Nagy Könyv és 50. évforduló

Több
18 éve 4 hónapja #277180 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Köccönöm...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
Több
18 éve 4 hónapja #277111 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Remzy_mama/Eldawen írta: Aki esetleg nem tudja, hogy hol a könyvtár - pl. én :oops: - beírnátok a címet?

Köszi

1088. Budapest, VIII. kerület, Szabó Ervin tér 1.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #277105 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Aki esetleg nem tudja, hogy hol a könyvtár - pl. én :oops: - beírnátok a címet?

Köszi

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276753 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Leguanember írta: Ki felügyeli, szervezi és vezeti le a próbaolvasást? Hogyan fog működni a felolvasó váltás, hol lesz majd elérhető, megtekinthető egy felolvasási rend, azaz az időbeosztás? Vagy mindenki csak a saját jelenését tudja majd? Lesznek-e beugró emberek vészhelyzet esetén(amikor a már 3 órája olvasónak véres-cserepes a szája, és a nyelve hozzáapad a szájpadlásához)? Például engem lehet hívni, ha ilyen van...


Próbaolvasás nem lesz! Aki jelentkezik remélhetőleg nem azért teszi, hogy leégesse önmagát ;) legalábbis nagyon remélem, mert én fogom felügyelni mindezt.
Amint megkapom Brandirtól a többi részletet megosztom veletek is.
Nov. 21- én fog indulni a felolvasás, a Szabó Ervin Könyvtár gyerekkönyvtárában, ami csak du 1- től van nyitva este 7- ig, így tessék kalkulálni.

Aki eddig nem jelentkezett felolvasásra, de szeretne, az tegye meg immár nálam: timona@tolkien.hu
Lehetőleg írjátok bele azt is, hogy ki mikor ér rá úgy kb., a beosztás végett fontos lenne!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276615 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Leguanember írta: Ki felügyeli, szervezi és vezeti le a próbaolvasást? Hogyan fog működni a felolvasó váltás, hol lesz majd elérhető, megtekinthető egy felolvasási rend, azaz az időbeosztás? Vagy mindenki csak a saját jelenését tudja majd? Lesznek-e beugró emberek vészhelyzet esetén(amikor a már 3 órája olvasónak véres-cserepes a szája, és a nyelve hozzáapad a szájpadlásához)? Például engem lehet hívni, ha ilyen van...

Még 12 nap és a 13. napon el kell kezdeni.


Ez érdekelne engem is. Bármikor bevetető vagyok - akár többször is, csak előre kell tudnom.
H, Sz, P: 16-20-ig suli egyedül akkor nem jó. De gondolom, napközben úgyis kevesebb jelentkező lesz.
Mindenki saját könyvet visz? Vagy ott adunk egyet kézről-kézre?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276580 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
És végül egy saját ötletem: ha van Nálad otthon olyan Gyűrűk Ura kötet, amely különleges életpályát futott be (pl. megették, átment rajta egy kamion, fürdött, járt Mauritiuson, négy generáció is olvasta, újra kellett kötni, 50 ember olvasta, százszor is elolvasták), akkor elhozhatnád kiállítani, mellékelve hozzá egy kis szórakoztató leírást. Pozitívum, ha a könyvön látszik a hányatott sors!
Ha úgy gondolod, számot tarthat ey ilyen kiállítás a közönség érdeklődésére, akkor ne habozz, küldd el a sztorit a leguanember@freemail.hu címre! A könyveket november 22-25 között fogjuk átvenni, én vállalom értük a felelősséget, és vigyázunk rájuk, mint a szemünk fényére.
Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja - 18 éve 4 hónapja #276579 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
A fakanálbáb-készítés során megformált bábokkal rövid Tolkien-meséket előadva biztosíthatjuk a "termékek" felhasználását. Ehhez a lelkes gyerekek mozgatják majd az általuk előzőleg elkészített bábukat, nekünk dirigálni kell őket, és közben mesélni. 5 perc/mese, még betanulni sem kell, úgyis rugalmas feldolgozára kerülnek. Jómagam írok 5 mesét, 1 A4-es oldal terjedelemben szeretném, ha még 5 készülne általatok! Esti szórakozásnak kitűnő egy darab mese megírása néhány csodás elemmel, 2-3 dramaturgiai csomóponttal. Kérem a kész meséket eljuttatni a leguanember@freemail.hu emilcímre!
A helyszínen pedig el kell játszatni a meséket a gyerkőcökkel meg a bábokkal, ehhez várom a mesék és a gyerekek világában otthonosan mozgók jelentkezését priviben.
Köszi!

Nna, a saját vázlataim elkészültek: A valinori kovácsmester; A harcias királyleány története; Szauron három arany szempillája; Fehérke és a Sötét Tünde; Az elátkozott fiú; Bumbur, a törp. Remélem felismerhetők.
No, Tőletek várok még többet!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276578 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Ki felügyeli, szervezi és vezeti le a próbaolvasást? Hogyan fog működni a felolvasó váltás, hol lesz majd elérhető, megtekinthető egy felolvasási rend, azaz az időbeosztás? Vagy mindenki csak a saját jelenését tudja majd? Lesznek-e beugró emberek vészhelyzet esetén(amikor a már 3 órája olvasónak véres-cserepes a szája, és a nyelve hozzáapad a szájpadlásához)? Például engem lehet hívni, ha ilyen van...

Még 12 nap és a 13. napon el kell kezdeni.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276562 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Ulmo írta:

Brandir írta: 50. évforduló
2005. november 26. szombat, 10-16 óra

[...]

Vetélkedők:
-50. évfordulós ismereti vetélkedő:
Több fordulós, döntő a könyvtárban. (sikereseknek oklevél, döntősöknek diploma, helyezetteknek jutalom) Ez az egyik legnagyobb, és legnagyobb tudást igénylő vetélkedőnk lenne, amit eddig szerveztünk! A kihívás nagy, tessék élni vele!


Az első forduló kérdéssora már elérhető!

KLIKK IDE

[size=9:1aybgzkp]Elnézést a késedelemért, technikai hibák tömege...[/size]


A mai napon éjfélig még be lehet küldeni a megoldásokat! Hajrá! :bounce:
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276515 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Kincső (Thilanna) írta: Az mi és minek?


Nem én találtam ki. Az arra jó, hogy ha valaki nem tud érthetően olvasni tömeg előtt, az ne legyen ott.
Kellene azért lassan tudni a beosztást, ki hányszor, mikor?
Talán a héttől már dolgozom és ott egy hétre előre kell szólni, hogy mikor hogy dolgozom. Csak ezért.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276502 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Laurelen írta: nagykönyv nov.26-i rendezvény találkozó

nov. 7. hétfőn, HOLNAP találkozó a szabó ervin gyerekkönyvtárában 18.00kor

mindenki aki érintett a kronológia elkészítésében legyen ott!
(kreatívok, HNEsek...)


Én ottleszek, bár nem vagyok konkrétan érintett.

Más:

Ha akarjátok, hogy legyen humoros vetélkedő, tessék kérdéseket és válaszokat küldeni a gilgalad@uw.hu ra!!!! Most!

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276501 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Még csak az kéne hogy egymás után kétszer rontsak.
Elég lesz egyszer olvasni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276499 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Remzy_mama/Eldawen írta: Mikor lesz próbaolvasás?


8O
Az mi és minek?
A 40 percet próbaolvasni lehetetlen
kipróbálni meg, h. tud-e olvasni az illető... csak tud, ha jelentkezett. ha meg nem tud, akkor se küldhetjük el, mert nincs elég ember :P (Ana legalábbis vmi ilyesmit mondott szombaton)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276469 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Lehet tudni a felolvasásról bővebben valamit? Mikor lesz próbaolvasás?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276414 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
nagykönyv nov.26-i rendezvény találkozó

nov. 7. hétfőn, HOLNAP találkozó a szabó ervin gyerekkönyvtárában 18.00kor

mindenki aki érintett a kronológia elkészítésében legyen ott!
(kreatívok, HNEsek...)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276186 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Köszönjük Csányi profnak és valamennyi készítőnek! *megvető mosoly* Ezek után mondja még vki, hogy nem pontosan ez volt a cél, és hogy nincs előre levajazva!

Egyedül a LotR meg a M.&M. érdekelt a versenyből...
a HP-t is szeretem ugyan, de az első részt a legkevésbé, és különben is, inkább Kőnig, mint teszem azt Mógus... :twisted: Szóval jusson tovább az Abigél!

Vigaszág: bármi, csak ne az Egri csillagok! Gyerekkorom óta rühellem.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276138 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Köszönöm szépen!! :D

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276136 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Irmo/MissKarrde írta: Előre elnézést kérek a buta kérdésért, de nem rémlik, hogy láttam volna (vagy elkerülte a figyelmem):
A vetélkedőre külön kell jelentkezni, vagy ha beküldjük az első forduló válaszait, azzal már megvan a jelentkezés? Vagy már lekéstünk róla?


Azzal, hogy elküldöd az első fordulóra a válaszokat, már jelentkeztél is a vetélkedőre :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276135 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

A válaszokat e-mailben várjuk erre a címre: anagykonyv@tolkien.hu

Beküldési határidő: 2005. november 8, 23:59.

Az e-mailben a válaszok mellett legyen ott:
- a beküldő neve
- postacíme,
- esetleges más e-mail cím, ahol értesíteni lehet
- a csapat neve (ha van, de nem kötelező!)

Emlékeztetőül: a játékra 3 fős csapatok jelentkezését várjuk!

Jó a kérdés! Ezen kívül NEM kell külön jelentkezni.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276134 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Előre elnézést kérek a buta kérdésért, de nem rémlik, hogy láttam volna (vagy elkerülte a figyelmem):
A vetélkedőre külön kell jelentkezni, vagy ha beküldjük az első forduló válaszait, azzal már megvan a jelentkezés? Vagy már lekéstünk róla?

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275905 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Egy kicsi munka mindenkinek kell,
A karosszékből álljatok most fel!

Az 50. évfordulós rendezvényre (és a későbbiekben is jól jöhet) dekorációs és ismeretterjesztő célzattal el kellene készíteni egy képekkel, illusztrációkkal tarkított időskálát. Hogy ne aprózzuk el a dolgokat: A Világ teremtésétől Aragorn haláláig, 21cm(A/4 fekvő)*10méteres méretben. Na jó lehet kicsit hosszabb. ;)

A Középfölde Kutatók Rendjének (és minden lelkes önkéntes) feladata a megjelenítendő események időpontjának/dátumának összegyűjtése. Kérek egy bátor jelentkezőt, aki vállalja ennek koordinálását. A kronológiát összesítés és véglegesítés céljából neki kell majd elküldeni e-mail-ben. Még hatékonyabb lehet erre egy személyes találkozót összehozni.

:!: A kronológiában különböztessétek meg a mindenképpen ábrázolandó és a fontos, de esetleg nélkülözhető eseményeket. Az illusztrációk elhelyezésében nyújthat ez nagy segítséget!

A Kreatív Művészei Csoport feladata a kronológia alapján a megvalósítás! Itt is kérek egy bátor jelentkezőt, aki vállalja a koordinálást. Ha különálló lapokra készül a mű, akkor az egyes részletek kiosztását és begyűjtését, valamint az összeállítást. Itt is célszerű egy találkozón megegyezni az egyes illusztrációkról (miről készüljön, melyik mekkora legyen).
Ha valakinek van ötlete ennél professzionálisabb kivitelezésre (a beszkennelt képek papírtekercsre nyomtatása stb.) akkor vállalja el annak megszervezését ;)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275893 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Ben Kenobi írta:

Alyr Arkhon írta: Hát akkor meg mi bajunk lehet?

Semmi. :P Mondjuk szerintem az emberek nagy része akkor is a kampányfilm alapján szavazott, szóval tényleg várható volt. Szerintem ennek az egész Nagy Könyves cuccnak tulajdonképpen abszolút győztese nincsen, úgy értem a győztes könyv mellett a többi könyv is elég ismert lesz, meg a fő, hogy támogatják a könyvtárakat, nekem, hogy ki nyer, az mellékes. :P :) Ákos jól megcsinálta az 1984-et, gratula neki. :P :oops:


Lehet hogy ez kicsit nyálasan hangzik, de bevállalom: az abszolút győztesek mi, nézők, olvasók vagyunk, mert végre értelmes műsort nézhetünk, foglalkozva vagyon a kedvenc könyveinkkel, népszerűsítik az olvasást, stb. Szerintem ez fontos, ezért nem vágtam ki a tévét első dühömben szombaton... :D Egyébként meg nem változik semmi...a GYU attól ugyanúgy a kedvenc könyvem marad, ha nem nyer, és szerintem még jó néhányan vagyunk így....
Amúgy a kisfilmek többsége szerintem sz*r....a Mester és Margarita meg az 1984 tetszett, meg most a Potter...az szerintem nagyon szellemeske volt.
De még van vigaszág!!!!! Be kell juttatnunk! Én pont arra gondoltam, hogy az 50. évfordulós rendezvényekkel kéne valami reklámot csinálni.
Még mindig hajrá!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275889 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Lominas írta: Azért az ˝Egri majmok˝ kifejezés szerintem kicsit túllőtt a célon...


Szia!
Bocsi!Remélem ennél durvább szóhasználattal nem fogsz találkozni a neten.És az írásom tartalmi részéről mi a véleményed? :?:

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275885 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Brandir írta: 50. évforduló
2005. november 26. szombat, 10-16 óra

[...]

Vetélkedők:
-50. évfordulós ismereti vetélkedő:
Több fordulós, döntő a könyvtárban. (sikereseknek oklevél, döntősöknek diploma, helyezetteknek jutalom) Ez az egyik legnagyobb, és legnagyobb tudást igénylő vetélkedőnk lenne, amit eddig szerveztünk! A kihívás nagy, tessék élni vele!


Az első forduló kérdéssora már elérhető!

KLIKK IDE

[size=9:2dt7yfq8]Elnézést a késedelemért, technikai hibák tömege...[/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275766 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Azért az ˝Egri majmok˝ kifejezés szerintem kicsit túllőtt a célon...
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275765 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Remzy_mama/Eldawen írta:

Gandalf írta: Hát az, hogy nem leeht ezt az apropót felhasználni kampányszövegként tovább az 50. évfordulóhoz és a LEP-hez. Kár.

De a több millió könyvből bekerült az első 12be és ez nagy szó!!! Ezt fel lehet használni, nem?

Mindenesetre meglovagoljuk a dolgot, hátha! :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275763 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló

Gandalf írta: Hát az, hogy nem leeht ezt az apropót felhasználni kampányszövegként tovább az 50. évfordulóhoz és a LEP-hez. Kár.

De a több millió könyvből bekerült az első 12be és ez nagy szó!!! Ezt fel lehet használni, nem?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Szvsz fel lehet mert bekerült az első 12be és azért ez valami.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #275635 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Nagy Könyv és 50. évforduló
Szevasztok!
Ugyanannyi esélye van A Gyűrűk Urának a végső győzelemre mintha
tovább jutott volna.Hisz a kiesettek közül 'vígaszágon' 1 regény még bejut a hármas döntőbe.A hat kiesett közt csomó esélytelen van (tüskevár,mester és margaríta stb.stb),egyedüli ellenfél az egri csillagok lessz.
Az is nyilvánvaló,hogy az 1984-re nam csak azok szavaztak akik szeretik,hanem rengetegen a többi regények hívei közül is akiknek az volt a céljuk hogy a Gyu kiessen,mert azt tartották legveszélyesebbnek saját kedvencükre (pl. Harry P. rajongók,stb.).De a következő fordulóban már semmi nem fogja őket arra motiválni,hogy a GyU ellen szavazzanak.
A hat továbbjutott regényből A Pál Utcai fiúk tuti bejut a döntőbe az egyik ágon,a másikról nemtom melyik,de az nem is fontos (az a regény esélytelen lessz a döntőben).
A Decemberi vigaszági szavazáson vagy A Gyűrűk Ura v. az Egri majmok jut
majd be a döntőbe.Szóva most sem vagyunk távolabb a döntőtől mintha továbjutottunk volna.Ez lehet hogy elsőre furi,de így van!
Van még remény!! Tartsatok ki,Nyugat Hős Népe!! :twisted:

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.414 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére