Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 8 hónapja #243712 Írta: Ungoliant
Ungoliant válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nekem is lenne egy fontos kérdésem. Szakdolgozatot irok angol szakon és Bp.-i konzulenst keresek Tolkien témakörben. Kérdésem hogy az MTT-n keresztül tudok e találni egyet. Nagyon fontos lenne.

Lamoraknak irtam emailt de ő még nem válaszolt. Nagyon szépen kérek bármilyen illetékest aki ezt olvassa hogy lépjen velem kapcsolatba emailen keresztül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #242272 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lenne egy sürgős kérdésem bármely vezetőségi taghoz.
Nálunk fősulin osztanak kulturális támogatást, és ehhez kell egy igazolás, hogy valamely egyesület tagja vagyok.
Kit érhetek utol még ezen a héten egy papírral, amit csak alá kéne írni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #242011 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

telcontar írta: Név szerint sajnos nem emlékszem az illetőre, de azt tudom, hogy a Magyar Shakespeare Társaság egyik tagja mondta: az MTT a fennállása első évében többet ért el Tolkien tudományos alaposságú tanulmányozása és ismeretterjesztés témájában, mint a MST fennállásának tíz éve során.


Wow, ez tetszik. Hol volt ez, Telcontar? Érdekes lenne tudni, ki volt ez.

Szerintem a vitát nagyjából le is zárhatjuk; én a magam részéről nagyon örülök neki, h a Tolkien Társaság nem havonta egyszer célszerűségi és funkcionális (Tolkienről való unalmas és kibírhatatlan akadémikus beszéd) célokból összeülő Tolkien-filológiai Társaság (ahogyan, NB, én magam javasoltam a dolgok legeslegelején), hanem élő, sok érdeklődési iránnyal és sok-sok tehetséggel rendelkező közösség. Nem csak Társaság, hanem valódi társaság. És fel nem tudom fogni, mi baj lehet ezzel.

Az eltagadhatatlan tény, h a magyarországi kulturális-tudományos életben most sokkal jobban, árnyaltabban van benne Tolkien, mint 3 évvel ezelőtt, ennek az árnyalásnak nagy részét pedig kétségtelenül a Tolkien Társaság végezte. Nem szorítkoztunk szigorúan a tolkieni témákra (=nem csak a GyU-ról, Középföldéről, stb. beszéltünk), hanem megnyitottunk sok-sok olyan horizontot, amelyeken belül Tolkien elhelyezhető (gondoljunk a tavalyi nagy LEP 4 kerekasztal-beszélgetésére, amelyek akár a szerkesztett formában megjelenést is megérdemelnék): a gyerekirodalom, a fantasztikus irodalom, a szerepjátékos kultúra, a kortárs kultúra, a kritika tereit, és mindemellett már a sokadik (igen széles körben publikált) kreatív pályázatban játszuk a kreatív tevékenységeket támogató és díjazó intézmény szerepét. Azt gondolom, h a 'szigorúan Tolkien-related' dolgokra való korlátozódás rosszat is tenne az eredményeinknek és a hangulatunknak, közösségünknek is.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241962 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egy kis OFF, elnézést érte

Figyelem!!!
Azon lelkes emberek jelentkezését várjuk a farsang_fellepok@yahoo.com címen, akik szívesen fellépnének valamilyen műsorszámmal a farsangon!!!
Február 13-ig lehet jelentkezni!!

Valamint kérek minden kedves embert, tagot és nem tagot egyaránt, hogy szavazzon a MATHOM-díj ügyében!!!!
Részletek a farsang 2005 topicban.

Valamint szavazatokat várunk a Gandalf-díj ügyében is!!
Részletek szintén a topicban.


Legyetek aktívabbak, emberek, öt fellépővel és ugyanennyi szavazóval érdekesek lesznek a dolgok ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241941 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

A Szürke Zarándok írta: ...másrészt pedig jobban átgondolva a jelenlegi magyar kulturális begyöpösödöttséget, még az az eredmény is emberfelettinek nevezhető, amit Tolkien megismertetésében és népszerűsítésében a társaság eddig elért.


Név szerint sajnos nem emlékszem az illetőre, de azt tudom, hogy a Magyar Shakespeare Társaság egyik tagja mondta: az MTT a fennállása első évében többet ért el Tolkien tudományos alaposságú tanulmányozása és ismeretterjesztés témájában, mint a MST fennállásának tíz éve során. És én erre nagyon büszke voltam akkor, pedig még az égvilágon semmit nem tettem az MTT-ért. Jó volt idetartozni. Azóta persze sok minden változott: már nem csak arra vagyok büszke, hogy beléptem. :)

A Szürke Zarándok írta: Ráadásul tényleg nem tudok (kívülállók általában nem is tudhatnak) a "csöndben" folyó, de komoly munkáról, valamint a konferenciák és előadások híre is csak ritkán jut el hozzánk (én eddig azt hittem, hogy minden ilyesmi zártkörű, javítsatok ki, ha nem így van).

Teljesen nyilvánosak., sőt: akár még előadónak is jelentkezhetsz, ahogy az a főoldalon látszik.
Ezek a programok a Tolkien.hu-n mindig jó előre meghirdetésre kerülnek. Sajnos lehetetlen olyan marketinget csapni neki, amely méltó lenne ehhez az eseményhez, de igazság szerint nem is lenne jó: ha inden kulturális/tudományos/sport/egészségügy/stb... társaság minden programját széles nyilvánosság előtt reklámozná, ki lenne képes átlátni az infokáoszt? Nekem már a Pesti Est kiállításlistái is túl sok, pedig azokat nagyon szeretem.
Ez a szomorú tény. AKi Tolkiennel kapcsolatos hírekre vágyik, az a Tolkien.hu főoldalán és aloldalain tud tájékozódni, a fórum egy más dolog.

A Szürke Zarándok írta: Néhány személyes példa: mint ahogy én itt, mondjuk a mitológia, vallás topicban, vagy a Tolkien tanulmányok topicban igencsak műveletlennek számítok, a nyelvekhez pedig egyenesen hozzászólni sem tudok, addig odahaza, az én kis Pajkos Pónimban én számítok "tudósnak"


Én első megjelenéskor olvastam a GyU-t (öt és fél éves koromban). Előbb ismertem meg Középfölde valóságát, mint az igazi világét. És itt olyan fogalmakkal dobálóztak, amikről még csak nem is hallottam. De eljártam az előadásokra, a beszélgetésekre, utánaolvastam a dolgoknak és ha nem is tudom felsorolni az összes hobbit családfát, az elmúlt két évben bizony sokszorosára nőtt a tudásom. Mert tanulni azoktól lehet, akik tudnak. :)

A Szürke Zarándok írta:
A másik ilyen példa pedig az a bizonyos írás...
Nos, ebben az írásban van azért egypár olyan megállapítás, ami Tolkien mitológiájának az értelmezése, méghozzá teljes egészében az én értelmezésem, és büszke is voltam rá, hogy ezekre rájöttem


Lehetsz is, mert mint kiderült, a tudományos világ sok-sok kritikusa és a sokezer rajongó is ugyanerre jött rá.

A kritikákról pedig egy mások által is megénekelt gondolat:
Nagyon sokan nagyon sokat tettünk azért, hogy az MTT neve és tudományos eredményei ismertek legyenek, hogy az embereknek lehetőségük legyen olyan ismeretterjesztő előadásokat hallani, amelyeket a korábbi írásodban mintha hiányoltál volna. Én úgy gondolom, mindazt, amit meg lehet tenni a magyar kultúra berkeiben Tolkien műveinek ismertebbé és értettebbé tételéért, az megtörtént. Emlékszem pl. arra a Tolkien-estre, amely a Károlin volt pár éve, amikor is Tolkienhez kevésbé értő diákok némi kutatómunka után érdekes és egy nem kifejezetten elmélyült rajongó számára értékes előadás-sorozatot tartottak a tanárok részére, de a nyilvánosság előtt meghirdetve. És ez annak volt a jele, hogy megkezdődött a magyar tudományos gondolkodás nyitása Tolkien, mint a világirodalom egyik jelentős hatású alakja felé.

Tehát sokak munkája fekszik benne, komoly eredményekkel, és nem esik jól, amikor alaptalannak tűnő agresszív vádak érik ezt a munkát, pontosan azon részekbe kötve bele, amelyek pont hogy erősek. És sajnos a lentebb beidézett másik honlapról való cikk is ide tartozik: vádaskodik, kritizál, de persze semmilyen konkrétumot nem említ, emiatt a hitelessége pontosan megegyezik egy politikai ellenfelet becsmérlő választási kortesbeszéddel.

És a kritizálások rendszerint ezt a stílust követik. Ha olyan meglátás érkezik, hogy "ezt így megy így kellett volna", az lehet építő. Ha olyan jön, hogy "ez meg ez nem jó", az legalább figyelemfelhívó. Az viszont, hogy "s**r az egész", értéktelen. És mindig akad, akitől csak annyira telik, semmi többre, hogy elkezd harsányan kiabálni, ugrálni, hogy hoppá van, mocsok van, gané van!!!!", és igyekszik minél agresszívebben ezt mindenki tudomására hozni - de véletlenül se tenne semmit azért, hogy az a valami megjavuljon, megtisztuljon. És mivel rendszeresen érkeznek ilyen tartalmatlan, agresszív, provokáló szándékú hozzászólások, már eléggé belefáradtunk abba, hogy felhívjuk a beírók figyelmét saját "okfejtésük" logikátlanságába. Egyszerűbb leordítani... Már ha az, hogy van két vélemény és harminc ellenvélemény, leordításnak számít és nem tisztázásnak...

Valóban, vannak közös vonások az MTT és a Tolkien.hu fórum közössége között. De mivel az előző egy jogi keretek között, határozott céllal működő, a tagjai felé elszámolással tartozó szervezet, utóbbi pedig egy bárki által bárhogyan működtetett, korlátok és elszámolási kötelezettségek nélküli közösség (nem magára a hozzászólásra célzok, mert a Netikett szellemében fogant fórumszabályzat itt is él), a kettő még teljesen azonos tagság esetén is teljesen másképp működik. Ez tény. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241931 Írta: A Szürke Zarándok
Folyamatosan olvastam a hozzászólásokat, amelyek az általam leírt MTT-kiritkára reflektáltak. Lassan kezdek "jobb belátásra térni" az MTT felől, s elismerem, hogy egyrészt valóban kicsi ez az ország ahhoz, hogy több Tolkien-közösség tudjon egymás mellett hatékonyan létezni, másrészt pedig jobban átgondolva a jelenlegi magyar kulturális begyöpösödöttséget, még az az eredmény is emberfelettinek nevezhető, amit Tolkien megismertetésében és népszerűsítésében a társaság eddig elért. Ráadásul tényleg nem tudok (kívülállók általában nem is tudhatnak) a "csöndben" folyó, de komoly munkáról, valamint a konferenciák és előadások híre is csak ritkán jut el hozzánk (én eddig azt hittem, hogy minden ilyesmi zártkörű, javítsatok ki, ha nem így van). A paródiákat és a Tolkien-rajongás egyéb "könnyedebb" megnyilvánulásait én nem szeretem, de azt is elismerem, hogy ez abszolút egyéni gondolkodásmód függvénye. A Tolkien HU fórum néha kétségtelenül nyers és durva megnyilvánulásainak pedig minden bizonnyal védelméül szolgálhat az, hogy a moderátorok, adminisztrátorok, és egyáltalán, az, aki egy-egy témában komolyabb ismeretek birtokába jutott, természetes módon türelmetlenek a buta, vagy számukra már egyértelmű kérdések megválaszolásánál.

Néhány személyes példa: mint ahogy én itt, mondjuk a mitológia, vallás topicban, vagy a Tolkien tanulmányok topicban igencsak műveletlennek számítok, a nyelvekhez pedig egyenesen hozzászólni sem tudok, addig odahaza, az én kis Pajkos Pónimban én számítok "tudósnak" és bizony nincs ínyemre, ha az általam felvetett komolyabb témákra valaki olyan ír választ, aki pl. csak a filmet látta és az alapján nyilatkozik, ráadásul még helyesen fogalmazni sem tud.

A másik ilyen példa pedig az a bizonyos írás, amit valóban helytelenül tanulmánynak tituláltam, ráadásul még helytelenebbül tényleg nem tüntettem fel még az egész hosszú, A szilmarilokból vett szövegrészek forrását sem. Nos, ebben az írásban van azért egypár olyan megállapítás, ami Tolkien mitológiájának az értelmezése, méghozzá teljes egészében az én értelmezésem, és büszke is voltam rá, hogy ezekre rájöttem, arra azonban nem gondoltam, hogy aki aktívan foglalkozik már egy ideje Középföldével, ugyanúgy rájön ezekre az alapvető dolgokra, és nem biztos, hogy érdekes számára egy ilyen egyértelmű igaszságokat tárgyaló írás, amelynek legnagyobb része ráadásul A szilmarilok elejének egyszerű bemásolása. Tehát most kérek elnézést a Tolkien HU fórum és a MTT bírálatáért (még a szerintem jogos bírálatért is, a hangneme miatt), valamint azért, hogy megpróbáltam megvédeni egy tényleg pocsék írásom értékét (egyébként teljesen az átdolgozott, kijavított, szerintem lényegesen jobban sikerült változata már el is készült és Középfölde hitvilága címen fel is tettem oldalamra). De kezdek nagyon "OFF" lenni, úgyhogy abba is hagyom. Szóval mégegyszer bocsánat, ígérem, ezentúl jobban odafigyelek majd, mit adok ki a kezem közül, és mit kritizálok.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241914 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
:oops:
Talán ebben a "belsős vagy külsős" témában én is illetékes vagyok, lévén at MTT-n kívül én voltam aki csoportot alapított Tolkien életművére alapozva, véleményem talán lehet!
Mindenhol ismétlem MINDENHOL vannak emberek akik irányítanak és moderálnak, úgy itt is, és ezt el kell fogadnia mindenkinek. Persze az embert zavarja, ha az ő hozzászólásait offolják ki a topicból, de a türelem végül meghozza a gyümölcsét, és befogadásra talál, az ember ha akarja.
Az MTT társasága egy zárt társaság, ahová (tapasztalat) nagyon nehéz bekerülni, de nem lehetetlen
Ikaril! Itt nyugodtan mondd el a véleményedet, bár nem tudom milyen régen veszel rész a munkában, de nekem is egy évembe kerűlt,mire "valaki" lettem a fórumon és adnak a véleményemre, pedig csak "ál mtts" vagyok, és büszke is rá! :P De ma magyarországon Tolkiennel kapcsolatban csak az MTT tud hatásosan fellépni, lévén nagyon kicsi ez az ország, kevesen vagyunk rajongók.
Ha a véleményedet kitörlik, akkor kerüld meg a moderátort, és írdd be máshova, vagy oldd meg privibe... okos légy... :P
Persze szólásszabadság csak a mesében van (lásd Gyűrűk Ura), ezen a világon NINCS SEHOL! :evil: Kísérleteket lehet rá tenni, de olyan írás vagy ember aki mindenkinek tetszik NINCS! Meg kell találni a magadhoz való társaságot, és velük majd jól kijössz, az már mindegy, hogy "belsős vagy külsős"!

Olvastam T. Szürke Zarándok írását, khm khm igaza van abban, hogy többre is vihette volna az MTT, kihasználva film adta lehetőségeket, de tapasztalatból tudom milyen nehéz dolog alapítani klubbot (lévén én is csinálok egyet) működtetni meg még nehezebb, amatőr szinten meg szinte lehetetlen.
Ha T. Zarándok olyan okos, akkor miért nem hallottam már az Északi Királyságról ezen az oldalon kívül? Mert bizony nem! :P
Nekem is megvan a véleményem az MTT munkájáról, de mivel én is csinálom, tudom mennyi buktató van bent. És csak remélni tudom, hogy pár év múlva az egész MTT tagság nem fér el egy asztal mellett.
T. Zarándok kívánok önnek sok szerencsét az Északi Királyság működtetésében, és remélem pár év múlva már Önhöz tudok segítségért fordulni, ha gondom lessz, lévén leelőzi az MTT-t!
Namarie

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241616 Írta: wowbagger
wowbagger válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta:

Hogy konkrét dolgot mondjak, ami nem tetszik, és ne is legyek ezen a hozzászóláson belül off: egyesek igyekeznek különválasztani a társaságot és a Társaságot. Az MTT egy közösség legjobb tudomásom szerint, és nem igazán jó, hogy diszkriminálni próbálják azokat, akik nem olyan aktívak, mint azt elvárnák tőlük.

A társaság és a Társaság nem asszerint van szétválasztva, hogy ki mennyire aktív vagy mennyi hozzászólása van a fórumon. Csak a hivatalos MTT tagokat különböztetjük meg praktikus okokból a nem MTT -s fórumozóktól, de emiatt őket semmilyen hátrány vagy lenézés nem érheti! Téged sem ért semmilyen diszkrimináció azért mert nem vagy MTT tag. Tudod, vannak sokkal aktívabb nem-tag tolkienesek itt, mint néhány ugyancsak passzív tag, ezért nem is lenne érdemes bármiféle rangsort csinálni ilyen alapokon.

Amúgy meg végigolvastam a hozzászólásaidat (az összeset) s nem értem, ki vagy mi sérthetett meg Téged. Soha senki nem sértegetett, ezért értelmetlenül állok a panaszaid előtt.

Végső soron nem jogos, hogy ilyeneket mondok itt, és kritizálok másokat, úgy, hogy nem sértettek meg. Csak arra tudok hagyatkozni, amit látok, és hallok másoktól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241613 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Hogy konkrét dolgot mondjak, ami nem tetszik, és ne is legyek ezen a hozzászóláson belül off: egyesek igyekeznek különválasztani a társaságot és a Társaságot. Az MTT egy közösség legjobb tudomásom szerint, és nem igazán jó, hogy diszkriminálni próbálják azokat, akik nem olyan aktívak, mint azt elvárnák tőlük.

A társaság és a Társaság nem asszerint van szétválasztva, hogy ki mennyire aktív vagy mennyi hozzászólása van a fórumon. Csak a hivatalos MTT tagokat különböztetjük meg praktikus okokból a nem MTT -s fórumozóktól, de emiatt őket semmilyen hátrány vagy lenézés nem érheti! Téged sem ért semmilyen diszkrimináció azért mert nem vagy MTT tag. Tudod, vannak sokkal aktívabb nem-tag tolkienesek itt, mint néhány ugyancsak passzív tag, ezért nem is lenne érdemes bármiféle rangsort csinálni ilyen alapokon.

Amúgy meg végigolvastam a hozzászólásaidat (az összeset) s nem értem, ki vagy mi sérthetett meg Téged. Soha senki nem sértegetett, ezért értelmetlenül állok a panaszaid előtt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241611 Írta: wowbagger
wowbagger válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta:

Ikaril írta: Na erre számíthattam volna. Csak Drága Gandalf, ha nem tűnt volna fel, egészen idáig véleményekről ment a vita. ;)

Bár még ki lehet az egészet off címén irtani.

Tévedsz. Szürke Zarándok az MTT-ről fogalmazott meg elsősorban kritikákat, Te viszont a fórumos életre tettél megjegyzéseket. Megteheted, megvan hozzá a topic, de nem ez az. Itt az MTT-t szidhatod, ha jól esik. Persze, ha valami konkrétabb kritikát írnál, talán még érdemben is tudnánk rá válaszolni, mint Zarándoknak.


Nos, azt kell mondjam, az egész fórumos közösség rendelkezik azokkal az allűrökkel, amikkel a hivatalos MTT-sek, így külön tárgyalni a kettőről (fórum/MTT) elég furcsa. És a Fórumos Élet kritizálása az mtt-sek, és a kvázi-mttsek kritizálása. A legtöbb helyen több mtt-s van, mint "külsős".

Hogy konkrét dolgot mondjak, ami nem tetszik, és ne is legyek ezen a hozzászóláson belül off: egyesek igyekeznek különválasztani a társaságot és a Társaságot. Az MTT egy közösség legjobb tudomásom szerint, és nem igazán jó, hogy diszkriminálni próbálják azokat, akik nem olyan aktívak, mint azt elvárnák tőlük. De ez csak egy. A hangnemre, amit egyesek megengednek maguknak, inkább nem térnék ki....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241609 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ikaril írta: Na erre számíthattam volna. Csak Drága Gandalf, ha nem tűnt volna fel, egészen idáig véleményekről ment a vita. ;)

Bár még ki lehet az egészet off címén irtani.

Tévedsz. Szürke Zarándok az MTT-ről fogalmazott meg elsősorban kritikákat, Te viszont a fórumos életre tettél megjegyzéseket. Megteheted, megvan hozzá a topic, de nem ez az. Itt az MTT-t szidhatod, ha jól esik. Persze, ha valami konkrétabb kritikát írnál, talán még érdemben is tudnánk rá válaszolni, mint Zarándoknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241608 Írta: wowbagger
wowbagger válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Na erre számíthattam volna. Csak Drága Gandalf, ha nem tűnt volna fel, egészen idáig véleményekről ment a vita. ;)

Bár még ki lehet az egészet off címén irtani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241597 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha bármilyen konkrét kritikád lenne a fórumos élettel kapcsolatban, azt nyugodtan közöld a Tolkien.HU fórumok Vélemények topicjába, ez a topic az MTT-s ügyeknek van fentartva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241590 Írta: wowbagger
wowbagger válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jajj ugyanmár.

Igazság szerint semmi értelme erről vitázni, mert az ál-mtts (pl Felagund, aki büszke, hogy nem mtt-s, de ő a leghangosabb ilyenkor) és mtt nagyon okos emberek a végén úgyis ráhúzzák a vizes lepedőt arra, aki kritikát merészel mondani erről a fórumról. Hovatovább az egészet ki is törlik, ha nem tetszik a törlésre felhatalmazottaknak. (A szólásszabadság meg le van ejtve.)

Szerintem nem lehet egy vitát így elintézni, és úgy sem, hogy "ha valakinek nem tetszik valami, nem kell elolvasni". Meg aztán egyre több a kritika, és ezen lehet, hogy nem ártana elgondolkozni. Megpróbáltam ezt a pár oldalt elolvani, hogy lássam, miről van szó, de ugyan azokba az ismétlődő szövegekbe botlottam, mint pl ez a "minek olvassa, akinek nem tetszik", vagy a másik kedvenc, a "jogod van ehhez a véleményhez". Persze hogy joga van. De ez nem válasz a "vádakra", csak terelés, és felsőbbrendűsködés. (A legtöbb esetben. Persze van, amikor az illető tényleg az.)

és ott a másik: ha valaki közületek kritizál, akármilyen hangnemben, az első dolga mindenkinek, hogy leordítsa a fejét. ha egy teljesen idegen anyázik, akkor meg kell mutatni, hogy nem ereszkedtek le az ő szintjére. de végső soron ez is mindegy, mert a jó moderátor bácsik úgyis kitörlik az egészet, ha megunják.

Tudom, az én hat, vagy hány hozzászólásommal elmehetek a fenébe. És ezt senki nem fogja elolvasni, mert enyhén "off". Meg nem is olvastam el mindenkit rendesen. Tudom, hogy ez szörnyű eretnekség a részemről. Elnézést. De végülis nem számít, mert itt nem szokás figyelembe venni az ellenvéleményeket. És ha van helyesírási hiba, hát legyetek szivesek, egyedül azt méltassátok. Ahogy szoktátok. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #241586 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Zarándok: nem mondom, hogy nincs semmi alapja, de igen erősen sarkít az, hogy semmilyen eredményt nem értünk el.

Meglátásom szerint a Tolkien Társaságnak nemcsak, hogy a publikummal nem sikerült megismertetni a tolkieni szellemiséget

Szvsz a szinte megalakulásunk óta működő Tolkien Klubon, a LEP-ek ismeretterjesztő előadásain de még a színdarabokkal is, a táborokban és legfőképp a tudományos konferenciákon eléggé igyekeztünk megismertetni a Professzor életművét... szerinted ennél többet dolgozó, tanuló, csak hobbiból, az egészet teljesen ingyen csináló emberek 0 tőkével hogy értek volna el?... :roll:

de azt hiszem, magán a társaságon belül is bőven akadnak olyanok, akik mit sem fognak fel Középfölde nagyságából[/size]


Ez annyiban igaz, hogy az "emtétében" mint közösségben vannak, és talán a között a 70-valahány ember között is akadnak akik jelenleg tagdíjfizető és nem-felfüggesztett tagok. De azért pl. a TK-knak elég nagy közönsége szokott lenni (most azokra gondolok akik beülnek az előadásra :wink: ), és ez tán jelent valamit. :idea:

Egyszóval azt írtad le ebben az írásban, Zarándok, hogy szerinted ennél többet kellett volna elérnünk. Csak azt nem mondtad meg hogy mit és hogyan :wink: Szvsz ezt is oszd meg velünk, hátha még tehetünk valamit...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241560 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Khm, Zarándok a saját honlapján (Északi Királyság) kissé bővebben is kifejtette a problémáját az MTT-ről, bemásolnám ide:

http://arnor.uw.hu/hirek_2.html írta: Frodo doesn't live (I/29.)

Amikor a '60-as években A Gyűrűk Ura hihetetlen népszerűségnek örvendett Amerikában, mindenfelé olyan falfirkákat lehetett látni, amelyek azt hirdették: "Frodo lives!" Ma Magyarországon nyugodtan felfirkálhatnánk a falakra, hogy "Frodo doesn't live".

A filmtrilógia bemutatását követő néhány évben szerte a világon feléledt a Tolkien iránti érdeklődés, s hazánkban is széles rétegek keltek és feküdtek Középföldével. Ezt az állapotot kitűnően fel lehetett volna használni arra, hogy a magyar emberekkel megismertessék Tolkien szellemiségét, világának és gondolkodásának valódi lényegét. Ezt a feladatot véleményem szerint a Magyar Tolkien Társaságnak kellett volna magára vállalni, lévén az Magyarország egyetlen Tolkien-közössége. Az MTT-nek továbbá szorgalmaznia kellett volna más, regionális közösségek létrejöttét, valamint meg- és elismertetni a magyarokkal Tolkien munkájának kulturális értékét.

S most itt vagyunk a filmtrilógia-láz végén, és sajnos mindezek a dolgok nem történtek meg. Sokan olvasták el ugyan a film hatására A Gyűrűk Ura könyvet, valószínűleg megnövekedett az MTT-tagok száma is, de a magyarok többsége még mindig nincs tisztában Tolkien nagyságával, azzal, hogy Középfölde és A Gyűrűk Ura nem csupán egy jó "story", azzal, hogy e képzeletbeli világ nagyon is valós szellemi és erkölcsi táplálékot nyújthat azok számára, akik ezt hajlandók befogadni és végül azzal, hogy a tolkieni világnézet a legnagyobb filozófusok gondolataival mérhető csak össze. Meglátásom szerint a Tolkien Társaságnak nemcsak, hogy a publikummal nem sikerült megismertetni a tolkieni szellemiséget, de azt hiszem, magán a társaságon belül is bőven akadnak olyanok, akik mit sem fognak fel Középfölde nagyságából. A Gyűrűk Ura szerintük egy jó "story", az MTT egy jó "buli", és a Tolkiennal való kapcsolatuk legtöbbször kimerül a szánalmas paródiák olvasásában, a filmben szereplő színészek iránti gyerekes rajongásban és az egyébként kiváló filmzene betétdalainak könnyes szemmel való hallgatásában.

Egy alkalommal a Tolkien HU fórumán valami olyasmit olvastam, hogy milyen rossz, hogy az MTT-s összejöveteleken mindig csak Tolkienról és Középföldéről beszélgetnek. Szerintem pedig az embereknek igenis szükségük van a szellemi és erkölcsi megújulásra, és erre Tolkien megismerése kiválóan alkalmas. A Magyar Tolkien Társaság pedig képtelen ellátni feladatát, hogy felvállalja a közvetítő és a tanító szerepét. Magyarországon a Tolkien-rajongás megrekedt egyigen kezdetleges szinten, és egyelőre semmilyen komolyabb kör nem szerveződött még, amely képes lenne felemelni ezt a szintet. Én szeretnék egy ilyen közösséget alapítani, amelynek nem a közösség lenne a lényege, hanem az, amit az a közösség képvisel. Hónapokkal ezelőtt fel is vetettem a Pajkos Pónin, de egyetlen válasz sem érkezett rá. A Pajkos Póni egyébként is pang, csakúgy, mint a magyar Tolkien-oldalak fórumjainak komolyabb témával foglalkozó topicjai. Egyedül a Tolkien HU működik, ezt képes egyedül eltartani a magyar Tolkien-rajongók tábora. Ha a Pajkos Póniba netán véletlenül mégis betéved valaki, az is többnyire a filmes témákba ír, valami jó kis általánosságot, vagy kulisszatitkot. Filmes bakikról beszél, vagy ilyesmi. Én is csupán azért készítettem ilyen témákat, hogy odacsalogassam a látogatókat, de most már komolyan gondolkodom rajta, hogy megszüntetem őket: ha a Pajkos Póniba ír valaki , az írjon komoly dolgot.

Magyarországon ma a szellemi és erkölcsi trágya vesz körül minket, és ez bőven átterjedt Tolkien szent örökségére is. S hogy ez megtörténhetett, annak többek között a Magyar Tolkien Társaság is oka. Ha nem undorodnék a falfirkáktól, biztosan fel is firkálnám ma este valahova szomorúan, hogy "Frodo doesn't live!"

Talán közelebb visz minket a megértéshez ez a "hír".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241365 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
Nekem scsak egy rövid kis... hozzászólásom lenn: Sokaknak akad problémája az MTT stílusával, azzal, hogy mivel foglalkozik/mivel nem... emnnyire van a hangsúly Tolkienen ill. az ő művein. Egy szvszt hozzáfűznék ehez: Szerintem... a Prof. ( v. bmi egyéb nicknevén szólítva) örülne egy ilyen alkotó, gondolkodó és kreativitásra hajlamos társaságnak, és hogy ilyen hatást ért el a müveivel.... Nem tisztem eldönteni J. R. R. Tolkien úr miért is írta meg anno a Babót, A gyűrűk urát, A Szilamrilokat, stb. De, amennyiben ez az elkövetkezendő generációkban az egyediség, és a kreativitás magvának elültetése volt... úgy gondolom sikerült neki. Sőt szerintem még az se fáj neki, hogy ez egy baráti társaság IS lett... ill. bizonyos paródiák is tetszenének neki... Az Ő munkásága mindenkié... és mindenki úgy foghatja fel ahogy az ő kicsiny világának megfelel... mégis összeköt... ez az ereje... SZVSZ.

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241340 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak, mindez nagyon szép és jó, de egy külsős számára ezek teljesen ismeretlen dolgok. Az MTT nem kommunikálta eddig elismerhető eredményeit a nagyközönség számára, s itt a gond, a legtöbben a fórumról, esetleg a LEP-ről ismernek, netán hallották megemlíteni az MTT-t a 3. film végén... de ennyi. Nem jutunk el a külvilághoz kellő mértékben, s ezért szülketnek rólunk ien torz képek (többek között ezen is szeretnék segíteni az InfoCsoporttal). A fórumos viselkedése egyeseknek meg más tészta... :roll: Arra tényleg mindenki ügyelhetne, hogy kellő szeretettel, türelemmel és megértéssel forduljunk a "tudatlanok" felé, ne lekicsinylően!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241338 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem ez az utóbbi üzenetváltás jól mutat dolgokat, amiket mindkét félnek meg kell fontolnia; én nem olvastam az inkriminált írást (csak átfutottam rajta), és nem látom kívülről az MTT-t (már csak azért sem, mert én vagyok az egyik a sokból, akinek talán mondhatjuk, h igen sok munkája fekszik benne), belátom a külső nézőpontok érvényességét...

de azért mégis megkérdezném (ahogy vki, talán Aeglos is), h Szürke Zarándok ezt a fórumból avagy programokból, avagy a Lassiból szűrte le. Minden esetben megalapozatlannak találom a kritikát; a fórum sok-sok területe aktív és értékes (lehet, h a Tolkien Tanulmányok pang, de a Nyelvek és írások megy, és még sok-sok más is; és persze visszaolvasni is lehet, sok helyen nagyon érdekes-értékes beszélgetések vannak a topik mögött), a programjaink azért csuklóból lenyomnak sok-sok ismeretterjesztőnek nevezett hülyeséget (mondjuk az Új Akropolisz annak idején általam meózott szánalmas Tolkien-alkalmát), a tudományos programjaink (a konferenciák) országos viszonylatban is jók (arról nem is beszélve, h pl. Amani révén az tolkien.hu fórum képviselteti magát a Tolkien-nyelvészek élvonalában, szerény személyemben az MTT a világ Tolkien-kritikájában is megjelenik), a Lassiban (amikor van rá pénz) érdekes és színvonalas írások szoktak lenni, stb. stb. A kreatív szekció kezdettől úgy van kitalálva, h nem feltétlenül Tolkien tematikában kell mozognia (marhaság lenne csak Tolkienes verseket írókkal foglalkozni, mikor az irodalmi hagyomány, az irodalmi kreativitás maga teljesen tolkieni téma). A fordítások terén azért ne felejtsük el a 'valarok' és 'orthanC', meg egyebek kiirtását a filmek szinkronjából, a 2005-ben megjelenő Tolkien-esszék kötet lektorálását ill. a saját tanulmánykötetünk szerkesztését (szép lassan halad, de halad, tényleg, becsszó). És így tovább.

Valóban, lehet, h az MTT tevékenységei újragondolást, átszervezést, változást igényelnek. Különösen, h a filmek lecsengése után sokkal aktívabbnak kell lennünk ugyanannak az érdeklődésnek a felkeltéséhez, ugyanolyan szponzorok megkaparintásához, stb. De azt hiszem, eredendően semmi baj nincsen a tevékenységeinkkel. Ha kívülről nem ez látszik, akkor kívülről nem látszik jól; vagy csak annyira kívül van a nézőpont, h nem is akar bejönni (akkor meg nem csoda, h nem lát). A 'kritika' értő, ismerő, konstruktív dolog; itt sem az ismeretet, sem az értést, sem a konstruktivitást nem látom. Ez nem bezárkózó visszautasítás; és nem csak Szürke Zarándoknak szól, hanem Dínnek is. Tessék venni a fáradtságot körülnézni. Mi is vesszük, h elgondolkozzunk, és adott esetben cáfoljunk. Itt nem arról van szó, h ki mit gondol, mi az 'igazi' foglalkozás Tolkiennel; nem is arról, h ki képviseli Tolkient 'hitelesen' az interneten/Magyarországon. Arról van szó, h mindezekről sok elképzelés van, és az MTT-ben majdnem mindegyik megtalálható, tehát az MTT tevékenységei is majdnem minden irányt magukban foglalnak, a tudományos tanulmányozástól a paródiaírásig.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241310 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

A Szürke Zarándok írta: Viszont valóban szívem joga, hogy ne foglalkozzam többet a Tolkien HU-val, sem az MTT-vel, de ha azokban a dolgokban, amelyeket sérelmeztem, változást találok, higgyétek el, én leszek az első, aki bocsánaot kér.


Én csak annyit szeretnék kérdezni: ponosan mik is ezek a dolgok? Mert számomra nem derült ki nyilvánvalóan, hogy mi bajod az MTT-vel (ami ugye nem egyenló a Fórumos közösséggel), leszámítva, hogy a fórumos közösség (nem az MTT) vitatémái szerinted csip-csup ügyek.
És ha már sikerül leírnod ezeket a pontokat, akkor szeretnélek megkérni, hogy (ha van ötleted), tegyél javaslatokat a változtatásukra, mert minél több javaslat születik, annál nagyobb esély van a változásra is.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241284 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Elnézést az OFF-ért, de fontos. Kérem a tisztelt moderátort, hogy pár napig hagyja bennt:

Figyelem!!!
Azon lelkes embrek jelentkezését várjuk a farsang_fellepok@yahoo.com címen, akik szívesen fellépnének valamilyen műsorszámmal a farsangon!!!
Február 13-ig lehet jelentkezni!!

Valamint kérek minden kedves embert, tagot és nem tagot egyaránt, hogy szavazzon a MATHOM-díj ügyében!!!!
Részletek a farsang 2005 topicban.


Valamint szavazatokat várunk a Gandalf-díj ügyében is, részletek szintén a topicban.

Köszi, Iru. :wink:

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241265 Írta: A Szürke Zarándok
A tegnapi hozzászólásom írásakor úgy gondoltam, hogy nem válaszolok majd az esetleges válaszokra, azonban úgy érzem, ez nem lenne okos dolog.

A MTT-ről alkotott véleményem - mint kívülállóé - nem lehet másmilyen, mint ahogyan a MTT kívűlről látszik. Bocsánatot szeretnék kérni, mert valóban hozzászólásom minden volt, csak nem építő jellegű kritika. Magyarázattal kell szolgálnom továbbá, mert úgy látszik, itt többen félreértették a szituációt. Battinak tökéletesen igaza volt abban, amit leírt, és ha elfogadható formában közölte volna mindezt, valószínűleg nem így reagáltam volna rá. Egyébként nem tudom, minek nevezzem az írásomat. Mert novellának, vagy regénynek semmiképpen sem hívhatom, versnek sem, és a tanulmány szót egyáltalán nem fellengzősségből írtam (nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy még sokat kell tanulnom, amíg egy igazi tanulmány kikerül a kezem közül), csupán azért, mert nem találtam rá jobb szót. Egyébként már meg is fogadtam Batti kissé nyers tanácsát és hozzáláttam a "tanulmány" átdolgozásához.

Viszont kérlek, ne feltételezzétek rólam, hogy azért, mert megsértették a büszkeségemet, most hargból lehordom az MTT-t. Egyrészt nem a kritika tárgya, hanem stílusa tetszett, egyébként lehet, hogy itt már senkinek sem, de nekem akkor is újdonságot jelentett azon dolgok felfedezése, amelyeket abban a "három bekezdésben" leírtam. Csupán ezt szerettem volna megosztani.

Amit az MTT-ről írtam, most, lehiggadtan is így gondolom, és már régóta szerettem volna megfogalmazni, csak tegnap, miután Batti kissé vitatható stílusban megfogalmazta vélményét, belőlem is vitathatóbb stílusban tört ki, mint ahogy most leírnám.

Viszont valóban szívem joga, hogy ne foglalkozzam többet a Tolkien HU-val, sem az MTT-vel, de ha azokban a dolgokban, amelyeket sérelmeztem, változást találok, higgyétek el, én leszek az első, aki bocsánaot kér. És egyébként igenis gondoltam már arra, hogy szervezzek "magamnak" egy olyan közösséget, amely tradícionális/transzcendens/metafizikai megközelítésből kezeli a Tolkien-témát, de egyenlőre nem érzem még mgam sem műveltnek, sem idősnek (hiszen csak maholnap leszek 18), sem pedig felkészültnek és erősnek.

Ha valaki pedig - kedves Gandalf - "úkoncként" idetéved, valóban könnyen eshetik abba a hibába, hogy általánosít. Ugyan mit is csinálna?

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #241264 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valamilyen szempontból én is megértem azt a véleményt, hogy a Tolkien.HU fórum - mire ekkorává nőtte ki magát az elmúlt évek során - már korántsem úgy működik, mint kezdetben, hiszen nekem is volt már alkalmam látni nem egy frissen elinduló fórumot, és azt is, mi lett a sorsa évek múltán, ahogy mind többen jöttek oda - vagy épp maradoztak el onnan.
Nem szabad elfelejteni azonban azt, hogy egy fórum állapotáért minden egyes hozzászólás szerzői felelősek, már attól kezdve, hogy először idejönnek, és üdvözlik az ittlévőket/kifejezik azon örömüket hogy rátaláltak erre a helyre - vagy éppen felháborodásukat, mivel mást kaptak itt, mint amire számítottak/valamilyen témában érdeklődnek/egyéni kér(d)éssel érkeznek, és így tovább... Hogy a fórum ilyen sokszínű, és nem csupán a "lényeg"-et érinti, ahhoz valamennyien, akik itt voltunk, hozzájárultunk a magunk sokféle igényével/tehetségével/fogékonyságával/érdeklődésével, nem ritkán pedig hibáinkkal/esendőségünkkel/pillanatnyi vagy ránk jellemző hangulatainkkal/hozzáállásunkkal. Így aztán az sem csupán 'a társaságon magán' múlik, hogy jelenleg a Magyar Tolkien Társaság - és bizony, Kulturális Egyesület - topikjában olyan kérdésekkel kell foglalkozni, mint hogy kinek mennyire tetszik az általa megismert részhalmaza ennek a fórumnak, illetve társaságnak.
Más részről sajnálatosnak tartom az - egyébként is egyre gyakoribb - összemosást az MTT, a Tolkien.HU, és a Tolkien.HU fóruma, valamint az itt hozzászólók között, ami az általad "rólunk" alkotott véleményt illeti. Ha például nem csupán a fórumot néznéd, kedves Szürke Zarándok, hanem a főoldalt is, azt hiszem, már módosulna a véleményed az Tolkien.HU oldalt illetően... Ugyanígy az itt fórumozók csak töredékéből álló MTT iránt sem kéne ellenszenvvel viseltetni, pusztán egy-két tag (vagy nem tag) jól-rosszul irányzott kritikája alapján egyes fórumbeli topikokon belül. Tudnod kell, hogy egy ilyen egyesület létrejöttéhez is pontosan olyan érdeklődésű emberek egymásra találása kellett, amilyen Te is vagy - akik megszerettük Tolkien világát, és úgy éreztük, megéri összefogni másokkal, hogy a magunk egyenként csekély lehetőségénél többre jussunk, együtt. És bár számodra ez csak a két fordításban fejeződött ki pozitívan, azért a magam részéről - és ezzel biztosan nem vagyok egyedül - nagyon sok örömet leltem abban, hogy mi mindent sikerült már eddig is csak azáltal elérnünk, hogy 'megalakultunk'.
Azt sem hiszem, hogy az elmúlt években csupán a kritikai szemléletünk professzionalizálódott, ahogy írtad - a magam részéről ebben inkább annak a kifejezésre jutását látom, hogy nagyobb igényei támadnak az embernek, ha már olyan színvonalű tanulmányokat is olvasott, amelyek akár egy nemzetközi tudományos - kifejezetten Tolkien munkásságának szentelt - konferencián is megállják a helyüket. Ne vedd rossz néven tehát, ha ilyen szemszögből nézve az általad írt - a maga helyén, vagyis az ottani oldalon funkcióját szerintem kitűnően betöltő (!) - írásodat is más polcon helyezik el, érdemeit tekintve, mint amely a 'tanulmány' címet viseli.
A Tolkien iránt még csak mostanában érdeklődő embereknek adott tanácsodat viszont kifejezetten megszívlelendőnek tartom - valóban jobban tenné minden - magát Tolkien-rajongónak valló - ember, ha minél több írását olvasná el, szűrné át magán, és építené magába a Professzornak, mielőtt fogná magát, és megvitatásra szánt véleménnyel menne olyanok közé, akik mindezt már régebb óta megtették...
Végezetül csak azon reményemet szeretném kifejezni, hogy vannak még, akik képesek túllépni azon, ha egyéni felfogásuk ütközik bizonyos dolgokban egy már kialakult társaság egyes tagjainak eltérő felfogásával, és emiatt nem hagyják ott az egész 'bagázst', hanem megtalálják azt a helyet a társaságban, ahol önmagukat a többiek számára is hasznossá tehetik - és bízom abban, hogy esetleg Te is közéjük tartozol! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241244 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Arra szeretném kérni a vitatkozó feleket, hogy tartsuk tiszteletben egymás véleményét és érzéseit! Ne váljék személyes sértegetéssé a beszélgetés.

Engedjük meg, hogy mindenki elmondhassa a véleményét akár rólunk is. Ő így lát minket, szíve joga. Ha építőjellegű kritikát várunk, mi is reagáljunk úgy, hogy az építő jellegű legyen.

Szürke Zarándok, igyekszünk tanulni mások meglátásaiból. Tény, hogy nem könnyű elviselni, ha negatívumokat mondanunk rólunk... :D Kérlek, segíts nekünk abban, hogy fejlődhessünk. És arra is kérlek, vedd figyelembe, hogy az MTT és szimpatizánsai is érző és érzékeny lelkek, akik a szívükön viselik mindazt, amit most itt látsz (az MTT-t, a Fórumot, a rendezvényeket stb.). Borzasztó sokat dolgoztunk mindezért. És a jövőben még többet szeretnénk. Emberek vagyunk mindannyian, így hát rengeteg hibát vétettünk eddig is. Attól tartok még nagyon sokat fogunk ezután is. :D
Szóval örülünk a véleményednek, és szívesen vennénk, ha bővebben is leírnád a problémádat. (Ha jól értem, akkor az egyik gondod az, hogy túl erős és nyers kritikát gyakoroltak feléd a Mitológia topikban, és ez téged nagyon megbántott. Javíts ki, ha félreértettem volna.)

A megfogalmazás sokat tud abban segíteni, hogy jobban viseljük a kritikát pro és kontra is.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241242 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
1. Az tény, hogy aki újoncként belecseppen ebbe a fórumos világba, s rákérdez valami alapnak tűnő dologra, a legtöbben elküldik olvasni, ahhelyett, hogy válaszolnának a kérdésére. De természetesen ez nincsen mindig így, ezért általánosítani komoly csúsztatás lenne. Hogy ezt ki milyen stílusban teszi meg, megintcsak más kérdés, ez egyénfüggő. Aki egy-két nagyképű leszólás miatt minden egyes választ ilyennek minősít, az jobb, ha előbb magába néz! :roll: Ha meg valakinek a bejegyzése sértő, az illetővel kell megbeszélni priviben és nem a közöség egészét megbélyegezni.

2. A fórumokonm több téma fut párhuzamosan. Ha valaki nem szeretni a balrogszárny-jellegű csipp-csupp ügyeket, annak van sok másik topic. Pl. ott pang már mióta a Tolkien tanulmányok topic, aki igényesebb diskurzust szeretne, miért nem tesz ezügyben?

3. Ha csak a fordítás híre jutott el egyesekhez értékelhető eredményként, az részben a társaság hibája is lehet. Nem reklámozzuk magunkat elléggé. Ugyan hányan tudják, hogy két tudományos konferenciát is szerveztünk, vagy hogy a Tolkien Klubbokon igenis szokott színvonalas program is lenni, s még sorolhatnám. Az MTT nem a balrogszárny-vitáiról lett híres, s mégcsak nem is a szubkultúráiról.

4. Ha már a közösség szubkultúráiról esett szó, ajánlom a duzzogók figyelmébe szerény dolgozatomat az MTT-ről! Minden közösségben megvannak ezeknek a fontos funkcióik, csak mélyebben át kéne látni a megértésükhöz a struktúraformáló erejüket! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241232 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát nem tudom. Volt itt egy szvsz meglehetősen vitatható minőségű írás, amit a szerző fellengzősen "tanulmány"-nak aposztrofált, és amikor valaki vette a fáradságot, hogy erre rámutasson, akkor fejlemények ---> ld. alább. MTT ügyben egyelőre nem vagyok érintett, de mivel a tolkien.hu-n több-kevesebb rendszerességgel elő szoktam fordulni, gondoltam megjegyzek egy-két dolgot, ami elsőre beugrott.

I. Minden közösség (internetes is) különböző érdeklődésű, karakterű, vérmérsékletű, igényszintű, stb. egyénekből áll. Akinek ez nem tetszik, és nem tudja tolerálni, hogy nem mindig "Tolkien tanulmányok" stílusban/emelkedettségben/minőségben megy az információáramlás, az alapítson egyszemélyes közösséget, ahol nyilván minden szép és jó lesz. Bár ahogy a nevezett írást elnéztem, nem biztos hogy a sekélyességre vonatkozó kritika pont a megfelelő tollból hangzott el.

II. Ha már kritika, akkor az "építő kritika" mint olyan, nem egyenlő a kritizálással, és ezt érdemes szem előtt tartani annak is, aki kritikát gyakorol egy egész közösség fölött.
(Azt már hozzá sem merem tenni, hogy ezt az építő jelleget ez esetben nem nagyon sikerült felfedeznem)

Elnézést.
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241231 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szürke Zarándok: Elég csúnya dolog általánosítani, ha már itt tartunk. Ki kritizált mit? Tudsz konkrétumokat mondani? Közhelyezéssel ugyanis nem jutunk előre. Mert remélem, hogy Te ezt mind azért írtad le, hogy javítani tudj vele, nem csak úgy kiszakadt belőled, ugye? Mert egyébként csak üres "fléjmelés" amit ahhoz hasonlítanék, amikor a kiéhezett kutyák elé egy csontdarabot dobnak és egymásta marják érte össze. Végre egy kis konc, lehet min marakodni... :?

Azzel szerinted érsz valamit, hogy mindezt leírod, és sértődötten távozol? Sokat érsz vele, mondhatom. Inkább javaslok neked egy másik lehetőséget: Mondd el részletesen, hogy min változtatnál, mit érzel rossznak, és próbálj segíteni, ha úgy gondolod. Tudod itt nem mindenki ugyan olyan. Ezzel a hozzászólásoddal sok olyan embert durván megsértettél, akik nagyon sokat tesznek azért, hogy tényleg értékes, kulturális társaság legyünk. Beállhatnál te is közéjük egy bocsánatkérés után. Paródiatopikok, és vitatopikok meg azért vannak, mert van akinek ez tetszik középföldében. Mind mások vagyunk, és nem lehet a nézőpontodat ráerőltetni a többiekre.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241230 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát jó, íme az én (szintén nem-tag) véleményem:

A Szürke Zarándok írta: Engedj meg egy kis "OFF"-ot, ahogy itt hívjátok. Amikor Tolkien iránti rajongásom elkezdődött, rögtön elkezdtem az interneten is keresgélni. A Tolkien HU fórumait és írásait olvastam szinte egész nap. Tolkien iránti érdeklődésem mit sem változott azóta, ám a Tolkien HU iránti annál többet.

Hát, ehhez minden jogod megvan, kedves Szürke Zarándok.

Nem tudom, mit képzelnek magukról a MTT tagjai (főleg ők, persze biztos mások is), de szerintem eszméletlen, mit művelnek itt. Itt mindent csak kritizálnak, tulajdonképpen mást nem is nagyon csinálnak, de azt olyan professzionális módra fejlesztették, hogy le a kalappal előttük. Nem akarom rabolni a fórumozók idejét és türelmét, ezért most nem fejtem ki bővebben a MTT-ról és a Tolkien HU-ról alkotott, kizárólag tapasztalatokra alapozott véleményemet. Az azonban biztos, hogy ha valaki most kezdene csak érdeklődni Tolkien iránt, azt a tanácsot adnám neki, hogy fel ne keresse az internetet. Olvasson el mindent, ami magyarul megjelent tőle, ha tud angolul, akkor még többet tud olvasni, s aztán hagyatkozzon saját gondolataira és érzéseire, s akkor biztosan tisztán fog látni Középföldét illetően.

Erre is csak azt tudom mondani, hogy szíved joga így ítélni. Viszont a saját megérzésekre való hagyatkozás nem kifejezetten egy társas tevékenység, és elég nehéz lenne érdemi, kicsit is tudományosabb jellegű vitákhoz alapul használni. Vagyis akkor pontosan mit is várnál tőlünk???

"Van-e szárnya a balrogoknak?" "Vajon PIZSI (!) ezt miért tényleg így akarta-e, vagy nem, ezt vajon miért hagyta ki, ezt miért változtatta meg, stb.?" "Felvételek a Mordori Hang Archívumból"

Nos, erre azt a kérdést szeretném csak föltenni, hogy szerinted akkor mivel kéne foglalkoznunk? Feltételezem, hogy nagy részünk nem gondolja, hogy a tolkieni világnak a sokat emlegetett "balrog szárnya"-kérdéskör lenne a lényege, de ha mélyebben beleássuk magunkat a világba, egy idő után igenis ilyen kérdésekkel is szembetaláljuk magunkat. Itt megjegyezném, hogy szerintem Felagund hozzászólása ha nem is szorosan, de igenis a témához tartozik, mivel nyilván Szürke Zarándok valami olyasmi tevékenységet várna a társaságtól, amilyet ő folytat (ha tévedtem, bocsánat), és ebből a szempontból releváns, hogy vajon az ő írása megfelelhet-e nekünk, mint alternatív irányvonal. Igazából egyetértek azzal, hogy tanulmánya az Ainulindale parafrázisa, amiben egyáltalán nincs elkülönítve a saját vélemény a Tolkien által leírtaktól. Csak kérdezem: ilyenekkel kéne foglalkoznunk a tolkieni világ részletes megvitatása helyett? Vagy mi? Ami a filozófiai, tágabb körű vitákat illeti, hát a fórum igenis számos ilyennek is adott helyet! Aki lényegtelen apróságoknak ítéli meg a balrog-szárnya-vitákat, annyit tudok rá mondani, hogy ne olvassa el. :roll:

Nevetséges. A lényeg szempontjából teljesen közömbös kérdésekről vérre menő viták, ostoba pletykálkodások, hogy a paródiákról meg egyebekről ne is beszéljünk. Tessék: ez a magyar Tolkien-élet fellegvára. És akkor a Subcultures nevű részlegbe még be se mertem nézni.

A vérre menő vita relatív--én nem éreztem őket annak, ha Te igen, hát nem értünk egyet, ennyi. A subcultures kérdése már más kérdés, és nem mondom, hogy külső szemlélő nem ítélheti joggal furcsának, hogy egy Tolkien-fórumon ilyenekről folyik a társalgás--de itt ajánlanám mindenki figyelmébe a fórumok neveit, mint például "Közösség", vagy "Subcultures". Aki Középföldéről akar vitatkozni, ne ezeket látogassa. (Bár hogy egészen pontosan miről is szeretnél beszélgetni, és mit is várnál tőlünk, az nem világos számomra, miután a részletek megvitatását is elítélted...)

Az egyetlen igen tiszteletreméltó munka, amelyet a MTT működésében találok, a fordítások. Két nagyszerű könyvvel ajándékozta meg a közönséget. A többi viszont szánalmas.

Spec. pont itt sem egészen értem, hogy mire céloztál melyik kijelentéseddel, de örülök, hogy legalább ennyi elnyerte tetszésedet. Itt azért szeretném megkérdezni, részt vettél-e már MTT-s rendezvényeken. Ha igen, és nem tetszett, úgy elfogadom a kritikát--ha nem, akkor kérlek azért ne ítélj elhamarkodottan...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241229 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Pedo, mellon! ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241228 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Felagund írta: Szerintem meg nem mindegy, hogy valaki egy ténylegesen létező és komoly problémát tesz szóvá, vagy csak meg van sértve, mert valakinek nem tetszik az írásműve ;)


Jó, akkor tessék: igen, sok helyen egyetértek vele, még ha nem is ilyen sarkosan...

Innentől kezdve talán akkor beszélhetnénk róla?

:roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.239 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére