A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 8 hónapja #93423 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tényleg mindig suttog. Bár az eredetiben is, amikor csak werkfilmben mutatták, hogy beszél, és nem volt feliratozva, nem tudtam megérteni, hogy mi a fenét akar mondani.
De most legalább nem mondja azt, hogy "Frooodoooo" :twisted:


Amikor leszakad a zászló, azt sztem is gyönyörű! Alatta az a szép zene... :cry:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93420 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

varda írta: Kedvenc jelenetem, amikor Rohan zászlóját letépi a szél és az Aragorn lába elé hullik. Benne van Rohan hanyatlásának minden szomorúsága.


Ez nekem is nagyon tetszett! Olyan szép, és olyan szomorú :cry:

Liv beszédéről meg egyetértek. "Kisz pöfe" -ahogy emlegetni szoktam :wink: Meg Viggo nyilatkozataiból szinte semmit nem értettem (amikor angolul néztem persze) :roll:

("Apám, Gondor királya..........Gondornak nincs királya") azért még a leghülyébbeknek is fel kell hogy tűnjön...


Most, hogy mondod, tényleg! Bár nekem nem tűnt föl eddig (van mentségem: angolul szoktam nézni a FOTR-ot :wink: :D )

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93418 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem 1 a bajom Liv szinkronjával....miért suttog mindig??????? 8O :x :x :x

For your consideration(legjobb adaptált forgatókönyv) :arrow: www.bagendinn.com/images/fsfyc2.jpg

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93412 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem Liv szinkronja tök tündés (amúgy nem csipázom, hogy tele van a csajjal a film)! Igaz néhol furcsán hangsúlyoz, de olyan dallamosan beszél tündéül. :P
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93408 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
az én kedvenc jelenteim a Gollamos részek..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93406 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta:

Svindler írta: Viszont Christopher Lee-t nem lehet felul mulni semmilyen szinkronnal...

Igen,az ô és Liv szinkronja elég pocsék lett sztem.


Christopher Lee tényleg "szinkronizálhatatlan"( 8) :wink: ), de ami Livet illeti...neki mindenképpen előnyösebb, ha szinkronizálják, mert olyan pösze, hogy az már fáj :x 8O :!:

Nekem a FotR szinkronjával nem volt olyan sok gondom(nem is tudok olyan jól angolul, hogy lehetne... :? :oops: ), de az a Boromiros mondat("Apám, Gondor királya..........Gondornak nincs királya") azért még a leghülyébbeknek is fel kell hogy tűnjön... :roll: :? :x

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93384 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Svindler írta: Ha a vargok kimaradnak, plusz Aragorn kiteroje, es az Arwenes jelenetek egy resze is ezaltal, akkor szerintem az elhanyagolt Fangorn jeleneteken lehetett volna dobni.


Igen, nekem is nagy fájdalmam, hogy Vasudvard lerombolása háttérbe szorul Helmmel szemben, valamint hiányzik a vonuló erdő is. Pedig azt az elemi erőt, amit az entek képviselnek, csak ezzel lehetett volna hitelesen érzékeltetni. :( Remélem a bővített DVD helyrerakja majd ezt.

Arwennel illetve a jeleneteivel különösebb problémám végülis nincs. Nagy része benne van a függelékben, ami meg nincs az is hihető szvsz. Végülis miért ne gondolhatna Aragorn Arwenre a háborúban. Persze ettől még Aragornnak nem kellett volna lezuhannia a varggal.

Azzal, hogy a filmen "szakítanak" Aragornnal, Aragorn és Éowyn kapcsolata is más fénybe kerül. Mert szvsz a könyvben is tetszik Éowyn Aragornnak, és csak Arwen miatt utasítja vissza. Ennél jobban Aragorn itt se "téved meg" szerintem.

Most, hogy újraolvastam a könyv első felét már úgy látom, hogy nincs sokkal több változtatás benne, mint az első részben, csak a FOTR "magasztosult fel" nagyon az első megnézése óta. Végülis azt már jóval többször láttam.

Kedvenc jelenetem, amikor Rohan zászlóját letépi a szél és az Aragorn lába elé hullik. Benne van Rohan hanyatlásának minden szomorúsága.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93381 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
igen, igen, láttam, hurrá, de azt hiszem túl sokat vártam a filmtől :crying:
a szereplőkwt, akiknek van topicjuk, ott, de aminem nincs, itt: 8)
naszal: a vargok: cöhh, höhh, jaj. farkasok, medvék, hijénák, vagy sakálok? vagy hibridek? az naggyon nem kellett /arról nem is beszélve, h Aragorn mű-halt , de azt a Vigg topicban/
a tündék: a sereg marha.marha.marha jó volt, még Haldírral is kicsit megbékültem, pedig semmi köze a könyvhöz. szóval, h olyan egyszerre és rendezetten mozogtak, szóval, az nagyon el völt találva. meg a ruhájuk is. fegyverük. szup! :up:
keleti-emberek-olifánt és Co.: nagyon jól néztek ki, szintén nagyon tetszett!! nagyon jó volt, ahogy meneteltek, meg h csak a szemük látszott ki, az is kihúzva, meg a négy agyaros elefánt, és h mennyi embert cipelt!! :itscool:
Faramir: asszem ezt nem is kell már mondanom, h katasztrófális voltm szörnyű, rettenet. a színész korrekt volt, semmi baj nem volt vele, csak a szereppel. hátkérem, mijaz, h a "A Gyűrűnek Gondorba kell mennie!!!" ?????? :bawling: kész. megcsömörlöttem. aki mellettem ült, nem olvasta a könyvet, és ezt susmorogta: "tisztára, mint Boromir" vagyvalami hasonlót. ez jött le!! pedig PONT H NEM ERRŐL SZÓL! jajjj nyugi, nyugi, csak ez nagyon kiakasztott. :rmad2: :down: :mad2: :evil: meg végig úgy viselkedtek Frodóval, és Samuval, mint foglyokkal. ez nem tudom, miért volt jó nekik. a végén meg az az Osgiliathos rész. minek??? :bawling:
Nazgúl: arról nem volt szó, h sárkényokon ülnek!!! :crap:
Lovasvég/Edoras/Rohan: a zenéje leírhatatlanul jó volt, és pont odaillett. Rohan jó lett. tetszett az is, ahogy azt a kisfiút, és a kislányt végig követték, ezzel mutatva, h mi történt az emberekkel. Éowyn is nagyon jó volt, de annak van topicja... ugye? :oops:
Helm/a csata: ez is nagyon nagyon jó volt, csak a fiúk aszongyák, kissé hihetetlen részek is voltak benne /fizikailag/ az orkok nis nagyon jók voltak, ahogy ütemesen verték a földet :)
mivoltmég??? Fangorn!: na, itt is egy kicsit csalódtam, h a tanácson úgy döntenek, h nem indulnak háboróba, és csak a legvégén határoznak úgy. :nono: maguk az enten nagyon tetszettek, csak nekem nem volt elég hangsúlyos. mondjuk nekem kedvenceim az entek, és Fangorn :oops:
jaj, még egy csomó mindeen van, Szarumántól-Gollaig, de mennem kell... majd valamikor folytatom...

n8n returns
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93380 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ezért rulz a felirat :wink:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93377 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem nem rossz az ő szinkronjuk se, csak Christopher Lee-nek utánozhatatlan hangja van, hogy úgy mondjam hatalma van a hangjának. És Szarumánnál ez ugyebár rendkívül fontos. :wink:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93375 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Svindler írta: Viszont Christopher Lee-t nem lehet felul mulni semmilyen szinkronnal...

Igen,az ô és Liv szinkronja elég pocsék lett sztem.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93372 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintel Gollam szinkronja nagyon jo. En megneztem angolul is, es nekem magyarul jobban tetszik.
A magyar verzioban sokkal karakteresebb, es a szinkron kicsit ra is jatszik szerintem arra, hogy Gollam szimpatikusabbnak tunik.
Az angolban egyedul a 'gollam-ozas' jobb :D
Theoden szinkronja is sokkal jobb szerintem mint az erdeti.
Viszont Christopher Lee-t nem lehet felul mulni semmilyen szinkronnal...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93370 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jóóóó napot!
noss én azon gondokodám amig a filmet néztem, hogy mért lett ilyen a szinkron.. tudom lejjeb már leirtak bajokat de nekem pl nagyon nem tetszett az ahogy a sthol hangsuolykat rakott a szavakra....
Meg még egy pááár forditási hiba.. nem tudom még nem láttam szinkron nélkül de szmeagol csak a vége felé kedzett igazán pösze leni!!
viszont ő a legzseinálisabb!!
jah és a melletem ülönek feltünt valami. Olyasmi volt mitha gollam és szmeagol beszélgestésénél (a végén) már nem ketten hanem hárman lennének...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #93368 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

varda írta: Így 3. megnézésre állt össze bennem különben a film és most már majdnem 100%-ban tetszik. Már csak a vargokkal nem tudok mit kezdeni. Az nem kellett volna szvsz.


Egyetertek varda. Bar en mast is kifogasolnek, de ez az a resz amit szerintem teljesen ki lehetett volna hagyni.
Ket es fel megnezes utan nekem is jobb velemenyem van mar mint elsore, de meg a 10-bol a 8-ast nalam alulrol surolja.
Ha a vargok kimaradnak, plusz Aragorn kiteroje, es az Arwenes jelenetek egy resze is ezaltal, akkor szerintem az elhanyagolt Fangorn jeleneteken lehetett volna dobni.
No de utolag hiaba sirankozok. Max remelhetem hogy a DVD bovebb lesz, es nem egy plusz vargok vs. rohirok jelenttel...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93359 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sorriso!

Nézz be a Középfölde/ Nyelvek és írások topikba!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93347 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ja, úgy emlékszem.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93345 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igazából csak említés szinten vannak benne. Most pontosan nem emlékszem, hogy hol, mert a hugom lenyúlta a 2.részt.
Persze nem így, hogy megtámadták a menetoszlopot, csak mint portyázó egységek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93343 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem azért, csak szvsz nem sikerültek jól. Különben hol voltak benne a TTT-ben. Csak mert most hétvégén olvastam újra a 3. könyvet és nem találkoztam velük. Lehet, hogy vaksi vagyok?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93342 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Pedig azok benne voltak a könyvben. Sőt már az 1. részben is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93339 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Így 3. megnézésre állt össze bennem különben a film és most már majdnem 100%-ban tetszik. Már csak a vargokkal nem tudok mit kezdeni. Az nem kellett volna szvsz.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93337 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Narie! Természetesen ezt is élvezem. :D :D Még nem láttam elégszer! Csak még nincs a kezemben a kalózcopy/biztonsági másolat. de addig még jó néhányszor moziban is megnézem.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93336 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

varda írta: Igen. Már alig várjuk. *sóhaj*

Naaa....Ne legyünk telhetetlenek!!!Most itt van nekünk a TTT,erre is egy évet vártunk!!!Tessék még ezt élvezni egy darabig :wink:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93335 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ajánlom mindenki figyelmébe, hogy a 3. rész alapján készült naptárban látható képen Aragorn már az Andrúillal látható (markolat alapján).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93331 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen. Már alig várjuk. *sóhaj*

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93330 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

shaira írta: Ennek a résznek lesz rendezo´´i változata?

Biztos!Abban lesz az entital,még több Frodó+Samu,állítólag az,amikor Arwen elviszi VZ-bôl a 2é tört kardot stb.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93328 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ennek a résznek lesz rendezői változata?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93325 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kár! Pedig már tavaly is úgy örültem :(

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93318 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

varda írta: Szerintem tavaly is lehagyta! Vagy rosszul emlékeznék? :confused2:

Nem,a HP nyert 5 milkával!!!!
Szerintem idén sokkal többet szed majd össze mint tavaly.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93309 Írta: SaHd
SaHd válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta: A TTT a mai napig 283,620,000 $-t keresett...
Nem semmi!


Az USA-ban.
Vilagszerte ~$403,000,000. Ha nyomon akarjatok kovetni a beveteleket a tobbi nagy filmhez viszonyitva:
www.the-numbers.com
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93307 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem tavaly is lehagyta! Vagy rosszul emlékeznék? :confused2:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.888 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére