Hogyan tovább, MTT?

Több
17 éve 11 hónapja #301743 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Leguanember írta:

Sasha Vykos írta: ok.
Az MTT fontos. jó. értékes. korábban a 3/4 életem, most az 1/4.

Szervezni nagy munka. kimerítő, főleg idegileg.

DE

azért mert TE most rááldoztad az idődet, energiádat; NEM tehetsz szemrehányást másnak, amiért ő nem.



Elfogadjuk és elismerjük egymást és mindenki ott tesz hozzá a közösségünkhöz ahol tud és ahol akar.


Félreérthetően fogalmaztam ezek szerint. Úgy érzem, csak azért, mert hozzászólásra válaszoltam, még nem az ott nem lévő személyek ellen ágáltam, hanem a viselkedés ellen.
A hangsúly azon van, hogy ki hogy jelenik meg. Nehogy már az írja tele a topikot az indokaival, aki nem jött el. Semmi baj nincs vele, csak ne propagálja. Arról szóljon a dolog, aki dolgozott vele. Ennyi.


Tehát aki most nem tudott elmenni, bármiféle okból azt szerinted egyáltalán nem is érdekli az MTT sorsa?

Ha ilyen marad a hozzáállás, azt hiszem sokkal tovább fog húzódni az a kis szabadság amit alig több, mint egy hete "vettem ki".

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301741 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Leguanember írta: Igazán hálás vagyok a szép és együttérző szavakért. A magyarázkodásért. A mentegetőzésért. Azért, hogy mindig meg lehet indokolni, ki miért nem csinált valamit. Kár segget csinálni a szánkból.
Aki most úgy döntött, hogy ez fontos a számára, az eljött. Az átmászik barikádokon, visszaforgatja az időt, vagy akármi, de itt van. Ha egy órára is, ha a végére, ha esik, ha fúj, de eljön. Köszönöm nekik:

Sirgon, Eleniel, Aeglos, Finwe,
Panni, gillz, Ankalimon, dorwinion,
Kincső, Ratzkha, Ille, Remzymama,
Rabyn, Rayan, Eruntale, Sasha Vykos (Lau)
Gandalf, Brandir, Panda, Aralataion,
Artemisz, Ringbearer, Milendoria

Leguanember/Ádám



Én eredetileg el se akartam jönni (ezért is nem jeleztem előre), mondván, hogy úgyse tudnék érdemben hozzászólni, de utólag örülök, hogy elmentem, mert jó volt hallgatni is, jó volt elgondolkodni a hallottakon, és főleg jó volt érezni még vita közben is, hogy itt olyanok vannak jelen, akiknek tényleg fontos ez az egész. Ebből kifolyólag régen beszélgettem ilyen jót MTT-s találkozón másokkal. Köszönöm mindenkinek, főleg Ádámnak.

Ja, és ha én meg tudtam győzni anyukámat, hogy eleresszen, akkor mindenki képes rá! Efelől kezeskedem! :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301730 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Sasha Vykos írta: ok.
Az MTT fontos. jó. értékes. korábban a 3/4 életem, most az 1/4.

Szervezni nagy munka. kimerítő, főleg idegileg.

DE

azért mert TE most rááldoztad az idődet, energiádat; NEM tehetsz szemrehányást másnak, amiért ő nem.



Elfogadjuk és elismerjük egymást és mindenki ott tesz hozzá a közösségünkhöz ahol tud és ahol akar.


Félreérthetően fogalmaztam ezek szerint. Úgy érzem, csak azért, mert hozzászólásra válaszoltam, még nem az ott nem lévő személyek ellen ágáltam, hanem a viselkedés ellen.
A hangsúly azon van, hogy ki hogy jelenik meg. Nehogy már az írja tele a topikot az indokaival, aki nem jött el. Semmi baj nincs vele, csak ne propagálja. Arról szóljon a dolog, aki dolgozott vele. Ennyi.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301725 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
ok.
Az MTT fontos. jó. értékes. korábban a 3/4 életem, most az 1/4.

Szervezni nagy munka. kimerítő, főleg idegileg.

DE

azért mert TE most rááldoztad az idődet, energiádat; NEM tehetsz szemrehányást másnak, amiért ő nem.



Elfogadjuk és elismerjük egymást és mindenki ott tesz hozzá a közösségünkhöz ahol tud és ahol akar.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301699 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Sziasztok!

Gyors és lelkes segítő kezekre és elmékre, toll-, illetve billentyűkoptató ujjakra lenne szükségem.

Az október végi, tatai rendezvényre kell összehoznunk egy igencsak friss Lassit.

Várok tehát,

- interjúalanyra ötletet, és 'kivitelezőt';
- olyan együttesről szóló cikket, aminek kimutatható kötődése van Tolkien-hoz (együttes rövid története, munkássága, albumai, stílusuk elemzése, Tolkien-i vonal a zenéjükben) - bármilyen műfaj lehet;
- színvonalas, szellemes humoros irományt - ha nem jön, folytatjuk a Valinori kalandot;
- irodalmi alkotások (versek, novellák, mesék, színművek) részleteit vagy egészét - ezek lehetnek saját vagy más szerzők munkái, ami fontos, hogy a publikációhoz minden esetben szükséges az író engedélye!;
- bármilyen, az MTT elmúlt kb fél évéhez kapcsolódó élmény tapasztalat beszámolóját.

A fentieken kívül szívesen látunk akármilyen friss, jó cikk-ötletet - de főleg a megvalósulásukat.

Konkrét határidőt egyelőre nem kaptam, de mivel a rostálás, tördelés, lektorálás is mind időt vesz el, és a rendezvény, amire el kell készününk, október utolsó hétvégéjén lesz, igyekeznünk kell.

Legyen tehát a határidő október 12.,
a cím: morgana@tolkien.hu.

Nagyon kérem, hogy tényleg csak az ígérjen, aki meg is valósítja időre a cikket!!

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv,
Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301694 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Köszönjük Ádámnak a vendéglátást és a szép időt, a mosdót és a moderálást. :lol:
Újfent megváltottuk a világot, bár sztem azért elértünk némi eredményt is. :wink:
Sajnos, itt látszik, hogy ki az akinek fontos. Aki tegnap nem jött, az utólag ne dumáljon!!! :evil: Lehetőség volt, előre hirdetve volt, egész nap volt, zavargás nem volt.

[size=9:1iw1n50b]Akit szülei nem engedtek, vagy nagyon halaszthatatlan elintéznivalója volt, az érezze felmentve magát. (sorry, de ilyenkor mindig mérges vagyok, amikor valaki csak a háttérből, masszívan a száját jártatja)[/size]

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301684 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Phaedra/Namarie írta:

telcontar írta:

Leguanember írta:
Eddig tizenöten jelezték, hogy jönnek. Pont. Ennyiőnket érdekel?
2006.09.21. 12:09


Nem, hanem az időpont nem jó a legtöbb embernek, amint ez a szavazás eredményéből is látszik. A vidékiek pedig ezen a hétvégén az ismert események hatására valószínűleg még kevésbé jönnek.


Telcontar: nálad a pont. Elnézést mindenkitől.


Igazán hálás vagyok a szép és együttérző szavakért. A magyarázkodásért. A mentegetőzésért. Azért, hogy mindig meg lehet indokolni, ki miért nem csinált valamit. Kár segget csinálni a szánkból.
Aki most úgy döntött, hogy ez fontos a számára, az eljött. Az átmászik barikádokon, visszaforgatja az időt, vagy akármi, de itt van. Ha egy órára is, ha a végére, ha esik, ha fúj, de eljön. Köszönöm nekik:

Sirgon, Eleniel, Aeglos, Finwe,
Panni, gillz, Ankalimon, dorwinion,
Kincső, Ratzkha, Ille, Remzymama,
Rabyn, Rayan, Eruntale, Sasha Vykos (Lau)
Gandalf, Brandir, Panda, Aralataion,
Artemisz, Ringbearer, Milendoria

Leguanember/Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301680 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

telcontar írta:

Leguanember írta:
Eddig tizenöten jelezték, hogy jönnek. Pont. Ennyiőnket érdekel?
2006.09.21. 12:09


Nem, hanem az időpont nem jó a legtöbb embernek, amint ez a szavazás eredményéből is látszik. A vidékiek pedig ezen a hétvégén az ismert események hatására valószínűleg még kevésbé jönnek.


Telcontar: nálad a pont. Elnézést mindenkitől.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #301630 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Nem mintha kifogásokat keresnék,de sajna engem nem csak a hét eseményei miatt nem engednek...pedig tényleg fontos nekem az MTT...nagyon húzós a suli srácok,így nem tudok menni.De kívánom,hogy sikerüljön előrelépést tennetek a hétvégén. :oops: :roll:

[size=9:3uqgney8]u.i.:Mindig legrosszabbkor lép fel a szülői szigor :evil: [/size]

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301629 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
esetleg tíz körül nem leszen tali a buszmegállóba benne?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301626 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Sajnos még mindig sok a bizonytalanság, így nem tudom 100%-ra garantálni, hogy megyek...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301618 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Jelentem, nem végig, de kezdéskor ott leszek a talin :P (és maradok amíg haza nem rángatnak)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301609 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Zászlót azért inkább ne hozzatok, mert még valaki félreérti a dolgot és a rendőrségen kötünk ki. :lol: Javaslom helyette az MTT-pólót!
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301608 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Az a kornyek, ahol Adam lakik, tavol esik minden zavargastol, es egyebkent is nyugszanak a nepek, nappal meg korabban sem volt nagy galiba. Ha valakinek az segitseg, en eleg idos vagyok ahhoz, hogy kiserjek egy `kiskorut`. :P

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301605 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Én mivel előre tudtam az időpontot, ezt időben közöltem is a szülőkkel, és egészen múlt hétvégéig úgy volt, hogy el vagyok engedve... Viszont a héten történt események miatt ma estig igencsak kérdéses, hogy ott leszek-e, és a mérleg nem a pozitív oldal felé látszik billenni...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301591 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

telcontar írta:

Leguanember írta:
Eddig tizenöten jelezték, hogy jönnek. Pont. Ennyiőnket érdekel?
2006.09.21. 12:09


Nem, hanem az időpont nem jó a legtöbb embernek, amint ez a szavazás eredményéből is látszik. A vidékiek pedig ezen a hétvégén az ismert események hatására valószínűleg még kevésbé jönnek.


hát, nem tudom. szvsz elég régen meg van hirdetve ahhoz, h mindenki tudjon előre kalkulálni. Az tény, h minden időpontnál kiesik az emberek egy bizonyos százaléka, aki nem tudja elintézni, h ráérjen. Viszont pl., ha most valami találkozó (őszi találkozó) lenne, akkor biztos ráérnének többen 15 főnél.
Nem hiszem, hogy a jelenlévők létszámánál többen nem érnek rá/ nem tudnak jönni ma kialakult eseménypara miatt. Még a 30 ember is elég szűkös létszám lenne :P
15főt bárki össze tudna szedni három nap alatt egy házibulira a társaságból.

Mindegy, ha ennyien tudunk menni (én pl. csak fél napra :P ), akkor ennyien. Legalább nem kell túl sok ember kismillió ötletét moderálni :twisted:

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301586 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Leguanember írta:
Eddig tizenöten jelezték, hogy jönnek. Pont. Ennyiőnket érdekel?
2006.09.21. 12:09


Nem, hanem az időpont nem jó a legtöbb embernek, amint ez a szavazás eredményéből is látszik. A vidékiek pedig ezen a hétvégén az ismert események hatására valószínűleg még kevésbé jönnek.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301583 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Én még nem tudom, megyek-e. Ezért, remélem, nem kell privit írnom. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #301550 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Üdv!

Bár tudatosan nem akartam hozzászólni a dologhoz, mondván, hogy a véleményem úgyis ismert (no meg nem is vagyok tag, mint azt oly sokan oly kedvesem a szememre vetik...), de tegnap egy igen kitűnő baráti beszélgetést folytattam Ádámmal, és az ő kérésére igyekszem összefoglalni az MTT jelenéről és jövőjéről alkotott véleményemet. Elöljáróban elmondom, hogy köztudomásúlag nem bírok rendesen fogalmazni, meg amúgy is ki vagyok kiáltva az MTT szeparatistájának, úgyhogy kizárólag saját felelősségre...

Szóval:
Talán még a legtöbben azzal értenek egyet, hogy a Magyar Tolkien Társaság gyakorlatilag beszüntette a Tolkieni ismeretterjesztést, valamint a Professzor műveinek magyarországi propagálását. Az egyetlen ilyesfajta rendezvény a LEP, évente egyszer. Ez még magában nem volna akkora probléma, ha a vezetőség kvázi erőnek erejével próbálna ez ellen tenni, de számomra, mint relatív kívülálló számára úgy tűnik a dolog, mintha a fentiek helyett az MTT összes erőforrása arra menne rá, hogy a már-már kétszáz főt súroló és rendkívül heterogén közösséget összetartsa. Itt mindjárt meg is kéne állni egy pillanatra. Miért is nőtt meg az MTT létszáma, és milyen folyamatok játszódtak le ennek következtében, illetve ezekkel párhuzamosan? Nos igazából ezt már ezerszer átbeszélte mindenki, de azért szedjük össze:
Az új emberek többsége nem Tolkien miatt érkezett, és az MTT ismeretterjesztésébe csak részlegesen, vagy egyáltalán nem szállt be
A "régi" emberek (illetve azok egy része) ilyen-olyan okokból elvesztették érdeklődésüket, vagy egyszerűen csak magánéleti okokból kiszálltak az MTTból.
Ez utóbbival nincsen baj, az előbbivel azonban – szerény véleményem szerint – igen.
Ugyanis minden társaságban van a tagoknak egyfajta turnovere, de ezzel nincsen semmi baj, amíg az utódok elkötelezettségben és aktivitásban legalább annyira erősek, mint a kiesők.
Azonban úgy látom, hogy a kezdeti lelkesedés után (2002-2003) az emberek jelentős hányada már nem Tolkien professzor, hanem a – kétségkívül igen vonzó – közösség miatt jött ide, Tolkien professzor műveinek terjesztése és megismertetése (ami véleményem szerint az MTT legsarkalatasabb alapelve, vagy legalább is annak kéne lennie) nem volt a szívügyük. Ez önmagában még mindig nem volna baj, csakhogy – úgy vélem – számbeli többségbe, de legalábbis reprezentációs többségbe kerültek a társaságon belül. Hogy miért, azt talán ne firtassuk. Erről is megvan a véleményem, de talán kissé túl provokatív, és nem is tartozik ide...
Noszóval: a Magyar Tolkien Társaság halódik. Ebben azt hiszem egyetértünk? De miért? – merül fel a kérdés, hiszen ott volt a film, és a rengeteg rendezvény, médiaszereplés, miegymás. Mert igen, véleményen szerint két-három év alatt kevés olyan kulturális egyesület tett szert olyan ismertésgre, mint az MTT (talán a Vér és Becsület :mrgreen: ). És ezt a remek alkalmat az MTT vezetősége egyszerűen kihagyta azáltal, hogy a közösség egybentartására koncentrált, ahelyett, hogy könnyített lehetőségek mellett tudta volna eredeti célját beteljesíteni, teljesen a közösség fenntartására fordította minden energiáját, így a célját nem tudta beteljesíteni. Emellett, a tagság általános Tolkien melletti _tevékeny_ elköteleződése drasztikusan csökkent.
Személyes és meggyőződéses véleményem szerint ebből az eléggé gyászos helyzetből kizárólag akkor lehet kilépni, ha a Társaság visszafordul az eredeti célkitűzésekhez, és a közösséget a saját gondjaira bízza. Amennyiben van rá igény és mód, hogy a közösség egyben maradjon, úgy az ezt kívánó emberek nyilván tenni is hajlandóak érte, amennyiben pedig nem, nos, úgy a további erőfeszítések is voltaképp fölöslegesek voltak.
Tehát: véleményem szerint a közösséget fájdalommentesen le lehet választani a Társaságról, természetesen megengedve, hogy a társaság tagjai részt vehetnek a közösség eseményein és a közösség tagjai is besegíthetnek a társaság által szervezett rendezvények lebonyolításában. Természetesen az, hogy ki melyik táborba tartozik, szigorúan _SAJÁT ELBÍRÁLÁS: alá esik. Mindenkinek szépen magába kellene néznie, hogy akkor most mi fontosabb neki, és aszerint döntenie.
Summa summarum a legmegfelelőbb módszer az lenne, ha az MTT elnöksége levenné a közösségről a kezét.

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301537 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Kedves Emberek, akik kötődtök a Magyar Tolkien Társasághoz!

Szeretettel várunk benneteket 2006. szeptember 23-án, szombaton 10 órától késő délutánig egy feszesebb vezetésű eszmecserére, mely az MTT időbeli és térbeli létezését hivatott körüljárni.

A cím: 1022 Budapest, Bimbó út 124/3., bejárat a Gábor Áron utca felől a kertkapun .

Megközelítés:
49-es busszal a Moszkva térről, a Gábor Áron u. megállónál kell leszállni, átkelni a zebrán lefelé és 15 méterre van a kapu.
91-es busszal a Nyugati pu.-tól, végállomásig kell jönni, fordul majd a busz. Onnan lefelé végig a bal oldalon, és a már említett zebrához értek.

Hozzatok: polifoamot, pokrócot, párnát, meg ebédet. Vizünk van, melegíteni lehet bármit.

Az MTT egyik zászlaját el tudja hozni valaki? Csak hogy megadjuk a módját.

PROGRAM

Délelőtt 11 órától:
Első menetben egy nagy fórumot tervezünk moderátorokkal, amelynek keretében sok feszültség szabadulhat fel kerek mondatok formájában, melyek eddig a levegőben, a szemekben, a szívekben zizegtek kisülésre várva.
Íve: Előzetes tervek szerint sorra véve az Ankalimon leszűrte fogalompárokat.
Mottó: Nevezzük nevén a dolgokat avagy póriasabban Elő a farbával!

Ebédidő:(hozott vagy zsákmányolt élelem).

Szieszta:
Némi emésztés után (hallottak és megevettek) egy agyvihart szeretnénk, melynek keretében a problémamegoldási zsenialitás szikráit fogjuk összegyűjteni, a legvadabb ötletektől a pofonegyszerűkig, amik fájnak.

Délután: Kiscsoportos műhelymunkában a felmerült ötleteket kibontakoztatása konkrét teendők megnevezésével.

Értékadó eszmecsere után létrejöhet egy nyilatkozat előkészítése is, amelyet közgyűlésen már elővarázsolható. Kiáltvány, manifesztum, tudjátok...

A programváltoztatás jogát a Gomuncs fenntartja

Várunk Titeket!

A Gomuncs csapata

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #301494 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Leguanember írta: Emberkék, kérek szépen egy privit mindazoktól, akik jelenlétükkel emelnék az esemény fényét, a most szombaton, délelőttől késő délutánig tartandó Hogyan tovább, MTT? című vitanapét!
Visszaigazolás: ha olvastam, a levél a kimenő üzenetek mappádból átkerült az elküldöttek közé.

Köszönöm, Becze Ádám/Leguanember

U.i.: Jelenleg harminc emberre számítok, ami kevés.


Eddig tizenöten jelezték, hogy jönnek. Pont. Ennyiőnket érdekel?
2006.09.21. 12:09

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301491 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Én még arra szeretném kérni a T. társaságot, hogy egy kicsit gondolkozzunk el azon, hogy pontosan mik is azok az "örök emberi értékek", amelyekre oly sokszor hivatkozunk, mint a Tolkien műveket és mitológiát átható szellemiségre.

Itt és az élő topikban is várom az ötleteket.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301490 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ringbearer írta: nem tudom nálatok hogy van, de engem szombaton nem engednek utcára. :(

És ha megígérem anyukádnak, hogy elmegyek érted, és hazviszlek, és fixen elkerüljük az összes politikai tüntetést?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301473 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
nem tudom nálatok hogy van, de engem szombaton nem engednek utcára. :(

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301451 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Esetleg még azon is el lehetne gondolkozni, miért nem jelentkezett senki az álommunkára, a TolkienHU főszerkesztői bársonyszékébe...
:)

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #301437 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Emberkék, kérek szépen egy privit mindazoktól, akik jelenlétükkel emelnék az esemény fényét, a most szombaton, délelőttől késő délutánig tartandó Hogyan tovább, MTT? című vitanapét!
Visszaigazolás: ha olvastam, a levél a kimenő üzenetek mappádból átkerült az elküldöttek közé.

Köszönöm, Becze Ádám/Leguanember

U.i.: Jelenleg harminc emberre számítok, ami kevés.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 napja - 17 éve 11 hónapja #301234 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Mit is jelent nekünk az MTT ma? És holnap?
Milyen Társaságot is szeretnénk valójában?
Milyen célkitűzéseket tartunk fontosnak most?
Milyen tevékenységekben és működési formákban szeretnénk a jövőben részt venni?
Milyen módon kapcsolódnak vágyaink Tolkien professzor életművéhez?
Milyen szervezeti rendszerben kellene a tevékenységünket hatékonyan folytatnunk?

Miért nem beszélünk az alapszabályban megfogalmazott célok közül az alkotótevékenység támogatásáról és a tehetséggondozásról?
Miért halt el gyakorlatilag teljesen az eleinte oly fontos környezetvédelmi és természetjáró vonulat?
Miért érzik azt sokan, akiknek fontos a klasszikus értelemben vett Tolkien-kutatás és ismeretterjesztés, hogy ezt akadályozza a Társaság közösségi élete?


MOST ÖSSZE FOGUNK LALNI:
„Olybá' tűnik, hogy kicsit langyult a társaság, de szerintem (jó ötletekkel,) tervekkel fel lehetne frissíteni.” (Snuffles)
Más aspektusból: Sz ar van a palacsintában!

ELSŐ RÉSZ
Mottó: „pragmatizmusra és kevesebb rituáléra van szükség”(Zarándok)

Egy hazailag és nemzetközileg is abszolút elismert társaságot, rengeteg kreatív és tudásbeli értékkel, amiről végre lekopik a pejoratív, negatív előítélet.
Szeretném, ha Tolkient végre elfogadnák, felismernék az értékeit, és ne félve kéne róla beszélni.
Szeretném, ha Tolkien is lenne elismertségileg ott, ahol mondjuk Victor Hugo, Jókai, Gárdonyi, Babits, stb (Phaedra/Namarie)

Mivel hogy vége a filmes időszaknak, most kellene leginkább azon fáradozni, h mások is megismerjék Tolkien életművét,
illetve olyan jellegű beszélgetéseket kéne szervezni, aminek témája az, h mit is adott nekünk valójában Tolkien a műve által, és mi ezzel hogyan tehetjük jobbá 1 kicsit a világot (itt a műveiben jelenlévő állandó szereplőre, a morálra gondolok)! (Celebrom)

Először is a munkamorálon kéne javítani, mert nagyon sok elvégzetlen feladat maradt ránk az elmúlt évekből, amiknek már régen készen kéne lenniük(Gandalf)

Az egész társulat valahogy olyan igazi amatőr. És ez fura. Mert ha szétbonjuk a csoportokat, akkor azt kell tapasztalni, hogy mindenki fantasztikusakat alkot.(Yaven)

A privát ideálképek, mindenkinek a kis világa egészen addig fontos, ameddig alapja tud lenni valami nagyobb horderejű és életképesebb dolognak, tehát nem akarja mindenki a maga kis világához formálni a többiekét, csak azért mert a központi szereplő (tolkien bácsi) legtöbbször ugyanaz. (Zarándok)

Ha már itt van ez a társaság, és érdekel minket egy közös dolog, ne csak azért ne külön-külön a könyveket bújva informálódjunk, mert sokan nem tudnak (eléggé) angolul a HoME-olvasáshoz, hanem beszéljünk, vitázzunk minél többet. Mert ismétlem: 50-100 két lábon járó Tolkien-enciklopédia se saját magának, se a környezetének, se senkinek nem sokat használ.
Ha egy kicsit körülnézünk, a tolkieni értékrend szerinti értelmes, alkotó élet mindenfelé megtalálható (gondolok itt főleg a "hagyományokon alapuló" dolgokra, akár népművészet, akár zene, tánc, alkotás; akár pedagógia, gyógyítás, tanítás, művészeti nevelés, színház; akár egy kicsi de fontos csavarnak lenni egy-egy nagy gépezetben, akár csak a körülöttünk élő embereknek segíteni, mutatni egy jobb, szebb utat (Kincső)

Abban látom az MTT jövőjét, hogy végre valamelyest elválasztjuk egymástól a "hatalmi ágakat" vagyis igazából a működési területeket, és külön működik a tudományos, kreatív és közösségi szekció. Nem egymástól elhatárolva, de jól elválasztva, hogy egymástól függetlenül működni tudjanak, és összehangolódjanak, hogy mindenki azt adja amiben jó.
A csoportok majdnem ezt célozták, de túl kötöttek voltak(Alyr)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 napja - 18 éve 22 órája #301233 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
MÁSODIK RÉSZ
Mottó:„Konkrétumokról beszéljünk, meg vállalásokról!” (Kincső)

Miért merül fel újra-és-újra, hogy a jól bevállt, és az utóbbi időkig sikeres közösségi rendezvényeinket alakítsuk át ismeretterjesztő programokká, ahelyett, hogy életet lehelnénk a haldokló ismeretterjesztő rendezvényeinkbe, vagy új önálló programok szervezésébe fognánk?

Több tudományos programot lehetne szervezni. Új dolgokat kitalálni a régieknek és az újaknak a régi előadásokat pl a Tolkien Fogadó keretében előadni

Sokaknál (nálam is) ismeretfelidézésre is szükség lenne

A Tolkieni és a társasági programokat én szétválasztanám és külön felelősöket neveznék ki, aki ezeket koordinálja

Jobban járnánk, ha a hozzáértők a tudományos- ismeretterjesztő vonallal és új emberek behozatalával foglalkoznának, mint a közösség szervezésével.

Aki ért hozzá és lelkes, az végre kezdje el csinálni az ismeretterjesztést, és ne jó ötleteket adjon, hogy hogyan lehetne. Az elnökségnek pedig a legfontosabb feladata az legyen, hogy megőrizze és fejlessze a társaságot, mint közösséget

Az ismeretterjesztés formailag is segítse az emberkék egyéb fejlődését: nem csak előadások, hanem soksok vita, beszélgetés, stb formájában.

Felvenni a kapcsolatot (ergo nekünk kellene nyitni) a különböző Tolkien Társaságokkal. Nemzetközileg. Azt tudom, hogy pár ilyennel már sikerült beszélni, de mi is kereshetnénk a kontaktot másokkal

Azt tartanám nagyon jó dolognak hogyha a HoME-t elkezdenétek magyarra fordítani

Pécsen volt egy tudományos konferencia, amely iránt egész nagy volt az érdeklődés...ha esetleg több tudományos előadást lehetne meghirdetni az országban...hiszen eléggé sok helyen élünk...és pl egy-egy irodalom óra keretében ez szerintem még sulikban is mehetne

Amikor a csoport-program bejött, külön szerepelt benne (emlékeim szerint) hogy vidéken az egy környék tolkienistái akkor is ha nem MTT tagok, alkossanak csoportot.

Manapság minden harmadik ember olvas csak. És az se sokat. Mi lenne ha megpróbálnánk az olvasást úgymond "reklámozni" sulikban, meg ahol szerintetek még lehet

Beszélni tanárokkal sulikban, hogy egy-egy irodalom órára bemegy valaki és beszél egy kicsit Tolkienről? Szerintem lenne rá igény. Én szívesen mennék mondjuk általános iskolába mesélni róla a kisebbeknek.

Néhány könyvesbolttal meg lehetne beszélni, hogy Tolkien felolvasó-délutánokat/esteket lehessen tartani. A gyerekeknek a Tolkien meséket, a felnőtteknek a GyU-t, Szilmarilokat... Rendszeresen, lehetőleg minél több helyen. Nem sok energia, de annál több reklám.
Irodalmi kávéházakkal is fel lehet venni a kapcsolatot.

Az 50. évfordulón énnekem nagyon tetszett a felolvasás. Azt szerintem többször is megejthetnénk. Gondolom művházakban az előtérben lehetne helyet kérni, vagy esetleg nagyobb csomópontokon a rendőrségtől vagy ilyen nagyobb eseményeken pl. gyereknap stb. Ha leülnek 10 percre és hallgatják, lehet hogy felkeltjük a kíváncsiságukat. Nem is olvastuk el a többit, csak a GYU-t
Lehetne venni egy A táblát, felírni rá, hogy felolvasás és csak odajönnének


A tapasztaltak részéről több bizalmat, több útmutatást, kevesebb kritikát

Miért nem alakít az MTT egy "szervező csoportot" (vagy nevezzük, aminek jól esik)?
A legfontosabb feladata a tapasztalatok átadása és a kezdők bizalom alapú kontrollálása (ahogy Cue említette) volna.
Órákat, fórumokat, előadásokat tartana arról, hogyan is kell jól szervezni. Ha jól tudom, jópáran voltak itt cserkészek, akár örsvezetők is. Vannak, akik más táborokat is szerveztek, és részt vettek közösségépítő/fejlesztő tevékenységekben, hallgattak fórumokat ezzel kapcsolatban. Rengeteg tudást és tapasztalatot lehetne megosztani. A lelkes befogadóból pedig nagyon sok van.
Nekem pl kifejezetten tetszett a tábort megelőző "training", h mi a feladata a csapvezeknek/helyetteseknek, kinek mire kell odafigyelnie, ill Ankalimon előadása a Vegás dologról. Ezeket kellene rendszeresen, a nagyközönség számára elérhetővé tenni.
Azt hiszem itt az ideje, hogy erre külön hangsúlyt fektessen az MTT. Kialakult egy szervezői mag, akik profin intézik a feladataikat, ám kell az utánpótlás. Lehetőséget kell adni a fiatalabbaknak. És ez miért ne szervezett, tudatos formában történne?

Nekem nagyon tetszik ez a szervezői utánpótlás vonal.
Régóta dédelgetett álmom egy MTT vezetőképző kurzus...

Minden rendezvénynek 2 felelőse lenne. Egy tapasztalt vén róka, akiről tudjuk, h biztosan megállná a helyét, és egy "újonc", aki még nem szervezett, de lelkes és igéretes. Alapvetően az újonc készítené el a koncepciót, szervezné a helyszínt, a segítőket. Mindent. A vén róka pedig a kontrol lenne, a háttérben leledző segítség: a túlkapásokat visszafogná, a súlyos hibákra időben felhívná a figyelmet.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 napja #301232 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Rengeteget kellene magunkat reklámozni!

A taglétszám növelésével, egy kis reklámmal (ami nem kerül feltétlen pénzbe, csak a tagok aktív munkájába) meg lehetne újítani a tagságot

Tessék mindenkinek elmesélni, hogy milyen jó helyre jártok, blogra linket kitenni, suliban esetleg ha plakátolunk kitenni, csinálhatnánk egy állandó szórólapot, mindenkinél lenne pl. 50 darab és amerre jár tegye le. pl. könyvtár, teázó asztalán otthagyni, pályaudvar, buszülés, stb stb.

A nagyon aktív tagoknak és a lelkeseknek sokkal több feladatot ki kellene osztani és a vezetőségnek többször kellene ötletbörzét szervezni

A vezetőség jobban kommunikáljon, időben osszon feladatokat (sokkal hamarabb mint eddig)

Szerintem egy pályázatot amikor meghirdettek szervezésre, először is jóval előtte kell kiírni
aztán mindegyik pályázat benyújtásánál kérni kéne, hogy a pontos programot, a programpontok felelőseit és a főszervezőt nevezzék meg, és azt is írják oda, hogy ki milyen tapasztalatokkal bír e téren (ha már többször csinált ilyet MTT-n belül, akkor nyilván ismeritek)
aztán amikor megbeszélitek kit válasszatok, akkor arra is kéne figyelni, hogy az új arcok (akik még nem szerveztek) is lehetőséget kapjanak, hisz nem tudhatja senki, kiben milyen szervezőzseni veszett el.
Mikor pedig lefut egy rendezvény és megszülettek a hsz-ek, akkor leülnék a szervezőkkel és kiértékelném

Jó lenne, ha keresnék egymást a különböző területek mesterei, hogy valami nagyot alkossanak

Sokat jelentene, ha az ismert/kevésbé, vagy egyáltalán nem ismert szövegeket nem egy 100%-osan 21. sz-i környezetben olvasnátok, nahem mondjuk csinálnátok vmi sötét "sátorfélét", amiben sokkal jobban ki lehetne kapcsolódni az embernek, arról már nem is szólva, hogy egy kis munkabefektetéssel, néhány illatos növénnyel, halk témához illő muzsikával, esetleg képvetitéssel úgy el tudnátok varázsolni az embereket, hogy az szinte misztikus lenne
Nincs semmi háttér, sem diszlet, a jelmezek is olyan felejthetőek........pedig van itt ember bőven, aki olyan háttért, meg diszletet csinálna, hogy a GYU film készitői is megirigyelnék.... De komolyan. Aztán itt megint mondhatnám a hangulat kiegészitő elemeket (zene, egyéb hanghatások, fények, stb.)....amik abszolút hiányoznak.
a tudományos népismertetőket is fel lehetne dobni, ha lennének benne mondjuk képek, vagy tárgyak
Nincs a csoportok között közreműködés. Pedig a másik nélkül meg vagytok mindannyian lőve.
Nem vagytok pontosak és jól informálóak. Sokszor késnek a programok, a hirdetések félreérthetőek. Nekem nagyon tetszett a Tolkien Születésnapon, amikor vki kihirdette, hogy milyen program jön.

Ha van konkrét jelmezötlet és anyag, egy varrós-nap kivitelezhető(valahogy a bugyi-festés mintájára): egy helyen 2-3 varrógép (én felajánlom az enyém, bár hiányzik róla valami alkatrész, ami kicsit nehezíti a munkát, de igyekszem pótolni) 2 ember aki eléggé ért hozzá és néhány olyan aki szívesen megtanulná és látott már cérnát közelről, szerintem van ilyen:) plusz egy kis zene és hangulat akár a fonóban


Lehet, hogy nagyon megvalósíthatatlan, meg ilyenek, de pl nem lehetne egy állandó találkozási hely? Pl egy Tolkien teaház, vagy mittomén (: Persze az sok pénz meg minden.

Az MTT- ház keresése témához: nem tudom, mennyire aktívan keressük, ill. van- e hivatalosan is felelőse a dolgonak. És hogy mennyi időn belül várható.
Ha nem nagyon közeli jövőben, vagy nem állandó, javaslom álladnónak majd a Közraktár táján létesítendő kulturális központba helyezkedni. És hátha most, amíg még csak tervek vannak erre a városrendezésre, olcsóbbé lehet helyet foglalni. Csak pozitívan hathat több kulturális intézmény között lenni, nagyobb "forgalom"

TÖMÖR GYÖNYÖR:
Nyári Tolkien Szabadegyetem státusz: elnökségi döntés, megszavazva
állandó próbaterem st.: ?
pályázatfigyelés, -írás st.: Folyik. Folyik?
olcsó raktár keresése.: ?
képzőművészeti-iparművészeti, irodalmi pályázatok kiírása st.: régen volt
jól szervezett szemétszedés st.: egyszer volt
új "ki mit tud"-jellegű rendezvény st.: javaslat
általános- és középiskolásoknak szóló levelező verseny, hagyományos postai levelező st.: Kincső koncepciója a topikban
vezetőképző kurzus st.: Inczy elképzeléseit lásd feljebb (vagy lejjebb)
bulizeneválogatás st.: Úgy tudom, egy verzió elkészült. Illetve már kettő is van.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 napja #301231 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ritkán leszek dühös. Eddig egy kezemen meg tudtam számolni. Most már kell a másik is. Ettől még dühösebb leszek.
Sörözni kéne egyet, hm?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.226 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére