Nagy Könyv és 50. évforduló

Több
18 éve 3 hónapja #281469 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Gandalf írta: Az 50. évfordulós vetélkedő döntőseinek ingyen LEP-belépő lett igényelve. Pók üzeni, h. vki gyűjtse össze a neveket és adja le neki a listát!

Lett igényelve, igen, a lista nálam van meg nagyon reméelm, Felagundnál is, kommunikálunk Pókkal.
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #281459 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Az 50. évfordulós vetélkedő döntőseinek ingyen LEP-belépő lett igényelve. Pók üzeni, h. vki gyűjtse össze a neveket és adja le neki a listát!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280133 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Rabyn írta: A bejutott három könyv közül a legjobb kislifmje a Pál Utcainak volt.


Pál utcai fiúk és a "polgári liberalizmus"?

Hát, nem. Uhh... :crap:
Kicsit kilógott a politikai lóláb... :roll:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280041 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Rabyn írta: A pálmát a Micimackóé viszi. Ha esetleg valaki tudja honnan lehet leszedni az szóljon. Elég sok mondanivalója van.


Még fentvan a nagykönyv oldalán.
Hát, sajnálom. A Pál utcai fiúk nem fogott meg annyira, az Egri csillagokat szerettem, de az Abigél tényleg megérdemelte. Nem várhatjuk el szeegény emberektől, hogy elolvassanak egy olyan vastag könyvet, mint a GyU... :roll:
Az indexes tosz télleg jó... Igaza van.


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280038 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
A bejutott három könyv közül a legjobb kislifmje a Pál Utcainak volt. Én majdnem minden kisfilmet láttam. A pálmát a Micimackóé viszi. Ha esetleg valaki tudja honnan lehet leszedni az szóljon. Elég sok mondanivalója van.
Szerintem azért nyerhetett az Egri Csillagok mert az az első olyan kötelező amit mindneki (kivéve engem) elolvasott. Az Abigél amúgy nem kötelező olvasmány)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280028 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Drizzt írta:

Rayan írta: Én nem szeretném bántani senki véleményét, ezért azt mondom, hogy A Pál utcai fiúknak valóban ott a helye. (Rendben, hogy kötelező volt, de azt hiszem, csomószor olvastam.) Sajnálom azt is, hogy ezek mind kötelező olvasmányok. Na mindegy. Remélem, értitek, mire gondolok.


Nekem is ez a véleményem. Azon meg lehet vitatkozni, hogy miért a kötelezők kerültek oda...de valahol tényleg szomorú, és ezzel nem ezeket a könyveket minősítem, hanem a magyar emberek olvasási kultúráját.


Az a helyzet, hogy ennyit olvasnak a magyarok. Állítólag (ha jól emlékszem) évi 2,5 könyv. Nagyon szpmorú :crap:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280016 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Rayan írta: Én nem szeretném bántani senki véleményét, ezért azt mondom, hogy A Pál utcai fiúknak valóban ott a helye. (Rendben, hogy kötelező volt, de azt hiszem, csomószor olvastam.) Sajnálom azt is, hogy ezek mind kötelező olvasmányok. Na mindegy. Remélem, értitek, mire gondolok.


Nekem is ez a véleményem. Azon meg lehet vitatkozni, hogy miért a kötelezők kerültek oda...de valahol tényleg szomorú, és ezzel nem ezeket a könyveket minősítem, hanem a magyar emberek olvasási kultúráját.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280007 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Gandalf írta: Az Egri csillagok lett "A Nagy Könyv".


Javaslom az Index cikkeit a műsorral kapcsolatban :roll: :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280005 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279595 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Sajnos, hogy a GyU nem jutott tovább, abban én is benne vagyok, mert sokkal jobb kampányt kellett volna csinálnom neki. :(
A Pál utcai fiuk, és az Egri csillagok teljes mértékben megérdemli a bejutást, meg persze az Abigél is...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279594 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
/me :cry:

Az Abigél és az Egri csillagok megérdemli. A Pálutcai engem annyira nem fogott meg... :roll:
Szerintem amikor 6 regény maradt, a 3-asok rosszul voltak összeválogatva :? Azt vajon ki döntötte el?

Ádám, olvasd el mindenképp az Abigélt! Én kb. 8 évesen olvastam először, mert akkor ment a filma tv-ben, és nem tudtak lebeszélni :P Persze pl. a világháborús vonatkozásából nemsokat értettem, de azóta Szerintem gyerekek, fiatalok azért élvezik, mert egy 14 éves lányról, annak beilleszkedéséről szól, és hogy hogyan állja meg a helyét a nehéz élethelyzetekben. Ha idősebb vagy, már jobban átlátod: hogyan hat az emberekre a háború, ki mit tesz, hogyan ítélik meg egymást az emberek, mi rejtőzik a külső mögött. (Húú de hülyén hangzik így :P )
Titok és lélektan, humor és dráma...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279593 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Én nem szeretném bántani senki véleményét, ezért azt mondom, hogy A Pál utcai fiúknak valóban ott a helye. (Rendben, hogy kötelező volt, de azt hiszem, csomószor olvastam.) Sajnálom azt is, hogy ezek mind kötelező olvasmányok. Na mindegy. Remélem, értitek, mire gondolok.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279590 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Leguanember írta: Írjatok az Abigélről, hogy megértsem! Aztán elolvasom a könyvet is.


Olvasd el, nagyon jó könyv!
Nyilvánvaló, hogy miért az Abigél. Ha elolvasod, megérted.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279582 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Alyr: A híradós ötletekről ugyanaz a véleményem, tudjuk, mire gondolunk. Viszont sok ponton megtalálta a könyvet szerintem, és elég vegyes volt ahhoz, hogy mindenre kitérjen, ami valaha kapcsolódott az egri ostromhoz 1552 óta.

Írjatok az Abigélről, hogy megértsem! Aztán elolvasom a könyvet is.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279568 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Leguanember írta: Elvégre Magyarország Nagy Könyvéről volt szó. Ahogy Britanniában a britekéről, Németországon pedig csodálkozom, hogy nem német író könyve lett az első.

És vegyük hozzá azt is, hogy mind a tévéműsorokban, mind az utcai plakátokon kihangsúlyozták, hogy a könyvekhez készült kampányfilmre is, sőt inkább arra történik a jónép voksolása. Sajnos én csak az Egri csillagokét láttam. Az majdnem rendben volt.
Az Abigélről mi a véleményetek, miért az előkelő helye? Nem olvastam, tehát csak homályos elképzeléseim vannak.



Szerintem az Egri Csillagok kisfilmje leginkább Sebestyén Márta reklámfilmje volt, és úgy önmagában borzasztóan rossz.
Viszont - eltekintve a jól kitalált de rosszul megvalósított híradós ötletektől - a filmre épített.
Jumurdzsák bácsi nem véletlenül szerepelt benne...

Én azt csodálom, hogy az 1984-et sikerült legyőznie. Annak nagyon jó a filmje.
Az Abigélt én sem olvastam, de láttam a filmsorozatot és az nagyon megérdemli hogy benne legyen az első 3 ban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279564 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Elvégre Magyarország Nagy Könyvéről volt szó. Ahogy Britanniában a britekéről, Németországon pedig csodálkozom, hogy nem német író könyve lett az első.

És vegyük hozzá azt is, hogy mind a tévéműsorokban, mind az utcai plakátokon kihangsúlyozták, hogy a könyvekhez készült kampányfilmre is, sőt inkább arra történik a jónép voksolása. Sajnos én csak az Egri csillagokét láttam. Az majdnem rendben volt.
Az Abigélről mi a véleményetek, miért az előkelő helye? Nem olvastam, tehát csak homályos elképzeléseim vannak.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279553 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Ez azt jelenti, hogy három magyar könyv került be. Én nem lepődöm meg rajta.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279551 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Ahhoz képest, hogy mennyivel nyeret az Egri Csillagok, a többi között elég szoros volt a verseny. Biztos a kötelező volta segítette be. Csak azt nem értem, hogy ha valaki szeret olvasni, akkor miért ragad le annál? Ha meg nem, miért szavaz? Szóval nekem valami nem stimmel. Nem csak az értékeket akarták közvetíteni? És hogyhogy 3 magyar került be? Ebben az országban csak magyar írótól olvasnak könyveket? A külföldi az káros? Nincs egy kicsit fura fílingje a dolgoknak? Tisztára mint a '80-as években... :eek4:

Amúgy Ti kire szavaztok a döntőben? Én a Pál utcaiakra...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279548 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Alyr Arkhon írta: Nem mondták hány szavazattal?

A Nagy Könyv írta: A vigaszágon versenyző tíz regény esetében valószínűleg a rajongókat nemcsak az érdekli, hogy bejutott-e kedvencük a döntőbe, hanem az is hogy ha nem, akkor az vajon hány darab szavazaton múlott? Hát most eláruljuk…A döntőbe jutáshoz az Egri csillagok után, az 1984 állt a legközelebb, amely 1958 szavazattal maradt le a döntőről, őt A Gyűrűk Ura követte a sorban, amelynek viszont 2257-tel több szavazatra lett volna szüksége, szorosan mögötte pedig Az arany ember haladt, de 2421 szavazat híján nem juthatott be.
A további sorrend a következőképpen alakult (a zárójelben a bejutáshoz szükséges, de hiányzó, szavazatszámot olvashatják):
A Mester és Margarita (2536 szavazat), Harry Potter és a bölcsek köve (2606), Micimackó (2616), Tüskevár (2624), A kis herceg (2691) és a Száz év magány (2715).


"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279543 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Hát az ˝Egri majmok˝ sajnos a GYU helyére került....

Magam is sajnálom, de szerintem ebből messzemenő következtetést ne vonjatok le, szerintem kizárólag 1 oka van:
ezt még mindenki olvasta.

Ezért elhibázott az egész Nagy Könyv koncepció, azt sugallja, hogy az irodalmi érték valamilyen ˝demokratikus˝ dolog, a többség dönti el.

Hát nem az. És ezt mi mindannyian tudjuk. Éppen ezért örülnünk kell, hogy ott volt a top12-ben, és hogy van annyi jó ízlésű ember ebben az országban h ezt elérje a GYU.

Egyébként pedig az Egri csillagok sem olyan vészes ;)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279542 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Ethuil írta: Nekünk attól lehet a Gyűrűk Ura a Nagy Könyv :itscool:


Így van! Nekünk ettől függgetlenül -nekem legalább is- a Gyűrűk Ura a nagy könyv. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279535 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Nekünk attól lehet a Gyűrűk Ura a Nagy Könyv :itscool:

De azért kár...
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279532 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Timona írta: Az Egri csillagok jutott tovább...


Mi tényleg megtettük ami tőlünk telik.
De határozottan csodálkozom, hogy pont az Egri csillagok.

Nem mondták hány szavazattal?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279525 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
:bawling: :bawling: :bawling:

Mi azért mindent megtettünk... szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279521 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
No comment.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279520 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Neeee..! :bawling: :bawling: :bawling:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279517 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Az Egri csillagok jutott tovább...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279471 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Szavazni, szavazni, szavazni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279467 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Holnap kiderül melyik három regény lett dobogós a Nagy könyv játékban
[05.12.09]
Még egy napi szavazhatnak kedvencükre vigaszágon a rajongók. A legtöbb szavazatot kapott regény csatlakozik a Pál utcai fiúkhoz és az Abigélhez és esélyessé válik a Magyarország kedvenc regénye 2005-ben címre.
A tíz versenyben levő regényre a megszokott módon telefonon, SMS-ben és interneten lehet szavazni egészen december 10-e, azaz szombat délután 16 óráig. Ehhez a fordulóhoz ugyan nem kötődik műsor, de az eredményről tájékozódhatnak a weblapon illetve az esti híradóban is ismertetik majd az eredményt. Addig is lehet voksolni, s ahogy eddig is, a szavazók között értékes nyereményeket sorsolunk ki.


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279356 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Már csak két nap van emberek, a szavazásból! 8)
Kézbe a mobilokat, és nyomogatni SMS-ben a 02-es kódot a 06-81-601-301 telefonszámra.
Én már minden elérhető címről küldtem szavazatot... :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.392 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére