C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 1 hónapja #287087 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Valszeg már mindenki tudja, hogy a Narnia begyűjtött egy Oscar szobrocskát, mégpedig a legjobb sminkértjáró díjat. Hát gratulálok, csak így tovább! :)


Gratula hozzá! :dance: :itscool: :itscool:

:oops: Nem néztem, de nem a Weta keze volt ebben is bent?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287078 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Valszeg már mindenki tudja, hogy a Narnia begyűjtött egy Oscar szobrocskát, mégpedig a legjobb sminkértjáró díjat. Hát gratulálok, csak így tovább! :)

Kár, hogy a többi nem lett meg :( Csak az vígasztal, hogy leginkább a King Kong győzte le...

Gratula nekik!!! :)

Pedig ma reggel fél órával előbb keltem, hogy meg tudjam nézni az eredményeket...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287044 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Valszeg már mindenki tudja, hogy a Narnia begyűjtött egy Oscar szobrocskát, mégpedig a legjobb sminkértjáró díjat. Hát gratulálok, csak így tovább! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286955 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nálunk a könyvtárban megjelen a Narnia első 2 kötete!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286949 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
ha meg rám utaltál, én már olvastm, és meg is van...
csak nem az új fordítás, de hát a tartalom nem változik. :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286945 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

olorin.papa írta:

Annedun írta: a neten valahol elektronikusan is le lehet tölteni: ha nincs pénzed, képernyő előtt is elolvashatod :closed:


Ha szépen nézel, én el tudom neked küldeni emailon
:D

Köszi, nagyon kedves, de most van még olvasnivalóm, kötelezők stb. de majd talán egyszer :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286941 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sziasztok!

Duplomom van a Narnia Krónikái 1. és 2. kötetéből, túladnék rajta.
Ha valakit érdekel, e-mailben ( eszah@freemail.hu ) megegyezünk.

:wink:

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286935 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: a neten valahol elektronikusan is le lehet tölteni: ha nincs pénzed, képernyő előtt is elolvashatod :closed:


Ha szépen nézel, én el tudom neked küldeni emailon
:D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286929 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
a neten valahol elektronikusan is le lehet tölteni: ha nincs pénzed, képernyő előtt is elolvashatod :closed:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286569 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ma láttam a könyves üzletben a Narnia több kötetét, sajnos mind szlovákul, erős kísértés lett úrrá rajtam hogy vegyek egyett, de aztán rájöttem, hogy egy árva fityingem sincs :lol: :quasi:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #286562 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Köhöm, van Star Wars topic is ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286533 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Noredhel (Voronwë) írta: Tildának drukkolok, nekem bejött... viszont a Sw ne nyerjen zene kategóriában. Annyi érzékük nem volt, hogy mikor Palpi kikiáltja a Birodalmat, bevágják az "odavaló" kultikus Imperial Marchot...


Szerintem nagyon jó zene volt alatta.
Alapvetően az Új reményben egyáltalán nem is szerepel az Imperial March (ami egyébként szvsz sokkal inkább Darth Vader téma)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286528 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Coralie írta: A Saturn Awards jelölések voltak már? :roll: Összesen nyolc kategóriában jelölték a Narniát, sajnos a filmzene ismét nincs közöttük...
- Legjobb fantasy film
- Legjobb színésznő: Tildy Swinton
- Legjobb fiatal színész: William Moseley (tudom, utóbbi kettő itt nem örvend túl nagy népszerűségnek...)
- Legjobb rendező: Andrew Adamson (bár itt PJ-nek kell szurkolni)
- Legjobb forgatókönyv (szintén...)
- Jelmez
- Smink
- Speciális effektusok

Akit érdekel a többi: www.saturnawards.org/index00000.html

Ezesetben a Star Wars III jobban áll, az 10 jelölést kapott (köztük a legjobb zene jelölést)
Bár a Saturn (meg a többi nagy jelölés) sem bír szerintem olyan nagy szereppel. Ha egyszer egy film bejön meg tetszik, kaphat akármennyi jelölést. Ismerős? "Van, mi arany, bár nem fénylik..."
Azért szurkolok néhány filmnek (Narnia, Star Wars, King Kong, Sin City)


Tildának drukkolok, nekem bejött... viszont a Sw ne nyerjen zene kategóriában. Annyi érzékük nem volt, hogy mikor Palpi kikiáltja a Birodalmat, bevágják az "odavaló" kultikus Imperial Marchot...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286333 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta: A Saturn Awards jelölések voltak már? :roll: Összesen nyolc kategóriában jelölték a Narniát, sajnos a filmzene ismét nincs közöttük...
- Legjobb fantasy film
- Legjobb színésznő: Tildy Swinton
- Legjobb fiatal színész: William Moseley (tudom, utóbbi kettő itt nem örvend túl nagy népszerűségnek...)
- Legjobb rendező: Andrew Adamson (bár itt PJ-nek kell szurkolni)
- Legjobb forgatókönyv (szintén...)
- Jelmez
- Smink
- Speciális effektusok

Akit érdekel a többi: www.saturnawards.org/index00000.html

Ezesetben a Star Wars III jobban áll, az 10 jelölést kapott (köztük a legjobb zene jelölést)
Bár a Saturn (meg a többi nagy jelölés) sem bír szerintem olyan nagy szereppel. Ha egyszer egy film bejön meg tetszik, kaphat akármennyi jelölést. Ismerős? "Van, mi arany, bár nem fénylik..."
Azért szurkolok néhány filmnek (Narnia, Star Wars, King Kong, Sin City)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286330 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Sil írta:

Rabyn írta: És ha a szemem nem csalt meg akkor az színész aki azt a törpe játszotta aki a királynöhőz tartozik, pár évvel ezelőtt egy hobbit dublőrje volt a pelennor mezei csatában:)

Kiran Shah elsősorban Elijah méretdublőre volt mindhárom részben, de persze mindegyik hobbitot "helyettesítette".


+ a Charlie és a csokigyárban az umpalumpákat játszotta.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286295 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A Saturn Awards jelölések voltak már? :roll: Összesen nyolc kategóriában jelölték a Narniát, sajnos a filmzene ismét nincs közöttük...
- Legjobb fantasy film
- Legjobb színésznő: Tildy Swinton
- Legjobb fiatal színész: William Moseley (tudom, utóbbi kettő itt nem örvend túl nagy népszerűségnek...)
- Legjobb rendező: Andrew Adamson (bár itt PJ-nek kell szurkolni)
- Legjobb forgatókönyv (szintén...)
- Jelmez
- Smink
- Speciális effektusok

Akit érdekel a többi: www.saturnawards.org/index00000.html

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286246 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: És ha a szemem nem csalt meg akkor az színész aki azt a törpe játszotta aki a királynöhőz tartozik, pár évvel ezelőtt egy hobbit dublőrje volt a pelennor mezei csatában:)

Kiran Shah elsősorban Elijah méretdublőre volt mindhárom részben, de persze mindegyik hobbitot "helyettesítette".

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286220 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én meg kiolvastam az egészet... Ööhm, nem tudtam, mire véljem azt, hogy "meg fogtok lepődni", de már tudom. Huh. Azon filóztam, hogy sírjak, nevessek, döbbenjek le, sikoltozzak, vagy csak csendben, döbbenten üljek- e az ágyamon, de végül ez utóbbi nyert. C.S. Lewis tényleg van olyan jó író, mint Tolkien, csak a műfaj más (most nagyon meg fogtok verni?), pedig ha ezt valaki fél éve mondja nekem, kinevettem volna. Elég hangosan.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286210 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Megnéztem végre a filmet:) nekem tecceeeeeett:D
Bár voltak, öhm hát olyan részek amik kissé ismerősnek tűntek. És ha a szemem nem csalt meg akkor az színész aki azt a törpe játszotta aki a királynöhőz tartozik, pár évvel ezelőtt egy hobbit dublőrje volt a pelennor mezei csatában:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286127 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: nem,nemnem...
azért oroszlán, mert Júda oroszlánja. az egésznek van egy biblikus átvitelje... [size=9:10l77xj2]vagy mi. már magyarul sem tudok[/size]

Jobban hangzik...

Egyébként nem tudom, mondta-e már valaki, de a BAFTA díjak közül csak a smink jött össze :(

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286119 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Noredhel (Voronwë) írta: Arcelvesztés? Aslan a fejit is letépte? Nem sokat mutattak a jelenetből... 8O


Olyan mintha hevesen csókolóznának, de hát nem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286115 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Arcelvesztés? Aslan a fejit is letépte? Nem sokat mutattak a jelenetből... 8O

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286091 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
nem,nemnem...
azért oroszlán, mert Júda oroszlánja. az egésznek van egy biblikus átvitelje... [size=9:3e58xuei]vagy mi. már magyarul sem tudok[/size]

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286055 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ethuil írta: Szóval, láttam végre a filmet, és kiemelnék pár dolgot:

Boszorkány: gyerek-gyilkos, állat-gyilkos, kissé szadista és pedofil ( :twisted: ) de azért ő teccet nekem, jó kis karakter volt, míg arcelvesztés miatt meg nem halt ...

Aslan: gagyi rész volt a feltámadása és fel tudna vki homályosítani, hogy miért pont oroszlán, van ennek jelentősége?

Edmund király, az igazságos, ehhh :P

Lehet ha olvastam volna a könyvet jobban magával ragadott volna :wink:


azé oroszlán mer ő az állatok királya. bezony :wink: ja, már megmondták? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285861 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
én a régi kiadásra gondoltam. még úgy olvastam, és így rögzödött belém...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285844 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: ötödik...
cim szerint melyikre gondolsz?:)


A Voyage of the Dawn Treader- re. ;) Egyébként rájöttem ám azóta, hogy arra gondoltál az unokatesóval meg a Magányos Szigetekkel. :) ) De az kronológiai sorrendben az ötödik, nem a harmadik.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285817 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
TEgnap megnéztem a Narniát. Nagyon tetszik. Igaz csak szerintem nagyon egyszerü az egész.
De ettől függetlenül nagyon jó! :up:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285798 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta:

Rabyn írta: Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza


Igen... Változatosság kedvéért sírtam ottis... :D Viszont az ötödik résznek a legszomorúbb a vége ( eddig, most a hatodikat nemnagyon tudtam olvasni... )


ötödik...
cim szerint melyikre gondolsz?:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285719 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta:

Rabyn írta: Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza


Igen... Változatosság kedvéért sírtam ottis... :D Viszont az ötödik résznek a legszomorúbb a vége ( eddig, most a hatodikat nemnagyon tudtam olvasni... )


Szomorkodás helyett olvassátok el a végső csatát... Hogy azután mit fogtok érezni, azt nem tudom, de a meglepetés 100%-os.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285651 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Végre én is megnézhettem!! Hozzánk csak most jutott el a moziba. Hát mit is mondjak...nem fogott meg igazán...jójó most oké nem kell GYU-komolyságúnak lennie,elvégre ez nem GYU hanem a Narnia.
Igaz hogy ez inkább gyerekeknek van, de akkor is valami hiányérzetet hagyott bennem...igaz nem olvastam,sajnos de akkor is a filmet szebbnek,ill. jobban összerakottnak vártam...
Talán az egészben a zene fogott meg a legjobban... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.565 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére