BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 3 hónapja #366341 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: Az hogy esetleg a Prof. írt egy üdvözletet, hogy jól vagyok, holnap érkezem, süss nekem pudingot, nem nagyon bír jelentőséggel szerintem.

Már pusztán a kézírása jelentőséggel bírna, olyan, mint egy dedikált könyv. Viszont ha jól vettem ki a szövegből, a képeslapnak semmi köze nincs hozzá (mármint úgy közvetlenül): "feltehetően Lin Carter regényíró küldte Tolkien feleségének", így már engem se érdekelne.

Tárgyakat illetően én se dobok ki semmit, bár a múlt hónapban elkövetett nagy rendrakás során már pozitív változás jeleit észleltem: beleegyeztem, hogy továbbítsunk párat a sosem használt, tíz éve elfeledett gyerekjátékok közül az unokatestvéreim gyerekeinek, de úgy, hogy nekem ne kelljen tudnom róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366333 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tündével értel egyet.. nekem sem kell tárgy, hogy emlékezzek...

Más: ma reggel megyek az utcán jön velem szemben egy hölgy, és így szól:
-Grendel, nem, nem arra, hát nem visszafele megyünk! gyere szépen előre!

Nakéremszépen, Grendel az egy gyönyörűséges, hófehér westie... 8)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366323 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ember meg majom koponyka apámtól (ő humán orvos), a kutya az boncolásból, a többi ebéd :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366322 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: többmindenféle :) bárány, kutya, nyúl, ember, őz, majom :)


Öööö, azok a boncolásokból vannak, vagy...? 8O

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366321 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: Majd ha nem tizen/huszonévesek lesztek, és felhalmozódik jópár év kacatja, és költöztök többször, akkor majd rájöttök, nem az a fontos, amit elővehetsz megfogni (pl mozijegy) hanem az élmény amit adott. Ami ma fontos, lehet nem lesz az jópár év múlva. A múlt szerelem, a múlt kedvtelése már nem is olyan fontos. Na akkor majd megértitek, hogy a jelennel és az élőkkel kell foglalkozni, nem a múlttal.
Ezt nem érti az ország sem de ez itt OFF


De lehet hogy nem jutna eszembe az a régi érzés ha nem pillantom meg a mozijegyet.Oké, lehetne mondani hogy ha nem jut magamtól eszembe nem is volt olyan fontos; de nem a szituáció, hanem a hangulat felidézése miatt kell a tárgy.
Amúgy van erre egy szép idézet :
"A tegnap lejárt csekk, a holnap csak váltó, egyedül a mai nap készpénz a kezedben.Okosan költsd hát!"

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366320 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
többmindenféle :) bárány, kutya, nyúl, ember, őz, majom :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366319 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: csontok...


pontosan milyen csontok is? :P

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366315 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én is baromi nagy gyűjtögető vagyok, akár órai levelezések, régi papírok, érdekes formájú fadarab, csontok... De egy idő után képes vagfyok megválni tőlük (no nem mindentől), ám arra az időre szükségem van. Nagyon a lelkemre vettem például amikor anno nővérem kidobta az egyik száraz virágomat, ami csúnya vol tmeg ferdén száradt, de régi nagy szerelmemtől kaptam. Hiába múlt el az érzés, az a virág még fontos volt nekem. Lehet hogy 1-2 év múlva magamtól is kidobtam volna.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366314 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szeretnék mindenkinek további szép nyarat kívánni, én most eltávozom Németországba... Juteszembe valaki nem tudja esetleg, hogy ilyen tájba milyen idő lehet a Bodeni-tó környékén?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366235 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Újabb témamegszakítás:

kapolcsi jelentkezési határidő még mindig július 10. (MA ESTE) 20:00

Küldjétek, vagy nem lesz szállásunk! 8O

Az egyszerűség kedvéért: klikk :idea:


Erről jut eszembe:
KÖMT-Szervezői pályázat leadási határideje is ma este van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366230 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Újabb témamegszakítás:

kapolcsi jelentkezési határidő még mindig július 10. (MA ESTE) 20:00

Küldjétek, vagy nem lesz szállásunk! 8O

Az egyszerűség kedvéért: klikk :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366227 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Majd ha nem tizen/huszonévesek lesztek, és felhalmozódik jópár év kacatja, és költöztök többször, akkor majd rájöttök, nem az a fontos, amit elővehetsz megfogni (pl mozijegy) hanem az élmény amit adott. Ami ma fontos, lehet nem lesz az jópár év múlva. A múlt szerelem, a múlt kedvtelése már nem is olyan fontos. Na akkor majd megértitek, hogy a jelennel és az élőkkel kell foglalkozni, nem a múlttal.
Ezt nem érti az ország sem de ez itt OFF

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366222 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Vesz a fene.
Kap.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366214 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Attila írta: Nem tudom, én mindenhez ragaszkodok, még egy 2 cm-es tompa IKEA-s ceruzát se tudtam kidobni, mert elfogott a hiányérzete. Lehet, ohgy én vagyok ilyen, de nekem minden tárgyam fontos.

A materialista mindenedet. :D


A dologban csak azt sajnálom, hogy ilyenkor mennyivel növelem a szeméttelepeket. :(


Dee akkor miért veszel annyi mindent? Küzdj!!!! :twisted:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366212 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: Nem tudom, én mindenhez ragaszkodok, még egy 2 cm-es tompa IKEA-s ceruzát se tudtam kidobni, mert elfogott a hiányérzete. Lehet, ohgy én vagyok ilyen, de nekem minden tárgyam fontos.

A materialista mindenedet. :D

Én Tündével értek egyet. Rendrakáskor mindig selejtezek a következőféleképp: "Hányszor használtam én ezt a tárgyat az elmúlt fél évben? Egyszer sem? Szemétbe vele."
A dologban csak azt sajnálom, hogy ilyenkor mennyivel növelem a szeméttelepeket. :(

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366211 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: Nem tudom, én mindenhez ragaszkodok, még egy 2 cm-es tompa IKEA-s ceruzát se tudtam kidobni, mert elfogott a hiányérzete. Lehet, ohgy én vagyok ilyen, de nekem minden tárgyam fontos.

Márpedig ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek. Nagyon hajlamosak terrorizálni az embert! Nem egy esetről hallottam, sőt, a családban is van, ahol a tárgyak már az illető életét és életterét tették tönkre. Egyik rokonom azért költözött nagyobb lakásba, mert nem fértek el a mathomjai. Rosszul járt: nem számolt azzal, hogy a régi bérházban három pincéje is tele volt, az új családi ház meg nagyobb ugyan, de pince egy szál se, és a padlás is szűkös... Szóval küzdj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366205 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jaigen! Köszi a képeket Kincső! :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #366204 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: Az hogy esetleg a Prof. írt egy üdvözletet, hogy jól vagyok, holnap érkezem, süss nekem pudingot, nem nagyon bír jelentőséggel szerintem.


Nem akarok kekeckedni-távol álljon tőlem-, tényleg,de szerintem meg pont ez bír(legalábbis nekem). :roll:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366202 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tudom, én mindenhez ragaszkodok, még egy 2 cm-es tompa IKEA-s ceruzát se tudtam kidobni, mert elfogott a hiányérzete. Lehet, ohgy én vagyok ilyen, de nekem minden tárgyam fontos.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366200 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Speciel én sem vagyok az a tárgyakhoz ragaszkodó fajta. Lazán kidobok bármit, ami lehet régebben sokat jelentett. Az emlékek itt vannak a fejemben, nem kell ahhoz papírfecni.
Az hogy esetleg a Prof. írt egy üdvözletet, hogy jól vagyok, holnap érkezem, süss nekem pudingot, nem nagyon bír jelentőséggel szerintem.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366181 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy: hidd el, nekem is nagyon hosszú idő volt amíg felfogtam megemésztettem és feldolgoztam a tényt hogy az emberek nagyrésze nem osztja lelkesedésemet különböző holt lények belsőségei irányában... Avayg kábé a környezetem lesz*rja milyen jót boncoltam utoljára...

_________________
ó engem nagyon érdekel sőt szívesen meg is nézném:)
még szívesebben ki is próbálnám...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366135 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megint csatlakozom! :) :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366128 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: Missy: hidd el, nekem is nagyon hosszú idő volt amíg felfogtam megemésztettem és feldolgoztam a tényt hogy az emberek nagyrésze nem osztja lelkesedésemet különböző holt lények belsőségei irányában... Avayg kábé a környezetem lesz*rja milyen jót boncoltam utoljára... :cry:


...és még sorolhatnánk, mert szerintem mindőnknek van valami olyasmi gondolkodásbeli dolog, amiről érthetetlen hogy a világ miért nem gondolja hasonlóképp ;) :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366118 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Missy: hidd el, nekem is nagyon hosszú idő volt amíg felfogtam megemésztettem és feldolgoztam a tényt hogy az emberek nagyrésze nem osztja lelkesedésemet különböző holt lények belsőségei irányában... Avayg kábé a környezetem lesz*rja milyen jót boncoltam utoljára... :cry:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366108 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: Ha eladja a levelet, nyilván sokért. Ha valaki sokat ad érte, nyilván fontos neki. Ha fontos neki, becsben fogja tartani. Mi ezzel a baj?
Mindenki jól jár. Ha nem bontják le, elő sem kerül és senki nem akad ki.


Nincs semmi baj vele. Elnézést,ha fölhúztalak, de én magamból indulok ki, és legyen az akármilyen levél-ha találnék egyet-nem adnám el. A levelek, vagy akármilyen írott, régi anyag sokat jelent nekem, akár híres az illető aki írta, akár nem.
Néha ezt sajnos a többi emberről is feltételezem és akkor jönnek a sorozatos félreértések és magyarázkodások. Azt hiszem ezen a téren még jelentősen fejlődnöm kell.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366101 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Osztom Rabyn véleményét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366099 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jójó én azt hittem ez valami olyan ház ami naaagyon fontos volt és sokáig lakott benne. Mondjuk én mindig sajnálom ha egy házat lebonatnak, főleg ha régi:(

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366085 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha eladja a levelet, nyilván sokért. Ha valaki sokat ad érte, nyilván fontos neki. Ha fontos neki, becsben fogja tartani. Mi ezzel a baj?
Mindenki jól jár. Ha nem bontják le, elő sem kerül és senki nem akad ki.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366082 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta:

Kincső írta: (És be ne nyögje valaki, hogy "de Tolkien világhírű", mert az csak attól van h. angolul írt, bőven vannak íróink-költőink akik világszínvonalúak, csak épp egy részük pont a zsenialitása miatt lefordíthatatlan... )


Ezzel nem értek egyet, miért lenne csak azért világhírű, mert angolul írt??? :?:


nem azt mondtam hogy "csak azért", de ha ugyanezt magyarul írja meg (ami nyilván elképzelhetetlen a különböző kultúra miatt) nem lenne az. a magyar írókkal való összehasonlítás értelmetlenségére akartam rávilágítani, és így arra hogy Mo.-n se minden ház műemlék, ahol valaha élt író. és számomra is Tolkien "a" kedvenc, mert az általa megteremtett világ rengeteg lehetőséget rejt (ezért vagyunk most itt :P ), de azért nem egyedülálló, léteznek rajta kívül is jó írók (sőt zeneszerzők, színészek, festők, építészek, feltalálók, stb.) sőt akár irodalmi szempontból igényesebb írók is (bár ez egy elég értelmetlen kategória).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #366080 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta:

Kincső írta: (És be ne nyögje valaki, hogy "de Tolkien világhírű", mert az csak attól van h. angolul írt, bőven vannak íróink-költőink akik világszínvonalúak, csak épp egy részük pont a zsenialitása miatt lefordíthatatlan... )


Ezzel nem értek egyet, miért lenne csak azért világhírű, mert angolul írt??? :?:


Kincső arra gondolhatott, hogy az angol világnyelv, szinte mindenhol beszélik, így az angol nyelvű irodalom is jobban terjed, ezzel meg az írók is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.278 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére