

XP esetén Vezérlőpult -> Területi és nyelvi beállítások -> Nyelvek fül -> felső részen a "Részletek" gomb -> a "Szöveggel kapcsolatos szolgáltatások és szövegbeviteli nyelvek" ablakon a legfelső legördülő menüben válaszd ki az elsődleges nyelvet.

(Nem tudom, hogy tényleges összefüggés-e, vagy babona, de én rögtön utána újra szoktam indítani a gépet, ha piszkálom, és akkor nem mászik el. Viszont ez csak az éppen belogolt júzerre vonatkozik, a bejelentkező képernyőnél használt billentyűzetkiosztást legutóbb csökkentett módban, Rendszergazda felhasználóval tudtam csak befolyásolni.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #387587 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
valaki tud nekem arra magyarázatot adni hogy mi a bütykös fenéért állítódik vissza mindig a billentyűzetem idióta windows alatt angolra, hiába állítom át mindig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.491 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére