Díjak

Több
21 éve 5 hónapja #116603 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Ghargoqurk írta: Tolkien is igazábol csak egy könyvet írt és a kiadó kérésére szedte három részre a történetet. Ha megnézed a könyv az egykötetes kiadást ott tisztán lehet látni hogy semmi szünet sincsa könyvek közt. És pontosan így van ez a filmben is. A Fotr elkezdődik de nincs vége A TTT-nek se eleje se vége... Szerintem ehy átlag embernek önamgában a film egy rész nem érthető. Ez nem trilógia. A kérdés továbbra is csak az hogy az Akdaémia minek tekinti


Peter Jackson tudtommal három filmnek készítette el. Tehát ez egy trilógia. Mondhatnék olyan érvet, hogy meg kell nézni az MPAA számát a filmeknek, nem ugyanaz stb. De érvem ennél egyszerűbb:HA PJ NEM TRILÓGIÁT AKART VOLNA CSINÁLNI, AKKOR EGY TÖBB MINT 9 ÓRÁS FILMET MUTATOTT VOLNA BE 2001-BEN! De nem ez történt! Tehát - akár kényszerűségből akár nem - PJ trilógiát csinált!
És ha lehet a leírtaimra most érveket kérnék viszontválaszra!

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116602 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Hegyirabló: az Akadémiát ismerve sajnos bizonyos fokig egyet kell, hogy értsek veled :(
DE, akkor kérlek magyarázd meg, hogy tavaly Denzel Washington miért kapta meg a legjobb férfi Oscart, mikor vélemélyem szerint ezt akkor nem érdemelte meg. Az más kérdés, hogy nagyon sokszor viszont mellőzve volt.
Továbbá sokszor úgy utalnak egyik vagy másik díjazottra, mint aki összes munkájáért kap Oscart (és nem az életműdíjra gondolok), persze ezt szó szerint nem mondják ki.
Éppen ezért, ha a film díját nem is kapná meg a GyU :bawling: :bawling: a rendezői Oscar mindenképpen kijár PJ-nek. :bounce: :cheers:

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116601 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
"Ghargoqurk"Márészt meg ha igazad is van szerintem ez sem indokolja a hangviteledet az a hozzászólásodban....[/quote\n


Ne legyetek már ilyen mimóza lelküek gyerekek! Vagy az zavar, hogy valaki ki meri mondani a valóságot? Azt mondod, nem akarsz vitatkozni, de hozzászólásod nem szól egy szót sem arról, hogy igaz-e az, amit Ringil és Én írtunk! Te könyvben gondolkozol, de most utoljára még elmondom: EZEK FILMEK! Óriási külömbség! Az papír, ez cellulóz! És ha az összes külömbséget fel akarnám sorolni, akkor reggelig itt ülnék. Vonatkoztass el a könyvtől. Amit most mondok, az sokaknak fájni fog, de több ismerősöm véleményét is tükrözi: A FILM JOBB, MINT A KÖNYV! Könnyebben emészthető. Képzeld el, ha beteszik Bombadil Tomár a filmbe. Na az lett volna kb. olyan színvonal, mint Pee-Wee kalandjai, vagy mint Al Bundy!

Egyébként szerintem egézséges vitára szükség van, mert a vita az nem háború, még kevésbé nem ölremenés!
Nem?


"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116530 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Kedves Hegyirabló !!

Nem szándékozom veled vitatkozni mert úgy gondolom ezeknek a fórumoknak nem az a lényege hogy vitatkozzunk hanem hogy beszélgessünk. De úgy látom kicsit félreértettél. Én azt mondom hogy Pj és akik a filmet elkészítették, lehet hogy három részbe szedték a történetet ahogy a könyv is van mivel így fogható át nagyjából, de ettől még ez az egész ugyanúgy gyetlen egy alkotás marad ami a bizonyos részei nélkül értelmetlen lenne.
Márészt meg ha igazad is van szerintem ez sem indokolja a hangviteledet az a hozzászólásodban....

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116515 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Ringil írta: Hegyirabló:Melletted állok!


Na tessék! Látjátok! ^
| :)


Ringil, köszi! :wink:

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116486 Írta: Ringil
Ringil válaszolt a következő témában: Díjak
Hegyirabló:Melletted állok!
Idén sem törődtek azzal,milyen volt tavaly a FOTR,nem vették figyelembe,holott mind2 jelölve volt!Ez jövőre is így lesz!

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116483 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Hegyirabló írta: És az Akadémia is sz***k arra, hogy Tolkien ezt egy történetnek álmodta meg, Ők külön külön nézik a filmeket!


Még egyszer elmondom: Az Oscaron nincs olyan, hogy a legjobb trilógia, vagy bármi hasonló! A nevezésnek is az a feltétele, hogy a filmet az adott évben mutassák be! N-E-M F-O-G-J-A É-R-D-E-K-E-L-N-I A-Z A-K-A-D-É-M-I-Á-T, H-OG-Y A T-ÖB-B-I F-I-L-M M-I-L-Y-E-N V-O-L-T! ! !
Ez kábé olyan, mintha azt mondanám, hogy Spielberg E.T., Bíborszín és Az elveszett frigyláda fosztogatói című filmjeit jelölték külön-külön a legjobb film díjára, nem nyerték el önmagukban, de együtt a három filmnek adunk egy legjobb film díjat! Nevetséges feltevés, nem?
Ha az Akadémia úgy itéli, hogy idén lesz jobb film a ROTK-nél, akkor annak fogja adni a díjat :( , és nem fogja elővenni a másik kettőt, együtt megnézni a hármat, majd azt mondani: "Hmm! Ezek így együtt jobbak, mint a 2003-as nagy esélyes, a Fűrészpor és penész!" Már meg ne haragudjatok, de ilyen nincs!

Elnézést a tagolás miatt, de sajnos muszáj volt.

H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116180 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Díjak
köszi, már hisz nekem. :wink:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116078 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Area a négy oscar: -legjobb fényképezés
-legjobb smink
-legjobb filmzene
-legjobb speciális effektek

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116077 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Hegyirabló!!

Megint csak azt tudom mondani hogy tévedsz. Nem mondhatom hogy én gondolom jól, elfogadom ha más a véleményed de Pennnek és Sorelnek tökéletesen igaza van. Már Tolkien is igazábol csak egy könyvet írt és a kiadó kérésére szedte három részre a történetet. Ha megnézed a könyv az egykötetes kiadást ott tisztán lehet látni hogy semmi szünet sincsa könyvek közt. És pontosan így van ez a filmben is. A Fotr elkezdődik de nincs vége A TTT-nek se eleje se vége... Szerintem ehy átlag embernek önamgában a film egy rész nem érthető. Ez nem trilógia. A kérdés továbbra is csak az hogy az Akdaémia minek tekinti

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116069 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Díjak
Pennie-nek igaza van a GYU egyértelműen nem trilógia, Tolkien már annak sem örült, hogy a három kötetnek külön címeket kellett adnia. És szerintem semmiképen nem mondhatjuk, hogy a filmek önálló alkotások, hiszen teljesen nyitott a befejezésük.

Egyébként nekem sokkal jobban tetszett a FOTR. Mint ahogy a SW-ban is messze az első rész a legjobb, tehát az esetben indokolt volt az Oscarok ilyetén való elosztása. Persze remélem, a ROTK túlszárnyalja majd az első két részt (ha ez lehetséges).
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116050 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Díjak
Kedves Hegyirabló!
Nyugi, nem kell indulatoskodni ;) De hát mi is a trilógia? Vajon a címen múlik, hogy valami trilógia-e vagy sem? Szerintem nem. Hiszen a Csillagok Háborúja 4-6 is trilógia, ami most egészül ki hexalógiává... A trilógia olyan, három részből álló mű - legyen az könyv vagy film - , amely történetében összefügg, de a részek önmagukban is érthető, zárt egységek. A GYU nem ilyen! Lehet, hogy szerinted a három film önmagában is érthető és megállja a helyét, de szerintem nem, mert nincs lezárás, a történet folytatódik, és együtt az egész a nagy mű. Annyi igaz, hogy dramaturgiailag megpróbálták valamelyest lezárni a részeket, hogy kibírjuk azt az egy évet a következőig :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116036 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Díjak
Lécci soroljátok el azt a négy oscart, amit tavaj kapott a Gyűrűk Ura, mert a tesóm nem hiszi el, hogy négyet kapott.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116022 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Penngaladiel és Ghargoqurk!

Ne haragudjatok, de szerintem tévedtek! Ez három külön film! A Keresztapa három része, AZ egy film. Annak a címei A Keresztapa I. rész, A Keresztapa II. rész és A Keresztapa III. rész. Ennek a címei: A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége, A Gyűrűk Ura - A Két ...! Dramaturgiailag is úgy lett megkomponálva, hogy akinek f**gja sincs a történetről, az külön külön, a többi nélkül is meg tudja érteni az önnálló részeket! És az Akadémia is sz***k arra, hogy Tolkien ezt egy történetnek álmodta meg, Ők külön külön nézik a filmeket! (Mert ha nem ezt tennék, akkor a Star Wars Original trilógia a summa tíz Oscarjával megkapta volna '83-ban, a Jedi után plusz a legjobb film díját is, de nem így lett!!!)

Nézzétek el a sarkallatos fogalmazásomat, de engem is felbosszant az Akadémia, ezért próbálok objektív lenni, már pedig ez azt jelenti számomra, hogy nehéz lesz jövőre! (De még bizakodom! :look: )

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #116002 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Díjak

Hegyirabló írta: Vasárnap láttam harmadszor a TTT-t. Fantasztikusan jó film, és a jelölés a legjobb filmre is nagy dolog! Hisz gondoljatok bele: Két egymás után következő évben jelölték. Azaz tavaly is az év öt legkobb filmjében volt, meg 2001-ben is!!!


Bizony, sokszor elfelejtjük, hogy kétszer is az év öt legjobb filmje között volt, ami nagyon nagy dolog, ha azt is hozzávesszük, hogy fantasy. :roll: De ugye mindenki nagyon szeretné már, ha nem "csak" a rajongók, hanem a T. Akadémia is felfogná, hogy mekkora filmet csinált(ak) PJ(ék). :D :D

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115965 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Szvsz Penngaladielnek teljesen igaza van. Én omdjuk mindig inkább pesszimistán állok a dologhoz és nem bízom az Akadémiában. De ha az Akadémia is rájön hogy ez nem trilógia hanem Egy film (mind fölött) akkor valóban a Rotk tarolni fog

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115931 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Díjak
Hegyirabló, az analógia csak ott sántít, hogy a GYU nem trilógia, hanem egyetlen film három részben. Emiatt is más a megítélése - mert ilyen még eddig nem volt.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115928 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Nem akarok elkeseríteni senkit, de nem tendencia, hogy egy trilógiának a harmadik része kapja a legtöbb Oscart! Lásd Star Wars, első 7 Oscar, második 2, harmadik 1 Oscar. Vagy Indy: első 5, második 1, harmadik 1.
Tehát inkább mindíg az első filmek tarolnak, kivétel persze a Keresztapa. egyébként kövezzetek meg, de nekem a FOTR egy picit(le sem lehet írni, mennyivel picibben) jobban tetszett!
Vasárnap láttam harmadszor a TTT-t. Fantasztikusan jó film, és a jelölés a legjobb filmre is nagy dolog! Hisz gondoljatok bele: Két egymás után következő évben jelölték. Azaz tavaly is az év öt legkobb filmjében volt, meg 2001-ben is!!!

Layla Nénimë!

A Jupiter Díjra ne adj, faiskolai díj!

Bye

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115908 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Díjak
Legfeljebb akkor tovább játszanák a mozik... :smokin:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115833 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Szerintem az a 4 óra egy kicsit sok. Nem arról van szó, hogy bármelyik rajongó nem ülné végig, :wink: de a mozi tulajdonosoknak nem túlságosan tetszene, hiszen nem tudnák annyiszor leadni egy nap a filmet és ez nekik nagy bevétel kiesés lenne. A 3,5 óra még csak csak. Bár én a TTT 3 óráját sem vettem észre. Legszívesebben még legalább 3 órán keresztül néztem volna. :lol:

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115811 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Én majdnem 4-ről tudok... Mármint óráról. És én biztos vagyok abban, hogy nem ,,merik" megcsinálni, hogy annyira mellőzzék a ROTK-t, mint az előző kettőt. De ha reálisan gondolkodunk, hogy nézett volna ki, hogy 2001-ben kap 15jelölést és 10díjat, ugyanezt eljátsszák 2002-ben, aztán 2003-ban is... :? Szóval én optiminsta vagyok, de csak amennyire még nem túlzás (szerintem).
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115779 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Szerintem attol senki ne féljen hogy Rotk nem lesz olyan jó film hogy megérdemeljen egy Legjobb film Oscart vagy akármi mást. Hisz már az első kettő is ilyen volt. Szerintem az tuti biztos hogy a Rotk lesz a 3 közül a legjobb. Bár lehet hogy elsőre a rajongóknak a könyvtől való eltérések esetleg más ilyesmi nem fog tettszeni de biztos vagyok benne hogy az egész világot megmozgató film lesz.
Egyébként azt hiszem a Rotk alapból 3 és fél óra lesz.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115675 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Díjak
Az biztos, hogy gőzerővel fognak dolgozni azon, hogy minél jobb legyen!!!(Ami ugyebár nekünk a legjobb :wink: )
De szerintem tuti, hogy nem a díjak miatt, hanem mert a film készítői is eszement rajongók.
Megint szembe fogják találni magukat a szokásos dilemmável: "vajon mit hagyjunk ki?!"
Remélem tényleg hosszabb lesz, mint 3 óra :)

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115581 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Díjak
Én csak abban reménykedem, hogy a ROTK tényleg lesz olyan jó film, hogy meg is érdemeljen egy ilyen díjjat...
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115530 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Díjak
hódica:hmmm...erről a szavazásról:oks de van vmi Jupiter szavazó izé is...asszem a Cinemában...elméletileg azzal is lehet -MAJD!!!!-növelni a Gy.U.esélyeit!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115521 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Díjak
De az a bajom, hogy a Mártix ha el is viszi a spec. effektek díját, az nem azért lesz, mert jobb, hanem mert a GYU stábja már megkapta 2 egymást követő évben, és ha belegondolunk, akkor egyetlen filmért.

Én is örülnék minden Oscarnak, bár számomra a smink és a jelmez kategóia még mindig fontosabb, mint mondjuk a hangvágás. A legjobb persze a forgatókönyv, rendező és film lenne... A TTT 100% volt, hogy nem kapja meg, hiszen "középső" film, tudja mindenki hogy kijön még egy. De ha a RotK-t még csak nem is jelölik rá... :evil:
Már semmin nem csodálkoznék egyébként.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115519 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Üdv !

Kisebb kitérő után újra itt vagyok. Látom megoszlanak még mindig a vélemények a Rotk díjazásával kapcsolatban. Tényleg jó lenne olyen optimistának lenni mint egyesek, én valahogy nem érzem úgy hogy az Akadémia bármiben is különbözőnek tekintené a Rotk-ot mint az első kettőt. És ha így van akkor több díjra se számíthat. De legyen nektek igazatok. A Mátrixxal kapcsolatban annyit hogy szerintem inkább a hanghatásokat viszi el. Persze az effektekre is van esélye de aban szerintem a GYu. jobb lesz és el is viszi majd.
De ez még soká lesz. Addig is várjuk elösszőr a TTT bővítettet

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115503 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Teljesen egyetértek veled Undómiel. Hiszen a filmben, a legutolsó statiszta munkája is benne van és csak így igazi. :wink:
Ezért azt mondom, hogy minden díjat meg kell becsülni legyen az Oscar, Golden Globe vagy bármelyik másik. Nem mondom, jó lenne jövőre elhozni a legjobb film díját, :D :itscool: de akár vele, akár nélküle, ugyan annyit jelent: az utóbbi évek legnagyobb filmjét. :D :D

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115471 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Hú, most megosztotok... A végén átmegyek Gollamba... Gandalfnak abban tökéletesen igaza van, hogy- díj van, amit jegyeznek, s amit jó lenne, ha a ROTK kapna...
Viszont Elanorral is egyet kell értenem, mert én például ki voltam bukva, hogy nem Alan Lee-ék kapták a legjobb díszletért az Oscart, hanem egy olyan stáb egy olyan színpadi látványért, amit már előttük számtalanszor megcsináltak, csak épp nem filmezték le... Szóval igenis fontos... És hogy a LOTR ne egyen jelölt a legjobb jelmezért... Ez vicc, de a rosszabbik fajtából...
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115422 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Díjak
Gandalf: tudva, hogy a filmeken dolgozó emberek mennyit fáradoztak a jelmezekkel, smikkel, díszeletekkel, sztem igenis számítanak ezek a díjak is, hát még azoknak, akik kapják!! Aki nem szereti annyira a GYUt, az valószínűleg tényleg nem tudja, hogy pl. kapott ilyen kategóriákban is díjakat, de sztem a smikeseknek, díszlettervezőknek, stb, nagyon is számít! És legalább ezek a kategóriák is növelik a kapott Oscarok számát 8)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.601 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére