Klángyűlés

Több
15 éve 8 hónapja #365133 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Én szavaznék bármelyik salátára. Bár úgyis le leszek szavazva. Magánügy, de így se tudom, hogy fogok egész táborban 40 fokban nehéz, zsíros vacakokat enni, örülnék, ha legalább egy nap nem kéne.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365121 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Mivel Vezetőnk, Celebrom ma éjfélig adott a kajajelölésre határidőt, végigolvastam a topikot, és kigyűjtöttem az eddig (komolynak tűnő szándékkal) felvetett kajákat. Mindenki, akinek van további ötlete, írja meg izibe, mert különben lemarad a jelölésről, és izé.
Eddig ezek vannak:
  • Cézársalátához hasonló sali
  • saslik
  • túrógombóc
  • sali (a Cézár-salátához kevésbé hasonló)
  • Hideg gyümölcsleves bográcsban
  • paprikáskrumpli
  • gulyás
  • lecsó
  • Ulmó- és Dorw-féle gombás-tojásos-fóliás husimix héjában főtt sült krumplival
(Ha engem kérdeztek: a sorrend jó ;) )

Megjegyzem, hogy a salira igazából egyetlen ellenérv volt csak, bár többünk részéről is: sok kell belőle. (Rayan némileg komplexebb ellenérvét is erre vezettem vissza...) Vagyis valójában senki nem szólt ellene, csak a mennyiségi igényére utalt.

Jelöljetek, illetve majd szavazzatok, nem szeretnék cram-ot ebédelni... (A lembas még hagyján, ha van elég extra-csípős ketchup... Mellesleg marhára drukkolok, hogy a szavazás eredményét ne felejtsük el, mire aktuálissá válik a főzőcske... vagy mi... )
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364973 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Klángyűlés
dorw a következőt mesélte, mint könnyen elkészíthető kaja:

Hús (bármilyen, csont nélküli, pl csirke, pulyka) csíkokra vágva, gomba hozzáadva ízlés szerinti mennyiségben, hozzá petrezselyemzöldje, 2-3 gerezd fokhagyma összetörve, só, bors, (némi fehérbor opcionálisan), egy-két tojás ráütve. Összedolgozni az egészet, levajazott alufóliára rápakolni adagonként, becsomagolni a fóliába, hogy ne folyjon ki a cucc, plusz 2-3 réteg alufóliába becsomagolni, és parázsra vagy rácsra rátenni. Egy adag kb 30 perc alatt megsül. Mellé lehet héjában sült krumpli.

Egy emberre kb 15-20 deka hús kell. Gomba kb ugyanannyi.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364944 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Csináljunk lecsót. Azt viszonylag egyszerűen lehet húsos és húsmentes változatra mutálni, és annál a legbiztosabb, hogy lesz olyan, akinek nem ízlik, annyiféle változata van szokásban. (Nehogy már ezt a lehetőséget ne biztosítsuk...) És az, hogy mennyire hízlal, a hozzá elfogyasztott kenyér mennyiségével szabályozható, tehát a diétázók és a kalória-fanok számára is hangolható. Let's chow!
A lecsó ráadásul alap lehet mindenféle sült állati részekhez is, tehát esetlegesen grillezhetünk mellé valami finomat. A magam részéről híva vagyok az ilyennek, hogy csak úgy flekken!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364862 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Jelölés!!!!!!!!Mit együnk????

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364732 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Gandalf: köszi, a phpBB-t ismerem, üzemeltetek kettőt magam is, de a jogosultságokat ti osztottátok ki, arra nem látok rá :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364730 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Meglesz, de csak a kaja ügyben, a szín dolgot már elintéztem.
Akkor kihirdetem, hogy ezennel lehet kajára javaslatokat tenni egészen vasárnap éjfélig, cél: finom, könnyen elkészíthető, laktató, szabadtéren elkészíthető étel, ami kb 5000-6000 Ft-ból kihozható 12 fő részére.
Hajrá! a szavazás kedd éjfélig tart majd, mert utánna az eszközök beszerzését intézzük.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364726 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Klángyűlés
off: Celebrom tud szavazást csinálni ide is akár: az első hozzászólását kell átírnia. Vagy, csinál új topicot, amely eleve szavazás
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364724 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Celebrom: nem tudnál két szavazást készíteni? Szerintem egyszerűbb lenne úgy eldönteni a színeket és a kajákat is. Nagyjából azért már körvonalazódik, hogy mik jöhetnek szóba. Még lehetne egy jelölési fordulót lezargatni mondjuk kedd éjfélig, és onnan már csak a jelölt cuccokból szavazni.
Ha neked nincs jogosultságod szavazást csinálni a fórumon, akkor még mindig megkérhetjük Ulmót, hisz ő nem csak a vizeknek parancsol, de a fórumnak is :) És az idő egyre szorítósabb, viszont a vázolt időrendben még össze tudunk hozni valamit.
(Egy pillanatra megijedtem az előző hozzászólásod elejét látva, hogy most már a bogrács is elvetve, és vokban fogunk főzőcskézni. Bár az sem rossz...)

Drizzt: pedig a lila jól menne a szemed színéhez ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364654 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Nyo akkor vok. Nem , nem tudunk semmit, nem tudhatunk és sokminden még egy pár napig bíztos nem fog kiderülni, uhogy a szín baromira nem függ az identitástól, kinek mi tetszik.. Én is a zöld-lilát támogatom.
Nane, azért ne klikkesedjünk, egyet eszünk és kész, akkor no sali, de akkor mondjátok mi legyen, mert tényleg össze kell szedni hozzá a cuccot és elintézni a lekerülését táborba. Tényleg, megy valaki kocsival a csapatból táborba, az ő segítségét szívesen vesszük. Akkor legyen tartalmas kaja, de mi?Mi is főzzünk paprikáskrumplit, vagy gulyást???Vagy süssünk aluba. Mondjuk van még ötletem:
Mi szoktunk ilyen tárcsán husit sütni (csak akkor sok kell), ami naon fini, főleg ha még pácoljuk is és mellé kenyér plusz (uborka, hagyma, paradicsom) saláta, de mondjátok mit szeretnétek!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364623 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Zöld-lila szín? Extrém. Tetszik.

Kajaügyben SötétÚrral értek egyet. Jöhet a saláta, de akkor legyen belőle k****sok! Amúgy a túrógombócot bográcsban megfőzni nagyon elvetemült ötlet?

Viszont ha mégis bográcsolni akarunk, akkor valakinek kell hozni bográcsot. Én szerezni tudok, de lecipelni nem. Ha kell akkor még a hétvégén jelezzetek, hogy Budapestre elhozzam és jövő héten odaadjam valakinek.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364602 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Nem táborkaja? O_o Hát, attól függ, melyik táborra gondolsz? ;) Mi azt főztünk. Meg bográcsban somlóit :D Merazjó. Hátőő, a de a hússal tüzdelt saláta kicsit komplexebb kaja. Mondjuk hogy naaaagy adag kell belőle, az tény.

Akor msot lila, ződ, arany, mi?

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364554 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Na...
Megkésve bár, de írok én is.
A kajával kapcsolatban csak annyit, hogy én a salátát valamihez eszem :P . Persze ha nem baj, hogy egy óra múlva megint éhes vagyok, akkor előfordul,h csak salátát...nade itt ez nem játszik. HA tényleg a salátánál maradtok, akkor én alapítok egy renegát (ugye ilyen névvel ez nem is nagy meglepetés) csoportot. Azok jöjjenek, akik normális, táborban is könnyen előállítható, laktató ételt szeretnének enni. HA lehet arányosan kérünk a pénzkeretből attól függően,h hányan vagyunk. Ha nem saláta lesz a kaja, akkor ez tárgytalan.
A színekkel kapcsolatban: nem veszek fel lilát.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364551 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Vagy esetleg érdemes lenne akkor nevet választanunk, amikor megtudunk valamit a származásunkról, hm? Biztos fognak első este is csöpögtetni némi infót. Vagy ezzel már elkéstem?

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364546 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Fekete-zöld vagy ezüst-zöld. Legalább valami poént kihozhatnánk a csapatból, vagy vehetnénk mardekárosra a figurát. Mondjuk ezzel a névvel nehéz lesz. Szóval csak annyit szerettem volna mondani, hogy esetleg igazítsuk össze a szezont a fazonnal. Csapatidentitás tekintében vmi javaslat, Celebrom? :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364359 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Turbógombóc, hmmm... az olyan diétáshobbit-kaja szerintem. De azért jöhetne, kedvelem, ha jó; csak valahogy nekem nem sugall tábor-feelinget. (Ha már itt tartunk, nagyon szeretem a töltött paprikát és a carpaccio-t is, de azok sem táborkaják sztm, azért nem is javasoltam őket...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364349 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Ez jóó, kavinton-tábor.Hát még változtathatunk a menün, de a többségnek tetszik és legalább nem kell a bográccsal és az álvánnyal bajlódni.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364343 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Mi az a "lila"? Mintha már hallottam volna ezt a szót, de nem emlékszem...

Ha az emlegetett saláta lesz az ebéd, akkor ökörsütést kérek reggelire és vacsorára is... Én ilyesmiből kisebb vödörnyit szoktam enni, és utána egy órával a falat kaparom az éhségtől... A hűtőládáról meg olyasmit is mondott Dorw, hogy fagyival lesz bélelve... Bár nem emlékszem biztosan...

Magát a rendezvényt is átnevezhetnénk Cavinton-táborra ;) :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364340 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Akkor lila kendő szigorúan arannyal kevert neonbugyizöld tündemintákkal? 8)
Okés! Kompromisszumkész vagyok :P

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364314 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Klángyűlés

Celebrom írta: Botsi Lyona!


Na hát nem is tudom. Nem elég, hogy a történelmet, szokásokat, de még szegény gombócokat is elfelejtettétek! Borzalmas. Én mostantól csak duzzogni vagyok hajlandó. Vagy esetleg kendőt festeni. Talán.

*előre vigyorog, hogy mámegin könyékig maszatos lesz :D *

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364310 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Arra elég lesz, festék meg van.Botsi Lyona!Túrógombóc?Végülis ha belefér a költségvetésbe benne vagyok.Majd konzultálok Dorwwal.Akkor lila és kidekoráljuk, még pontosan utánnajárok, h mennyi az annyi, jó lenne ha azért több lenne, ha valaki mégis akar köpenyt.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364241 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Dorw szerint van kb 3*2 méter lila anyag a raktárban. Kendőre elég?

Rayan: érdekes lenne a csapatbugyi. Esetleg tanga? :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364231 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Lila-zöld jöhet. De ne köpeny szerintem. Inkább kendő. És a sali még mindig jó.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364229 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Ez az! Csapatbugyi!

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364196 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Na, szegény túrógombóc labdába se rúgott :( Kénytelen leszek itthon főzni magamnak :D

Lila-ződ? Húdeszép lesz! :D

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364190 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Klángyűlés
A lila-zöld jelezhetné azt, hogy valaki nagyon elagyabugyált minket :blackeye: :) Én erre szavaznék.

Ha bejön, amit dorw mondott, lesz egy kb 300 literes hűtőláda a táborban, abban elállnak a hozzávalók egy darabig.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364181 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Lila-zöld!


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364172 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Mondom, lesz anyagunk és festékünk több mint valsz és azon kívűl bárki amit akar kendő, poló , palást, bugyi stb.... :lol: .Előbb a színben (színkombinációban) egyezzünk meg. Lila eddig nem nagyon volt és a lila-zöld tényleg nem rossz, a zöld-fekete sem, uhogy javaslom, hogy ez a kettő között válogassunk. Fehér nemigazán lehetünk, mert azt már minimum egy csapat le stoppolta, ha nem kettő...Na???Mindenki konkrétumot mondjon mit szeretne és a többség dönt. :)
Sali: nyílván az elkészítésig hüttőben tárolva lesz a cucc, az elkészítés pedig max negyed óra, elmondom mi hogy szoktuk, ha tényleg tréé akkor csinálunk mást, még pár napig ötletelhetünk, tehát: saláta, uborka , hagyma, kukorica felaprítva, összekeverve, bele a fűszerezett sűlt csirkehusi darabok (mivel ezek darabok oan sok nem kellene), ezt tálalva leöntve salátaöntettel és reszelt sajttal. Van 5-6 ezer forint keretünk, de mondom ha valami más eszetekbe jut. Jah és aznap ez az ebéd, uhogy a csak gyümölcsleves legalábbis nekem egy bográcsnyi kellene hogy estig kibírjam.
Hajrá!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364144 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Hideg gyümölcslevest főzni bográcsban, no?

Én is a csaptfürdőruhát támogatnám leginkább, de legalábbis olyant ami nem nagyon melegít. Szóval inkább ne köpeny vagy pulóver legyen.

És ha már itt tartunk, színből is a világosabbat ajánlom. Pl sárga-fehér (nem, tiara és kulcsok nem kellenek bele)?

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364134 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Klángyűlés
Azt azért vegyétek figyelembe, hogy azon a napon, amikor a csapatok "főznek" majd, mi eszünk utoljára a saját kajánkból. Én is szeretem a salátát a nyári melegben, de az csak jégsalátával jó, ami meg nagyon húzós árban, meg a csirke is, na meg az sem biztos, hogy az a bazi sok zöldség befér a hűtőbe. Plusz mire elkészíted, felmelegszik, úgyhogy szerintem tré :) Ez az én véleményem nyilván.

Nanana, fehér szín nem? Fehér póló? Univerzális, ócsó, és lehet rá díszíteni mindent. (Egyébként a zöld-fekete kombi is szimpatikusnak hangzik). Az összes többi színet már agyoncsépelte minden csapat.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.223 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére