J. K. Rowling: Harry Potter

Több
19 éve 1 hónapja #267438 Írta: Perlanthir
Perlanthir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Más. Akkor mi van, ha valaki köt egy Megszeghetetlen Esküt valakivel, majd utána egy másik Megszeghetetlen Esküt egy másik valakivel, hogy megszegi az első Megszeghetetlen Esküt. (Tudtok követni? :D ) Na akkor mi van? :) Az illető mindenképpen meghal, nem? :twisted:

SPOILER

Sztem igen :) És szvsz az illető nagyon hülye, hogy megköti a biztos halálba vezető második esküt :D
Amúgy ezzel Pitonra célzol? Mert ő szerintem most ilyen téren nincs veszélyben. A Dumbledore-os esküjét (már ha volt ilyen..) kipipálhatja, valamint a Narcissásat is, mert lényegében segített Draconak a küldetése teljesítésében. A probléma Dracoval van, mert így nem ő végezte el a "nagy" feladatot, tehát Voldi-bácsi valszeg kicsit mérges lesz... :twisted:

SPOILER

"Even the smallest person can change the cause of the future."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267408 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER!!!

Beren Erchamion írta: Regulus Black? Ez érdekes lenne. Ő viszont meghalt...


De az üzeneten az áll, hogy "ha ezt olvasod, én már biztosan nem élek" (vagy valami ilyesmi, most lusta vagyok megnézni :D ), emlékszel?

Más. Akkor mi van, ha valaki köt egy Megszeghetetlen Esküt valakivel, majd utána egy másik Megszeghetetlen Esküt egy másik valakivel, hogy megszegi az első Megszeghetetlen Esküt. (Tudtok követni? :D ) Na akkor mi van? :) Az illető mindenképpen meghal, nem? :twisted:

SPOILER!!!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267388 Írta: Perlanthir
Perlanthir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER

Nem kizárt, hogy ők is tettek egy Megszeghetetlen Esküt!
Hát igen, Pitonnak tényleg nem lesz könnyű dolga; mindenkit meg kell győznie, hogy mégse halálfaló... Talán még Lupinnal lesz a legkönnyebb dolga, mert ő hitte el a legnehezebben, hogy Piton tette. Talán ő tud valamit D. és P. közös dolgáról.. Viszont Harry, de főleg Ron meggyőzése nem lesz egyszerű! :lol:

SPOILER

"Even the smallest person can change the cause of the future."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267344 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER!!!

Perlanthir írta: Hát épp ez az! Szerintetek Dumbledore könyörögne az életéért?! Mert számomra ez kizárt. Nem úgy ismertük meg az 5 könyv alatt... A "kérlek, Piton" felkiáltás nem azért volt, hogy menekülni próbáljon, hanem hogy ölje meg Piton! Jo mindig telerakja csavarokkal a könyveit, és most ennyire egyszerűen nyilvánvalóvá tenné, hogy Piton gonosz? Nem hinném.
Valamint ha Piton nem öli meg, szvsz akkor sem maradhatott volna életben, mert volt még ott jópár halálfaló, akik mind egyszerre vetették volna rá magukat. Így Piton legalább nem szegte meg az esküjét, és megmaradhatott tovább kémnek. Az a méreg, amit Dumbledore megivott, amúgy is teljesen legyengítette, talán magától is meghalt volna.
És még mindig nem tudjuk, miért bízott annyira Pitonban. Ha anno Voldemort nem tudta átverni, akkor most Piton mér tudná? Valszeg volt egy megállapodásuk, hogy ha eljön ez a helyzet, így kell cselekedniük. Hagrid is mondta Harryéknek, hogy hallotta egyszer kettejüket veszekedni. Lehet, hogy Piton ezellen a döntés ellen tiltakozott.
És sztem egyáltalán nem lehetetlen Voldemortot átverni. Dumbledore mindig okosabb volt nála, nem hiába tartott tőle mindig a Sötét Nagyúr. Ha Harry, egy kamasz kölök már párszor legyőzte (még ha segítséggel is), akkor mér ne etethetné be egy képzett, felnőtt varázsló, aki régen a csatlósa volt?


Hm.. meggyőző érvelés... Tényleg van benne valami, hogy egy olyan valaki, mint Dumbledore, inkább azért könyörög, hogy öljék meg a jó ügy érdekében, mint azért, hogy hagyják életben.
(Csak az a baj, hogy Harry ebből semmit nem fog fel, így nem fogja tudni, ha Piton tényleg az ő oldalán áll :D )
De milyen lehet már Pitonnak? Mindenki, akiért harcol a jó oldalon, most gyűlöli. Ehhez azért tényleg nagy akaraterő kell. ((Mi van, ha Piton Dumbledore-nak is tett egy Megszeghetetlen Esküt?))

Regulus Black? Ez érdekes lenne. Ő viszont meghalt.. Én reménykedtem, hogy az illető még él és személyesen fog segíteni Harrynek.

Griffendél kardja nem hinném, hogy Horcrux, mert D. állította, hogy nem lehet az, másrészt a 2. könyvben H. ezzel harcol a Baziliskus ellen, amit Voldemort egyik Horcruxa uszít rá...

Ne akarjatok már megölni egy Weasley-t! Szerintem egyáltalán nem lenne furcsa, ha a család minden tagja túlélné. Elvégre kellenek (és az életben is vannak) pozitív példák is, nemcsak a halál, a veszteség...

SPOILER!!!

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267330 Írta: Perlanthir
Perlanthir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER

RAB: egy interjúban, miután rákérdeztek, Jo állítólag beismerte, hogy a monogram Regulus Blacket takarja :wink:
Örülök, hogy többen vagyunk ezen a véleményen :D És sry Cerebrum, csak 1-2 oldalnyit olvastam vissza, biztos átsiklottam a Piton-védelmezéseden :)

"Even the smallest person can change the cause of the future."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267294 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Spoiler!!!

Perlanthir írta: Hát épp ez az! Szerintetek Dumbledore könyörögne az életéért?!


Persze, hogy nem. Ezért is van három kérdőjel a mondat végén... :wink:

_Phelan_ (Caranthír) írta: RAB?


Az Invito-n pont erről volt szó ma... A monogram valószínűleg Sirius öccsét, Regulus Black-et takarja.

Perlanthir írta: Na, örülök, hogy valaki egyetért velem


Nem ezt szajkózom már én is kezdetektől fogva, hogy Piton nem halálfaló? :)

Spoiler!!!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267276 Írta: Perlanthir
Perlanthir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER

Na, örülök, hogy valaki egyetért velem :)
Szerintem is meg fog még halni egy Weasley... Kiv. vagyok, Percy-vel mi lesz. Én vagy rá tippelnék, vagy Charlie-ra, aki meghal. Bill, bár nem olyan "fontos" szereplő, a halála fájdalmasabb lenne Fleur miatt. Meg szegénynek így is elég nehéz lesz az élet.. :(
Dumbledore szerintem se tűnt végleg el, és a festménye valóban segíthet még. Meg Harry csokibéka-kártya formájában mindig magánál hordozhatja. Bár az már enyhén beteges lenne... :D

SPOILER

"Even the smallest person can change the cause of the future."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267274 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Spoiler

Szerintem Piton nem gonosz. Van annyira legilimentor, hogy távágja Voldemortot. Sőt. Én is arra gondoltam, hogy azért ölte meg Dumbledort mert inkább Ő ölje meg mint más, inkább Ő végezzen vele és mentse a saját életét meg Dracoét mint más tegye ezt és veszélybe sodorjon vele mindenkit. Így még mindig van alkalma segíteni ha szükség lesz rá. Mellesleg szerintem Dumbledor vissza fog térni valamilyen formában (ha másként nem ott a festmény alakja) és segíteni fog. Ja és van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem Harry öli majd meg Voldemortot, az lenne az igazán nagy csavar ha Neville tenné ezt.
Egy Weasleynek meg meg kell még halnia. Túl sokan vannak ahhoz, hogy az egész család túlélje.
Egyébként ha figyeltetek akkor Ron mindig mindent megjósól előre:))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267245 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER :)

Dumbledorenak is lehet Horcruxa nem? :D Lehet az övé, mondjuk a kard :D Najó ez persze csak tényleg fanfiction :)
RAB? :P Hmmm Ronald Albus Dumbledore? :D :)
Egyébként meg: Nekem a 3. és az 5. a KEdvencem. Mindakettőben, nkem tetsző csavar volt. Ha meg ne mtörődne a HP val igazán Rowling akkor mi a fenéért ír ilyen vastagot? ;)
Egyébként meg DUmbledore, úgyis tudta előrre az egészet. És mibe fogadunk hogy mondaná, hogy Pitonnak, fontosabb szerepe van. Egyébként meg mint megoldásban, én főleg a Minisztériumban, a titkos ajtóban bízom. AHol ugye halllan ilehetet ta halottak hangját, stb. Igen, szurkolok hátha Sirius visszajön :D . Hja és nekem tetszik Rowling ábrázolása amiben semmi sem fehér, vagy fekete. :) Voldemort nem szimplán gonosz, megismertet az okával, stb. :)
SZerelm iszálak tetszenek, kb. Már rohadtúl vártam a vörös hajú me ga "tudálékos" összejövését. Ginny, viszont meglepő volt. És a szerepe is elég komoylra és jóra siekrült!. Percy változásában reménykedtem :P
Amit ak öv résztől várok: Dumbledore vmi kinyilatkoztatás a vmilyen formában, Sirius is szóhoz jusson, ha más nem, Harry jöjjön, rá, hogy szeretnie kell, és szüksége van az adott emberre. És menjen vissza az iskolába. :P Bakker egyébkétn végig azt hittem hogy a Half blood Prince könyvecskéje ugye a főgonoszunké, és az is horcrux :P
Szerintetek lehetetlen, hogy Vodlemort bácsi Griffendél kardját Horcruxá tette, és így kiszúrja midnenk iszemét? Vagy van a Horcruxoknak vmi jellegzetessége és én nem olvastam elég figyelmesen ( szóval amiről kiderül külsőre is).?! na pá

SPOILER ;)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267242 Írta: Perlanthir
Perlanthir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER

Hát épp ez az! Szerintetek Dumbledore könyörögne az életéért?! Mert számomra ez kizárt. Nem úgy ismertük meg az 5 könyv alatt... A "kérlek, Piton" felkiáltás nem azért volt, hogy menekülni próbáljon, hanem hogy ölje meg Piton! Jo mindig telerakja csavarokkal a könyveit, és most ennyire egyszerűen nyilvánvalóvá tenné, hogy Piton gonosz? Nem hinném.
Valamint ha Piton nem öli meg, szvsz akkor sem maradhatott volna életben, mert volt még ott jópár halálfaló, akik mind egyszerre vetették volna rá magukat. Így Piton legalább nem szegte meg az esküjét, és megmaradhatott tovább kémnek. Az a méreg, amit Dumbledore megivott, amúgy is teljesen legyengítette, talán magától is meghalt volna.
És még mindig nem tudjuk, miért bízott annyira Pitonban. Ha anno Voldemort nem tudta átverni, akkor most Piton mér tudná? Valszeg volt egy megállapodásuk, hogy ha eljön ez a helyzet, így kell cselekedniük. Hagrid is mondta Harryéknek, hogy hallotta egyszer kettejüket veszekedni. Lehet, hogy Piton ezellen a döntés ellen tiltakozott.
És sztem egyáltalán nem lehetetlen Voldemortot átverni. Dumbledore mindig okosabb volt nála, nem hiába tartott tőle mindig a Sötét Nagyúr. Ha Harry, egy kamasz kölök már párszor legyőzte (még ha segítséggel is), akkor mér ne etethetné be egy képzett, felnőtt varázsló, aki régen a csatlósa volt?


SPOILER

"Even the smallest person can change the cause of the future."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267194 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER!!!

Cerebrum írta:

Beren Erchamion írta: Piton akkor is gonosz! Nehogy már csak a látaszat kedvéért ölte volna meg Dumbledore-t! Le van írva, hogy gyűlölet jelent meg az arcán, ahogy meglátta.


De akkor is furcsa ez a jelenet... Dumbledore könyörög az életéért??? Fenrir meg rémülten figyeli Pitont???


Szerintem Dumbledore-et eléggé sokkolhatta az, hogy Piton mégsem az ő oldalán áll, tizenvalahány éve sikerült vele elhitetnie, hogy a jó oldalon harcol.. Talán ezért könyörgött... :roll: Bár sok értelme nem volt, hiszen ha tényleg átverte őt, akkor miért kegyelmezne neki, hiszen így végre nem kell szerepet játszania, visszatérhet ura mellé...
Az egyébként amúgy is érdekes, hogy Voldemort ugye kitűnő legilimentor hírében áll, mindig észreveszi, ha hazudnak neki. Mostmár csak az a kérdés, Piton van-e annyira jó okklumentor, hogy Voldemort ennyire hosszú ideig ne vegye észre, hogy Piton hazudik neki. Persze Piton is kivételesen jó varázsló, ezt bizonyítják a saját varázsigék, de én mégis könnyebben hiszem el, hogy az amúgy is jóhiszemű Dumbledore-t etette be, nem pedig a Sötét Nagyurat.

SPOILER!!!

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267182 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER!!!

Beren Erchamion írta: Piton akkor is gonosz! Nehogy már csak a látaszat kedvéért ölte volna meg Dumbledore-t! Le van írva, hogy gyűlölet jelent meg az arcán, ahogy meglátta.


De akkor is furcsa ez a jelenet... Dumbledore könyörög az életéért??? Fenrir meg rémülten figyeli Pitont???

SPOILER!!!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267157 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Beren Erchamion írta:

cortez71 írta: Rowling már sajnos csak a pénz miatt ír, meg mondta, h más formában bár, de folytatná a HP írását. Szal sztem biztos lesz novelláskötet meg egyéb HP stuffok.


Szerintem meg egyáltalán nem a pénz miatt ír. Az első könyvet valszeg a pénz miatt is írta, mert ugye gyakra még azért is aggódnia kellett, h a kávéját ki tudja fizetni. De szerintem a gazdagság egyáltalán nem vette el az eszét és nem változtatott a történeten, ami már eleve megvolt nagyvonalakban, és amit rendesen be akar fejezni, ami sok időt igényel.

A történetet nem fogja folytatni a hetedik könyv után (ő maga mondta:www.jkrowling.com), esetleg a kimaradt infókat fogja kiadni egy enciklopédiaszerű kötetben. :wink:

A happy end szerintem elég valószínű, mivel elég gáz lenne egy több mint egy évtizedes munkát, amit a fél világ ismer, a gonosz győzelmével befejezni. Ennél azért több mondanivalója van a könyveknek. :)

No mind1, ezen a téren más véleményen vagyunk. Nekem pl nem tetszik annyira a két új rész, mint a régebbiek. Sőt, az újak közül az 5. rész számomra igen semmitmondó.
Aham, akkor ezek szerint a lexikon ez a más forma :)
Bár nemtom, szerintem olyan nagy szükség nincs rá, érdekesebb a sztori, ha vannak homályos részek, de ez szintén egyéni vélemény ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267150 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Rowling már sajnos csak a pénz miatt ír, meg mondta, h más formában bár, de folytatná a HP írását. Szal sztem biztos lesz novelláskötet meg egyéb HP stuffok.


Szerintem meg egyáltalán nem a pénz miatt ír. Az első könyvet valszeg a pénz miatt is írta, mert ugye gyakra még azért is aggódnia kellett, h a kávéját ki tudja fizetni. De szerintem a gazdagság egyáltalán nem vette el az eszét és nem változtatott a történeten, ami már eleve megvolt nagyvonalakban, és amit rendesen be akar fejezni, ami sok időt igényel.

A történetet nem fogja folytatni a hetedik könyv után (ő maga mondta:www.jkrowling.com), esetleg a kimaradt infókat fogja kiadni egy enciklopédiaszerű kötetben. :wink:

A happy end szerintem elég valószínű, mivel elég gáz lenne egy több mint egy évtizedes munkát, amit a fél világ ismer, a gonosz győzelmével befejezni. Ennél azért több mondanivalója van a könyveknek. :)

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267144 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rowling már sajnos csak a pénz miatt ír, meg mondta, h más formában bár, de folytatná a HP írását. Szal sztem biztos lesz novelláskötet meg egyéb HP stuffok.
Igen, az a R.A.B. most sok nyitott kérdést hagyott... És én biztis vok benne, h Happy End lesz az egész vége, mivel még az elvakult HP-fanok öngyilkosságot követnének el, ha Voldi nyerne :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267121 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szvsz segtségére lesz a főnix rendje meg Hermione és Ron, vagy nem? Habár amilyen csökönyös, lehet hogy egyedül vág bele a dologba :? Az is lehet hogy Rowlind egy nyolcadik rést is tervez és így húzz a az időt :P :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267108 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Ésssss a remek hetedik könyvben Harryből ultradurvahypersuper mágus lesz, aki simán legyőzi Voldemortot. Vagy lehet h Piton öli meg? Szavazzanak, mert csak egy maradhat :D :lol:


Szerintem fontos szerepe lesz a hetedik könyvben annak a bizonyos R.A.B. monogramnak. Valahogy ki kell derülnie, hogy mi a negyedik Horcrux. És egyébként is, ha D.-nak ennyire nehéz volt kettőt is megtalálnia, akkor egy könyv alatt Harry nem lesz képes négyet elpusztítani, + az ötödiket, magát Voldemortot is, szóval tuti lesz valamilyen új segítsége... Szerintem tuti nem lesz belőle annyira jó varázsló egy év alatt, hogy párbajban győzhetné le. A könyvekben többször hangsúlyt kapott, hogy Harry fegyvere V. ellen a szeretetre való képesség.

Piton akkor is gonosz! Nehogy már csak a látaszat kedvéért ölte volna meg Dumbledore-t! Le van írva, hogy gyűlölet jelent meg az arcán, ahogy meglátta. Persze kötötte az a Megszeghetetlen Eskü, de akkor is... Ha a jó oldalon állt volna, akkor tényleg feláldozza az életét, vagyis kinyírja az összes halálfalót és meghal az esküszegésért :lol: .

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267101 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
SPOILER!!!

Beren Erchamion írta: Viszont az egyszerűen dühít, hogy csak most tudjuk meg az igazságot a Félvér Hercegről, hogy melyik oldalon áll.


Miért, számodra ezek szerint teljesen nyilvánvaló, hogy Piton Voldemort oldalán áll? Mert szerintem nem.

Beren Erchamion írta: Piton is felelős Sirius haláláért... :evil:


Sirius haláláért csakis Voldemort felelős. Amennyire meg Piton felelős, annyira Harry is.

Beren Erchamion írta: A könyv elolvasása óta rengetegszer leforgatom az agyamban Dumbledore halálát és mindig az jön ki, hogy megmenekülhetett volna.


Pontosan! Ezért is nem zárhatjuk le ennyivel ezt a dolgot, és mondhatjuk nyugodt szívvel, hogy Piton halálfaló, és aljas módon megölte Dumbledore-t. A hetedik részből derülnek még majd ki nagyon érdekes dolgok, majd meglátod...

SPOILER!!!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267090 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Beren Erchamion írta: Aki nem akarja tudni a történetet, az nem olvassa el a spoilert... :D

Mivel annyira nem jó az angolom, hogy teljesen megértsem minden apró kis míves részletében, ezért nem tudok 100%-os rangsort alkotni, de azt hiszem ez a könyv legalább olyan jó lett, mint az előző. (Nekem még a harmadik a kedvencem, a negyedik is jó, a leggyengébb, már ha lehet ilyet mondani, az szvsz a második rész.)
Sokan írták, hogy nem tetszik nekik a sok szerelmi szál (spoiler??), de szerintem ez a szereplők felnövésének természetes velejárója. Már a negyedik részben elkezdődött és most teljesedett ki.

SPOILER!!! :twisted:
Viszont az egyszerűen dühít, hogy csak most tudjuk meg az igazságot a Félvér Hercegről, hogy melyik oldalon áll. Eszembe jutott, hogy az ötödik részben az egyik okklumencia óra után Ron felveti, hogy mi van, ha Piton ahelyett, hogy segítene Harrynek lezárni az elméjét, inkább kinyitja azt. És igaza volt! Ez biztosan utalás, csak akkor még senki nem értette. Ha belegondolok, hogy így Piton is felelős Sirius haláláért... :evil:
A könyv elolvasása óta rengetegszer leforgatom az agyamban Dumbledore halálát és mindig az jön ki, hogy megmenekülhetett volna. Ha Voldemort már gyerekkorában tudott pálca nélkül is varázsolni, akkor nem tudott volna D. valamit kitalálni? Meg ha nem dermeszti meg Harryt, akkor simán elbánik Malfoyjal, és H.nek sem lesz baja. :roll:
Az ötödik részben Fawkes lenyelte Voldemort D.ra lőtt halálos átkát. Amikor D. elmenekült az iskolából, akkor is Fawkes segítségével tette ezt. Miért nem tudott tehát Fawkes most is segíteni neki? :roll:
(Én egyébként azt reméltem, hogy Fawkes ezután Harryé lesz, de úgy tűnik, nem...)

Hm, érdekes dolgokat vetettél fel... Bár szerintem Dumbledore elég buguyta halált halt, más író biztos jobban megoldotta volna. Meg mondjuk Fawkes sem egy elementál vagy öleb, h mindentől megvédje az öregfiút :D
Ez a befejezés elvitte az egész könyv hangulatát és minőségét rossz irányba. Dumbledore meg elég csökönyös természet, most kiderült :)
Ja, és Rowlingtól kitelik, h agyoncsavarja a dolgot, és kiderül, h Piton igazából jó...
Meg ha visszaemlékszel, más választása nem is volt Pitonnak, mivel Narcissának fogadalmat tett, ami megszeghetetlen (bár mondjuk elvállalhatta volna a halált az öregfiú helyett...)
Ésssss a remek hetedik könyvben Harryből ultradurvahypersuper mágus lesz, aki simán legyőzi Voldemortot. Vagy lehet h Piton öli meg? Szavazzanak, mert csak egy maradhat :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267076 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Aki nem akarja tudni a történetet, az nem olvassa el a spoilert... :D

Mivel annyira nem jó az angolom, hogy teljesen megértsem minden apró kis míves részletében, ezért nem tudok 100%-os rangsort alkotni, de azt hiszem ez a könyv legalább olyan jó lett, mint az előző. (Nekem még a harmadik a kedvencem, a negyedik is jó, a leggyengébb, már ha lehet ilyet mondani, az szvsz a második rész.)
Sokan írták, hogy nem tetszik nekik a sok szerelmi szál (spoiler??), de szerintem ez a szereplők felnövésének természetes velejárója. Már a negyedik részben elkezdődött és most teljesedett ki.

SPOILER!!! :twisted:
Viszont az egyszerűen dühít, hogy csak most tudjuk meg az igazságot a Félvér Hercegről, hogy melyik oldalon áll. Eszembe jutott, hogy az ötödik részben az egyik okklumencia óra után Ron felveti, hogy mi van, ha Piton ahelyett, hogy segítene Harrynek lezárni az elméjét, inkább kinyitja azt. És igaza volt! Ez biztosan utalás, csak akkor még senki nem értette. Ha belegondolok, hogy így Piton is felelős Sirius haláláért... :evil:
A könyv elolvasása óta rengetegszer leforgatom az agyamban Dumbledore halálát és mindig az jön ki, hogy megmenekülhetett volna. Ha Voldemort már gyerekkorában tudott pálca nélkül is varázsolni, akkor nem tudott volna D. valamit kitalálni? Meg ha nem dermeszti meg Harryt, akkor simán elbánik Malfoyjal, és H.nek sem lesz baja. :roll:
Az ötödik részben Fawkes lenyelte Voldemort D.ra lőtt halálos átkát. Amikor D. elmenekült az iskolából, akkor is Fawkes segítségével tette ezt. Miért nem tudott tehát Fawkes most is segíteni neki? :roll:
(Én egyébként azt reméltem, hogy Fawkes ezután Harryé lesz, de úgy tűnik, nem...)

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266924 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem tetszett, mondjuk még mindig a 3. a best :)
Mindenesetre, én végig élveztem, és van benne pár ütős rész, pár részt meg lehetett volna húzni, de azért jó (a hangulata pedig rulz, ha Voldemort Nagyúr visszatér, akkor már legyen is ilyen az egész, szal tetszett)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266898 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Ízisz: Most nem azért, de sztem ott már igazán gondok vannak, hogyha már tudod előre a sztorit és nem élvezed a könyvet. Sztem akkor a könyvvel van a gond... Hm, pl a GyU-t mikor olvastad? A film előtt vagy a film után?


A GyU-t az első film után olvastam el és nagyon is élveztem, mivel már nem nagyon emlékeztem a filmre sem és mert jó könyv. Sőt, annál is jobb.

A HP-eket is imádtam, és szvsz nagyon jó könyvek.
De szerinted jó megtudni a sztori főbb részeit? Szeretném úgy elolvasni, h váratlanul érjen a történet és ne tudjam végig mi lesz a következő lépése a szereplőknek..

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266838 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panni írta:

Cerebrum írta:
Amúgy lehet már spoilerezni? Elárulom, hogy a fúriafűz fog meghalni, a Félvér Herceg pedig Hagrid kutyája, Agyar. :)


:lol: :mrgreen:


Jó vicc! :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266806 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:
Amúgy lehet már spoilerezni? Elárulom, hogy a fúriafűz fog meghalni, a Félvér Herceg pedig Hagrid kutyája, Agyar. :)


:lol: :mrgreen:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266801 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Cerebrum, szerintem ne írjál spoilereket, mert a tőbbség még nem olvasta a kőnyvet, és nem hiszem, hogy szívesen lőnék le maguknak a poénokat, így én sem.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266792 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ízisz írta: Rowling azt nyilatkozta, neki ez a könyv tetszik a legjobban.. :? hát nem tudom. Várnom kell februárig.... :( :( :( :(

Majd akkor megírom a véleményem :lol:


Nálam továbbra is a negyedik a favorit. Ezt a hatodikat én leginkább az ötödikhez tudnám hasonlítani. A közepe egy kissé vontatott, a vége meg olyan izgalmas, hogy az ember csak minden negyedik sort olvassa el, olyan kíváncsi, hogy mi történik a következő oldalon... :)

Amúgy lehet már spoilerezni? Elárulom, hogy a fúriafűz fog meghalni, a Félvér Herceg pedig Hagrid kutyája, Agyar. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266748 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ízisz: Most nem azért, de sztem ott már igazán gondok vannak, hogyha már tudod előre a sztorit és nem élvezed a könyvet. Sztem akkor a könyvvel van a gond... Hm, pl a GyU-t mikor olvastad? A film előtt vagy a film után?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266744 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Off: Lora mi nem tetszik? A sztori v. az amit leírtak az Invito-s oldalra?

Én az oldalon elolvastam az első fejezetet, de aztán abbahagytam és inkább kivárom a februárt... nem akarom megkukucskálni a "karácsonyi ajándékot", mert elrontja majd az örömömet, ha a teljeset olvasom. ha értitek, mire gondolok.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266703 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
pedig nekem is működik az invitos oldal :S

amúgy nagyjából elolvastam, és nem teccik.

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266688 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
én nemtudok semmire sem kattintani a lapotokon nemtudom mi lehet ennek az oka...
a mézesfaláson állítolag fentvan egy beszámoló a 4. filmrlő

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.261 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére