C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 2 hónapja #284979 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Készül a Narnia krónikái folytatása

"Andrew Adamson szerződést írt alá a Disneyvel a Narnia krónikái - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény című fantasy folytatásának megrendezésére.

A hírt múlt héten jelentették be a filmet gyártó Walt Disney Studios és a Walden Media vezetői. Elárulták azt is, hogy Andrew Adamson rendező közreműködéséért nyolc számjegyű gázsira számíthat, ami azt jelenti, hogy belép Hollywood legjobban fizetett rendezőinek exkluzív klubjába.

Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény ezidáig mintegy 637,8 millió dollárt hozott világszerte, Magyarországon pedig minden idők legsikeresebb Disney-filmje lett.

A Caspian herceg című második film gyártói még ez év végén el szeretnék kezdeni a forgatást, s így 2007. karácsonyán már a mozikba kerülhet az újabb narniai kaland. A munka megkezdése azért is sürgős, mert a gyerekszereplők egy-két év alatt annyit nőhetnek, hogy a rajongók alig ismernek rájuk, vagy akár ki is öregedhetnek a szerepükből.

A szakemberek már hozzáláttak a forgatókönyv megírásához, s Adamson elmondta, mindent megtesznek azért, hogy a készülő film méltó legyen C.S. Lewis 1951-ben született regényéhez.

A sztoriról egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy 400 évvel az előző történet után játszódik Narniában, de a Pevensie testvérek számára csupán egyetlen év telt el. Segíteniük kell a bajba jutott Caspian hercegen, akit gonosz nagybátyja igyekszik letaszítani Narnia trónjáról..."

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284905 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Semmi baj. Már megszoktam h akármit mondok akár igaz akár sem, csak leszidást kapok. Akár mit mondtok aza Anna messze de messze van a széptöl. :? És nem nétzem volna a két nagyobbik gyereket 17-18-nak. Amugy meg ami a lapot illeti hát nem egy világjobbja lap de attól még írhat igazat, hát nem az volt az 1. reakcióm h hüha vajon hazugságokat írnak-e benne. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284831 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lugdús írta: Jesszus...
A filmszereplöket a filmben nézem 10-nek max 12-nek aszt most nézem mingyá ütik a 20-at! 8O
A nagyfiun kivül a többi 3-mat ha meglátná a bányarém aszinné váltás.
De ahogy nézem a többi szereplöt ez a film nyugodtan versenyezhetne a legcsunyább emberek 1 filmben dijra.


Ha a srác meg az idősebb lány 20 körül van, akkor én már haldoklom. Persze lehet, hogy a sminkes volt rossz, esetleg számítógépes retusálással kicsit túl messze mentek. Bár ahogy a fiút elnézem civilben sem tűnik túl idősnek.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284830 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lugdús írta: H hol olvastam? Itt:
www.narnia.atw.hu/

Azért nem semmi egy oldal... Én sem tudom fejből a születési dátumokat, na de ha már rajongói oldalt szerkesztek, legalább utánajárok, és nem csak ilyen IM szintű szennylapokből informálódom... :? Na meg a nevek...

Georgie Henley született 1995. július 12. (kifejezeten aranyos kislány!)
Skandar Keynes született 1991. szeptember 5. (öcsémmel egyidős, szerintem annyinak néz ki, amennyi, a szerep meg más...)
William Moseley született 1987. április 27. (fél évvel idősebb nálam, hát igen... Én 14-nek nézek ki...)
Anna Popplewell született 1988. december 16. (szvsz pont ennyinek néz ki - és örülnék, ha ilyen "csúnya" lennék... Nem kötöszködésből!)

Egyébként a könyv írja, hogy a gyerekek pontosan hány évesek? Mert valami rémlik, de nem a legelején, az biztos...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284826 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lugdús írta: Jol van na nem olyan csunyák. Biztos meglepödésemben irtam ieneket. :wink:

H hol olvastam? Itt:
www.narnia.atw.hu/

Pfff. "Igényes" oldal...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284803 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Jol van na nem olyan csunyák. Biztos meglepödésemben irtam ieneket. :wink:

H hol olvastam? Itt:
www.narnia.atw.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284799 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lugdús írta: Jesszus...
A filmszereplöket a filmben nézem 10-nek max 12-nek aszt most nézem mingyá ütik a 20-at! 8O
A nagyfiun kivül a többi 3-mat ha meglátná a bányarém aszinné váltás.
De ahogy nézem a többi szereplöt ez a film nyugodtan versenyezhetne a legcsunyább emberek 1 filmben dijra.


He? Hol olvastad? 8O 8O
Egyébként meg ne szóld le azokat a "ronda" embereket, nem lehet mindenki szép (én meg különösen örülnék, ha úgy nézhetnék ki mint a Susant alakító színésznő, pedig nem küzdök önértékelási zavarokkal)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284761 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta: Várható könyvmegjelenések:

2006. március: Narnia 5. - A hajnal vándor útja
2006. április: Narnia 6. - Az ezüst trón
2006. szeptember: Narnia 7. - A végső ütközet

Előjegyzehetőek itt:
www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... MBER=65775

Jól elhúzták a kiadásukat... Szerintem én majd csak karácsonykor fogok Narniázni :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284744 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Várható könyvmegjelenések:

2006. március: Narnia 5. - A hajnal vándor útja
2006. április: Narnia 6. - Az ezüst trón
2006. szeptember: Narnia 7. - A végső ütközet

Előjegyzehetőek itt:
www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... MBER=65775

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284726 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Jesszus...
A filmszereplöket a filmben nézem 10-nek max 12-nek aszt most nézem mingyá ütik a 20-at! 8O
A nagyfiun kivül a többi 3-mat ha meglátná a bányarém aszinné váltás.
De ahogy nézem a többi szereplöt ez a film nyugodtan versenyezhetne a legcsunyább emberek 1 filmben dijra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284622 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Sil írta:

cortez71 írta: ööö, így vanank sorrendben :) ÉS amit most leforgattak, az bizony nem az első rész ;)

De igen, csak nem a kronológia szerint. Ha kicsit visszaolvasol, korábban leírtam a könyvek másikfajta sorrendjét is (ahogyan Lewis őket megírta, és ahogy először megjelentek). Abban ez az első rész, és a Caspian a második. És a BBC-s tévésorozat is ezt a sorrendet követte anno.


igen, és én is így olvastam :roll: :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284505 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Sil írta:

cortez71 írta: ööö, így vanank sorrendben :) ÉS amit most leforgattak, az bizony nem az első rész ;)

De igen, csak nem a kronológia szerint. Ha kicsit visszaolvasol, korábban leírtam a könyvek másikfajta sorrendjét is (ahogyan Lewis őket megírta, és ahogy először megjelentek). Abban ez az első rész, és a Caspian a második. És a BBC-s tévésorozat is ezt a sorrendet követte anno.

SRy, akkor nem szóltam... /me hülye és sötét mint az éjszaka :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284503 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: ööö, így vanank sorrendben :) ÉS amit most leforgattak, az bizony nem az első rész ;)

De igen, csak nem a kronológia szerint. Ha kicsit visszaolvasol, korábban leírtam a könyvek másikfajta sorrendjét is (ahogyan Lewis őket megírta, és ahogy először megjelentek). Abban ez az első rész, és a Caspian a második. És a BBC-s tévésorozat is ezt a sorrendet követte anno.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284501 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Heledir írta:

cortez71 írta: De most a Caspian hercegét fogják leforgatni...


Gondoltam, hogy az első rész után nem a harmadik jön... :wink:
De A ló és...nem az ötödik rész? Ma megnéztem a könyv hátára írt szöveget, és ott azt írták, hogy az.

ööö, így vanank sorrendben :) ÉS amit most leforgattak, az bizony nem az első rész ;)
1. A varázsló unokaöccse
2. Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
3. A ló és kis gazdája
4. Caspian herceg
5. A hajnal vándorútja
6. Az ezüst trón
7. A végső ütközet


De akkor miért ilyen össze-vissza forgatják?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284500 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Heledir írta:

cortez71 írta: De most a Caspian hercegét fogják leforgatni...


Gondoltam, hogy az első rész után nem a harmadik jön... :wink:
De A ló és...nem az ötödik rész? Ma megnéztem a könyv hátára írt szöveget, és ott azt írták, hogy az.

ööö, így vanank sorrendben :) ÉS amit most leforgattak, az bizony nem az első rész ;)
1. A varázsló unokaöccse
2. Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
3. A ló és kis gazdája
4. Caspian herceg
5. A hajnal vándorútja
6. Az ezüst trón
7. A végső ütközet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284494 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: De most a Caspian hercegét fogják leforgatni...


Gondoltam, hogy az első rész után nem a harmadik jön... :wink:
De A ló és...nem az ötödik rész? Ma megnéztem a könyv hátára írt szöveget, és ott azt írták, hogy az.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284472 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem tudná nekem a műveket kölcsönadni? (összes magyarul megjelentet) Majd meg akaro venni, de mostani lelkem azt mondja, hogy csóró vok... Megvehetném, de inkább később...
Na izzééé... Szóval lenne valaki Budapesti, aki kölcsönadná nekem? (Gyorsan olvasok)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284466 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: De most a Caspian hercegét fogják leforgatni...

Az jobban is illik filmnek, szvsz... Már olvasás közben is annyira el tudtam képzelni, hogy oldanák meg ezt meg ezt, itt kicsit felturbóznák, ez jó látványos lenne, stb... :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284429 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
De most a Caspian hercegét fogják leforgatni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284425 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lugdús írta:

Heledir írta:

cortez71 írta:

Heledir írta: Lehet, hogy hülye kérdés, de C.S. Lewis A ló és kis gazdája c. könyve a Narniához tartozik?

Igen, ez a harmadik rész címe


Az nagyszerű, nagyon jó az a könyv. Azt is meg fogják filmesíteni?


Igen nagyon valószínü.
Olvastam egy ismeretetöben h a HP vetélytársának szánják.


Ha jól megcsinálják a filmet, akkor verheti simán.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284423 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Heledir írta:

cortez71 írta:

Heledir írta: Lehet, hogy hülye kérdés, de C.S. Lewis A ló és kis gazdája c. könyve a Narniához tartozik?

Igen, ez a harmadik rész címe


Az nagyszerű, nagyon jó az a könyv. Azt is meg fogják filmesíteni?


Igen nagyon valószínü.
Olvastam egy ismeretetöben h a HP vetélytársának szánják.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284416 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Heledir írta: Lehet, hogy hülye kérdés, de C.S. Lewis A ló és kis gazdája c. könyve a Narniához tartozik?

Igen, ez a harmadik rész címe


Az nagyszerű, nagyon jó az a könyv. Azt is meg fogják filmesíteni?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284415 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Heledir írta: Lehet, hogy hülye kérdés, de C.S. Lewis A ló és kis gazdája c. könyve a Narniához tartozik?

Igen, ez a harmadik rész címe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284414 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Lehet, hogy hülye kérdés, de C.S. Lewis A ló és kis gazdája c. könyve a Narniához tartozik?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284394 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hát, én olvastam a könyvet, és nekem így is tetszett a Büszkeség és Balítélet- film, a Gésát is imádtam, és a Narnia is nagyon tetszik. :) És mindháromnak nagyonjó a zenéje, de mivel a Narniát csak a Sound Mixing kategóriába jelölték... nemtudom... Mindenesetre én nem tudnék dönteni.
(az előző spoilerhez:)

Már bocs, de a harmadik részben szó sincs unokatestvérekről és szigetekről... te itt valamit nagyon elnéztél, Annedún... Ráadásul a Keleti Tengeren túl hogy lehetnek szigetek? :roll:



"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284379 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Áh, ti örökké elégedetlenkedők... A zenéből indultunk ki, mivel azon folyt a vita. Na, szerintem hallgassatok bele abba az OST-be, ha nem hiszitek el, hogy ott a helye a nomináltak közt. De szerintem vagy az Egy gésa emlékei, vagy a München nyer (John Williams neve magáért beszél)
Na mind1, a lényegen már úgy sem változtat, a BB-t sok kategóriában jelölték, mert közönségfilm lett, a kritikusok is imádják, nem úgy, mint a Narniát. Ezen már úgysem tudtok változtatni. De mint mondtam, a Narniának még van ideje, és Kong mellett nem valószínű, hogy vizuális trükkökben fel tudja venni a versenyt. Majd a következő rész. A HP is mindaddig pórul járt a vizuális trükkök terén, amíg a GyU volt az ellenfél...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284371 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Alyr Arkhon írta: A BBC féle 6részes sorozat szerintem nagyon jó.
Bár én a könyvet nem olovastam, de a filmen igen jól mulattam.

A Keira féle verzió nem fog tetszeni szerintem, mivel hiányolni fogom mindazokat az eseményeket amik a sorozatba belefértek de egyetlen filmből ki fognak maradni.


Teljesen egyetértek, de ez a rendezőn múlik leginkább, hiszen úgy csinálta az egész filmet, hogy csak a forgatókönyvet olvasta. :? És mivel csak két v. 2 és fél órás a film, ezért sok részt ki kellett hagyni a filmből, meg átírni részeket.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284367 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A BBC féle 6részes sorozat szerintem nagyon jó.
Bár én a könyvet nem olovastam, de a filmen igen jól mulattam.

A Keira féle verzió nem fog tetszeni szerintem, mivel hiányolni fogom mindazokat az eseményeket amik a sorozatba belefértek de egyetlen filmből ki fognak maradni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284360 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Heledir írta:

cortez71 írta:

Ancalima Anarórë írta: [size=9:1k3gibwz]Ugyan ugyan, nekem a kedves Niéla mindig csak Niéla marad... :) )[/size]

Most nézegettem az Oscar- díj hivatalos oldalát, és a zenéjét csak a sound mixing kategóriában jelölték. 8O Hallókészüléket a bíróknak! Viszont jelölték még visual effects és legjobb makeup kategóriában is... :) ) Remélem hazavisz valamit.

Hát a Kong irtó nagy ellenfél lesz szerintem. A filmzene nos hát... A Münchennek ott a hleye, az Egy gésa emlékeinek is. A meleg cowboyos film tetszett a kritikusoknak, ezért egyértelmű, hogy jelölték. A Büszkeség és balítélettel szintén ez a helyzet. A Narniát meg lehúzták...


Hát én inkább a Büszkeség és balítéletet húznám le, mert bár a Narniát még nem láttam, de ha C.S. Lewis írta, akkor biztos jó. A B&b bemutatóját láttam csak, de mivel a könyvet már 1000-szer olvastam, merem állítani, hogy elég xar filmet csináltak belőle. Közelébe sem ér az 1995-ös Colin Firth-ös filmnek.

A ló és kis gazdája c. Lewis könyvet olvasta vki?

Hát a Colin Firthös sztem nem volt jó. Magyarversenyre kellett elolvasnom a könyvet, és a sorozatban nem csináltak mást, mint lefordították mondatról mondatra a könyvet a film nyelvére. A mostani pedig Keira is benne van :) Remélem, kap Oscart. A Narnia meg... nos, lesz még néhány rész, van még idő :)


De legalább a '95-ös filmben hitelesen játszották a szerepeket (főleg aki Mrs. Bennetet alakítja, meg Colin). Viszont a legújabban olyanok vannak, hogy az elképesztő, pl.: Bingley úgy néz ki, mint vmi fogyatékos udvaribolond, a Darcy meg még rosszabb :arrow: egyáltalán nem tudja eljátszanai azt a büszke figurát, amilyen Darcy; és van egy olyan jelenet is a filmben (ha jól emlékszek), hogy Elisabeth megcsókolja Darcy kezét :arrow: és ez túlzás, mert soha nem tenne ilyet, olyan mintha megalázkodna. (az im-net.hu-n pont fönn van ez a kép) Ja és Jane tök öregnek látszik. Egyébként Keirával semmi bajom nincs, őt én is bírom.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284357 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Heledir írta:

cortez71 írta:

Ancalima Anarórë írta: [size=9:3ir7jspi]Ugyan ugyan, nekem a kedves Niéla mindig csak Niéla marad... :) )[/size]

Most nézegettem az Oscar- díj hivatalos oldalát, és a zenéjét csak a sound mixing kategóriában jelölték. 8O Hallókészüléket a bíróknak! Viszont jelölték még visual effects és legjobb makeup kategóriában is... :) ) Remélem hazavisz valamit.

Hát a Kong irtó nagy ellenfél lesz szerintem. A filmzene nos hát... A Münchennek ott a hleye, az Egy gésa emlékeinek is. A meleg cowboyos film tetszett a kritikusoknak, ezért egyértelmű, hogy jelölték. A Büszkeség és balítélettel szintén ez a helyzet. A Narniát meg lehúzták...


Hát én inkább a Büszkeség és balítéletet húznám le, mert bár a Narniát még nem láttam, de ha C.S. Lewis írta, akkor biztos jó. A B&b bemutatóját láttam csak, de mivel a könyvet már 1000-szer olvastam, merem állítani, hogy elég xar filmet csináltak belőle. Közelébe sem ér az 1995-ös Colin Firth-ös filmnek.

A ló és kis gazdája c. Lewis könyvet olvasta vki?

Hát a Colin Firthös sztem nem volt jó. Magyarversenyre kellett elolvasnom a könyvet, és a sorozatban nem csináltak mást, mint lefordították mondatról mondatra a könyvet a film nyelvére. A mostani pedig Keira is benne van :) Remélem, kap Oscart. A Narnia meg... nos, lesz még néhány rész, van még idő :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.532 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére