A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban?

×

Szavazás: A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

A Banyapók odúja
17 11.5%
Gondor ostroma
17 11.5%
A Holtak útja
29 19.6%
Szürkerév
47 31.8%
Faramir és Éowyn
14 9.5%
A Végzet hegye
8 5.4%
Vasudvardi jelenetek
3 2%
A Mordor kapuja elötti csata
7 4.7%
Aragorn megkoronázása
6 4.1%
Szavazók száma: 21 ( Novalora, VALAki_9, Elza Eldaniella, Tinfang Gelion, Ear ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 10 hónapja #126034 Írta: Niphredil/Szméagol
Szürkerév! Persze félek egy kicsit, de erre vagyok a legkíváncsibb.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125787 Írta: Ilmen
Én Szürkerévre szavaztam, mivel a könyvben is ez a rész fogott meg a legjobban.
Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan fogják életre kelteni ezt a jelenetet.
Emellett az egész filmet - minden jenetével együtt - nagyon várom már, így akár az összeset bejelőlhettem volna. :wink:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125762 Írta: Laurelen
Sil, köszönöm szépen! :)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125758 Írta: Sil

Laurelen írta: A Szürkerévre vagyok rettenetesen kiváncsi! Hogy, hogyan képesek filmben megjeleníteni azt a hangulatot, és, hogy milyen lesz a díszlet és főleg a zene hozzá.

A díszlet:
katt ide :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125700 Írta: Laurelen
A Szürkerévre vagyok rettenetesen kiváncsi! Hogy, hogyan képesek filmben megjeleníteni azt a hangulatot, és, hogy milyen lesz a díszlet és főleg a zene hozzá.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125623 Írta: 7thSon
A Végzet hegye és Szürkerév közt vívódtam, de végül megállapodtam Szürkerévnél. Mondjuk valószínűleg nem olyan lesz, amilyennek képzelem, de (éppen ezért) kíváncsi vagyok rá.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125622 Írta: Nóli i linantea

Nimashilin írta: Szürkerév, egyértelműen! Olyan szép, szomorú a hajóraszállás! A csöndes bánat, a mulandóság és a jövő lehetősége... Ahogy valaki itt marad, valaki pedig örökké él Nyugaton... :cry: Remélem, hogy Samu búcsúja nem valami hiszti lesz...


Ez nem teljesen stimel... Frodó és Bilbó nem élörökké Nyugaton... Attól, hogyelhajóznak, Halhatatlanföldre, attól még meghalnak...
Sőt! Nem isbiztos, hogy eljutnak odáig vannak olyan feltételezéek, hogy csak Tol Eresseáig jutnak el, vagy hogy amint megpilantják Aman partjait, meghalnak...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125620 Írta: Csavargó
Mordori csatára szavasztam. Bár úgy látom egész egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem tetszettek a TTT csatajelenetei, úgyhogy várom a többit is! szvsz a TTT egy nagyon jó film, én nem várom Szürkerévet, a búcsúzkodás szerintem egy kicsit pátoszos lesz, ami nekem nincs ínyemre. Mivel olvastam a könyvet a Végzet hegye nem tartogat számomra izgalmakat (már tudom mi a vége), max lerombolja azt, amit elképzeltem.

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125519 Írta: Leguanember
Telcontar: Igen, valóban az egyik legnagyszerűbb pillanat. A másik, mikor kibomlik a zászló a hajón. Ez előtt nem sokkal pedig a rohírok (úgy hisszük)végső küzdelme, mikor egyként ordítják: -Halál!
Brrrrrrrrr! Ez nagyon kéne.
Igen, PJ valóban nem tudta visszaadni a könyvet, amúgy szerintem nem is lehet a jelenlegi filmes eszközökkel. Viszont amit láttunk, az is megborzongatott.
Ami meg a Rotk-t illeti, 2004 novemberében csak kiköszörülik a csorbát.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125448 Írta: Telcontar
Horns. Horns. Horns. In dark Mindolluin's sides they dimly echoed. Great horns of the North wildly blowing. Ronah had come at last.
Ez a rész, amely mindig megborzongtat. Zenék tucatjait képzeltem el hozzá, milliószor megjelent képszerűen. Ez a jelenet számomra a csúcs a könyvben. Nagyon félek PJ elferdült ízlésétől, hogy elrontja ezt a pár másodpercet. Hasonlónak szánta szerintem a rohírok érkeztét Kürtvárnál is és az szánalmas lett. Remélem, a bővített verzió magyarázatot ad arra, hogy miként lett százöt rohírból kétezer és miért jelent kétezer rohír rohama akkora erőt hétezer ork ellenében, hogy a csatát már nem is kell megmutatni, csak nagyvonalúan odavetik, hogy győztünk...
Tudom, fantasy film, de a realizmusnak legalább a látszatát fenn kellene tartani, mert így az illúzió hiteltelen. Szrintem a RotK szűkített verzója hemzsegni fog ezektől, amelyek mellett az őszinte jóindulat legnagyobb fokával is nehéz elmenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125428 Írta: Sesy
A Végzet-hegyére szavaztam, mert számomra az a legérdekesebb és leggyönyörűbb rész az egész történetben, főleg, amikor még csak mennek fel a hegyre Frodóék...
De ugyanígy várom Szürkerévet is, amit biztos végig fogok bőgni, ha jól csinálják meg...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125413 Írta: Gerion
Szürkerévre nagyon kíváncsi vagyok; ezt nagyon el lehet rontani, de el is találhatják, szerintem ez egy nagyon misztikus hely, keveset ír róla Tolkien, ezért fantáziához van kötve. A többi felsorolt dolog is érdekel persze.


Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125325 Írta: Lightfoot
Végzet hegye - egyértelműen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125254 Írta: Rayan
Pelennor mezeje :cross: És természetesen mikor megkoronázatik a király :biggrin2: :itscool: Azt biztosan meg fogom könnyezni.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125252 Írta: Telcontar
Jövő-menő, ezzel a kérdéssel a Középfölde csoport megfelelő topicjait keresd fel (pl. Frodó vagy Gyűrű). Erről épp most folyik beszélgetés a Mitológia Középföldén topicban is (mármint a sorszerűség kapcsán).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125240 Írta: Nimashilin
Szürkerév, egyértelműen! Olyan szép, szomorú a hajóraszállás! A csöndes bánat, a mulandóság és a jövő lehetősége... Ahogy valaki itt marad, valaki pedig örökké él Nyugaton... :cry: Remélem, hogy Samu búcsúja nem valami hiszti lesz...

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125238 Írta: jövő-menő
[size=9:s5eopgp7][ quote="Gyémánt_Hajnal"]Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én azt a részt várom nagyon, mikor Frodó ott áll, hogy bedobja a Gyűrűt, de nem megy......... mert annyira nehéz.....[/size]

Én is sokat gondolkoztam a "frappáns" befejezésen, a gyűrű elpusztításának módján, mert Tolkien szépen lassan rávezetett, hogy Frodó a "gáncs nélküli lovag" (és ezt jó értelemben írom) sem lett mentes a gyűrű gonoszságától. Őt is átitatta, átformálta, ha hosszabb időre is volt szüksége akkor is. Szóval a könyv olvasása közben már előre érdekelt a dolog, hogyan lesz elpusztítva a gyűrű. Itt jön be szerencsétlen Szméagol szerepe, amit Gandalf már többször és jó előre mondott, hogy ki tudja milyen szerepet szán a sors neki. Ha ő nincs ott a "gonosz Gollamként" ki tudja mi lett volna az Egy gyűrű sorsa?
Vajon Tolkien ezt már jó előre kitalálta, ezt a véget, vagy csak a mese fonalának sodrása közben, vagy a vége fele lett mintegy szükségszerű?

Ha van kedvetek erről beszélgetni? Szívesen veszem.

A Nap szépen süssön Rátok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125146 Írta: Gyémánt_Hajnal
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én azt a részt várom nagyon, mikor Frodó ott áll, hogy bedobja a Gyűrűt, de nem megy......... mert annyira nehéz.....
Jó, ok, lehet, hogy gyagyásnak néztek, de én elképzelem sokszor ezt a jelenetet, mert Frodó valahol, legbelűl válaszúton van.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124928 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Én is a Szürkerévet várók népes csoportjába tartozok :D , ugyanis ez lesz a Film meghatározó jelenete. Lényegében, ha ezt elrontják, akkor az egész Film hangulata és értékelése megváltozhat a szememben. :?
Azt hiszem ez érthető.

Nagyon sokáig lamentáltam még a Végzet-hegyén, mert ugye az is egy meghatározó jelenet.

Hiányoltam: Cirith Ungol Tornya, Minas Morgul, Cirith Ungol lépcsői.
És természetesen A Megye megtisztítása. :twisted: :evil:
Ó, és Denethor máglyájáról sem feledkezhetünk meg. Remélem PJ ügyes lesz, mert ez a Faramir-Boromir-Denethor dolog (nevezhetjük háromszögnek), nagyon kemény, érzékeny és bonyolult érzelmeket rejt magában. :roll:
Huh. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124830 Írta: Nimdraug
A Banyapók odujára szavaztam, de Szürkerévre, Végzet hegyére, a Boszorkány úr legyőzésére is várok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #124829 Írta: Felagund
PELENNORI CSATA RULEZ!!!
:D :D :D
Bár a salakdombi csata se lehetett semmi (csak rövid volt szerencsére :wink: )
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124816 Írta: Rabyn
Én pedig Éowynra és Faramirra.. A könyvben ez az egyik kedvenc részem.. remélem nem lesz elszúrva vagy elhanyagolva Arwen és Aragorn miat

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124812 Írta: Nóli i linantea
Na jó.. maradjunk a Holtak útjánál... De végülis mindegyiket várom, és mindegyiket elutasítom, mert nagyon félek,hogy ez is olyan sz*r lesz, mint a TTT...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124809 Írta: Nóli i linantea
Dehát nekem a Megye megtisztítása! Jaaaajj...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124727 Írta: Lalaith Scarlett
Énis Szürkerévre szavaztam(már mondtam), de most vegyes érzelmekkel vagyok a dolgok iránt. A bőgés tuti meglesz, és sajnálni fogom, hogy vége, de nagyon fúrja az oldalamat, hogyan oldják meg a dolgot. Én a könyv olvasásakor magam előtt láttam a jelenetet, tehát gyönyörűnek kell lennie a filmben is... :)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124725 Írta: Manndil
Egyértelmű: Szürkerév..... :bawling: sírjunk együtt....
Atündék utolsó csoportjai is elmennek...( kivéve néhány kalandort...)
:disappear: eltűnnek mind.....
És vége lesz nemsoká a filmnek...

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124598 Írta: Supersonica

Nefadar írta:

Galadh írta:

Nefadar írta: Én csak azért nem várom Szürkerévet, mert tudom, hogy akkor már mindjárt vége van a filmnek...


Szerintem az lesz a fő "sírjunk együtt" rész...


Igen, én szerintem fogok is.... :roll:


Rám is számíthattok, a könyvben is mindig megsiratom azt a részt :bawling:

(és én voltam a második szavazó (az első Szürkerévre szavazó ;) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124596 Írta: jövő-menő
Sziasztok Mindenki!

A Holtak Útjára szavaztam, de a választás nehéz volt.

A mese engem mindig elvarázsol. Amikor a könyvet olvasom, abban élek, az mesél nekem. Amikor a filmet nézem, az a világ él! A kettő néha egy, néha más! Szerintem nem olyan zavaró, mint egyes hozzászólásból kihallani vélem. Ha hiszünk a mesékben, és vallom, hogy hiszünk, akkor miért ne hihetnénk el mind a kettőt. A filmet és a könyvet nem kellene ennyire kicentizve hasonlítgatni. A maganemében kiemelkedő mindkettő!

A Nap szépen süssön Rátok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124550 Írta: Sil

Minerva írta: A Holtak Útja! Hátborzongató az a rész, és annyira jó... A könyvben a sötét hangulatú részek a legjobbak... :itscool:

Meg persze ott van kedvenc Khirályunk is... :roll: :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124544 Írta: Adelard

Telcontar írta: Rájöttem. Én a Vége feliratot várom leginkább. :)

Na én azt egyáltalán nem várom. De a Holtak Ösvényét viszont nagyon!!!! Olyan kívéncsi vagyok már mien lesz, remélem sikerül megoldani jól PJ-nek, mert nekem futkározott ahátamon a hideg amikor olvastam, és ugyanezt akarom érezni a moziban is :) Mondjuk a látványban még nem csalódtam, remélem most se fogok. De persze a Végzet hegyét is várom. meg az egész filmet... megöl a kíváncsiság! :D

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.252 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére