A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 3 hónapja #95336 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen! Gandin van fél tonna álca-ruha,a ló alig lóg ki alóla...engem az is zavart,hogy Legsi nyereggel lovagolt,de mondjuk azt máshogy nehéz lett volna +oldani,Legsinek nincs annyi cucca... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95333 Írta: Alhana
Alhana válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A második rész szerintem remekmű :D naggggggggggyon tetszett,amint tudom megnézem még párszor. Ami fura volt,hogy Gandalf, úgy lovagolt,hogy ne lehessen látni,hogy a lovon valójában van nyereg...de nem biztos :heu: hogy jól láttam,addig is bye.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95296 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

amanibhavam írta:

hódica írta: Másodszorra nekem is jobban tetszett(már szinte ki is békültem Faramirral, de Haldírt még mindig siratom :cry: :? ).

Én egy hibát vettem észre a szinkronban :arrow:
Gandalf a szinkr.-ban azt mondja, hogy a balrog porrá zúzta a hegyet, míg az eredeti angol szövegben az van, hogy porrá zúzta magát... 8O :? ...zért ez nem mind1. :o


A másik gondom Aragorn lovával van...hogy kerül oda Brego, mikor Éomertől Arodot kapta :?: :!: 8O


Brego Théodred lova, akit Aragorn szabadon engedett Edorasból, csak ez kimaradt a film moziváltozatából


Ezen én is fennakadtam,de aztán a Film végére már +is feledkeztem róla... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95293 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

hódica írta: Másodszorra nekem is jobban tetszett(már szinte ki is békültem Faramirral, de Haldírt még mindig siratom :cry: :? ).

Én egy hibát vettem észre a szinkronban :arrow:
Gandalf a szinkr.-ban azt mondja, hogy a balrog porrá zúzta a hegyet, míg az eredeti angol szövegben az van, hogy porrá zúzta magát... 8O :? ...zért ez nem mind1. :o


A másik gondom Aragorn lovával van...hogy kerül oda Brego, mikor Éomertől Arodot kapta :?: :!: 8O


Brego Théodred lova, akit Aragorn szabadon engedett Edorasból, csak ez kimaradt a film moziváltozatából


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95281 Írta: elwing
elwing válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Két torony még magával ragadóbb,erőteljesebb,monumentálisabb film,
mint az első rész!Nagy baklövések alig vannak benne,kivéve Faramir
bemocskolását.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95265 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Másodszorra nekem is jobban tetszett(már szinte ki is békültem Faramirral, de Haldírt még mindig siratom :cry: :? ).

Én egy hibát vettem észre a szinkronban :arrow:
Gandalf a szinkr.-ban azt mondja, hogy a balrog porrá zúzta a hegyet, míg az eredeti angol szövegben az van, hogy porrá zúzta magát... 8O :? ...zért ez nem mind1. :o


A másik gondom Aragorn lovával van...hogy kerül oda Brego, mikor Éomertől Arodot kapta :?: :!: 8O

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95167 Írta: szanee
szanee válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!
Nem egészen ide kapcsolódik, de valaki meg tudja nekem mondani, hogy hol lehet TTT-s posztert kapni? Nem A/4-es lapnyit, hanem mondjuk kb. moziposzter nagyságút. És ha van ilyen valahol, az mennyibe kerül?
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95163 Írta: Szilmaril
Szilmaril válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem elég rossz, hogy egy csomó részt kihagytak. Emiatt alig van benne Frodó meg Samu, meg Gollam :?:

Rég valaha rég nekem is szólt. Rég valaha rég sok éve volt. /Peter Pan/
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95139 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!!
Csak egy két hibát szeretnék megemlíteni..
Szal: Amikor Gandalf a lován áll és jönnek mögötte Éomerék Gandalf lován van nyereg........-((( :?
És a Rohani gyererkek között több Hobbit csemete is megbújik..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95066 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Lominas írta: Különben ma láttam másodszor a filmet, és sokkal jobbna tetszett! Sőt, szerintem veri az első részt. Annak ellenére, hogy a történetet több helyen átírták, a hangulatát jobban visszaadja!


Egyetértek Lominas, mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg még1x, egy kicsit más szemmel, és nem szőrszálhasogatva. :!: Komplett más élmény.

Én főleg azon tudtam lemérni, hogy apukámmal mentem most, aki látta a FOTR-t, de nem olvasta a könyvet. Le volt nyűgözve. Elsősorban a látványvilág miatt, persze, de azt mondta, hogy szerinte egy gyönyörű hangulatú és szép gondolatokat megfogalmazó film. Szóval abszolút lejött neki a lényeg.
-> Faramirt nem tartotta gonocnak. :D
-> viszont sokallta az enteket 8O (Mondom, miii???)
-> és a Helm-szurdok nagyon bejött neki.

Szóval mindenki máshogy fogja fel a dolgokat, pont ez a szép egy filmben és egy könyvben. Legyen értelmezési lehetőség. Lehessen rajta agyalni. Még nem láttunk mindent. :!: Teljes értelemet a dolog csak a ROTK után fog nyerni. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95056 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Thalionhirion!

Ez már szerintem egy kicsit kezd elmenni szőrözés irányába, DE: miért ne ugyanott jöttek volna ki az erdőből, ahol bementek?? Nyilvánvaló, hogy ott jöttek ki, ahol a lovaikat hagyták! 8)

És azt a hmmmmm-t meg nem igazán értem. :roll:

Különben ma láttam másodszor a filmet, és sokkal jobbna tetszett! Sőt, szerintem veri az első részt. Annak ellenére, hogy a történetet több helyen átírták, a hangulatát jobban visszaadja!

Svindler!

Bocs, ne haragudj, félreértettelek. Hát igen... ez tényleg kényes pont filmben. Ezért kel elolvasni a könyvet :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95029 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Vewilyaiel írta: Nemtom ki látta a feliratos versiont, de ki vagyok akadva a feliraton! Aki azt csinálta nem is olvasta a könyvet! Meg olyan bakik vannak, hogy pl. Gandalf azt mondja a Balrognak: "Anor lánya"... :? :shake:


Gandalf azt mondja "Udun lánya" 8O És talán azért lett ez a hülyeség, mert valaki baromi rondán írta le a film szövegét :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95027 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kihagytak a feliratból olyan szövegrészleteket, amiről lerí, hogy azért hagyták ki, mert nem értették, abból kifolyólag, hogy nem olvasták.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #95026 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nemtom ki látta a feliratos versiont, de ki vagyok akadva a feliraton! Aki azt csinálta nem is olvasta a könyvet! Meg olyan bakik vannak, hogy pl. Gandalf azt mondja a Balrognak: "Anor lánya"... :? :shake:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94647 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Amani:kösziii!!!
olyan messze van még augusztus.... :bawling: :bawling:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94609 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

hódica írta: Ezek közül jópár db. benne volt a trailerekben is :roll: :? Mondjuk nem értem miért kell olyan jelenetekel "hirdetni" egy filmet, amik aztán benne sincsenek... :? 8O


azért, mert a trailerek még a végső vágás előtt elkészülnek általában


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94607 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha már Elrond fiainál tartunk: őket ki játssza? És Imrahilt?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94606 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ezek közül jópár db. benne volt a trailerekben is :roll: :? Mondjuk nem értem miért kell olyan jelenetekel "hirdetni" egy filmet, amik aztán benne sincsenek... :? 8O

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94605 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

amanibhavam írta: az nem ugyanaz a ló, hanem Théodred lova, Brego, akit Aragorn kiengedett Théoden istállóiból, csak ez kivágatott a filmből (dvd??)

Brego nem az a ló, akit a dúnadánok és Elrond fiai hoznak Aragornnak? 8O
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94601 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Rabyn írta: quote]

megint csak kimaradt jelenet: Faramir kifogja az Anduinból Boromir kürtjét

lista a kimaradt jelenetekről a theonering.neten




Nem tudnál öket beirn ide?[/quote]

neked ugyanannyi megkeresni, mint nekem:-))

de tessék:

• Arwen running up to Elrond's veranda in Rivendell in fear, saying 'You have the gift of foresight...'
• Gandalf the White telling Aragorn at night before Helm's Deep that Sauron 'fears what you may become'
• Faramir discovering Boromir's horn cloven in two as it washes ashore
• Arwen walking up towards the shards of Narsil while wearing a cloak similar to the one which she wears while leaving Rivendell
• Further shots of Merry and Pippin being guarded by the Uruk-hai at night
• Further shots of Eowyn standing outside the Golden Hall of Edoras
• Elrond stating the alliance of Elves and Men 'is over'
• Sam making greater use of the Elven rope given to him by Galadriel while travelling to Mordor with Frodo
• Further shots of Arwen and Aragorn together in the past
• The storyline of Arwen taking part in Helm's Deep, including shots of the Rivendell Elves arriving at Lothlorien and Arwen sleeping under falling leaves, was completely scrapped
• Further shots of Eomer's travels in the hunt of orcs or after being banished from Rohan
• Bilbo discussing the departure of Rivendell with Elrond and Arwen
• Saruman claiming he will soon become 'more powerful than the Lord of the Rings himself'
• Several scenes involving the two hobbits and Treebeard, including Merry and Pippin drinking the Ent Draught
• A beautiful soliloquy from Faramir post-battle with the Haradrim, where he asks rethorically 'I wonder what his name was, where his home is, his family. Was he really evil at heart, or did the Dark Lord deceive him, as he has deceived so many others? What lies or threats led him on the long march from his home?'
updated additions:
• More scuffling amongst the Uruk-hai and Orcs whilst in possession of the Hobbits
• Faramir showing Frodo and Sam a way out of Osgiliath through the sewers
• Saruman's speech that begins 'So Gandalf Greyhame thinks...'
• Ents participating in the battle of Helm's Deep
• Flashbacks to Boromir, Faramir and Denethor together
• Further footage of Frodo's scuffle with Sam
• The Uruk-hai invasion of the caves in Helm's Deep
• Eomer pulling Theodred out of some mud post-battle
• Aragorn releasing Theodred's horse Brego, the horse that would save him later, from it's stable
• A flashback to Boromir's death in FotR
• A council of Elves debating whether or not an alliance with Men is feasible
• Legolas scolding the stupidity of the Elves not to assist the race of Men with their fight against Sauron
• Eowyn about to slay an Orc in the caves - may appear in RotK
• Gimli smoking a pipe while resting on a dead orc - may appear in RotK
updated additions:
• Further shots of Gollum travelling to Mordor with the hobbits, including him ordering not to stop on a certain road and extensions to the cooked rabbit scene
• Flashback to Smeagol killing Deagol over the One Ring while fishing on the River Anduin - will appear in RotK
• Merry and Pippin discussing what will happen to them when the Uruk-hai find out they don't bear the One Ring
• Sam discussing the changes occuring to Frodo with Gollum while the Ringbearer is asleep
• Gimli exploring the beautiful caves under Helm's Deep with Legolas
• The Orcs of Mordor joining the band of Uruk-hai
• Aragorn conversing with someone at night while lying down in a Rohan camp


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94600 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
"az nem ugyanaz a ló, hanem Théodred lova, Brego, akit Aragorn kiengedett Théoden istállóiból, csak ez kivágatott a filmből (dvd??)"

Hááát, Aragorn a lovat Arodnak szólítja, márpedig akkor ez mégis ugyanaz... (ez azért szép különösen, mert a könyvben Arodot Legolas kapta, Aragorn pedig Hasufelt...)

Ery, thx! :D

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94599 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

amanibhavam írta: az nem ugyanaz a ló, hanem Théodred lova, Brego, akit Aragorn kiengedett Théoden istállóiból, csak ez kivágatott a filmből (dvd??)


Aha, most már értem, mi/ki az a Brego! Csak csodálkoztam, mert az ő lova Hasufel
(igazából itt tűnt fel, nem a filmben: www.elvish.org/gwaith/movie_elvish.htm#start )

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94596 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94587 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Anna írta: Én csak azt szeretném tudni, hogy Pippin mégis honnan tudja, hogy Szarumán elpusztítja Fangorn fáit? No és persze azt, hogy az első rész idétlen kis bolondjából hogy lett hirtelen ekkora zseni? :eek4:


Szerintem Pippin az első részben sem volt olyan buta...csak éppen semmi olyan nagy esemény nem történt, amit komolyabban kellett volna vennie, illetve nem volt min törnie a fejét. Meg a TTT-ben sem okosabb, csak éppen megkomolyodott... :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94572 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
quote]

megint csak kimaradt jelenet: Faramir kifogja az Anduinból Boromir kürtjét

lista a kimaradt jelenetekről a theonering.neten[/quote]



Nem tudnál öket beirn ide?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94556 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Svindler írta: Szerintem par dolgoban eleg kovetkezetlen a film:

- Honnan tudja Faramir, hogy Boromir meghalt?
- Hogy kerulnek Sauron orkjai a Fangorn melle a Pippineket hurcolo csapatba, mikor egesz addig csak uruk-hai-okat lathattunk koztuk. Es egyaltalan mit keresnek ott?
- Faramirek Mordor iranyabol erkeznek Osgiliathba. Kozben a varos ostromoljak a tulpartrol, vagyis Minas Tirith felol! Szoval a Gondoriak a mordori oldalon vannak, az orkok meg a gondori oldalon...


megint csak kimaradt jelenet: Faramir kifogja az Anduinból Boromir kürtjét

lista a kimaradt jelenetekről a theonering.neten


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94554 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Kincses írta: Üdv mindenkinek!

:wink: - Miután Aragorn kivergődik a folyóból a partra, hogyan kerül oda a ló. Honnan tudja, hogy hol keresse, ha nem régen lett a gazdája (kapta).

- Éomert Grima száműzi Rohanból, akkor mit keres egy hadsereg élén orkokra vadászva a pusztán?

- Faramir sem lett valami kedves (úgyanolyan, mint a testvére először).

- Frodo oda akarja adni a gyűrűt egy nazgúlnek.


az nem ugyanaz a ló, hanem Théodred lova, Brego, akit Aragorn kiengedett Théoden istállóiból, csak ez kivágatott a filmből (dvd??)


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94531 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez igaz! Ami nekünk természetes, abba egy oan, akinek fogalma sincs az egészről, egészen belezavarodik... (ebből is látszik, hogy PJ - nagyrészt - magának csinálta a filmet.)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94524 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyébként több olyan mozzanat is van a filmben amit csak az ért meg aki olvasta a könyvet :?

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #94522 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

En olvastam a konyvet , de vannak akik nem


Akkor úgy látszik a filmet a könyvet olvasóknak szánták 8)

De amúgy, aki nem olvasta a könyvet, az szerintem nem fog leállni azon gondolkodni, hogy hogy kerültek oda másfajta orkok is, és, hogy Faramir honnan tudja, hogy meghalt a bátyja. (Bár lehet, hogy csak lebecsülöm az embereket:)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.911 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére