Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 9 hónapja #230980 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Felagund írta:

kriszana írta: Kedves Mindenki,

holnap délelőtt 11.05 tól a Magyar Televízió 1-es csatonáján, a Heti Mozaik c. műsorban lesz egy 10-15 perces összeállítás TOLKIEN-ről, melyben AnKalimon is tevékenyen részt vesz.
Nézzétek meg! 8)


Legyen oly jó, és vegye fel valaki, plííííííz! :roll:

megpróbálom, most hogy már rájöttem hogyan működika videó...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230973 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

_Neo írta:

Timona írta: Nekem van egy olyan sanda gyanúm,

Sokkal jobban hangzott volna, ha azt mondod, hogy sinda gyanud van ß)

:tongue: :lol:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230968 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Timona írta: Nekem van egy olyan sanda gyanúm,

Sokkal jobban hangzott volna, ha azt mondod, hogy sinda gyanud van ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230966 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem csak az fog dönteni, hogy kinek melyik koncepció tetszik jobban, hanem az időpont, az még egy igen fontos tényező... :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230964 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dehogy maradj otthon gilloth! Inkább azon gondolkozz, hogy egy Tolkienesebb, tanítósabb, szorosabb rendü táborhoz van kedved, vagy egy lazább, bulizósabb, inkább az emtétés együttlétesebb táborhoz. Ha új vagy itt és Tolkien fan, akkor inkább az elsöt ajánlanám, de ez tényleg már a te döntésed, te ismered magad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230937 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Phaedra/Namarie írta: Azt gondolom, nem kell attól tartani, hogy x y barátja, és mind a kettő mást szeretne, mert barátoknak általában hasonló az érdeklődésük.

Nah, ez az, ami az MTT-n belül általában nem igaz... Sokfélék vagyunk és nem csak a hasonló beállítotságúakkal (vagy inkább írjam azt, hogy vérmérsékletűekkel?) vagyunk jóban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 9 hónapja #230908 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
TÁBOR: Abszolút semmi közöm hozzá, de nem bírom ki h bele ne szóljak én is.

Csak annyit, h itt sztem mindenkinek jó döntést hozni... hát nem tom, h lehet-e. Szürkének (és másoknak) igaza van h nem jó szétszakítani a közösséget, de a már a bejegyzett tagok is olyan sokan vannak, nem szólva a nem tag, de fórumon/talin aktív emberkékkel, hogy nehezen tudom elképzelni, h ezek közül mindenki aki táborozni szeretne, elférjen egy táborban. Nemcsak azért, h mindenkinek maradna rengeteg ismeretlen arc, hanem azért is, mert hol fér el ennyi ember? Vagy akkor legyen egy lista, h aki tag/és vagy aktív az jöhet aki nem az v kevésbé az az talán és ha elfogy a hely, akkor sorry. Így is lehet. Én nem tom, lehet h így az igazságos. :)
Én is új vagyok és biztos h sokaknak ismeretlen lett volna az arcom, akkor tehát maradjak otthon? Lehet h ez a jó megoldás. Biztos eltúlzom egy kicsit, de bennem is érzéseket kavart fel ez a dolog. :? :(

[size=9:2ves77k0]Lehet törölni. :)
Pont ez a 200. ...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230897 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: Kedves Mindenki,

holnap délelőtt 11.05 tól a Magyar Televízió 1-es csatonáján, a Heti Mozaik c. műsorban lesz egy 10-15 perces összeállítás TOLKIEN-ről, melyben AnKalimon is tevékenyen részt vesz.
Nézzétek meg! 8)


Legyen oly jó, és vegye fel valaki, plííííííz! :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230895 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem alapvetően jó ötlet a két tábor- és szerintem mindkét táborba olyanok jelentkezenk majd, akik hasonló érdeklődésűek, hacsak valaki annyira ki nem lesz borulva, hogy eszméletlen betűundor kapja el.

Azt gondolom, nem kell attól tartani, hogy x y barátja, és mind a kettő mást szeretne, mert barátoknak általában hasonló az érdeklődésük. Szvsz ez a megoldás egy salamoni döntés- pihenni még mindig egyszereűbb, mint agyalni.

Én is inkább a szervezők miatt aggódom, meg amiatt, hogy a vezetőség hogy fogja a két tábor összehozását bírni idegekkel.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230894 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Mindenki,

holnap délelőtt 11.05 tól a Magyar Televízió 1-es csatonáján, a Heti Mozaik c. műsorban lesz egy 10-15 perces összeállítás TOLKIEN-ről, melyben Ancalimon is tevékenyen részt vesz.
Nézzétek meg! 8)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230886 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rabyn írta: Télleg mit csináltok, ha csak EGYRE jelentkeznek szervezök?

Rabyn, ezzel a problémával majd akkor foglalkozik a vezetőség, ha valóban így alakul. De ez január 15 előtt úgysem fog kiderülni. :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #230861 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Srácok: szerintem ez a relax-tábor vs "komoly" tábor arra a problémára akar megoldást találni, ami már az idei táborban is felmerült (meg a fórumon szinte folyamatosan), mégpedig az, hogy a Magyar Tolkien Társaság kinőtte magát egy bazi nagy közösséggé, amelyben Tolkirn élete és művei, mint olyanok (hogy úgy mondjam) nincsenek középpontban (és akkor még finoman fogalmaztam :? ).
Mint az idei tábor egyik szervezője, én is láttam, hogy az a típusú tábor, amit mi, szervezők kigondoltunk, egyszerűen nem működik, épp a fent vázolt okok miatt. A népeket (tisztelet a kivételnek) rohadtul nem lehetett aktivizálni ilyesféle tevékenységre (ennek legremekebb példája a Könyv Rendjének (ami ugye a tolkieni mitológiához legközelebb álló rend volt) kb 6 tagja volt, tisztelet nekik, de ez egy 150 fős táborban kevés!) Ne értse félre senki, nem szándékom lekicsinyelni a kézműveseket, verseseket, zenéseket, kószákat és a többit, de ezeket a tevékenységeket nem muszáj egy klasszikus "tanítós" Tolkien-tábor keretein belül végezni, lehet az akármi más is (ősmagyaros, indiános, ajóégtudjamicsodás). Az idei tábor alapja egyszerűen az volt, hogy: "érezzük jól magunkat, bulizzunk, csajozzunk, ja, ha már Tolkien Társaság, vagy mi volnánk, legyen középföldi keretmese, egye fene...".
Be kell vallanom, hogy engem (mint a keretjáték egyik kiötlőjét) kissé megütött, de OK, elfogadom, ez a realitás, ez van, ezt kell szeretni. A fenti véleményemmel amúgy a tábszervek (és tábvezek) nagy része egyetértett, és véleményem szerint ennek a fonák helyzetnek a megoldására jött a két tábor ötlete.
Tehát a döntés a következő (kinek kinek egyénileg):
:arrow: Érdekli annyira a tolkieni mitológia, hogy a bulizási kedvét kissé visszafogva hajlandó egy komolyabb (értsd: szorosabb napirend, szabályok, komolyabb keretmese, stb) táborba eljönni (ahol amúgy együtt lehet hasonszőrű barátaival) :arrow: "Komoly tábor
:arrow: Tolkien igazából annyira nem érdekli, de jó spanjai vannak itt, meg hát kell egy (két) hét együttlét, és jól akarja érezni magát kötöttségek nélkül :arrow: Relax-tábor

Legalábbis ez az én értelmezésem, (nem tudom, hogy mi volt a vezetőség célja ezzel, de az én véleményem szerint ez. Ha ellenvélemény van, lehet mondani ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230843 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azért én jobban örülnék egy tábornak.. Télleg mit csináltok ha nem lesz jelentkezö csak az egyikre?? Vagy ha cak EGYRE jelentkeznek szervezök? Tudom ez most gonosz lesz, de szvsz nem leszünk olyan sokan mint tavaly (ami nem is baj..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230842 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csatlakoznék Szürke kollégához. Valószínűleg nem túl sokat ér, de abszolúte egyetértek. :)

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230767 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
De mivel szabad ország van =) szeretnék válaszolni (mindenkinek). Nem kell parázni. A barátokról nem marad le az ember. Maximum egy másik ugyanolyan táborról. Beszéljétek meg egymással, oszt jóccakát.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230725 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ringbearer írta: Miért lesz két tábor? ezt már a közgyűlésen sem értettem.

Mert a T. vezetőség kitalált valamit, amiről azt hiszi hogy jó. Annak ellenére hiszi ezt, hogy a tagság nagyrésze nem ért vele egyet. De miértis kérdeznék meg őket, amikor maguk is el tudják dönteni?

Kedves vezetőség, tudom, a két tábor szükségessége c. következtetésre a tábori kérdőívek alapján jutottatok. De talán más következtetésre is juthattatok volna, esetleg mások ötleteinek segítségével. Esetleg át lehetett volna értékelni a célokat, miszerint a Tábor legyen a sok-új-emberrel-megismerkedünk fórum - van erre sok más lehetőség.

Ankalimon kijelentése ellenére a két tábor ötlete nem alulról jövő kezdeményezés, csak a "nép" véleményét értelmezte így a vezetőség.

Félek hogy a Társaságnak nem fog jót tenni ez a kettészakítás.

[size=9:2ipo8k7p]Ez a hozzászólás költőikérdés/pusztábakiáltottszó jellegű. Reagálást erre nem várok, lévén a pályázati kiírások megtörténtek. Uff, beszóltam.[/size]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230416 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Miért lesz két tábor? ezt már a közgyűlésen sem értettem.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230387 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf!

Én is szívesen rész vállalok az InfoCsoportban.Úgy is sokan kérdezik, hogy mi az MTT,hogy működik,stb.Szóval rám számíthatsz. :wink:

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230266 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hivatalos felhívás az MTT Nagy Nyári Táborának megszervezésére

A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2005. évi Nagy Nyári Tolkien Tábor koncepciójának és fő szervezőinek kiválasztására. A rövid tábori koncepciót, és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást a vezetoseg@tolkien.hu címre várjuk 2005. január 15. éjfélig.

A keretek:
A tábort 2005 nyarán kell lebonyolítani 10 napos időtartamban 70-150 fő részére.
A tábort a tavalyihoz hasonlóan 100 %-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni.

A kijelölt táborvezetőnek és a 2-3 fős csoportjának kell előkészíteni a tábor alapfeltételeit (szállás, étkezés), kidolgozni a tolkieni mitológiában való elmélyülést szolgáló programot, kialakítani a tábori tevkéenység 70-80 %-át lefedő keretjátékot, megszervezni a jelentkezéseket és a befizetéseket, rendezni a tábor pénzügyeit, kiválasztani és a tábor helyszínén irányítani a legalább 10 fős táborvezetőség tagjait.

Túljelentkezés esetén biztosítani kell, hogy első körben az MTT regisztrált, tagdíjhátralékkal nem rendelkező tagjai, második körben a www.tolkien.hu fórumának regisztrált résztvevői előnyt élvezzenek.

A lehetőségek szűkössége miatt minden érdeklődő a két MTT tábor közül csak az egyikbe jelentkezhet.
Ez alól egyedi kivételt a normál jelentkezési időszak lejárta után a táborvezetők engedélyezhetnek, de az így engedélyezett kettős részvétel nem haladhatja meg az adott tábor összlétszámának 10 %-át. A két tábor szervezői automatikusan, külön engedélyezés nélkül résztvevői lehetnek a másik tábornak.

A Nagy Nyári Tolkien Tábor és az MTT "Relax" Tábor szervezői nem lehetnek azonos személyek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230265 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hivatalos felhívás az MTT ’Relax’ Táborának megszervezésére

A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2005. évi "Relax" tábor koncepciójának és fő szervezőinek kiválasztására. A rövid tábori koncepciót, és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást a vezetoseg@tolkien.hu címre várjuk 2005. január 15. éjfélig.

A keretek:
A tábort 2005 nyarán kell valamikor lebonyolítani 5-10 napos időtartamban 40-80 fő számára, úgy hogy ne essen egy időbe az MTT Nagy Nyári Táborával. A tábort 100 %-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni.

A kijelölt táborvezetőnek és csapatának kell előkészíteni a tábor alapfeltételeit (szállás, étkezés), kidolgozni a tolkieni mitológiához kötődő, ám inkább a pihenést/kikapcsolódást szolgáló programot, kialakítani a tábori idő 20-25 %-át lefedő laza keretjátékot, megszervezni a jelentkezéseket és a befizetéseket, rendezni a tábor pénzügyeit stb.

Túljelentkezés esetén biztosítani kell, hogy első körben az MTT regisztrált, tagdíjhátralékkal nem rendelkező tagjai, második körben a www.tolkien.hu fórumának regisztrált résztvevői előnyt élvezzenek.

A lehetőségek szűkössége miatt minden érdeklődő a két MTT tábor közül csak az egyikbe jelentkezhet.
Ez alól egyedi kivételt a normál jelentkezési időszak lejárta után a táborvezetők engedélyezhetnek, de az így engedélyezett kettős részvétel nem haladhatja meg az adott tábor összlétszámának 10 %-át. A két tábor szervezői automatikusan, külön engedélyezés nélkül résztvevői lehetnek a másik tábornak.

Az MTT Nagy Nyári Tábor szervezői és a "Relax" tábor szervezői nem lehetnek azonosak!


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229874 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Tagok!

Már többször felmerült a fórumon is, élőben is és egyéb helyeken, hogy az MTT kommunikációja, a tagok tájékozódási lehetőségei, az információáramlás ugyancsak kritizálható szinten van. Ezért - kihasználva most a munkacsoportok létrehozásának ötletét - elhatároztam (mint azt a Közgyűlésen meg is említettem), hogy létrehozok egy Információs Munkacsoportot (röviden InfoCsoportot), melynek a feladatai lennének:
- a tagok tájékoztatása a szervezet működéséről, kisebb-nagyobb szabályairól, közgyűlési határozatokról, vezetőségi döntésekről, s minenről, ami az MTT-vel kapcsolatos
- megoldást keresni a kommunikációs problémákra, amelyek eddig jelentkeztek
- segítő kezet nyújtani mind a vezetőségnek, mind a tagságnak, hogy bármikor szívesen forduljanak hozzánk információkért, ha szükségük van rá
- a külsősök (nem tagok) felvilágosítása a társasággal kapcsolatban, belépés, tagság, stb. körülményeinek ismertetése kérésre
-plussz még ami fontos lehet tájékozódás/tájékoztatás szempontjából a tagoknak

Ahoz, hogy ez a csoport létrejöjjön, kell legalább 5 darab MTT-tag, aki személyesen aláír egy alapítónyilatkozatot, melyet közösen fogalmaznánk meg egy élő egyeztető találka során. A közgyűlésen már jelezték többen is, hogy szívesen részt vállalnának a munkában valamilyen formában, de sajnos alig néhányuk tudna egy alakulóülésen részt venni. Olyan jelentkezőket várok tehát most elsősorban, akik el tudnak jönni Pestre egy ilyen alkalomra, hogy ott megfogalmazzuk az alapelveket és aláírjuk az okiratot! Ha ezen túl vagyunk és a csoport beindult, már nem lesz probléma, ha nem mindenki tud rendszeresen járni Pestre (havonta egy találkozót azért szervezünk, aki jön-jön, aki nem-nem, a többiek "virtuálisan" vehetnek részt a megbeszélésekben). De muszáj az alapító iratot legalább öt MTT-snek személyesen aláírni.
Erre kérek jelentkezőket! Köszi!

Ha van kérdés az InfoCsoporttal kapcsolatban, tegyétek fel! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229622 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mindez szép és jó, az alapprobléma csak ott van hogy az e-mail címek nem igazán vannak meg (meg többeknek egyáltalán nincs)... Gondoljátok, hogy ha pl. azoknak az embereknek, akiknek visszajött a meghívójuk, meglenne az e-mail címe, Batti itt keresné őket?! :?

Rövid időn belül összeállítok egy "MTT tagsággal és tagdíjbefizetéssel kapcsolatosan felmerülő kérdések" gyűjteményt, mert ez tényleg nem állapot, amilyen dolgok itt felmerülnek. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229590 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Phaedra/Namarie írta:

Dínchamion írta: Namarie: bizalom ide vagy oda, a címlistát elvileg nem lehet kiküldeni senkinek. Nem tudom, meg lehet-e kerülni ezt valahogy, de alapállásban senki nem férhet hozzá.


Dín, megértelek, de egyvalamit tudnod/otok kell: ha nekem cím a birtokomba jut, és az a kérés, hogy ne adjam ki, akkor, miután írtam a címre, akár Torquemada bíboros is érdeklődhet utána személyesen, nem tudja meg, hacsak nem hipnotizál. Ugyanis elfelejtem.


Ez lényegtelen és bizonyíthatatlan. Egyszerűen törvény szabályozza, hogy az adatok nem adhatók ki senkinek. Csak aki ilyen célra (is) megválasztott tisztségviselő, az juthat az adatokhoz hozzá. Senki más.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229546 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Namarie: bizalom ide vagy oda, a címlistát elvileg nem lehet kiküldeni senkinek. Nem tudom, meg lehet-e kerülni ezt valahogy, de alapállásban senki nem férhet hozzá.


Dín, megértelek, de egyvalamit tudnod/otok kell: ha nekem cím a birtokomba jut, és az a kérés, hogy ne adjam ki, akkor, miután írtam a címre, akár Torquemada bíboros is érdeklődhet utána személyesen, nem tudja meg, hacsak nem hipnotizál. Ugyanis elfelejtem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229518 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Namarie: bizalom ide vagy oda, a címlistát elvileg nem lehet kiküldeni senkinek. Nem tudom, meg lehet-e kerülni ezt valahogy, de alapállásban senki nem férhet hozzá.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229479 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf, sajnos igazad van- szurkolok neked. Mondjuk egy címlista küldése nem sok idő, ehhez azt gondolom, inkább akarat kell, és némi empátia.

Azt gondolom, hogy a "hogyan segíthetünk" kérdés önmagában véve is lényegi kérdés, de én kiegészíteném még egy úgyszint legalább ennyiore lényeges kérdéssel:
-mi az oka annak, hogy segíteni kell? "Hogyan jutottunk idáig?"

Egy valamit nem szabad szem elől téveszteni: amikért dolgozunk, nemcsak a másikért, hanem valahol magunkért is dolgozunk (na meg persze a Professzorért.) Tehát: ha valamit úgy csinálunk egy közösségen belül, hogy az a másiknak jó legyen, az nekünk is jó.

Persze, tudom, idő és energia is kell dolgokhoz. De ha szeretünk valamit, azzal szívesen időzünk, szívesen fordítunk rá áldozatot. De itt nem csak egy irodalmi hagyatékról van szó, és egy halott profeszorról, hanem most élő, hús- vér emberekről is, akik, attól, hogy nincsnenek állandóan a szemünk előtt, még éppúgy részei az MTT-nek, mint azok, akik napi kapcsolatban vannak egymással.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229470 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Namarie, az ötleted nem rossz, de önmagában kevés lenne.

Van egy ötletem, hogyan kéne az MTT-n belüli pocsék információáramláson és a korlátozott tájékozódási lehetőségeken segíteni.
S most nem csak a friss tagok értesítéséről van szó, hanem úgy "ánblok" az egész MTT-s kommunikációról. A közgyűlésen majd felvázolom az ötletemet, remélem, támogatásra talál! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229469 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Értesítés egy lehetséges módja: valaki felvállallja, hogy minden hónap x. napjáig értesíti a frissen adminisztrált tagokat. (Tudom, az adminisztráció is idő). Viszont egyvalami tény: meg kell oldani.
Sajnos most én is kínos helyzetbe keveredtem, mert nem fizettem tagdíjat, holott szerettem volna, de nem tudtam, jogosult vagyok-é fizetni? Mivel azt is tudtam, hogy az adminisztráció idő, ezért nem akartam feleslegesen zaklatni Battit. Kb. három hete rákérdeztem, és kiderült, hogy igen, tag vagyok, jelentős tagdíjhátralékkal.

Tudom, hogy mindenkinek van épp elég baja, de mindenképp meg kellene oldani ezt a visszajelzést, mert valahol a belépni kívánót, kai megtiszteli az MTT-t azzal, hogy tag kíván lenni, és vállalni kívánja a kötelezettségeket, viszont meg kéne azzal tisztelni, hogy legalább értesítjük. Ezzel egyfelől örömet okozunk neki (mert valamiylen szinten öröm, hogy elfogadták a jelentkezését) másfelől csomó nyugatalanságtól és kellemetlenségtől kímélnénk meg.

Én sajnos nem tudok holnap elmenni, viszont, hogy ne csak szövegeljek, felajánlanám a következőt: ha elkülditek a frissen regisztrált tagok e- mail címének listáját, én nagyon szívesen értesítem őket. Mivel én magam is MTT-s vagyok, így gondolom, láthatom a többi tag mailcímét, és ismertek úgy, hogy senkinek ki nem adnám.

Minden jót, és holnapra sikeres közgyűlést!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229432 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Finduilas írta: Szombat reggelre szükségem lenne négy lelkes és megbízható emberkére, aki segít nekem és Póknak az adminisztrálásban, tagdíjbeszedésben. (nyolcra kellene jönni) Ha lehet, holnapig jelentkezzetek priviben!

Nagyon köszönjük előre is!

én szívesen segítek, csak ne kelljen 8ra odamenni

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229319 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedveseim ()csak sorjában)

Kincses: privi ment.

Gandalf: köszönöm, magam sem tudtam volna többet vagy jobbat mondani.

Gillaoth: (megtisztelhetnéd Magadat egy nagy kezdőbetűvel) Igazán sajnálatos, de a te dolgod, hogy nem akarsz MTT tag lenni. Viszont örvendetets, hogy pénzt akarsz adni a Társaságnak. Lentebb Gandalf megírta a számlaszámunkat oda bármekkora összeget befizethetsz, de a közgyűlésen szívesen adok csekket is. Mindenesetre előre köszönök minden adományt.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.951 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére