LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Több
18 éve 3 hónapja #279614 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Timona írta:

olorin.papa írta: sokmindent olvastam itt, csak az időpont van eldugva (jan 8?) és a helyszínt nem találtam...

Igen jan. 8., Millenáris Park.


van már plakát, meg reklám hozzá?

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279556 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Megtaláltam egy eldugott fiókban a kisfüzetemet, 50 darab állatka gyöngyös készítési leírása van benne. Vigyem magammal?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279552 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Brisa: a bábkészítésnél ne nagyon készüljetek rá, hogy azzal utána játszanak is a gyerekek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279528 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

olorin.papa írta: sokmindent olvastam itt, csak az időpont van eldugva (jan 8?) és a helyszínt nem találtam...

Igen jan. 8., Millenáris Park.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279526 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
sokmindent olvastam itt, csak az időpont van eldugva (jan 8?) és a helyszínt nem találtam...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279513 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Azt gyanítom, hogy a gyerekeknek halvány lila gőzük sem lesz arról, hogy mi a szösz az a vala meg a Yavanna.
Ezt csak úgy tudnám elképzelni, ha lenne egy mesélő, aki mesél róluk és a mese után lenne ez a nagy közös rajzolás. Ez így egy zseniális kis program lehetne.

Ja persze erre én is gondoltam csak nem volt időm jobban kifejteni a dolgot. Sztorit szivesen kitalálok
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279504 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Brisa írta: És a befőttes üvegeket is gyűjtöm. :D
Remzy mama, a mézeskalács jó ötlet, de nagyon macerás. Ha szeretnéd és tengernyi szabadidőd van erre, csináld meg, de szerintem lesz épp elég program. Rád bízom.


Üveget én is viszem, van halommal.

Majd meglátom, ha lesz kedvem, sütök, más nem megesszük mi... :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279484 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Finwe írta: 1) Ea megálmodása: minden kiskölök kiválaszt magának egy szerepet, hogy melyik vala szeretne lenni és abban a szerepben alkot: ha Yavanna akkor fákat rajzol. ha Melkor akkor havas hegycsúcsokat fest, stb. És mindezt egyetlen egy nagy lapra.


Azt gyanítom, hogy a gyerekeknek halvány lila gőzük sem lesz arról, hogy mi a szösz az a vala meg a Yavanna. :wink:
Ezt csak úgy tudnám elképzelni, ha lenne egy mesélő, aki mesél róluk és a mese után lenne ez a nagy közös rajzolás. Ez így egy zseniális kis program lehetne. Esetleg más történeteket is el lehetne mesélni a Szil-ből. Minden mese után lenne egy hozzá kapcsolódó foglalkozás: pl. a bábkészítést is lehetne egy meséhez kötni. És a végén a gyerekekek maguk játszanák el a történetete a bábjaikkal.

A montázs is nagyon jó ötlet. Nekem van egy halom Nők LApjám, azokat el tudom vinni.

És a befőttes üvegeket is gyűjtöm. :D

Remzy mama, a mézeskalács jó ötlet, de nagyon macerás. Ha szeretnéd és tengernyi szabadidőd van erre, csináld meg, de szerintem lesz épp elég program. Rád bízom.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279458 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Mennék én is ötletelni, meg egy csomó cuccot megint én furikázok, hátha kell még fuvarosló valamihez.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279455 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
okok igyekszem odaérni:)
Milyen csapatba vok benne?:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279451 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Olosta (Aelalin) írta: Lenne egy olyan kérdésem, hogy a dekoráció felpakolása a helyszín díszítése céljából mikor lesz?
Mert azt hiszem, hogy már arra is mennék segíteni.


Azthiszem ez még képlékeny, de valószínüleg csak a rendezvény elötti éjszaka dekorálhatunk, mert szombaton is lesz valami a Millenáison.
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279450 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Kedden szeretnék tartani egy össznépi LEP megbeszélést. 5-től 8-ig a CD fűben ahol két asztalt is lefoglaltatok erre az időre...legalábbis megpróbálom. Sajnos a Batyit nem kaphattuk meg.

Szeretettel várok minden lelkes segítőt aki részt szeretne venni az előkészületekben, vagy a rendezvény napján segítene.

üdv mindenkinek,

Pók
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279449 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a dekoráció felpakolása a helyszín díszítése céljából mikor lesz?
Mert azt hiszem, hogy már arra is mennék segíteni.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279447 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Nahh ezt már Timonának elküldtem. A következő képzőművészeti játékokra gondoltam:

1) Ea megálmodása: minden kiskölök kiválaszt magának egy szerepet, hogy melyik vala szeretne lenni és abban a szerepben alkot: ha Yavanna akkor fákat rajzol. ha Melkor akkor havas hegycsúcsokat fest, stb. És mindezt egyetlen egy nagy lapra.

2) Vagy adott esetben bármilyen témát meg lehet nekik adni ami legjobban teccik nekik. Például fessünk csatajelenetet. Aki akar orkot rajzol aki akar embert vagy várat satöbbi

3)Festésen túl lehetne montázsokat készíteni, vinnénk színes újságokat amiben természeti képek vannak vagy emberkék és rajzolással kiegészítenék. Muris dolgok sülhetnek ki ebből

4) akkor van az a játék amit említettem már, hogy valaki fest egy képet ami egy történetet indít el és a következő emberke folytatja, és egy egész hosszú lánc születhetne belőle.

Elsősorban gyerekeknek menne de szerintem lehetne családtagokat is biztatni hogy jáccanak egyűtt a gyerekekkel. És mi is becsatlakozhatnánk a dologba, én biztosan ott leszek:)
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279446 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Brisa írta: Akik eddig a csapatban vannak: Olosta, Timona, Stara, Milendoria, Narbeleth, Edit (Olosta barátnője), Brisa.

Ha jól értettem, akkor Rabyn és Nodlee is. Sőt talán Soul is jön.

Szóljon, aki szeretne még benne lenni a csapatban.

Nálam jelentkezett még Finwe és Remzy_mama is :)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279437 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Népek!!!

Mindenki, akinek van otthon nélkülözhető befőttes/szószos/Erős Pistás/Édes Annás/anyámkínjás üvege, az kérem szépen, hogy a LEP-ig gyűjtögesse össze, mossa ki, áztassa le róla a papírt, és a LEP előtt a díszítésre, vagy aznap reggel hozza el, és lehetőleg a kézműves-gyerekes-játszós szekció környékén adja le, valaki odatartozónak (nekem)!


Köszönöm!!!!!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279431 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Akik eddig a csapatban vannak: Olosta, Timona, Stara, Milendoria, Narbeleth, Edit (Olosta barátnője), Brisa.

Ha jól értettem, akkor Rabyn és Nodlee is. Sőt talán Soul is jön.

Szóljon, aki szeretne még benne lenni a csapatban.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279430 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Mi lenne, ha mézeskalácsot is sütnénk és a nagyobbak díszíthetnék pl. tündérnek meg esetleg csillagnak? Ez karácsony is meg Tolkien is. A sütést vállalom. Ott betöltjük nylonzacsiba a kikevert ciukormázat és ki mit csinál, hazaviheti.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279429 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Brisa írta: A játékok, a kreatív foglalkozások, valamint a gyermek-részleg egymás melletti blokkban lesz. Ezért arra gondoltam, hogy itt ki kellene alakítani egy kis csapatot, akik egész nap ezen a blokkon belül dolgoznak.
Vélemény?

Támogatom a javaslatot :) Így könnyebben koordinálhatóvá válik a dolog.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279415 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Brisa írta: Az én részemről itt egy kis tájékoztató:

Játékok

:arrow: ADIM kezében öszzpontosul.
:arrow: Ez asztali, táblás (pl. GyU-társas, ADIM-féle társas, kirakó stb.) valamint csapatjátékokat is takar.
:arrow: Egész nap dolgozni fog ez a részlet.
:arrow: Szükség van olyan emberekre, akik megtanítják társasozni a népet.
:arrow: Felmerült az ötlet, hogy csináljunk a LEP-en is óriás sakk-ot. Jelentkezőt keresek ennek megvalóstására és levezénylésére.

Kreatív foglalkozások

:arrow: Olosta a felelőse
:arrow: olyan ínyencségek lesznek itten, mint harsinyavirágkészítés (középföldi virágok), üvegfestés, hímzés, ékszerkészítés, bőrözés, könyvjelző-gyártás stb.
:arrow: szintén egész napos program
:arrow: Emberigény: elvileg Olosta összetoborozta már az embereket (Olosta, küldd már el nekem a listát lécci.)

Programok gyerekeknek

:arrow: Timona vállalta el
:arrow: ez még kialakulatlan egy kicsit, úgyhogy lehet segíteni, ötletelni Timmel együt. A GyU évforduló sikeres programjai adnák a gerincét: fakanálbáb-készítés, ezek felhasználásával bábjáték, valamint tüncfül-készítés (ill. lehetne hobbit-tappancsokat is csinálni)
:arrow: Szükség van gyerekszerető emberkékre ( :D ), valamint olyanra, aki segíteni tud Timnek a programok kitalálásában, a szükséges eszközök, kellékek megvásárlásában (pl. fakanalak, hús-színű papírok stb.)

Jelenetek

:arrow: Alyr és Felagund csinálja
:arrow: ez zömében beöltözött emberek felvonulásából állna
:arrow: Ha minden igaz, beöltözött emberekre van szükség.


A felelősöket arra kérném, hogy egészítsenek ki, ha szükséges.

Jelentkezni az odott felelősnél lehet, ill. nálam.


Kiegészítés:

Játékok

:arrow: 11-12 db táblás társasjáték lesz (ebben a kirakók is benne vannak). Tervek szerint lesz egy asztal, amire ki lesznek ezek pakolva, körülötte pedig több kis asztal, ahová le lehet ülni játszani. Két ember kell ide folymatosan.
:arrow: Lesz egy csapatjáték mindenféle izgalmas feladattal. (Részeletek ADIM-nál.)
:arrow: Lesz egy filctollas tábla felállítva, amin az ott lévő rajzot bárki tovább-/átrajzolhatja. A változásokról fénykép készül. Ide kell egy ember, aki fényképezni fog.
:arrow: Idén is lesz orkos játék. (Aki szeretne ork lenni, a Finnél jelentkezhet.)
:arrow: Lesz képregényes játék, vetélkedő is. (Szövegeket lehet írni a kirakott képekhez.)

Programok gyerekeknek

:arrow: arcfestés (Rabyn és nodlee)
:arrow: tüncfül és hobbittappancs, valamint pajzskészítés
:arrow: színezők

A játékok, a kreatív foglalkozások, valamint a gyermek-részleg egymás melletti blokkban lesz. Ezért arra gondoltam, hogy itt ki kellene alakítani egy kis csapatot, akik egész nap ezen a blokkon belül dolgoznak.
Vélemény?

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279397 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Alyr Arkhon írta: Sirgon: Tudsz fényképet adni a cuccról?

Nincs digi kamerám, de ha a függönyrúdvégre gondolsz, akkor elhozhatom mondjuk Kismarosra vagy valami talira az egy darab fel nem szereltet, vagy bármely OBI v. Praktiker áruházban ráismerhetsz a leírás alapján. Egyébkén ott lehet kapni kifejezetten lándzsa alakúakat is, csak elég húzos az áruk MTT-s viszonylatban. Ha tetszik akkor természetesen a többit is leszerelem a rendezvény idejére.
.@
==~~
.@
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279391 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Panda írta:

Rayan írta: Figyu már mindenki. Színdarabot illetően: most akkor milyen színdarab lesz előadvaaaa? Szeretnék pontos választ. Kösz, az emberiség nevében.

éleményem szerint Aldarion és Erendis, Alyr- féle humoros valami, gillz- féle másik, nem humoros. Legalábis ezek elkészülésére van nyomás.
Azé javítsatok! :lol:


Humoros darab szereplők hiányában elmarad

Sirgon:
Tudsz fényképet adni a cuccról?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279371 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Panda írta:

Rayan írta: Figyu már mindenki. Színdarabot illetően: most akkor milyen színdarab lesz előadvaaaa? Szeretnék pontos választ. Kösz, az emberiség nevében.

éleményem szerint Aldarion és Erendis, Alyr- féle humoros valami, gillz- féle másik, nem humoros. Legalábis ezek elkészülésére van nyomás.
Azé javítsatok! :lol:


A humoros most épp nem készül, tudtommal, bár nem ártana.
A másik kettőről tudok. :P

A hivatalos álláspont?:mrgreen: Érdekel engem is...

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279358 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
kreatív-játékos blokkba beszállok én is nagyon szívesen, sőt arcfestek is (csinálom már vagy 5 éve, úgyhogy van tapasztalatom).

Olosta csinálja a kézműveskedést, ugye?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279355 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Rabyn, mindenre gondoltunk, amire te is. Az arcfestést kivéve, de akkor azt is felvesszük a listára és veszünk festéket.

És akkor rád számítanék a kreatív-játékos blokkban, jó?

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279354 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Az arcfestés szerintem remek ötlet :D kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279352 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Rayan írta: Figyu már mindenki. Színdarabot illetően: most akkor milyen színdarab lesz előadvaaaa? Szeretnék pontos választ. Kösz, az emberiség nevében.

éleményem szerint Aldarion és Erendis, Alyr- féle humoros valami, gillz- féle másik, nem humoros. Legalábis ezek elkészülésére van nyomás.
Azé javítsatok! :lol:
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279340 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Nemtom írta-e már valaki, (nem nagyon volt időm benézni ide, érettségi szalagavató stb...)
Szerintem nagyon nagyon jó lenne ha napközben lenne olyanféle bábelőadás mint ami most volt a könyvtárban. Akár több is. Ebben nagyon szívesen benne lennék. Sőt bábkészíteni is segítek ha kell. (tok varrni, és van egy csomó anyagom is, ilyen régi nadgárok pólok stb)
Gyerekdolgokkal kapcsolatban: Gondoljatok a nagyobb gyerekekre is (olyan 10enésekre) illevte a kézműves dolgoknál a felnőttekre! Itt gondolok gyöngyözéstől az üvegfestésten át, az anyagfestésig (biztosan maradt festék a táborokból) tovább ha vesztek arcfestéket (kb 4-5ezer forint egy 6 szinű készlet) akkor én nagyon szívesen festek arcot is. Lenne sikere az biztos. Nagyobb mint bárminemű hajfonásnak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279329 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap

Noredhel (Voronwë) írta: Emberek, meddig tart majd az esti program? (nagyon szeretnék elmenni, de másnap de. 10-re Szhelyen kell lennem, mert nyelvészet szigorlat... :cry: )


Este 10-ig, de elhúzódhat tovább is. Plusz persze a dekoráció leszedése meg miegymás.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 3 hónapja #279308 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: LEP 2006 - Tolkien Születésnap
Figyu már mindenki. Színdarabot illetően: most akkor milyen színdarab lesz előadvaaaa? Szeretnék pontos választ. Kösz, az emberiség nevében.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.424 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére