Iparművészet

Több
19 éve 9 hónapja #205827 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Még az is lehet megoldás, ha ezt sajnálod lyuggatni, hogy átmásolod, és abból vágod ki a mintát, utána rámész krétával.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #205826 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ez elég vastag pausz, de van egy vékonyabb papírom, átmásolom arra, s arról talán majd menni fog.
Nagyon-nagyon köszi!!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #205823 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
A hímzésednek a mintája?
Én úgy csináltam meg a hímzést, hogy a papírt rátettem az anyagra, gombostűkkel rögzítettem, és egyszerűen ráhímeztem. A végén meg letéptem a papírt, meg ahonnan nem jött ki a fonal alól, tűvel kipiszkáltam. Én mindig így hímzek (mivel általában farmerra dolgozok). :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #205799 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Jó ötlet! De csak végső esetben fogadnám meg, mert nagggyon aprólékos minta (két órán át rajzoltam át a pauszra).
Azért köszi! Jó, hogy ilyen segítőkész vagy! :agree:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #205794 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Iparművészet
Csele: izé... bár én nem értek hozzá, de... esetleg kilyukasztgatni a papírt, és krétával átmenni rajta?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #205788 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Tanácsot szeretnék kérni!
Itt állok a kezemben egy pausz-papírral, amin a minta van, meg egy fekete szövettel, amire át kellene másolni, de az indigóm egyáltalán nem látszik meg rajta!
Most mit csináljak?

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195781 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én a táborra egy zászlót akartam hímezni. Azt hittem, hogy idén is olyan csapatok lesznek, mint tavaly, és már magamban el is terveztem egy hobbit-zászlót. Jópofa lett volna (pipafű is lett volna rajta, természetesen :wink: ).
Ezekre a csapatokra is lenne pár öteletem, mert sokminden van erről az időszakról a Szilmarilokban, csak sajna nem mehetek. :(

Neked is ajánlom a zászlót, az mindig jól jön!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195747 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én is gondolkozom rajta, hogy varrni kéne valami tünc-rucit, vagy valami hasonlót (mondjuk a táborra), de hát a lustaság nagy úr, meg annyira azért nem vágom a témát, hogy egy egész ruhát megvarrjak. Minden esetre, ha mást nem is, hímezni tutkóra fogok a táborra valami szépet. :D (talán már előbb is, és akkor megmutatom nektek is, így digitálisan).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195681 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta: nagyon klassz az "ékességed" :lol:
(építész anya lecserélése varrónőre folyamatban - nekem is kell vki aki farmert varr!!!! :wink: )

Esgal: csatlakozom Olostahoz, nem szép tőled, hogy nem láthatjuk a tünci ruháidat.
Amugy én pár hete egy boltban láttam egy ruhát, amiről azonnal a tündék jutottak eszembe. Sajna vagy 8000 Ft-ot kóstált, de azért felpróbáltam, gondoltam megnézem, milyen lennék tündének. 8) Csini volt, csak egy *kicsit* átlátszott. Azonban azóta esz a fene, hogy készíteni kellene valami hasonlót. (persze álmodik a nyomor, elég bajom van ezzel a táskával!)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195626 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Már dolgozom rajta...most, ha minden igaz, útban vannak a Warneresek felé, és ott lesz náluk még május végéig, de akkor lefényképezem az összeset, és beszkenneltetem valakivel (ha minden igaz, az öcsém sulijában...).

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195624 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Kedvenc farmergatyóm kedvenc éke :arrow: éke = ékessége, ill. ék alakú betoldása :wink: :D [size=9:32eahar3](Aztamindenitdeszellemesvagyok! 8) :lol: )[/size]
Az Ék története: egyszer, régen a szekrényem legalján lévő messzi-messzi galaxisban találtam egy rég nem használt egyenes szárú farmernadrágot. Elhatároztam, hogy fel fogom dobni valamivel a gatyót, na meg persze divítossá is teszem, ezért édesanyám szabott bele egy éket (vagyis kettőt, mert mind a két szárába kellett), rajzoltam egy mintát, és ráhímeztem a toldásokra. Így lett egy csini trapézszárú fekete farmerem, ami sajnos idő közben oly annyira elhasználódott, hogy ki kellett selejtezni. De az Ékeket nem adtam! Így édesanyám varrt nekem egy új, fekete, egyenesszárú farmernadrágot, amit kitoldottunk a hímzett toldalékokkal, így abból is csini-trapézszárú lett. Az ékek azóta is élnek boldogságban, egészen addig, amíg egy új gatyóba nem kerülnek. :D 8)

Esgal: könyörgöm, fényképeztesd le valakivel a ruhákat!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195614 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Remek! Egy szakértő csatlakozott hozzánk!
Szóval lehet hozzád tanácsért menni? :wink:
[size=9:1dq2lkfj]a hímzőtűvel bökködés számít elvarrásnak? mert akkor profi varrónő vagyok!!! :lol: [/size]

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #195118 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Csele: én is itt vagyok...rólam annyit, hogy idén felvételizek másodszorra az Iparművészeti Egyetemre, szóval az érdeklődés megvan. A baj az, h én nem tudok szkennelni, így max véleményezni tudok, vagy tanácsot adni/kérni, egyelőre. [size=9:1isz4p8h]Sérülésekről annyit egyébként, h a sulinkban járja egy olyan megállapítás, hogy addig nem is igazzy varrónő valaki, amíg el nem varrja legalább kétszer az ujját... :roll: nekem még nem sikerült[/size]

Amúgy pont ma lettem kész még két tünde ruhával, fent említettem, h még nem tudok képet berakni, de már dolgozom rajta. Akkor majd próbálok szabásmintát is felrakni...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #195043 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta:
Két nap!!!
Húhú, az nagyon szuper!
Nekem két hét alatt sem lesz meg ([size=9:3jylzr59]amiben nagy szerepet játszik, hogy most ismerkedek majd meg varrógéppel - s lehet, hogy a sebészeti ügyelettel is - s hogy tele vagyok vizsgákkal :crying: [/size])
Meg én egy sokkal bonyolultabb mintát néztem ki magamnak, s azt nem magára a táskára hímzem rá, hanem majd a kész hímzést anyagostul varrom rá.

Amugy más érdeklődő nincs itt az iparművészet iránt? Hosszú távon kissé unalmas lesz itt kettecskén :wink:
(S nagyon szeretém azt is, ha a tolkien.hu-nak olyan kreatív szekciója lenne, amitől minden hasonló külföldi lap elsárgul :twisted: !!!)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194941 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Csele írta: Olosta:
Szerintem inkább az én kifejezéseim ősöregek. Édesanyám 70-es évekbeli Fürge Ujjak újságaiból tanultam hímezni :roll:

(mikorra lesz nekem így táskám.... :lol: )


Csele: megnyugtatlak, azokat a fonalakat még ma is így hívják. :wink:
Táskád meg akkor lesz, ha elkezded és megcsinálod. :wink: Nekem a farmertáska elkészítése kb. két napomba került, de csak azért, mert a hímzés rengeteg időt elvett. Édesanyám varrónő, így az ő gépén meg tudtam varrni, bár volt, amit kézzel varrtam (éppen anyu dolgozott a gépnél).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194914 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta:
Szerintem inkább az én kifejezéseim ősöregek. Édesanyám 70-es évekbeli Fürge Ujjak újságaiból tanultam hímezni :roll:

(mikorra lesz nekem így táskám.... :lol: )

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194888 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Brisa írta: Olosta, lécci te is töltsd fel. És legyen gondod rá, hogy minden Tolkien-témájú, itteni alkotás felkerüljön az oldalra.


Igenis! :D
Feltöltöttem, most már meg lehet lesni itt is. KATT :wink:

Csele: amennyiben a gyöngyfonál az összecsavart nagyon hosszú fonál, és az osztott az az, amelyik kb. 6 szálból van lazán összecsavarva és szétválaszthatók a szálak, akkor a gyöngyfonalat ajánlanám. (Bocsi a körülményes fogalmazásért, de mint tudjátok: hivatásos hülye vagyok. :lol: )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194845 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Gondoltam, feldobom a topic-ot egy kis kérdezősködéssel (itt úgyis mindenki olyan segítőkész! :)
Szerintetek lenvászonhoz milyen himzőfonál illik? Gyöngyfonál vagy osztott?
(azt hiszem, mire végzek ezzel a táskával, elérem az 1000 hozzászólást!!! :lol: )

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194843 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Léof: Innen tudod megnézni a feltöltés menetét. :arrow: Az Iparművészeti alkotások a megfelelő kategória :wink:

Olosta, lécci te is töltsd fel. És legyen gondod rá, hogy minden Tolkien-témájú, itteni alkotás felkerüljön az oldalra.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194811 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Iparművészet
Üdv mindenkinek!
Én is szívesen pakolnék majd fel ide dolgokat, leginkább képeket, de valaki elmondaná hogyan kell? :D
Kösszi!!

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194720 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Na, hogy kicsit példázzam is, mire gondoltam, belinkelek ide három képet a táskámról, amit saját kezűleg varrtam és hímeztem. [size=9:1ixd4fg8]A képek a Képzőművészet topicban is bent vannak.[/size]
:arrow: táska
:arrow: lovasminta
:arrow: felírat - vagyis Olosta tünde betűkkel.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194597 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Szuper ez a kezdeményezés!
Kiváncsi lennék mások milyen alkotásokon törik a fejüket!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194523 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Csókoltatok mindenkit!

Brisa: millió köszönet a topicért!!!!! :D :itscool: :dance: :hello:

Szóval: emberek és egyebek! Ez a topic remélhetőleg hasonlóan fog működni a Képzőművészet témához. Tehát várjuk a képeket a már kész munkáitokról, úgy mint: használati tárgyak (pl. táska, ruha stb.) és a dísztárgyaitokról, amiket elsősorban Középfölde ihletett. A kész tárgyak képei mellett tervrajzokat és szabásmintákat is lehet belinkelni. Ezekről a tárgyakról fogunk beszélgetni, ötleteket adni/cserélni stb. stb...

Mindenkinek jó munkát kívánok!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #194520 Írta: Brisa
Iparművészet téma létrehozva Brisa által
Olosta és Esgal kérésére nyílik ez a topik, hogy a Kreatív Szekció amúgy is széles palettája tovább bővüljön.

Remélem ez is hozzájárul ahhoz, hogy mind többen kiteljesíthessék a tehetségüket és a személyiségüket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.500 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére