Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 4 hónapja #256670 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A "vitához":
Miért hangoztatják oly hevesen a nem-tagok, hogy ők bizony nem tagjai az MTT-nek és nem is lesznek. Büszkeségből? Ha igen, akkor miért büszkék erre? Ha annyira sem akartok közösséget vállalni az MTT-vel, hogy a tagjaivá lesztek, akkor egyáltalán minek foglalkozok a Társasággal. Vannak más fórumok is, ahol lehet beszélgetni Tolkienról. Mert ez még Tolkienról szól, ugye? :?
Ugye?

[size=9:3ghol2r5]Ez nem azokra a nem-tagokra vonatkozik, akik sokat tesznek a Társaságért (ld: Felagund), hanem a kötekedőkre.[/size]

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256663 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A nagy vita hevében úgy látom eéfeéejtődött, szal újból felteszem a kérdésemet:

Ben Kenobi írta: Remélem, jó helyre írom:
Ha az oldalamon hirdetni akarom az MTTs dolgokat (értsd: pályázatok, rendezvények, tábor), ahhoz nekem is tagnak kell lennem? Mert szívesen megtenném, csak nem szeretnék jogi akadályokba ütközni. :) Előre is hálás köszönet a válaszért:

Ben


basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256638 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gilgolwen Nimrandir írta: Sajnos a TK-n nem voltam jelen, ezért érdeklődnék, hogy sor került e a csoportalapító ülésre?


Igen.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256619 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Elnézést, hogy félbeszakítom a beszélgetést...

Ankalimon írta: A Heren Nolmion Endorëo találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.

Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Sajnos a TK-n nem voltam jelen, ezért érdeklődnék, hogy sor került e a csoportalapító ülésre?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256608 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oisin: szvsz aki MTT tag de nem tesz semmit csak befizeti a tagdíjat, az pl. a szülinapra sem feltétlenül jön el vagy a Telcontar által említett/tervezett + dolgokat sem biztos, hogy igénybe veszi. Ha mégis, akkor is megérdemli szvsz, mert igenis a rendszeres tagdíjfizetés is egy fontos dolog, pl. abból lesz a Lassi. :idea: (Olyat ugye nem csinálhatunk, h. kiválogatjuk, h. na, Te meg Te meg Te szvsz sokat tettél, kapsz valamit, attól függetlenül tag vagy-e vagy sem, fizetsz-e tagdíjat vagy sem, gondolom ez senkiben fel sem merült. :) ) A "Tolkien népszerűsítéséért sokat tevő emberek másik 50%-a amely nem MTT-tag", az abban a tudatban nem lépett be, hogy nem kívánja igénybe venni az MTT által a tagjainak nyújtott kedvezményeket sem. Szvsz. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256604 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, Telcontar, amit Te leírtál, abban is sok igazság van, de úgy érzem, van benne egy feltételezés is, ami nem állja meg a helyét: mégpedig az, hogy a Tolkien műveinek és a rájuk épült szubkultúrának (fan fiction, képzőművészet, tudományos munka, stb.) a népszerűsítésében tevőlegesen résztvevő emberek és az MTT tagok csoportja nagyjából egybeesik. Szerintem ez nem így van. Szvsz az átfedés max. 50%-os. Van rengeteg nem MTT tag, aki sokat tett és tesz ezekért a célokért, és van rengeteg MTT tag, aki csak befizeti a tagdíjat és nem csinál semmit. Namármost ha ez valóban így van, a diszkrimináció (legyen akár pozitív akár negatív) bizonyos fajtái szerintem nem méltányosak. Ha nem, akkor tévedek. :)

Végül: a diszkrimináció mindig a meglevő helyzethez viszonyítva pozitív vagy negatív. Pozítív diszkriminációról szvsz akkor beszélhetünk, ha egy meglevő helyzethez, korábbi gyakorlathoz képest egy bizonyos csoport többet kap. Ha ehelyett az történik, hogy a korábbi gyakorlathoz képest egy bizonyos csoport kevesebbet kap (kizárjuk vhonnan, megnehezítjük a bejutását vhova), az szvsz negatív diszkrimináció, az érintettek legalábbis ekként fogják megélni. Ha pozitív diszkriminációt akartok érvényesíteni, akkor adjatok még több előnyt, kedvezményt a tagoknak, ezt mindenki sokkal könnyebben el fogja fogadni, szvsz. Ha nem, akkor tévedek. :)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256595 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az elmondottakban sok igazsag van. Sajnos mar regota folyamatban van az, ami minden letezo nem spontan jellegu szervezodesben megfigyelheto, azaz amig kezdetben a tagsag es a korulotte levo emberek legalabb fele dolgozott a kozos ugyert, addig mostanra ez az arany bizony igencsak lecsokkent. Sok okot lehet talalni a miertre de tudomasul kell venni hogy ez a dolgok termeszetes evolucioja. A lelkesedest egy ido utan felvaltja a "profizmus" de legalabbis a rutin, ami egíszeru hetkoznapisagga valik es ez erezheto lesz a megszervezett programok minosegeben is. Tulnove a szervezesi gyermekbetegsegeken, sokkal kevesebben adjak bele szivuet-lelkuket, egy nagyrendezvenyt kvazi kisujjbol ki lehet razni ugym, hogy csak keves ember dolgozik rajta.

Ez a folyamat a termeszetes es nagyon jol lathato: a szervezett keretek kozott muvelt programok helyet atveszik a spontan talalkozok. Az jo hogy rengeteg baratsag es emberi kapcsolat szovodik a forumon, a tarsasagban es a rendezvenyeken, taborokban, de ezek a privat bulik nem helyettesithetik Tolkien muveivel valo foglalkozast - arra pedig egyre kevesebb a valos igeny.

Magamba is nezhetek: rengeteget megtudtam es egyre kevesebb az ujdonsag erejevel hato dolog, egyre kevesbe piszkalja a fantaziamat a tolkieni mitosz rejtett izgalma. Viszont kifejezetten erdekel az, hogy rengeteg embert latom magam korul, akik emberi vagy muveszi ertelemben komoly erteket kepviselnek es a magam reszerol azon vagyok, hogy ez az ertek apolva legyen es fejlodhessen, mert en ettol erzem jol magam. Talan ennek tudhato be, hogy kezdettol fogva a kozossegi programok szervezeseben vettem reszt leginkabb.

Masik oldalon viszont ott van, hogy egyre kevesebben akarnak tevolegesen Tolkien muveinek terjeszteseert tenni. Erre sok modszer van es nem az mtt jelenti az udvosseget - mindossze egy olyan szakmai alapossagot, amelybol az altalan ismert emberek kozul csak Amani hianyzik. Es ez jo kiindulopont. Viszont a szervezett keretek kellenek.

Ez ami a bezarkozast illeti, nincs es nem is lesz, de a magam reszerol mindenkeppen fontosnak tartom, hogy azok, akik kimondva, nevukkel es tagsagukkal is reszei akarnak lenni ennek a munkanak, azok ezert kapjanak valami pluszt is.

Azt kell megerteni, hogy nem a nemtagok kizarasa folyik, nem negativ diszkriminacio folyik, pont ellenkezoleg: pozitiv diszkriminacio van, azon dolgozunk, hogy a mindenki altal elerheto dolgok mellett valami pluszt is adjunk azoknak akik a civil szervezet ugyet segitik elo. Szerintem ezt nem nehez elfogadni. Mert ha ez nem lenne jogos akkor tenyleg max 10 ember aldozna a penzet, idejet, felelosseget arra hogy meg lehessen barmit szervezni, hogy el lehessen indulni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256592 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, Brisa, ez bizony nehéz kérdés, és valójában igen szerencsés vagyok, hogy nem-tagként nem nekem kell ezt megválaszolni. ;) Ha a személyes véleményemet kérdezed, én a minél kevesebb bürökrácia és szabályozás mellett vagyok. Szerintem elég, ha arra vigyáztok h durva dolgok ne történjenek az MTT neve alatt, és mindaddig amig ilyen nincs, nem viszitek túlzásba a szabályozást meg a vezetőségesdit. Én kívülről úgy látom, már egy ideje elértetek arra a pontra, ahol a szabályozás elkezd az emberség rovására menni, és a szervezettség kezd öncélúvá válni. Ezért, ha a véleményemet kérdezed, én azt mondom, eddig és ne tovább. Sőt, még egy kicsit vissza. Dehát ez csak az én véleményem, a döntésekbe nem tudok és nem is akarok beleszólni. Csak arra kérlek, h lássátok magatokat néha kicsit a kívülálló szemével...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256583 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Oisin írta: A motivációt persze értem: nyilván nem megengedhető, hogy mindenki azt csináljon az MTT neve alatt, ami éppen eszébe jut, de úgy látom, átestetek a paci túlsó oldalára, és ami most folyik, az nem más, mint az MTT teljes bürokratizálása.


Szerintem is létező probléma az, amit megfogalmaztál.

Csak egyet kérdeznék: te hol húznád meg a határt? Úgy értem, hol van az a pont, ahol még nem esünk át a "paci" túloldalára, ugyanakkor megfelelő "nem-tom-micsoda" is működik, hogy az MTT neve alatt csak szép, jó és hasznos dolgok fussanak?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256568 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok,

Én nem vagyok (és nem is leszek) MTT tag, de a Tolkien műveit kedvelő közönség / közösség tagjaként nekem sem teljesen mindegy h mi folyik az MTT-ben, már csak azért sem, mert az MTT megítélése szvsz bizony visszahat Tolkien és általában a Tolkient kedvelők megítélésére. Én óva intenélek benneteket ettől a fajta "bezárkózástól", nemkevésbé az MTT bürokratizálásától, mert ezek a dolgok szvsz negatívan befolyásolják az MTT, és ezen keresztül az egyész Tolkien kedvelő közösség megítélését.

Az első LEP után, benézve az MTT topicba, az volt az első benyomásom, hogy ez egy nyitott, befogadó közösség, ahol mindenki mindenkinek örül és mindenki mindenkit szívesen lát bármilyen rendezvényen, talin, és az emberek spontán, szabad elhatározásukból csinálnak együtt jó dolgokat. Ezért is kezdtem eljárni egy-egy rendezvényre, és végül, ha tag nem is lettem, elég közel kerültem hozzátok.

Ha most néznék be először az MTT topicba, mi lenne vajon az első benyomás? Az, hogy itt késhegyre menő viták folynak, mert a társaság egyik része ki akarja rekeszteni a másikat sok, feltehetően jó dologból, időnként jogszabályokra való hivatkozással? Hogy mindenre engedélyt kell kérni, mindent előre be kell jelenteni a nagyhatalmú "vezetőségnek", minden spontán kezdeményezéshez "hivatalos" csoportot kell alakítani?

A motivációt persze értem: nyilván nem megengedhető, hogy mindenki azt csináljon az MTT neve alatt, ami éppen eszébe jut, de úgy látom, átestetek a paci túlsó oldalára, és ami most folyik, az nem más, mint az MTT teljes bürokratizálása. Kívülről lassan úgy néz ki az MTT, mint valami "titkos társaság" a beavatás különböző fokain álló tagokkal. Nem akarok vitatkozni veletek erről a témáról, csak arra kérlek benneteket, hogy nézzetek egy pillanatra kívülről magatokra, és gondolkodjatok el a fentieken, mielőtt a beígért "további változások" megvalósulnának. Kívülről nézve és a tendenciát látva ui. ez az ígéret eléggé ijesztő...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256424 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Remélem, jó helyre írom:
Ha az oldalamon hirdetni akarom az MTTs dolgokat (értsd: pályázatok, rendezvények, tábor), ahhoz nekem is tagnak kell lennem? Mert szívesen megtenném, csak nem szeretnék jogi akadályokba ütközni. :) Előre is hálás köszönet a válaszért:

Ben

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256171 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Egyébként a tábori jelentkezési lapot is el lehetett volna küldeni ezzel a levéllel együtt, mint régebben... :roll:


A Nagy Táborra szvsz úgy ítélték meg, h. már nem érdemes a máj. 15. határidő miatt (de ezt csak én gondolom), a Relax lapja pedig még nem volt meg. Egyébként a tavalyi levélben szsvz azért volt benne, mert le lehetett adni személyesen a KGY-n, mivel a jelkezési határidő előtt volt. :roll: :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256169 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyébként a tábori jelentkezési lapot is el lehetett volna küldeni ezzel a levéllel együtt, mint régebben... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256127 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ulmo írta:

Gandalf írta: Megérkezett a levél a kgy-s értesítővel. A fejlécen továbbra is hibás adatok vannak: Városligeti fasor, meg volgyzugoly.stop.hu... ezeket mikor javítjátok végre ki? :roll:


A társaság új székhelyének bejegyzése tudomásom szerint folyamatban van. Amint megtörténik, azonnal javítjuk az adatokat.


Addig minden hivatalos dokumentumra azt kell írnunk, h. Városligeti fasor, amíg nem lesz bejegyezve új cím... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256107 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Mint arról már bizonyára értesültetek, a Magyar Tolkien Társaság 2005. nyarán két tábort is szervez. [...] augusztus második felében Szigligeten, a Balaton északi partján is szervezünk egy együttlétet, a Nagy Tábornál némileg lazulósabb programmal, a társasággal pihenni vágyók számára.

Felhívás - MTT Nyári "Relax" Tábor


Mint arról már bizonyára értesültetek, a Magyar Tolkien Társaság 2005. nyarán két tábort is szervez. A július második felében megrendezésre kerülő "Nagy Nyári Táboron" kívül ezen a nyáron, augusztus második felében Szigligeten, a Balaton északi partján is szervezünk egy együttlétet, a Nagy Tábornál némileg lazulósabb programmal, a társasággal pihenni vágyók számára.

Egy hétig, vasárnaptól szombatig örülünk egymásnak.
A táj szemet gyönyörködtető - a tó közelségén kívül túrákra csábít a lankás Balaton-Felvidék, és persze ott vannak a közeli tanúhegyek: a Badacsony, a Szent György-hegy és a Gulács. A közelben található Keszthely és Tapolca, rengeteg kulturális program lehetőségével.

szigliget.lap.hu/
www.szigliget.hu/
www.belfoldiutazas.hu/model.php? ... &id=210412





Pontos helyszín:
Szentes Városi Üdülőtábor, 8264. Szigliget, Külsőhegyi u. 66. Tel.: 87/461-451

Időpont:
A tábori programok kezdete :
2005. augusztus 21. (vasárnap) 15 óra
A tábori programok befejezése:
2005. augusztus 28. (vasárnap) 14 óra.


Részvételi díj:
MTT-tagok részére: sátorban: 15.000 Ft
faházban: 18.000,- Ft
Nem MTT-tagok részére: sátorban 19.500,- Ft
faházban: 22.500,- Ft


A díj befizetése:
Egy összegben 2005. július 30-ig.

A befizetési kötelezettséget banki átutalással kell kiegyenlíteni (amihez bankszámlával kell rendelkezni), illetve be lehet fizetni az OTP Bank bármelyik fiókjában, a számlaszámot az értesítő levélben fogod megkapni.

A kedvezményes részvételi díj-fizetési lehetőséget a 2005. április 30. előtt belépett, és a tábor kezdetekkor maximum 2 havi tagdíjhátralékkal rendelkező MTT-tagok vehetik igénybe.


A jelentkezés módjai:
1 hagyományos postai levélként, a jelentkezőlapot kinyomtatva a
Magyar Tolkien Társaság 1701, Budapest, Pf. 79. címére (a borítékra írjátok rá: Magyar Tolkien Társaság - Nyári Relax Tábor),
2 word fájlként kitöltve e-mail-ben a relax@tolkien.hu címre (a tárgy mezőbe írjátok bele: MTT Nyári Relax Tábor jelentkezés).
3 kinyomtatott és aláírt formátumban a közgyűlésen személyesen Krieger Tamás (Telcontar) részére.

(E-mail-ben csak a 18 év felettiek küldhetik be a jelentkezést, mivel 18 év alatt a szülői beleegyezést is igazolni kell.)
A jeletkezési lap itt érhető el:
www.tolkien.hu/relaxtabor2005/jelentkezesilap2005.doc


A jelentkezés határideje:
2005. június 15.

A jelentkezések elbírálásakor túljelentkezés esetén figyelembe vesszük az MTT tagságot (2005. április 30. előtt belépett, és a tábor kezdetekor max. 2 havi tagdíjhátralékkal rendelkező MTT-tagok esetében), a Tolkien.hu fórumában való aktivitást, és lehetőségek szerint a tolkieni mitológiában való elmélyültséget is.
A jelentkezések elfogadásáról 2005. június 30.-ig értesítünk mindenkit.


Tudnivalók:
A részvételi díj tartalmazza a szállás és a teljes ellátás (napi 3 étkezés, ebből az ebéd és a vacsora meleg) teljes díját, valamint a tábori szabadidős programokkal kapcsolatos valamennyi költséget, de nem tartalmazza az utazás költségét.

Szigligetre vonattal, autóbusszal, autóval egyénileg is könnyen el lehet jutni, de a javasolt forma egy közös utazás, amely keretében vasárnap reggel indulunk Budapestről, a Déli Pályaudvarról, majd következő szombaton délután ugyanoda érünk vissza.


Szállás, ellátás:
Az elhelyezés 8-10 személyes faházakban (áramellátás biztosított) és sátrakban történik (a tábor a sokak által ismert velemi gyermeküdülőhöz hasonlóan sátorhelyekkel rendelkezik, a sátorról a résztvevőnek önállóan kelll gondoskodnia). Külön zuhanyzó, megfelelő mennyiségű melegvízzel biztosított. A tábor területe Szigligeten belül található, a szállás, zuhanyzó, közösségi helyiségek és a sportpálya önállóan elkerített részen van, az étkező területén azonban idegenek is tartózkodhatnak. A hely a vasútállomástól kb. fél órás sétára található, a csomagokat az állomástól külön szállítjuk oda.
Napi háromszori étkezés biztosított, ebből legalább egy meleg étel. Ezen kívül önálló étkezésre is számos lehetőség lesz, de ennek a költségét a részvételi díj nem fedezi. A központi étkezésekhez nem szükséges saját felszerelésről gondoskodni. A jelentkezési lapon lehetőség lesz húsmentes étkezést kérni, aki általános étrendet kér, korlátozott mértékben egyszer-egyszer lehetősége lesz a másik fajta ételből kérni.
Felhívjuk a sátorozók figyelmét, hogy augusztus végén már csökken az éjszakai hőmérséklet, ezért a megfázások elkerülése miatt éjszakára bőséges meleg ruházat ajánlott.


A tervezett programról:
Mivel ez alapvetően pihenős tábor, a keretjáték jóval lazább szerkezetű lesz, mint a Nagy Táborban, hiszen az együttlét elsődleges célja a szórakozás és szórakoztatás kötetlen, de motivált formában, ahol nagyobb szerepet kap a kikapcsolódás és az élményekben gazdag kalandok, mint a kulturális jellegű foglalkozások. Elsősorban azon emberek érzik itt jól magukat, akik a társaságot, az emberi kapcsolatokat és a játékot keresik. Viszonylag kevés, de szervesen egymásra épülő, és a tábori keretjáték végkifejletét aktívan befolyásoló program lesz, amelyek egy részét kötetlenül lehet űzni.


Keretjáték:
Ezúttal Középfölde harmadkorába, Umbar kalózok és fekete númenoriak által lakott birodalmába kalauzol bennünket a képzelet. Minden játékos önállóan vesz részt a történetben, amelynek alakulása csak attól függ, hogy milyen erőket és mennyi más játékost tud bevonni saját oldalán az, aki aktívan szeretné alakítani az eseményeket. A részvétel nem kötelező, a keretjáték nélkül is teljes értékű a tábor, de folyamatos plusz izgalmat jelent, ha valaki aktívan bekapcsolódik az eseményekbe. Előre megszervezett csapatok nem lesznek, mindenki saját ízlése és befolyásoló képessége szerint gyűjthet magának társakat.


Programtervezetek:
- strandolás, szigorúan állandó felügyelettel.
- foci, sport, játékok
- erdei kirándulások
- kulturális kirándulás, városnézések
- fakultatív lovaglási lehetőség (ennek díja nem foglaltatik benne a részvételi díjban)
- kötetlen kreatív, kézműves tevékenység
- tábortűz, közös zenés-dalos bulik
- Tolkien világához kötődő játékok, ismeretterjesztés

Egyéb tudnivalók, házirend:
A tábori résztvevők száma 100 főben van maximalizálva. Túljelentkezés esetén az MTT tagság, a fórumon vagy az MTT kapcsán szerveződött társaságban történő jelentősebb aktivitás illetve a jelentkezés időpontja alapján döntjük el, ki jöhet, kivételes esetben a résztvevők száma 120 főig felmehet. A részvétel elfogadásáról június 30-ig mindenkit értesítünk.
A tábor ideje során a résztvevők biztonsága érdekében szigorú házirend lesz érvényben, amely a tábor területén belül és kívül egyaránt érvényes lesz. Ezen szabályok súlyos megszegése a részvételből való kizárással járhat.
A tábor ideje alatt a 18 éven aluliak számára az alkoholfogyasztás és dohányzás tiltva lesz. Dohányozni csak a kijelölt területeken lehet majd, alkoholt pedig csak mértékkel szabad fogyasztani, kiskorút megkínálni vagy fogyasztásra buzdítani nem megengedett. Nyomatékosan felhívjuk a táborlakók figyelmét arra, hogy a relax tábor kulturált kikapcsolódásról és pihenésről szól, azokra számítunk, akik ezt mások nyugalmának megzavarása nélkül kívánják megtenni. Hangos zene és viselkedés napközben engedélyezett, este 11 után csendesebb szórakozási lehetőséget kell keresni. Este 11 után nagykorúak is csak a táborvezetők előzetes jóváhagyásával tartózkodhatnak a tábor területén kívül.
A tábor területét 18 éven aluliak kizárólag felnőtt kísérettel hagyhatják el, a táborvezetők előzetes értesítése után.
A strandolás kizárólag előre megszervezett keretek között, közösen, felügyelet mellett engedélyezett.
A tábori részvétel teljes időre szól, tört idejű részvétel nem lehetséges. Bizonyos esetekben ettől eltekinthetünk, de a részvételi díj mértékét ez nem érinti. Látogatni csak előre bejelentkezés után, a vezetőséggel egyeztetve lehet.
A tábor területén romlandó élelmiszert tárolni tilos. A napi háromszori étkezés megfelelő ellátást biztosít, de Szigliget területén és a közös programok alatt lehetőség van más ételek fogyasztására is, a tábor üzemeltetői helyi pizzériát ajánlják.
A házirend betartása és betartatása mindannyiunk közös érdeke, ezért mindenkit megkérünk, fokozottan figyeljen önmagára és környezetére annak érdekében, hogy következő évben is megtarthassuk ezt a kellemes helyen levő tábort.


Kellemes pihenést kíván a táborszervezők nevében:

Krieger Tamás
Magyar Tolkien Társaság

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256078 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Megérkezett a levél a kgy-s értesítővel. A fejlécen továbbra is hibás adatok vannak: Városligeti fasor, meg volgyzugoly.stop.hu... ezeket mikor javítjátok végre ki? :roll:


A társaság új székhelyének bejegyzése tudomásom szerint folyamatban van. Amint megtörténik, azonnal javítjuk az adatokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256075 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megérkezett a levél a kgy-s értesítővel. A fejlécen továbbra is hibás adatok vannak: Városligeti fasor, meg volgyzugoly.stop.hu... ezeket mikor javítjátok végre ki? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255774 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
FONTOS!!!

Kellene sürgősen bizonyos LENNERT DÁNIEL tag címe, t.i. most vettük észre, hogy a nyilvántartásban, így a borítékon is csak annyi van, h. Budapest + az irányítószám.
Ha bárki tud róla szóljon!!!
Tel.számom még mindig: 06/30 520 6447

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255518 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Tolkien olvasó(kör)-nek ki a felelőse/szervezője az MTT berkein belül? Lesz külön topicja, vagy a Tolkien Klubos topicba írjunk erről is hozzászólásokat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255300 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Morgana írta: Kicsik és Nagyok,

nagy örömmel jelentem be, hogy a tavaszi, tisztújító közgyűlés időpontja

MÁJUS 21. !

Részletek később.

Addig pirossal karikázzátok be a kalendáriumotokban ezt a napot, mert a piros jó szín, a közgyűlés pedig fontos.

Minden jót!
M


Izé, bízzátok csak ránk, kirakjuk mi mindenhova! :wink:
Egyébként a Tolkien.Hu Eseménynaptárában már olvasható a pontos időpont és helyszín is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255174 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta:

Finwe írta: Köszi, akkor valszeg nem az mtt nevében hirdetjük meg


Mivel a csoport az MTT része, ezért nem lehet "nem az MTT nevében" hirdetni a pályázatot. Szóval kell az engedély, és a vezetőség nem megkerülhető ilyen esetekben (sem). (Az engedélyt intézem.)


Kérlek, ha az engedély elintéződött, küldjél egy privit, szeretném mielőbb kiplakátolni. Dddig semmit nem csinálok.
Nehogy kifussunk az időből.

Köszönöm!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255168 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kicsik és Nagyok,

nagy örömmel jelentem be, hogy a tavaszi, tisztújító közgyűlés időpontja

MÁJUS 21. !

Részletek később.

Addig pirossal karikázzátok be a kalendáriumotokban ezt a napot, mert a piros jó szín, a közgyűlés pedig fontos.

Minden jót!
M

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254946 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Finwe írta: Köszi, akkor valszeg nem az mtt nevében hirdetjük meg


Mivel a csoport az MTT része, ezért nem lehet "nem az MTT nevében" hirdetni a pályázatot. Szóval kell az engedély, és a vezetőség nem megkerülhető ilyen esetekben (sem). (Az engedélyt intézem.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254922 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Köszi, akkor valszeg nem az mtt nevében hirdetjük meg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254902 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Finwe: Ha a Magyar Tolkien Társaság nevében írjátok ki a pályázatot, akkor kell a vezetőség jóváhagyása, lényegtelen hol és milyen módon hirdeted meg. Ha nem MTT-s pályázat, akkor a vezetőségnek semmi köze hozzá.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254896 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv!

Ha egy pályázatot megszeretnénk interneten hirdetni a tolkien.hu-n kívűl máshol is, akkor ahhoz kell a vezetőség engedélye??? Légyszi egy illétekes válaszoljon amint lehet. Mert ha kell akkor kérnénk, amennyiben egy ilyen döntés a napokban megszülethet. Köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254837 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Gandalf: Senki se kérdezte. :D Amúgy pedig kitartás, előbb-utóbb az InfoCsoport is mindenről tudni fog. 3 évnyi tudást/ismeretet/infót nem lehet csak úgy egyszerűen átadni. :D

Akkor bonyolultan, de adjátok át!

Mi a helyzet a gyűjteménnyekkel?

Az a baj, hogy sokan még a kérdésekre sem reagálnak... de ez már a belső topic témája, megyek is át.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254834 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa!
Ez egy remek írás! :itscool:
Szvsz azt, hogy egyes programokra, kik, és milyen módon mehetnek, előre tisztázni kellene, és amikor a döntés megszületett, azt szigorúan be is kell tartani.
Így mindenki tudja, hogy jogosan megy-e oda, és ha jogtalan, akkor vállalja azt, hogy a szervezők ajtót mutatnak neki.

Én továbbra is azon leszek, hogy minél több programra, minél több ember tudjon eljutni. :evil3:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254827 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

_Phelan_ (Caranthír) írta: Az átmenet gyorsaságának oka érdekelt meg, az, hogy mi alapozta meg. De erre már ne mkapok váalszt. A vicc az, hogy nem is mennék. De az a baj, hogyha akarnék se tudnék :(


Mégiscsak kapsz választ. :D Az MTT születésnap megszervezése hagyományosan a vezetőség feladata, legalábbis eddig így volt. Azonban igazán nem alakult még ki ennek a formája, több okból kifolyólag (pl. elég szerencsétlen az szülinap időpontja), így mindig másként, máshol, másokkal ünnepeltük. Eleinte még fel sem merült a megkülönböztetés a tagok és nem tagok között, ugyanis akkoriban még nem volt ilyen számottevő az MTT-szimpatizánsok száma (ill. mindenki tag volt). A következő évben már igen, így felmerült, hogy talán csak a tagokat kellene meghívni, de akkor még ez nem volt kellően hangsúlyozva. De amikor Szegeden meglepően sok ismert és ismeretlen MTT-szimpatizáns jelent meg, akkor megerősödött az elhatározás, hogy szigorúbban kell venni a tagságot. És ez idén meg is valósul.

Amint látod, nem olyan hirtelen ez a változás, 3 év alatt érlelődött meg.

Gandalf: Senki se kérdezte. :D Amúgy pedig kitartás, előbb-utóbb az InfoCsoport is mindenről tudni fog. 3 évnyi tudást/ismeretet/infót nem lehet csak úgy egyszerűen átadni. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254820 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta:

Gandalf írta: Jelenleg nincs könyvtárunk, ezért speciel ez a kérdés nem aktuális. :lol: De hivatalosan attól még minden tag jogosult a használatára - még akkor is, ha történetesen nem létezik ilyen. :twisted:


De bizony van könyvtárunk. Ulmonál lehet érdeklődni a könyvekről. :wink:


S erről eddig miért nem lehetett konkrétumokat tudni? :roll:

(Néha úgy érzem, az InfoCsoport egy lehetetlen küldetés...)

Akkor, Ulmo, írnál nekünk ide egy szép, kimerítő felvilágosítást a könyvtárról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.130 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére