Tolkien Klub

Több
18 éve 11 hónapja #256581 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Gandalf írta:
Van-e szabad akarata egy orknak?

Definiáljuk a fogalmakat először is!


én úgy értelmeztem, a szabad akarat egy egyed saját, tudatos értékrend- és életszemléletbeli választása.

és továbbra is fenntartom, hogy az orkoknak nem volt lehetősége ilyen tudatos döntésre. annyira alá voltak rendelve az őket irányító hatalomnak, hogy nem merülhetett fel bennük ilyen gondolat.
és nem hinném, hogy az aktuális irányító hatalom nagyon hagyta volna őket filozofálgatni :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #256563 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ööö... izé, tudtommal amai TK volt az utsó ebben a szezonban, legalább is mintha valami ilyesmit mondtak volna ma. :roll:

Folytassuk itt a vitát:

Van-e szabad akarata egy orknak?

Definiáljuk a fogalmakat először is!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254755 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Köszike, nem volt időm nagyon utána böngészni.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254747 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Finwe írta: Üdv!

Lehet azt sejteni, hogy a júniusi tk kb mikor lesz? Legalább annyit hogy hó elején vagy végén. A lenn említett pályázat beérkezési határideje miatt érkezem. Megpróbáljuk összehozni, hogy a tk-n lehessen a kiállítás és a díjátadás. Május végén vagy júlis elején válik biztossá a dolog, amikor látjuk, hogy mennyi pályamű érkezett be.

8. Varázslat, varázslás Középföldén – a természetfölöttiség kérdéséről, a varázslás különböző előfordulásairól. (2005. június 11.)


"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254746 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdv!

Lehet azt sejteni, hogy a júniusi tk kb mikor lesz? Legalább annyit hogy hó elején vagy végén. A lenn említett pályázat beérkezési határideje miatt érkezem. Megpróbáljuk összehozni, hogy a tk-n lehessen a kiállítás és a díjátadás. Május végén vagy júlis elején válik biztossá a dolog, amikor látjuk, hogy mennyi pályamű érkezett be.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254455 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Angwen írta:

Phaedra/Namarie írta: Másik javaslatom: az" igen nem nem tudom" mellett lehetne még más csoportokat tenni?

Ömm... egészen pontosan milyen csoportokra gondolsz? Ha kettőnél több álláspontot kéne képviselni a vitában, az teljesen átláthatatlanná tenné az egészet!


Ami azt illeti egész jól megvan az igen-nem-nem tudom tábor, előbbi kettő a két vitázó fél, a harmadik pedig azok, akik még nem foglaltak állást... :D

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254196 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Phaedra/Namarie írta: Másik javaslatom: az" igen nem nem tudom" mellett lehetne még más csoportokat tenni?

Ömm... egészen pontosan milyen csoportokra gondolsz? Ha kettőnél több álláspontot kéne képviselni a vitában, az teljesen átláthatatlanná tenné az egészet!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254152 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Előre vitázok, de azt hiszem egy fogalmat tisztázni kéne a tolkien- klubbal kapcsolatban: mi az, hogy választás? Mit értünk második lehetőség alatt?

Az a megfigyelésem, hogy a viták altt sokszor erős a fogalmi tisztázatlanság, és sokan emiatt nem tudják, hogy hova üljenek.

Másik javaslatom: az" igen nem nem tudom" mellett lehetne még más csoportokat tenni? Aki nem tud, annál rá lehetne kérdezni, hogy miért nem tud dönteni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253822 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A Kreatív Művészeti Csoport szervez a fórum közönsége számára egy pályázatot, melynek témája Szauron harmadkori testetöltésének ábrázolása. A nyertes pályaműveket szeretnénk valahol kiállítani és valahol a díjakat is szeretnénk átadni és arra gondoltunk, hogy a legmegfelelőbb a TK utolsó alkalma lenne, amennyiben az megtartatik. Megköszönném ha minél hamarabb visszajeleznétek, hogy érdekel é a dolog benneteket. És jó lenne ha minél hamarabb biztosra letisztázni a dolgot, mert akkor a pályázati szövegbe is beírnánk hogy a Tk-n lesz a kiállítás meg a díjátadás
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #252206 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heru Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heru Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #252134 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Májusi Tolkien Klub

A sötét oldal erői
(a gonosz lényekről: fajtáikról, keletkezésükről, sorsukról, lehetőségeikről, szerepükről a megrontott világban)

Időpontja: 2005. május 14. szombat, délután 14-19 óra.

Helyszíne: Eötvös Collegium, Budapest, XI. Ménesi út 11-13. (a Móricztól 5 perc)

Belépődíj: 300 Ft MTT tagoknak: 150 Ft

Részletes program:
14.00-16.00
Morgoth és szövetségesei
előadó: Molnár Gyula (Ery)

16.00-16.30
A Fekete Beszéd
előadó: Füzessy Tamás (Ankalimon)


16.30-17.30
Játék

17.30-19.00
Vita: Van-e választása egy orknak, vagy más megrontott léleknek? Örök kárhozat vár rá, vagy kap másik lehetőséget?

A Tolkien Klubbal kapcsolatos kérdéseket, felvetéseket, felajánlásokat a tolkienklub@tolkien.hu címre várjuk.

A Tolkien Klub rendezvénysorozat általános programjáról itt olvashatsz: -->

Téma zárolva.
Több
19 éve 3 napja #251684 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alyr Arkhon írta:

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: Sajnos nem sokat lehettem ott, de annyit azért megjegyeznék, hogy ilyen csinos hölgyek között még Mandos csarnokában is gyorsan telik az idő... ;)

Hm... Érdekes szempont. Pusztán nem világos előttem, hogy hröátlan fëák esetében miképpen értelmezendő a csinos kitétel... :P Vagy csak én nem értem a rétegpoént? :)


Van egy olyan gyanúm, hogy bizonyos személyiségjegyek megmaradnak a csarnokokban is. Még tán a DNSminta is. (elvégre Glorfindel mint Glofrindel tért vissza és nem mint Glorfindwen)
Egyébkéntis: belső szépségről hallottál már?

A tolkieni világban a nem a fëa sajátossága is, nem csupán a hröájé. Bár, ha jobban belegondolok, ez a szépségre is igaz. Nem véletlen, hogy mindig a jók a szépek. ;)
Ja, és ezennel topicgazdai jogkörömnél fogva engedélyezem a tünde-fëák és -hröák kitárgyalását két TK között; végtére is ez kapcsolódik a legutóbbi témához. :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 napja #251636 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdvözletem!

Az hagyján, de lassan már OFF is :lol: :P

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251582 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Estel Adániel írta: [size=9:4h4cqlxt]OFF: Széplélekség oké... belső szépség pláne... de hogy belső csinosság? 8O :roll: [/size]


Ez már szőrszálhasogatás.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251570 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
[size=9:mic6vwp9]OFF: Széplélekség oké... belső szépség pláne... de hogy belső csinosság? 8O :roll: [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251569 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: Sajnos nem sokat lehettem ott, de annyit azért megjegyeznék, hogy ilyen csinos hölgyek között még Mandos csarnokában is gyorsan telik az idő... ;)

Hm... Érdekes szempont. Pusztán nem világos előttem, hogy hröátlan fëák esetében miképpen értelmezendő a csinos kitétel... :P Vagy csak én nem értem a rétegpoént? :)


Van egy olyan gyanúm, hogy bizonyos személyiségjegyek megmaradnak a csarnokokban is. Még tán a DNSminta is. (elvégre Glorfindel mint Glofrindel tért vissza és nem mint Glorfindwen)
Egyébkéntis: belső szépségről hallottál már?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251513 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Angwen írta: Pusztán nem világos előttem, hogy hröátlan fëák esetében miképpen értelmezendő a csinos kitétel... :P Vagy csak én nem értem a rétegpoént? :)


Miért, te még nem hallottad azt, hogy "széplélek"? :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251510 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alyr Arkhon írta: Sajnos nem sokat lehettem ott, de annyit azért megjegyeznék, hogy ilyen csinos hölgyek között még Mandos csarnokában is gyorsan telik az idő... ;)

Hm... Érdekes szempont. Pusztán nem világos előttem, hogy hröátlan fëák esetében miképpen értelmezendő a csinos kitétel... :P Vagy csak én nem értem a rétegpoént? :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 napja #251451 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sajnos nem sokat lehettem ott, de annyit azért megjegyeznék, hogy ilyen csinos hölgyek között még Mandos csarnokában is gyorsan telik az idő... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #251031 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

_Neo írta:

Angwen írta:

_Neo írta:

Felagund írta: Nem nagyon hiszem...


ez hivatalos, vagy csak hiszed?

Készülj úgy, hogy nem lesz. Ha valamilyen isteni (szervezői :D ) csoda folytán mégiscsak kerülne, szólok. ;)


felesleges, akkor nem csinalok slideot, de tabla NAGYON jo lenne

priviben kuldd el a szamod, nem tudlak elerni telefonon


Tábla lesz! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250819 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Angwen írta:

_Neo írta:

Felagund írta: Nem nagyon hiszem...


ez hivatalos, vagy csak hiszed?

Készülj úgy, hogy nem lesz. Ha valamilyen isteni (szervezői :D ) csoda folytán mégiscsak kerülne, szólok. ;)


felesleges, akkor nem csinalok slideot, de tabla NAGYON jo lenne

priviben kuldd el a szamod, nem tudlak elerni telefonon

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250775 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

_Neo írta:

Felagund írta: Nem nagyon hiszem...


ez hivatalos, vagy csak hiszed?

Készülj úgy, hogy nem lesz. Ha valamilyen isteni (szervezői :D ) csoda folytán mégiscsak kerülne, szólok. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250701 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Felagund írta: Nem nagyon hiszem...


ez hivatalos, vagy csak hiszed?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250673 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

17.30-19.00
Vita
Mi a jobb: ha Ilúvatar tervei az eredeti formájukban valósultak volna meg, vagy ha Melkor közbeavatkozása eredményeképpen fájdalmasabb, de izgalmasabb módon jut érvényre Eru akarata?

Varietas delectat

Angwen írta: (Lehet gyűjteni az érveket, a magukban vitavezetői ambíciókat dédelgető személyeket pedig várjuk a szerkesztőségben!)


Látom előre szomorú sorsomat...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250664 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Nem nagyon hiszem...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250655 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
projektor lesz?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250607 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Csak a halál biztos ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250605 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdvözletem!

InfoCsoport írta: 14.00-16.00
A Boldog Birodalom hétköznapjai
előadó: Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)
Közben: A 2003. évi Nyári Tábor törp előadása felvételről

15.30-16.00
A valarin nyelv
előadó: Czégé Dávid (Felagund)


Biztos? :? :hein:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250581 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Tolkien Klub 2005 április

Téma: Élet Valinorban
(a tündék mindennapjairól, életmódjáról, városairól, szokásairól a Halhatatlanföldön)

Időpontja: 2005.április 9-én délután 14-19 óra.

Helyszín: Eötvös Collegium, Budapest, XI. Ménesi út 11-13.

Belépődíj: 300 Ft, MTT tagoknak: 150 Ft

Program:

14.00-16.00
A Boldog Birodalom hétköznapjai
előadó: Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)
Közben: A 2003. évi Nyári Tábor törp előadása felvételről

15.30-16.00
A valarin nyelv
előadó: Czégé Dávid (Felagund)

16.00-16.30
A sarati írásrendszer
előadó: Baksai Károly(_Neo)

16.30-17.30
Játék

17.30-19.00
Vita
Mi a jobb: ha Ilúvatar tervei az eredeti formájukban valósultak volna meg, vagy ha Melkor közbeavatkozása eredményeképpen fájdalmasabb, de izgalmasabb módon jut érvényre Eru akarata?


A Tolkien Klubbal kapcsolatos kérdéseket, felvetéseket, felajánlásokat a tolkienklub@tolkien.hu címre várjuk.

A Tolkien Klub rendezvénysorozat általános programjáról itt olvashatsz: -->

Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hete #250486 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Megkérhetek valakit, hogy majd írjon az elhangzottakról egy összefoglalót?



Én is nagyon megköszönném,sajnos nem tudok menni. :cry:



Nienna

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.438 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére