BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 5 hónapja #325636 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
egész más: annak a csokinak mitől van banán íze, amiben nincs banán, sőt még banánaroma vagy micsoda se?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325633 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
vicces amikor sokan azért aggódnak hogy meglegyen a kettes valamiből, pedig ilyen érettségi rendszerrel már elég nagy szégyen annyira rosszul teljesíteni (szerintem) :)
töri: az első fele szerintem nehezebb volt, de a másodiknál lehetett jó esszékombinációkat választani, az elég jól ment. majd kiderül hogy mi lesz belőle, de ha 18 pontnál kevesebbet vesztessz az még jó, tehát reménykedem..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325632 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na, jó volt ez a töri, én, mint antitálentum, megírtam olyanra, hogy magam is elcsodálkoztam, ebből még négyes is lehet, pedig én aztán tényleg olyan ember vagyok, aki tanári és baráti segítséggel se bírja felfogni a politikát, a gazdasági cuccosokat, meg az összefüggéseket.
Ha már könyvtár, akkor idevág, hogy mivel a könyvtáros tanárnő lánya is most érettségizik, meg sokan mások, mindegyikük vágáylma, hogy legalább kettesre megírja a csemete, hogy legalább szóbelizni mehessen. Ezek után, azt hiszem, az enyém igencsak jól sikerült... :P
Nekem is szabad bejárásom van a könyvtárunka bármikor - habár már nem járok be a suliba - a megjelölt infókönyvtáros szak miatt, meg mert lassan megérik a füzet egy cserére a sok könyv miatt, amit kivettem. A könyvtári kirakat fölé ki is írták ballagáskor egy szalagra, hogy visszavárják Annát (az vagyok ééén), xy-t és z-t. Bár ezt mintha már írtam volna itt is, egófényezés okán ;P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325627 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hmm... alkalmanként nálam is elég lassan tölt be. Meg privik írása közben dob ki néha a rendszer. :? :!: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325618 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
NEkem nem fagy, és nem is lassabb más honlapoknál :D
Alyr, csak téged szeret így :twisted:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325610 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: nekem a gép nem fagy a fórumtól, de néha nagyon lassan tölti be az oldalakat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325607 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A fagyásra visszatérve: Most nekem is minden lassú, de azt megszoktam, viszont az utóbbi időben a Beszlgetős topik meg néha a verses plusz fagy, ráadásul a beszélgetős totál lefagyasztja a gépet 5-10 percre (az msn se megy közben, vagy alig) és azt egyáltalán nem tartom kellemesnek.
És a kérdésem pont arra vonatkozott: csinál-e ilyet másnál is vagy csak engem szeret ennyire (esetleg az én gépemben van a hiba)?

Az én sulikönyvtáram nem a sulimban van, az épületen belül csak egy másik iskola könyvtára van, egy intézet könyvtára meg egy olvasóterem. A suli könyvtára egy teljesen másik épület egy metrómegállóval arrébb és jó nagy.
Bár az is igaz, hogy az ELTÉt most hívtam először sulinak...
:D

Viszont tényleg sokat járok ezekbe a könyvtárakba. Muszáj ugyanis.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325605 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk a sulikönyvtár annyival volt kellemesebb, hogy két terem volt, az egyik a tankönyveknek, a másik pedig a szépirodalmi műveknek. Az előbbit minden szünetben megrohamozták mert ott voltak a megoldás-kötetek és a fénymásoló... utóbbit viszont békésen lehetett látogatni mert csak ritkán tévedtek be oda kötelező olvasmányokért...

A könyvtárosnővel meg akkor cimbiztem teljesen össze mikor mondtam neki hogy valami könnyű olvasmányt vinnék nyárra, és fölpakoltam a pultra A rózsa nevét meg pár Marquez könyvet... utána ha bementem már mosolygott és mutogatta milyen könyveket újított be amik engem érdekelhetnek, amikor meg megjegyeztem hogy kár hogy nincs Virginia Woolf másnap szólt hogy szerzett kettőt...

Ergo ott jó tapasztalataim voltak, csak el kellett kapni a nyitvatartást mert kb naponta 3 órát volt nyitva de sose lehetett tudni hogy az mikor van... úgyhogy ha kelett valami, akkor minden szünetben rutinból be kellett próbálkozni...

Trágár sztorik nem is nagyon voltak (azok a mellékhelyiségekre korlátozódtak) csak mókás versenyre készülések... Mint pl a Petri megyei irodalomversenynél amikor a mögöttünk ülő csapat a hamadik vers elolvsása után azon kezdett filozofálni hogy ha bölcsen és előrelátóen lett volna születésszabályozás akkor vajon Petri megszületett volna?

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325602 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk a sulikönyvtár az olyan volt, hogy volt ott jósda, tiniambulancia, tanácsadás... Ja és könyvek amiket akkor vittél ki amikor akartál, te írtad be, hogy mikor vitted el... Így gyarapodott az itthoni könyvtár néhány 1900ban és környékén nyomtatott verses kötettel...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325601 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekem is fagy, lassú és sokat gondolkodik, mielőtt betölt bármit is, de a többi oldal is. Főleg a wiw. Biztos javítanak valamit.
Na megyek aludni, holnap töri :)
Jóéjt!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325600 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Csak úgy mellékesen:

7500

Grat, jól elhúztál az utóbbi pár évben. Nekem még alig múlt 6100...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325598 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: Kisvakond, én rádkontrázom!

Egy csodálatos, napsütéses napon, furcsa érzése támadt Jutka könyvtárosnéninek. Az egyik hátsó polcot rendezgette, mikoris a törvénygyűjtemények között, a statisztikák mellett, furcsa kis csomagra lett figyelmes. Az egy régi törvénygyűjteményes füzet vala, benne az ajándékkal. Mondanám lócitrom, de ló nem jár a könyvátrba. Szóval ilyen is van. :evil:


pppfffúúúú

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325597 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekem is lassú.
Mi az a 7500?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325594 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez a jutalmad: nyáron is fagyhatsz... de nem.. akkor se irigykedem.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325593 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: Nekem is fagy :(

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #325592 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak úgy mellékesen:


7500


UI: Másnak is percekig fagy a fórum mire betölti ezt a topikot, vagy csak engem szeret ennyire?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325589 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kisvakond, én rádkontrázom!

Egy csodálatos, napsütéses napon, furcsa érzése támadt Jutka könyvtárosnéninek. Az egyik hátsó polcot rendezgette, mikoris a törvénygyűjtemények között, a statisztikák mellett, furcsa kis csomagra lett figyelmes. Az egy régi törvénygyűjteményes füzet vala, benne az ajándékkal. Mondanám lócitrom, de ló nem jár a könyvátrba. Szóval ilyen is van. :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #325588 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kisvakond írta:

Nessa írta: Liliom ez durva :? 8O

én egy ideje tartózkodom a sulikönyvtár látogatásától. az okot inkább nem fejteném ki... :twisted: csak akkor megyek be ha muszáj.


Lehet hogy megköveztek ezért,de nem bírom ki hogy ne mondjam el.
Előre is jelzem hogy gyenge idegzetűek és 16 éven alluliak ne olvassák el!!
Egyik nap a könyvtárban néztük a Szerelmes Shakespeare című filmet és az egyik kedves aranyos osztálytársam elvonult a polcok közé.Később kiderült hogy megajándékozta az egyik könyvet egy patronnal (nem hinném hogy a film volt ekkora hatással rá).Miután kiélte magát visszajött és mintha mi sem történt volna nézte tovább a filmet.
(nekem is néhány szemtanu mesélte)


ezt jól megaszontad :) de talán nem kellett volna :roll:
meg 16 éven aluliak? akkor te se olvashatnád a saját írásod :twisted:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325587 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: Liliom ez durva :? 8O

én egy ideje tartózkodom a sulikönyvtár látogatásától. az okot inkább nem fejteném ki... :twisted: csak akkor megyek be ha muszáj.


Lehet hogy megköveztek ezért,de nem bírom ki hogy ne mondjam el.
Előre is jelzem hogy gyenge idegzetűek és 16 éven alluliak ne olvassák el!!
Egyik nap a könyvtárban néztük a Szerelmes Shakespeare című filmet és az egyik kedves aranyos osztálytársam elvonult a polcok közé.Később kiderült hogy megajándékozta az egyik könyvet egy patronnal (nem hinném hogy a film volt ekkora hatással rá).Miután kiélte magát visszajött és mintha mi sem történt volna nézte tovább a filmet.
(nekem is néhány szemtanu mesélte)

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325585 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Holnap ugyis fent lesz a rendes javítási útmutató ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325584 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Na megnéztem a középszintű matek feladatsor megoldásait, az origón valaki volt szíves közzétenni: www.origo.hu/itthon/20070508csaknem.html?pIdx=1
Háát, számításaim szerint 2 ponttal csúsztam le a négyesről, de szigorú voltam magamhoz, úgyhogy ha a javítók találnak benne néhány pluszpontot, akkor lehet, hogy örülni fogok... :roll:
De ti úgyse ezért szerettek :D D

Hűűű- ez elég gány. Mmint hoyg origo csak így feltezsi. :evil:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325583 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Na megnéztem a középszintű matek feladatsor megoldásait, az origón valaki volt szíves közzétenni: www.origo.hu/itthon/20070508csaknem.html?pIdx=1
Háát, számításaim szerint 2 ponttal csúsztam le a négyesről, de szigorú voltam magamhoz, úgyhogy ha a javítók találnak benne néhány pluszpontot, akkor lehet, hogy örülni fogok... :roll:
De ti úgyse ezért szerettek :D D


Hm... én nagyon hülye vagyok a matekhoz, főleg ha két számot kell összeadni. De ezek a feladatok - bocsánat attól, aki nem úgy gondolja -, a mifelénk elvártakhoz mérve alapfeladatok. Szerintem aki az én ofőmmel készült volna, megcsinálja. De biztos a tanterv közötti különbség miatt tűnik így. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325577 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: - Meddig lehet nálam?
- Egy hónapig...
- Akkor holnap hozzam vissza?
- Nem holnapig, hanem egy egész hónapig...

:mrgreen:

(Te Ethuil, kezdem érteni, miért is van a profilodban helyként 'Bouncofalva' megjelölve... :P )

Én szeretem a sulikönyvtárat, a két könyvtáros tök rendes (az egyik apám osztálytársa volt), főleg, mióta informatikából előrehozottan érettségiztem és könyvtáros tételt húztam. :D
Mondjuk sokszor van túl sok ember bent, meg vannak hasonló arcok, hú, a hátulsó részben tavaly olyan "beszélgetéseket" hallottam. Na nem rosszra gondolni, csak ilyen abszolút gyerekes, piti kis vitákat ("- ..., kérlek ne olvass hangosan! - De ha én hangosan akarok olvasni akkor hangosan olvasok és kész! - Ó ... hogy lehetsz ilyen hunyega?? [ez egyébként mi a frászt jelent?]), hogy néha alig bírtam ki nevetés nélkül, főleg, hogy eszembe jutott a Jaco-féle homokozó-attitűd. :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325575 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na megnéztem a középszintű matek feladatsor megoldásait, az origón valaki volt szíves közzétenni: www.origo.hu/itthon/20070508csaknem.html?pIdx=1
Háát, számításaim szerint 2 ponttal csúsztam le a négyesről, de szigorú voltam magamhoz, úgyhogy ha a javítók találnak benne néhány pluszpontot, akkor lehet, hogy örülni fogok... :roll:
De ti úgyse ezért szerettek :D D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325574 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Már csak 7 napig lehet jelentkezni a Társulat-játékra!!! Jelentkezzen minden széphangú!
www.tarsulat.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325573 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Liliom ez durva :? 8O

én egy ideje tartózkodom a sulikönyvtár látogatásától. az okot inkább nem fejteném ki... :twisted: csak akkor megyek be ha muszáj.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325572 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: A legnevetségesebb dolog, ami valaha könyvtárban történt velem a következő. Két öregasszony hatalmas pakkokkal leültek egy ablak mellé, egy picike asztalhoz, ami az olvasóknak van fenntartva. Előszedtek egy kilós kenyeret, kést, kolbászt, majd falatozva, nagyhangon nekiálltak megbeszélni az előző napi Barátok közt eseményeit. Közben telefonáltak is egyet, stb.
Na akkor én ott - a tiszteletlen, bunk.ó, neveletlen fiatal- elsírtam magam az Esterházy kötetek előtt.


Nálunk is van ilyen :D De a te történeted is nagyon jó :D

Bejön bunkócska (te drága), kicsit trehány, kicsit büdös (de a miénk):
- Van Kama Sutra...?
Anikó, a kedves és mindig türelmes könyvtárosnő válaszol:
- Nem... sajnos nincs... de vannak egyébb ezen témával foglalkozó könyveink... a második teremben, az oszlopnál...
Bunkó barátunk nézelődik - ám nem tágít a pult elől -, de nem leli.
- Ööö...
Anikó drága legott felpattan, és kb. 20 másodperc alatt hoz neki három-négy könyvet. Bunkócskánt kb. 20 perc alatt elolvassa melyik miről szól, aztán választ.
- Meddig lehet nálam?
- Egy hónapig...
- Akkor holnap hozzam vissza?
- Nem holnapig, hanem egy egész hónapig...
Anikó már kevésbbé türelmes.
- Akkor melyik hónapig?
Kissé ingerült már a válasz, de még mindig protokoll szerint.
- Jövő hónapban ilyenkor kell visszahozni...
Bunkócskánk távozik, majd hiszitek sem, következő hónap egyazon napján visszahozta. Mi jót derültünk. Mostanság a napilapokat kölcsönzi ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325570 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tudom, néhány tanárhoz meg az osztályomhoz asszem nekem is külön idegzet kell. :P (Mondjuk ez azért van, mert töriből emelt szinten szóbelizek, és aztán már csak magyar van... :-) :P )

Lilom: uhh. :|

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325569 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A legnevetségesebb dolog, ami valaha könyvtárban történt velem a következő. Két öregasszony hatalmas pakkokkal leültek egy ablak mellé, egy picike asztalhoz, ami az olvasóknak van fenntartva. Előszedtek egy kilós kenyeret, kést, kolbászt, majd falatozva, nagyhangon nekiálltak megbeszélni az előző napi Barátok közt eseményeit. Közben telefonáltak is egyet, stb.
Na akkor én ott - a tiszteletlen, bunk.ó, neveletlen fiatal- elsírtam magam az Esterházy kötetek előtt.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325568 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta:

Ethuil írta: Ja, és ami a legjobb, már csak három nap a tornaljai gimi... :twisted:

Nekem már egy se. 8) :D Érettségi ürügyén is kb. egyszer fogom odatolni a képem... :D (mmint a sajátomba, nem a tornaljaiba :P )


Csakhogy az lehetetlen, hogy a te iskolád trébb legyen a tornaljai gimitől. Mármint nem azt akarom mondani, hogy ez egy nagyon sz*r suli, csak idegzet, gyomor és pénztárca kell hozzá. Amúgy ki lehet bírni :P :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.450 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére