Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Több
16 éve 9 hónapja #336123 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Remélem még nem késő: hozzon mindenki magával egy műanyag tányért és kanalat a bográcsozáshoz!

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336035 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Sziasztok!

Végre megint jut időm írni is ide. Kezd összeállni a csapatnévsor, Eldert köszöntjük sorainkban, és ha minden igaz akkor egy további, Kiss Gergő nevű csapattársunk is lesz.

Köszönet Tündének, a legjobbkor járt itt. Igen, megvették a köpenynekvalót, állítólag szépen néz ki.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335883 Írta: Sirgon Esgalnor
Kössz! :)

Ki Cucujézet?! Zuhog és villámlik... :twisted:
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335833 Írta: Eglarcarien
Gratulálunk. :)

Egyéb ügyek:

1) sajna nem találtam kartont, de látom, ez nem gond, mert Tünde vesz :) )

2) alkottam egy-két dolgot

- pl. Sil-féle insignia filcrátétként applikálva (a közepét sajnos elcsesztem, de tudjátok be annak, h prototípus :D

kep.tar.hu/eglar/50490969/31126033#2

- valami kezdetleges köpenycsat-féleség [size=9:1dfu22nx]((folyami rákot ábrázol egyébként, egy nyakláncom lenyomatából, elvégre folyami telerek volnánk, a keretjáték szt legalábbis)[/size], anyag: ezüst akrilfestékkel színezett modellgyurma [size=9:1dfu22nx](olyan, mint az agyag, csak alig van súlya)[/size]

kep.tar.hu/eglar/50490969/31126032#2

(a képek úgy készültek, h betettem a cuccokat a scannerbe, mert lusta voltam fényképezgetni, azért ilyen vacak a kép :oops: )

Sirgon: kagylók rúlz :)

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335716 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Hy. A nevem Kozár Benjámin. Nem sokat vok fönn a fórumon és csak most tudtam meg, hogy csapatnak már van fóruma.
Amúgy bemutatkozásom elmaradt. :oops:
NÉV.: KOZÁR BENJÁMIN
KOR.:15
A TLV SZUPERDÖNTŐJÉNEK A NYERTESE.
NA CSÁ MENNEM KELL.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335669 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Hű, tök jó, én úgyse valószínű, hogy el tudtam volna szabadulni melóból, amikor még nyitva vannak a boltok. Nálunk ilyenkor van a legnagyobb bolondokháza: negyedéves zárás + búzafelvásárlás + szabadságolások...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335667 Írta: eper
eper válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!De jó, az tök jól fog kinézni!!!!MÉg 5 nap a táborig :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D!!!!!

MAKE LOVE NOT WAR!
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335659 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Cueddo írta:

Sil írta: Népek, jövő héten tábor, szóval:
- Köpeny anyagról van már valami infó? Finanszírozás, illetve hogy pontosan milyen színű is lesz? Varrógépet tud valaki kezelni a csapatban?
- Akkor hányan is szeretnénk csapatpólót, legyen-e, és ha igen, milyen színű (sötétkék/világoskék/szürkéskék/türkiz/szürke stb, bár ez függ a köpeny színétől is)?
- A festéshez, sablonnak kéne majd vékony karton. Karton. Vékony, nem olyan vastag vághatatlan, mint amit tavaly vettek a szervezők. Meg színkeveréshez sem árt, de ahhoz jó a maradék. Illetve csomagolópapír is jó lenne alátétnek ill. gondolom szabásmintához (ha kell) pluszban, az is kevésnek szokott bizonyulni.
- Milyen festékeket, egyéb cuccokat kapunk?
- Ki milyen kreatív anyagokat tud hozni, és mire van még szükségünk? (Festék, ecset, fonal, gyöngy, stb...)
- Lesz-e csapatelőadás, kell-e majd díszletet csinálnunk?



sztem egyikünk vegye kézbe a köpeny-ügyet, és vegye meg az anyagot mindannyiunknak, aztán majd a táborban tudnánk rendezni a pénzügyeket - mert akárhogy is, mostmár csak 5 napunk van, és kár lenne szervezési nehézségek miatt elesni a köpenytől :roll:

Sil, elvállalnád ezt, hogy keresel és veszel szép sötétkék, köpenynek való anyagot?

Sirgon ötletét NAGYON támogatom, stílusos és jó lesz! ;)


hú de jó, hogy benéztem :lol:
meg van véve a köpenyanyag, nehogy megvegyétek
felírtátok megrendelésbe
gyönyörű sötétkék selyemszerű

lesz a csapatcuccban karton és csomagolópapír is
és kértetek sok textilfestéket is , ezüstöt, azt is megveszem

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335652 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Sil írta: Népek, jövő héten tábor, szóval:
- Köpeny anyagról van már valami infó? Finanszírozás, illetve hogy pontosan milyen színű is lesz? Varrógépet tud valaki kezelni a csapatban?
- Akkor hányan is szeretnénk csapatpólót, legyen-e, és ha igen, milyen színű (sötétkék/világoskék/szürkéskék/türkiz/szürke stb, bár ez függ a köpeny színétől is)?
- A festéshez, sablonnak kéne majd vékony karton. Karton. Vékony, nem olyan vastag vághatatlan, mint amit tavaly vettek a szervezők. Meg színkeveréshez sem árt, de ahhoz jó a maradék. Illetve csomagolópapír is jó lenne alátétnek ill. gondolom szabásmintához (ha kell) pluszban, az is kevésnek szokott bizonyulni.
- Milyen festékeket, egyéb cuccokat kapunk?
- Ki milyen kreatív anyagokat tud hozni, és mire van még szükségünk? (Festék, ecset, fonal, gyöngy, stb...)
- Lesz-e csapatelőadás, kell-e majd díszletet csinálnunk?



sztem egyikünk vegye kézbe a köpeny-ügyet, és vegye meg az anyagot mindannyiunknak, aztán majd a táborban tudnánk rendezni a pénzügyeket - mert akárhogy is, mostmár csak 5 napunk van, és kár lenne szervezési nehézségek miatt elesni a köpenytől :roll:

Sil, elvállalnád ezt, hogy keresel és veszel szép sötétkék, köpenynek való anyagot?

Sirgon ötletét NAGYON támogatom, stílusos és jó lesz! ;)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335538 Írta: Sirgon Esgalnor
A nagy közös pesti vonat-elfoglaláshoz csatlakozom szokás szerint. Hozok egy ecsetet, és végül megvettem egy kreatív boltban két kifúrt kagylók és csigák csomagot meg némi kék és barna fonalat. Hátha megtetszik a csapatnak, és készítünk egyéni, de mégis csapat jellegzetes díszt, amit állandóan tudnánk hordani. Akár gyöngyöt is fűzhetünk mellé, ha olyan a gyöngy. Kék poló Ok.
A táborban valami árnyékos csapathelyet kéne találni asztallal, legalábbis ez tavaly fontosnak bizonyult. Szerencsére a ping-pong asztaloknál, ahol dolgoztunk, végül lett egy árnyékadó sátor pavilonunk, de így is tologatni kellett a nap állása szerint, és nagyon-nagyon meleg volt. Ennél melegebbje szerintem csak a hobbitoknak lehetett.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335510 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
sziasztok, csapattagok. csaba, én biztos h egyedien érkezek, nem vonattal. majd a táborban találkozunk. más: előre szólok, nekem vasárnap helyett pénteken haza kell mennem, anyának marhanagy szülinapi partyja lesz 7végén, arról nem illene ellógnom. és nem is akarok, barátnőimmel már 1/2 órás műsorunk van.
én az eglar-féle első címerre szavaznék személy szerint, de a többieké is nagyon jó, nehéz választani a sok szép közül...ecsetet tudok hozni, van pár vékonyam, gyöngy is van ha kell.pólóra meg vmit kitalálok.
namarie mindenkinek
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335357 Írta: Eglarcarien
a ki-mit-hoz -hoz még: nem igazán tudok mit közre bocsátani, hacsaknem két ecsetet, ezek közül az egyik viszont hipervékony. :) Meg egy csomag kék flittert, ami ruhadíszként bevethető.

+ valami kevés sablonnak való karton lehet, h lesz. (kb. 1 sablonra elég) Körülnézek, mi maradt.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335341 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Anyagunk a következő szerint lesz:
:arrow: Kapunk 5000 Ft értékben egységcsomagot, aminek tartalma:
- kb 5 méter anyag
- karton
- szalagok
- textilfesték csapatszínekkel (többi használható raktári)
- krepp paír
- fonalak
- gyöngy
:arrow: Kapunk egy szintén 5000 Ft értékű, saját igény szerint elkölthető keretet.
:arrow: Pajzs, csapatkendő alapból jár mindenkinek, a fentieken kívül.
:arrow: Az MTT raktári cuccai is szabadon használhatók (ecsetek, ragasztók, mindenféle tartós toszok)

Tünde pénteken megy vásárolni, addig biztosan nem tudjuk a konkrét színt.

A szabad keretből kell megvenni a köpeny anyagát, ez 10 emberre 20m-t jelent. Én ezt nem tudom megtenni (mert színtévesztő vagyok, rosszul járnátok ha rám maradna valamint nincs is most rá időm sajnos). Nem tudom hogy ez kijön-e a pénzből, és marad-e még utána valamennyi. Ha marad, akkor azt kell nagyon gyorsan elkölteni (pl karton, csomagolópapír). A vásárlás részleteit a hétvégén egyeztetem Tündével.

Varrógépet megtanulunk kezelni, ha még senki nem tud. Ezen a nyáron úgyis egy csomó dolgot akartam tanulni.

Csapatpóló szerintem legyen fakultatív, aki tud hozzonvalamilyen kék pólót és fesse meg. Én valószínű hozok. (2004-ben a Beor, 2006-ban a Törp csapatnak elég heterogén színű pólója volt, és mégis jól nézett ki együtt. Talán ne legyen nagyon extra türkizkék.)

A korábban megszokott csapatelőadás formája most kötetlenebb, úgynevezett performance-ot kell csinálni, tehát díszletekben szabadabbak vagyunk.

Új csapattagról nem tudok. (Remélem nem is leszünk többen, jó kis csapat ez így pont.)

:!: Még egyszer felteszem a kérdést, mivel semmi jelzés nem érkezett: ki az aki nem pestről jön a pénteki nagy tömeggel? Autóval / más vonattal / ezzel a vonattal de máshol száll föl / stb? Aki nem szól azt a vonattal várjuk, különben elveszettnek lesz nyilvánítva ;]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334892 Írta: Ille Lórien
Szerintem ecsetet hozzon, aki tud, mert abból tavaly is mindig hiány volt, főleg a vékonyakból. Egy kreatív boltban kerestem is, de csak vastagabbak voltak, de még körülnézek máshol is.
Én szeretnék csapatpólót is, de tényleg jó lenne hozzá tudni a köpeny színét. Nem lehetne betenni róla egy színmintát (képet), ha már megvan? Meg kendőről is szó volt. Az ugyanabból az anyagból lesz, mint a köpeny?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334852 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Népek, jövő héten tábor, szóval:
- Köpeny anyagról van már valami infó? Finanszírozás, illetve hogy pontosan milyen színű is lesz? Varrógépet tud valaki kezelni a csapatban?
- Akkor hányan is szeretnénk csapatpólót, legyen-e, és ha igen, milyen színű (sötétkék/világoskék/szürkéskék/türkiz/szürke stb, bár ez függ a köpeny színétől is)?
- A festéshez, sablonnak kéne majd vékony karton. Karton. Vékony, nem olyan vastag vághatatlan, mint amit tavaly vettek a szervezők. Meg színkeveréshez sem árt, de ahhoz jó a maradék. Illetve csomagolópapír is jó lenne alátétnek ill. gondolom szabásmintához (ha kell) pluszban, az is kevésnek szokott bizonyulni.
- Milyen festékeket, egyéb cuccokat kapunk?
- Ki milyen kreatív anyagokat tud hozni, és mire van még szükségünk? (Festék, ecset, fonal, gyöngy, stb...)
- Lesz-e csapatelőadás, kell-e majd díszletet csinálnunk?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334549 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Mi lett azokkal az emberkékkel, akik még nem voltak beosztva csapathoz? Úgy látom, nem sikerült őket megszerezni... Viszont elvileg a TLV-n is lehetett tábori részvételt nyerni, közülük nem lehetne, hogy hozzánk is kerüljenek?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334046 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Eglarcarien írta: Mi lenne, ha volnánk olyan aljasok, hogy nem csak a zászlón használnánk insigniát, hanem a köpenyen is? :)

Lehet végülis bármin, tulképp nincs megkötve. Akár pajzson is, bár azt nem tudom, milyen alakú lesz, amit a táborban lehet csinálni. (A filmesek eredetileg arra tervezték, hogy a páncél mellrészén legyen, aztán végül felhasználták a zászlókhoz is.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334040 Írta: Eglarcarien
Mi lenne, ha volnánk olyan aljasok, hogy nem csak a zászlón használnánk insigniát, hanem a köpenyen is? :)

Egyébként én is gondoltam, h csinálok a sajátomból insignia-változatot, de nem volt rá időm. Majd...

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334028 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Eglarcarien írta: Nekem színben az első tetszik jobban (meg egyszerűbb is), de a második hitelesebbnek látszik. :) Szóval második.

Ha megnézed, ez az, amit az insigniáról mondtam. Második (insignia) = az első címer + címer elforgatva 45 fokkal, az egész köré egy kör. És a minta módosítva kicsit, hogy kitöltse.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #334009 Írta: Eglarcarien
Nekem színben az első tetszik jobban (meg egyszerűbb is), de a második hitelesebbnek látszik. :) Szóval második.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333902 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

sebcsaba írta: A tiédnél nem üres a széle? ;]]]
A második nagyon jól néz ki, többiek véleménye?

Nem üres, a sötétkék rész csak háttér, hogy hogy nézne ki pl pólón. A címer széléig kinyúlik a minta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333891 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Sil írta: Tök jó, de a széle kicsit üres. A négyzet az alap, nem a kör. Egyébként sablonnal nem olyan nehéz megrajzolni. :wink:

Én is rajzolgattam kicsit:
címer:
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/cimer1.png
"insignia":
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/cimer2.png

A tiédnél nem üres a széle? ;]]]
A második nagyon jól néz ki, többiek véleménye?

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333791 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

sebcsaba írta: Például sikerült egy ilyen , Eglar mintáját alapul véve. Kicsit több hangsúlyt tettem a szimmetrikus szimbólumokra, bár lehet hogy ezt nehezebb megrajzolni (pláne textilre).

Tök jó, de a széle kicsit üres. A négyzet az alap, nem a kör. Egyébként sablonnal nem olyan nehéz megrajzolni. :wink:

Én is rajzolgattam kicsit:
címer:
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/cimer1.png
"insignia":
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/cimer2.png

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333759 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
Például sikerült egy ilyen , Eglar mintáját alapul véve. Kicsit több hangsúlyt tettem a szimmetrikus szimbólumokra, bár lehet hogy ezt nehezebb megrajzolni (pláne textilre).

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333714 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek
No akkor hogy ne üljünk itt ölbe tett kézzel:
:arrow: Csapatszín már eldőlt, kék-ezüst, szerintem tök jól fog kinézni, a zöldet meg majd adja hozzá a természet. Maximum a köpennyel néhányszor végiggurulunk a réten és akkor meglesz a zöld alapszín.
:arrow: Köpenyre anyag megrendelve (visszajelzést még nem kaptam), viszont az, hogy pénzügyileg hogyan lesz (mi fizetjük vagy az mtt) azt a költésvetés után tudjuk, hogy marad-e pénz ilyenekre. (Egy köpenyre való anyag azért nem kerül sokba...)
:arrow: Örülök hogy aktivizálták magukat néhányan címerrajzolásban, ha van további terv hadd lássuk azt is! (Bár erre azért marad időnk a táborban is, szóval nem késünk el vele ha csak ott dől el véglegesen) Nekem az Eglar-féle első és második tetszik, pláne a hullámos motívummal ami jó szimbólum a pataknak, (talán jobb mint a hajó), de még lehet hogy én is próbálok valamit rajzolni :roll:
:arrow: Karkötő nagyon jó ötlet, bár a gyöngy változatot a valóban nem favorizálnám, de ilyen mintát lehet csomózni is. Csomózást megtanulni nem nehéz, én négy éve minden táborban meg akarom.... Esetleg lányoknak gyöngy, fiúknak csomózott?
:arrow: Örülök hogy mindenki él és megfordult errefelé, remélem ez még a tábor után is így lesz. E célból viszont jó volna, ha tudnám: ki az, aki nem a péntek reggeli nagy tömeggel jön pestről? (Eper, Idril: ti Miskolcon csatlakoznátok hozzánk?) Aki külön / máshonnan / máshogyan jön, írjon privit, hogy tudjam kire kell mikor kell számítani! (Esetleg egy telefonszámot is mellékelhet.)
:arrow: Ha van valakinek ilyesmihez affinitása: ki lehet találni, hogy a családunk (a.k.a. csapatunk) honnan származik, kis családtörténetet, családfát... Sil már rég megkezdte a dolgot, lehet róla példát venni!

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #333198 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
dolgozom...dolgozom... de az a hülye hattyú nem akar sikerülni!!! asszem eltart még egy darabig, mire az én címerváltozatom közönség elé kerülhet... bocs.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332419 Írta: Eglarcarien
Nem igazán, mert a kolis internetnél a letöltés sebessége 3 byte ( nem vicc!) / perc, és a tűzfal gyakorlatilag alig szokott átengedni bármit is, ami msn-en jön. :( A yahoo-s címem sztem viszont elbírja: eglar1820 "kukac" yahoo.co.uk
és köszi :)

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332398 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Luinenelle - Kékpatak csapat - Előkészületek

Eglarcarien írta: Sil, jól emlékszem, h neked van díszkiadásos filmzene összesed? Akkor azt is hozz, légysziiii. :) ) Vagy legalább dobd át e-mailben a tünde szürkeréves- vonulós ének cd-s változatát. :szépennéz:

Van, az első részhez, és viszem, persze. A másodikhoz csak mp3-ban egyelőre, mert még mindig nagyon drága.
Átküldhetem, az a szám 3,35MB mp3-ban, de tudsz ekkora fájlt fogadni? Lehet, hogy MSN-en jobb lenne.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332380 Írta: Eglarcarien
Ráérünk, nem? ;)

Sil, jól emlékszem, h neked van díszkiadásos filmzene összesed? Akkor azt is hozz, légysziiii. :) ) Vagy legalább dobd át e-mailben a tünde szürkeréves- vonulós ének cd-s változatát. :szépennéz:

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332326 Írta: Ille Lórien
Én is tervezek címert, csak ceruzával rajzolom, és elég lassan haladok vele.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére