Humor

Több
21 éve 5 hónapja #113226 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Na, akkor a folytatás, hogy lássátok: nem hervadt el a kedvem.

Különös Kalandok Középföldén ( KKK)



folytatás:

Szóval a társaság Gollammal bővült és így folytattuk a hosszú utat Móriáig. Meg kellett volna másznunk a hegyet, hogy bejuthassunk Móriába, de Gollam bizonygatta, hogy ő tud egy sokkal jobb utat, le a bányába, csak az éppen kissé kellemetlen és nehézkes. Mi nem törődtünk ezzel, mivel nekünk minden ajándék volt, ami Gimlinek nem. Így mégis csak bepréseltük magunkat egy szellőzőnyílásba, amit ugye törpökre méreteztek. A hobbitkáknak ezzel nem is volt gondjuk, sem pedig Gollamnak, de minekünk nagyoknak, már annál inkább. Először is, Aragorn nem volt hajlandó lehajolni és négykézláb menni, mivel ő király és egy király nem szokott csak úgy mászkálni, mint egy kutya. Aztán Gandi, aki folyton panaszkodott, hogy kiújult a reumája, majd a három tünci, akik annyira udvariasak voltak, hogy összevesztek, ki menjen előre. Végül én oldottam meg a dolgot, hogy akkor előre megyek én. Ezt csak akkor bántam meg, amikor rájöttem, hogy jobb lett volna, hogy ha Legsi ment volna elém, így gyönyörködhettem volna hátsó adottságaiban. De nem is láttam volna belőle sokat, mivel elölről jött egy kis fény. Viszont csak Gollam gurgulázó hangjait és szagát kellett követnünk. Utánam jöttek a tüncik. Legvégül Gimlinek kellett volna következnie, de Telvien nagy nehezen észrevette, hogy Gimli lemaradt.
- Hogy a csudába nem vetted észre? – ordította hátra Gandi.
- Mi vagyok én, Szauron, hogy mindent lássak? – kérdezte Telvien mérgesen. – Tünde szemem azt látja, amelyre a fejem fordul! Az volt a gyanús, hogy túl csöndben van. – mondta, és Gandi megpróbált visszakúszni a szűk kis alagútban, mindenkin keresztül, de ő és Aragorn beszorultak, mikor épp próbált átmászni rajta.
- Gandalf!!! – ordított Aragorn. – A szerszámomon fekszel!!!
- Óhh!!! – vörösödött el Gandi. – Igen? Hmmm…. – mondta Gandi.
- Nem azon te szerencsétlen!!! A kardom!!! A szent kardom! Az örökségem! Te Fehér Patkány, ha kettétörőd, akkor nem tudom, hogy mit csinálok veled! Nincs rá garancia papírom! – ordítozott Aragorn, mert meg sem bírtak moccanni. De Gandalf bal kezében ott volt a bot, ami közben természetesen elemlámpaként szolgált, viszont Gandi bal keze arra az oldal felé volt kinyújtva, amerre Gollam volt.
- Most aztán szépen nézünk ki, mondhatom. Itt vesződünk egy beszorult mágussal és egy királlyal. Az út eltorlaszolva és Őméltosága Bájgúnár pedig valahol kinn ücsürög. – jegyezte meg Samu, aki Aragorn mögött volt. Ekkor Gollam mászott vissza, és látta a fényben Gandi fenekét és Aragorn terpeszbe tett lábait.
- Perverssz dissznóck! Nectek isz moszt kell ittc perverszkeszni. – sziszegte Gollam dühösen és egy jó nagyot belerúgott Gandalf fenekébe. – Óhh, hodc állna kereszbe a torkocdban a botcod!
- Auhh!!! – ordított egy nagyot Gandalf.
- Mi az Gandi? – kérdezte Frodó, aki Samu mellé kúszott.
- Az átkozott! Óhh, hogy nyomná agyon a troll! A háziállatod belém rúgott!!! – ordított Gandi.
- Mi történik, ott elöl? – kérdezte Arníven, miközben ott tolakodott Legsivel és Telviennel leghátul.
- Aragorn és Gandi beszorultak. – mondtam nekik, mert engem meg Trufa informált.
- Hogy mi? – kérdezte Legsi. – Ezekre is most jön rá? Ez nem Moulin Rouge! – mérgelődött. – Itt még én is vissza tudom magam fogni. – mondta Legolas és elpirult. Közben Gollam tovább dühöngött.
- Osztoba mágusz! Osztoba! – mondta, és többször fenékbe rúgta Gandit, aki minden alkalommal feljajgatott és Aragorn mindannyiszor vele nyögött, amikor Gandi minél jobban a földbe nyomta.
- Fújj de undorítóak! – undorodott Telvien. – Még hangosan is csinálják! És pont itt? Pont most? Itt hobbitok is vannak! – mondta, és Gollam csak rugdosta tovább Gandit.
- Nesze nekedc! Nesze nekedc! Perversz mágusz! Hodc mered a gaszda elött? Nesze nekedc! – dühöngött Gollam.
- Hagy’ má’ abba’ !!! – ordítozott Gandi és botjával próbált hadonászni, hátha eltalálja Gollamot.
- Gyerekek, azért igazán befejezhetnétek! Szeretnénk előrébb haladni! – ordított előre Telvien. – És nem vagyok kíváncsi a nászéjszakátokra!
- Fogd má’ be Telvien! – nyögött Aragorn. – Ez nem az, amire gondoltok. Auhh!!! Gandi!!! Nagyon megnyomtál! – és felordított ő is egyet, addig Frodó és Samu próbálták kiszabadítani őket.
- Aha, persze. – mondta Telvien. Közben Gollam rúgott egy jó nagyot úgy, hogy Gandi megmozdult és kiszabadultak.
- Ahh!!! Kinn vagyok!!! – ordította boldogan Gandi.
- Ahh!!! – nyögött fel Aragorn. – Végre!!! Ahh!!! – mondta megkönnyebbülve.
- Velünk próbálják beetetni, hogy nem azt csinálták? Na, majd ha Elrond megtudja! – mondta Arníven, mikor végre megindult a sor.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #113112 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Humor
Oh my, God, idejövök két nap után és egy csomó offot találok! És ráadásul én robbantottam ki!!! :dead: Végigolvastam mindet és nincs hozzáfűznivalóm, amivel nem értettem egyet, megcáfoltátok, úgyhogy ha vki úgy érzi, bocsánatot kell kérnem, attól bocsi, de most nem akarok visszatérni erre.

Rayan: a leggusztább a pirított Cicafül... Nyámm...
Theala: fhankó! :wink:
Area: elhahaptam a nyelvem... :lol: :lol:
Kis folytatás.... :oops:

Klikk. Jelentem, cselhez folyamodtam. Elvakartam egy szúnyogcsípést a fejemen. Így az a handicapped Pippin azt hiszi, megsebesültem és nem szól hozzám. Ezen felül sajnál is. Pedig már nem is hányok. Klikk.
Klikk. De, mégis hányok. Gondosan ügyeltem arra, hogy egy csepp se menjen a vókitókira, viszont a lehető legtöbb az ork hátára. Hehe. Klikk.
Klikk. Kezdek unatkozni. Ott, Völgyzugolyban minden okés? Hoppá! Pippin merényletre készül ez ellen a szép mező ellen! Befutott a fűbe és valamit gombolgat ott lent. Nehogy már most! Nem igaz, hogy nem bírt várni egy fáig! Áááá… Fu-u-u-t-t-t ve-le-le-m az ork-k-k… Krrggzzzz… E-el ka-pp-p-p-pp-juk-k-k- Pi-pi-p-p-int. Krggssszzzzz…Klikk.
Klikk. Ez a majom azon siránkozik, hogy elvesztette az övcsatját! Persze az egy kicsit sem zavarja, hogy most büntiből fejjel lefelé kell lógnunk, ráadásul az orkok mellkasán! Ha át kell lépni valamit, mindig belerúg a térdével a fejembe ez a fülzsírgyártó kisiparos… Ajajjj.. egy nagy… barna… BUCKA!!! … Krsss.. Áúúú… Ksrrrggggsss… A j..ó éd..es… Klikk.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113065 Írta: Melkor a Vala
Melkor a Vala válaszolt a következő témában: Humor
Íme két saját költemény! (Nem épp humoros de azért nekem tetszik) Illik a nevemhez!

Fehér galamb repül felém,
Véres a szárnya.
Ázott kutyák lihegnek,
A s

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113060 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Na még egy uccsó off:

Nekem nincs bajom a kritikával. Ámbár sokat kapok, de csak azért, mert nekem az íráson kívül még ott a rajz, a ruhatervezés és koreografálás és sorolhatnám még. Szóval több oldalam van és így rosszabb vagyok mint egy dobókocka.
Azt viszont nem mondom, hogy néha nehezen fogadom a kritikákat. De ezzel nem vagyok egyedül és egy művész életében ez mindig így van. Saját magamon tapasztalom és más többi művészlelkületű emberkéken. Rengeteg ilyen emberrel megvagyok áldva, még műkorcsolyázók is vannak közöttük!
Visszatérve, ha kritikát kapok, akkor az azt jelenti, hogy tényleg figyeltek rá. Csak be kell vallanom, csütörtökön érzékenyebb voltam a szokásosnál.

Brísa: Még mindig nem értesz. Nem sértődtem meg. Most is csak azért írok ritkábban, mert nem volt rá időm. És pontosan érdekel, hogy ki mit gondol róla. Ezzel minden ember így van. Én csak lehet, hogy irónőnek készülök, mondjuk inkább azt: is.

Na, csak ennyi lenne az, amit szerettem volna még hozzászólni és nyugodtan offoljatok ki, mert már tényleg elég az offokból.

Hamarosan ( talán még ma ) küldök folytatást és lassan be lesz fejezve. Hogy aztán, hogyan tovább? Folytatnom kéne a másik könyvemet, amit már kereken egy éve írok. Nem mintha be akarnám érni Tolkien éveit :)

:)

U.I.: Szeretek mindenkit!!!! :wink:

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113052 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Humor
Neframíel: Én -nem is olyan régen- megírtam Alyrnak vmelyik folytatás kapcsán, hogy gyengébbre sikeredett, meg hogy hagyjon ki egy sort belőle, és nem belezett ki, nem törölte ki(hanem írt egy dögös újabbat).

Az meg nagyon helyes, hogy a semmit nem mondó hozzászólások törölve lesznek. Eddig nem találtam kivetnivalót Alyr munkájában, biztos vagyok benne, hogy nyugodtan rábízhatjuk, mit moderáljon és hogyan.
Ha vki kritikát kap, szerintem is megtiszteltetés, csak néha nehéz elfogadni. Ja, és az ne legyen, hogy akkor most mindenki azt ír, ez nem kivételezés, vagy szekálás; van olyan mű, ami nem ösztönöz kritikára...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112983 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Humor

Idril Celebrindal. írta: Alyr: demokráciát!!! Hol itt a szabad véleménynyilvánítás? Ami túl szűkszavú és nem elég építő az törölve lesz? Mi ez ha nem cenzúra? És ha nekem csak arra van időm hogy írjak egy pár szavas nem túl építő hozzászólást de semmiképp sem akarom szó nélkül hagyni vmelyik paródiát? És amikor olyan lassan tölt be a gép hogy az embernek nincs ideje privit írni? (Jó annak, akinek kéznél van a net...) :oops: :closed: Bocs nem volt időm privit írni :wink:


Hagyjuk a demokracia neveben szolo dolgokat, itt nem errol van szo. Arrol van szo, hogy az nem kritikai, vagy nem 'epito velemeny', ha annyit irsz, hogy 'Remek!'. Alyr nem is azt mondta, hogy ezeket fogja torolni. Es sehol nem emlitette, h azt torolne, ami ot erinti. Irjatok rola valamit, beszeljunk az o irasairol. Nyugodtan. Csak ne demokrataskodjunk, mert az behoz egy olyan dolgot ide, amihez az itteni beszelgetesnek semmi koze.

Brisanak igaza van: azert irtunk Hajnalrol, mert az o irasahoz volt hozzaszolnivalonk. Es nem bantasbol mondtuk, en pl. teljesen elfogadom a valaszat, hogy ez eleve komikus fanfiction, es hogy ez nem parodia, hanem humor topic. Meg csak ez sem a lenyeg. Sehol sem mondtuk azt sem, hogy barkit utanoznia kellene, meg hogy minden sorban ket viccet 'kellene' gyartania. Csak annyit mondtunk, hogy nekunk ez tul hosszu ahhoz kepest, hogy milyen vicces. En meg azt is odatettem, hogy szerintem jo iras, csak egy kicsit a stilisztikan lehetne itt-ott csiszolni. Ha ezt valaki agresszionak vagy tamadasnak veszi, akkor javasolnam, hogy ne nagyon publikaljon dolgokat nagyobb es vajtfulubb kozonseg elott, mert (ahogy Brisa irja) sokkal tobb es sokkal jogosulatlanabb kritikat is fog meg ennel kapni.

Hajnal: a lenyeg az, hogy ne hagyd abba.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112967 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: demokráciát!!! Hol itt a szabad véleménynyilvánítás? Ami túl szűkszavú és nem elég építő az törölve lesz? Mi ez ha nem cenzúra? És ha nekem csak arra van időm hogy írjak egy pár szavas nem túl építő hozzászólást de semmiképp sem akarom szó nélkül hagyni vmelyik paródiát? És amikor olyan lassan tölt be a gép hogy az embernek nincs ideje privit írni? (Jó annak, akinek kéznél van a net...) :oops: :closed: Bocs nem volt időm privit írni :wink:

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112962 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
No, itt vagyok, mert ugye megígértem, hogy én is termelek valamit. Ez csak egy nagyon kezdetleges kis paródia, de ez jutott eszembe. Íme:

Jó estét, kedves nézőink! Ez itt az Arda1 televízió 6 órási Híradója. A stúdióban Amarant leánya, Morella. Híreink:
Legjobb helyzetelemzőink szerint is a harmadkor legnagyobb háborújához közeledünk. Erre utalnak kiküldött gondori tudósítónk szavai is, amiket most élőben hallhatunk. Halló, Admar, vonalban vagy?
-Igen, Mohella, itt vagyok a Fellegváh egyik tohnyában...
-Várj, Admar, valami baj van az adással!
-Dehogy azs adással! A Fellagváh őhei nem akahtak felengedni a tohonyba, és azs ezst követő vehekedésben kitöhték néhány fogamat. De azstán egy csatabáhdal elmagyaháztam nekik, hogy fel KELL engedniük...
-Mi hír ott Gondorban?
-A váhos lakói máh nagyon készülnek a hábohúha...vagy menekülnek, vagy fegyvehkeznek. Innen jól látom, ahogy az egyik téren kahdokat éleznek, véhteket kovácsolnak, sőt még eddzsenek is... Vagy csak spontán ölik egymást, ebből a magasságból nem látom jól... de inkább az utóbbi, azs egyik kahdos ühge most vágta le a másik fejét... Ezs a hábohú a somsédokkal való lesámolásra is jó alkalmat tehemt... Ha messebb nézsek látom Oshgiliath homjait...ott tahtózkodik a helytahtó fia, Fahamih, a váhos utolsó heménye... Még messebb a Mohdoht hatáholó hegyek felől sötétség tehjedez...jön a kilenc nazgul is...tistán látom őket.
-Mennyire tisztán?
-Máh itt jáhnak a váhos fölött, szóval nagyon tistán...nagyon-nagyon tistááááááááááá....
-Öhm..kiküldött gondori tudósítónkat, Elebert fia Admart hallottuk-utoljára.
Szélura Gwaihir egy órája a Helm-szurdok felett járt, ahol szintén nagy csatára van kilátás. Több 10.000 ork masírozik a fenyegetően Kürtvár felé, ahol Théoden, Rohan királya várja őket elszánt seregével. Viszont tartózkodik még ott egy gyanús alak, aki szent esküvéssel állítja, hogy ő a király. Ebből tudjuk, hogy Aragorn és két társa a Gyűrűszövetségből, Legolas és Gimli Kürtvárban van. Bár Gwaihir azt mondta, Gimlit nem látta biztosan, túl kicsi, eltakarja a várfal...meg Aragorn, aki annyira reszket, hogy Théodennekeddig négyszer kellett elkapnia, nehogy leessen a bástyáról. Szóval a bátor kis csapat felkészülve várja a támadást. A Kürtvári csatáról egyébként 8 órától élőben tudósít Szélura Gwaihir.

Hát egyelőre ennyi. Ha van igény rá, szívesen folytatom :oops: .

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112959 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Humor
Rayan: MTT-tagok ingyen megkapják a menüt? Mert akkor kérek. :D

Nefi: Én azért csak Hajnalról írtam le a véleményemet, mert nála vetődött fel a dolog. (Na jó, van még egy ok, de az nem tartozik ide.) Egy ideje már csak az ő sztoriját olvasom... De ha leadtam a szakdogámat, esküszöm előveszem Alyr írásait is.

Én amúgy nem vettem észre, hogy Alyr diktatúrát épített volna ki ebben a topikban. Sőt cenzúrát sem észleltem, a félelemről nem is beszélve. Hiszen vedd észre, hogy nemcsak Alyr, hanem mindenki más írására ugyanaz a reakció. Épp erről beszélt Lam is.

Ha Alyr munkáját kritizáltuk volna, akkor most azt kérdeznéd, hogy miért pont őt? Nos, valahol el kell kezdeni... :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112953 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Humor
Egy utolsó off-osat még hozzászólok, aztán hagyom az egészet, nem akarom folytatni a témát /de mivel csak most jutottam géphez, hozzám most ért el a dolog/ .
Érdekes a számomra, hogy Alyr írásaira mindig maximum csak annyi reagálás érkezik: &#8222;Jó.&#8221; &#8222;Nagyon jó.&#8221; &#8222;Haláli.&#8221; &#8222;Tetszik.&#8221; , míg kritika - akármilyen formában - szinte soha. Vajon azért, mert Alyr a topic gazdája? Elég szomorú lenne&#8230; Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Alyré rossz, sőt. Én aztán megszoktam mondani a frankót, ha valami nem tecc. , sajnos / ebből már volt is konfliktusom nem egy, se kettő /, de talán kicsit változatosabb lenne a topic élete, ha néha az &#8222;Urat&#8221; is kritizálnátok.Hajnalra összpontosítva a dolgot, megfejthetlen csekély képességeimmel a dolog, hogy mért baj akárkinek is a hosszúság /mint tudjuk, nem a méret a lényeg :wink: /. Komolyra fordítva a szót, könyörgöm, mindenki valamilyen folytatást készít!! /Csak hogy idézzek a klasszikusokból: Frottír, vagy Nimdraug naplója, vagy vegyük akár a fent már emlegetett Topic Urának jelenet-parodizáló sorai/. Tehát szerintem tök természetes, ha folytonosságra törekszik az ember. Most jobb lenne, ha minden nap új, kicsi humoreszkeket raknának föl?? Gondoljatok csak bele, Ti is szerettek olyat olvasni, aminek tisztában vagytok az előzményeivel, vagy akár az író stílusával, szereplőivel.
Javítsatok ki, ha tévedek. Ezt a véleményt még fölraktam, mert úgy gondolom, ez mindenkire tartozik a topicon belül.
Mellesleg amellett, hogy elfogadom, és tiszteletben tartom a Topic Urát, meg kell hogy mondjam, hogy a &#8222;demokrácia&#8221; megsínyli nem egy esetben a : &#8222;ha még egyszer (&#8230;), kitörlöm!&#8221; vagy &#8222;(&#8230;) nem lehet, (&#8230;) nem lehet&#8221; kijelentéseket.
Ha valamilyen fura dolog folytán Alyr nem törli ki az én hozzászólásomat is, mindenkinek jó hétvégét kívánok, és sok bulizást!! 8)
Nefra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112947 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Humor
Rayan, és sehol egy gramm répa?? be se ülök..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112942 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Humor
Ray, magadat nem akarod megsütni? :evil3: :lol: :lol: :lol:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #112940 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Humor
Öhm,

talán ti sem sejtitek, de.

A Magyar Tolkien Társaság szolgáltatja a legjobb menüt szerte az országban! Íme az MTT éttermének kínálata, egy komplett, 3 fogásos vacsora :D

Előételként:
Bundázott camembert Áfonyával

Főételként:
Pirított Cicafül hasábburgonyával
vagy
Rántott Gumipók zöldségkörettel

És végül a desszert:
Mogykrémmel töltött palacsinta


höhöhö :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112919 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Humor
Jók vagytok, csak így tovább... :lol: :lol: 8)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112872 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Üdv néktek!

Nocsak, szegény Hajnal nagy kritikát kapott, méghozzá nem is akárkiktől...
Viszont nem erőset.
(A nagyon régiek még emlékezhetnek rá, milyet kaptunk mi (Asmodeus meg én) Lamoraktól még réges-régen, bár visszaolvasva, meg is érdemeltük)

Mindazonáltal, ez nem chatelős topic, és igazán örülnék, ha maguk az írások lennének újra nagyobb mennyiségben, mint a vélemények.
Örülök, hogy Lamorak és Brisa megtisztelte a topicot azzal, hogy írt ide, de nem csak Hajnal írása válhatna kritika áldozatává, hanem itt bárkié, (igen, naná, hogy az enyém is) amennyiben csakis az ő írásával foglalkoztok, azt privátban el lehetne intézni.

Továbbiakban: minden offnak minősülő hozzászólást törölni fogok, bárki írta is.


Imígyen szólott a Topic Ura




"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112849 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Humor
Hajnal: Kérlek, ne sértődj meg. Mi ezt nem bátásként írjuk. És nem azért, hogy piszkáljunk. Hanem egyszerűen elmondjuk, mit gondolunk, érzünk a történeted kapcsán (tényleg, mi is a címe?).

Tudod, nagyon nehéz a "Nagyon tetszik!" meg a "Folytasd!"-on kívül mást írni, pontosan a reakciód miatt: mert megbántódsz. (És persze nemcsak te, hanem a legtöbb olyan ember, akit a dicséretek mellett eltalál egy-két kritikusabb megjegyzés.) Pedig valahol pontosan a kritika az, ami segít formálódni és fejlődni. Igaz, csak az építő jellegű kritika. (És szerintem a lentiek azok voltam. Figyeld meg amúgy Nim és Lam írását: mennyire igyekeznek, hogy ne bántsanak meg, hogy ne vegyék el a kedvedet az írástól.)

És mi nem egymást szajkózzuk, hanem egyszerűen Nim megfogalmazott valami olyat, ami - ezekszerint - Lamorakban és bennem is megvoltak. Azonban egyet ne felejts el: az, hogy ilyeneket írunk mutatja legjobban, hogy mi tényleg elolvassuk az írásaidat (míg a "Nekem tetszik!"-et bárki, bármikor, bármire beírhatja - tudom, hogy itt valóban olvassák a sztorikat, de elvileg meglehet csinálni), és elgondokozunk rajta, sőt még arra is vesszük a fáradságot, hogy véleményt alkossunk róla (mélyebbet, mint hogy "jó" vagy "rossz").

Viszont, ha te valóban csak magadért írod, és nem érdekel ki mit gondol róla, mert számodra nem ez a lényeg, és nem a fejlődés a cél, hanem egyszerűen csak az írás élvezete, akkor viszont tényleg igazad van, és ebben az esetben nem szabad kritizálni az írásodat. (Mondjuk az, hogy írónőnek készülsz, másra enged következtetni. [size=9:2v4271m9]Márha te írtad ezt lejjebb.[/size] Egyébként az "igazi" írókat sokkal komolyabban kritizálják ám.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112845 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Most már szeretnék én is hozzá szólni az egészhez. Szerintem már eleve nem paródiaként kellett volna ezt kezelni, hanem mint tényleg egy humoros fan fiction-t. Viszont mivel ez &#8222;Humor&#8221; topic úgy érzem, hogy itt a helye, mert nem éppenséggel &#8222;Paródia&#8221; topic.
Bár nem én vagyok ennek a topicnak a gazdája, remélem, hogy ő is egyetért velem. Végtére is a GYU-hoz kapcsolódik, és nem hiszem, hogy &#8222;sablon&#8221; dolgokat világítok meg.
Én novellaként sem kezeltem. A novella eleve rövid mű, aminek csattanója van. Hogy én is &#8222;játsszam&#8221; egy kicsit a nagyokost. Épp ez a lényeg. Az enyém nem novella. És nem is annak szántam. Viszont nem érzem hosszúnak, ámbár nem ilyenre terveztem. Régi dolog, amikor az ember elkezdi, és nem tervezi el. A Történet csak jön magától. És azt sem érzem, hogy mi a baj a mennyiséggel? Az tény, hogy hosszú, de mihez képest?
A &#8222;túl hosszú&#8221;, &#8222;nem röhögök rajta minden pillanatban&#8221;, megjegyzéseket tiszteletben tartom, de nekem is van véleményem. Én azoknak írom, akik szeretik, és akiket érdekel. Mert vannak olyanok is, akik várják. Engem ez éltet. Mert vannak olyanok, akik kerek történetben szeretik a humort.
Viszont a nővéremnek igaza van: ha valaki mond valamit, a többiek is azt mondják. Valaki elkezdte mondani: túl hosszú, és akkor mindjárt a többiek is. Ha valakit zavar, ne olvassa el. Ennyi az egész.
Viszont azt sem értem, hogy miért kéne olyannak lennem, mint a többieknek? Csak, mert nem párbeszédekben írok, és nem próbálok lépten, nyomon kitalálni mindenféle hülyeséget? Nem mintha nem szeretném a többiek munkáját is, de ez vagyok én. És ha tetszik, ha nem, kiállok magam mellett. Azt viszont nem hiszem el, hogy ne legyen humoros. Olyanok is olvassák, akik közvetlen mellettem vannak, és minden apró reakciójukat látom. Én persze mindenkinek írom, de leginkább azoknak, akiknek erre van szükségük és szívből élvezik, mert én szívből írom.
És nem akarok senkivel sem konfliktust.

Csak ennyit akartam mondani.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112834 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Humor
Úgy látom, hogy a kritikai vonal minden Kreatív Szekcióbeli topikban kezd megélénkülni. :D

Lam, szerintem Hajnal története nem a GyU könyv vagy film paródiája, hanem sokkal inkább a bennük szereplő karaktereké.

Egyébként szerintem is túl hosszú már. Kiváncsi leszek, mivel fogod lezárni (mondjuk van egy-két tippem :wink: ).

Amúgy miért van az, hogy Legolas minden paródiában buta, szőke selyemfiú (vagy lány?)? Mást nem lehet kihozni a karakteréből? Hasonlóképpen a többi kipróbált szereplővel (pl. Frodó és Samu szerelme).

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112824 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Humor

Neframíel írta: Meg így a többiek is látják, hogy mit gondolok; vagyis látjuk egymás gondolatait. És mivel minden hozzászólás magja, középpontja a GyU, nem értem, mitől lenne akármelyik is off...
Na jó, abbahagyom kis filozófiai értekezésemet, de ezt akkor is el kellett mondanom.


Szerintem is nagyon fontos, hogy a velemenyek is kozossegiek legyenek, es a velemenyeket is meg lehessen beszelni; de szerintem jobb lenne, ha reszletesebben mondanatok el, kinek mi tetszik es mi nem (csak azert beidezni egy hosszu reszt, hogy utana odaird, hogy 'Remek!', nem valami elorevivo velemenymondas).

Neframíel írta: Mellesleg mitől lenne Hajnal írása novella?? Attól hogy folytatásos, meg története is van, nem feltétlenül az. Vagy csak zavar valakit, hogy van olyan paródia, aminek LOGIKÁJA is van??


Nem ertem ezt az elejetol fogva. A novella eleve egyseges dolog, aminek egy tortenete van, eleje-kozepe-vege (a jo oreg Aristoteles), es folytatasos legfeljebb ugy lehet, mint Esti Kornel, vagy Szindbad, hogy nem ugyanaz a tortenet megy tovabb, hanem a kozponti figurak kotik ossze oket. De Nimashillin nem is erre gondolt, felteszem, hanem arra, hogy a koncepcioban alapvetoen nem talal sok vicceset-- ugye itt a parodia es a (komoly) novella kulonbsegerol van szo. Meg kell mondjam, nekem is az volt az erzesem, hogy itt egy-ket kozponti viccbol van minden mas kiepitve, es ezert kiszamithato lesz-- ehhez kepest pedig tenyleg hosszu.
Minden parodianak van logikaja; kell legyen, mert foleg attol parodia, hogy atveszi az eredeti logikajat, rendszeret, es elferditi, eltorzitja-- ugy, hogy meg mindig felismerheto legyen.

Na most Hajnal irasa jo iras (a stilisztikan szerintem helyenkent lehet meg csiszolni, de jol olvashato, jol megirt szoveg): de minek a parodiaja? Tolkien szovegenek nem. A filmnek sem. Olyan, mint egy komikus fanfiction-- valami akkor parodia, ha konkretan meg tudod mondani, _mit_ parodizal (l. Karinthy). Nehogy megsertodj, Hajnal; irj csak tovabb, kivancsian varom.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112792 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Humor
Azért valahogy csak kell kommunikálni!! Nem lehet minden egyes kis véleményért privit írogatni. Meg így a többiek is látják, hogy mit gondolok; vagyis látjuk egymás gondolatait. És mivel minden hozzászólás magja, középpontja a GyU, nem értem, mitől lenne akármelyik is off...
Na jó, abbahagyom kis filozófiai értekezésemet, de ezt akkor is el kellett mondanom.

[size=9:1ki7zpmv]/Mellesleg mitől lenne Hajnal írása novella?? Attól hogy folytatásos, meg története is van, nem feltétlenül az. Vagy csak zavar valakit, hogy van olyan paródia, aminek LOGIKÁJA is van?? :? /[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112786 Írta: Pippin
Pippin válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta: S: Csak egy dolog jó benned, Vanyorék...
G: Vanyorék?
S: Hátő ugye ő... mindegy...
G: Mi az a jó, te szülthúszfüggő?
S: Hogy nem vagy vegetariánus...

(Előkap egy iratot, amin hatalmas betűkkel ez áll: Szarumán többé nem mágus. Aláírás: A valák )

T: Siess mert kezdek éhes lenni...
P: Naja... És lembas sincs már...

E: Egy hullához akarsz feleségül menni? Ráadásul egy mosdatlan hullához?
A: Ez a hulla jobb az ágyban mint ez az egész lakkoshajú társaság...
E: Honnan tudod?
A: (tűzvörösen) Hallomásból...
E: Úgy... Micsoda korokat élünk... Az ember már pár száz évre se hagyhatja egyedül a lányát...

(Arwen beáll a tündék közé, köpenyben és lámpával a kezükben indulnak el, ugyanis elfogyott a reflektor, az utolsó adagot azok vitték el akiket Frodóék láttak)

Ga (Lórienben): Iamar presta marem... vagy mi...
E: Hagyd, beszéljünk normálisan...
Ga: Jó ötlet...

Ga: Túl sötéten látod a jövőt... Vedd le a napszemüveged...[/color]


Megőrülök! :D Már csuklom a sok nevetéstől! :lol:


Nimashilin: EZAZ!!! :hello:



Én is írtam valamit (ezúttal nem paródiát), hanem

EGY SAMU ÁLTAL ÍRT TESZT-et.

1. Mi a kedvenc ételed?
a) kolompér
b) krumpli
c) burgonya

2. Kit/mit szeretsz a legjobban?
a) kolompér
b) Frodó úr!!!
c) a hasam

3. Kit/mit utálsz?
a) Gollam
b) Vakarék
c) Rohadék*

4. Mi az életcélod? (vagy azt nem így mondják?)
a) Feleségül (vagy férjül) venni Frodó urat
b) Elpusztítani a Gyűrűt (mert azt Frodó úr jobban szereti, mint engem)
c) Megölni Gollamot!!!

*: Ja, és Szauron, de azt kihagytam, mert nem olyan fontos.


Milyen :?: Jó :?: :look:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112773 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Humor
Már megbocsássatok, de muszáj telechatelni ezt a topicot? Így is elég nehéz végigrágni rajta magát az embernek, de így csak még nehezebb. És nem a véleményekkel van a baj (bár néha az is sok... priviben is lehetne, nem feltétlenül szükséges mindenki előtt megdicsérni).

Hajnal: én igazán nem akarlak kritizálni, de ez inkább már novella.

De talán jobb, ha itt meg se szólalok... Alyr, akár törölheted is a véleményemet...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112772 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Humor
Jók vagytok! Itt van néhány Aragorn, Eowyn beszólás...

- Egy páncélinges szűz, ki szenved még, de túléli a háború szelét...
- Figyelj szivi, macsó vagy, harcos, ráadásul trónörökös, de légyszi úgy, hogy én is értsem.

Csata után Eowyn megöleli Aragornt:
- Igen, az Axe hatás!

Mások:

Kürtvárban: Aragorn, Theoden veszekedik:
- Gondor segít!
- Gondor.. hol volt Gondor, amikor nyugat elesett? Hol volt Gondor, amikor szükség volt rá? Hol volt Gon.... affene, elharaptam a nyelvem!

Eomer Kígyónyelvűt szorongatja:
- Túl régóta lesed a húgom! Szóval mit szólnál a jövő heti esküvőhöz?

Aragornék és a lovasok találkozása:
- Mi a király barátai vagyunk!
- Lehet, de a király már a saját népéből sem tudja kiválasztani, ki barát, ki ellenség. Mi lebuktunk.

Aragorn megöleli Haldírt.
- Öööhm... Aragorn, baj van, tudod én fiú vagyok... Aragorn?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112771 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Humor
Nima: Most igazán nem értek egyet veled!Mert Hajnal annyira jó, de annyira :P :lol: Már bocsánat a kifejezésért de besz.rok rajta!! /Nyugodtan töröld csak ki moderátor, de akkor is!/ :up: :biggrin2: :evil3:

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112758 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Humor
Most mért???? Nekem tecc. Ne legyél bánatos!! /különben is, minden pasi hülye, de neked különleges helyzeted van, mert ott van Legsi, sőt Celebi meg Haldír is! :wink: / Komolyra fordítva a szót, szépen kérlek, hogy legalább a kedvemért folytasd!! 8)
Én csak örülök, ha sokat raktok fel, elrötyögök itt magamban szobám kies magányában... [size=9:gqt7epxr]/na jó, gondolom a berezonáló falak már nem csak a rötyögés kategóriába tartoznak.../ [/size]
Úgyhogy csak írjatok!! /Főleg Hajnal/ Igazán megérdemlem, mert alig tudok az edzésem miatt ráülni a becsesebb felemre. :evil: Tehát lécc. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112756 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Humor
Nana! Azt azért nem mondtam! Folytatni tessék! Nem lógatjuk az orrunkat! La vie n'est pas merde! A hüle pasik meg húzzák le magukat! :heu: :mrgreen:
Vidítónak: :legolas1: :wink:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112748 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Nem volt szándékos, hogy most ilyen sokat linkeltem be. Nem vagyok ma valami jó passzban ( pasi ügy ) és véletlenül nyomtam fel ennyi adagot. Nézzétek el nekem, mert most akkor egy néhány napig nem is fogok belinkelni. Ráadásul lassan talán be is fejezem.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112745 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Humor
Hajnal: látod ez dícséretes!
:agree: [size=9:123eqptn]De nem is mondtam, hogy utánozz mást.[/size] :crying:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112744 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Nim:

Szerintem meg nem így van. Én magamat adom és nem fogok mást utánozni.
:lol:

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112743 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor
Milyen? :oops:

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.475 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére