LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Több
18 éve 4 hónapja #280147 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Brisa, lefordítom, küldd el lécci mailben a programot!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280146 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Remzy_mama/Tünde írta: Mindenki!!!

Meliántól hozzám került az összes plakát fénymásolat. Kb. 150 darab?!

Segítenétek szórni :?: :?: :?: Címek vannak
Jelentkezőket várok priviben, nekem legjobb szerda lenne a Blahán mondjuk 1/2 2-kor


HAHÓ!!! SENKI NEM SZERETNE PLAKÁTOLNI :?: Egy hete még mindenki a plakátokat hiányolta :confused2:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280145 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
KEresek egy embert, aki nagyon gyorsan lefordítaná angolra a LEP programját és elküldené Ankalimonnak. Kérnék jelzést a vállalásról.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280143 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Nem rövid az idő ? Arany szárnyú angyal : DDDDDDDDDDD. Találkozzunk holnap, és beszéljük meg...ha van elég ember, hm ?
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280135 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Én még mindig benne vagyok.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280134 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Drizzt írta: (...)
A lényeg,h a kórus nem tudott újjjjjá alakulni. Megjegyzem páran, kisebb létszámban valszeg tudtunk volna igényes produkciót előadni, csakhát igény nem volt rá. (...)


Esetleg össze tudnánk dobni valamit? Pókmég pár hónapja próbált rávenni, h igen, csak akkor nem éreztem ráe elég lelkierőt, de most meg lehetne csinálni.
Persze csak akkor, ha lennének mások is.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280129 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Kincső (Thilanna) írta:

Gumipók írta: A szöveg készitésekor pedig még volts zó róla, hogy valamilyen kórust megpróbálunk összehozni. Brandir szerint minden próbálkozása kudarcba fulladt ezért nem lesz MTT kórus.


Miért, próbálkozott? Mert én nem tudok róla... mint a kórus megszűnésekor tag, ez érdekes... De miután a második kórusmegbeszélésen is totális érdeklődéshiány volt, nem tudom mire számítottatok :roll: :? [size=9:3up6hdsz](mondjuk tudtommal Te és Brandir is kórustagok lennétek, vagymi... és pl. a férfiszólamok (szinte) teljes hiánya miatt nincs kórus... a másik ok h. a többség NEM akart Tolkienes dalokat énekelni)[/size]


Gondolom egy rosszul fogalmazott mondat volt. A lényeg,h a kórus nem tudott újjjjjá alakulni. Megjegyzem páran, kisebb létszámban valszeg tudtunk volna igényes produkciót előadni, csakhát igény nem volt rá. A kis...apró...hangyányi betűk pedig még mindig nagyon idegesítők, szal gratula.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280126 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
A Millenáris honlapjára is kikerült a rendezvény:

www.millenaris.hu/engine.aspx?pa ... o_01_08_06

Ez alapján úgy tűnik, nem sikerült semmit sem lealkudni a belépők árából. Teljes árú jegy: 1200 Ft, Diákjegy: 900 Ft.
:?
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280121 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Cueddo írta:
Aldarionpróba FŐLEG STATISZTÁKNAK , mozgások letisztázására, szöveget meg véssétek fejbe!

dec20 - KEDD 16.30-19.30

Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280102 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Gandalf írta:

Felagund írta:

Gandalf írta: Hobbit új szövege:

Ez alatt a javított fordítást kell érteni, tehát a Szobotka-Tótfalusi-féle fordítás átdolgozva és jegyzetek lefordítva by MTT. Ez a jegyzetelt/szövegkritikai kiadás, ha minden igaz, februárban vagy márciusban adja ki a Ciceró.

Ez tehát nem az Ulmo-féle szöveg.


By Angwen (és kisrészt Felagund), illetve Anczy... ;)

És tudtommal Vewy is. :wink:
Sőt, Völgyzugoly Babó-Gyűrűk Ura szótárát is felhasználták tudtommal hozzá, tehát pici közöm talán nekem is van hozzá. :oops:

én meg néha tartottam Angwenben a lelket, amikor fordított :mrgreen:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #280029 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Mindenki!!!

Meliántól hozzám került az összes plakát fénymásolat. Kb. 150 darab?!

Segítenétek szórni :?: :?: :?: Címek vannak
Jelentkezőket várok priviben, nekem legjobb szerda lenne a Blahán mondjuk 1/2 2-kor

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279936 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Gumipók írta: A szöveg készitésekor pedig még volts zó róla, hogy valamilyen kórust megpróbálunk összehozni. Brandir szerint minden próbálkozása kudarcba fulladt ezért nem lesz MTT kórus.


Miért, próbálkozott? Mert én nem tudok róla... mint a kórus megszűnésekor tag, ez érdekes... De miután a második kórusmegbeszélésen is totális érdeklődéshiány volt, nem tudom mire számítottatok :roll: :? [size=9:3tqt56ds](mondjuk tudtommal Te és Brandir is kórustagok lennétek, vagymi... és pl. a férfiszólamok (szinte) teljes hiánya miatt nincs kórus... a másik ok h. a többség NEM akart Tolkienes dalokat énekelni)[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279935 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
No, eddig eme emberkék vannak a kreatív-játékos-gyerek blokkban: Stara, Milendoria, Narbeleth, Edit, Nodlee, Olosta, Timona, Brisa, Rabyn, Mírrand, Finwe, Remzy_mama, Fiona

Az a kérdésem, hogy ezek közül ki az, aki nem tud egész végig ebben a blokkban lenni.

Finwe írta:

Azt gyanítom, hogy a gyerekeknek halvány lila gőzük sem lesz arról, hogy mi a szösz az a vala meg a Yavanna.
Ezt csak úgy tudnám elképzelni, ha lenne egy mesélő, aki mesél róluk és a mese után lenne ez a nagy közös rajzolás. Ez így egy zseniális kis program lehetne.

Ja persze erre én is gondoltam csak nem volt időm jobban kifejteni a dolgot. Sztorit szivesen kitalálok


Én aztat javaslonám, hogy keressünk egy jó mesemondó embert, aki érzékletesen tudja előadni a történeteket. Olvassa el a Szilt, válasszon ki 3-5 sztorit és a SAJÁT FEJÉBŐL mesélje el a saját szavaival. Így kevésbé unalmas, mint olvasva. (És ki lehet hagyni bizonyos részeket, lehet sűríteni, rövidíteni.)
Kábé 15-20 perces történetek kellenek. Ennyit ki lehet még bírni.

Mondjuk 2-3 óránként lehetne egy ilyen meseblokk.

(Ezek az én meglátásaim, nem kőbevésett törvények. Lehet ötletelni, kiegészíteni, cáfolni meg minden. :D )

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279910 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Gandalf írta: És a helyesírási hibák sem érdekelnek. Ez van, ezt kell szeretni! :twisted:

Hmm. pedig a "játssz" az két s, nem egy. :roll: Lehet nyakazni. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279907 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
A munkahelyemen már 150 db szórólap vár a bevetésre. Holnapra még tudok gyártani, csak legyen, aki eljön érte... Rabyn...?

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279906 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Gillz: a szinitoszos dolgokról tegnap szereztem előszőr tudomást, ezért nem szerepel semmilyen módon a szövegben. Valószínüleg nema humoros blokkban de helyet biztosítunka számára a színpadon úgyhogy készüljetek szorgalmasan.
A szöveg készitésekor pedig még volts zó róla, hogy valamilyen kórust megpróbálunk összehozni. Brandir szerint minden próbálkozása kudarcba fulladt ezért nem lesz MTT kórus.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279885 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Felagund írta:

Gandalf írta: Hobbit új szövege:

Ez alatt a javított fordítást kell érteni, tehát a Szobotka-Tótfalusi-féle fordítás átdolgozva és jegyzetek lefordítva by MTT. Ez a jegyzetelt/szövegkritikai kiadás, ha minden igaz, februárban vagy márciusban adja ki a Ciceró.

Ez tehát nem az Ulmo-féle szöveg.


By Angwen (és kisrészt Felagund), illetve Anczy... ;)

És tudtommal Vewy is. :wink:
Sőt, Völgyzugoly Babó-Gyűrűk Ura szótárát is felhasználták tudtommal hozzá, tehát pici közöm talán nekem is van hozzá. :oops:
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279876 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Gandalf írta: Hobbit új szövege:

Ez alatt a javított fordítást kell érteni, tehát a Szobotka-Tótfalusi-féle fordítás átdolgozva és jegyzetek lefordítva by MTT. Ez a jegyzetelt/szövegkritikai kiadás, ha minden igaz, februárban vagy márciusban adja ki a Ciceró.

Ez tehát nem az Ulmo-féle szöveg.


By Angwen [size=9:1l03golz](és kisrészt Felagund)[/size], illetve Anczy... ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279873 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Hobbit új szövege:

Ez alatt a javított fordítást kell érteni, tehát a Szobotka-Tótfalusi-féle fordítás átdolgozva és jegyzetek lefordítva by MTT. Ez a jegyzetelt/szövegkritikai kiadás, ha minden igaz, februárban vagy márciusban adja ki a Ciceró.

Ez tehát nem az Ulmo-féle szöveg.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279857 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

icke írta: Üdvözletem!

gillz, erről volt szó tegnap, és Pók azt mondta a vegyesd humoros jelenetek között fog előkerülni a mi sorozatunk, az ugyanis egy két órás blokk :)

icke


na jó, de a mieink nem humorosak... legalább kiírásban különbözzünk, mert nem szeretném, ha röhögni ülnének be az emberek :?

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja - 18 éve 4 hónapja #279856 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Üdvözletem!

gillz, erről volt szó tegnap, és Pók azt mondta, hogy a vegyes humoros jelenetek között fog előkerülni a mi sorozatunk, az ugyanis egy két órás blokk :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279855 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Színháztermi műsor
A színházteremben a délelőtti óráktól indulnak a programok, amik egészen zárásig tartanak.
A Magyar Tolkien Társaság színtársulatának "Aldarion és Erendis" című előadása két felvonásban
Énekes, Táncos egyveleg az MTT kórusa és a "Tünc-Tánc" Csoport közreműködésével
Játékos Táncház, tánctanítással
Humoros jelenetek vegyesen
Ted Nasmith - világhírű Tolkien illusztrátor előadása - kérdésekre is válaszol.
A napközben a Teátrum többi részében folyt ügyességi és gondolkodó játék döntője
Díjkiosztók: - Az MTT Vizuális Pályázatának eredményhirdetése
A minden évben átadásra kerülő Tolkien Díj átadása a 2005-ben Tolkien műveinek népszerűsítésében legeredményesebb személynek.
A napközben a helyszínen lezajlott játékok eredményhirdetése és díjazása
Pohárköszöntő. Tolkien 114-edik születésnapján köszöntjük a Professzort, Royd Tolkiennel az író dédunokájával.
Bran koncert - a hazánkban népszerű együttes koncertje, mesével és tánccal


Ezek szerint nem kellenek Színitoszos jelenetek? :) Csak a tisztázás végett.

És kiket takar az MTT Kórusa? :P

Nem akadékoskodom, csak szeretném tudni, konkrétan tőlem(meg a Színitosztól) vártok-e valamit, vagy ne siessek annyira, mert minek :twisted:

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279854 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Ulmo írta:

Brisa írta: A LEP-re szeretnénk vinni a gyerekeknek GyU-s színezőket. Ki tudna rajzolni A4-es méretű színeznivalókat? (Az orkokat, uruk-haiokat mellőzni kellene és inkább barátságosabb figurák kellenének. ) Kb. 10 féle rajz kellene.

És gyorsan...

Kérek egy kis időt, hogy összeírjam a csapatom részvevőit... Nagyon el vagyok havazva.


Amikor a TTT filmzene megjelent, a webes tartalmak között volt néhány színező-rajz, a filmes karakterekkel, eszközökkel, stb. Megpróbálom felkutatni ezeket.

Egy kérdés: olvasom a programban, hogy lesz fordítói szimpózium. Ennek egyik pontja: "2. A Hobbit új magyar szövegének ismertetése " Ez pontosan mit jelent?


Ulmo, szerintem azok vannak meg nekem. Én jobban örülnék, ha mi tehetséges emberkink keze munkáit osztogatnánk és nem másét. :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279853 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Brisa írta: A LEP-re szeretnénk vinni a gyerekeknek GyU-s színezőket. Ki tudna rajzolni A4-es méretű színeznivalókat? (Az orkokat, uruk-haiokat mellőzni kellene és inkább barátságosabb figurák kellenének. ) Kb. 10 féle rajz kellene.

És gyorsan...

Kérek egy kis időt, hogy összeírjam a csapatom részvevőit... Nagyon el vagyok havazva.


Amikor a TTT filmzene megjelent, a webes tartalmak között volt néhány színező-rajz, a filmes karakterekkel, eszközökkel, stb. Megpróbálom felkutatni ezeket.

Egy kérdés: olvasom a programban, hogy lesz fordítói szimpózium. Ennek egyik pontja: "2. A Hobbit új magyar szövegének ismertetése " Ez pontosan mit jelent?
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279849 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Tolkien Születésnap 2006. segítők figyelem!

Ha szeretnél részt venni a rendezvényben, mint segítő (választható területek: kreatív cuccok, játékok, vetélkedők, gyerekprogramok, árusítás, infopult, cuccok szállítása, pakolása, dekoráció, stb.), akkor sürgősen írj egy e-mailt Finduilasnak ( finduilas@tolkien.hu ) , amelyben az alábbi adatokat adja meg:

- Név (polgári és nick)
- Elérhetőségei
- Milyen típusú munkákban venne részt szívesen
- Tart-e a rendezvényen előadást, szerepel-e bármilyen produkcióban, ha igen, miben és mikor
- Mi az a feladat, amit semmiképpen sem vállalna el
- Hánytól hányig érne rá aznap
- Ráérne-e előző éjjel dekorálni akár reggelig

Mindenki, aki csak egy kis késztetést is érez a segítésre, írjon!
Köszönjük előre is!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279847 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
A LEP-re szeretnénk vinni a gyerekeknek GyU-s színezőket. Ki tudna rajzolni A4-es méretű színeznivalókat? (Az orkokat, uruk-haiokat mellőzni kellene és inkább barátságosabb figurák kellenének. ) Kb. 10 féle rajz kellene.

És gyorsan...

Kérek egy kis időt, hogy összeírjam a csapatom részvevőit... Nagyon el vagyok havazva.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279832 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Gandalf írta: Ha valaki már holnap tudna fénymásolni ilyen lapokat, juttasson el egy párat valahogy Rabynnak, hogy még csütörtökön vihessen a sulijába! Kösz!


Rabynnak privi ment, és köszönet a gyors intézkedésért! :D

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279830 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Ki lett javítva, ugyanarról a címről le lehet tölteni a javított változatot!
:wink:

És elkészült a honlap, el is indult a szórólapon szereplő címen. Ne szóljatok rá egy rossz szót sem, mert Ulmo is és én is sokat tököl... khm.. dolgoztunk vele. És a helyesírási hibák sem érdekelnek. Ez van, ezt kell szeretni! :twisted:

www.tolkien.hu/szuletesnap

Ha valaki már holnap tudna fénymásolni ilyen lapokat, juttasson el egy párat valahogy Rabynnak, hogy még csütörtökön vihessen a sulijába! Kösz!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja - 18 éve 4 hónapja #279829 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #279828 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Jójó... a világhírót én írtam el... :embarassed: :heu:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.530 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére