Star Wars

Több
19 éve 3 hónapja #262193 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát gyerekek, most jöttem ki nemrég a moziból, ahol SWIII néztük meg. szvsz jó film, de lehetett volna job is de rosszabb is. Azt érdekesnek találom, hogy ahhoz képpest, hogy mien nagy hűhót csaptak Grevious tábornok körül, szvsz nem volt vmi jól megcsinálva a harc. Négy fénykarddal jobban is küzdhetett volna. Meg hogy Mace Windut mért nem lehetett inkább harc közben meghalasztani, mármint nem villámokkal meg kidobálással. De a film lényegében nagyon jó, néhány részletrtől eltekintve. ja, amúgy hol volt benne Lukas vagy valamelyik másik rendező (made by ujjságok). Nekem úgy egészében összeállt a kép, a vége nagyon tetszett, mikor DV meg DS állnak és nézik a halálcsillagot, az már nagyon húzott a régebbi részekhez :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262171 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Az, hogy "nem szabad szeretni" szvsz hülyeség. Az érzelmeknek nem lehet parancsolni, ha vki szeret vkit, akkor az szeretni is fogja, ha beledöglik is (Vader :mrgreen: ). Yoda miért mentette meg a 2. rész végén Anakint és Kenobit? Szvsz ha nagyon akarta volna még elcsíphette volna Dookut, csak ott volt a két jedi (persze Ani volt a kiválasztott, de ha csak Obi Wan ott, szvsz akkor is megmenti). Lehet, hogy hülye vok, de szvsz Dooku ezzer nyert egérutat... De ez csak egy példa, és nem is lényeges.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262165 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Azért van egy lényeges különbség: A Jediknek csak a lelke tért vissza, mert nekik nincs szüksége másra, a Sitheknél pedig határozottan a test újraélesztéséről volt szó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262163 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis írta: Tiltakozom Alyr, szeretniük egyáltalán nem volt tilos, a Klónok támadásában mondja Anakin, Padme azon kérdésére, hogy szabad-e szeretnie:"A könyörület a kötelességünk, és az szerintem nagyon közel áll a szeretethez. Ragaszkodnunk nem szabad."
Persze nem szószerint így van, de ez a lényege.

Az nem teljesen igaz, sőt megkockáztatom, hogy egyáltalán nem. :roll: Anakin csak próbált valamiféle mesét beadni Padménak a dologról. De mindketten tudták, hogy nem sikerült túl jól. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262156 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Star Wars

cortez71 írta:

Ardenis írta: cortez71: enny "Erővel"(hi-hi) az is lehet, hogy Sidious hazudott, nem?

Sidious valszeg kamuzott, legalábbis sok fannal együtt én is ezen az állásponton vagyok. Amúgy Plagueis storyja felcsillantotta azt a lehetőséget, hogy ő volt "Anakin apja"


Végülis lehet benne valami igazság mert Plagueis történetéről nics normális történet de lehet hogy erről is lesz film mint a Yoda életéről.

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262146 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis írta: cortez71: enny "Erővel"(hi-hi) az is lehet, hogy Sidious hazudott, nem?

Sidious valszeg kamuzott, legalábbis sok fannal együtt én is ezen az állásponton vagyok. Amúgy Plagueis storyja felcsillantotta azt a lehetőséget, hogy ő volt "Anakin apja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #262110 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
cortez71: enny "Erővel"(hi-hi) az is lehet, hogy Sidious hazudott, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262098 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta: Bocsánat, de szvsz a halálbó egyik sem tudott visszatérni, esetleg az öregségbe nem haltak meg.
Itt nem tudjuik, hogy Sidiusnak a teste hány százalékban gép


Én úgy tudom 0%! :roll: (Javítsatok ki ha tévedek...)
Egyébként hogy használhatta volna a villámait?
Ha igaz Vader azért nem tudta megtanulni a lightning-ot, mert teste jelentős része gép volt. A villámok nagyban károsították volna az "áramköreit", ahogy az később meg is történt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262054 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis írta: és, amit sidius előző mestere tudott? a sith-ek nem hinném, hogy szeretnek, de nekik is sikerült a halálból való visszatérés


Bocsánat, de szvsz a halálbó egyik sem tudott visszatérni, esetleg az öregségbe nem haltak meg.
Itt nem tudjuik, hogy Sidiusnak a teste hány százalékban gép

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262037 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis írta: és, amit sidius előző mestere tudott? a sith-ek nem hinném, hogy szeretnek, de nekik is sikerült a halálból való visszatérés

Az , h Plagueis kamuzott-e vagy sem, még vitatott :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #262027 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
és, amit sidius előző mestere tudott? a sith-ek nem hinném, hogy szeretnek, de nekik is sikerült a halálból való visszatérés

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262026 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Ardenis: De igazi szeretet nincsen ragaszkodás nélkül. A Qui-gon féle erőbőlvisszatérés is csak igaz szeretettel működött, ezért nem is "találták fel" őelőtte, sőt ő is csak segítséggel jött rá a dologra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262025 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis írta: Tiltakozom Alyr, szeretniük egyáltalán nem volt tilos, a Klónok támadásában mondja Anakin, Padme azon kérdésére, hogy szabad-e szeretnie:"A könyörület a kötelességünk, és az szerintem nagyon közel áll a szeretethez. Ragaszkodnunk nem szabad."
Persze nem szószerint így van, de ez a lényege.

Nem biztos, hogy csak az számít, hogy mennyire tud Luke magába nézni. Hiszen Anakin-nak Qui Gonn külön mondja, hogy ne nézzen a jövőbe, hanem a jelenre koncentráljon. Sokminden más között, amit nem értettem ez is ott volt. Hangolódjon rá az Erőre, de ne arra koncentráljon?? Mondjuk az is lehet, hogy Qui Gonn csak a fogathajtóverseny erejéig kérte ezt Ani-tól, mert akkor még nem a padawant látta benne :roll:

JOGOS :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #262023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
Tiltakozom Alyr, szeretniük egyáltalán nem volt tilos, a Klónok támadásában mondja Anakin, Padme azon kérdésére, hogy szabad-e szeretnie:"A könyörület a kötelességünk, és az szerintem nagyon közel áll a szeretethez. Ragaszkodnunk nem szabad."
Persze nem szószerint így van, de ez a lényege.

Nem biztos, hogy csak az számít, hogy mennyire tud Luke magába nézni. Hiszen Anakin-nak Qui Gonn külön mondja, hogy ne nézzen a jövőbe, hanem a jelenre koncentráljon. Sokminden más között, amit nem értettem ez is ott volt. Hangolódjon rá az Erőre, de ne arra koncentráljon?? Mondjuk az is lehet, hogy Qui Gonn csak a fogathajtóverseny erejéig kérte ezt Ani-tól, mert akkor még nem a padawant látta benne :roll:

3.Aragorn:Nem, nem bizos, de Anakin-ból is csak azért lett, mert őt hitték a kiválasztottnak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261757 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem a tanítás része, hogy megismertessék velük a saját hibáikat. Yoda sose mondta Luke-nak, hogy a büdös életben nem lesz képes kiemelni a repülőt, próbálta felnyitni a szemét, hogy ne a karizmaival próbálja.
Anakin és a bizalom: A régi köztársaság béli jediknek tilos volt szeretnie, és ezzel némileg meg is járták.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261727 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát igen. Luke-ból a régi Közt-ban nem biztos, hogy jedi lett volna. Habár ha kiskorától tanítják... A tehetsége meg volt hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261707 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Ezel tesztelik, kiérdemlik-e a jelöltek, hogy Jedi-nevelést kapjanak.
Hát, Luke megbukott ezen, de muszáj volt mégis tanítani, mert túl sok alternatíva nem volt, meg Ben szelleme biztosított neki protekciót! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #261702 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem igazán a témához kapcsolódik, de én most látam az 5. részt, és Yoda valami ilyesmit mond: "én döntöm el, hogy ki lesz a tanítványom"
Ezzel kapcsolatban eszembe jutott: Yodának nem igen volt választása, hiszen Luke volt az egyetlen yedi a közelében, és Lea-ról tudnia kellet, hogy NAGYON NEM yedi típus, ráadásul eszébe sincs otthagyni a Szövetséget, hogy tanuljon, és még szerelmes is, azt pedig tapasztalhatta Yoda, hogy egy elég rossz körülmény :twisted:

Következő kérdés: A yedik elvet csináltak abból, hogy minden padawant cikizni, és szadizni kell? Anakinról a vak is láthatta, hogy bizalomra van szüksége, és Lukról is lehetett gondolni, hogy nem az a nyerő, ha azt hangsúlyozták neki: béééna vagy!!! Yoda azt mondja sikerülni fog, hogy kiemelje a hajót. Csakhogy elötte végig arról beszélt, hogy nem lesz belőle jó yedi. És neki, a mesternek is nehezen sikerült. :|

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261641 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Riliel írta:

Olosta (Aelalin) írta:

Cerebrum írta: Ennek kapcsán eszembe jutott, h. a jedik vajon hogyan gondoskodtak az "utánpótlásról"? Jártak keltek a galaxisban, és érzékelték, ha olyan gyerekek születtek, akiknek midichloriánok úszkáltak a vérükben? Aztán 1-2 év múltán odasétáltak a szüleikhez, és csak úgy "elkérték" tőlük a gyereket, mondván, h. "igaz, hogy soha többé nem láthatjátok, de legyetek büszkék rá, mert mi jedit fargunk belőle"? Vagy kimondottan az árvákra hajtottak? :)


Ez kicsit emlékeztet a táltosokra. Csak náluk, ha jól tudom hét éves korában vitték el a gyereket. Na mindegy....


Anakint hogy szervezte be? Idézem: az Erő akarta, hogy rátaláljak.


Ez oké, de én leginkább azon csodálkozom, hogy a szülők csak úgy odaadták a gyermekeiket? :roll:


Biztos volt aki nem adta.
Más részről ez eléggé nagy megtiszteltetés lehetett.

Elvina: És valsz tériszonya is van. Melyik SW-ben nem lógtak a szereplők valamilyen nagy mélység vagy hasonló felett?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261627 Írta: Elvina
Elvina válaszolt a következő témában: Star Wars
Végre én is láttam a STAR WARS III-at!!!!

Nagyon jó volt szvsz! Elég sokkoló képek is voltak benne, hogy néhányszor a sírás kerülgetett! Brrr...
Vader első "hörgős" lélegzetvételénél pedig a hideg futkosott a hátamon. Azért csoda, hogy túlélte a lávás dolgot.

Az mondjuk csöppet vicces volt hogy Lucas ismét folytatta a már klasszikusnak nevezhető kéz- és karlevagdosást! Lehet, hogy kezei elvesztését tartja a legborzasztóbbnak? 8O Mondjuk tényleg szörnyű dolog... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261624 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Riliel írta:

Olosta (Aelalin) írta:

Cerebrum írta: Ennek kapcsán eszembe jutott, h. a jedik vajon hogyan gondoskodtak az "utánpótlásról"? Jártak keltek a galaxisban, és érzékelték, ha olyan gyerekek születtek, akiknek midichloriánok úszkáltak a vérükben? Aztán 1-2 év múltán odasétáltak a szüleikhez, és csak úgy "elkérték" tőlük a gyereket, mondván, h. "igaz, hogy soha többé nem láthatjátok, de legyetek büszkék rá, mert mi jedit fargunk belőle"? Vagy kimondottan az árvákra hajtottak? :)


Ez kicsit emlékeztet a táltosokra. Csak náluk, ha jól tudom hét éves korában vitték el a gyereket. Na mindegy....


Anakint hogy szervezte be? Idézem: az Erő akarta, hogy rátaláljak.


Ez oké, de én leginkább azon csodálkozom, hogy a szülők csak úgy odaadták a gyermekeiket? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261619 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: Star Wars

Olosta (Aelalin) írta:

Cerebrum írta: Ennek kapcsán eszembe jutott, h. a jedik vajon hogyan gondoskodtak az "utánpótlásról"? Jártak keltek a galaxisban, és érzékelték, ha olyan gyerekek születtek, akiknek midichloriánok úszkáltak a vérükben? Aztán 1-2 év múltán odasétáltak a szüleikhez, és csak úgy "elkérték" tőlük a gyereket, mondván, h. "igaz, hogy soha többé nem láthatjátok, de legyetek büszkék rá, mert mi jedit fargunk belőle"? Vagy kimondottan az árvákra hajtottak? :)


Ez kicsit emlékeztet a táltosokra. Csak náluk, ha jól tudom hét éves korában vitték el a gyereket. Na mindegy....


Anakint hogy szervezte be? Idézem: az Erő akarta, hogy rátaláljak.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261598 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Cerebrum írta: És nálatok is bejött néha egy király, és belesúgott Vader fülébe? :D

Kétszer is. :D Csak néztem, hogy most meg mi van. :lol:

Fiúk, ő a Burgerek királya. Nálam is kétszer jött be :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261584 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: És nálatok is bejött néha egy király, és belesúgott Vader fülébe? :D

Kétszer is. :D Csak néztem, hogy most meg mi van. :lol:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261575 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
És nálatok is bejött néha egy király, és belesúgott Vader fülébe? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261562 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars
Nálam a lámát nem tudta kitalálni :D
30-nál megunta. Darth Vader kicsit lami. :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261558 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
A rancort se tudta. :D Tippelt T-rexre, velociraptorra, Godzillára, moára, de végül feladta. :D És a lehetőségekben se volt benne. 8)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261557 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Star Wars
Szegény Vader Nagyúr csúnyán felsült a rézüsttel...
No és a krétával... :P :P:P:P

A papagájt azért 29-re kitalálta. De elég lütyő kérdéseket tett fel...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261549 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Az én feladványomat nem találta ki... :)

**Na, a lightsaber-t, ha nehezen is, de csak kitalálta...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261546 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ilúvatar Gyermeke írta: Barkochba Darth Vaderrel :lol: :D [size=9:3h29tv6a](Sajna csak angolul tudóknak... 8) :wink: )[/size]


Azt ígérte hogy 20 kérdésből kitalálja, de én csak 30nál kegyelmeztem neki. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.790 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére