Tolkien Klub

Több
18 éve 1 hónapja #285266 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A Tolkien Klubok életében új fejezet kezdődik. A részleteket lásd a Tolkien Fogadó nevezetű topikban.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284740 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Artemisz (Erenya) írta:

icke írta:

Alison West írta: Még ha nem is fix, azt azért lehet tudni, hogy mi az a BA? :)


Üdvözletem!

Batthyány Alapítvány, Eötvös utca 24. (félemelet falra - Rejtő után szabadon :D ), az Oktogontól két perc gyalog.


Ez ismerős. Gandalf, itt volt Jane Chance előadása is anno, ugye??? *reménykedve néz*

Nem.

A BA ahol a kgy volt legutóbb.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284739 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Gandalf írta: A főszervező én lettem.


Gratulálok!!! :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284738 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

icke írta:

Alison West írta: Még ha nem is fix, azt azért lehet tudni, hogy mi az a BA? :)


Üdvözletem!

Batthyány Alapítvány, Eötvös utca 24. (félemelet falra - Rejtő után szabadon :D ), az Oktogontól két perc gyalog.

icke


Ááá, köszönöm :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284737 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

icke írta:

Alison West írta: Még ha nem is fix, azt azért lehet tudni, hogy mi az a BA? :)


Üdvözletem!

Batthyány Alapítvány, Eötvös utca 24. (félemelet falra - Rejtő után szabadon :D ), az Oktogontól két perc gyalog.


Ez ismerős. Gandalf, itt volt Jane Chance előadása is anno, ugye??? *reménykedve néz*

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284736 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alison West írta: Még ha nem is fix, azt azért lehet tudni, hogy mi az a BA? :)


Üdvözletem!

Batthyány Alapítvány, Eötvös utca 24. (félemelet falra - Rejtő után szabadon :D ), az Oktogontól két perc gyalog.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284734 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Gandalf írta: Helyszín:
Még nem fix. lehet, hogy a BA, de más lehetőségnek is utánanézünk.


Még ha nem is fix, azt azért lehet tudni, hogy mi az a BA? :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #284729 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A pályázatot a mi csapatunk (Brisa, Remzy_mama, Panda, Eruntale/Hanna és jómagam) nyerte - más nem is nyújtott be végül pályázatot :roll: . Kár, hogy nem.

A Tolkien Klub lehetséges, hogy "Tolkien Fogadó" néven lesz majd meghirdetve a rendhagyó jelleg miatt...

A rendezvényt az MTT csoportjaira építenénk: A csoportok így teret és helyszínt kapnának tevékenységük megmutatására; és lehetőséget, hogy embereket vonhassanak be munkájukba.

A helyszínt több blokkra osztanánk fel, a résztvevő csoportok számának függvényében, (egyszerre max. 3 blokk), a blokkok tartalmát az egyes csoportok adnák. A lényeg, hogy mindenki abban vegyen részt, amiben szeretne, nincsenek kötöttségek, mégis mindenki egy helyen találjon valamit, ami leköti. Épp ezért a blokkok egy térben lennének, nem szeparálva. A kavarodás elkerülése végett minden alkalommal lenne egy "hangosabb", és több "csöndesebb" blokk. Például:

- "hangosblokk": HNE szeminárium, Élő Gondolatok topic, jelenetek készülő előadásokból, stb.
- csendesebb foglalkozások: kézműves foglalkozás, társasjátékok stb.
- állandó jelleggel teázó, kötetlen beszélgetéssel, a közösségi élményt erősítendő.

Fontos, hogy a programok egyike sem kötelező jellegű, de célunk, hogy minél több embert bevonhassunk valamilyen foglalkozásba, ahol jól érezheti magát, és egyben ízelítőt kap az egyes csoportok működéséből. A kötetlen hangulatot biztosítandó mindig lesz egy rész, ahol le lehet ülni egy csésze tea mellet beszélgetni.
A blokkokat közös program - Dalárda, táncház stb. - zárná (szintén a csoportok lebonyolításában, pl. táncosok).
Természetesen mivel ez egy új koncepció, a szerzett tapasztalatok alapján igazodnánk a további igényekhez.
Reményeink szerint minél több csoport bemutatkozására lesz lehetőség, mind a hangos, mind a csendesebb blokkokban. Az egyes alkalmak programját úgy alakítanánk ki, hogy minél többféle tevékenységet űző csoport legyen jelen, hogy a résztvevőknek legyen alkalma választani és minél több mindenben kipróbálnia magát. Számítunk a csoportok aktív közreműködésére és segítségére.

Időpontok:
Havonta egy-egy szombati nap, du. 3 órától 7 óráig. Az első alkalmat márciusban tartanánk. Majd még pontosítunk.

Helyszín:
Még nem fix. lehet, hogy a BA, de más lehetőségnek is utánanézünk. Tavasszal lesz legalább egy szabadtéri alkalom is piknikhangulattal.

A főszervező én lettem.

Ez a koncepciónk, de rugalmasak leszünk és alkalmazkodunk.
Részletek majd később...
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #283499 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Hivatalos felhívás

A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2006. tavaszi félévében egy a korábbi Tolkien Klubhoz hasonlóan havi rendszerességgel megrendezendő eseménysorozat megszervezésére és lebonyolítására.

A rövid koncepciót és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást a vezetoseg@tolkien.hu címre várjuk 2006. február 5. (vasárnap) éjfélig .

Az eddigiekkel szemben a Klub elsősorban nem a Tolkieni mitológia részletes elemzését szolgáló ismeretterjesztő előadások, vetélkedők sorozata lenne. Az a cél, hogy olyan rendezvény jöjjön létre, amely az MTT tagok és szimpatizánsok mind teljesebb köre számára vonzó programot kínál. A klub programjai között minden alkalommal biztosítani kellene:
- Olyan közösségi kereteket, ahol beszélgetős, játékos keretek között átélhető az EGYÜTTLÉT öröme.
- Olyan kreatív lehetőségeket, illetve a különböző jellegű művészeti alkotások bemutatásának lehetőségét, amely a társaság tagjai számára közelebb hozza, átélhetővé teszi a tolkieni hagyományban oly fontos alkotó-tevékenység szépségét.
- Széles körű érdeklődésre számot tartó a tolkieni világot felidéző ismeretterjesztő programpontok.

Értelemszerűen ezért olyan vállalkozó csoportokra számítunk, amelyek tagjai között mind a közösségi programszervezésben, mind a kreatív és ismeretterjesztő programok összeállításában mutatkozik némi tapasztalat (vagy legalábbis érdeklődés).

Az elnökség szívesen látná, ha a program felépítésében a szervezők nagy mértékben építenének az MTT létező csoportjainak aktivitására.

A rendezvény lehet ingyenes, de amennyiben a tervezett programok, vagy a helyszín miatt költségek merülnek fel, minimális (max 2-300 Ft-os) belépődíjat lehet szedni. (Amiből persze az MTT tagoknak a szokásos kedvezményt biztosítani kell.)

A Klubnak legalább havonta egyszer kell megrendezésre kerülnie.
(Jó lenne, ha még márciusban lehetne az első.)

Az eseménynek helyszínt biztosítana mind az Eötvös Kollégium, mind a Batthyányi Alapítvány. De a Zöld Macska is szívesen vállakozna a helyszín biztosítására. A pályázók más helyszínt is választhatnak.

Az eseménysorozatnak nem kell Tolkien Klub nevet viselnie, ha a pályázó szerint az új programkínálathoz más név jobban illik, akkor arra is javaslatot tehet a pályázatban.

A kijelölt főszervezőnek és csapatának kell biztosítani a rendezvény helyszínét, megszervezni a programokat, gondoskodni a promócióról, valamint az egyes klub-alkalmak lebonyolítása is feladatuk közé tartozik.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 5 hónapja #273843 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Októberi Tolkien (olvasó)kör

A Magyar Tolkien Társaság és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár közös olvasóköre

A Magyar Tolkien Társaság és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár közös olvasóköre a Nagy Könyv Top 12 listájára bejutott J.R.R. TOLKIEN: A GYŰRŰK URA c. regény kapcsán.
Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretné jobban megismerni és alaposan megvitatni Tolkien életművének érdekesebb, sokat emlegetett vagy netán kevésbé közismert részleteit és a különböző művészeti ágakra gyakorolt hatását.

Helyszín: A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára 1088 Reviczky utca 1., 2. emelet, Kisgaléria (411-5020, 411-5000)

Időpont: 2005. október 14. (péntek), 17-20 óráig

Program:

17.00-17.45 Királyok krónikái (A Dúnadánok háza) - előadó: Czégé Dávid
17.45-18.15 Kérdések
18.15-18.30 Szünet
18.30-18.45 A Magyar Tolkien Társaság Képzőművészeti pályázatának eredményhirdetése
18.45-19.30 Vetélkedő

www.tolkien.hu
www.fszek.hu
www.anagykonyv.hu
Téma zárolva.
Több
18 éve 5 hónapja #273556 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A következő Tolkien Olvasókör időpontja október 14., péntek 17 óra. A pontos program hamarosan felkerül a TolkienHU-ra. Némi változás várható a rendezvény kapcsán. Az előadások mellett sor kerül a "Szauron árnyékban" című képzőművészeti pályázat bemutatójára és díjkiosztójára, valamint lesz egy kisebb vetélkedő is.
Téma zárolva.
Több
18 éve 6 hónapja #270836 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Szeptemberi Tolkien (olvasó)kör

A Magyar Tolkien Társaság és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár közös olvasóköre

A Magyar Tolkien Társaság és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár közös olvasóköre a Nagy Könyv Top 12 listájára bejutott J.R.R. TOLKIEN: A GYŰRŰK URA c. regény kapcsán.
Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretné jobban megismerni és alaposan megvitatni Tolkien életművének érdekesebb, sokat emlegetett vagy netán kevésbé közismert részleteit és a különböző művészeti ágakra gyakorolt hatását.

Helyszín: A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára 1088 Reviczky utca 1., 2. emelet, Kisgaléria (411-5020, 411-5000)

Időpont: 2005. szeptember 16. (péntek), 17-20 óráig

Program:

17.00-17.45 Tolkien dalszövegek (Versek a Gyűrűk Urában) - előadó: Nagy Gergely
17.45-18.15 Kérdések
18.15-18.30 Szünet
18.30-19.15 A Gyűrűk Ura a hangszeres zenében: Johan de Meij és Howard
Shore művei - előadó: Windháger Károly Ákos
19.15-20.00 Kérdések. Vita, beszélgetés

www.tolkien.hu
www.fszek.hu
www.anagykonyv.hu
Téma zárolva.
Több
18 éve 6 hónapja #270224 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Nem, ebben a félévben nem lesz Tolkien Klub,
"A Nagy Könyv" akció kapcsán viszont a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárral közösen szervezett Tolkien Olvasókör újra beindul!
A következő alkalom szeptember 16-án, pénteken 17 órakor lesz, Az előadók és az előadások véglegesített majd felkerülnek a fórumra. Előre láthatólag egy átfogó jellegű, valamint egy részletesebb előadás lesz.
Az októberi Olvasókör időpontja várhatóan 14. péntek, 17 óra.

(Egyébként szeptember 8-án a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár központi könyvtárában képzőművészeti kiállítás is nyílik, a LEP-ek kapcsán meghirdetett művészeti pályázatok alkotásaiból.)
Téma zárolva.
Több
18 éve 6 hónapja - 18 éve 6 hónapja #270221 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Idén nem lesz Tolkien Klub? :roll:

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263890 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A LEp-es harcászatos előadást feltettem a Tolkien.hu-ra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #262210 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Tolkien (olvasó) kör

Sajnálattal tudatjuk, hogy a júniusi olvasókör elmarad. A következő Tolkien olvasó kör minden valószínűséggel augusztus közepén kerül megrendezésre. A részletes programról az időpontról és a helyszínről augusztus elején adunk tájékoztatást.
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #258934 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #258932 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

gilloth írta: ostoba kérdésem ;) bizonytalan híreket hallottam azzal kapcsolatban h lesz-e júniusban Tk vagy nem.
Szépen kérlek: bocsássátok meg tájékozatlan mivoltomat, s vki homályosítson fel.... :cockerspánielszemek:

Rendes Tolkien Klub ebben az évadban már nem lesz, viszont valami hasonló szerveződik a Szabó Erwines olvasókör keretei között. Ebben az ügyben viszont nem vagyok kompetens, és nem tudok több információval szolgálni. :(

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 10 hónapja #258847 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
ostoba kérdésem ;) bizonytalan híreket hallottam azzal kapcsolatban h lesz-e júniusban Tk vagy nem.
Szépen kérlek: bocsássátok meg tájékozatlan mivoltomat, s vki homályosítson fel.... :cockerspánielszemek:
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #258378 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Részemről mindenféle írott anyagnak nagyon örülök, köszönet érte.
Remélem, mások is így vannak vele. Sejtésem szerint nem én vagyok az egyetlen.
A vizsgáidhoz sok sikert.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #258198 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Nos, a magam részéről sajnos nem rendelkezem írott anyaggal, csak afféle vázlatos vázlattal. Viszont ígérem, amint túlvagyok a vizsgaidőszakon, készítek egy írott változatot. Megfelel? ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #258191 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Teljesen egyetértek azzal, hogy feltegyétek az előadás vázlatokat, részemről nagyon örülnék neki. Nem lehetne inkább a főoldalra?
A szabad akarat kérdéséhez, mint ahogy a TK-n is elhangzott, nem ártana ezt-azt tisztázni. Mondjuk mindjárt azt, hogy az orkok hogyan "születtek". Az ott elhangzó mondatokból arra jutottam, hogy erre is van több verzió. Melyiket fogadjuk el? Pl. az egyik szerint nem volt feájuk (ha jól vettem ki az ottani beszélgetésekből), és ez azért lényegi kérdés. Na azt hiszem, erről is el lehetne vitázni.
Egyébiránt a TK-n a Gandalf által képviselt állásponthoz csatlakoztam, inkább vele értek egyet.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257978 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Alyr, akkor tedd fel. :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257919 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Ulmo írta: Egy nagy kérésem lenne a Tolkien klub szerevezőihez és előadóihoz:
Ha van rá mód, az előadások szerkesztett változatai kerüljenek fel a tolkien.hu-ra, a Középfölde szekció megfelelő részébe. Ezzel azokhoz is eljuthatna a dolog, akik valami okból nem tudtak részt venni az összejöveteleken.


Oké.
Részemről a LEP-en előadott fegyveres-hadviseléses előadás anyagát is feltehetem, az már legalább be van gépelve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257917 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Egy nagy kérésem lenne a Tolkien klub szerevezőihez és előadóihoz:
Ha van rá mód, az előadások szerkesztett változatai kerüljenek fel a tolkien.hu-ra, a Középfölde szekció megfelelő részébe. Ezzel azokhoz is eljuthatna a dolog, akik valami okból nem tudtak részt venni az összejöveteleken.
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257203 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Gandalf írta: Óhogyabalrog esne ebbe a fórumba, iszonyú sokat írtam ide és nem küldte el! :evil: Talán ha lenyugszom, újraírom egy részét....


Off: vigyázz Gandalf, mert ha teljesül, amit kívánsz, pora se marad a Fórumnak...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257193 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Óhogyabalrog esne ebbe a fórumba, iszonyú sokat írtam ide és nem küldte el! :evil: Talán ha lenyugszom, újraírom egy részét....
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257184 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ahogyan én olvasgattam a törnéteket, úgy vettem eszre, hogy az ork törzsfők remekül el irányítottak egy-egy klánt, vagy törzset, de arra, hogy komoly hadjáratot indítsanak, nem voltak képesek, lévén több féle ork törzs fejlődött ki.
Erre csak pár igazán kiemelkedő vezér volt képes.
Arra aztán az orkok is rájöttek, hogy magukban nem képesek megszerezni a teljes hatalmat, ezért csatlakoztak Szauronhoz, aki már nagyobb volumenű vezér volt, alkalmas a teljes győzelem kiharcolásához.
A kisebb részfeladatokhoz ork vezéreket nevezett ki, akik meg is oldották viszonylag jól is a feladatot. (uttorlasz a rohírok ellen, betörés északról rohanba, Magányos hegy eleni támadás) ezekben, úgys tudom, hogy nazgul nem vett részt...
Itt már megvan az önálló döntés lehetősége

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257175 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Ulmo írta: Erre csak ugyanazt tudom modani, amit Minerva pár hozzászólással lejjebb: Orwell 1984 c. könyve nagyon jól bemutatja a helyzetet. A "szabadgondolkodókat" eltüntetik. A félelemben és tudatlanságban tartott tömeg pedig csak azt tudja, amit a vezetője (jelen esetben Szauron) beléjük sulykol. A "szájhagyomány" csak mese vagy legenda szintjén terjedhet. Vagy úgy se.

Az igazat megvallva, az a könvy számomra amióta csak olvastam, kimeríti számomra a szabad akarat hiányának fogalmát... ;) :?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 10 hónapja #257065 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A Nagy Szem figyel téged... :D
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.459 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére