Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 4 hónapja #258147 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nagyon sok sikert, jó munkát és kitartást kívánok a friss elnökségnek és a Felügyelő Bizottságnak, valamint Morganának, az új titkárnak és Rózsának, a pénzügyi vezetőnek is! :bounce:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258107 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezúton is gratulálok az újonnan megválasztott vezetőségnek és szívemből köszönöm a régi áldozatos munkáját.

Kívánok sok erőt, kitartást és jószerencsét a Vezetőség működéséhez!

Iluvatar legyen veletek!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258026 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mind a tizenkét* esküdtnek :D személy szerint szívből gratulálok, és előre is szívesen a bizalmat... ;)

*[size=9:1zgaizzp]Elnök-, helyettes, -ségi tagok, FB (fehér bo... öööizé... felügyelőbizottsági) tagok, pénzügyi vezető, és titkár[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258016 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok,

Engedjétek meg, h valamelyest kívülállóként és állandó kritikusként én is gratuláljak az új elnökségnek. :cheers:
A munkához kitartást, és bölcsességet kívánok. A neveket látva bízom benne, hogy ez meg is lesz. :)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258000 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új tisztségviselők megválasztásához mindenkinek!

Köszönöm a bizalmatokat (hogy megszavaztatok), a türelmeteket (hogy meghallgattatok) és az érdeklődéseteket (hogy kíváncsiak voltatok rám)! Igyekszem rászolgálni a bizalmatokra. :wink:

Az új Felügyelő Bizottság alakulóülésén elnökének Krieger Tamást (Telcontar) választotta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257999 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
3x os HUrrá az új elnökségnek!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257992 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csatlakozva a többiekhez, ezúton szeretném megköszönni a bizalmat.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257974 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én is nagyon köszönöm a bizalmatokat. Cupp a bukósisakotokra.


A topikban összegyűlt észrevételeket, javaslatokat, ötleteket fel fogjuk dolgozni. A továbbiakban is örülnénk, ha megosztanátok velünk a véleményeteket, ötleteiteket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257956 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új vezetőség tagjainak, és sok sikert kívánok! :cheers:

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257943 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új vezetőségnek:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257936 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szeretném bejelenteni, hogy az elnökség az alakuló ülésén megbízta Vass Rózsát a pénzügyi vezetői, Sándor Annát (Morganát) pedig a titkári teendők ellátásával.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257933 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez úton is szeretném megköszönni a váratlan és senki által nem kívánt helyzet ellenére irányomban megmutatkozó bizalmat.

Igyekezni fogok rászolgálni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257928 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mivel a Választás dolgaival foglalkozó Topic lezárásra került, ezért itt szeretném megragadni az alkalmat és megköszönni a választó tagságnak az ismételten belém vetett bizalmat. Mindent el fogok követni, hogy megfeleljek az elvárásoknak és....bla...bla...
Szerintem nem dumára vagytok kiváncsiak úgyhogy inkább hagyom, hogy az elkövetkező tettek beszéljenek.
Mégegyszer köszönöm.

Gumipók

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257897 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új vezetőség minden egyes tagjának. Sok sikert, kitartást és türelmet kívánok nektek! Eru áldása legyen munkátokon.

Ninniach írta: És most jöjjön a kritika. Dícséretes dolognak tartom, hogy megalakult az MTT, csak... valahogy az az érzetem támadt, hogy pont Tolkien veszett el a folyamatban. Jó, tudom, van TK, vannak konferenciák, most alakult egy, a tolkieni mitológiával stb. folgalkozó csoport, de ez szvsz nem elég. Ne haragudjatok, de az esetleges érdeklődők (horribile dictu: vidéki MTT tagok) honnan tájékozódhatnak arról, hogy mi történt egy TK-n, egy konferencián, egy csoport-megbeszélésen? Sehonnan. Igen, meg lettek hirdetve ezek az események, de... ennyi.

Pontosan a fenti idézetben leírtakon gondolkodom egy ideje. Azért hallogattam hozzászólásomat eddig, mert nem tudtam megoldást kitatlálni a problémára, s az összes körülmény ismerete is hiányzik. Időmhöz mérten igyekszem minden MTT-s rendezvényen részt venni, de pl a szegedi konferenciáról hogy lehetett volna egy rövid kivonatos anyagot készíteni. Hisz hiába van ideális esetben elektronikus formában meg az előadás, az éppen előadás közben változik, vannak kérdések, kiegészítések, beszélgetések stb és egyáltalán hogy lehet egy összetett, nehéz anyagból érdekes "ízelitőt" készíteni. S ekkor még nem beszéltünk az ezzel kapcsolatban felmerülő kérdésekről, vagy azokról, akik fejből, vagy néhány jegyzetpont alapján tartják előadásukat...

Másfelől meg bánt, hogy számomra kimaradt a május 14-i TK, mert érdekelnek az elhangzott előadások. Mi lenne, ha legalább magnón rögzítésre kerülnének az előadások?

+ 1 Talán több, figyelemfelkeltő reklámmal elérhető lenne (no és némi ingyen lembas osztogatással :lol: ), hogy a rendezvények látogatottsága emelkejen, gondolok itt a példaként említett szegedi konferenciára is, mert egy csöppet meglepődtem a létszám láttán.

Jelenleg nem vagyok az MTT tagja, de e néhány gondolattal a társaság működését szeretném jobbítani.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257889 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gartula nekik, és sok sikert a munkához! ;) :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257885 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új vezetőségnek!

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257864 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
:hello: Gratula nekik! :cheers: :cheers: :cheers:
És további jó munkát! :bounce: :bounce: :bounce:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257858 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok az új vezetőség minden egyes tagjának.
És mivel az eredeti jelölőbizottság kétharmada elfeledte, hogy mit vállalt, ezért magamhoz ragadom az alkalmat, hogy közhírré tegyem, s megosztom veletek az új elnökség tagjainak nevét:

Elnök:
Ankalimon (Füzessy Tamás)

Elnökhelyettes:
Lamorak (Nagy Gergely)

Elnökség további tagjai:
Brandir (Kaszás Péter)
Brisa (Sándor Éva)
Ery (Molnár Gyula)
Gumipók (Királyházi Csaba)
Laurelen (Szalay Zsófia)

Felügyelőbizottság tagjai:
Angwen (Ürmössy Zsuzsanna)
Gandalf (Barna Bálint)
Telcontar (Krieger Tamás)

Jó munkát nekik!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257361 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Thaurwathiwen írta: Szijasztok!

Lenne egy kérdésem a közgyűléssel kapcsolatban
a programban a regisztárció azt jelenti, ha nem vagy ott akkor, akkor tkp tökmindegy, hogy elmész-e kgy-re vagy nem, mert akkor hiába nincs hátralékod nem szavazhatsz?
Ha valaki meg (jelen esetben én) nem fog 10-ig odaérni a helyszínre (de 10.30-ig igen), az azért menjen el, vagy maradhat otthon, mert tkp ugyanannyi haszna van az MTT szempontjából.
Köszönettel:
Thaur


Thaur, fontos kérdést raktál fel, amit azóta is csócsál a vezetőség. :D

Nagyban megkönnyítené mindenki munkáját, ha a tagság időben érkezne és a kgy végéig maradnam hiszen meg kell állapítanunk, hogy egyátalán határozatképes-e a közgyűlés, ill. hogy végig az marad-e... És persze a szavazásoknál nem mindegy, hogy az egyik fordulóban 100 ember szavaz, a másodikban már 115.

Ha ennek ellenére mégsem sikerül időben befutni, ill. ha valaki korábban szeretne eltávozni a helyszínről, az Rózsánál jelentkezzen, hogy jegyzőkönyvbe lehessen venni, és így számolhassunk a szavazásnál a létszámváltozással.

De nagyon kérünk mindenkit, hogy lehetőleg érkezzen meg a regisztráció idején, és tartson ki a kgy végéig.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257358 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ninniach írta: Tudomásom szerint (javítsatok ki, ha tévedek, vagy ha infóim elavultak) a tolkien.hu fórum mint olyan nem a Társaság fóruma, hanem egy, a Tolkien-kedvelők (rajongók, érdeklődők stb.) számára létrejött webes felület, ahol infókat, tudást, véleményeket stb. cserélhet a nép.


A TolkienHU az MTT hivatalos weblapja. De tényleg azért jött létre anno, amit írtál. És én a magam részéről örülnék, ha a kettő nem zárná ki egymást.

És most jöjjön a kritika. Dícséretes dolognak tartom, hogy megalakult az MTT, csak... valahogy az az érzetem támadt, hogy pont Tolkien veszett el a folyamatban. Jó, tudom, van TK, vannak konferenciák, most alakult egy, a tolkieni mitológiával stb. folgalkozó csoport, de ez szvsz nem elég. Ne haragudjatok, de az esetleges érdeklődők (horribile dictu: vidéki MTT tagok) honnan tájékozódhatnak arról, hogy mi történt egy TK-n, egy konferencián, egy csoport-megbeszélésen? Sehonnan. Igen, meg lettek hirdetve ezek az események, de... ennyi.


Ebben bizony nagy igazságod van. De ezen a téren nagy változások várhatók köszönve ezt a csoportoknak, akik feladatul tűzték ki maguk elé, hogy beszámolókat, cikkeket írnak az eseményekről.

A Könyvtár-probléma megoldása az új vezetőség feladata lesz. A Lassi kapcsán már felvetődött az elektronikus verzió ötlete, de eddig mindig el lett vetve, ugyanis a Lassinak pont az egyik legnagyobb érdeme és értéke, hogy kézbevehető.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257322 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, ez az első hozzászólásom ebben a topikban, de úgy gondolom, hogy Nellas írása tökéletes apropó számomra mindannak leírására, ami megfogalmazódott bennem az elmúlt több, mint 2 év alatt. Előrebocsájtom, hogy írásom részben kritika is, de ne feledjétek, hogy a "kritika" per se önmagában semleges; ki-ki szája íze szerint fogja fel negatívnak vagy építő jellegűnek. Én ez utóbbinak szánom.
Először is Nellas kissé kesernyés kérdésére szeretnék reagálni (megjegyzem, nem személyeskedésből említem a nevét, csak történetesen ő fogalmazta meg azt, ami - itt-ott, ilyen vagy olyan formában - már többször téma volt különböző topikokban) : "Vannak más fórumok is, ahol lehet beszélgetni Tolkienról. Mert ez még Tolkienról szól, ugye? :? " Először is, jó lenne tisztázni egy alapvető dolgot. Tudomásom szerint (javítsatok ki, ha tévedek, vagy ha infóim elavultak) a tolkien.hu fórum mint olyan nem a Társaság fóruma, hanem egy, a Tolkien-kedvelők (rajongók, érdeklődők stb.) számára létrejött webes felület, ahol infókat, tudást, véleményeket stb. cserélhet a nép. Ennek ellenére, vagy talán ezért, a válaszom: igen és igen. Ez a fórum, pontosabban a "Középfölde" topik-csoport még Tolkienról szól. És van élet a tolkien.hu fórumon kívül is, lásd Aryoni Eldaron, az index és az origo portálok idevágó topikjai, sőt, működik egy Lambendilion Ilastea Yomenie nevezetű, havonta megrendezésre kerülő és a tolkieni nyelvekkel foglalkozó work-shop is (aminek az az egyik érdekessége, hogy az öt résztvevő közül csak egyvalaki MTT-tag, de ez nem kizáró ok).
És most jöjjön a kritika. Dícséretes dolognak tartom, hogy megalakult az MTT, csak... valahogy az az érzetem támadt, hogy pont Tolkien veszett el a folyamatban. Jó, tudom, van TK, vannak konferenciák, most alakult egy, a tolkieni mitológiával stb. folgalkozó csoport, de ez szvsz nem elég. Ne haragudjatok, de az esetleges érdeklődők (horribile dictu: vidéki MTT tagok) honnan tájékozódhatnak arról, hogy mi történt egy TK-n, egy konferencián, egy csoport-megbeszélésen? Sehonnan. Igen, meg lettek hirdetve ezek az események, de... ennyi. Persze, vannak lelkendező és "mindenki mindenkit szeret és mindenkinek köszönetet mond"-hozzászólások a Beszámolók, ill. esetlegesen a szak-topikokban, de ennyi. És ez, így, nem elég. Mondhatni nullus maximus. Ha ott voltál, tudsz róla. Ha nem, suxx. Ennyi lenne az egész? Szomorú lenne. Olyan nehéz az előadóknak megírni egy hand-outot és feltenni a főoldalra? Nem hinném. Más. Hány MTT tag tud arról, hogy létezik egy MTT-könyvtár? Ugyan nem ismerem a könyvállományt (csak másodkézből származó infóim vannak, azért nem írok bővebben róla), de biztos akad egy-két alapmű, amit az érdeklődő tagok ki tudnának kölcsönözni (vagy nem tagok, akár egy szimbolikus összeg befizetése ellenében, mintegy támogatva az MTT erőfeszítését, nem beszélve esetleges postaköltségekről vidékiek esetében). Vagy a Lassi. Oké, nem jut rá pénz. De akkor miért nem lehet elektronikus úton létrehozni? Nincs nyomdaköltség, csak "niggermunka". De, azt hiszem, a tagok ezt szívesen beválallnák. Vagy nem? Ezt nektek, tagoknak kell tudnotok. Vagy... vagy... vagy... most kibújt belőlem a sokéves szervező, ezért abba is hagyom. A lényeg az, hogy nem fikázni akarom a Társaság működését, sem a tagokat, csak talán kívülről reálisabban látom a dolgokat, elfogulatlanabbul, mittudomén. És nem, nem vagyok MTT tag, és nem is leszek, de valamiért szívemen viselem ezt a fórumot, ami nem az MTT, de Tolkien prof nevét viseli és nem mindegy nekem, hogy mi történik a nevében/neve alatt.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257272 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Thaurwathiwen írta: Lenne egy kérdésem a közgyűléssel kapcsolatban
a programban a regisztárció azt jelenti, ha nem vagy ott akkor, akkor tkp tökmindegy, hogy elmész-e kgy-re vagy nem, mert akkor hiába nincs hátralékod nem szavazhatsz?
Ha valaki meg (jelen esetben én) nem fog 10-ig odaérni a helyszínre (de 10.30-ig igen), az azért menjen el, vagy maradhat otthon, mert tkp ugyanannyi haszna van az MTT szempontjából.

Thaur! A regisztráció a jelenlévö szavazóképes személyek számbavétele miatt fontos. Szavazáskor például ennek a számnak alapján ellenörzik, hogy jól számolták e meg a szavazatokat, vagy a lista segítségével kiszúrható, ha valaki nem jogosult, és mégis szavazni próbál. Szerintem próbálj ideérni idöben, vagy személyesen priviben megbeszélni a dolgot a rendezökkel, és különleges eljárást kérni magadnak, bár az utóbbi esetben jó indokot mondj, különben nem fogadják el, hiszen ha bárki beeshet az utolsó utáni pillanatban, akkor pillanatok alatt összeomlik a regisztráció rendszere.

Egyébként itt is megjegyezném, hogy a Középfölde Kutatók Rendje alakulásánál én is aláírtam azt a füzetlapot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257270 Írta: _Phelan_ (Caranthír)

Nellas írta: A "vitához":
Miért hangoztatják oly hevesen a nem-tagok, hogy ők bizony nem tagjai az MTT-nek és nem is lesznek. Büszkeségből? Ha igen, akkor miért büszkék erre? Ha annyira sem akartok közösséget vállalni az MTT-vel, hogy a tagjaivá lesztek, akkor egyáltalán minek foglalkozok a Társasággal. Vannak más fórumok is, ahol lehet beszélgetni Tolkienról. Mert ez még Tolkienról szól, ugye? :?
Ugye?

[size=9:1fiz1vfb]Ez nem azokra a nem-tagokra vonatkozik, akik sokat tesznek a Társaságért (ld: Felagund), hanem a kötekedőkre.[/size]


Köszi :) Mindíg is szerettem kötekedő lenni. Én elhalgattam, mert megértettem pár ember kérését meg stb. de az amit Kincső is írt: hogy az MTT tagságokkal járó előnyök.... : Ha tudom, hogy ez ezévben már azt jelenti, hogy nem mehetnék Tolkien születésnapra, akkor már tag lennék... A "felháborodásom" annak szólt, hogy senk ielötte egy szóval se hívta fel a figyelmem a várható változásokra. Erre viszont már nehoyg zat mondjátok, hogy az én kötekedésem, és akár az én hibám mert vicces lenne... Tudtommal van egy infocsoport, akin keresztül a Tolkien fórum közössége és látogatói számára lehet üzeneteket közvetíteni pl egy iylet, hogy: Elképzlehető, hoyg msotantól bizonyos talákozó(k) csak az mtt tago krészére lesznek elérhetőek, a tagság előnyeinek biztosítása érdekében. Egy ..... szót ne mszóltam volna ah egy ilyet látok... De ne mláttam. Enneka felőssége a Magyar Tolkien Társaságot "terheli".
HA ennyire fontos pénzzel is támogatom a társaságot...

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257268 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem akarlak megbántani Oisin, de alig van egy program, ami zárt lenne nem MTT tagok elől. Most ilyen lesz az MTT szülinap, ami mégis csak a tagság bulija, hisz az MTT megalakításáról szól. A többin –az események több mint 90%-a- bárki részt vehetett idáig, és ez a jövőben is így lesz, soha senkit sem zavartak még el. Némelyik rendezvény részvételi díjából engedményt kapnak a tagok, de hát ez is természetes. Aki segít állandó befizetéseivel fenntartani az egyesületet, az itt-ott visszakap valamit ösztönzőnek. Elvégre az egyesületi tagság egy ilyen nyitott klubban leginkább azt jelenti, hogy ki hajlandó részt venni a társaság néhány alapkiadásának finanszírozásában, ami nélkül az egész nem fenntartható sokáig. Ezért én nem becsülném le azokat, akik csak tagdíjat fizetnek, és el-el járogatnak ide-oda.
Miért van az az érzésem, hogy néhány nem MTT tag újra és újra felbukkanó problémája valami belső kényszerből ered, ami meggátolja őket, hogy belépjenek egy akár ilyen laza klubba, viszont közben állandó kirekesztettségi érzésekkel küzdenek, minden szíves látás ellenére, azt képzelve, hogy a fontos dolgok, mindig körükön kívül történnek. Egyszerre szeretnének a centrumban lenni, mind a döntések, mind a kapcsolatrendszer szempontjából, ugyanakkor ha akarják jönni-menni macskaként elkötelezettség nélkül, vagy láthatatlanná válni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257245 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
MAGYAR TOLKIEN TÁRSASÁG 2005. ÉVI TAVASZI KÖZGYŰLÉSE

A mostani közgyűlés kiemelten fontos alkalom lesz, Tisztújító Közgyűlés,
mivel hamarosan lejár a jelenlegi vezetőség 3 éves mandátuma. Minden
tisztségviselői posztot újra be kell töltenünk, ezért számítunk
mindenki részvételére!

A Közgyűlésen szavazati joggal rendelkezik minden MTT tag, akinek nincs
2004. december 31-nél régebbi tagdíj-tartozása!

A Közgyűlés helye:
Ipartestületek Budapesti Szövetségének székháza,
1077 Budapest, Wesselényi u. 73.

A Közgyűlés ideje:
2005. május 21. 10:30 - 18:00

Részletes program:
09:00-10:00 Regisztráció és tagdíjügyek intézése
10:30-12:30 Napirendi pontok
12:30-14:00 Ebédszünet
14:00-18:00 Napirendi pontok

Napirendi pontok:
1. 3 éves beszámolók 10-10 percben (elnöki, pénzügyi programokról).
2. Alapszabály-módosítás. A vezetőség javaslatai érintik az elnökségi
tagok számát, felosztását, a titkár és a pénztáros státuszát, illetve a
székhelyet.
3. Döntés a szavazás szabályairól.
4. A jelölés lezárása.
5. Szavazatszámláló bizottság felálllítása.
7. szavazás.
8. Új vezetőség bemutatása.
9. Egyéb.

Ha témajavaslatod van, azt mielőbb juttasd el a vezetőséghez

( vezetoseg@tolkien.hu ) még a Közgyűlés kezdete előtt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256976 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szijasztok!

Lenne egy kérdésem a közgyűléssel kapcsolatban
a programban a regisztárció azt jelenti, ha nem vagy ott akkor, akkor tkp tökmindegy, hogy elmész-e kgy-re vagy nem, mert akkor hiába nincs hátralékod nem szavazhatsz?
Ha valaki meg (jelen esetben én) nem fog 10-ig odaérni a helyszínre (de 10.30-ig igen), az azért menjen el, vagy maradhat otthon, mert tkp ugyanannyi haszna van az MTT szempontjából.
Köszönettel:
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256785 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nellas,

Nem tudom, kire gondolsz. Nem hiszem, hogy az eddigi hozzászólók közül bárki is rossz szándékkal, vagy csak az öncélú kötözködés kedvéért írta volna, amit írt. Ami pedig azt a kérdésedet illeti, hogy vki miért nem akar belépni az MTT-be, nos ennek sok oka lehet. Ha ez a kérdésed nekem (is) szólt, és ha tényleg érdekel a válasz, beszéljük meg priviben. Ne offoljuk szét a topicot.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256757 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

olorin.papa írta: Nellas!
A kötekedőket én sem szeretem, ha MTT-s, ha nem!
De a vitában, és beszélgetésben mindig résztveszek, ha úgy érzem, hogy segít tisztítani a dolgokat, vagy egyértelműbbé tenni.


Ezzel teljesen egyetértek. Viszont a kötekedők általában nem jó szándékkal vitatkoznak... :?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256703 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szeretném bejelenteni, hogy a szombati Tolkien Klubon megalakult a Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE), mint az MTT legújabb csoportja.

Az alapító tagok:
Benei Fédra (Namarie)
Czégé Dávid (Felagund)
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Kaszás Péter (Brandír)
Molnár Gyula (Ery)
Reinicke Tamás (icke)
Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)

A TK-n nem voltak jelen, de már előzetesen jelezték belépési szándékukat, ezért alapító tagnak számítanak:
Gyalai Anna Zsófia (Nellas)
Szirányi Barbara (Aeglos)

Az alakuló ülésen (tiltakozásom ellenére) engem választottak a csoport koordinátorának.


Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE)
alapító okirat

A HNE csoport a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

Ennek érdekében a csoport havonta szervez személyes találkozásokat egy-egy téma megbeszélésére, illetve a Tolkien.hu és a Lassi Laurië Középfölde rovatainak szerkesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

Várjuk a további csatlakozókat!!!
A HNE topikban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256675 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ben Kenobi írta: A nagy vita hevében úgy látom eéfeéejtődött, szal újból felteszem a kérdésemet:

Ben Kenobi írta: Remélem, jó helyre írom:
Ha az oldalamon hirdetni akarom az MTTs dolgokat (értsd: pályázatok, rendezvények, tábor), ahhoz nekem is tagnak kell lennem? Mert szívesen megtenném, csak nem szeretnék jogi akadályokba ütközni. :) Előre is hálás köszönet a válaszért:

Ben


Én, még a kezdetek kezdetén egyeztettem Battival, hogy használhatom az MTT nevét, és anyagait, ha MTT-s dolgot akarok hírdetni és népszerűsíteni.
De még most is megkérdezem az illetékes fő szervezőt, hogy lehet-e, és pontosan miről van szó! "az ördög a részletekben lakik"

Nellas!
A kötekedőket én sem szeretem, ha MTT-s, ha nem!
De a vitában, és beszélgetésben mindig résztveszek, ha úgy érzem, hogy segít tisztítani a dolgokat, vagy egyértelműbbé tenni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.028 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére