BESZÉLGETŐS topic

Több
15 éve 9 hónapja #367731 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
képzeljétek, akkora zuhé volt itt nem rég (Szombathelyen) Egyik pillanatról a másikra jött a vihar, mi meg családdal kint voltunk a parkerdőben. 3 perc volt az út az erdőből a büféig, de úgy megáztunk, mintha beledobtak volna minket egy medencébe... És ráadásul egy szál póló volt csak mindenkin, mert amúgy meg egész nap dög meleg volt. De akkora látvány volt az erdőben hátranézni, mielőtt elért volna az eső. Egyik pillanatban még tök nyugi volt, a következőben mögöttünk szürke vízfüggöny.... csak az volt a gond, hogy még haza kellett bicikliznünk :?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367728 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nasarhon írta: Üdvözletem mindenkinek!
nem is tudom hogy eddig miért nem találtam meg ezt az oldalt...
szuper jó :)


Én is így éreztem, közel 1.5 évvel ezelőtt. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367718 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdvözletem mindenkinek!
nem is tudom hogy eddig miért nem találtam meg ezt az oldalt...
szuper jó :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367679 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367675 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
oké :)

szerk: Köszi, műkszik khirályságosul :P

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367674 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Encsi: indítottad újra azóta a Windowst? A telepített betűtípusaid száma nem haladja meg a... elefelejtettem, hogy mennyit. (Kb. 400)

Magyarán szólva: indítsd újra a Windowst, és ha még mindig nem eszi a fontokat a Word, akkor irts le pár felesleges / ritkábban szükséges fontot, vagy használj OpenOffice.org-ot. Az legalább tutira legális. ;)


Felagund: az ellencuccuje első kisérletét tanúsíthatom, sőt, ha jól sejtem, talán még videofelvétel is van róla.
Apropó, olvastam egy cikket tegnap (vagy -előtt) arról, hogy melyik nyelv nehezebb. Ebben kifejtették, hogy alapvetően rossz a felvetés, mert függ a nyelvtanuló által beszélt nyelvtől is. Vagyis olyan, mintha a biológusok azt vizsgálnák, hogy melyik állat az éhesebb.
Ezt nem értem. Tényleg nem vizsgálják, hogy melyik állat az éhesebb???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367669 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valamint augusztus 14-én (a szülinapomon) pedig 80 %-os Holdfogyatkozás lesz!!! :D

Egyébként aki teljes Napfogyatkozást szeretne látni, annak össze kell pakolnia és irány Mongólia.

Ja, és augusztus 11-12 éjszakáján pedig csillaghullás lesz. :bezsongott:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367659 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az előbb telepítettem vagy 6 betűkészletet, de amikor használni akarom őket Wordben /paintben/akárhol nincsenek ott a többi között. Ennek mi lehet az oka??

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367658 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pénteken részleges napfogyatkozás lesz 15-20%-os. :dance:

A nemes tetteket nem hűvös bölcsességgel kell megítélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367630 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

SÜRG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367622 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:sóhaj: :roll: Rendben, akkor úgy tűnik, hogy diplomás létedre kénytelen leszek szégyenszemre itt és most, nagy nyilvánosság előtt felvilágosítani téged az 'egy kísérlet nem kísérlet' mondás valódi értelméről: addig oké, hogy egyszeri kísérlet nem jelent sem igazolást, sem cáfolatot, ezért ha valamilyen új jelenséggel kapcsolatban nem végezték el az elsőhöz lehetőleg minél hasonlóbb körülmények között a második, és további kísérleteket, akkor annak önmagában véve nincs tudományos, publikálható értéke. Viszont ezek után a valódi kutatóhoz méltó hozzáállás nem az lenne, hogy mivel egy korábban többször tesztelt módszer működőnek tűnik, ezért egy új, eddig csupán egy alkalommal (az ellencuccuje esetében egyébként ez sem igaz, de maradjunk abban, hogy jelenlétedben csak egyszer) kipróbált másik módszert az egyszeri tesztelésre hivatkozva visszautasítod, mint lehetséges alternatív megoldást, hanem pont hogy a nem reprodukáltságából adódóan 'nem kísérletet' lenne a kötelességed a valódi, megismételhető kísérlet szintjére emelni, újabb és újabb tesztelés útján.
Ha ezek után sem érted, miért mondom azt, hogy ugyanarról beszélünk, hiszen az 'egy kísérlet nem kísérlet' elve éppen a továbbkísérletezés mellett szóló érv, és továbbra is csak a placebohatást tudod felhozni ellenérvként, nos, akkor - minden tiszteletem mellett - sajnos meglesz a véleményem a biológusképzésről... :shake:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367617 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: Nem ugyanezt mondom én is?! :deal: :itscool:


Nem.

A Tarjamise már többször bizonyított ;)

Bár a placebohatást még mindig nem zártuk ki teljes biztonsággal :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367614 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem ugyanezt mondom én is?! :deal: :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367612 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy kísérlet nem kísérlet :tongue:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #367610 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ahá. :roll: Nos, akkor:
Kedves kutatócsoportvezető, a beszámolót köszönjük, az anyagi támogatás tekintetében majd értesítjük.
:tongue:

Első nyilvános teszteredménynek azért szerintem igencsak ígéretes a százfőnyi cuccujéval (melynek hatása a korábbiakban eléggé tendenciózus mértékben teszteltnek tekinthető :!: ) egyidőben tartott (:!:) egy fős (:!:) ellenrituálé azonnali (:!:) felhőoszlató hatása, főleg annak fényében, hogy a nap a rituálék előtt nem egyáltalán nem mutatkozott (:!:) aznap az égen. :look: Ilyenformán ha bizonyítottnak nem is, további tesztelésre igencsak érdemesnek tartanám a módszert a kutatócsoport helyében... :sungl:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367604 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: Felagund, definiáld kérlek egy időjárásbefolyásoló rituálé hatása illetve hatékonysága esetében a bizonyítottságot! :twisted: (Avagy annak a lehetőségnek a kiköszöbölését, hogy az adott időjárás a rituálé nélkül nem úgy alakult volna, mint a rituáléval. :roll: ) Amíg ez nincs meg, addig én a helyedben nemigen számítanék komolyabb anyagi támogatásra... :tongue:


Kedves kolléga, jelenleg az alapkutatás és a főbb kérdések felvetésének fázisában vagyunk, de kezdeti eredményeink már vannak, amelyekből le lehet vonni bizonyos (ha nem is túl általános) konzekvenciákat. Ezek alapján igen valószínűnek tűnik, hogy a Tarjamise (az alább vázolt körülmények között) képes hatékonyan ellensúlyozni a Cucujjé hatásait, míg az ön által felvetett ellencucujjé még ilyen mértékben sincs kitesztelve.

Felvetéseit megköszönve maradtam kiváló tisztelettel, stb stb

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367600 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Felagund, definiáld kérlek egy időjárásbefolyásoló rituálé hatása illetve hatékonysága esetében a bizonyítottságot! :twisted: (Avagy annak a lehetőségnek a kiköszöbölését, hogy az adott időjárás a rituálé nélkül nem úgy alakult volna, mint a rituáléval. :roll: ) Amíg ez nincs meg, addig én a helyedben nemigen számítanék komolyabb anyagi támogatásra... :tongue:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367597 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nemtom mit akartok, Budapesten már süt a nap és dögmeleg van:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #367596 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: Én meg ellencuccujézni tudok, de ennyi ember ellen egyedül csak annyit értem el vele, hogy egy nappal eltolódott a végeredmény... :? :roll:
[size=9:1ay9vlx9]Az viszont számomra elég meggyőző és lelkesítő volt a hatását tekintve, hogy a helyszínen abban a minutumban kisütött a nap. 8) ;) [/size]


Sajnos az ellencucujjé hatása egyelőre nem bizonyított, az egyedüliként hatékony Tarjamise pedig sajnos csak igen nagy koncentrációban, nagy tömeggel és minimum a Főpap és a Próféta együttes jelenléte mellett hatásos.
Kutatócsoportunk gőzerővel dolgozik megfelelő megoldás kidolgozásán...

(anyagi felajánlásokat szívesen fogadunk)

Prof. Dr. Felagund
Az MTT Időjárásbefolyásoló Rituálék Kutatócsoport vezetője

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367594 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta: Adalék a cuccujéhez. Az edzőtáborban vigasztalhatatlanul esett az eső. Emiatt közel 90 kardos ember volt morcos és kérdezgette társait:
- Ki járta el az esőtáncot?

Én tudok hallgatni ha kell... :twisted:


Ery: sacc/kb a tábor 4/5 része. Még mindig erősen gondolkozom a büntetés beindításán...

Orsie: azt is tedd hozzá, hogy az MSN néha eljátszik néhány hülye viccet (kidobál, nem enged feljelentkezni, elérhetetlen a szolgáltatás, nem küld el üzeneteket), a konferenciabeszélgetésbe max 8 embert lehet meghívni, és mostanság elég szép számban szaporodnak rajta a vírusok is. Tényleg, mennyivel jobban használható, mint a chat :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367581 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én meg ellencuccujézni tudok, de ennyi ember ellen egyedül csak annyit értem el vele, hogy egy nappal eltolódott a végeredmény... :? :roll:
[size=9:14bu097l]Az viszont számomra elég meggyőző és lelkesítő volt a hatását tekintve, hogy a helyszínen abban a minutumban kisütött a nap. 8) ;) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367579 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Adalék a cuccujéhez. Az edzőtáborban vigasztalhatatlanul esett az eső. Emiatt közel 90 kardos ember volt morcos és kérdezgette társait:
- Ki járta el az esőtáncot?

Én tudok hallgatni ha kell... :twisted:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367550 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Orsie: de a csetnek van egy jóféle nosztalgikus hangulata, például amikor tegnap jött Alyr és beköszönt, hogy "lyóestét", meg csupa ilyesmi. Egyébként sokan voltak, aminek nagyon örültem, meg szerintem egész jó kis dumaparti volt :)
Szerintem ma este megint felnézek, csak keresnem kell egy korábbi verziójú mircet, mert ez borzalmas volt. Főleg, hogy össze-vissza állítottam be a dátumozást, perc helyett hónapot írtam be és egy órán keresztül csodálkoztam, hogy 22:07 van és csak a másodperc változik... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367539 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nem azért, de mostanában mindenki MSN-t használ (több funkcióval bír, jobban néz ki, letilthatod akire nem vagy kiváncsi, stb). a csetnek valahogy leáldozott... :roll: MSN-en is lehet konferenciabeszélgetést létrehozni, szóval ha ennyire nem érdeklődnek a népek, akkor szvsz próbálkozzatok arrafelé.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367508 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szeretném Snuffot idézni,nála szebben úgysem tudom kérni:
"fórumra be kéne írni hogy gyertek emberek, kamon end lec cset" Megtettem. Jöjjetek! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367482 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Valaki megdob mirc beállításokkal a mostani csethez?...

<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=390">viewtopic.php?t=390

szerk.: sőt mi több, felmentem a csetre, és nincs ott senki. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367478 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valaki megdob mirc beállításokkal a mostani csethez?...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367465 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367447 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
im a back door man. doors jee. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367409 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Emberek, 10 napig csend vett körül, ha zene is szólt, normális időben, normális helyen, normális zene. Most meg.. itt ülök a könyvtárban, és mellettem egy őrjöngő fazon hallgat valami izét.

VISSZA AKAROK MENNI A LIGETBE!!!!!!!!!!!!!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.482 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére