Völgyzugoly követei - Ötletelés

Több
17 éve 10 hónapja #296579 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
A tervek tetszenek nekem is, és igazad van Sil, eredetiben tényleg szebb Earendil címere. :)

Zászlófestésre /me is jelentkezik!
(Narb ;) :P )

Méretek: már magam is mondani akartam, adjuk meg mindannyian méretet. (az enyém: S vagy M)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296575 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Egészen-egészen biztos hogy bordó-sárga lesz?

Zászlófestésbe majd szeretnék én is beszállni, ha láttátok a tavaly Hyarnustar zászlót, annak az indái az én "tervezésem" persze a festés közös munka volt (igaz, Gilg? :wink: ).
( :oops: A stílus amiben m?ködöm eléggé jellegzetes, és meg tudjátok nézni ha a nevem alatti kicsi www gombot megnyomjátok :oops: hogy kell-e nektek ilyen a zászlóra)


Pólókkal kapcsolatban meg: kéne mondani méretet, mert hiába találunk x darab bordó toppot ha méretben meg nem jó... :)

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296574 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés

Sil írta: perme els? címervázlata:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... cimer1.jpg
Ebb?l a zászló:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... zaszlo.jpg


Gyönyörüek, szerintem mindkettö tökéletes!!!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296571 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Jártam TESCO-ban, és körülnéztem póló-ügyben, de amilyen szín?ek ott voltak, azok közül egy se nevezhet? bordónak. :?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296570 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Nekünk van bográcsunk, de csak half?z?, és ugye nem vagyok pesti, elég nehéz lenne odaszállítani... Amúgy krumplipucolásban meg ilyenekben szívesen segítek, de f?zni továbbra sem tudok.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296560 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Próbáltam bográcsot szerezni a hétvégén, de sajnos nem sikerült :(

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296545 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
perme els? címervázlata:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... cimer1.jpg
Ebb?l a zászló:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... zaszlo.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296508 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés

Finwe írta: Nem feltétlen:
finwe26.uw.hu/szin.jpg

Igen, végülis a Curufinces címerben is volt bordó meg sárga (valami narancsos árnyalat), bár az piros alaphoz volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296507 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés

Narbeleth írta: Üdv Völgyzugoly népének!

Ezúton szeretnék én is bekapcsolódni a kreatív munkába.
Nos, amikor azt hallottam, hogy csapatszín, nekem Völgyzugoly valahogy kérdés nélkül kék és ezüst... de hát így jártunk...

Pólóbeszerzésre ajánlanám lányoknak a TESCO-t meg a Terranovát, utóbbiba elmászom a közeljöv?ben és megtekintem, hogy jó-e az nekünk.


hm. én meg megném a tescoban, h van-e póló, mert holnap ugyis kénytelen elszek arrajárni... vagyis... igazából.. 5 buszmegálló^^

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296505 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés

Melyanna írta: Öhmm, én csak bölcsen próbálok bólogatni, mert amikor a kreativitást osztotta Ilúvatar, én valahogy kimaradtam a sorból...
Viszont a ruhatáram kb. 90%-a bordó... Olyan darabjaim is akadnak, amiken bordó alapon arany hímzés van (ezek túlnyomórészt hindu ruhák), elhozom öket. Van bordó kendöm is, ha jól emlékszem, több is

.
Jó az bizti elég lesz, hozzad, majd fölvesszük :mrgreen:

Sil írta: Na igen, a "bordó alapon sárga" egy húzós kérdés. Bevallom, nem erre számítottam, inkább kékre vagy szürkére. A bordó még hagyján, de nehéz lesz olyan sárga árnyalatot találni, ami megy a bordóhoz (szvsz legalábbis alapból ütik egymást). Lehetne esetleg arany, az megy a bordóhoz, azzal viszont az a bibi, hogy a tündék szinte soha nem használtak aranyat (ráadásul elvi okokból), még ékszerekben sem.

Nem feltétlen:
finwe26.uw.hu/szin.jpg

Cimert én is szivesen tervezek, de persze abszolut sajátot.

A kend?t támogatom, azt a szánk elé is köthetjük és akkó mi leszünk a vadNyugat
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296499 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Gilg: igen, azok, de szvsz nem olyan rossz Earendil címere se, ha az eredeti verziót nézzük:
kep.tar.hu/silmarien/50320269/23533940#2

Egyébként van írásos forrásom is a címerekkel kapcsolatban, de csak angolul: a J.R.R. Tolkien - Artist & Illustrator (amit persze viszek a táborba) a vége felé foglalkozik a címerekkel is.

Apropó ruhák: én ma szereztem be olyan ruhát, amilyet eddig soha: szoknyát (kb óvodáskoromban volt utoljára szoknyám), méghozzá bordót. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296484 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Üdv Völgyzugoly népének!

Ezúton szeretnék én is bekapcsolódni a kreatív munkába.
Nos, amikor azt hallottam, hogy csapatszín, nekem Völgyzugoly valahogy kérdés nélkül kék és ezüst... de hát így jártunk...

Pólóbeszerzésre ajánlanám lányoknak a TESCO-t meg a Terranovát, utóbbiba elmászom a közeljöv?ben és megtekintem, hogy jó-e az nekünk.

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296482 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Hüü gyönyörüek ezek a képek, rajzok! :)

Ha jól tudom (bár nem vagyok benne 100%ig biztos) ezek a Tolkien által készített címerek.

Earendil címere számomra kevésbé szimpatikus de természetesen döntsön a többség. :) Készíthetnénk terveket amiket elvinnénk a táborba és ott közösen kiválasztjuk a legjobbat.

A völgyzugolyi összefoglalót sajnos még nem tudtam elkészíteni, de igyekszem vele!

(ehh o" + u" még mindig nem müx...)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296417 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Na akkor egy kis kedvcsináló:
The Art of the Fellowship of the Ring tündékkel kapcsolatos részei
Sketchbook , azon belül:
Völgyzugoly
Lothlórien
Szürkerév

A tünde címerekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalók:
- a n?i címerek alakja kerek, a férfiaké élére állított négyzet, a házaké (népeké) fekv? négyzet (ez gyakorlatilag az uralkodó címere elforgatva)
- több tengely mentén, vagy középpontosan szimmetrikusak (az emberek címereinél ez nem követelmény), kivétel Finrod címere
- gyakoriak az olyan stilizált motívumok, mint pl a nap vagy t?z (lásd pl F-bet?s szekció), szilmarilok (lásd Fëanor, Earendil és Beren címere), csillagok (pl Gil-galad), virágok (n?i címerek)
- fontos rangjelz?, hogy hány ponton érintkezik a motívum a címer szélével: Finwe címere pl 16 pontos, Idrilé és Earendilé 12 pontos, egy "átlag" királyé 6-8 pontos, egy hercegé 4 pontos
- szül?k és gyermekeik címere általában hordoz közös vonásokat (pl hasonló színeket, motívumokat használ)

Szóval Elrond címeréhez szvsz lehetne kiindulási alapnak venni Earendilét (esetleg Gil-galadét is). Valószín?leg 6 pontosnak kéne lennie, bár ezen lehet vitatkozni. A filmesek által tervezett címer egyébként itt látható:
img.tar.hu/silmarien/img/23511647.jpg#3
(Ezen a képen egyébként nem sima címerek, hanem ún. inszigniák vannak - van erre valami magyar szó? -, ezeket pl zászlókon használták, és úgy néznek ki, hogy a nép címerét belerakták egy körbe, és a szélét díszítették. Mondjuk nem túl szabályosak.)

Kb ennyi, ami most így eszembe jut. Majd összeszedem a Tolkien által alkotott címereket is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296395 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
A bordó szép szín, és a sárga helyett szerintem nyugodtan használhatjuk azt a festéket (ha lesz), amit tavaly aranyként használtunk, mert az egyébként is sárgás hatású, de mégsem az a kifejezett citromsárga.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296369 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Hmm, nem mi leszünk az egyetlen bordó csapat, ez némileg nehezít a dolgokon :

kriszana írta: Szürkerév követei
Csapatvezet?: gillz, Csapatvezet? helyettes: Morgana
A csapat színei: bordó (alapon) ezüst

Völgyzugoly követei
Csapatvezet?: Finduilas, Csapatvezet? helyettes: Dreamer_KF
A csapat színei: bordó (alapon) sárga


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296360 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Én mindenesetre elhozom a Szent Forostaros Szalagot, az is bordószer? volt (na jó... bíbornak kinevezett nempiros). :twisted:

Én is vmi szürkefélére számítottam volna, de így legalább Khirályian fogunk kinézni. A top az jó, én vmi zsákszer? pólótól féltem... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296312 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Sil: van írásos formátumban valamilyen anyagod a témáról? Mert nagyon érdekelne! :) [size=9:2milqs75](a készülo"désto"l függetlenül is)[/size]
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296242 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Öhmm, én csak bölcsen próbálok bólogatni, mert amikor a kreativitást osztotta Ilúvatar, én valahogy kimaradtam a sorból... :heu:
Viszont a ruhatáram kb. 90%-a bordó... Olyan darabjaim is akadnak, amiken bordó alapon arany hímzés van (ezek túlnyomórészt hindu ruhák), elhozom öket. Van bordó kendöm is, ha jól emlékszem, több is.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296226 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés

Gilg (Gwindorn) írta: Látom Te aztán szakért?je vagy a heraldika tudományának! :)

Anno a Curufincek címerét én terveztem, és akkor utánanéztem, aztán meg táborban Ankalimon még hozzátett egy-két dolgot. Tolkien amúgy elég nagy figyelmet szentelt a címereknek. Azok a nagy zászlók pl, amik a LEP-en meg hasonló rendezvényeken ki szoktak lenni téve, Tolkien eredeti rajzai alapján készültek. A tünde címerekre jellemz?, hogy szimmetrikusak, és vannak bizonyos alapvet? szabályok, amiket figyelembe kell venni (majd összeszedem). Nem nehéz, de szvsz érdemes ilyet készíteni, ha már egyszer mi ?rizzük a hagyományokat...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296211 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Látom Te aztán szakért?je vagy a heraldika tudományának! :) A szkennelés jó ötlet... megköszönnénk. :) A képek alapján aztán el tudunk indulni!
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #296208 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Na igen, a "bordó alapon sárga" egy húzós kérdés. Bevallom, nem erre számítottam, inkább kékre vagy szürkére. A bordó még hagyján, de nehéz lesz olyan sárga árnyalatot találni, ami megy a bordóhoz (szvsz legalábbis alapból ütik egymást). Lehetne esetleg arany, az megy a bordóhoz, azzal viszont az a bibi, hogy a tündék szinte soha nem használtak aranyat (ráadásul elvi okokból), még ékszerekben sem.

Ha van rá igény, akkor amint lesz egy kis id?m, beszkennelem a képeskönyveimb?l a vonatkozó részeket, kiindulási alapnak. Pl Alan Lee-nek van a Sketchbook-ban egy halom vázlata, meg ott a The Art of the Fellowship of the Ring is (amit Ankalimon szokott mutogatni a táborban), egy csomó filmes jelmez-, díszlet- és címertervvel. Nem mind haszálható persze, de ráhangolódásnak nem rossz, szvsz. A filmesek terveztek egyébként Elrondnak is címert, de szvsz nem túl szép, és nem is felel meg a címerkészítés szabályainak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296206 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
Nem vagyok kifejezetten hozzáért?, de szívesen kutatok a történelemben, szóval az összefoglalót vállalom (1-2 napon belül elkészül). :)

A top/póló + kiegészít? verzióval értek egyet. A sárga lehetne arany is? Szerintem az sokkal szebb volna. ;)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296176 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Völgyzugoly követei - Ötletelés
No, akkor kezdem én :)

Ötleteket kérek, hogy mi legyen a "bordó alapon sárga".
Úgy gondolom, hogy ne ragaszkodjunk mereven ahhoz, amit Völgyzugolyról tudunk, (err?l egyébként valaki lelkes hozzáért? összeszedhetne pár számunkra hasznos dolgot ;) ) hanem alakítsuk ki a saját identitásunkat, jellemz?inket. Ezért a völgyzugolyi alapokból kiindulva engedjétek szabadon a fantáziátokat. Aztán majd a csapat együtt dönt, mivel tud azonosulni.

Egyébként én nagyon támogatnám a lányoknak ujjatlan bordó topot :) És mivel ez nem egy alapszín, körül kéne nézni, ki hol látott olcsó, szépszínü bordó pólókat, topokat. Esetleg vehetné egy ember is megrendelésre.
A köpeny sem rossz ötlet, de szerintem macerásabb. Inkább valami kisebb kiegészít? (kend?, karköt?, nyaklánc...) lenne jó, amit mindennap viselhetünk az id?járásnak és az izlésünknek megfelel? egyéni viseletünk mellett.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #296004 Írta: Finduilas
Ide írjuk a kérdéseket, ötleteket a csapatunkkal és a táborral kapcsolatban.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére