Beszélgetések

Több
15 éve 2 hónapja #380513 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Elder írta: Röviden, az álmaim éltetnek.

Igennnnn! :D Engem pedig az ilyen emberek éltetnek! :cool:

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380508 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Üdv néktek, a nevem Elder. Múltamról csak annyit tudni, hogy erdőtündék találtak rám a vadonban.
Ők képeztek kitűnő harcossá. Egy nap mikor az orkok ránk támadtak egy őrjárat során, mindenkit lemészároltak, én akkor épp vízért mentem, ezért nem öltek le.Mikor rátaláltam az orkokra egytől-egyig leöltem őket, ám ennek súlyos ára volt. Már majdnem elvéreztem mikor egy csapat tünde segített rajtam. Miután felépültem megfogadtam, h csak akkor nyúlok fegyverhez ha nagyon szükséges. Ezt követően 100 évig a tudományokkal foglalkoztam. Mikor mindent kitanultam amit tudtam útra keltem, hogy megkeressem a családomat. Azóta is bolyongok a vadonban.


Valóságban Beni-nek hívnak. 17 éves vidéki srác vagyok. :cool:
Jelenleg idegenvezetőnek készülök a Xántus János Kéttan. Köz.-ban.
Mikor haverokkal vagyok (vagyis az MTT-ben), enyhén szólva hiperaktív vagyok. :D (Ezt többen is bizonyítják pl.: Náda) Amúgy nyugodt, inteligens, és a koromhoz képest elég okos srác vagyok. (nah ennyi mert a végén már egoista leszek) Szinte minden téren feltalálom magam.
Szeretek olvasni, bölcsességeket gyűjteni, és harcolni. Lehetőleg csak a legvégső esetben alkalmazok erőszakot.
Sokakat fáraszt a humorom. (néha engem is) Képzelőerőm határtalan, amit eltervezek azt véghez is viszem. Röviden, az álmaim éltetnek.
Az MTT-vel akkor találkoztam elösször mikor a 2007-es TLV döntőjét megnyertem és eljöhettem a táborba. Azóta itt ragadtam. :)
(U.i: azért nem kék az első szövegem mert elcsesztem és nem akartam újból gépelni)
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380490 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Üdv néktek, noldák! A nevem Dindae, s már jó ideje élek e földön, mégis minden nap olyan számomra, akárcsak az első. Szeretem a világot felfedezni, s régen arról álmodoztam, milyen jó lenne örökké ifjúként, önfeledten szemlélni azt. Hiszek abban, hogy a művészet képessé tesz erre, s számomra különösen kedves a tánc. Azonban napjaimat, de főleg éjjeleimet beárnyékolja a valóság, Morgoth gonoszsága… de a módját még nem tudom, hogy feledjem, vagy hogy küzdjek ellene, hiába aggaszt.

Just for fun. Egyébként hétköznapjaimat Annamari néven tengetem (de vannak már olyanok akik átszoktak a Dinc megnevezésre), 20 éves vagyok, és vegyésznek készülök az eltén (egyesek szerint már az agyamra is ment, én csak remélem). A barátaim többnyire egy kaktuszhoz, vagy sündisznóhoz hasonlítanak, mert elsőre szerintük nem vagyok túl barátságos. Pedig én igyekszem. :D Amúgy szeretek könyvet olvasni, zenét hallgatni, énekelni (pedig nem tudok :D ), a barátaimmal lenni, koncertre járni, teázni, kirándulni, és csak úgy létezni.

Bár szeretem, ha egy másik világba visznek a könyvek (igen, szeretnék innen menekülni, túl zajos), Tolkiennel legelőször akkor találkoztam, amikor anyu elhatározta, hogy nem nézünk tv-t, helyette olvas. Mivel a "pipafűről" résszel kezdte, ez kudarcra volt ítélve. Aztán jött a Harry Potter mánia, ami mindmáig kitart, és néha kívülről tudok dolgokat, jobban, mint a filmek xD Csak sajnos tapasztalom néha, hogy kinőttem belőle. Itt került képbe a Gyűrűk ura, és mivel ez nem volt elég, jött a többi könyv is. Sokféle fantasyt olvastam azóta is, de egyik sem volt rám ilyen hatással. Nem az a könnyű esti olvasmány, mégse lehet letenni.
A szómenés pedig annak köszönhető, hogy a vizsgaidőszak kezd nagyon sok lenni xD

Dinc

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380487 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Alew írta: Rájöttem, miért van minden nemzetségnek több hozzászólása, mint nekünk. Mert ők itt a fórumon szervezik meg a dolgaikat - póló, címer, identitás, szín, stb. - nekünk pedig Julcsi úrnő annyira jól kitalálta, hogy nincs miről beszélni, hisz minden tökéletes. :) Jól van ez szervezve.

Alew

:cool:

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380481 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Alew írta: Rájöttem, miért van minden nemzetségnek több hozzászólása, mint nekünk. Mert ők itt a fórumon szervezik meg a dolgaikat - póló, címer, identitás, szín, stb. - nekünk pedig Julcsi úrnő annyira jól kitalálta, hogy nincs miről beszélni, hisz minden tökéletes. :) Jól van ez szervezve.

Alew

Nézz már, az üzenetrögzítő teper és áradozik...

/egy ork :P

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380478 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Rájöttem, miért van minden nemzetségnek több hozzászólása, mint nekünk. Mert ők itt a fórumon szervezik meg a dolgaikat - póló, címer, identitás, szín, stb. - nekünk pedig Julcsi úrnő annyira jól kitalálta, hogy nincs miről beszélni, hisz minden tökéletes. :) Jól van ez szervezve.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380477 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Dreamer_KF írta: Apróhírdetések rovatunk következik:

keresem azt a kedves, segítőkész lyánykát/ cukorborsó fiúkát, aki a címert/logót, trademarkot fehér tunikámra/pólómra felaplikálja. Sajnos a doktorbá... illetve maga Eru Illuvatar megtiltotta, hogy ilyesmivel foglalkozzam, és kezemre állandó átkot szórván nem tehetem, viszont nem szeretnék fekete bárány lenni, így illő fizetség fejében szívesen áruba bocsátanám a teste..izé pólóm fehér felületét pingálás céljára :)

Jelige: Megegyezünk!

Hm.......mondjuk tudok egy helyes csajt a Nemzetségben, aki némi festés fejében talán vevő lenne Rád... Csinos, rövid égővörös haja van, meg gitárja :D

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380476 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Apróhírdetések rovatunk következik:

keresem azt a kedves, segítőkész lyánykát/ cukorborsó fiúkát, aki a címert/logót, trademarkot fehér tunikámra/pólómra felaplikálja. Sajnos a doktorbá... illetve maga Eru Illuvatar megtiltotta, hogy ilyesmivel foglalkozzam, és kezemre állandó átkot szórván nem tehetem, viszont nem szeretnék fekete bárány lenni, így illő fizetség fejében szívesen áruba bocsátanám a teste..izé pólóm fehér felületét pingálás céljára :)

Jelige: Megegyezünk!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380474 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Én nagyon szeretek kerékpározni, csak a környezet teszi lehetetlenné olyan ostobaságokkal, mint napsütés, szél, levegő...

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380469 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Alew írta: ha szép az idő, kerékpározni indulok rozoga biciklimen, ha rossz az idő (amit jobban szeretek)

Nanáhogy jobban szereted, mert akkor végre fel se merül, hogy kerékpároznod kéne azon a rozoga biciklin! :P

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380466 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Sziasztok!

Fingon nemzetségének hátramaradt tagjai közül engem választottak, hogy a Gillith család fejeként vezérünket, Amarellith-t segítsem.

Első és legfontosabb tudnivaló rólam, hogy végzős magyar alapszakos bölcsész vagyok, aki holnapután államvizsgázik, ezért addig nem tud érdemben megnyilatkozni. :)

Legyetek jók és kreatívak, majd jövök. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380457 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Üdv néktek, noldák! Üdv néktek, Fingon vérei! Isdeithron vagyok, atyáink valinori nyelvén Isquatecindo, s több, mint háromszáz tavaszt láttam már életem során. Nem vagyok harcos, mégis járom a seregek útját, követem a lobogó zászlókat, a fényes kopjákat és sisakokat, a hősöket, kik a Világ Fekete Ellensége ellen indulnak. Az én fegyverem a szó és a betű, harcom a sorokkal és rímekkel vívom, dolgom, hogy híven lejegyezzem a dicső harci tetteket, az örökkévalóságnak megőrizzem a bajnokok nevét. Térképek és fóliánsok fölé görnyedve talál rám az első holdsugár, és ujjaimra száradt tintával köszönt a felkelő nap. Most is azért tartottam a seregekkel, hogy tanúja és feljegyzője legyen legnagyobb diadalunknak, amint Fingon és Maedros seregvezérek zászlajukat a lángoló naplementében a legyőzött gonoszság fölé emelik majd. Megannyi hadjárat alatt elsajátítottam a hadak parancsnoklásának titkait - elméletben. Kardot ritkán fogtam, és ha parancsnoki pálca volt is a kezemben, épp csak tartottam, míg a hadvezér megtörölte verítékező homlokát. Mégis, úgy érzem, egyszer eljön az én időm, és térképek és pergamen-ízű álmok helyett valódi csatát irányíthatok...

Civilben Dani vagyok, 23 (és fél) éves építészettörténész, ház-rágó és tégla-szapuló, félig bölcsész, félig mérnök, meg egy kicsit művész is. Még inkább civilben szerepjátékokkal és társasági eseményekkel ütöm el kevés szabadidőmet (bár a kevés relatív, tudok pár embert, aki karóba húzna ezért), nagyon sokat olvasok, érdekes(nek tűnő) ismeretterjesztő műsorokat nézek az ismeretterjesztő tévécsatornákon, ha szép az idő, kerékpározni indulok rozoga biciklimen, ha rossz az idő (amit jobban szeretek), akkor pedig az átlagos netizen életét élem.

Tavasz óta vagyok hivatalosan tagja a Társaságnak, de már tavaly tavasz - Farsang - óta látogatom a programokat, néhány szervezésében azóta magam is részt vettem. Bár tudom, hogy most szorgalmasan Szilmarillokat és a Beleriandi Kultúrtörténeti Szemle aktuális évfolyamát kéne böngésznek, ám épp lázas Harry Potter imádatomat élem, immár sokadik alkalommal.

Meg én vezetem az író-költő (szófaragó) rendet idén.

És néha én vagyok Julcsi postása.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380433 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Aeglos írta: ÁÁÁÁ, Gergő, szenvedek a nevetéstől!:lol:

Amúgy zsír, már 3-an vagyunk július 5-re.
Náda, nagyon örülök, hogy tudsz Te is köpenyt szegni, bevallom éjszakánként rámtört a rettegés, hogy egyedül kell majd azt a sokat...

Ne rettegj szép hölgy,mert itt a segítség ;) :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380426 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Beszélgetések
ÁÁÁÁ, Gergő, szenvedek a nevetéstől!:lol:

Amúgy zsír, már 3-an vagyunk július 5-re.
Náda, nagyon örülök, hogy tudsz Te is köpenyt szegni, bevallom éjszakánként rámtört a rettegés, hogy egyedül kell majd azt a sokat...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380396 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Beszélgetések

Rodarth írta: Egyébként egy halálosan komoly, humortalan, savanyú, undok genyó szemétláda vagyok. Szeret is mindenki.

Ja, főleg Anyád... én, E. ;)

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380387 Írta: Rodarth
Rodarth válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Üdvözöllek benneteket Barátaim és Testvéreim!

A nevem Rodarth, Fingon nemzetségéből származó nolda vagyok, mint Ti itt mindahányan. Nagyjából félezer esztendeje tapodom már Beleriand földjét, s ezen idő alatt láttam sok csudát, s borzalmat egyaránt. Képesítésemre nézvést fegyverforgató, hajlandóságomat tekintve azonban valódi minden lében kanál vagyok. Életem izgalmasnak tán mondható, ám érdekesnek annál kevésbé. Őseim nyomán a kard útját választottam, akik már hosszú évek óta szolgálják népünket fegyverük és szavuk erejével. Ott voltam korunk számos nagy ütközetében és elmondhatom, hogy nem valltam szégyent. Részt vettem a bátor mentőakcióban, mikor Maedhrost kiragadtuk Morgoth karmai közül Thangorodrimból. Harcoltam az orkokkal Angband ostrománál és ott voltam a Dagor Bragollach-i ütközetben is, ahol elvesztettük szeretett uralkodónkat Fingolfint, ám nyertünk helyette egy újat, a nagy Fingon királyt. És hogy most miért nem vagyok ott a testvéreimmel a csatamezőn? Ugyanis valakinek még e kies és békés helyen, mint ez a közösség is védelmeznie kell nemzetségünk szeretett vezetőjét, Amarellith-t, aki történetesen az, aki engem világra hozott. Talán reménykedhetem abban, hogy itt nem a kardom erejével kell helytállnom és hogy közöttetek új erőre kaphatok és Nektek is sok szépséget adhatok e világban, melyre sajnos ráborul Morgoth árnyéka. Anyámtól azt a feladatot kaptam, hogy álljak az Aduial család élére Fingon nagykirály és a mi legnagyobb dicsőségünkre.



Amikor pedig nem orkokkal hadakozom Angbandban, akkor Takács Gergőnek hívnak, Büfé- Ruhatár (interkulturális kommunikáció) szakra járok a Budapesti Kommunikációs Főiskolán. Szabadidőmben fiktív karakterekkel szórakozom, aprócska műanyag babákkal játszom, illetve szeretek különböző vas ötvözetből készült éles tárgyakat más fejébe állítani és ha ezek között marad egy kis időm, akkor ótvar fentezi regényeket olvasok/fordítok (Az utóbbit csak pénzért. Bár lehet, hogy az előbbit is csak azért lenne szabad. :D ).

23 éves vagyok és kábé 2 éve (nagy idő, már számon tartani se tudom) vagyok a Magyar Tolkien Társkere... izé, Társaság tagja. Ugyan nem mondhatom, hogy oltári nagy (most lehet kövezni) Tolkien rajongó lennék, inkább az emberek és a társaság miatt vagyok itt.

Egyébként egy halálosan komoly, humortalan, savanyú, undok genyó szemétláda vagyok. Szeret is mindenki. Egyébként százkilencven centi magas vagyok, sportos testalkatú hosszú szőke hajú... ja, hogy magamról kell beszélni? Őőőő... Na, azt majd meglátjátok!

Aeglos, az ötödike nekem jó. A helyszínt majd még lezsírozzuk.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380352 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Suilad Noldák!
Náda vagyok,még ifjú tünde suhanc.Azt mondják kitűnök a tünde ifjoncok közül,mivel heves szívű,harcos lelkű lennék én.Gyermekként sokat kóboroltam egyedül,kerestem az utat,a célt ami vezérel engemet.Még nem találtam meg.
Haragszom Morgothra,amiért gonoszságot szült,haragszom azokra,akik mellé állnak,haragszom magamra,mert tehetetlen vagyok.De társakra találtam,akikkel ha nem is ismerjük egymást,érzem sok dolgot vihetünk még véghez a táborban.

Civilben Niki vagyok,17 éves,Budapesti lakos.Az időm nagy részét(a nyári szüneten kívül) az Erzsébet Királyné Szolg.és Ker. Szakk. és Szak.-ban töltöttem.Szeptembertől a Szinyei Merse Pál Gimnázium magántanulója leszek.
Nemrég fenekestül felfordult az életem,mivel szeptembertől Németországba költözünk és van mit elintézni. :)
Szeretek olvasni(Tolkien,Vavyan Fable,Böszörményi...stb.),eltáncikálni otthon,muzsikát hallgatni,partizánozni,enni,mosogatni,történelmet tanulni,festeni,esőben rohangálni,sütni,alkotni,énekelni,kirándulni,képeket nézegetni,ültetni.
Azt már tudom hogy tanár leszek,még hozzá történelem tanár.Sokan szerettek volna eltéríteni ettől,de már nem lehetséges :) Nem hangzik rosszul:dr.Kurilla Nikolett :)
Környezettudatosan próbálok élni,hisz a Földhöz hasonló bolygót nem találunk.
Remélem jó kis-nagy csapat leszünk!
Náda voltam.
Aeglos: szerintem jó ötlet a találkozás,és az 5.-e megfelelő időpont nekem legalábbis.
A köpönyeg ügyben pedig ha kell segítség akkor állok rendelkezésedre.Beszegek én amennyit csak kell ;)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380266 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Kedves Nolda Barátaim!

Aeglos vagyok, 314 éves nolda leány.
A nagyapám azok között volt, akik átkeltek a Helcaraxén. Bár tündék között, korom zsengének mondható, Fingon nagykirály futáraként Beleriand számos sarkát bejártam, így látóköröm bővült. Sajnos amit tapasztaltam, nem mindig volt szép és jó. Ahol a tündék és emberek jószándéka megjelenik, felüti a fejét Morgoth árnyéka is. Sok csalódáson mentem keresztül, barátokat láttam egymás ellen fordulni, seregeket pusztulni, erdőket lángbaborulni Morgoth munkája folytán. Bátyám a Bragollachban vesztette életét, és azóta az én lelkem sem talált nyugalmat. Nem ülhettem otthon, nem tudván, meddig nyújthat nekem még az otthon menedéket. Cselekednem kellett valamit. Ha harcban nem is járok élen, ebben a táborban mégis megatadik a lehetőség nekem, hogy gondoskodhassam arról, hogy a jó és a szép egy szeletkéjét tovább őrizzük.
Remélem, hogy Loslinn család vezetőjeként javatokat szolgálom majd.


Sajnos nem mindig vagyok tünde, és a valóságban Beleriandot is rég tenger borítja, valamint éveim száma is csak 22, de ez nem hátráltat abban, hogy lelkesedéssel vessem bele magam az idei tábor forgatagába.

Civilben alibi-biológus vagyok, illetve inkább csak biológus hallgató (az ELTE TTK-n), és Barbinak hívnak, bár MTT-ben többször Aeglosnak. :)

Nagyon szeretem a hüllőket, különös tekintettel a gyíkokra, gekkókra és kaméleonokra. Van(/volt) is belőlük pár. Bár a kaméleonom viszonylag fiatalka, a Lancelot névre hallgat és lehengerlően bájos.

Abszurd humorom van, amit az emberek nagy része nem ért, vagy félreért, de kénytelen vagyok hozzászokni. :D Talán emiatt (is) van, hogy szeretem az elvont dolgokat: a művészfilmeket, a pszichedelikus rockot, és persze a kitalált világokat. Valójában én is egy alternatív univerzumban teljesedem ki. :cool:

Nagyon szeretek zenélni. Több hangszeren tanultam sok évig. Ezek közül is kiemelkedik a fuvola: 7 évig vittem, valamint egy éve énekelek, és nagyon-nagyon szeretem. Ennek folyományaként már második éve leszek a Muzsika rendjében.

Ha éppen nem elborzasztó tankönyvek fölött görnyedek, akkor falom a regényeket. Szeretem a szépirodalmat, de a sci-fi a gyengém.
Tolkiennel 15 éves koromban találkoztam, méghozzá elég rendhagyó módon: a Szilmarilokat olvastam először. Annyira beleszerelmesedtem elsőre, hogy fél évig nem is nagyon érdekelt más. Abban a fél évben Beleriandban éltem lélekben, és ez azóta is sokszor visszaköszön (hát még most :) ).
Az első MTT-táborban Velemben már én is ott voltam, de előtte még gyorsan elolvastam a Gyűrűk Urát, mert azér' enélkül mégse megyünk Tolkien-táborba.
A közösség már akkor megfogott (és beszippantott :D ) ami azóta is tart. (Hál' égnek.)

Tündékhez méltóan vonzódom a természet közelségéhez, a romlatlan tájakhoz. Szeretem a hajnalt és az alkonyatot, a tiszta dallamokat, a napsütést és a csillagfényes éjszakákat.
Viszont hobbitokra hajazó tulajdonságaim is vannak: az ételek kifinomult megválogatása, ínyencségek ünnepélyes elfogyasztása, és külön hobbit csinálok az alvás művészetéből. :)

Mivel július 02-ig, sajnos vizsgázom, ezért igazán csak utána tudom magam belevetni a tábori tennivalókba, de már alig várom!:)

Gondolkozzatok azon, hogy a tábor előtti hétvégén (mondjuk 5-én, vasárnap) ráérnétek-e találkozni. Sajnos Julcsi akkor még Toszkánában lesz, így nem tud jönni, de jó lenne, ha tudnánk tábor előtt egyszer találkozni, mert oda kell Nektek adnom a tábori köpenyeteket, hogy aki tudja, szegje be. Ahányat tudok, én is megvarrok itthon, de nem szeretném az összeset. Szóval véleményeket várunk a hétvégéről és a bemutatkozásokra is kiváncsi vagyok!:)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380230 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Fingon népe!

Újabb levelet kaptam a nemzetségfőnktől. Sajnos a középföldei internet oly szeszélyes és kiszámíthatatlan, hogy Ő maga még nem tudja ezeket a leveleket első kézből, saját neve alatt adni át Nektek. Már nagy erőkkel dolgozunk a probléma megoldásán, addig pedig leveleit én teszem közzé:

Üdv Néktek, Noldák!

Íme második levelem Hozzátok, mely remélem, erőben és egészségben talál Mindannyiótokat! Sietve üzentem már népem büszke családfőinek is, hogy írjanak Nektek, mert az egyedüllét káros a szellemre és a kedélyre egyaránt. Benneteket is válaszra buzdítalak hát, gyorslábú követeim a szélnél is sebesebben futnak majd hozzám leveleitekkel.

Mint írtam, Amarellith vagyok, Fingon Nagykirály kegyelméből vezéretek e zűrzavaros időkben. Táborunkban én felelek majd népünk jólétéért, s közös munkálkodásunkért, hogy a seregek dicső visszatértekor valóban méltó ünneplés fogadja majd Őket.


Mikor nem Amarellith, Fingon nemzetségének feje vagyok éppen, akkor Julcsinak hívnak, és 23 éves budapesti egyetemistaként élem az életet. Öt éve vagyok az MTT köreiben, több nagyon közeli barátomat ismertem itt meg, és sok, tényleg felejthetetlen táborral, élménnyel gazdagodtam. Igyekszünk, hogy az idei nyár is felérjen ezekhez! ;)

Nemzetközi tanulmányok szakos vagyok a Közgázon, nemsokára végzek és végre tényleg a kezemben lesz a diplomám, hogy aztán jöjjön a munkakeresés és az igazi "felnőtt élet". Nagyon szeretek utazni, szerencsémnek tartom, hogy az elmúlt években erre sok lehetőségem nyílt. Érdekelnek a különböző kultúrák és nyelvek, szeretek az emberekkel saját nyelvükön beszélgetni - már ha épp képes vagyok rá... :)

Tolkien-nal még középiskolában ismerkedtem meg, akkor, mikor jöttek a filmek, és mindenki Gyűrűk Ura-lázban égett. Szeretem a filmeket is, bár nekem a könyvek talán közelebb állnak a szívemhez. A Szilmarilokat rá egy évre, életem első MTT-tábora előtt olvastam el, és máig le tud nyűgözni a szépsége és a sokrétűsége. Számomra ez olyan szöveg, amit nem lehet a konyhaasztalon egy pirítós társaságában átfutni, hanem lassan, igazán ízlelgetve a szavak zamatát és a történetek muzsikáját, odafigyelve kell olvasni. Tolkien-en kívül nagyon szeretem még Jókai Mórt, Isabel Allendét, Michael Endét, Isaac Asimovot, Henry Sienkevic-et - és úgy általában a jó hosszú, sokáig kitartó nagyregényeket.

Az olvasás mellett igazán szeretek még táncolni, sok mindent kipróbáltam már, tanultam flamencot, ír szteppet, modern- és kortárs táncot, most pedig éppen a jazztáncba vagyok beleszerelmesedve. Táborban is táncolni fogok rendben, bár sajnos nem tudom, mennyi energiám lesz rá a nemzetség-dolgok mellett.

Szeretek jókat enni, jó zenéket hallgatni, az állataimmal foglalkozni (két kutya, négy cica és egy papagáj), hamisan énekelni (sajnos), kinn rohangálni nyaranta a napsütésben, telente pedig a sípályán, szeretem az érdekes, izgalmas, kicsit fura-abszurd dolgokat, a színes ruhákat és a jó filmeket.

Szerintem jó csapat lettünk, mi így, Fingon népe. Vannak köztünk régi motorosok és öreg rókák – no meg zsenge zöldfülűek és újoncok is. Ahhoz, hogy már kicsit a tábor előtt megismerkedjünk egymással, belerázódjunk a tábori hangulatba, és hogy a közös alkotással fűszerezett nyaralásunk tényleg közös élmény lehessen, kérlek Benneteket, írjatok ide Ti is egy röpke monológot arról, amit fontosnak tartotok megosztani velünk Magatokról.

A következő két hét folyamán sajnos nem leszek Magyarországon, mert a családommal Toszkánába utazunk nyaralni - de igyekszem olvasni a fórumot, és minden felmerülő kérdésre válaszolni. Viszont itt hagyom Rátok kedves Családvezetőimet, Aeglost, Ryanát és Rodarth-ot, hozzájuk is bátran fordulhattok bármivel.

Még egyszer leírom azt a két dolgot, amit nagyon fontos, hogy hozzatok magatokkal:

- köpeny összefogására alkalmas melltűt vagy brosst – mert a köpenyünk és a pólónk egyforma lesz, ám így mégis lesz valami személyes Fingon Nagykirály minden tündéjében...

- egy fehér pólót/topot/felsőrészt (Dreamer: nem kell selyeming :D ), amire azután tudsz festeni, értve ezalatt, hogy nem bordázott az anyaga!

Várom tehát a bemutatkozásokat és a kérdéseket (ha vannak)! Eru legyen Veletek:

Julcsi ailas Amarellith


War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380194 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Fehér PÓLÓt hozzatok, mivel bebatikoljuk, valamint festünk címert az elejére.
Ezért is ne legyen bordázott: ezen szétrepedezik a festék, ahogy felveszed.

Brossnak pedig próbáljatok olyat szerezni, aminek nem kis szurka meg talpacska az összefogója (hű de érthető ez így... :D ), hanem olyan a hátulja, mint egy biztosítótű. Ezzel lehet ugyanis szépen összefogni a köpenyt.
A klánkitűzős verzió sztem pillanatok alatt leesne.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380186 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Hoi!

Az előkészületekhez kapcsolódóan leszek ostoba noob: Alew, ugye itt egy fehér trikó is megteszi? :) Szívesen ruházok be kínai ingre, ha ez kell, bár félek, nem lenne valami nagyon középföldés :)

Brossra, muhahaha, Tremere vagy Ordo Dracul clan pin legyen? 8)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #379905 Írta: Ulmo
Beszélgetések téma létrehozva Ulmo által
2009-es évi tábor topicja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfJulcsi_Alew
Oldalmegjelenítési idő: 0.170 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére