J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 8 hónapja #309102 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez egy tipp. Dumbledor annyira de annyira szilárdan állítja, hogy megbízik Pitonban és mindig azt hajtogatja, hogy Jó oka van rá, de az csak kettőjükre tartozik. Namármost ha csak kettőjükre tartozik akkor nem köti Harry orrára, hogy mi az, elég egy apró "megbánta bűneit" mondani, hogy elhiggye neki, hogy ezért bízik benne.
Szóval szerintem a jó ok az egy megszeghetetlen eskü, amit mondjuk tehetett arra, hogy mindig Dumbledore mellett fog állni és örökre hátat fordít Voldemortnak, kivéve ha Dumbledor azt kéri tőle, hogy legyen kettőügynök.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309088 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rájöttem, hogy Dumbledor mért bizik Pitonban. Letette neki a megszeghetetlen esküt


Ezt külső forrásokból tudod, vagy figyelmetlenül olvastam a könyvet?

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309079 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Irmo/MissKarrde írta: Azt hiszem, nekiállok valamelyik nap átolvasni, hátha találok valami érdekességet benne a folytatások tükrében.

Jó ötlet, nekem is most támadt kedvem ehhez, miután 6-5-4 sorrendben haladtam. A harmadikat tudom kívülről, ugrok a másodikra. Hm, komolyan, mintha lépcsőfokokról beszélnék :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309078 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rájöttem ám mégvalamire. RAB azt írja, hogy ő tárja fel Voldemort titkák. Mikor kerül elő az első horlclux? A második könyvben. Ergo ott kell lennie benne a RAB nevű embernek is. Valahol mélyen elrejtve a sorok között

Valahol olvastam, miszerint Rowling nyilatkozott valami olyasmit, hogy a második könyben sok mindenről van utalás, vagy sok mindent elrejtett benne. Pl. akár ezt is, jó ötlet :) Azt hiszem, nekiállok valamelyik nap átolvasni, hátha találok valami érdekességet benne a folytatások tükrében.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309067 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rájöttem ám mégvalamire. RAB azt írja, hogy ő tárja fel Voldemort titkák. Mikor kerül elő az első horlclux? A második könyvben. Ergo ott kell lennie benne a RAB nevű embernek is. Valahol mélyen elrejtve a sorok között


RAB lehet olyan, mint a Caspian hercegben a KAB: Kedves Apróó Barát. Tehát a RAB: Rohadt Ajas Boszorkány :D

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309065 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Engem ez a dolog már a negyedik könyvnél izgatott: Mindenkinek egyértelmű volt, hogy amikor Voldemort leghűségesebb halálfalójáról beszél, aki a Hogwartsban van, az alatt Kuport érti. De én úgy gondoltam, hogy ez lehetne Piton is.
Lehet, hogy Voldi akkor már megbízott Snape-ben, és tényleg őrá célzott?


Csak utólag nyilvánvaló, hogy Kuport érti alatta, addig nekünk Karkarovra vagy Pitonra kell gyanakodnunk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309059 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rájöttem ám mégvalamire. RAB azt írja, hogy ő tárja fel Voldemort titkák. Mikor kerül elő az első horlclux? A második könyvben. Ergo ott kell lennie benne a RAB nevű embernek is. Valahol mélyen elrejtve a sorok között

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309054 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Engem ez a dolog már a negyedik könyvnél izgatott: Mindenkinek egyértelmű volt, hogy amikor Voldemort leghűségesebb halálfalójáról beszél, aki a Hogwartsban van, az alatt Kuport érti. De én úgy gondoltam, hogy ez lehetne Piton is.
Lehet, hogy Voldi akkor már megbízott Snape-ben, és tényleg őrá célzott?

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309053 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Rabyn írta: Rájöttem, hogy Dumbledor mért bizik Pitonban. Letette neki a megszeghetetlen esküt


Na jó, de vajon pontosan miről?


Jó ötlet. Majd megírom Rowlingnak. :)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309049 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rájöttem, hogy Dumbledor mért bizik Pitonban. Letette neki a megszeghetetlen esküt


Na jó, de vajon pontosan miről?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309048 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rájöttem, hogy Dumbledor mért bizik Pitonban. Letette neki a megszeghetetlen esküt

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308965 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: A legfrisseb infóim azt mondják, jogy halálszentek lesz a címe.

hmhm, az nem rowlingos :D egy szóból áll. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308896 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A legfrisseb infóim azt mondják, jogy halálszentek lesz a címe.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308877 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308875 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harry Potter és a Horkruxok, ennyi erővel

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308866 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A www.lumos.hu -n nem szentek, hanem ereklyék van, ami jól leírja a horkruxokat, szóval szerintem az logikusabb lenne.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308863 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Rabyn írta: :P
És akkor ő lesz Szent Harry Potter a fehérmágusok és a muglik megmentője...


Halálos szentek? eeeee....angolul még elmegy, de magyarul...már a félvér herceg se igazán Harry stílusú cím...


Azt hiszem, hogy miylen stílusú cím, azt elsősorban Mrs. Rowling mondja meg. És ez ezt jelenti.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308838 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Sil írta: Hmm... Godric's Hallow-t hogy fordították magyarra?

az hollow szerintem.

Jaj, tényleg. Kicsit fáradt vagyok. :roll: Bocs. :oops:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308829 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: :P
És akkor ő lesz Szent Harry Potter a fehérmágusok és a muglik megmentője...


Halálos szentek? eeeee....angolul még elmegy, de magyarul...már a félvér herceg se igazán Harry stílusú cím...

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308828 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:P
És akkor ő lesz Szent Harry Potter a fehérmágusok és a muglik megmentője...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308821 Írta: Rhovinion
Rhovinion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nem hiszem hogy ez lenne csak ugy beugrott hogy Szent halál
vagyis harry felaldozza magát hogy voldemort meghaljon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308817 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Narbeleth írta: Harry Potter és a halálos szentek lesz a címe magyarul. Ma hallottam a rádióban.

mint valami thriller vagy tragédia. brr. ijesztő mindenesetre angolul is és magyarul is.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308816 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta: Hmm... Godric's Hallow-t hogy fordították magyarra?

az hollow szerintem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308809 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem nem biztos, hogy ez lesz a címe. Főleg ha a cím a horcruxokra céloz mint ereklyékre...

Mindenképpen meg kellene várni a végleges címmel a fordítást.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308796 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harry Potter és a halálos szentek lesz a címe magyarul. Ma hallottam a rádióban.

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308792 Írta: Rhovinion
Rhovinion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Még magyarul nincs címe csak most (2006. 12. 21.)került fel [J.K. Rowling hivatalos honlapjára]. Deathly = halálos,halálosan, halállal kapcsolatos vmi. Érdekes hogy Jo nem a deadly formát használja, de még a Mugglenet angol anyanyelvű forumozói sem jöttek rá, hogy mi ennek a jelentössége. Reméljük a könyvből ez is kiderül. Hallow = megszentel, szent (többesszámban) A Lumoson Halálos ereklyéknek illetve Gyilkos szenteknek fordítják. (Wikipedia) :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308788 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

cortez71 írta: Megvan a hetedik rész címe:
"Harry Potter and the Deathly Hallows"

és most az egyéni fordítások :D

Hmm... Godric's Hallow-t hogy fordították magyarra?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308744 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Megvan a hetedik rész címe:
"Harry Potter and the Deathly Hallows"

és most az egyéni fordítások :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308739 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Megvan a hetedik rész címe:
"Harry Potter and the Deathly Hallows"

Megelőztél egy órával! :lol: Bár én csak linket akartam adni, hogy mindenki dolgozzon meg a címért!! :lol:
Szilveszterkor megadhatná a dátumot is, hogy mikor jelenik meg! :mrgreen:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308734 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Megvan a hetedik rész címe:
"Harry Potter and the Deathly Hallows"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.153 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére