J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 7 hónapja #163017 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Az új címek szerintem tök jóóók!!! Főleg a sárvérűek lázadása.... Arra kíváncsi vagyok már nagyon. Vajon Hermione is osztja majd a véleményüket? Vagy ő hű a MAJOM-hoz. :lol:

A szellemmel kapcs osztom a véleményem Thaurwathiwenel! Meg szellam csak akkor lehet, ha a halál pillanatában úgy dönt. Vagy nem?


'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #163014 Írta: Hermi15
Hermi15 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az új címek szerintem egyáltalán nem unalmasak. Csak másmilyenek, mint az előzőek.
Harry szvsz, pontosabban az anyukám szerint lehet, h meg fog halni a hetedik végén. Remélem nem lesz igaza.
Az ikreknek muszály még szerepelniük! Nem helyettesítheti őket senki, főleg Ginny nem.
Siriusnak nem értem miért kellett meghalnia. Eddig Rowling mindig csak olyat csinált,aminek oka volt (pl: McGalagonynak azért kellett krházba mennie, h Harry azt higgye, h nincs senki a Roxfortban a rendből).Ennek is kell valami magyarázatnának lenni. Valami ÉRTELMES magyarázatnak kell lennie!
Nekem az is meglepő volt, amikor Harry belenézett Piton emlékeibe és az apja Harrynek ilyen beképzelt volt. Ez szvsz igenis fordulat volt, ha nem is olyan nagy.

Roszz úton jár az, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #163013 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szte nem lecc 8. kötet.....márcsak azértis...mert az már sok lenne...meg yo mondjuk Rowling tudna mit kitalálni...de szvsz nem ir több kötetet

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #163012 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Amikor még nyáron olvastam spec nekem is a kedvencem volt, mert új stb, aztán kicsit később rájöttem, hogy nem annyira jó...

Sirius szellemként....
Arra nem emlékszel mint mondott a szellem?
Az lesz szellem, aki fél a haláltól, de Sirius nem félt, bátran feláldozta magát Harry-ért, s ezért jobban szereti Harry-t, mintha szellemként kísértene mellette....
S miért lenne kérdéses? Kérdéses akkor lenne, ha nem ment volna segíteni....

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #163005 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Siriusnak még lesz szerepe!
Én attól félek, hogy az ikreknek nem elsz, és hogy ginny vezi át a helyüket


Én biztos vagyok benne, hogy Siriusnak még lesz szerepe a történetben, akár úgy, hogy csak említik. De abban is BIZTOS vagyok, hogy még nem teljesen halt meg. Gondolom értiek mira gondolok. Sirius nem hagyja cserben Harryt. Viszont egy dolgot nem értek: amikor Harry megkérdezte az egyik szellemtől, hogy Sirius visszajön-e, azt mondta a szellem, hogynem. Pedig visszajöhetne, nem? Szóval ezután szerintem kérdéses, hogy valóban serette-e Sirius Harryt.



Percy is jó fej, akárki akármit is mond!


Persze, hogy jófej. Igazi egyéni stílusa, ami a "Mr Kupor a világ legjobb főnöke, és egyben családszerető apja is!" jelentkezett nála. :evil3: Gondolom értitek mire gondolok. :-)
Ha nem elmagyarázom szívesen, de aki el olvasta a 4-ik könyvet, az gondolom érti.


ekem nagyon tetszett az 5-ös könyv és azthiszem kimondhatom, hogy nekem ez lett a kedvencem.
Rendkívül sok információt megtudtunk belőle, és engem éppen ez aggaszt.
Szerintetek ezek után még mit lehet elmesélni két könyvön keresztül, hacsak, nem akar belevinni valami óriási csavart?
Amúgy, szerintem Siriust már nem fog visszatérni...


Nagyon örülök, hogy neked is a kedvenced lett az ötödik könyv! Én is ezt, mondom, hogy sok információ van benne, de aki nem figyelmesen olvassa el a könyvet, nem értheti meg. Szerintem biztos lesz benne valami nagy durranás. Rowling fantáziája határtalan.
MIÉRT HISZI AZT MINDENKI, HOGY SIRIUS NEM FOG VISSZATÉRNI?


Rabyn: nekem is az ikrek a kedvenceim!!!! Csak a filmben elég furik lettek.... a hajuk olyan izé volt..... Szerintem még fognak szerepelni. Ha más nem, akkor a nyári, meg a téliszünetben. De a termékeikkel még tutó, hogy találkozunk.
Gilgaer: engem meg az érdekel, hogy a hetedik végén hogy fogja lezárni. Mert kell egy lezáróesemény, és elég nehéz lesz kimondani, hogy itt a vége. Különben tuti, hogy az lesz a vége, hogy Voldit megölik.


Szerintem mindedjik szereplő nagyon jól el lett találva a filmben. Én biztosra veszem, hogy fognak szrepelni a sorozat végéig. A nyári szünetekből, meg a téliből is alig mutattak valamit a filmben! ha énrendeztem volna meg a filmeket, én MINDENT BELETTEM VOLNA, és még tettem volna hozzá egy csomó dolgot. Vagyis olyan 4-5 órás lett volna, de a 6 még jobb lenne!

Én nem hiszem, hogy Voldemortot megölnék! Az olyan egyszerű esemény lenne!

Annak van valóság alapja, hogy lessz egy nyolcadik, ráadás kötet is


Nagyon köszönöm ezt a kérdést! -bár ez nem csak nekem szólt, tudom.
Már régóta akartam rá válaszolni, csak senki se kérdezte meg! Szerintem nagyon-nagy a valószínüsége annak, hogy még több részes is lesz a harry Potter. Én legalábbis nagyon remélem! De szerintem ezzel mindenki így van, aki szereti a Harry Pottert, és el is olvasta. Amúgy szerintetek a 100%-ból hányan olvassák a könyvet és szeretik is, és hányan utálják? (Olyan nehéz ki mondani ezt a szót!)
Szerintem a 100%-ból legalább 99%-a szereti, és csodálja!
Az az egy % meg mit számít? (Persze ez az én számításom volt)
Én legalább 100 megoldást tudnék arra, hogy több rész legyen!
De nem mondom el!!! ĐĐĐ.
Jajj, most nem tom mér, de most annyira Harry Potter imádatom van! Annyira szeretem ezt a könyvet! Elvarázsol ez az egész varázsvilág! Annyira jó! Istenem, meg ez a topic is annyira jó! Nagyon jó ötlet volt!

Bocs a kirohanásomért!!!! :oops:
*...*

Majd még írok! Hello!

ui: Légyszi válaszoljatok!!! És mindenkinek nagyon-nagyon Boldog Harry Potteres napot!!! :cry: *örömkönnyek* : bawling :

Alagi

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162999 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nagyon remélem, hogy Sirius nem jön vissza, bár nagyon tartok tőle. Nem mintha bajom lett volna vele, sőt, de kevés kivételtől eltekintve elég gáznak tartom, ha egy szereplőt visszahoznak a halálból. Lelőtt poén.
Egyébként nekem annyit mondtak, hogy valaki meghal, de tudtam, hogy ő lesz az. Ami a fordulatot illeti, hát az egyetlen dolog, ami engem meglepett, az az, hogy a "macskás néni" (hogy is hívják? Mrs Figgs talán? :oops: ) egy kvibli.
Az angolul olvasókkal meg csak ne kötözködjünk, jó? Attól még, hogy Te nem tudsz annyira angolul, Alagi, azért más tudhat...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162998 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Erda niire (Area) írta: Rabyn: nekem is az ikrek a kedvenceim!!!! :D Csak a filmben elég furik lettek.... a hajuk olyan izé volt..... Szerintem még fognak szerepelni. Ha más nem, akkor a nyári, meg a téliszünetben. De a termékeikkel még tutó, hogy találkozunk. :twisted:
Gilgaer: engem meg az érdekel, hogy a hetedik végén hogy fogja lezárni. Mert kell egy lezáróesemény, és elég nehéz lesz kimondani, hogy itt a vége. Különben tuti, hogy az lesz a vége, hogy Voldit megölik.


azt olvastam, h azzal lesz vége, h Rowling leirja roviden, h a suli után kivel mi történik.....

és azt már olvastátok h állitolagos cimek: 6. HP és a sárvérűek lázadása
7. HP és a kentaur keresése

az angol gyerekek ezeket nagyon gyenge cimeknek találták

Sirius sztem is jut vmiféle szerephez, de ha nem..... :cry: amugy télleg naon sokaknak o volt a legszimpibb...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162996 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szvsz elképzelhetö hogy az ikrek jövöre visszatérnek, hisz mág van egy évük, és elsösorban Dumbi miatt huztak el,különben csak kibirták volna a sulit...de valahogy biztos benne lesznek még, ha csak szünetekben is...
A maradék 2 könyvbe még irhatna vmit Lilyröl,csak anyit tudunk hogy milyen a családja :? ,de hogy mit csinált a varázsvilágban arrol elég keveset

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162978 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Annak van valóság alapja, hogy lessz egy nyolcadik, ráadás kötet is :?:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162956 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rabyn: nekem is az ikrek a kedvenceim!!!! :D Csak a filmben elég furik lettek.... a hajuk olyan izé volt..... Szerintem még fognak szerepelni. Ha más nem, akkor a nyári, meg a téliszünetben. De a termékeikkel még tutó, hogy találkozunk. :twisted:
Gilgaer: engem meg az érdekel, hogy a hetedik végén hogy fogja lezárni. Mert kell egy lezáróesemény, és elég nehéz lesz kimondani, hogy itt a vége. Különben tuti, hogy az lesz a vége, hogy Voldit megölik.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162930 Írta: Gilgaer
Gilgaer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem nagyon tetszett az 5-ös könyv és azthiszem kimondhatom, hogy nekem ez lett a kedvencem.
Rendkívül sok információt megtudtunk belőle, és engem éppen ez aggaszt.
Szerintetek ezek után még mit lehet elmesélni két könyvön keresztül, hacsak, nem akar belevinni valami óriási csavart?
Amúgy, szerintem Siriust már nem fog visszatérni... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162893 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162892 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekkem speciel az ikrek a kedvenceim, és persze piton meg draco..

Siriusnak még lesz szerepe!
Én attól félek, hogy az ikreknek nem elsz, és hogy ginny vezi át a helyüket

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #162600 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na, újra itt vagyok!

Na látod Alagi, én ezért nem mentem addig HPs honlapra....amugy meg sejtettem, mert volt, h a britek fogadtak h szrintuk ki fog meghalni, és Sirius meg hagrid vezetett.....


Pedig érdemes lett volna menned a Harry Potteres honlapokra. Pl. én is sok infót megtudtam az 5.-ik kötetről! persze vannak olyanok is, akik nem akarják lelőni a meglepetést! nah, biztos nagy meglepi volt, hogy Sirius meghalt. :D


Én meg igen is szegénynek tartom!!!
És hogy fog eljutn hozzá az oda-vicca tukor? Harry csak ugy besétál a Misztérium Főoszt.ra és belöki a tukrot?
És ha nem hozzá fog eljutni hanem valaki máshoz?


Rowling eddig is nagyon jól megírta ezeket a könyveket, és szerintem nem jelenetene gondot neki, ha azt akarná megírni, hogy eljusson Siriushoz a tükör. Ebben a magam részéről biztos vagyok! :)

És ha nem hozzá jutna el? Azt szerintem Rowling biztosan megoldaná valahogy! Hisz határtalan a fantáziája! 8)


Szerintem Siriust kilőtték a könyvekből. Az írónő biztos látta, hogy Siriust jobban szertik, mint Harryt, és ezért megölte, nehogy már a 6. résznek már Sirius Black legyen a címe, Harry Potter helyett. Na jó! Ne bántsatok! Ez csak vicc volt!


Vicc ide- vagy oda, én válaszolok!!! :-) Hát az leheséges, hogy Sirius sokkal jobban szimpatikusabb volt nekik, mint Harry. Pl. nekem is, de nekem nem Sirius a kedvencem!

De szerintem Sirust télleg nem látjuk többet....


Szerintem még fog szerepelni a könyvben, ebben is szinte biztos vagyok! Mint már mondtam, Rowling írónőnek határtalan fantáziája van, és egy ilyen gondot nem nehéz szerintem "leküzdeni". valahogy érzem, hogy még fog szerepelni a könyvekbe. Megérzés.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162592 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem Siriust kilőtték a könyvekből. Az írónő biztos látta, hogy Siriust jobban szertik, mint Harryt, és ezért megölte, nehogy már a 6. résznek már Sirius Black legyen a címe, Harry Potter helyett. :evil2: Na jó! Ne bántsatok! Ez csak vicc volt! :heu:

De szerintem Sirust télleg nem látjuk többet.... :cry:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162583 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lilliana: te biztosra tudtad h Sirus fog meghalni?

én csak sejtettem, mikor azt irták h oanvki akit Harry szeret..meg közel áll hozzá...már asszittem h Arthur W. lesz az amikor Nagini megsebesitette...de nem o lett végulis....


Miért, te nem tudtad, hogy Sirius fog meghalni az ötödik kötetben? De hisz ezt mindenki tudta, legalább három hónappal a magyarra fordítotrt könyv megjelenése előtt! ha belementél egy Harry Potteres honlapba, szinte mindedjik fórumon őróla fojt a szó.

szegény Sirius


Én nem tartom szegénynek, mivel előbb utóbb úgyis eljut szerintem hozzá az oda-vissza tükör.[/quote]

Na látod Alagi, én ezért nem mentem addig HPs honlapra....amugy meg sejtettem, mert volt, h a britek fogadtak h szrintuk ki fog meghalni, és Sirius meg hagrid vezetett.....

Én meg igen is szegénynek tartom!!!
És hogy fog eljutn hozzá az oda-vicca tukor? Harry csak ugy besétál a Misztérium Főoszt.ra és belöki a tukrot?
És ha nem hozzá fog eljutni hanem valaki máshoz?

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162462 Írta: Nefrédiel
Nefrédiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Frank-et nem látta meghalni, az csak álom volt

"Addig alszom, amíg fel nem ébredek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162461 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alagi: a szüleit nem hiszem, hogy látta meghalni, mert akkor harmadik negyedikben is kellett volna látni a thesztrálokat.


Tényleg! De akkor logika alapján az sem jó, hogy látta meghalni Frank Bryce-t, vagy kit, a Tom Deneméknél! Mert akkor már a negyedikben kellett volna látnia a thesztrálokat! Szerintem látta meghalni Cedricet! 8)

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162460 Írta: Nefrédiel
Nefrédiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Cedric halála miatt láthatja a thesztrálokat

"Addig alszom, amíg fel nem ébredek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162454 Írta: Hermi15
Hermi15 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én is tudtam, hogy Sirius meg fog halni. Sőtt!!!! Csak nagy nehezen tudtam megállni, hogy ne sírjak, de én is reménykedtem, hogy csak vicc, hogy mehal Sirius, de én a többire akartam érteni. Alagi: a szüleit nem hiszem, hogy látta meghalni, mert akkor harmadik negyedikben is kellett volna látni a thesztrálokat. :confused2:

Roszz úton jár az, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162435 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A tükör nem használhattalan. Természetesen egy bűbájjal mindent meg lehet oldani. Remélem így már értitek. Pl úgy, hogy odamegy a függönyhöz, igen. De ez az én elképzelésem. Szerintem harryt mindenképpen hajtani fogja egy vágy, hogy megtalálja Sirius tükrét, és bedobja a függönybe. De lehet, hogy másképpen is meg lehet oldani, hogy eljusson Siriushoz a tükör, nem tudom. :?

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162434 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alagi írta: Miért, te nem tudtad, hogy Sirius fog meghalni az ötödik kötetben? De hisz ezt mindenki tudta, legalább három hónappal a magyarra fordítotrt könyv megjelenése előtt! ha belementél egy Harry Potteres honlapba, szinte mindedjik fórumon őróla fojt a szó.


én sem tudtam, csak a tesóm előbb elolvasta, és addig gyötörtem, amíg el nem mondta. :D

Én nem tartom szegénynek, mivel előbb utóbb úgyis eljut szerintem hozzá az oda-vissza tükör.


Ezt hogy érted? valaki odamegy a függönyhöz, és utána hajítja? :heu: Meg Harry fele már úgy is arabokra tört.... szal, a tükör már használhatatlan.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162432 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Umbridge nevét én is Ámbridzsnak ejtem..


Én Umbridzs-nek, mivel információim szerint az angolok az U-t nem Á-nak ejtik.... Vagy mégiss? :?

Lilliana: te biztosra tudtad h Sirus fog meghalni?

én csak sejtettem, mikor azt irták h oanvki akit Harry szeret..meg közel áll hozzá...már asszittem h Arthur W. lesz az amikor Nagini megsebesitette...de nem o lett végulis....


Miért, te nem tudtad, hogy Sirius fog meghalni az ötödik kötetben? De hisz ezt mindenki tudta, legalább három hónappal a magyarra fordítotrt könyv megjelenése előtt! ha belementél egy Harry Potteres honlapba, szinte mindedjik fórumon őróla fojt a szó.

szegény Sirius


Én nem tartom szegénynek, mivel előbb utóbb úgyis eljut szerintem hozzá az oda-vissza tükör.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162425 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Umbridge nevét én is Ámbridzsnak ejtem..

Lilliana: te biztosra tudtad h Sirus fog meghalni?

én csak sejtettem, mikor azt irták h oanvki akit Harry szeret..meg közel áll hozzá...már asszittem h Arthur W. lesz az amikor Nagini megsebesitette...de nem o lett végulis....szegény Sirius

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162413 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Persze hogy nem adott Veritaserumot annak a szipirtyónak , akkor ö is nagyon könnyen lelephezödhetett volna mint a minisztérium ellenes Dumbledore oldalán álló,Rend tag.-Mivel ennyit Harry is tudott róla.


Nem lepleződött volna le Piton, mivel csak Harry és ő volt a szobájában. És szerintem Harry nem emlékezett volna arra, hogy megitatták vele a Veritaserumot. Amúgy, ha ki is derült vola, nem biztos, hogy Piton került volna elő. Biztosan nem emlékeztek rá, de a negyedik könyvben Dobby meglopta Pitont. Szóval mint Rend tag, Piton, nem hiszem, hogy elő került volna, mert minden bizonnyal az első feltételezés az lett volna, hogy Pitont meglopták.

Az meg oké hogy Piton ott van,de ha már a Privet Drive-on is minimum 2-ten kémkedtek Harry után , nem fura hogy a suliban egy idö után csak Piton marad?Mert szvsz 1 ember nem elég még ha varázsló is az illetö … S csak a puszta tényeket nézve , vagyis hogy Harry ilyen veszélyes idökben elhagyta Roxfortot ami azért “biztonságos” helynek számit,akkor azt kell mondjam hogy nem volt annyira örizve!


Nem csak Piton maradt a suliban. Ha jól tudom, ott maradt még Filtwick, Madam Pompfrey, stb... És még egy csomóan. Egy ember nem elég? Hát, Dumbledore képes volt egyedülállóként vigyázni Harryre, akkor szerintem Pitonnak is menne. És Hagridnak is sikerült vigyáznia Harryre, amikor elhozta a Privet Dravera! Mi van? Harry hagyta el a Roxfortot? Nem Dumbledore? Na meg a Weasley ikrek is elmentek. Igenis volt őrizve, hisz még ott volt az a sok diák is! Meg a tanárok!

Kedves Alagi,hadj áruljam el neked hogy olvastam a könyvet , külömben nem írnék róla kritikát! Igaz , csak angolul de ez ugye nem zavar téged?


Nem zavar, de egyértelműen nem lehet úgy értelmezni az angol szöveget, mint a magyart. Sokkal jobban tudják a magyarok olvasni a magyar szöveget, mint az angolt.

Meg ahogy te is mondtad ; az egész egy jóslatról szól. Nekem speci ez nem volt akkora fordulat fölleg hogy a jóslat minden szava már ismert dolgot mond ha feltételezted hogy Harryröl szólt.


:lol: Bocs, de nevetnem kell. Nem azt mondtam, hogy a könyv a jóslatról szól, hanem az az egy fejezet! Ilyet!

Fönix Rendröl szerintem (akár a könyv végén akár az elején) relativan keveset irnak s ez nem tetszett!


Most már nem írnak, hanem írtak. Azért nem olyan keveset. Bár az angol értelmeződ lehet, hogy nem olyan jó. Nem irtak olyan relativan keveset. Szerintem olvasd el kb az első 245 oldalt előrről.

hogy az ikrek beléptek-e a Rendbe miután otthagyták a sulit?(Mert ha igen akkor vszeg tudnak majd a jóslatról és az egy érdekes helyzet lenne mivel Ron meg Hermione nem tudta.)


Mint már mondtam, olvasd el az első 245 oldalt, de az kevés lesz! Az egészet olvasd el! Weasley-ikrek Varászvicc Vállalatot akarnak nyitni... Ezt már legalább a harmadik rész óta írja Roeling a könyveiben. Mit nem tudott Ron és Hermione? Kicsit fogalmazz érthetőbben, kérlek.

Szvsz Umbridge nevét Ámbridzs-nek kell ejteni de majd próbálok utána nézni..


Azt megköszönném, mivel engem már régóta érdekel ez a dolog.

Mondjuk ha Sirius magával vitte akkor már nem veheti sok hasznát.(Mármint,persze,ha halott emberekkel nem müködik). Ha viszont meg lenne mindkét darabja akkor Ronnal vagy Hermione-val így komunikálhattak volna nyáron annélkül hogy varázsolnának és attól kéne tartaniuk hogy valaki kémkedne utánuk. Megjegyzem ez még a telefonnál is biztonságosabbnak tünik , vajon nagyon nehéz lenne beszerezni egy párat/triot?


Honnan tudod, hogy nem sok hasznát vehette volna? Ezt valahol olvastad, vagy mi?
Már egy darabja gyakorlatilag megvan, valahol Sirius házában, vagy valahol. És szerintem az író direkt törtette el a tükröt Harryvel, J. K. Rowlingnak már biztos vannak nagyon jó ötletei ezzel kapcsolatban.

És még egyszer leírom hogy nem arról van szó hogy nem szeretem a Fönix Rendjét,csak a többiekhez hasonlitva nem tetszett annyira


Szerintem felesleges többször összehasonlítani, mivel mindedjik másról szól. Nagyon nem is lehet összehasonlítani szerintem, mert mindedjiknek más a témája, és hosszab/rövidebb. :roll: De szerintem nem is érdemes összehasonlítani.

Mert én mielött a kezemben fogtam a könyvet tudtam hogy ö lesz e könyv áldozata de mégis végig reménykedtem hogy mégse volt igaz a hír és amikor kipurcant akkor az szvsz elég szivszoritó rész.(


Akkor hiába reménykedtél! :wink:

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162383 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alagi írta: 1: Dumbledore nem hagyta ott őrizetlenül Harryt, mivel ott volt Piton is, és úfy tudom, hogy Piton számos esetben megvédte Harryt. (Pl. amikor Unbridge elfogta a kis csapatot a szobájában-amikor a minisztériumba készültek. És amikor Piton nem Veritaserumot adott eki, hanem valami mást.)

Persze hogy nem adott Veritaserumot annak a szipirtyónak , akkor ö is nagyon könnyen lelephezödhetett volna mint a minisztérium ellenes Dumbledore oldalán álló,Rend tag.-Mivel ennyit Harry is tudott róla.
Az meg oké hogy Piton ott van,de ha már a Privet Drive-on is minimum 2-ten kémkedtek Harry után , nem fura hogy a suliban egy idö után csak Piton marad?Mert szvsz 1 ember nem elég még ha varázsló is az illetö … S csak a puszta tényeket nézve , vagyis hogy Harry ilyen veszélyes idökben elhagyta Roxfortot ami azért “biztonságos” helynek számit,akkor azt kell mondjam hogy nem volt annyira örizve!

2: Már miért lenne üres? Hisz már az elején, pontosabban azt hiszem a 100-ik oldal körül egy Minisztériumi tárgyalás folyik. Aztán Harry rájön, hogy ki Sirius anyja, stb... Ezek neked nem érdekesek???????
LEG-ROSZ-SZABB??? Mondjuk ízlések és pofonok. Legkevesebbet... Hm. Szerintem nem. Egy egész fejezeten át beszélget Dumbledore Harryvel, és hogyha el olvastad a könyvet, (amit kétségbe vonok) akkor tudhatnád, hogy egy jóslatról szólt az egész, és hogy miért nem mondta ezt el Dumbledore Harrynek az évek során.

Kedves Alagi,hadj áruljam el neked hogy olvastam a könyvet , külömben nem írnék róla kritikát! :wink: Igaz , csak angolul de ez ugye nem zavar téged? Egyébként nem mondtam hogy “teljesen üres” vagy hogy “egyáltalán nem érdekes” csak azt hogy elödjeihez képest nem alkotott akkorát és annyi újdonság sem volt benne mint az elözö 4 könyvben! Azt pedig semmiképpen sem mondtam hogy “legrosszabb” hanem azt hogy “leghosszabb” és ahoz képest nem mond sokat! Meg ahogy te is mondtad ; az egész egy jóslatról szól. Nekem speci ez nem volt akkora fordulat fölleg hogy a jóslat minden szava már ismert dolgot mond ha feltételezted hogy Harryröl szólt.

Ebben az esetben az alcím a Főnix Rendje. Itt már az elején megtudhatunk sok dolgot róla, és azt is megtudhatjuk, hogy mi az a fegyver, amit meg akar szerezni Voldemort. Te el olvastad a könyvet??
Az érdekesség, meg: szerintem igenis érdekes, és jó humorú az, amit a Weasley ikrek csináltak Umbridge-vel.
Vki tudja, hogy kell ejteni Umbridge nevét? Mert én eddig Umbridzs-re tippelek!

Fönix Rendröl szerintem (akár a könyv végén akár az elején) relativan keveset irnak s ez nem tetszett!
Mondjuk az ikrek nagyon “cool”ok , ezt nem vitatom,hisz a Weasleyék mindig is a kedvenceim voltak mivel ök is nagyon jól megírt karakterek. De az 5.-ben nagyon hiányoltam Percy és Fred&George sztorijának befejezését mint hogy most is olyan fenn hordja P.Ignácius Weasley az orrát és hogy az ikrek beléptek-e a Rendbe miután otthagyták a sulit?(Mert ha igen akkor vszeg tudnak majd a jóslatról és az egy érdekes helyzet lenne mivel Ron meg Hermione nem tudta.)
Szvsz Umbridge nevét Ámbridzs-nek kell ejteni de majd próbálok utána nézni..
Ja és képzeld tudom hogy meghallt Sirius ,[size=9:2pkbu351]ha csak elolvastad volna elözö hozzászolásom észre vehetted volna…[/size] de én arról az idöröl beszélek mielött ez bekövetkezett volna!Ahogy már írtátok azért törhette össze a tükröt mert akkor olyan frusztrált állapotban volt. Mondjuk ha Sirius magával vitte akkor már nem veheti sok hasznát.(Mármint,persze,ha halott emberekkel nem müködik). Ha viszont meg lenne mindkét darabja akkor Ronnal vagy Hermione-val így komunikálhattak volna nyáron annélkül hogy varázsolnának és attól kéne tartaniuk hogy valaki kémkedne utánuk. Megjegyzem ez még a telefonnál is biztonságosabbnak tünik , vajon nagyon nehéz lenne beszerezni egy párat/triot? :roll:
És még egyszer leírom hogy nem arról van szó hogy nem szeretem a Fönix Rendjét,csak a többiekhez hasonlitva nem tetszett annyira és az a csalodás amit 3 honapja éreztem a kiolvasása után még mindig a fülemben cseng!Czak ennyi!
Hermi15, én is akartam írni hogy eddig csak Frank Bryce-t láthatta meghallni de az nem stimmel még mindig hogy csak az 5.év kezdetétöl látja öket… Vagy Rowling csinált hibát vagy Harry látott vki-t meghallni a 4.év vége és az 5.év kezdete között akit nem említ a könyv…
Egyébként ha teljes mértékben egyet értesz Alagival akkor azt értsem ugy hogy te sem sajnáltad Siriust amikor meghallt? Mert én mielött a kezemben fogtam a könyvet tudtam hogy ö lesz e könyv áldozata de mégis végig reménykedtem hogy mégse volt igaz a hír és amikor kipurcant akkor az szvsz elég szivszoritó rész.(Na jó nem annyira mint Cedricnél ,de az jobban meg volt írva…) :roll: :cry:

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162382 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hermi15: Harry végülis látta "meghalni a süleit" nem? Hát az anyja akarta megvédeni, és az anyja is meghalt. Aztán csak utána próbálta megölni Harryt.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162316 Írta: Hermi15
Hermi15 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
azt egyépként még nem értem mitől lázja Harry a thesztrálokat, mivel Cedicet éppúgy nem láthatta halála pillanatában mint a szüleit mivel épp akkor össze volt esve ,a sebéhez kapkodott és nem látott semmit mikor az átok Cedricet érte.

Sziasztok! Én most regisztráltam magam. Egy Gyűrűk Ura rajongó Barátnőm (Nimrocco) mutatta ezt a fórumot. régóta nézem a hozzászólásokat és most nem tudtam megállni, hogy nem írjak valamit. Ezzel kapcsolatban annyit, hogy igaz Cedricet nem látta és a logika azt mondja, hogy a szüleit sem, mert akkor már harmadik engyedikben is kellett volba látni, de mi van az álmaival? a negyedik részben álmában ő is ott volt, amikor a Denem-ház kertésze meghalt.Hmmm?
Amugy én is teljesw mértékben egyet értek Alagival.[/b]


Roszz úton jár az, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162301 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Aldarion: szerintem nem tudott volna vele dumálni, mert végül is meghalt!!! Max látta volna a halott testét, de az megint csak nem esett volna jól neki... :roll:

Ja, és nem azt írták, hogy Dumbledore dolgai megjavították magukat???

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #162300 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gyöngyszem írta: Meg nem kellett volna eltörnie, mert még hasznát vehette volna, pölö oda adhatta volna Lupinnak, vagy nemtomkinek....

Szvsz, hasznát vehette volna, annak, a számtalan dolognak is, amit Dumbledore szobájában összetört. Őt már nem érdekelte akkor semmi, annyira elszomorította, h ez a lehetőség is kudarcba fulladt. Egyébként , hogyha Siriusnál ott lett volna a tükör, mikor meghalt, akkor sikerült volna Harry próbálkozása?

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.388 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére