MTT nyári tábor - 2003

Több
21 éve 2 hónapja #97905 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003

BM Andezit Üdülőszálló Szálló 3234 Galyatető Mező I .u. 6. 37/376-026
Fészek Panzió Panzió 3234 Galyatető Turista u. 7. 37/376-077
Galyatető Hotel Hotel 3234 Galyatető Kodály Sétány 10. 37/376-011, -012
Hotel GAIA 3234 Galyatető 37/460-019

:?

www.goldsuntravel.hu/ifjusagi.htm

Mátra Galyatető Azilium fogadó és camping Tel.: 20-9368834
1-3039333


Nem nagyon tudok többet tenni az ügyért... Megkérdezem az alsós ofőmet, valahogy ez az Internetes keresés nekem nem szokott bejönni. :roll: :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97900 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Hát, én igazából nem a hotelt akarom, de csak arról találok. Mindenesetre itt van a faluról:

Galyatető

„Ha Kékes a Mátra feje, úgy Galya annak dereka." - írta az 1909-ben megjelent gyöngyösi kalauz. A Mátra Egylet már a múlt század végén, 1894-ben épített itt menedékházat. Ez az épület az első világháború előtt tönkrement. Az 1921-24 között épült új épület a második világháború alatt pusztult el. A tájról így ír az 1960-as évek útikalauza: „egyedül vagyunk itt az erdőkkel, a lombok tengerével, s ha az Ikarus autóbusz berregését nem hallanánk, úgy éreznénk, mintha valami magányos hajócskán ringadoznánk előre, ismeretlen tájak felé."



Galyatetői templom

Közvetlenül a települést jelző tábla után balra találjuk a templom jellegzetes épületét.

A galyatetői templom a két világháború között épült a Nagyszálló vendégeinek lelki szolgálatára. A terület az egri érsekség tulajdona volt. Az érsekség igen nagy kiterjedésű pusztákat birtokolt. Később a Nagy-Galya néven ismert területet eladták, így került állami tulajdonba. Mivel a polgárság kedvelt üdülőterülete volt a Mátra, így természetesnek tűnt, hogy a Nagyszálló előkelő polgári vendégei részére biztosított legyen a vallásgyakorlás is. A Nagyszálló után valamivel később, 1942-ben szentelték fel a templomot.

A templom igazi értékét és sajátosságát az adja, amire ma bronz emléktábla emlékezteti a betérőket. A bejárattól balra emléktáblán olvasható, hogy Kodály Zoltán a templom közelében komponálta a Csendes misét. A templom üvegablakait is érdemes megtekinteni. Európai hírű művész, Sztehlo Lili tervezte őket. Az elmúlt évtizedekben újabb üvegablakokkal bővült a templom, melynek tervezője Csiby Mihály. Az egyik üvegablak adományozója Emma asszony, Kodály felesége volt. A templomban ma az a harmónium található, amelyen annak idején gyakran játszott maga Kodály is.

A templomtól néhány percre található az egykor szebb napokat látott Hotel Galyatető. Az üdülő a két világháború között épült 80 hektáros parkkal, igen gyakran fordult meg itt Kodály Zoltán is.

Számos turistaút kiindulópontja Galyatető. Azok, akik csak rövidebb sétákat szeretnének tenni a környéken, érdemes felsétálniuk a Péter-hegyese 960 m magasan álló kőkilátójához. A kilátót 1934-ben építették. Sajnos az erdő szinte már teljesen benőtte, így csak észak felé teljes már a panoráma, illetve a piszkési csillagvizsgáló egyik kupolája látszik.

Galyatető
Fenyves Panzió - Mező u. 9.
Hegyi Kisvendéglő - Kodály út 9.
Hotel Galyatető - Kodály út 9.
Két Oroszlán Panzió - Mátrai u. 24.
Lóczi Cukrászda - Kodály út 11.
Népstadion és Intézményei Síház - Vasas u. 4.
Vencel Panzió és Borozó - Kodály út 7.


hemil.freeweb.hu/terkep2.htm

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97895 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Dae: Mi egy MTT által szervezett tábort szeretnénk, ahol mi biztosítanánk a programokat...

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #97890 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Hát egyelőre ennyit találtam :roll: :
www.szallasjegyzek.hu/aktualis/t ... /t0468.htm
www.youthhostels.hu/eszakmagyaro ... teto.shtml

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97873 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Én 2.-ban Galyatetőn voltam erdei iskolában. Az egy szupi hely, a kékestető közelében, van patak, rét, erdő, de még utána kell néznem. megyek is. :) :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97556 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Én már vettem egypárszor a fáradtságot és csábítgattam emberkéket nyári táborra Csemőre, a honfoglaló-campbe (oldaluk itt:
explorers.nextra.hu/hun/egyeb/egyeb_lovas2.asp )

Én már voltam itt kétszer; az üzemeltetők irtó aranyosak, a programok is szuperek (köztük van agyagozás, rézlemezdomborítás, nemezelés stb. (egyéb kézműves körletek)^minden nap lovaglás (nem kell tudni lovagolni!!), számháború, tábortűz estébé)

Három bukkanó van:

:arrow: a földházaik, ill. a nádházak összesen talán 30 férőhelyesek ( bár sátorhely van bőven) és a programok miatt 30-35, max. 40 embernél több ember nem ajánlott;

:arrow: egy személyre nekünk tavaly 21000 Ft volt egy hét (7nap+6 éj), tehát ölég drága, viszont nyújtanak is érte vmit, meg lehet, ha sokan összegyűlünk, kedvezményt is tudnak adni;

:arrow: Csemő eléggé a világ végén van, a tábor maga is 2 km-re a falutól magától, bár van közvetlen buszjárat, ha jól tudom.

Ehhez mit tetszenek szólni?
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97543 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Szerintem nem érdemes szűkíteni a keresést. meglátjuk milyen lehetőségek vannak illetve a beérkezett konkrét ötleteket, opciókat összevetjük, összedugjuk a kisfejünket, és döntünk. Teljesen mindegy, hogy vízpart mellett vagy a hegyekben, ha tábor megtartására alkalmas a helyszín. Egyik legfontosabb kérdés szerintem az elszeparáltság :) (hogy mire gondolok?)
Nem túl szerencsés egy túrista paradicsom mellett vagy vízparti üdülő telepen (vagy ezt már nem így hívják?) tartjuk három másik túrista csoporttal, mert nekünk konkrét programjaink leszenek, és zavarnánk egymás légterét. A programba beilleszthetnénk kézművességet is ahoz meg hely kell agyagozást is beleértve pedig kemence, de ez csak egy ötlet. A színpad is jó lenne, mert vannak tudtommal ilyen érdeklődésű tagjaink is. Én ilyenekben gondolkodom, de hangsúlyozom ez az én ötölgetéseim, bármikor el lehet térni ettől.

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97486 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Királyrétet meglehet könnyen közelíteni, Kismarostól megy fel kisvasút, a végállomástól egy kellemes 15 perces séta, és már ott is vagyunk :)
van patak is, bár nem hiszem, hogy ez vízpartnak számít, de ha minden igaz van egy tó a hegyek közt, de abban nem tudom, hogy lehet-e fürdeni!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97485 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
A hely ügyén nem ártana az alapvetö elvárásokat tisztázni. Inkább hegyek között vagty inkább vízparton? A hegyek közt szebb a csillagos égbolt, a vízparton több a szúnyog, ugyanakkor a nyár sokaknak nem nyár pancsolás nélkül. Inkább civilizációtol messzebb esö vagy plazacicáknak való hely legyen? A megközelíthetöség milyen legyen? (Bérelt busszal pl. mindegy, de egyéni utazással már bonyolultabb elérni a legjobb helyeket). A táborhely minimális infrastruktúra-körülményei?
Tele vagyok ötletekkel, helyszínekkel, nem ártana szükíteni a keresés szempontjait. Feltéve, ha további tippeket vártok a meglevö négy mellé.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97483 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Sziasztok!
Királyrétet én bevállalom, voltam már ott jópárszor, igaz, hogy eddig sosem voltam táborozni arrafelé 50 és 100 fő közötti társasággal, de azt hiszem elég ideális lenne a hely, nagy erdő, nincs térerő, vannak halak, vadak, s mi jó falat.....persze szigorúan TILOS megenni a mókusokat és egyéb erdei vadakat:)

www.kiralyret.hu/szallaskinalat/m2_2.html

érdemes megnézni ezt a linket, itt vannak fényképek a szállásokról, és az árak is ittvannak, meg a lehetőségek is, íme egy kis ízelítő:

70 férőhelyes turistaszállónkban 4-6-8-10-12 fős, emeletes ágyas szobák, és külön férfi és női fürdők találhatók. Kellemes környezetet nyújt a kikapcsolódáshoz a kandallós terem és az emeleti társalgó.

Szállás ára: 1500 Ft/ fő / éj + IFA (nagy valószínűséggel az IFA nem a híres teherautót jelenti, mert akkor nagy bajban leszünk, hanem az idegenforgalmi adót:)

Vadászház

Felújított vadászházunk 4 - 6- 8- 10- 12 fős, emeletes ágyas szobái összesen 78 fő befogadására alkalmas.

Szállás ára: 1400 Ft/ fő / éj + 150 Ft idegenforgalmi adó

Egyébként szerintem nagyon ideális lenne Királyrétre menni, nagyon nagyon szép a környezet, és azt hiszem a szállás is egészen jó, ha beleegyezik mindenki, hogy ide menjünk, megszervezem az egészet, és lefoglalom jóelőre a szállást is.

Üdv

JaMaN
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97474 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Bocs, de még eszembe jutott valami! A tegnapi megbeszélésen a vezetőség, és az összes jelenlévővel arra jutottunk 7 napos legyen a tábor, de várjuk ötleteiteket-e téren is.
Velemet már megkerestem tábor ügyben, ha nincs senkinek ellenvetése ezt szívesen intézném továbbra is. Voltam már ott táborozni, ezért úgy érzem megtudom itélni alkalmas-e az MTT-s tábor lebonyolítására a hely, de jó volna, ha Királyrétet illetve Tokajt is felvállalná valaki.
Sil! Ugye te mondtad Baját, utána tudnál nézni az áraknak, lehetőségeknek?

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97466 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Kalkulaljunk max 100 emberrel. Lehet hogy nem lesz ennyi, de lehet lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97465 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
50 és 100 ember között gondolkozunk persze most még nem nagyon tudjuk mekkora az érdeklődés!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97460 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Lennének ötleteim, de kb. hány embert kellene elhelyezni? Ez azért behatárolja a lehetőségeket. Egy hely ami király mondjuk egy tucat embernek, nem biztos hogy nyerő egy nagytucatnak.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97457 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor - 2003
Én meg jövök, hogy nagy lendülettel megnyissam a topikot, erre megelőztek. :-)

Szóval ...

Igen, már most, január végén el kell kezdeni szervezni az MTT-s nyári tábort, mert a jó helyek, a megfelelő időpontok sajnos hamar betelnek.

Amiben eddig megállapodtunk:
:arrow: Egy tábor lesz.
:arrow: Ez a tábor teljesen nyílt, MTT-sek, fórumosok, barátok, szülők, gyerekek, bárki jöhet, akinek kedve van.
:arrow: Ennek időpontja valamikor 2003. július 21. és augusztus 20 között lesz.

Ami még nem dőlt el:
:arrow: Hol legyen a tábor?

Ebben kérnénk a ti segítségeteket. Eddig az alábbi ötletek merültek fel:

Velem
Baja
Királyrét
Tokaj

Arra kérünk minden érdeklődőt, hogy ha ötlete van a tábor helyszínét illetően, akkor ossza meg velünk. Nem csak helység- és egyéb földrajzi neveket várunk, hanem olyan ötleteket, melyeket már némi utánajárás előzetesen megalapozott.
Tehát, ha van javaslatod, akkor add meg a helység, település nevét, az ottani tábor-lehetőséget (bungalló, camping, kollégium, stb.), a terep paramétereit, lehetőségeit (programok szempontjából), és ami nagyon fontos, az irányárat!

Erre az ötletbörzére két hét áll rendelkezésetekre, utána össze fogjuk gyűjteni a beérkezett használható javaslatokat és itt a fórumon szavazára fogjuk bocsátani a kérdést. Utána már nem tudunk új ötleteket elfogadni, a meglévőkből kell majd választani.

A tábor szervezésével kapcsolatban a vezetőség összehívott egy megbeszélést 2003. február 15. szombatra. Erre a megbeszélésre csak azokat várjuk, akik a tábor szervezésében aktívan részt kívánnak venni, viszont őket nagyon.
A találkozó részleteit (helyszín, időpont) a későbbiekben itt a topikban közzé fogjuk tenni.

Ezúton kérem a lelkes jövendő táborozókat, hogy a "de jó" vagy "én is mennék" jellegű hozzászólásaikat ne itt tegyék meg. A tábor szervezés nagyon komoly, odafigyelést igénylő feladat, hadd maradjon ez a topik áttekinthető, követhető azok számára is, akik nem tudják nap, mint nap figyelemmel kísérni.

Egyelőre időpont javaslatokat sem kérünk, amennyiben lesz lehetőség választani, akkor úgyis meg fogjuk kérdezni az érdeklődőket.

Megértéseteket, öteleteiteket és az utánajárást előre is köszönöm az MTT vezetősége és a tábor jövendő szervezői nevében is.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #97435 Írta: svindler
MTT nyári tábor - 2003 téma létrehozva svindler által
A tegnapi vezetőségi ülés egyik fontos kérdése volt az idei nyári tábor.
Ezzel kapcsolatos ötletelések számára nyílik ez a topic.
Sajnos én voltam ott a megbeszélés elején, ezért akik ott voltak majd írják be, hogy mire jutottak ebben a témában.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.303 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére