Hogyan tovább, MTT?

Több
18 éve 4 napja #301124 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Üdv!

Bár feltétlenül szerettem volna ott lenni, de sajnos ez az időpont semmiképpen nem megfelelő nekem :(

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 napja #301121 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Kedves Emberek, akik kötődtök a Magyar Tolkien Társasághoz!

Szeretettel várunk benneteket 2006. szeptember 23-án, szombaton 10 órától kora estig egy feszesebb vezetésű eszmecserére, mely az MTT időbeli és térbeli létezését hivatott körüljárni. Helyszín kijelölése később.

Első menetben egy nagy fórumot tervezünk moderátorokkal, amelynek keretében sok feszültség szabadulhat fel kerek mondatok formájában, melyek eddig a levegőben, a szemekben, a szívekben zizegtek kisülésre várva.
Íve: Előzetes tervek szerint sorra véve az Ankalimon által leszűrt fogalompárokat.
Mottó: Nevezzük nevén a dolgokat avagy póriasabban Elő a farbával!

Megebédelünk ebédidőben (hozott vagy zsákmányolt élelem).

Némi emésztés után (hallottak és megevettek) egy agyvihart szeretnénk, melynek keretében a problémamegoldási zsenialitás szikráit fogjuk összegyűjteni, a legvadabb ötletektől a pofonegyszerűkig, amik fájnak.

Végül pedig kiscsoportos műhelymunkában a felmerült ötleteket bontakoztatnánk ki, konkrét teendők megtervezésével.

Felmerült egy nyilatkozat előkészítése is, amelyet közgyűlésen már elő lehetne varázsolni. Kiáltvány, manifesztum, tudjátok...

Természetesen a program változtatásának jogát a Gomuncs fenntartja, a lebonyolítással kapcsolatos javaslatokat pedig szívesen látunk a Gomuncs topikban. Nem itt, hanem a Gomuncs topikban.

Várunk Titeket!

A Gomuncs csapata

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 napja #301101 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ötletbörze szerkesztés alatt...
Gomuncs-fórum szervezés alatt...

Dolgozom rajta...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 napja #301090 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Minath_Ithil írta: hülye kérdés: mi lenne ezen a htmtt :) megbeszélésen? :O


tolkiennal!!!!!!!


Olvasd végig a topicot, és lesz róla némi sejtésed.
Legalábbis szerintem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 napja #301077 Írta: Minath_Ithil
Minath_Ithil válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
hülye kérdés: mi lenne ezen a htmtt :) megbeszélésen? :O


tolkiennal!!!!!!!

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300934 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Természetes, hogy Tolkiennel tovább!!! A Társaság neve is ez. Széleskörűség: támogatom, de Tolkien legyen az elsődleges. ha az eddigi anyagokat úgymond "kimerítettük", nézzünk újabbak után Tolkienen belül.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300906 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Az MTT- ház keresése témához: nem tudom, mennyire aktívan keressük, ill. van- e hivatalosan is felelőse a dolgonak. És hogy mennyi időn belül várható.
Ha nem nagyon közeli jövőben, vagy nem állandó, javaslom álladnónak majd a Közraktár táján létesítendő kulturális központba helyezkedni. És hátha most, amíg még csak tervek vannak erre a városrendezésre, olcsóbbé lehet helyet foglalni. Csak pozitívan hathat több kulturális intézmény között lenni, nagyobb "forgalom" stb.
(Ha megyek a beszélgetésre, elmondom ott is, ha nem, hátha megjegyzi vki... :lol: )

(Ez is a csak felvetés, de megoldásra nem vállallkozás példája.)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300812 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Remzymama/Tünde írta: Nem kéne nekünk is a régen elfeledett vagy rég művelt tevékenységet elővenni? és az "újaknak" hátha új lesz.
(csak egy ötlet volt :oops: )

Remek ötlet, én támogatom. Nekem a régi sem unalmas, az újatm eg amúgyis örömmel fogadom, de nem szeretem az újításokat. Elveszek bennük, túl idegennek érzem magam.

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300800 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Gandalf írta:

Finwe írta:

Gandalf írta: Ankalimon:
1. pont: nem kérdés. Tolkiennel. Pont.

És mi lenne ha kicsit szélesedne az érdeklődési körünk, már amennyiben tényleg kiüresedtek a tolkiennel kapcsolatos tevékenységeink?Van még itt bőven sok mese ami szerintem sokunkat érdekel, ld.: Narnia, Harry Potter, stb. Ez persze csak akkor ha már Tolkien nem mozgosit olyan szinten minket, mint ami összetart egy közösséget.

Megvan bennünk ehhez a kellő nyitottság és érdeklődés és szerintem is érdemes mindenféle mással is foglalkozni, mint Tolkien, szervezni ezekről beszélgetéseket, építeni rájuk akár néha kreatív tevékenységeket is.

Ha egy gyerek mindig minden játékára ráun egy idő után, akkor ott valami más probléma is van, nem a játtékkal van a gond!


egy gyermeki példa: amikor picik voltak a fiúk, úgy nem unták meg a játékaikat, hogy néha ezt-azt elraktam és egy fél év múlva elővettem újra. Így mindig volt "új". Nem kéne nekünk is a régen elfeledett vagy rég művelt tevékenységet elővenni? és az "újaknak" hátha új lesz. Aki meg unja azokat, mert rég itt van, vagy nem is érdekli annyira az vagy találjon ki új, elmélyülni való feladatot vagy valamit kezdjen el sokkal tüzetesebben vizsgálni.
Márha van erre igény....
(csak egy ötlet volt :oops: )

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete - 18 éve 1 hete #300795 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Finwe írta:

Gandalf írta: Ankalimon:
1. pont: nem kérdés. Tolkiennel. Pont.

És mi lenne ha kicsit szélesedne az érdeklődési körünk, már amennyiben tényleg kiüresedtek a tolkiennel kapcsolatos tevékenységeink?Van még itt bőven sok mese ami szerintem sokunkat érdekel, ld.: Narnia, Harry Potter, stb. Ez persze csak akkor ha már Tolkien nem mozgosit olyan szinten minket, mint ami összetart egy közösséget.

Megvan bennünk ehhez a kellő nyitottság és érdeklődés és szerintem is érdemes mindenféle mással is foglalkozni, mint Tolkien, szervezni ezekről beszélgetéseket, építeni rájuk akár néha kreatív tevékenységeket is.

De. Itt most nem arról volt szó, hogy ha nagyon unjuk Tolkient, mi másra fókuszálhatnánk még. Itt most konkrétan a Magyar Tolkien Társaságról van szó, hogy mi legyen vele. Mi Tolkien Társaság vagyunk, ezért kötelességünk Tolkiennel foglalkozni! Korántsem merítettük még ki, ó, dehogyis! Jóformán az elmúlt években alig mentünk mélyebbre a Tolkien-témákban, mindig a felszínen maradtunk. Kell Tolkiennel foglalkoznuk, rendszeresen, újszerűen megközelíteni, körbejárni az eddig felületesen vizsgált aspektusait! A hivatalos szervezeti kereteken belül max. még olyasmit lehetne csinálni, hogy a HP, Narnia, SW ÉS Tolkien együttes vizsgálata, stb. a kapcsolódási pontokat megteremtve.

De nem hinném, hogy a Társaság csak emiatt lenne válságban, mert unják Tolkient. Egy-egy új téma bedobása nem mentene meg minket a válságjelenségektől, és ezért inkább azokra kéne fókuszálnunk!
Mi a tényleges oka annak, hogy kiüresedtek a Tolkiennel kapcsolatos tevékenységeink (azon kívül, hogy az újdonság varázsa, a kezdeti lelkesedés eltűnt, a filmek lefutottak)? Mi az oka, hogy lassan minden tevékenységünk kiüresedik, akár tolkieni, akár nem?

Ha egy gyerek mindig minden játékára ráun egy idő után, akkor ott valami más probléma is van, nem a játtékkal van a gond!
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300762 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Gandalf írta: Ben:
Hát finomítani még kell Kincső tervén, mert ez egyenlőre egy bréinsztorming, de örülök, hogy így belelkesedtetek. ^^

Tisztában vagyok vele, hogy még finomítani kell rajta, csak tényleg belelkesedtem picit. :D ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300752 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon írta:

Sasha Vykos írta: A szavazáshoz kapcsolódóan, tudom hogy ez pesszimizmus, de olyan opció miért nincs hogy "nem szeretnék elmenni" ?

Öööö...
Talán, mert aki nem szavaz a másik háromra, az biztosan nem akar eljönni... :evil: :twisted:

[size=9:3v6t98sd]Ez nem szimpáttia szavazás, mindössze arra vagyunk kiváncsiak, hogy hányan lesznek ott (jó-e az időpont, mekkora termet szerezzünk, stb...)[/size]

Ok, semmi gond ez így teljesen érthető, csak akkor úgy tegyed fel a kérdést is! pl: Live-gondolattopicosok és szimpatizánsok/és ti kedves emberek, kiket az Mtt sorsa érdekel! El tudtok jönni a 23i megbeszélésre/okés a 23-a?

nyú

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300744 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Én azt hiszem, már itt a fórumos vita-fázisban is felmerült sok terv, ötlet. Oké, hogy nagyjából szóban is egyezségre kell jutni, hogy mik legyenek a célkitűzéseink, de hogy ne legyen az, mint az eddigi hasonló megbeszéléseken, h. megbeszéljük, mit kéne csinálni és mit nem, de aztán nem valósul meg semmi... szóval szerintem jó lenne, ha a 23-i tali második részében a konkrét ötletek, tervek megvalósítási lehetőségeiről tárgyalnánk, kedvet csinálnánk egymásnak. :) Mert hiába egyeznénk meg elvben, hogy teszemazt (sarkított példa lesz) évi 20 ismterj előadást meg 3 tudományos konferenciát kéne tartani Tolkien nevében, ha a potenciális szervezők közösségi meg kreatív programokat szeretnének inkább szervezni... szal értitek. :)
Tehát: kerüljük az általánoskodást, konkrétumokról beszéljünk meg vállalásokról - szerintem. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300743 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon:
1. pont: nem kérdés. Tolkiennel. Pont.

És mi lenne ha kicsit szélesedne az érdeklődési körünk, már amennyiben tényleg kiüresedtek a tolkiennel kapcsolatos tevékenységeink?Van még itt bőven sok mese ami szerintem sokunkat érdekel, ld.: Narnia, Harry Potter, stb. Ez persze csak akkor ha már Tolkien nem mozgosit olyan szinten minket, mint ami összetart egy közösséget.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300725 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ankalimon - no meg mindenki, aki felhívta a figyelmemet a "nemarraválaszoltál" kérdésre - bocs... :) Nyilván nem (csak) a táncosokról szól a cucc, ez egy sokkal széleskörűbb és fontosabb kérdés az MTT szempontjából. Bevallom, a reakcióm pont annyira táplálkozott az informális forrásokból összeszedett "hírekből", mint Ankalimon beírásából. De nyilván az azért még nekem is lejött, hogy egy összefoglalóról van szó, nem pedig Ankalimon privát véleményéről...

Igyekeztem ebben a szellemben fogalmazni, nos ha nem sikerült, akkor az annak tudható be, hogy az elmúlt hetekben elég sok támadás érte a tánccal kapcsolatos terveinket (ahogy Ankalimon is említette a szó szerinti véleményeket). Igen, az MTT részéről, és sajnos én rögtön visszaugrottam védekező pozícióba. Mégegyszer bocsánat :)

Ja, és azt szeretném még hozzátenni, hogy a lenti írásom nem azt jelenti, hogy a többi (szintén fontos) pontról nincs véleményem. Csak idő nem volt akkor és ott kifejteni, no meg egyszerűbb, ha élőszóban teszi az ember. De a hatodik pont nekem túlságosan konkrétan jött le, nem bírtam mit kezdeni a "válaszolhatnékommal"... (Tudjátok, nálam beüt a provokatív él, engem lehet ezzel felhúzni :D )

Jó éjszakát, remélem 23-án beszélünk!

Julcsi

argh
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300724 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Robotgollam írta: Szóval: szerintem a fogalmazásmódod elég sarkított, és nagyon nyilvánvalóan süt belőle, hogy egyáltalán nem értesz egyet vele.


A megfogalmazások szándékosan sarkítottak, és én speciel nem csak ezzel az eggyel nem értek egyet. Nem mondom, hogy ebben a konkrét szövegkonstrukcióban nem volt némi provokatív él, de nem gondoltam, hogy ez a te/ti Tánccsoprttal kapcsolatos álláspontotok korrekt interpretációja volna (maximum karikatúrája) - azonban az elmúlt hónapokban már hallottam másoktól ezt a véleményt majdnem szó szerint ebben a formában...

Arra törekedtem, hogy szembesüljünk azzal: a Társaságban ugyanarról a dologról igenis ellentétes álláspontok fogalmazódnak meg, melyek mindegyikében van értékelhető igazság - miközben azzal is szembe kell néznünk, hogy ezeket az ellentéteket nyílván nem érdemes a szélsőségek szintjén eldönteni.

Ádám igazad van: majdan a kivezető út keresése közben nyílván érdemes a pozitív megfogalmazásokból, az eredeti topikindító kérdésfeltevéseknek megfelelően felépíteni a megoldást. De közbülső fázisban talán érdemes világosan artikulálni az elmúlt hetek-hónapok nyílt vagy rejtett vitainak radikális megfogalmazásait is. [size=9:dy2w9dca]Asszem ezt nevezik provokációnak...[/size]


Sasha Vykos írta: A szavazáshoz kapcsolódóan, tudom hogy ez pesszimizmus, de olyan opció miért nincs hogy "nem szeretnék elmenni" ?

Öööö...
Talán, mert aki nem szavaz a másik háromra, az biztosan nem akar eljönni... :evil: :twisted:

[size=9:dy2w9dca]Ez nem szimpáttia szavazás, mindössze arra vagyunk kiváncsiak, hogy hányan lesznek ott (jó-e az időpont, mekkora termet szerezzünk, stb...)[/size]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300722 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ankalimon:
1. pont: nem kérdés. Tolkiennel. Pont.
2. pont: nem ellentét a kettő, együtt is megy, igen, én még hiszek ebben. :)
3. pont: ahol VAN spontán működés, ott hagyni kell a kibontakozást, ahol nincsen spontán, ott erőteljes irányítás szükségeltetik. :idea:
4. pont: ezt az előző pont érvényesülési mértéke határozza meg, gyakorlati érdekeknek kell alárendelni a kérdést. :!:
5. pont: amatőrizmus, de a profibb fajtából. :wink:
6. pont: MTT-n belül. Ezért van.

Julcsi:
Eszünkben sincsen "kisajátítani" és "kihasználni" az MTT nevében senkit, egyszerűen csak szeretnénk az MTT-n belüli kreatív alkotómunkákat egybefogni, ez nem jelenti azt, hogy MTT-től független fellépést vagy produkciót nem csinálhattok (ezt egyébként nem is tilthatná meg senki)! Pl. táncos szekció nélkül az MTT féllábú ember lenne.

Ádám:
Mi hiányzik a társaságnak? Közös erkölcsi alapok.
Mitől nem működik a társaság? Munkamorál hiánya + kommunikációs hiányosságok.
Mit bír el az MTT Tolkienen kívül? Ezt a közös erkölcsi alapnak kéne meghatároznia, én nem tematikus, hanem morális korlátokat állítanék maximum.
Miért érdemes ebben résztvenni? Személységfejlődés, tartalmas időtöltés, lelki-szellemi gazdagodás (ehhez kellenének megfelelő feltételek).
Miért kéne menekülni innen? Mert a fentiekhez nem adottak a feltételek...
Na jó, nem menekülni kell, hanem változtatni!

Kincső:
Nekem tetszik az ötlet, részt venni nem lesz időm, de támogatom, az én elnökségi szavazatomon/jóváhagyásomon nem fog múlni.

Lau:
A tehetséges emberek valóban megvannak, csak mindig nagyon kevés pénzből és időből kell gazdálkodniuk, általában e kettővel van gond. Elnökségi tagként pedig nem szabad pessziomistának lenni és tessék lelkesen jönni! :twisted:

Ben:
Hát finomítani még kell Kincső tervén, mert ez egyenlőre egy bréinsztorming, de örülök, hogy így belelkesedtetek. ^^
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300719 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Kincső (Thilanna) írta: „Tolkien Levelező Verseny”
– alapkoncepció by én :) (ötletszintű, magyarul minden módosulhat még :wink: nomeg persze az elnökség hozzájárulása szükséges egy-két ponthoz :P )

Így hirtelen csak néhány hevenyészett megjegyzést tennék, ha nem gond. :look:
A finálé szvsz inkább LEP-en legyen, a táborra nem tudom, mennyire tudnák öszehozni az egyes csapatok az anyagiakat (igaz, előbbi megoldással kvázi korlátoznánk a LEP-et, mert mi van, ha nem tudnak eljönni, mert esetleg hétköznapra esik a rendezvény...).
Szerintem az általános és középiskolát "szedük külön", úgy áttekinthetőbb(nek tűnik).
Feladatoknál szerintem, hmm, legyenek mondjuk kötelező feladatok, meg nem kötelezőek, vagy ha nagyon kreatívak vagyunk, akár válaszhatnak, milyen fogalmazást írjanak. :D Egyébként a példák szerintem jók. :)

Azt hiszem más nem jutott eszembe, tudom, alakul a dolog, amjd ötlettalin, stb. csak hogy el ne felejtsem. :P :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300713 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Esgal írta: Jelmezek esetében akár az is, hogy nagyon kevesen tudunk pl. varrni errefelé

nem is olyan kevesen:) Te, Loth, Vewy, Olosta, még alapszinten én is tudom használni a varrógépet, meg persze Icke, Feanor...szóval ha van konkrét jelmezötlet és anyag, egy varrós-nap kivitelezhető(valahogy a bugyi-festés mintájára): egy helyen 2-3 varrógép (én felajánlom az enyém, bár hiányzik róla valami alkatrész, ami kicsit nehezíti a munkát, de igyekszem pótolni) 2 ember aki eléggé ért hozzá és néhány olyan aki szívesen megtanulná és látott már cérnát közelről, szerintem van ilyen:) plusz egy kis zene és hangulat akár a fonóban:)


A szavazáshoz kapcsolódóan, tudom hogy ez pesszimizmus, de olyan opció miért nincs hogy "nem szeretnék elmenni" ?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300712 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
„Tolkien Levelező Verseny”
– alapkoncepció by én :) (ötletszintű, magyarul minden módosulhat még :wink: nomeg persze az elnökség hozzájárulása szükséges egy-két ponthoz :P )

• Általános/középiskolás csapatok (pl. max. 3fős)
• 3-4(-5) hét egy-egy feladatsorra
• Fordulók száma: kb. 5-8
• Legjobb 5-10 csapat (kategóriánként) bejut a döntőbe, melynek helyszíne: LEP, tábor vagy egyéb rendezvény (ha LEP, ingyen belépőt nyertek, ha tábor - akár a Felagund-féle, ha lesz :) -, akkor kedvezményes díj, stb)
• Kategóriák pl: I. filmet látta II. GyU-t(+Babót?) olvasta III. mást is olvasott (ill. áltisk/középisk külön(?))
• Cél: amit nem olvasott, ahhoz is kedvet kapjon  újraolvasson, elmélyedjen, fejlődjön a kreativitása, blabla :D
• Feladattípusok: utánajárós-olvasós + kreatív feladatok
(pl. „gyűjts idézeteket amik kapcsolódnak ehhez és ehhez”, „hobbit vagy, és kutatod a családfádat. készítsd el a Megye térképet az összes ott lakó rokonod nevének feltüntetésével!” „gondori katona vagy. írj egy jelentést az ithiliai hadmozdulatokról”; írhatunk nekik „titkosírásos” levelet tengwarral vagy rúnákkal, amit meg kell fejteniük; III. kategóriának: „gyűjtsd össze x valának minél több nevét” :P ; vagy: „írd meg, hogyan mesélhette Pippin a gyerekeinek a Fangorn-beli kalandjait”, estébé estébé, ötleteket várok mindenkitől :D D). Sok-sok feladat, nem kötelező mindet megcsinálniuk – amire jut idejük-energiájuk, de persze aki nyerni akar… ;-)
• „Logisztika”, anyagiak: mint minden MTTs dolog, önköltséges kellene legyen: a fénymásolási, postázási, stb költségek alapján ki kell kalkulálni, csapatonként mennyi legyen a nevezési díj (amit mondjuk elküldenek vmelyik alszámlára csekken…). Emiatt a projekt beindulása előtt költségvetés-tervet kell majd benyújtani a vezetőségnek… ;-)
• Reklám, népszerűsítés: mint a MűvPályázatról, minden iskolába el kellene juttatni a kiírást + netes hirdetés, az ismerősöknek személyes figyelemfelkeltés, stb.
• Postázás menete pl: új feladatsor havonta, hó elején kiküldendő, beküldési hat.id.: hónap 20/25-e vagy ilyesmi (pf.-ra küldhetnék…), aki szeretné visszakapni a kijavított cuccait, verseny végén megkaphatja, ha ut. fordulóban küld neki felbélyegzett borítékot :P (vagy ha nagyon gazdagok leszünk, akkor csak igényli és fizetjük mi a költséget).
• Pontszámról infó: postán a 3. forduló küldésekor az 1.-ről, 4.-kel a 2.-ról, blabla (különben 5-10 napunk lesz mindet kijavítani, ha már a köv. fordulóban, de ha bírjuk, az is oké), amúgy meg a tolkienhu-n megtekinthető a saját pontszám, amint kijavítottuk, vagy vmi.
Nyah, kihagytam vmi fontosat? :-)

Amire lelkes jelentkezők kellenek:
• Feladatkitalálás!!! :wink:
• Feladatsorok megszerkesztése wordben
• Elején: reklámozás, csapatok regisztrációja
• Borítékolás, bélyegzés, postázás, pf-ből vagy az oda bejutni alkalmas személytől a visszaküldött megoldások „kiszabadítása”, stb
• Javítás, pontozás, pontszámok adminisztrációja
• Esetleges kapcsolattartás, „kifogáskezelés”
A 90%-a olyan feladat, amit bárki, még vidékiek is csinálhatnak (gyak. a pf-ba mászkáláson kívül mind megoldható…) ;-) Ki-ki vérmérsklete és ideje szerint kisebb-nagyobb, több-kevesebb feladatot, felelősséget vállalhat. De légyszi mindenképp csak annyit, ami biztos meglesz időre ;-)
Aki eddig jelezte, hogy érdekelné a dolog: Ben, Panni, Felagund, Newra, dorwinion, Aredhel Tulcakelume (Inczy?). Ti kap(ta)tok privit is, h. nézzétek ezt meg ;-)

Arra gondoltam, hogy 23-án GOMUNCS után, ha belefér, megejthetnénk egy megbeszélést, illetve azokkal együtt, akik nem tudnak jönni, msn-es megbeszélést előtte/utána. ;-)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300690 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Számlaszám: 1170-9002-2990-0181

Illetve, ha még nem vagy tag, érdemes belépned: negyedévente 1500 Ft a tagsági díj (diákoknak), és számos kedvezménnyel jár (ingyen LassiLaurie, kedvezményes belépők, kisebb tábordíj...). De persze emellett is bármikor lehet támogatást adni az MTT-nek. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300689 Írta: Ilmadrin
Ilmadrin válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Azt szretném megtudakolni, hogy lehet pénzt utalni vagy mikor és hogyan lehetne kézpénzt átadni az MTT támogatására.

Igaz nincs túl sok, de szeretnék segíteni! :dance: :bounce: :wink: :bounce: :dance:

"Csak egyszer kiteszed a lábad az útra,
és már el is jutottál, ki tudja hová?"
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300685 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Julcsi: Nem olvastad el figyelmesen Ankalimon összefoglalóját!

Kiemelte az eddigiekből a szembeállított fogalompárokat, és mindkettőhöz írt egy abszolutista felfogást tükröző véleményt, az adott két fogalom által kifeszített skála két végpontját.
Az indíttatásodtól eltekintve a véleményed kétségkívül tisztítja a képet.

Más:
Így, ebben a rendszerben, jól átláthatók a szóban forgó kérdések, de véleményem szerint óvatosan járjukn el, ha a vitában is így gondolkodunk, mert akkor sikeresen belekerülünk (bennemaradunk) a már kimélyített barázdákba(n). Továbbá nem az a feladatunk, hogy álláspontokat vigyünk sikerre, vagy hogy retorikai készségeinket, netán hangerőnket fitogtassuk. Az a cél, hogy közösen elfogadjunk egy helyzetleírást, egy kijelölt irányt, valamint az első lépéseket egyfajta MTT-jövő felé.

Addig mindenki számot vethet magával, az idejével és a szándékaival, hogy mindezek hogyan vannak összhangban az MTT tevékenységeivel.
Például:
Mi hiányzik a Társaságnak? (Nem nekem!) Ismertség, elismertség, tagok, otthon, ...

Mitől nem működik a Társaság(a programok, a célkitűzések)? Információáramlás minősége, reklám hiánya, lelkesedés hiánya, késések, szétszóródás, ...

Mit bír el az MTT Tolkienen kívül?
Mindent vagy semmit? :twisted:

Egy személyesebb nézőpont lehetne:
Miért érdemes ebben résztvenni? Miért kéne menekülni innen?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300665 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon írta: Az MTT-nek semmi köze azokhoz a tevékenységi formákhoz, amelyeket az MTT tagok szerveznek. Minden ami túlmutat a szűken vett tolkieni ismeretterjesztésen, és a szervezet működtetéséhez minimálisan szükséges formális tevékenységeken, az MTT-től függetlenül működjön, akkor is ha a tevékenység MTT-s programokból nőtt ki és túlnyomórészt MTT-sek vesznek benne részt.

Ankalimon, ugye jól érzem, hogy ez a bekezdés most abszolút aktuálisan a táncra (is) vonatkozik?

Szeretnék reagálni rá, mivel 23-án valószínűleg külföldön leszek. Ha mégsem jön össze, akkor természetesen ott leszek Veletek.

Szóval: szerintem a fogalmazásmódod elég sarkított, és nagyon nyilvánvalóan süt belőle, hogy egyáltalán nem értesz egyet vele. Így, ebben a formában nem is csodálom: így én sem értek vele egyet. Sőt, elég felháborítónak tűnik.

Azonban mivel bizonyos jelek alapján (lehet, hogy hibásan) nagyjából magunkra vettem a célzott kérdést, leírom, hogy én hogy látom a tánccsoport napokban zajló úgynevezett "MTT-függetlenedését".

Nem, nem szeretnénk "letagadni" és "kiválni" az MTT-ből. Én személy szerint rengeteget köszönhetek ennek a közösségnek, mind emberi, mind kreativitási szempontból - gondolom a többiek is. Miért akarnánk tökéletesen kiszakadni egy olyan jeligével ("Minden ami túlmutat a szűken vett tolkieni ismeretterjesztésen, és a szervezet működtetéséhez minimálisan szükséges formális tevékenységeken, az MTT-től függetlenül működjön..."), ami lássuk be, gyakorlatban eddig soha nem valósult meg.

A dolog sokkal egyszerűbb: nincs ilyen nagy jelentése, nincsenek ilyen mély gondolati dimenziói. Itt, az MTT keretein belül, találkozott néhány olyan ember, akik ugyanazzal a művészettel foglalkoznak. Az együtt dolgozás, együtt alkotás elért egy olyan félprofesszionális szintet, amikor már (számunkra) kilépett a hobbi-kategóriából. Szeretnénk "hivatalos" táncegyüttest alapítani, állandó, tiszteletdíjas fellépéseket vállalni stb. Mondhatni "bandaalapítás" folyik.

Nem teljesen értem, ezt miért kell az MTT ellen irányuló szerveződésnek felfogni. Nyilvánvalóan a már kereskedelmi forgalomban is létező táncegyüttes (mi) ugyanúgy fel fog lépni bármely MTT-s LEP-en, farsangon stb - természetesen mindenféle díjazás nélkül. Otthon vagyunk, szeretnünk Neketek alkotni, Nektek táncolni - mindig is öröm volt, amelytől önként minek fosztanánk meg magunkat? Az, hogy tulajdonképpen szerencsét próbálunk ezzel a művészeti ággal (hiszen egyáltalán nem biztos, hogy lesz ránk kereslet, hogy elég színvonalasak leszünk egy-egy rendezvényre, helyre), az valóban MTT-független. De attól még ugyanúgy maradunk MTT-táncszekció is - igaziból mi változna?

Bármelyik helyre elküldött ismertetőanyagunkban, brossúránkban benne van a Magyar Tolkien Társaság szerepe az életünkben és az egymásra találásunkban. Sem eltitkolni, sem megszűntetni nem akartuk ezt a viszonyt - egyszerűen csak felnövünk, egyre komolyabban táncolunk, és néhánynak közülünk ez lesz a szakmája, mondhatni a megélhetési forrása. Ezt pedig el kell kezdeni. Ha ez MTT-s programokból nőtt ki, az szerintem (már elnézést) dicsőség az MTT-nek, és nem szükséges úgy megélni, hogy XY (pl a tánccsoport) élősködött az MTT-n, míg nem volt képes saját lábára állni.

A fenti szerintem pont fordítva történt: az MTT előhozta belőlünk a művészetet, a művészt, és ezért azt hiszem, mindnyájan hálásak leszünk neki. De miért kéne, ahogy írod "arra törekednie, hogy minden tevékenységet, amit a tagjai kezdeményeznek, az MTT szigorú szervezeti rendjében valósítson meg"? Ez gyakorlatilag egyes emberek művészetének és tehetségének kisajátítását és kihasználását jelentené, amit utoljára a Szovjetunió tett a szocialista realizmus igájába kényszerített szovjet művészekkel. Ez természetesen nem analógia, csak egy példa arra, hogy mennyire nonszensz ez a szigorú szervezeti rend a művészetet illetően.

Remélem, nem magyaráztam túl a véleményemet, ugyanakkor elég érthetően fogalmaztam. Szerintem ebben a témában akad némi félreértés, amit nem ártana alkalomadtán tisztázni.

Julcsi, Nólindir

argh
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300641 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Természetesen addig lehet gondolkodni a témákon, de itt is lehet folytatni az eszmecserét.

Csak hogy legyen min elmélkedni - a következő vitapontokat lehetett kihüvelyezni az eddig elhangzottakból:

1. Tolkiennel vagy Tolkien nélkül

A tolkieni világ annak idején összehozott minket, de ma már az ehhez kapcsolódó tevékenység kiüresedett, ezért nem kell erőltetni azt, ami ma már a többségnek csak nyűg. Elég ha a tolkieni értékek mentén szerveződünk, nem szükséges minden egyes tevékenységnek a tolkieni mitológia valamely konkrét részletéhez kapcsolódni.

A Társaságot Tolkien műveinek szeretete hozta össze, és ma is ez az ami megkülönbözteti más hasonló szerveződésektől. A társaság fő tevékenységének mindig is a tolkieni mitológiát elemző és népszerűsítő tevékenységekre kell épülni.

2. Közösség vagy ismeretterjesztés

Az MTT ma már elsősorban egymást szerető, útjukat kereső fiatalok közössége. Az MTT feladata az kell legyen, hogy közösségként biztos pontot adjon, és ezen túlmenően minden formában "életre nevelje" a közösség tagjait - vagyis neveljük egymást, mindenki mindenkit.

Az MTT-nek nem szabad önsegítő, vagy személyiségfejlesztő terápiás csoporttá válnia, hanem meg kell tartania az alapszabályban lefektetett eredeti célkitűzésket, és elsősorban az ismeretterjesztő munkát kell különböző formákban szerveznie.

3. Erőteljes irányítás vagy spontán működés

Az MTT-nek olyan vezetőkre van szüksége, akik világosan látják a Társaság alapvető célkitűzéseit, meghatározzák, hogy ezek eléréséhez mire van szükség, és a tagságot megfelelően tájékoztatva (információáramlás...), irányítják az egyes tevékenységeket, nem engedve, hogy azok eltérjenek stratégiai kiindulópontoktól.

Az MTT működésében a legfőbb probléma, hogy túl bürokratikussá vált, és a felülről jövő kezdeményezések már mindenkinek eleve gyanúsak. El kell felejteni minden formális irányítást, és az egész tevékenységet kizárólag a tagok, illetve a kisebb csoportok spontán kezdeményezéseire kell építeni.

4. Szervezeti centralizáció vagy decentralizáció

Az MTT legfőbb értéke, hogy a különböző tevékenységei (ismeretterjesztés, tehetséggondozás, közösségi lét, természetjárás) szorosan egymáshoz kapcsolódnak, és együttesen jelentik a speciális életérzést. A jövőben az a feladat, hogy egységes keretek között valósítsuk meg ezen tevékenységek olyan kombinációját, az egyes tevékenységi formák arányát, amely a tagság többségének megfelel.

Mára az MTT-ben a különböző tevékenységek iránt érdeklődők csoportjai (akik Tolkien tudományos kutatását elemzését, népszerűsítését szeretnék, akik számára a közösség melege a legfontosabb, akik elsősorban különböző amatőr/profi művészeti önmegvalósításukra koncentrálnának, és akik számára a tolkieni ideológia zöld <természetvédő/természetjáró> tevékenységei a vonzóak) között az ideológiai és személyes ellentétek már olyan nagyok, hogy ezeket egy tevékenység köré épülő közös szervezetben nem lehet egyben tartani. El kell különíteni, és önállóan tevékenykedő, saját munkájukat önállóan szervező egységekbe kell elhelyezni az MTT fő céljait megvalósító csoportokat.

5. Profizmus vagy amatőrizmus

Tevékenységet csak abszolut professzionálisan, objektív külső mérce szerint is a legjobban szabad csinálni. Ha nincsenek megfelelő emberek, vagy megfelelő idő, hogy valamit tökéletesen valósítsunk meg, akkor inkább el se kezdjük.

Az MTT tevékenységeit magánemberek szabadidejükben végzik. A külső szemlélő által tapasztalható objektív minőségnek semmi jelentősége, kizárólag az számít, hogy minél több ember minél többféle tevékenységbe kipróbálhassa magát, és saját maga számára kielégítő eredményt produkáljon.

6. MTT-n belül vagy MTT-n kívül

Az MTT-nek arra kell törekednie, hogy minden tevékenységet, amit a tagjai kezdeményeznek, az MTT szigorú szervezeti rendjében valósítson meg - ezzel biztosítva az MTT alapelveinek érvényesülését a különböző programokon.

Az MTT-nek semmi köze azokhoz a tevékenységi formákhoz, amelyeket az MTT tagok szerveznek. Minden ami túlmutat a szűken vett tolkieni ismeretterjesztésen, és a szervezet működtetéséhez minimálisan szükséges formális tevékenységeken, az MTT-től függetlenül működjön, akkor is ha a tevékenység MTT-s programokból nőtt ki és túlnyomórészt MTT-sek vesznek benne részt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hete #300631 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
A folytatásról:

Élő "Hogyan tovább, MTT?" Topik.

2006. szeptember 23-án

A beszélgetés a szokásos "Élő Gondolatok topik" sémáját fogja követni, Ádám (Leguánember) szervezésében.

A helyszín még nem bizonyos (elképzelhető, hogy a Batthyányi Alapítvány). A programterv így néz ki:

Leguanember írta: I. etap 10 órától 13 óráig feltérképezés, fogalomgyűjtés
II. etap 15 órától őrülésig-vakulásig megoldásvadászat, kőbe vésés

Javaslatom: délelőtt kiscsoportos forralás azonos kérdésekkel, délután fórum két moderátorral. Így van reakcióindítás.



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hete #300492 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Yaven: sajnos, nagyon sok esetben a technikai kivitelezést illetőleg nem rajtunk múlik, hogy milyen lesz a végeredmény. Az MTT jelmezeinek nagy részét én készítettem pár éve - nem vagyok büszke rájuk, olyan értelemben, hogy valóban lehet jobban csinálni, sőt, tudnék is, ha ugyanennyi idő alatt csak pár darabot kellett volna összehozni. De sajnos, az a baj az ilyen MTT-szintű "mellékállásokkal", hogy nincs olyan sok időm és módom foglalkozni vele, mint amennyit szeretnék. A kézügyesség megvan, az akarat is, csak az idő hibádzik. Természetesen fokozatosan lehet javítgatni a régieket is, illetve jobbakat csinálni, de az nem megy máról holnapra. Az vigasztal, hogy ha lassan is, de egy idő múlva szerintem eljuthat majd egy szintre a dolog.

Amit írok, a díszletre is igaz: eddig minden darabban, amiben részt vettem valahogy, terveztem nagyon sok mindent, dízsletet is a jelmezen kívül. Sajnos, az időhiány és a pénzhiány is (mert ugye az MTT se Krőzus) tette, hogy emiatt csak "félkész" állapotban tudtuk színpadra állítani a darabokat. Valamint olyan technikai gondok is léteznek, mely szerint, ha felépítünk egy nagyobb darab díszletet, azt hogy szállítjuk helyszínról helyszínre, illetve hol tároljuk... az MTT raktár nem túl nagy, és talán nem is a legmegfelelőbb hely ruhák és díszletek tárolására. Viszont, csak azért, mert a díszlet hiányos, nem tehettük meg, hogy az összepróbált és egyébként jó darabot nem visszük színpadra...

Ezt csak azért írtam, mert sajnos ez is egy sarkalatos szempont ezzel a dologgal kapcsolatban... a véges erőforrások. Jelmezek esetében akár az is, hogy nagyon kevesen tudunk pl. varrni errefelé, és ez eléggé megnehezíti a munkát - tudniillik, nem lehet szétosztani, és nem tudunk úgy segíteni egymásnak.

Viszont, ha jól értettem, te azt írtad, hogy vannak egynémely kvalitásaid ez irányban, tehát, ha komolyan gondoltad, hogy segítesz, azt nagyon szívesen vesszük. Azt az alsó szálat megmutathatom, nem lehet olyan nehéz... :) És ha akkor időnk nem is lenne több, de mindenesetre többen ugyanannyi alatt többre is juthatnánk. Szóval, elképzelhető, hogy rövid időn belül megkereslek egy privivel :) Szép napot!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hete #300433 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Kedves Yaven!

Örülök, hogy írtál, mert az általad is említett zártságból így lehet kitörnünk, de legalábbis külső nézőpontot kapnunk.

A tolkieni varázslatot, biztos láttad a szóban forgó témában, elvesztettük egy kis időre csak, remélem. A 2005-ös LEP-en a Marczibányi Téri Művelődési Házban kisebb tereink voltak, és azt sem sikerült igazán hangulatosra elkészíteni. Nagyon fontos dolgot írsz, és propagálni fogom a megfelelő helyeken.

A színielőadásokról tartottunk kora tavasszal egy helyzetelemző beszélgetést, a topikban olvasható kivonatosan. Nagyon remélem, hogy előkelő helyen szerepel benne a díszlet-jelmez kérdés. Ha nem, az az én hibám.

Az információk nagyjából úgy áramlanak a berkeinkben, mint a kátrány, vagy a virágméz. Ez a legnagyobb gondunk, de ezen a fronton folyik a reform.

Az minden rendezvényünknél gond, hogy nem tudatosul az amúgy lelkes és szorgos segítőkben, de volt, hogy főbb szervezőben sem, az, hogy kiknek, miért, hogyan csináljuk azt, amit csinálunk. Az idei nyári táborunk előtt a leendő táborszervezők képzését, előbbi dolgok kifejtését, átbeszélését megoldottuk, gördülékenyen is ment az együtt végzett munka, sikeres tábor volt.

A kooperációnak időegyeztetési problémái vannak. Ez azonban nem teszi taccsra ezt a munkamódszert. Hihetetlen jó lenne, ha keresnék egymást a különböző területek mesterei, hogy valami nagyot alkossanak.

Az információáramlás és a színielőadások, no meg a varázs tekintetében a mondanivalód lényege szerintem nem az újdonság, hanem az, hogy nem a bejáratott sémák szerint vezetted fel őket, nem az olykor lényeget elbújtató vagy elsöprő érzelmi töltettel, hanem világos kézrátétellel.

Úgy gondolom, hogy ha már felmértük, hogy milyen típusú mozdulatokat tudunk kivitelezni, ha megterveztünk minden mozzanatot, akkor ki kell adni az impulzust, hogy lendüljön a láb. Műszaki beállítottsággal rendelkezőknek: most épp feltöltjük a kondenzátort a feszültségekkel, de aztán marhára ki kéne sütni, hogy világítson az a lámpás.
Ez a legnehezebb, az első lépés. Nekem is szükségem van akaraterő-fejlesztésre.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hete #300425 Írta: Yaven
Yaven válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Hello
Uhm először is el kell mondanom, hogy nem vagyok tag (nem mintha ez olyan nagy titok lenne:)), s azt irom, amit én az alatt a 2 év alatt, mióta ezt az oldalt látogatom tapasztaltam. Nem mintha olyan aktiv lennék, sikerült is ott lennem kemény 2 programon, de vannak olyan dolgok, amik változtatásán szerintem el kéne gondolkodnotok, mert ilyenek miatt toporogtok egy helyben. (Már bocs a fogalmazásért :roll: )
Tehát az első nekem szembeötlő dolog (ami az én szerény kis véleményem, szal azért ne támadjatok le), hogy az egész társulat valahogy olyan igazi amatőr. És ez fura. Mert ha szétbonjuk a csoportokat, akkor azt kell tapasztalni, hogy mindenki fantasztikusakat alkot, vannak itt szuper szervezők, nagyon tehetséges képző- iparművészek, jó költőpalánták, szorgalmas segitők, érdekes előadók, meg minden ami kell, de valahogy mégsem az igazi az egész egyben. Vegyük például a Tolkien Születésnapot........meg tudtátok szervezni, hogy a Millenárisban legyen, jó programok is voltak, sok ember eljött, de mégsem volt olyan igazi jól szervezett "ünnepély", mint ami lehetett volna.
Szerintem az volt a baj, hogy nem tudtátok elvarázsolni az embereket....mert vegyük Tolkient.....tájleirások, stb. nélkül sokkal kevésbé lenne élvezetes bármelyik regénye. Szerintem ez minden ember igénye, hogy találjon valamiben egy tökéletes, idillikus világot, amiben megnyugodhat a lelke, amihez tudja viszonyitani a földi életet, hogy ennek milyennek is kéne lennie. Persze evvel megint lehet vitatkozni, de azért szerintem mindenki abban egyetért velem, hogy a Tolkien-könyvek alapját nem csak a filozófiája, hanem a látványleirása (csúnya szóval:) is adja. Márpedig a születésnapi rendezvényen ez úgy volt hanyagolva, hogy csak nehezen lehetne jobban.....
No, akkor most a negativumokon túllépve jöjjenek az ajánlásaim/ötleteim a programok "megszépitésére":D Vegyük mondjuk a felolvasást. Szerintem sokat jelentene, ha az ismert/kevésbé, vagy egyáltalán nem ismert szövegeket nem egy 100%-osan 21. sz-i környezetben olvasnátok, nahem mondjuk csinálnátok vmi sötét "sátorfélét", amiben sokkal jobban ki lehetne kapcsolódni az embernek, arról már nem is szólva, hogy egy kis munkabefektettéssel, néhány illatos növénnyel, halk témához illő muzsikával, esetleg képvetitéssel úgy el tudnátok varázsolni az embereket, hogy az szinte misztikus lenne:). No de komolyra forditva a szót szerintem ilyenekkel biztos sikert aratnátok. (Arról már nem is beszélve, hogy nagyon szivesen ajánlkozom mind zene keresésére, mind képek készitésére, vagy akár ilyen fűszernövények kiválogatására is-bár szerintem nálam biztosan van legalább egy tucat jobb orrú ember erre a feladatra:))
Aztán vehetjük a szini előadásokat is......jó-jó, de olyan snassz.....nincs semmi háttér, sem diszlet, a jelmezek is olyan felejthetőek........pedig van itt ember bőven, aki olyan háttért, meg diszletet csinálna, hogy a GYU film készitői is megirigyelnék.... :) De komolyan. Aztán itt megint mondhatnám a hangulat kiegészitő elemeket (zene, egyéb hanghatások, fények, stb.)....amik abszolút hiányoznak. (és megint emlithetem magam, aki szivesen segitenék, főleg zenében, meg ruhaigazitásban, bár előtte nagyon szivesen venném, ha vki elmagyarázná, hogy hogy is kell a cérnát alul befűzni a varrógépemen-a nagymamámtól örököltem és használati utasitást azt sajna nem kaptam... :D DD)
Na visszakanyarodva a témához szerintem a tudományos népismertetőket is fel lehetne dobni, ha lennének benne mondjuk képek, vagy tárgyak....bár ez tudom, hogy eléggé nagy munka és nem megy egyik napról a másikra.
És akkor azt hiszem már kapcsolódunk is az én 2.-nak megitélt hibámhoz. Nincs a csoportok között közreműködés. Pedig a másik nélkül meg vagytok mindannyian lőve. A tolkieni-világ összetett (bár ezt szerintem felesleges itt magyaráznom), nincs meg mondjuk a tünde mondat himzés a tünde nyelvészek nélkül:).
Aztán szerintem a harmadik "amatőrségi" hiba az, hogy nem vagytok pontosak és jól informálóak. Sokszor késnek a programok, a hirdetések félreérthetőek. Nekem nagyon tetszett a Tolkien Születésnapon, amikor vki kihirdette, hogy milyen program jön. Szerintem ezt nyugodtan bármikor alkalmazhatnátok, nagyon poén:)
Aztán a negyedik hiba a rossz térkihasználás. Csomó +hely van az egyik helyen, a másikon meg tömörülnek.
És végül az ötödik általam hibának vélt dolog a társaság zárkózottsága és baráti társaság jellege. Utóbbi magában nem is volna gond, de mikor egy rendezvényen többet hallani a rendezőktől a "Szia, hogy vagy? Mit csináltál tegnap este?"-t (egymás között), mint hogy "Miben segithetek?" (a látogatóknak), akkor ott vmi gond van, bár persze az előbbiből is kell sok, hogy az ember jól érezze magát, meg hogy legyen kedve visszatérni, de azért az arányok fontosak.

Hát ezek voltak az én észrevételeim dióhéjban, vagy inkább kevésbé dióhéjban, remélem senkit nem fárasztottam halálra... :D
Ami azt illeti, volnának még direkt ötleteim a rendezvényfeladatokra, amiket igény esetén szivesen meg is osztok. És persze nagyon szivesen részt is vállalnék a munkából (mert nem vagyok az a "fogjuk meg és vigyétek emberke":). Mit tudnék vállalni?: Fényképek készitését, egyéb ismeretterjesztő anyagokat (csak ha muszáj), zenék keresését, redezést, kisebb tárgyak készitését, és sok-sok ötlet kiagyalását, és azok megtervezését odáig, hogy csak meg kelljen venni az anyagokat, hogy egy kézügyességgel rendelkező ember megalkothassa a "művet":)

Akkor azt hiszem most mondandóm végére is értem, mindenkinek köszönöm a türelmet a végigolvasáshoz, és várom a véleményeiteket az "ajánlataimról". A lényeg az, hogy ne sértésnek vegyétek amit mondtam, hanem épitő kritikának. :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hete #300306 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
És mi a következő lépés..? 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.231 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére