J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 8 hónapja #309674 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Sil írta: Ez a medál az a medál, amelyiket a magyar változatban az első előfordulásakor (amikor pakolásznak a Grimmauld Place-en) még sikeresen lakatnak fordítottak, ügyebár... Hmm? :wink:

Tényleg lakat? Észre sem vettem, megnézem. :) ügyebár: az elírások miatt gonoszkodtam csak, bocsánat. :roll:

Aha, eredetiben locket, ami ugye medál... A magyarban meg lakat...

HP5 írta: a heavy locket that none of them could open


[size=9:23tkitho]Ügyebár: tudom, én is... :wink: [/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309664 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta: Ez a medál az a medál, amelyiket a magyar változatban az első előfordulásakor (amikor pakolásznak a Grimmauld Place-en) még sikeresen lakatnak fordítottak, ügyebár... Hmm? :wink:

Tényleg lakat? Észre sem vettem, megnézem. :) ügyebár: az elírások miatt gonoszkodtam csak, bocsánat. :roll:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309657 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Cunnir írta: De ügyebár 3-4 van már elpusztítva nem?

ügyebár el van már pusztítva Denem naplója, a Rowle nagypapi gyűrűje meg ez a mostani RAB-os medál kérdéses. csak elvitte magával. ennyiről tudok, de lehet, hogy csak figyelmetlen voltam és kihagytam párat. (bocs Dumbi :P )

Ez a medál az a medál, amelyiket a magyar változatban az első előfordulásakor (amikor pakolásznak a Grimmauld Place-en) még sikeresen lakatnak fordítottak, ügyebár... Hmm? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309650 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Cunnir írta: De ügyebár 3-4 van már elpusztítva nem?

ügyebár el van már pusztítva Denem naplója, a Rowle nagypapi gyűrűje meg ez a mostani RAB-os medál kérdéses. csak elvitte magával. ennyiről tudok, de lehet, hogy csak figyelmetlen voltam és kihagytam párat. (bocs Dumbi :P )



napló(1),gyűrű(2),a medál szerintem (3), ha feltételezzük.
De van még valami szerintem.
Griffendél erekje biztonságban van, az nem lehet.
Másik három házé nincsen, ha jól olvastam.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309648 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cunnir írta: De ügyebár 3-4 van már elpusztítva nem?

ügyebár el van már pusztítva Denem naplója, a Rowle nagypapi gyűrűje meg ez a mostani RAB-os medál kérdéses. csak elvitte magával. ennyiről tudok, de lehet, hogy csak figyelmetlen voltam és kihagytam párat. (bocs Dumbi :P )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309644 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Moody és Mordon egy és ugyanaz. Mad-Eye Moody és Rémszem Mordon. Bocs, ha elírtam valamit, de csak magyarul olvastam.

Én is csak magyarul olvastam:D

Akkor elvileg megvan ki a titokzatos emberünk.
VII. rész szép lesz.
Többi lélektöredéket megkell semmisíteni, az szép lesz.
De ügyebár 3-4 van már elpusztítva nem?

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309639 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Moody és Mordon egy és ugyanaz. Mad-Eye Moody és Rémszem Mordon. Bocs, ha elírtam valamit, de csak magyarul olvastam.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309630 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta:

Cunnir írta:

Sil írta:

Snuffles írta:

Cunnir írta: És azt hiszem az V. részben tesz említést amikor Rémszem képet mutat a régi Főnix tagokról:) és ott mondja kik haltak meg kiket kínoztak meg stb.Ott mutatja Dumledore testvérét aki eltűnt.

Na dehát attól még, hogy valaki eltűnt, még nem biztos, hogy ő lesz a titokzatos idegen. Vagy tévednék?

Eltűnt? Ez azelőtt van, hogy kiderül róla, hogy ő a csapos a Szárnyas Vadkanban, vagy utána? :nememlékszik:

Csapos én nem tudok róla :roll:
Szóval lehet találgatni:D

Bocs, hogy visszatérek erre, de ő az. Figyeld a kecskéket. :wink: Mellesleg ezt Rowling is megerősítette, és azt nyilatkozta, hogy büszke erre a kecskés utalásra.
És kikerestem azt a részt, ahol Moody a képet mutatja, de egy szó nincs róla, hogy Aberforth eltűnt volna. (Legalábbis az angol verzióban, magyarul nem olvastam.)


Pedig én olvastam a könyvben róla valahol, hogy rejtélyes módon eltűnt és én Mordonhoz kötöm.
Ő mondta el a foton lévő alakokról a rövidke meséket, ki az aki eltűnt, ki az aki még él.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309622 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cunnir írta:

Sil írta:

Snuffles írta:

Cunnir írta: És azt hiszem az V. részben tesz említést amikor Rémszem képet mutat a régi Főnix tagokról:) és ott mondja kik haltak meg kiket kínoztak meg stb.Ott mutatja Dumledore testvérét aki eltűnt.

Na dehát attól még, hogy valaki eltűnt, még nem biztos, hogy ő lesz a titokzatos idegen. Vagy tévednék?

Eltűnt? Ez azelőtt van, hogy kiderül róla, hogy ő a csapos a Szárnyas Vadkanban, vagy utána? :nememlékszik:

Csapos én nem tudok róla :roll:
Szóval lehet találgatni:D

Bocs, hogy visszatérek erre, de ő az. Figyeld a kecskéket. :wink: Mellesleg ezt Rowling is megerősítette, és azt nyilatkozta, hogy büszke erre a kecskés utalásra.
És kikerestem azt a részt, ahol Moody a képet mutatja, de egy szó nincs róla, hogy Aberforth eltűnt volna. (Legalábbis az angol verzióban, magyarul nem olvastam.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309599 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta: Amúgy én is épp ott tartok, és jegyzetelgetek. :)

én is :D bár én átlapozom azokat a részeket, amire élénken emlékszem, nem olvasok el minden bekezdést, bár tudom, hogy ilyet nem szabad... :roll:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309562 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rowlin ügyelt az összefüggésekre:)
Érdekes nem tudták megölni Dumledoért csak amikor levolt gyengülve.[/code]

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309557 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Jé, nem tudom, észrevettétek-e, de a második kötet elején szerepel egy opálnyakék, amely 19 mugli életét követelte eddig, halálosan veszélyes hozzáérni tilos. Annál a résznél, ahol Harry eltéved az Abszol útra menet és kiköt Borginéknál. Ez dobta levegőbe a hatos kötetben Katie-t.
Ne haragudjatok, nem emlékszem, hogy volt-e már említve, inkább beírtam.


Az a jelenet nem véletlenül szerepel. :) Nem csak az opálnyakék tűnik fel benne, de a Dicsőség keze (ezzel világított maguknak Draco, mikor bejuttatta a halálfalókat roxfortba), a volt-nincs szekrény (itt bújt el Harry; ezzel jutottak be a halálfaló Draco segítségével), és persze maga Mr. Borgin is. Mind fontos szerepet játszanak a hatodik könyvben.

Amúgy én is épp ott tartok, és jegyzetelgetek. :)

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309548 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én kitartok Alphard mellett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309546 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jé, nem tudom, észrevettétek-e, de a második kötet elején szerepel egy opálnyakék, amely 19 mugli életét követelte eddig, halálosan veszélyes hozzáérni tilos. Annál a résznél, ahol Harry eltéved az Abszol útra menet és kiköt Borginéknál. Ez dobta levegőbe a hatos kötetben Katie-t.
Ne haragudjatok, nem emlékszem, hogy volt-e már említve, inkább beírtam.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309531 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rhovinion írta: nézzetek be ide: www.lumos.hu/index.php?page=rab

sántít.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309511 Írta: Rhovinion
Rhovinion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309505 Írta: James
James válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Sirius elméletileg halt meg. Ha jól emlékszem, Harry nem látta a holttestet, vagy legalábbis, nem volt jelen a temetéskor.


Nem, nem. Gyakorlatilag is. A függöny mögött csak üresség van, illetve az üresség tátong. Oda nem lehet egyszerűen átesni, és akkor onnan kihúzni egy testet. Sirius meghalt, és eltűnt valahová, ezt senki sem tudja, hova. Temetése sem volt.

De maga Jo is modta, hogy Sirius véglegesen meghalt. Miért hazudott volna? Az ne maz ő stílusa. Lehet, hogy valamilyen formában vissza fog térni, pl. Harry egyik álmában->látomásában, de ennyi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309502 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: Lehet, hogy azért mondták, mert Sirius titokban kell, tevékenykedjen, íés még Harrynek sem szabad tudnia arról, hogy él.

Ez egy eleg kozepszeru DaVinchi kodos befejezes lenne...

ehhez még da Vinci sem kell. ilyeneket bárki ki tud találni.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309501 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lehet, hogy azért mondták, mert Sirius titokban kell, tevékenykedjen, íés még Harrynek sem szabad tudnia arról, hogy él.


Ez egy eleg kozepszeru DaVinchi kodos befejezes lenne...

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309499 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Lehet, hogy azért mondták, mert Sirius titokban kell, tevékenykedjen, íés még Harrynek sem szabad tudnia arról, hogy él.

Én inkább nem gondolok ilyenekre (pedig ez egy védhető álláspont). De mennyivel jobb már olvasás közben azt mondani, hogy "Hűűűű, nahááááát!", mint azt hogy "Ugye megmondtam?" :D

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309490 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cunnir írta:

Liliom írta:

Phaedra/Namarie írta: Sirius elméletileg halt meg. Ha jól emlékszem, Harry nem látta a holttestet, vagy legalábbis, nem volt jelen a temetéskor.


Harry Dumbledore temetese elott azon gondolkodott, hogy milyen nehez is lesz a temetes, es Sirius halala mennyire mas volt,mert akkor nem volt holttest amit eltemethetnenek.
Szoval a teste szerintem elveszett valahol a "masik oldalon".
Amugy Harrynel sokkal okosabb emberek (pl Lupin vagy Dumbledore) megmondta hogy Sirius meghalt, es ez ellen nem lehet mit tenni.


Pontosabban beesett a fátyol mögé :roll:


Lehet, hogy azért mondták, mert Sirius titokban kell, tevékenykedjen, íés még Harrynek sem szabad tudnia arról, hogy él.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309488 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Pontosan tudjuk, hogy beesett a fátyol mögé, de akár úgy is mondhatnánk, h Bellatrix belökte az átkával. :D
Amúgy most jutott eszembe: Hermione nem halhat meg a hetedik részben! Ő volt az egyetlen aki már elsőben tudta a sárkányvér 12 felhasználási módját. :D
A telefonom meg csak nem akar csörögni, inkább kijegyzetelem a TK-t. :|

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309484 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta:

Phaedra/Namarie írta: Sirius elméletileg halt meg. Ha jól emlékszem, Harry nem látta a holttestet, vagy legalábbis, nem volt jelen a temetéskor.


Harry Dumbledore temetese elott azon gondolkodott, hogy milyen nehez is lesz a temetes, es Sirius halala mennyire mas volt,mert akkor nem volt holttest amit eltemethetnenek.
Szoval a teste szerintem elveszett valahol a "masik oldalon".
Amugy Harrynel sokkal okosabb emberek (pl Lupin vagy Dumbledore) megmondta hogy Sirius meghalt, es ez ellen nem lehet mit tenni.


Pontosabban beesett a fátyol mögé :roll:

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309481 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Sirius elméletileg halt meg. Ha jól emlékszem, Harry nem látta a holttestet, vagy legalábbis, nem volt jelen a temetéskor.


Harry Dumbledore temetese elott azon gondolkodott, hogy milyen nehez is lesz a temetes, es Sirius halala mennyire mas volt,mert akkor nem volt holttest amit eltemethetnenek.
Szoval a teste szerintem elveszett valahol a "masik oldalon".
Amugy Harrynel sokkal okosabb emberek (pl Lupin vagy Dumbledore) megmondta hogy Sirius meghalt, es ez ellen nem lehet mit tenni.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309476 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sirius elméletileg halt meg. Ha jól emlékszem, Harry nem látta a holttestet, vagy legalábbis, nem volt jelen a temetéskor.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309454 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta: :D és :'(
Nekem A pszichológia története című örökbecsű alkotást kell olvasnom A Titkok Kamrája helyett...
Gyűlölömavizsgaidőszakot!


ó, mennyei téli szünet.. :)

nekem nincs meg egyik kötet sem. : ( szóval nekem marad a barátoktól elkért kötet :) visszatérve akkor végülis még senki sem tudja pontosan kit fed a R.A.B. (mellesleg Sirius túl egyértelmű lenne, legalább egy kicsit legyünk írók ;) )

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309436 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:D és :'(
Nekem A pszichológia története című örökbecsű alkotást kell olvasnom A Titkok Kamrája helyett...

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309433 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta: JKR azt is mondta, h Harry "többet tud, mint gondolná" (bocs de már nem emlékszem, hol olvastam, talán veritaserum.com)

Márpedig ha Harry többet tud, mint gondolná, akkor mi is. :) :lelkesenrohan: :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309420 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Egyébként nem tudom már, ki vetette fel, de nagyon jó ötlet volt, hogy ez nem feltétlenül név, hanem ráragasztott név is lehet. Mint a koboldoké mágiatörin, meg ilyesmik. Ezalapján mondjuk nehezebb kitalálni, mert bármilyen jelzők lehetnek, de az sem utolsó szempont, hogy a második kötetben sokminden van/lehet elrejtve. Neki is ugrok valamelyik nap.

Ráragasztott nevet szerintem felesleges keresni. A beceneveket és gúnyneveket Tóth Tamás Boldizsár (és gondolom mások is) minden esetben lefordítja, hogy érthető is legyen, mit és miért pont azt ragasztottak rá az illetőre. Ha a becenevet lefordítja, akkor viszont nagyon ritkán lehet megoldani ugyanazzal a monogrammal (vagy egy betű változtatással).

Mellesleg JKR azt mondta, mikor Regulust említették neki, hogy "jó tipp".
És szerintem tényleg nem hülyeség a második könyvben keresni utolásokat RAB kilétére. És tuti, hogy a horcruxokról is van benne sok minden. JKR azt is mondta, h Harry "többet tud, mint gondolná" (bocs de már nem emlékszem, hol olvastam, talán veritaserum.com)

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309411 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: De a Black alatt miért Siriust érted? :|

ezt én se értem. Cunnir, mire alapozod, hogy ha valamelyik Blackről van szó, akkor az csak Sirius lehet? Egyébként nem tudom már, ki vetette fel, de nagyon jó ötlet volt, hogy ez nem feltétlenül név, hanem ráragasztott név is lehet. Mint a koboldoké mágiatörin, meg ilyesmik. Ezalapján mondjuk nehezebb kitalálni, mert bármilyen jelzők lehetnek, de az sem utolsó szempont, hogy a második kötetben sokminden van/lehet elrejtve. Neki is ugrok valamelyik nap.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére