A 2. rész - A Két Torony

Több
22 éve 2 hónapja #65385 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Fíriel:::Köszi...kedves,hogy ezt mondod... :D
Amúgy én emléxem a Gandalf-topikos véleményedre.(nem akarom itten leírni helyetted,ezzel személyi jogaidat sérteném...)
Érthető,bár én nem értek egyet! :roll: De télleg érthető. 8)
(szerintem Frodó igenis nagyon értékelhetően sírdogált!!! :evil: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65246 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
OFF: Narie (az e-n pont-pont) egyenlő pipike? Vagy megint hülye vagyok? :oops:
Nos, Elhez visszatérve egyszer leírtam a véleményemet Gandalf (Sir Ian McKellen) című topicban. Ha tudjátok, olvassátok el. Ha nem, nem baj, majd leírom, csak most már nagyon késő van, és fáradt vagyok. De van még egy tippem: gyere el szerdán a moziba, és ott elmondom.
Mya Leeroy: Amit a könyvről és filmről írtál, az teljes mértékben igaz.
Zsoffija: Nem untatsz. És én értelek! Érdekes, amit írsz! :P
Na, jóéjt!
Fíriel :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65210 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Hát sosem fogjuk már megtudni, de szvsz nem tetszett volna Tolkiennek a film, mert nagyban eltér a könyvtöl...bár nekem így is teccet! :wink:
Ezenkívül, még mindig annak a pártján vagyok, hogy a könyvek miindig több élményt nyújtanak, mint a filmek!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65208 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én meg vagyok elégedve aElijahhal,sztem minden színész jó volt!!!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65203 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Fíriel:nem? :(
Najó,biztos nem vagy egyedül... :cry:

Szerintem jóóóóóóóóóó(!!!) a film!
De a könyv jobb!!!(a maga nemében,természetesen!)
És,ha belegondolok,hogy ha nincs a film,el sem olvasom,vagy sokkal később olvasom el a könyvet...na,még hálás is lehetek PJnek!meg,az öcsém is hála a GyU-cécónak kezdett el olvasni!!! :!: (szóljatok,ha unalmas vagyok... :? )
Visszatérve :oops: !
Tolkiennak hááát...igazándiból nem tudom mit gondolna a filmről...
Na,persze,ennél szebb,igényesebb filmet egyszerűen nem kívánhatna!!! :oops:
De a film egész más szemszgből láttatja(tta velem...)az egész történetet!
Illetve,hülyén írtam...de szerintem egész más dolgokat hangsúlyoz ki...
Nem!(((jajajaj :roll: :oops: )))
Szóval az egésznek teljesen más jellege van!
Nekem még a film hangulata is elütött a könyvétől...
Tolkiennek szerintem nem tetszene,na!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pedig igazán nagyon jó film!
De pl szíve csücskét,Bombadil Tomát kihagyni... :cry: beperelné PJ-t :wink:
szerintem ragaszkodna a saját elképzeléseihez...viszont,így nem feltétlenül lehetne jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó filmet csinálni...

:roll: bocs,ha idiótán,szétszórtan és érthetetlenül fogalmaztam... :oops:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65191 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Fíriel: Elijah nem tetszett benne???????????, 8O 8O 8O 8O 8O 8O
mért ???? mondd el és megdumálhatjuk!!!! ( :evil: :evil: :evil: )

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65130 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Milyen érdekes dolgokat hall itt az ember! :P Szerintem Tolkien elégedett lehetne a filmmel, ha élne. A fiát meg (nem tudom miért) nem szeretem. Biztos ismeritek az Elveszett mesék könyvét. Na, abban tisztán látszik, mennyire az apjából él meg. Olyan unalmas volt, hogy a 80 oldalas apróbetűs résznél csak azt taglalta, hogy: Apám ezt ekkor írta, akkor hagyta el ezt a jegyzetet, és miért írta, stb... Ki sem olvastam, annyira uncsi volt. Szerintem akkor már befejezhette volna a könyvet maga, úgy sokkal jobb lett volna. Csak akkor meg az a rossz, hogy azért haragszom rá, mert belerondított az apja munkájába.
A Film meg jó volt, akárki akármit mond. Mondjuk, a főszereplő abszolúte nem tetszik benne, de jól van megcsinálva. Főleg a trollos rész. A látvány egyszerűen fantasztikus!
Remélem, érthető voltam! :D
Fíriel :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65095 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Völgyzugolyban a Cikkek-rovatban olvasható két írás ezzel kapcsolatban!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65075 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az az igazság,hogy Cristopher Tolkien egy keresztül-hajszálat nem tett azért,hogy jobb legyen a film,vagyis nem értem miért parázik.És az a filmváltozat,amire JRRT eladta a jogokat,hát.....az enyhén szólva gyengus volt!Szerintem végülis meg lett volna elégedve PJ munkájával,nem?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65057 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Pár napja nem voltam, úgyhogy nem tudtam hozzászólni a témákhoz (hát igen, csak én lehetek olyan szerencsétlen, hogy megbetegszem a nyári szünet első napjaiban :? )

Szóval én olyasmiket hallottam, hogy Christopher Tolkien a saját fiának nem engedte meg, hogy megnézze a filmet, annyira nem tetszett neki!!

Azt is hallottam, amit már említett vki, hogy maga Tolkien sem volt oda az ötletért, hogy valaha megfilmesítsék a könyvét.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65033 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez igaz,mert egy csomó helyen olvastam,hogy Cristopher rajzolta a térképet,ô fejezte be a Szilmarillokat és a Gy?r? Keresését,vagyis azért kb-ra tisztában volt azzal,hogy az apja mire gondolt és mit akart elérni!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #65008 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jobb lett volna, ha a Tolkien-család nem a kezeit mosná, s hallgatna, hanem aktívan részt venne a megfilmesítésben...
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64995 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

pipike írta: Szerintem végülis tetszene neki,de akkor lenne MÉG jobb a Film,ha Tolkien is segíthetett volna PJ-nek.Mert igazából csak ő tudta,hogy mivel mire akart céloni,miről mit gondolt stb.


Szerintem is!!Sokkal jobban sikerült volna a filmnek visszaadnia a könyv hangulatát, ha Tolkien beszélt volna a szereplőkkel, PJ-vel stb.-vel.Persze azért így is jó a film(de még mennyire...), de úgy még tökéletesebb lett volna. :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64954 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem végülis tetszene neki,de akkor lenne MÉG jobb a Film,ha Tolkien is segíthetett volna PJ-nek.Mert igazából csak ő tudta,hogy mivel mire akart céloni,miről mit gondolt stb.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64918 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet, hogy mint film tetszene Tolkiennek a dolog, de mint az ő könyvének megfilmesítése - hát, kétlem :? Nekem abszolút vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban. Egyrészt hihetetlen a látványvilág, amit létrehoztak, a főbb szereplők remekül el lettek találva, és izgalmas lett a film. De sajnos sokhelyütt elveszett Tolkien eredeti mondanivalója, és a jellemek nagyon elsatnyultak a könyvhöz képest, ami nagy kár.
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64903 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem tévedsz Ulmo,ez így van.

I make my own luck.
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64848 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de azt olvastam valahol, hogy Tolkien kifejezetten ELLENEZTE a megfilmesítést. Később, mikor a filmjogokat mégis eladták, a családon belül kitört a balhé. (Ha tévednék, javítsatok ki!)
De ez nem jelenti azt, hogy PJ filmje ne tetszene neki.
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64823 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ezen már én is gondolkodtam ,hogy Tolkien mit szólna..
hát nem tom, mert nem ismerem igazán az ő személyiségét, biztos vannak itt néhányan, akik jobban "ismerik" őt.
de Göncz Árpádnak tetszett nagyon, és végül is ő a fordító, és mint tudjuk egy fordító valamilyen szinten magáénak érzi a művet!!!

REMÉLEM TETSZENE NEKI A FILM, ÉS A SZÍNÉSZEK MUNKÁJA IS!!! :)

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64816 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyetértek én is az előttem szólókkal! A könyv az Könyv, a film meg film. PJ nem a könyvet filmesíti meg, hanem a könyv alapján csinált filmet/filmeket.Amúgy szerintetek Tolkiennek hogy tetszenének a filmek???? :?: :!:
:arrow: EZ mindenkihez szól!
Én nagyon bízom PJ szakértelmében és tudásában.Eddig még nem csalódtam....

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64793 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen,nekem is egyet kéne értenem!ez a helyes hozzáállás!
de nagyon a nehezemre esik!!! :oops:
valahogy idegesít! :roll:
pedig tuti nektek van igazatok!végülis,kismillióan úgy nézik meg a filmet,hogy nem olvasták a könyvet...és ők biztos nem tudnák értékelni a teljesen hű változatot...más igényeik vannak,mint azoknak,akik egy betegesen imádott :wink: történetet szeretnének viszontlátni.

Pl a kihagyások gondolom elkerülhetetlenek voltak,nélkülük a film(mindegyik...) még plusz 1 óra!

De vannak olyan változtatások(lásd:Elanor"enyhe célzásai" :wink: ),amiket képtelen vagyok megérteni!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64781 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Brisa, Pipike!

Teljesen igazatok van :!: , én is pontosan így gondolom.

Engem az, hogy eseményeket megváltoztatják amiatt, mert a könyv túl hosszú és nem jó filmnek. No, de az, hogy olyan szereplőket "mozgatnak" a filmben, akik a könyvben nem "mozdulnak" az már azért túlzás! Nem lehetne ott hagyni őket ahol van?
Szerintem ugyanannyit csalódunk, mint amennyit nagyon élvezünk és nem lesz ez olyan rossz. Mikor előszőr meghallottam, ezeket a változásokat teljesen kétségbe estem, de átgondoltam és tulajdonképpen már "nyugodt" vagyok. Szerintem jó lesz A két Torony! (vagy Az iker Tornyok :wink: :? )

Most pedig elbúcsúzom nyárra. :cry:
Mindenkinek szép nyarat kívánok!! :!:
Namarie!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64771 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
gondolkoztam és rájöttem,hogy különbözőnek kéne tekinteni a könyvet és a filmet,mert bizony nagyon különböző műfaj!!!!
egy filmbe több cselekmény kell, tettek kellenek amelyek a cselekményt előreviszik, a jellemábrázolást a színi játékkal kell megoldani........
mindegy , az a lényeg,hogy próbáljuk úgy tekinteni,hogy van a GYŰRŰK URA KÖNYV, ÉS A GYŰRŰK URA FILM!!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64767 Írta: Dimdaliel
Dimdaliel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egy kérdés:szerintetek párhuzamosan fog futni Frodó vándorlása és a többiek kalandjai? A könyv egyik fele erről, a másik arról szól. Frodó utazása közben van néhány utalás arra, hogy éppen mi történik a többiekkel.

A Elbereth Gilthoniel / o menel palan-díriel, / le nallon sí dí' nguruthos! / A tíro, nin, Fanuilos!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64737 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem nem fogunk PJ-ben csalódni....
Mert lehet hogy szerintünk,rajongók szerint baj az,ha átírnak/kihagynak néhány részt,de ő filmrendező,és lehet hogy jobban látja,hogy milyen lenne a film,ha azok a részek az eredeti formájukban maradnának.És azért sztem a FOTR senkinek sem okozott csalódást,max.pozitív meglepetést(Mint nekem)...És ez remélem a TTT-vel is így lesz :!:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64715 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
naughty: én úgy készültem a Film bemutatójára, hogy újra elolvastam az első könyvet, és film nem volt csalódás! Szerintem bízzunk PJ-ben, megérdemli. (én csak Szarumán halála miatt aggódom :? )
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64706 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem, a filmet filmként, a könyvet könyvként kell élvezni. A kettőnek legtöbbször kevés köze van egymáshoz, mégha a sztori ugyanaz is. A két műfaj egy csöppet nagyon különbözik ám!

Kíváncsi lennék, hogy ti milyen forgatókönyvet írnátok ebből az 1500 oldalból. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64700 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
jaj!!! úgy félek, mert annyira vártam, azaz várom a bemutatót, de egyre jobban félek, hogy nagyot fogok csalódni!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :? :? :? :?
megpróbálok bízni PJ-ben!!!!
nekem a Fotr nagyon tetszett, de lehet,hogy nem tetszett volna ennyire,ha előbb a könyvet olvasom????? :? :? :?
PRÓBÁLJUNK MEGBÍZNI PJ-BEN,HISZ Ő IS RAJONGÓ, ÉS AHOGYAN A VOX IS ÍRTA: "A FORGATÁSON AZ EGYETLEN CÉL AZ VOLT,HOGY MEGŐRIZZÉK A GYŰRŰ EREDETI CSILLOGÁSÁT"!!!!!!!! :wink: :wink:

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64683 Írta: xany
xany válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha megnézed a TTT plakátjait az egyiken egyértelműen Aragorn áll a középpontban. Mondjuk szerintem a ROTK-ban ő lesz a főszereplő, de erről aztán végképp korai beszélni hisz még a második részt se láttuk és amíg nem tudjuk mennyire írja ár, és mennyire szorítja háttérben Frodó és Samu kalandját, adig ezut nem tudjuk megállapítani.

"Elmúlt, mint száz más pillanat,
De tudjuk mégis, hogy múlhatatlan,
Mert szívek őrzik, nem szavak."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64674 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Mintha én mondtam volna! Szerintetek ki lesz a következő 2 részben a főszereplő? Frodó vagy Aragorn?
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #64670 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jó, azt megértem, hogy vmilyen szinten át kell alakítani a történetet, hogy egyáltalán filmet lehessen belőle csinálni, de könyörgöm, nem úgy, hogy a szerepeket teljesen megváltoztatják, és például egy olyan szereplőnek, akinek a könyvben van fél mondata, szinte már főszereplői címet adnak...(<- enyhe célzás... ;) ) Jó, azt megértem, hogy vmilyen szinten át kell alakítani a történetet, hogy egyáltalán filmet lehessen belőle csinálni, de könyörgöm, nem úgy, hogy a szerepeket teljesen megváltoztatják, és például egy olyan szereplőnek, akinek a könyvben van fél mondata, szinte már főszereplői címet adnak...(<- enyhe célzás... ;) )

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.813 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére