J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 8 hónapja #311316 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF
Boldog születésnapooooot... mindenkinek :)
Én meg csak pityergek itt az élettan jegyzetek fölött. :bawling:
ON

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311306 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta:

Niniel Nienor írta: Flamme! A Wintert én is olvastam! :) Bár másképp fejeztem volna be, azért nem volt rossz. Viszont a magyar fordítása hagyott némi kívánnivalót maga után...

Nem olvastam angolul, de szerintem nagyon jó a fordítás, ahhoz képest, hogy valószínűleg éjjel készült mindenegyébmás teendő mellett. Najó, de én elfogult vagyok, mert oda meg vissza voltam azért a novelláért.

Tejóég, most gondoltam bele, hogy az legalább két éve volt. És az első HP könyv meg valamikor 7 éve kerülhetett a kezembe. Akkor a GyU 5...
Vagy én vagyok öreg, vagy itt valami kib***ás lesz. :D Egész biztos, hogy a tolkien.hu létezett már 2000-ben is?


Nagyon-nagyon kezdetleges állapotban létezhetett.
De az első fórum (a "zöld") 2001 májusában indult.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311284 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niniel Nienor írta: Flamme! A Wintert én is olvastam! :) Bár másképp fejeztem volna be, azért nem volt rossz. Viszont a magyar fordítása hagyott némi kívánnivalót maga után...

Nem olvastam angolul, de szerintem nagyon jó a fordítás, ahhoz képest, hogy valószínűleg éjjel készült mindenegyébmás teendő mellett. Najó, de én elfogult vagyok, mert oda meg vissza voltam azért a novelláért.

Tejóég, most gondoltam bele, hogy az legalább két éve volt. És az első HP könyv meg valamikor 7 éve kerülhetett a kezembe. Akkor a GyU 5...
Vagy én vagyok öreg, vagy itt valami kib***ás lesz. :D Egész biztos, hogy a tolkien.hu létezett már 2000-ben is?

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311261 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niniel Nienor írta: Flamme! A Wintert én is olvastam! :) Bár másképp fejeztem volna be, azért nem volt rossz. Viszont a magyar fordítása hagyott némi kívánnivalót maga után...

Nekem is nagyon tetszett, de nekem a fordítás is remek volt. Sírtam, nevettem rajta, bár az eredetit nem olvastam.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311249 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Flamme! A Wintert én is olvastam! :) Bár másképp fejeztem volna be, azért nem volt rossz. Viszont a magyar fordítása hagyott némi kívánnivalót maga után...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311219 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Fanficek: jó sokat :D
Aspen: Egy páratlan év
Enahma: Boldog napok a pokolban trilógia
Severyn Snape: Zelda Grey
Mirax: Rejtett vér
Asd írásait meg úgy az összes DA-s novella
Nimori: Pandora szelencéje
Tira Nog: idő-járás, Felnőtt fájdalmak
Brigichan: Consolamentum (meg a többi)
Tipca írásai
Lina: Hősök Krónikája
Salir, amit nem tudom ki írt de jó volt :D
Jordan Grant: Cambiare Podentes: Invocare
Cassandra Claire: Draco Dormiens, Draco Sinister és a paródiajellegű írásai
aztán a snarry olimpicsről párat meg egyéb LJ-s oldalakról, Merengőről meg egyéb helyekről
ezek számomra a legemlékezetesebbek bár könnyen lehet, hogy valamit kihagytam.. nekem a ritka párosításokból akkor lett elegem, amikor találtam egy Piton/bagoly ficet :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311212 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Jajj, ne is mondd! Egyébként nem biztos. A nagy HP divat és mánia már véget ért. Emlékeztek, amikor minden pólón, tollon Harry volt? Csokibékát és mindenízű d-t lehetett kapni a boltokban. Az szörnyű volt.

Valószínűleg rájöttek, hogy nem annak a korosztálynak kell eladni ezt a könyvet.

darkarts meg... hm... költöztek. Valamikor.

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311204 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta: Én olvastam néhányat, főleg darkartson. Jól érzem, h megszűnt az oldal? :(

Szerintem nem, csak Mionak beköszöntött a vizsgaidőszak. Az meg biztos, hogy az egyik szerkesztője ő. :D :P

Nem tudom, én a mindenízű drazsét szerettem, amit boltban árultak. :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311201 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Dreamer_KF írta: Igaziból nem baj.

Majd´ minden kötet végén azt éreztem, hogy jó-jó, de hol a folytatás? Még az angolokat is kb. két nap alatt kiolvastam, és valahogy, dacára a megnövekedett oldalszámoknak, kevésnek éreztem. A történet is vihetett volna tovább.

Nem baj az,hogy ha az egyik könyv végén azt fogom érezni, hogy "na, MOST van vége".

Az a sanda gyanúm, hogy x bőrt fognak még lehúzni a regényekről, videójáték ("legyél TE Roxfort menedzsere, építs új termeket, fedezz fel új varázslatokat"), Meki menüket (" Dobby menü"), és új, hivatalos-nem hivatalos regényeket ("Az ifjú Dumbledore kalandjai") várhatunk még.



Megcsinálják a prequeleket Voldemort első felemelkedéséről és az effélékről? :) ))


Jajj, ne is mondd! Egyébként nem biztos. A nagy HP divat és mánia már véget ért. Emlékeztek, amikor minden pólón, tollon Harry volt? Csokibékát és mindenízű d-t lehetett kapni a boltokban. Az szörnyű volt.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311184 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Végülis a tmához tartozik. Ki hol és milyen fanfciet olvasott eddig?

Én rengeteget, mindenfélét, amióta kifogytam a Gy.U-sokból. Főleg angolul, magyarul az egyetlen említésre méltó az Egy páratlan év c. fordítás volt a Skyehawke-n (de azt is először eredetiben olvastam). Mivel Snape (Piton) a kedvenc szereplőm, ezért általában alapfeltétel nálam, hogy szerepeljen a kiválasztott fanficekben. És inkább a ritkább párosításokat kedvelem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311161 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Flamme ezen én is gondolkotam. dec3 óta nem volt frissítés. De az is lehet, hogy a készítők éppen vizsgáznak és ezért nem érnek rá.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311157 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Végülis a tmához tartozik. Ki hol és milyen fanfciet olvasott eddig?


Én olvastam néhányat, főleg darkartson. Jól érzem, h megszűnt az oldal? :(
Olvastam egy slash-et Pitonról meg Lupinról (Lupus et Serpens), hát az brrr... Na az undorítóóóóóóó.
A legszebb, amit valaha olvastam, az meg az Ígéret Winternek. (egy jódarabig az volt a nickem is, nyehee :D ) Az után már nem is olvastam el mást, mert úgy éreztem, hogy ettől jobbat nem lehet írni.
Meg teóriákat szoktam böngészni Lumoson, Leakyn, Muggleneten, Veritaserumon.
Van még ezeken kívül említésre méltó HP-s weboldal?

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311155 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Igaziból nem baj.

Majd´ minden kötet végén azt éreztem, hogy jó-jó, de hol a folytatás? Még az angolokat is kb. két nap alatt kiolvastam, és valahogy, dacára a megnövekedett oldalszámoknak, kevésnek éreztem. A történet is vihetett volna tovább.

Nem baj az,hogy ha az egyik könyv végén azt fogom érezni, hogy "na, MOST van vége".

Az a sanda gyanúm, hogy x bőrt fognak még lehúzni a regényekről, videójáték ("legyél TE Roxfort menedzsere, építs új termeket, fedezz fel új varázslatokat"), Meki menüket (" Dobby menü"), és új, hivatalos-nem hivatalos regényeket ("Az ifjú Dumbledore kalandjai") várhatunk még.



Megcsinálják a prequeleket Voldemort első felemelkedéséről és az effélékről? :) ))

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311153 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Igaziból nem baj.

Majd´ minden kötet végén azt éreztem, hogy jó-jó, de hol a folytatás? Még az angolokat is kb. két nap alatt kiolvastam, és valahogy, dacára a megnövekedett oldalszámoknak, kevésnek éreztem. A történet is vihetett volna tovább.

Nem baj az,hogy ha az egyik könyv végén azt fogom érezni, hogy "na, MOST van vége".

Az a sanda gyanúm, hogy x bőrt fognak még lehúzni a regényekről, videójáték ("legyél TE Roxfort menedzsere, építs új termeket, fedezz fel új varázslatokat"), Meki menüket (" Dobby menü"), és új, hivatalos-nem hivatalos regényeket ("Az ifjú Dumbledore kalandjai") várhatunk még.

Mondjuk egy Tapmancs, Holdsáp, Ágas és Féregfark kötetnek még örülnék is :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311145 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igaziból nem baj.

Majd´ minden kötet végén azt éreztem, hogy jó-jó, de hol a folytatás? Még az angolokat is kb. két nap alatt kiolvastam, és valahogy, dacára a megnövekedett oldalszámoknak, kevésnek éreztem. A történet is vihetett volna tovább.

Nem baj az,hogy ha az egyik könyv végén azt fogom érezni, hogy "na, MOST van vége".

Az a sanda gyanúm, hogy x bőrt fognak még lehúzni a regényekről, videójáték ("legyél TE Roxfort menedzsere, építs új termeket, fedezz fel új varázslatokat"), Meki menüket (" Dobby menü"), és új, hivatalos-nem hivatalos regényeket ("Az ifjú Dumbledore kalandjai") várhatunk még.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311139 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Off: Flamme nem az enyém én is kölcsön kaptam. (vannak könyvek az mttben amik évek óra keringenek:) )

On


Végülis a tmához tartozik. Ki hol és milyen fanfciet olvasott eddig?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311135 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta:

Rabyn írta: :D

A Végtelen Történetnek sosincsen vége. Csak a szereplők változnak... (tessék elolvasni azt is:DD A Momo pl németül egész érdekes ám!:))

Sajnos egyiket sem tudtam megszerezni németül. (kölcsönadod? ;) )
Egyébként én úgy értettem, hogy magának a könyvnek lett vége. Vagyis na... annak a könyvnek amit Ende írt. Éééééééértitek. :D Na, offend.

Niniel Nienor írta: ...meg még az se biztos, hogy Rowling abba bírja hagyni. Ha kiindulok George Lucasból, összedob még egy-két könyvet.

Én bízom benne, hogy nem. Nem hiszek az ilyen holywoodi folytatásos sztorikban, a Harry Potterből is már egy kicsivel többet vállaltak ezzel a filmmel, mint amennyit kellett volna. Szerintem az első rész megfilmesítésével a hetedik könyv megjelenése után kellene elkezdeni foglalkozni... Na persze ne csak a magam szemszögéből nézzem a dolgokat. A kisebbek mind odavannak érte.


Nem hiszem, hogy Rowling folytatná, de biztos, hogy az írást azért nem hagyja abba. Mondta is, hogy mindenkit kinyír a hétben, hogy senki se folytassa. Tehát ő se akarja folytatni. Gondolom már unyja.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311127 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: :D

A Végtelen Történetnek sosincsen vége. Csak a szereplők változnak... (tessék elolvasni azt is:DD A Momo pl németül egész érdekes ám!:))

Sajnos egyiket sem tudtam megszerezni németül. (kölcsönadod? ;) )
Egyébként én úgy értettem, hogy magának a könyvnek lett vége. Vagyis na... annak a könyvnek amit Ende írt. Éééééééértitek. :D Na, offend.

Niniel Nienor írta: ...meg még az se biztos, hogy Rowling abba bírja hagyni. Ha kiindulok George Lucasból, összedob még egy-két könyvet.

Én bízom benne, hogy nem. Nem hiszek az ilyen holywoodi folytatásos sztorikban, a Harry Potterből is már egy kicsivel többet vállaltak ezzel a filmmel, mint amennyit kellett volna. Szerintem az első rész megfilmesítésével a hetedik könyv megjelenése után kellene elkezdeni foglalkozni... Na persze ne csak a magam szemszögéből nézzem a dolgokat. A kisebbek mind odavannak érte.

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311113 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
...meg még az se biztos, hogy Rowling abba bírja hagyni. Ha kiindulok George Lucasból, összedob még egy-két könyvet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311089 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:D

A Végtelen Történetnek sosincsen vége. Csak a szereplők változnak... (tessék elolvasni azt is:DD A Momo pl németül egész érdekes ám!:))


Mért féltek tőle, hogy vége lesz a HPtől? Szerintem egyáltalán nem lesz baj. Úgyis íródik rengetek fanfic, meg lesz film, meg biztos lesznek egyebek utána mint a Gyűrűk Ura után.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311083 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta: Még a Végtelen történetnek is vége lett egyszer. Ende, kaputt. :)


Ahogy mondod, Ende... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311063 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Még a Végtelen történetnek is vége lett egyszer. Ende, kaputt. :)

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311055 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta:

Szméagol írta: Kösz, de már észrevettem. Remélem is, hogy minden kiderül, de azért kérdeztem, mert hamarabb rá szeretnék jönni, és valahogyan BIZTOS, hogy ki lehet találni a teljes befejezést. Sőt, szerintem már ki is van találva, csak épp nehéz rájönni, hogy a rengeteg pletyka és elmélet közül mi igaz.

Ajj-ajj-ajj. És akkor mi lesz a jó a DH olvasásában? :)
Szerintem jó találgatni. De fölösleges azon erőlködni, hogy befejezzük a könyvet. Azt majd megteszi Rowling. Én emg addig reménykedek, hogy kihoz belőle valami olyat, amiről tényleg érdemes beszélni. Eddig úgy tűnik, jó irányba halad a dolog, már az író részéről. Az olvasók részéről meg néha... khmm. Nem értem, hogy miért érdemes olyasmiről beszélni, mint pl a Mark Evans sztori. Vagy hogy milyen módszerrel fejezték le a házimanókat a Black házban... :D


Igen, én pont attól félek, hogy Rowling majd befejezi. :D :P Abból világ vége lehet. :D

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311036 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Kösz, de már észrevettem. Remélem is, hogy minden kiderül, de azért kérdeztem, mert hamarabb rá szeretnék jönni, és valahogyan BIZTOS, hogy ki lehet találni a teljes befejezést. Sőt, szerintem már ki is van találva, csak épp nehéz rájönni, hogy a rengeteg pletyka és elmélet közül mi igaz.

Ajj-ajj-ajj. És akkor mi lesz a jó a DH olvasásában? :)
Szerintem jó találgatni. De fölösleges azon erőlködni, hogy befejezzük a könyvet. Azt majd megteszi Rowling. Én emg addig reménykedek, hogy kihoz belőle valami olyat, amiről tényleg érdemes beszélni. Eddig úgy tűnik, jó irányba halad a dolog, már az író részéről. Az olvasók részéről meg néha... khmm. Nem értem, hogy miért érdemes olyasmiről beszélni, mint pl a Mark Evans sztori. Vagy hogy milyen módszerrel fejezték le a házimanókat a Black házban... :D

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311031 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Szméagol írta: Viszont Piton (legalábbis a filmben, a könyvben nem emlékszem rá) azt mondja Karkarovnak, amikor megérzik Voldit, vagy jobban látszik a sötét jegy, vagy nemtudommi, hogy: Nekem nincs mitől félnem. (Ellentétben veled.) De vajon amikor ezt mondta, úgy értette, hogy őt Dumbledore védi, úgy, hogy letagadja, hogy halálfaló volt, és úgy csinál, mintha nem értené Karkarovot, vagy pedig úgy, hogy ő Voldemort mellett áll, ezért nincs félnivalója.(?)

PONTOSAN ez a lényeg:
A hat könyv mindegyike tele van Piton olyan megnyilvánulásaival, hogy mindkétféleképp értelmezhető.
A 7.-ben minden kiderül


Kösz, de már észrevettem. Remélem is, hogy minden kiderül, de azért kérdeztem, mert hamarabb rá szeretnék jönni, és valahogyan BIZTOS, hogy ki lehet találni a teljes befejezést. Sőt, szerintem már ki is van találva, csak épp nehéz rájönni, hogy a rengeteg pletyka és elmélet közül mi igaz.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311028 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Viszont Piton (legalábbis a filmben, a könyvben nem emlékszem rá) azt mondja Karkarovnak, amikor megérzik Voldit, vagy jobban látszik a sötét jegy, vagy nemtudommi, hogy: Nekem nincs mitől félnem. (Ellentétben veled.) De vajon amikor ezt mondta, úgy értette, hogy őt Dumbledore védi, úgy, hogy letagadja, hogy halálfaló volt, és úgy csinál, mintha nem értené Karkarovot, vagy pedig úgy, hogy ő Voldemort mellett áll, ezért nincs félnivalója.(?)

PONTOSAN ez a lényeg:
A hat könyv mindegyike tele van Piton olyan megnyilvánulásaival, hogy mindkétféleképp értelmezhető.
A 7.-ben minden kiderül

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311023 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Flamme írta:

Szméagol írta: Ez a dolog már a negyedik könyv óta aggaszt engem. Már akkor kezdtem gyanakodni Pitonra, és feltettem magamban a kérdést:
Amikor Voldemort leghűségesebb követőjéről beszélt, aki a Roxfortban van, biztos, hogy Kuporra gondolt? Mi van, ha bízott Pitonban, és róla beszélt?

Ekkor Voldemort még nem tudhatta, hogy Piton jelentkezni fog. Ezért nem is bízhatott benne.
Szerintem Piton arról a helyről hiányzik, ahonnan összesen hat halálfaló. Három meghalt, egy Azkabanban (erre nem biztos hogy jól emlékszem), egy, aki végleg hátat fordított Voldemortnak (ezért halál vár rá) és egy, aki túl gyáva volt hogy visszatérjen (ezért bűnhődni fog :wink: ). Az utolsó két hely egyikére pályázhat Piton, a másikra pedig Karkarov. Csak abban nem vagyok egészen biztos, hogy melyikük melyik. (Ja, ja, tudom, hogy Karkarov meghalt. De akkor is. A halál beletartozhat a bűnhődésbe.)

Más szempontból: Piton régen kémkedett Voldemortnak. Aki kém, abban eleve nem lehet megbízni, V. meg különben sem olyan fajta aki vakon bízik bárkiben.

(És Piton különben is cukipofa, és rózsaszín nacit hord a fekete köpeny alatt, meg I love Dumbledore feliratos pólót, egy főnix képével. :P )


Viszont Piton (legalábbis a filmben, a könyvben nem emlékszem rá) azt mondja Karkarovnak, amikor megérzik Voldit, vagy jobban látszik a sötét jegy, vagy nemtudommi, hogy: Nekem nincs mitől félnem. (Ellentétben veled.) De vajon amikor ezt mondta, úgy értette, hogy őt Dumbledore védi, úgy, hogy letagadja, hogy halálfaló volt, és úgy csinál, mintha nem értené Karkarovot, vagy pedig úgy, hogy ő Voldemort mellett áll, ezért nincs félnivalója.(?)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310927 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Kar'sa írta:

Alyr Arkhon írta: Igen, a magyar mennydörgő magyar tüskésfarkú az eredetiben, gondolom az alliteráció miatt lett mennydörgő.

Mondjuk azzal vitába szállnék, hogy a Horntail tüskésszarvút jelentene. :oops:


Én nem is tüskésszarvút írtam...
Viszont a horn az többek között szarvat is jelent, márpedig az a szarv ami a sárkány farka végén van szerintem tüske.

LUL, elírtam, mert a horn járt a fejemben. Egyébként értem én, azért is volt a kis :oops: , csak azért a horn nem tüske.

Viszont: a horntail bármily meglepő NEM a sárkány farkát írja le, hanem egy darázsfajta nevével játszik:
en.wikipedia.org/wiki/Horntail

(én speciel valami Magyar Fullánkfarkúnak fordítottam volna)
OFFolásom bef. (bár ez talán még majd felgerjeszt néhány embert :D )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310907 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Alyr Arkhon írta: Igen, a magyar mennydörgő magyar tüskésfarkú az eredetiben, gondolom az alliteráció miatt lett mennydörgő.

Mondjuk azzal vitába szállnék, hogy a Horntail tüskésszarvút jelentene. :oops:


Én nem is tüskésszarvút írtam...
Viszont a horn az többek között szarvat is jelent, márpedig az a szarv ami a sárkány farka végén van szerintem tüske.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #310906 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Snuffles írta: A Pipogyusz szerintem jobb. (Bár lehet, hogy azért gondolom így, mert angolul nem nagyon került a kezembe, kivéve a hatos, hála dorwinionnak. ;) )


Szerintem is jobb, mert érződik benne a névvel végzett szójáték, ami a Picsogósban nem feltétlenül.

Csak a szó jelentését akartam visszaadni, nem volt cél a szójáték vagy a használhatóság.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.200 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére