Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 6 napja #218466 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Részt venni benne én most biztos nem tudok. De találd ki, és szívesen véleményezem a dolgot, meg adhatok ötleteket is.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218462 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Finduilas írta:

Artemisz (Erenya) írta: Ja, én akkor ezt frankón félreértettem!

Azt hittem, ez a gyerekszoba-cucc majd arra megy ki, hogy a rendezvényeken a piciknek is csináljunk programokat... :oops:

De kár! Pedig egy ilyen projektre szívesen jelentkeztem volna! :roll: :oops:


Ha szívesen jelentkeznél rá, akkor találj ki Te egy ilyen csoportot, és csináld meg! ;)

:oops: :oops: :oops: :oops:

Oké, Finc, de akkor legalább Te segíts, mint pszichológus!

Na, benne vagy? ;) [size=9:3oecsal9](Ez most komoly! Megbeszélhetnénk, igazán! Van is 1 pár 5letem, kinek kéne még szólni!) [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218458 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Artemisz (Erenya) írta: Ja, én akkor ezt frankón félreértettem!

Azt hittem, ez a gyerekszoba-cucc majd arra megy ki, hogy a rendezvényeken a piciknek is csináljunk programokat... :oops:

De kár! Pedig egy ilyen projektre szívesen jelentkeztem volna! :roll: :oops:


Ha szívesen jelentkeznél rá, akkor találj ki Te egy ilyen csoportot, és csináld meg! ;)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218456 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: 4. Ez lesz a "maradék" csoportja? Már a neve (gyerekszoba) is kissé lenéző, sértő lehet egyesek számára. Örülök, hogy lesz ilyen, de valami tiszteletreméltóbb nevet adjatok neki, s biztosítsátok, hogy senki se érezze úgy magát benne, mint egy "kisegítő csoportban", hanem legyen ez a többivel egyenrangú, egyenértékű, azonos tiszteletnek és elismerésnek örvendő csoport! Drukkolok Nektek, hogy ez így sikerüljön!


Mi az, hogy "tiszteletreméltóbb név", meg "maradék"?!!!
Ilyen hülyeségeket azért nem kéne írni! Ne haragudj, de erre tényleg nem tudok mást reagálni. Muszáj mindig kicsinyes problémákat generálni?
Többet inkább nem írnék, mert nagyon kezd cserben hagyni a diplomáciai érzékem...

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218430 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ja, én akkor ezt frankón félreértettem!

Azt hittem, ez a gyerekszoba-cucc majd arra megy ki, hogy a rendezvényeken a piciknek is csináljunk programokat... :oops:

De kár! Pedig egy ilyen projektre szívesen jelentkeztem volna! :roll: :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218429 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: 4. Ez lesz a "maradék" csoportja? Már a neve (gyerekszoba) is kissé lenéző, sértő lehet egyesek számára. Örülök, hogy lesz ilyen, de valami tiszteletreméltóbb nevet adjatok neki, s biztosítsátok, hogy senki se érezze úgy magát benne, mint egy "kisegítő csoportban", hanem legyen ez a többivel egyenrangú, egyenértékű, azonos tiszteletnek és elismerésnek örvendő csoport!


Ez alapvetően egy kisegítő csoportnak indul :mrgreen: Viccet félretéve, a 'Gyerekszoba' csak 1 db lehetőség arra, hogy akik nem férnek be, netalán nem akarnak csoportosulni, olyan teendőket végezzenek, melyekre amúgy is szüksége van a társaságnak, mellesleg frankóra szívesen csinálnák. Például saját játékokat kitalálni. Ezekkel kisebb-nagyobb rendezvényeken elszórakoztatjuk a közönséget, nagyon fontos. Legalább annyira, mint 1-1 színdarab vagy előadás.

A névvel senkit sem szándékozunk bántani, profánul fogalmazva szerintem tök jó, de ha a többség úgy dönt, hogy lealázó, megváltoztatjuk.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #218413 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Mindenki aki nem vagy nem nagyon érti miről van szó.

Az alap koncepció az, hogy nem mi, mármint a vezetőség vagy annak tagjai, akarunk csoportokat alkotni. Hanem a tagság csoportosuljon úgy ahogy neki tetszik. De csoportosuljon és találkozzon egymással és végezzen valmiféle tevékenységet, ami össze függ az MTT-vel esetleg hasznos neki, de nem feltétlenül és kizárólag. Mégegyszer mondom, nem a mindenáron való teljesítmény vagy produktum hajszolás kell, hogy a csoportalakításfő mozgató rugója legyen. Lehet egyszerúen azért is csoportot alakítani, hogy a közös érdeklődésüket kiterebélyesíthessék a tagok. Persze szeretnénk ha a csoportoknak publikálható, bemutatható stb. eredménye lenne. De nem akarjuk, hogy a teljesítmény kényszer látszata bárkit is meggátoljon a csoportosodásban. Ezt az alulról szerveződő csoportosodást szolgálja az is, hogy bárki lehet több csoportnak is tagja. A csoportok közötti átjárhatóság talán informatívabb lehet mint a mostani, de mindenképp kiegészítő információ forrás lehet. Nincs "röghöz kötöttség", bárki változtathat csoport tagságán. Jöhet-mehet szándéka szerint. Ahogy csoport alakulhat, úgy meg is szűnhet. A regisztrációval, a dolgok dokumentálásával, csak a Társaság szintű segítségnyujtást szeretnénk átláthatóvá tenni. Szó sincs arról, hogy a vezetőség a csoportok létrejöttét, működését szabályozni akarná. Ezért is alakítottunk ki ilyen laza keretrendszert. De ha ennél is lazább kereteket próbálunk adni, az esetleg magát a rendszert veszélyeztetné. Mint ahogy a szigorúbb szabályozás is.

Amennyire én látom mindenki a lehetséges hátrányokról és veszélyekről beszél. de nem ostromolnak például csoport alakitási ötletekkel, vagy már alakúlófélben lévő csoportcsírákkal. Ugyan már, én sehol nem látom azt a 34 fő szinjátszót akik türelmetlenül toporognának, hogy legalább az ő esetükben tegyünk kivételt és növeljük meg a létszám keretet. De ha negyvenen lennének is, miért nem alakítanak olyan csoportokat ahol többen is tagjai több csoportnak. Nehogy már a vezetőség mondja meg mindenkinek, hogy hová lépjen be.

Abban Brisának igaza van, hogy valószínüleg a karizmatikus emberek körül alakulhatnak ki először csoportok. Ez nem is olyan nagy probléma. De szeretném látni azokat a csoportokat is, akik földrajzi helyzetüknél fogva jönnek létre. Miskolc, Győr, Pécs, Szeged s még sorolhatnám. A már létrejött, de a teljes telítettséget még el nem érő csoportok pedig csak szigorú feltételek mellett utasíthatnak el bárki jelentkezőt. De ez sem zárja ki a nem csoport tagok érdeklődő jelenlétét. Esetleg azokból lesznek később új tagok.

Mivel a csoport alakításáról szóló leírás és a hozzá kapcsolodó adat szolgáltatás (micsoda hülye kifejezés) talán nincs mindenkinek a kisujjában, szorgalmaznám egy vagy több, szabadon felhasználható minta elkészítését. De erről majd a legközelebbi vezetőségin.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218345 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: 2. A csoportok felvételije. Nos, ebből az következik, hogy elsősorban professzionális csoportokat akartok összeállítani, amelybe eleve csak a tehetségesebbek kerülhetnek be. A "maradékot" meg beraknátok valami amatőr csoportba, gondolom. De ha egy kicsit belegondolsz, ez valahol elég megalázó lehet egyes tagok számára, akik szívesen részt vennének ezeken a csoportfoglalkozásokon, de nem rendelkeznek a "megfelelő képességstruktúrákkal". El kellene döntenünk, hogy az MTT a képességfejlesztéseket, az összes tag eljuttatását egy szintre tekinti alapkövetelménynek, vagy elitképzővé akar válni. Ha a Társaság érdekeit nézzük, természetesen elitműhelyre is szükség van, de szükség van mindenki kreatív tevékenységére, nem kell mindent professzionális szinten művelni!


Ez a része engem is aggaszt. De nem azért, amiért téged. Az egyetemen feltették nekünk azt a kérdés, hogy szerintünk hányfajta tehetség van? A válasz: ahány féle tevékenység. Talán igaz az is, hogy minden ember tehetséges valamiben. (Én a magam részéről hiszek benne.) Tehát a cél az, hogy az emberek jó sok lehetőséget kapjanak arra, hogy kipróbálják magukat. Eddig az MTT alkalmas terep volt erre. Félek attól, hogy a csoportosulással bizonyos szempontból nehézkesebbé és körülményesebbé válik az önpróbálgatás, és ez sokakat elrettent.
Attól is tartok, hogy a tehetséges csiszolatlangyémántok elkallódnak, mert a csiszolgatást nem vállalják azok, akik értenek hozzá. Ugyanis ők inkább a már kibontakozott tehetségekkel foglalkoznának. (Tény, hogy a csiszolgatás sokkal-sokkal több munkát igényel.)
Igazad van abban, hogy megalázó lehet a nem-tehetségesek csoportjába tartozni.

Ezért hát az a feladatunk, hogy megtaláljuk a megoldást minderre. Hogyan lehet elkerülni a fenti problémákat?

Pszichológiailag és pedagógialag is az a helyzet, hogyha nem csoportosulunk, akkor szépen lassan meghal az MTT. Ezt borítékolni lehet. Muszáj lépni...

3. Én úgy látom, a csoportot nem igazán a csoporttagok, inkább a csoportvezetők alakítják. Ennek vannak természetesen előnyei, de hátrányai is. Az egyik hátránya a fentebb vázolt elitklubosodás, másrészt meg az, hogy a tagság mégsem olyan csoportba kerül, ahova akar, hanem ahová hajlandóak bevenni.


Elvileg a csoportoknak koordinátorai vannak és nem vezetői. De tény, hogy a karizmatikus személyiségek vezetőkké válnak. Jó alkalom lesz arra, hogy megtanulják, milyen vezetőnek lenni. Ha nem jól csinálják, a csapat leszavazhatja és új koordinátort nevezhet ki.
Ez is egylehetőség a tanulásra. Pl. Rayan-nak. :wink:

4. No, ennek örülök. Egyértelműen és világosan most hangzott el először, hogy nem akarjátok az egész (aktív) tagságot csoportokba belekényszeríteni, de akik nem lépnek be egy csoportba sem, azoknak milyen keretei lesznek biztosítva a munkához? Mert van egy olyan érzésem, hogy a csoportok erős előnyt élveznek majd az egyénekkel szemben, akármiről is lesz majd szó.


Nem feltétlenül. Ugyanis egyszemélyes munkával hiába bíznánk meg egy egész csoportot. :wink: Az egyén alkalmassága döntő ebben az esetben.
Csoportfeladatra pedig értelemszerűen nem egy egyéni ember kell kijelölni.

5. Elsősorban azért tartanám szükségesnek a csoportosulás felfüggesztését a közgyűlésig, mert a tagok nagy részének még fogalma sincsen erről az egészről. A legnagyobb hibája az MTT-nek a kellő információáramlás hiánya, s a közgyűlésre nem is igazán az ámen kimondása miatt lenne szükség, sokkal inkább, hogy a minél szélesebb tagság előtt megvilágítsuk ennek működését, s ne csak a fórumos topicokban lehessen visszalapozgatva, hosszasan keresgélve ráakadni véletlenül (mert csak azok keresnek utána, akik hallottak valakitől róla, hogy van ilyen). Persze, a tájékoztatás nem szorulhat kizárólag a közgyűlésre, ezért szorgalmazom a mihamarabbi körlevelet.


Ezzel én nagyon nem értek egyet. A legfőbb ok: a közgyűléseken 50 ember szokott megjelenni. És ha beleszámítjuk, hogy a csoportosulásba az MTT-szimpatizánsokat is bevontuk, akkor az elenyésző szám az aktív társasághoz képest. A fórumot nagyságrendekkel többen látogatják!
Pontosan ezért lett ez a módszer kitalálva. A próba időszakában nemcsak tapasztalatokat szerzünk, hanem lehetőséget kap (majdnem) mindenki, hogy véleményezze is. Itt sokkal többen tudják ezt megtenni, mint a közgyűlésen!
Az sem egy utolsó szempont, hogy a csoportosulások hivatalossá tétele alapszabálymódosítással jár. Tehát célszerű úgy kitalálni a dolgokat, hogy ne kelljen minden pillanatba a bírósághoz rohangálni, hogy "ja, még ezt is tegyük bele, azt meg szedjük ki".

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218320 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sajnos most rohannom kell, nem tudok válaszolni. Majd holnap. Továbbra sem látom igazán problematikusnak a dolgokat, viszont továbbra is úgy látom, h tévedések vannak elharapózóban... holnap próbálkozom tisztázni őket.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218316 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Rayan:

1. Ez igaz (bár az MTT megalakítása nem egy hirtelen ötlet volt, hanem egy hosszasan előkészített, alaposan megtárgyalt projekt, amelyben volt szerencsém nekem is részt venni). Nem is a hirtelen ötletekkel van a bajom, azok tényleg kellenek, főleg, ha kellően kreatívak és hasznosak. De itt most konkrétan arról akartam beszélni, hogy amíg a tagság előtt nem tisztázzuk rendesen ezt a csoportalakítósdit, addig ne nagyon induljanak be, mert akkor a tagság abszolút nem értesül a tevékenységükről, gyakorlatilag teljesen elkülönülve, a többség "háta mögött" történnének a dolgok, amire már többször volt példa az MTT fennállása során, s nagyon idegesítő tud lenni, amikor utólag derülnek ki véletlenül kiszivárgott projektek. A tagságnak igenis tudnia kell, hogy mik zajlanak a Társaság keretein belül, még ha az egy szűk csoportfoglalkozás is, hogy milyen eredményeket tudnak ezek felmutatni. (Tudja pl. valaki, hogy mi lett végül a fordítói munkacsoporttal? Csináltak valamit, ha igen, arról miért nem tud rajtuk kívül senki, miért van az, hogy mindenki csak arról a munkákról tud, amelyekben maga is részt vesz?) Úgy vélem, ha mindenki értesül ezekről a csoportokról, működésükről, eredményeikről, akkor eleve könnyebben el tudja dönteni, mihez akar csatlakozni.

2. Ennek nagyon örülnék, de Lamorak szavaiból éppen azt veszem ki, hogy ez nem lesz feltétlenül így.

3. Ld. Lamoraknak adott válaszaimat.

4. Ez lesz a "maradék" csoportja? Már a neve (gyerekszoba) is kissé lenéző, sértő lehet egyesek számára. Örülök, hogy lesz ilyen, de valami tiszteletreméltóbb nevet adjatok neki, s biztosítsátok, hogy senki se érezze úgy magát benne, mint egy "kisegítő csoportban", hanem legyen ez a többivel egyenrangú, egyenértékű, azonos tiszteletnek és elismerésnek örvendő csoport! Drukkolok Nektek, hogy ez így sikerüljön!

5. No, ezt érzem a legsúlyosabb problémának, mint már említettem, a tagság informálását. Nem hiszem, hogy mindenki hallott volna már róla, s nem büntethetjük a többieket azzal, hogy ezeknek a projekteknek a beindulásáról kimaradnak, akár önnön hibájukon kívül (mert ki tehet arról, hogy nehezen és rövid időre jut nethez, esetleg vidéken lakik és még talikra is alig jut el - apropó, mostanában nem is nagyon vannak hivatalos talik, de ez már más téma, nem mennék bele...). Elismerem, hogy a közgyűlés hosszadalmas, unalmas és fárasztó, de ha demokratikusan akarjuk működtetni az Egyesületet, akkor szükség van az ilyen dolgok felvetésére is. Igaz, hogy el lehet dönteni ezt felülről is, egy kis fórumos megvitatással, de akkor a tagság nagy része nem tudja elmondani a véleményét erről.

Addig is javaslom, hogy indítsunk be a fórumon egy szavazást erről a csoportalakításról (közösen fogalmazzuk meg konkrétan, miről akarjuk megkérdezni a "közvéleményt"), amely ha nem is reprezentatív, legalább az aktív fórumozók álláspontját felmérhetjük! Úgy is rég volt már szavazás! Természetesen ezt csak az MTT-csoportba tartozók számára kéne lehetővé tenni, nem az összes fórumozónak)! Nos?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218310 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
No, vegyük sorjában!

Lamorak:

1. Természetesen működtek eddig is csoportok az MTT keretein belül, de ez a mostani csoport-ötlet nem lesz ugyanaz - hisz Ti mondtátok, hogy a mostani ötlet hosszas egyeztetések után született meg mostanra, s még képlékeny a dolog. Ebből én arra következtetek, hogy valami újszerű dolgot akartok beindítani, ami eddig nem volt. Ha meg már eddig is létező dolgokat akartok utólagosan hivatalossá tenni, miért nem ezt mondjátok? De nekem nem ismerősek a lentebb felvázolt csoport-keretek, tehát mégiscsak valami másról van itt szó, mint eddig az egyes projektekhez létrejött ideiglenes csoportosulásokról. Javíts ki, ha félreértettem volna valamit!

2. A csoportok felvételije. Nos, ebből az következik, hogy elsősorban professzionális csoportokat akartok összeállítani, amelybe eleve csak a tehetségesebbek kerülhetnek be. A "maradékot" meg beraknátok valami amatőr csoportba, gondolom. De ha egy kicsit belegondolsz, ez valahol elég megalázó lehet egyes tagok számára, akik szívesen részt vennének ezeken a csoportfoglalkozásokon, de nem rendelkeznek a "megfelelő képességstruktúrákkal". El kellene döntenünk, hogy az MTT a képességfejlesztéseket, az összes tag eljuttatását egy szintre tekinti alapkövetelménynek, vagy elitképzővé akar válni. Ha a Társaság érdekeit nézzük, természetesen elitműhelyre is szükség van, de szükség van mindenki kreatív tevékenységére, nem kell mindent professzionális szinten művelni!

3. Én úgy látom, a csoportot nem igazán a csoporttagok, inkább a csoportvezetők alakítják. Ennek vannak természetesen előnyei, de hátrányai is. Az egyik hátránya a fentebb vázolt elitklubosodás, másrészt meg az, hogy a tagság mégsem olyan csoportba kerül, ahova akar, hanem ahová hajlandóak bevenni. S vajon ha túllépik a keretlétszámot a csoporttagok, a vezető vajon hajlandó-e egy másik, párhuzamos csoportot indítani, azonos tematikával? Mi van például, ha egy csoportba jelentkezik 34 tehetséges ember, akik megfelelnek a felvételi követelményeknek, de nem férnek be egy csoportba, másikat meg nem tudnak indítani, mert a maradék csak 4 ember, nem 5?

4. No, ennek örülök. Egyértelműen és világosan most hangzott el először, hogy nem akarjátok az egész (aktív) tagságot csoportokba belekényszeríteni, de akik nem lépnek be egy csoportba sem, azoknak milyen keretei lesznek biztosítva a munkához? Mert van egy olyan érzésem, hogy a csoportok erős előnyt élveznek majd az egyénekkel szemben, akármiről is lesz majd szó.

5. Elsősorban azért tartanám szükségesnek a csoportosulás felfüggesztését a közgyűlésig, mert a tagok nagy részének még fogalma sincsen erről az egészről. A legnagyobb hibája az MTT-nek a kellő információáramlás hiánya, s a közgyűlésre nem is igazán az ámen kimondása miatt lenne szükség, sokkal inkább, hogy a minél szélesebb tagság előtt megvilágítsuk ennek működését, s ne csak a fórumos topicokban lehessen visszalapozgatva, hosszasan keresgélve ráakadni véletlenül (mert csak azok keresnek utána, akik hallottak valakitől róla, hogy van ilyen). Persze, a tájékoztatás nem szorulhat kizárólag a közgyűlésre, ezért szorgalmazom a mihamarabbi körlevelet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218235 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: - Addig ne alakulhasson meg egyetlen csoport sem, amíg a közgyűlésen, vagy körlevélben nem tisztáztuk a tagsággal a csoportok megalakulásának első végleges szabályzatát, annak részleteit, módját, stb. Amíg ez az ötlet ennyire képékeny, gátat kéne szabni a hirtelen ötletek alapján már most indulni akaró csoportoknak.


Hirtelen ötletek nélkül MTT sem lenne most.

Gandalf írta: -Az egyes csoportok minden "felvételi" követelményét, max. létszámát, tematikáját, stb. bőven az indulás előtt el kell juttatni a tagsághoz, s nem csak egy kósza bejegyzés formájában egy eldugott topic korábbi oldalain. Teát ha egy ötletre vállalkozik min. 5 fő, ők összeülnek, megbeszélik a részleteket, beadják a dolgot a vezetőségnek, majd a vezetőség meghirdeti MINDENKINEK ezeket pl. levélben, s csak EZUTÁN indulnának be ténylegesen a csoportok.


'Alapító okirat' leszen. Pont így, ahogy leírtad.

Gandalf írta: -Biztosítva legyen annak a lehetősége, hogy mindenki olyan tematikájú csoportba kerüljön, amibe szívesen tevékenykedik, tehát túljelentkezés esetén érdemes egymással párhuzamos, de teljesen azonos témájú szemináriumokat megalakítani (mint pl. az egyetemeken), hasonló néven. Akár azonos csoportvezetővel (ha az illető hajlandó többet is bevállalni).


Biztosítva lesz. A szemináriumok viszont (legalábbis úgy emlékszem) nem a túljelentkezéssel lesznek összefüggésben, hanem azzal, hogy ki mennyire érti a dolgát az adott csoportban, magyarán profi, azaz magasabb szintű képzésről van szó. Akik pedig ide nem kerülnének be a képességeik alapján, nyilván a csoportba bekerüléssel a lehetséges létszámot növelnék.

Gandalf írta: -Ki kell találni valamit azok számára, akik egyik csoporttematikát sem érzik a magukénak, s valami másra vágynak. Az ő munkájukra is szükségünk van, s nem rekeszthetjük ki őket pusztán azért, mert nem alakult meg a nekik megfelelő csoport, s nem tudnak összegyűjteni 5 embert sem maguknak.


Ilyen csoport lesz a Brandir gazda ötletei alapján majd megalakuló 'Gyerekszoba', számos rendkívül kreatív tevékenységgel, amelynek mások döntései alapján én leszek a koordinátora.

Gandalf írta: -Végezetül: amíg a közgyűlésen meg nem vitattuk a kérdést, ennek a csoportalakulásnak a kereteit még semmiképpen sem szabadna rögzíteni, s nem szabad engedni, hogy máris meginduljanak hűbelebalázs-módra a csoportok.


A közgyűlésig lemegy a nap. A szervezés -személyes véleményem szerint- már elindult pár hete, és ez jó. Aki akarta, követhette, követheti most is. Nem kell feltétlen túl sokat internetezni ahhoz, hogy valaki jól informált legyen. Ráadásul ez a kérdés (a megnőtt taglétszám miatt az emtété újradefiniálása) hónapok óta a legnagyobb dilemma, ami közszájon forog.

Az van, hogy el kell kezdeni. Aggódni meg lehet, csak nem érdemes. Azok gondolják át újra, akik kétkednek: mindez a közösség javát akarja és fogja is szolgálni. Nem megosztás, csak felosztás. Így működőképes.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218195 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Addig ne alakulhasson meg egyetlen csoport sem, amíg a közgyűlésen, vagy körlevélben nem tisztáztuk a tagsággal a csoportok megalakulásának első végleges szabályzatát, annak részleteit, módját, stb. Amíg ez az ötlet ennyire képékeny, gátat kéne szabni a hirtelen ötletek alapján már most indulni akaró csoportoknak.


Tekintve, h hasonló csoportok már most is léteznek és dolgoznak, mindenfajta előzetes közgyűlési, sőt vezetőségi megvitatás, legitimizálás, stb. nélkül, és tekintve továbbá, h a csoportalakulás általunk kidolgozott-felvetett szabályai sztem valójában borzasztó lazák; továbbá azt is, h a legtöbb ellenvélemény éppen arra hivatkozva érvel, h nem kellene a csoportokat és munkájukat túlságosan behatárolni, nem nagyon látom, mi a baj a 'hirtelen ötletek alapján most induló csoportokkal'. A célunk az volt, és az is marad (javítsatok ki, ha tévednék), h az MTT keretet biztosítson mindenféle olyan aktivitáshoz, ami a céljainkkal összeegyeztethető. Éppen azért is dobtuk fel ezt a kidolgozott indítványt, h ha úgy látja a tagság, h alapszabály-módosításra van szükség a csoportrendszer működéséből adódóan, azt majd közgyűlésen meg tudjuk tenni, mert ha az egész MTT szervezetét átalakítjuk, az természetesen csakis közgyűlésen lehetséges.
Épp ezért mondtam, h akkor beszéljük meg mindenki javaslatait. A csoportrendszer jelenleg NEM a társaság szervezeti átalakítását célozza, csupán a munkának kíván más, újfajta keretet teremteni. Ennek fényében én nem látom, miért kellene közgyűlési fórumon tárgyalni a csoportalakítás kérdését--persze megtehetjük, de vegyük figyelembe, h addig is megy az idő.

Gandalf írta: Az egyes csoportok minden "felvételi" követelményét, max. létszámát, tematikáját, stb. bőven az indulás előtt el kell juttatni a tagsághoz, s nem csak egy kósza bejegyzés formájában egy eldugott topic korábbi oldalain. Teát ha egy ötletre vállalkozik min. 5 fő, ők összeülnek, megbeszélik a részleteket, beadják a dolgot a vezetőségnek, majd a vezetőség meghirdeti MINDENKINEK ezeket pl. levélben, s csak EZUTÁN indulnának be ténylegesen a csoportok.


A csoportok felvételi követelményeit, tematikáját, stb. a tagságuk határozza meg, a dolog természetéből adódóan a munka kezdete előtt. Ehhez nem szükséges változtatás, ez a jelenlegi javaslatunk szerint is így van.

Gandalf írta: Biztosítva legyen annak a lehetősége, hogy mindenki olyan tematikájú csoportba kerüljön, amibe szívesen tevékenykedik, tehát túljelentkezés esetén érdemes egymással párhuzamos, de teljesen azonos témájú szemináriumokat megalakítani (mint pl. az egyetemeken), hasonló néven. Akár azonos csoportvezetővel (ha az illető hajlandó többet is bevállalni).


Ez is így van. Mindenki olyan csoportba megy, amilyenbe akar, mivel a csoportokat a tagok alakítják, nem a Társaság és nem a vezetőség. És pontosan ezt írta Ankalimon és Brisa is többször, h ha a csoport túllépi a létszámot, megalakul a 2-es csoport. A csoportvezetők kapacitása nyilván korlátozott, de mivel ők is elkötelezettek, gondolom, egyéb teendőiktől függően szívesen vállalnak dolgokat. De az se baj, ha nem, akkor másnak is alkalma adódik ilyen jellegű munkát is kipróbálni.

Gandalf írta: Ki kell találni valamit azok számára, akik egyik csoporttematikát sem érzik a magukénak, s valami másra vágynak. Az ő munkájukra is szükségünk van, s nem rekeszthetjük ki őket pusztán azért, mert nem alakult meg a nekik megfelelő csoport, s nem tudnak összegyűjteni 5 embert sem maguknak.


Mivel a jelenlegi kísérlet egyáltalán nem azt célozza, h az MTT egész tagsága (meg a közösségbe tartozó nem tag szimpatizánsok is) besorolódjanak csoportokba, szerintem az ilyen 'kirekesztés' látszata sem merül fel. Ha valaki mást akar csinálni, ami az MTT tevékenységéhez passzol, akkor senki sem akadályozza meg; ha összeállnak öten, legfeljebb csinálnak egy új csoportot, és 'hivatalossá válnak'. Mivel magukat a csoportokat is a tagok találják ki, nem mi, és mivel az MTT álláspontja eddig is az volt, h mi nem 'kitalálunk' dolgokat a tagjainknak, hanem keretet adunk mindannak, amit a tagjaink kitalálnak, igazából nem látom a problémát.

Gandalf írta: Végezetül: amíg a közgyűlésen meg nem vitattuk a kérdést, ennek a csoportalakulásnak a kereteit még semmiképpen sem szabadna rögzíteni, s nem szabad engedni, hogy máris meginduljanak hűbelebalázs-módra a csoportok.


L. fent az 1-esnél. Szerintem épp a közgyűlés nyilvánosságát kereső viták azok, amik 'túl hivatalossá', 'túl merevvé' teszik a rendszert. Egyrészt sehol nem volt szó rögzítésről; másrészt kik vagyunk mi, h a tagjainknak 'ne engedjünk meg' egy számunkra elfogadható tevékenységet addig, amíg a közgyűlés (már ha sikerül határozatképes közgyűlést összehívni) áldását nem adta rá (már előre látom, milyen hangos lenne a topik azzal, h 'a Társaság korlátozza a tagok önszerveződését és önállóan, dicséretesen folytatott tevékenységét'); harmadrészt ugyan miért ne indulhatna meg a munka a tagok által elfogadott keretekben, az általuk választott tematikával és vezetővel, ha még az MTT céljai közé is beilleszthetők ezek? Tekintve, h a legtöbb frissen alakuló csoport eddig is pont ugyanúgy létezett és működött, sok értelmét nem látom 'befagyasztani' őket, amíg mi a működésük formaságain vitatkozunk, ezzel magunknak és nekik is megnehezítve az életü(n)ket.

Félreértés ne essék--nem lesöpörni akarok minden ellenvéleményt, de úgy látom az ilyesfajta felvetésekből, h a csoportrendszer mibenléte, célja, szerkezete nem teljesen tiszta többek előtt. Ebben kétségtelen, h az általunk fogalmazott kiírás szövegezése a hibás, hiszen mint fentebb megmutattam, ezen javaslatok egy része vagy eleve benne van az elképzelésben, vagy annyira magától értetődik, h fel sem merült bennünk kikötni. Sok mindent ezért nem is látok igazán 'ellenvetésnek', csak hiányos információkból eredő kérdésnek. Remélem, ezeket sikerül tisztázni, és át lehet lépni az érdemi munkához. Kérek mindenkit, h továbbra se hallgassa el az észrevételeit, javaslatait; pontosan arról van szó, h olyan kereteket dolgozzunk ki, amiben az átalakult, megnőtt társaság-közösség közösség marad, és amelyek segítik a hatékony, érdemi munkát.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218145 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyetértek.

Legfőképpen az utolsó két ponttal.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218141 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Javaslataim:

- Addig ne alakulhasson meg egyetlen csoport sem, amíg a közgyűlésen, vagy körlevélben nem tisztáztuk a tagsággal a csoportok megalakulásának első végleges szabályzatát, annak részleteit, módját, stb. Amíg ez az ötlet ennyire képékeny, gátat kéne szabni a hirtelen ötletek alapján már most indulni akaró csoportoknak.

-Az egyes csoportok minden "felvételi" követelményét, max. létszámát, tematikáját, stb. bőven az indulás előtt el kell juttatni a tagsághoz, s nem csak egy kósza bejegyzés formájában egy eldugott topic korábbi oldalain. Teát ha egy ötletre vállalkozik min. 5 fő, ők összeülnek, megbeszélik a részleteket, beadják a dolgot a vezetőségnek, majd a vezetőség meghirdeti MINDENKINEK ezeket pl. levélben, s csak EZUTÁN indulnának be ténylegesen a csoportok.

-Biztosítva legyen annak a lehetősége, hogy mindenki olyan tematikájú csoportba kerüljön, amibe szívesen tevékenykedik, tehát túljelentkezés esetén érdemes egymással párhuzamos, de teljesen azonos témájú szemináriumokat megalakítani (mint pl. az egyetemeken), hasonló néven. Akár azonos csoportvezetővel (ha az illető hajlandó többet is bevállalni).

-Ki kell találni valamit azok számára, akik egyik csoporttematikát sem érzik a magukénak, s valami másra vágynak. Az ő munkájukra is szükségünk van, s nem rekeszthetjük ki őket pusztán azért, mert nem alakult meg a nekik megfelelő csoport, s nem tudnak összegyűjteni 5 embert sem maguknak.

-Végezetül: amíg a közgyűlésen meg nem vitattuk a kérdést, ennek a csoportalakulásnak a kereteit még semmiképpen sem szabadna rögzíteni, s nem szabad engedni, hogy máris meginduljanak hűbelebalázs-módra a csoportok.

Egyenlőre ennyi.
Várom másoktól is a javaslataikat, kritikáikat, igényeiket, ne csak a vezetőségi tagok reagálják le az én kifogásaimat! Szerveződjön alulról ez a csoportosulás, ne legyen felülről levezényelt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218128 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Végül én is eljutottam odáig, hogy hozzászólok a témához...

Gandalffal annyiban értek egyet, hogy tényleg jobban kellene reklámoznotok a csoportalakítást, meg egyáltalán, jobban meg kellene szervezni a tagok információhoz jutását. Akárhányszor a tolkien.hu közelébe kerülnek, a szemüket ki kellene szúrnia, h milyen új hírek, események vannak az MTT háza táján. Ha akarnak, ha nem, értesüljenek a történésekről.
Abszolut támogatom az eddigi fejleményeket, a változás kell, a csoportalakításnak pedig úgy szintén meg vannak az előnyei (s persze hátrányai is, de minek nem?). Mondom, egyedül az információáramlással kapcsolatban javasolnék vmilyen változtatást, minél jobban be kellene vonni az embereket.

Szétklikkesedés... Eddig is voltak klikkek, s ha vmit nem tesz a vezetőség, akkor egyre rosszabb lesz a helyzet. A csoportalakításokkal legalább nem csak "ki-kinek-szimpatikus" klikkek lelhetőek majd fel, hanem ez egy-egy témakör, tevékenységi kör iránt érdeklődők is elkülönülnek vmilyen szinten, s így átfedések lelhetőek majd fel. Lehet, h ezáltal olyan emberek folytatnak majd mélyebb beszélgetéseket, akiknek eddig eszükbe sem jutott. Szóval a közösség életét szerintem pozitív irányban befolyásolhatja.
Feltéve, ha nem negatívan fogadjuk, s segítünk a folyamat beindításában. Ha már most elkezdünk vitatkozni, sehova sem fogunk jutni.

Egyszóval ki kell próbálni, veszíteni semmit sem veszítünk rajta. A vezetőség csak tudja mit csinál, bízzunk már bennük egy kicsit... 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218102 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dín kérésére a Gondolatok topikból idemásolom egy másik felvetésemet:

A csoportalakítás egyébként bizonyos értelemben valóban próba. De ez a "próba" jelleg csak a szabályokra és keretekre vonatkozik, magukat a megalakítandó csoportokat és azok tevékenyégét nagyon komoly, és semmiképpen sem ideiglenes formációknak kell tekinteni. Remélem, hogy senkit sem bizonytalanítanak el az itt megjelentekhez hasonló viták, különösen mivel azok sok esetben félreértésekre vagy félremagyarázásokra épülnek.



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218096 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Nem a csoport-ötlettel van a fő baj, hanem EZZEL a megvalósítással - így, ahogy most belekezdtetek, nem lehet. Gondoljátok újra!


Ajánlanám minden hasonlókat gondolónak és írónak, h tekintse az eddig publikált felhívásokat a módosítások, javaslatok, stb. beküldésére (kommunikálására) való felhívásnak is. Sajnos mielőtt kidolgozunk egy ilyen léptékű átalakítást előirányzó javaslatot, nem áll módunkban _mindenkivel_ egyeztetni, aki tudja, hogy 'lehet' és hogy 'nem lehet'. De mint látható, nagyon szívesen meghallgatjuk, ha konkrét javaslatokkal áll elő; erről szól a szervezési munka; én (és biztos vagyok benne, h a többi vezetőségi tag is) boldogan változtatunk, ha konkrét és mindenki számára elfogadható javaslatokat kapunk; már ez a kiírás sem egy ember fél óra alatt elkészített projektje volt, hanem hosszas egyeztetés eredménye.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218050 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez érthető, de az a probléma, hogy mi magunk sem tudjuk előre, hogy milyen csoportok szerveződnek, csak amikor már megalakultak és megtörtént a bejelentés.

Azért talán ez vigasztaló lehet: egyelőre nem igazán látszik valószínűnek, hogy a csoportok induláskor azonnal elérnék a 30 fős létszámot. Ennek megfelelően valamikor október elején célszerű lesz kiküldeni egy hagyományos postai levelet a tagtársaknak (akár a november végi közgyűlési meghívóval együtt) amelyben ismertetjük a csoportalakítási felhívást, illetve az addig megalakult csoportokat, amelyekben ilyen formában jelentkezni lehet.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218047 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf, az a helyzet, hogy tényleg szerveződnek csoportok, de ez a legtöbb helyen még csak ott tart, hogy "jó lenne, ha összehoznánk egy ilyet, nem?". A konkrét megvalósítás még sehol sem történt meg. (A vezetőség még egyetlen egy csoportalakítási kérelmet nem kapott.)

Pontosan a nettel nem rendelkező embereknek lesz jó ez a rendszer: hiszen személyesen találkozhatnak és tevékenykedhetnek a közösségen belül net nélkül is! Az illetők tájékoztatását a koordinátornak kell megoldani.

Ha már létrejöttek az egyes csoportok topikjai, akkor lesz a nagy többség számára átlátható a kínálat. Addig csak az ötletgazdák dolgoznak, és próbálnak legalább 5 MTT-tagot összevakarni, hogy létrehozhassák a csoportjaikat.

Ha meg valaki egy betelt csoporttal találkozik a későbbiekben, ahová ő is szeretne tartozni, akkor nincs más dolga, mint összeszedni 5 MTT-tagot és megalakítani a csoport 2.0-ás verzióját és kiválasztani a koordinátort. A koncepciót pedig át lehet venni az első csoporttól. Sőt, nincs akadálya annak sem, hogy az egyes csoportok összedolgozzanak, segítsék egymást.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218038 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
S mi lesz azokkal, akik nem rendelkeznek nettel? Nem értesültek eddig semmiről, pedig már most el kezdett szerveződni néhány csoport, melybe esélyük sem lesz bekerülni, ha rögtön összejön a 30 fős létszám. A felhívások is el vannak dugva, a fórumokat úgy kell végigböngészni, hogy az ember egy-egy topicban rábukkanjon egyre, mégcsak ki sem rakjátok sehova a főoldalra. Vagy mostantól csak az lehet MTT tag, aki rendszeresen netezik és végigböngészi az összes bejegyzést a fórumokon?
Nem a csoport-ötlettel van a fő baj, hanem EZZEL a megvalósítással - így, ahogy most belekezdtetek, nem lehet. Gondoljátok újra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218032 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Lehet, hogy nincs igazam. Lehet, hogy igazam van, de mégsem így történik. De azért a véleményemet elmondhatom, vagy tévednék? Akkor is, ha senki nem ért vele egyet. Akkor is, ha ilyen-olyan vitákba kell mellette még belemenni. Azt hiszem mindenki elhiszi, hogy nem ártani akarok az MTT-nek.


Számomra még mindig nem világos, h ha amúgy sem veszel részt benne, tehát a 'túlságosan szigorú szabályok' (és lehet dolgozni változtatási javaslatokon, senki nem tart vissza) nem fognak téged és a munkádat behatárolni, miért vitatkozol az 'esetleges hátrányairól'. Én semmilyen olyan tendenciát nem látok ebben, ami a társaság 'normális' fejlődését veszélyeztetné, vagy ami előbb-utóbb ne következne be amúgy is.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218030 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Most így hirtelenjében, nem reagálva semmire, csak hogy globálisan mi a gondom ezzel a csoprotosdival:

Személy szerint attól félek, hogy a csoportok megalakulásával és "hivatalossá válásával" elkezdődik (folytatódik?) a klikkesedés, és a társaság önmagába fordul. Mert amennyire én látom, a csoportszerveződési szabályok túl merevek, túl formalizálók... Magával a csoportok alakításával nem lenne bajom, a móddal van, ahogy ez jelen pillanatban áll.

Lehet, hogy nincs igazam. Lehet, hogy igazam van, de mégsem így történik. De azért a véleményemet elmondhatom, vagy tévednék? Akkor is, ha senki nem ért vele egyet. Akkor is, ha ilyen-olyan vitákba kell mellette még belemenni. Azt hiszem mindenki elhiszi, hogy nem ártani akarok az MTT-nek.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218026 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: 3. a csoportosdi, ahogy most áll, még több részre fogja szakítani a közösséget. De kettőre biztosan, ugyanis mindig lesznek olyanok, akik nem akarnak "csoportozni", de szívügyüknek tekintik ezt a dolgot. Pl. itt vagyok én, na én pl. tuti nem fogok semmilyen csoportot csinálni, másikhoz meg földrajzi és egyéb okokból nem csatlakozom. So what? Hivatalosan akkor lényegében külön állok az MTT-től, és ez felesleges szakadásra vezet. Kell ez?


Nézz szembe azzal a ténnyel, Dín, h nem hivatalosan ámde gyakorlatilag most is külön állsz, miután nem találkozol MTT-sekkel (földrajzi okokból), nem jársz rendezvényekre (idő és földrajzi okokból), és mint ilyen nem veszel részt a munkában, amely ezekben a keretekben folyik (és ez egyáltalán nem akarja kisebbíteni az áprilisi konferencia szervezésében szerzett érdemeidet, amiket senki nem von kétségbe). De ettől még csatlakozhatsz csoporthoz, mert pl. köztudomású, h a tudományos csoport működésében is érdekelt lennél, meg még néhány kreatív csoportban is... Ahogy Ankalimon mondta, felesleges azon vitatkozni, h hogyan 'szakítja szét' a csoportrendszer a közösséget. Nem szakítja szét--keretet ad neki, h munkát végezzen, amibe bármelyik tagunk (és bármelyik nem tag szimpatizánsunk, h ne rekesszünk ki senkit) tevékenykedhet az MTT céljaival összhangban lévő területeken.

Mivel a tervezett csoportokon kívüli MTT-s 'munka' nagyrészről a vezetőség munkájára korlátozódik, amennyire én látom, nem nagyon világos számomra, h akkor hogy is tekinti vki 'szívügyének az egészet', ha nem vesz részt a munkában, és h miért probléma, h ha mint ilyen nagyjából itt a fórumon tevékenykedik csak, 'hivatalosan elszakítva' az MTT-től (pontosan: az MTT 'konkrétan (saját maguk által) körülhatárolt munkát végző csoportjaitól').

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218017 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Két fontos szempont van, amit szerintem mindenképpen illene tudomásul venni:

Egy közösség egy bizonyos ponton túl csakis közös tevékenység által képes fejlődni. Ha egy társaság nem lép túl azon, hogy "húú de milyen szimpatikusak vagyunk egymásnak" akkor rohamtempóban ki fog üresedni, és szép csendben sorban elhagyják az emberek.


Az MTT mint társaság előtt két fejlődési irány áll. Vagy az eddigiekhez hasonlóan pusztán szimpátia alapon bárki csatlakozhat, és tulajdonképpen egy roppant kiterjedt, de valódi tevékenységet nem végző fantomszervezetté alakulhat. A másik lehetőség, hogy az eddigieknél világosabban elkülönítjük a pusztán szimpatizálókat és az MTT céljaiért gyakorlati tevékenységet végzők körét.

Ez mindenképpen kettős feladat: Szerintem jobb lenne, ha az MTT keretein belül aktív tevékenységet nem folytató tagok, formálisan is egyfajta szimpatizáns kört, támogató, vagy pártoló tagságot alkotnának, ahelyett, hogy formailag az MTT teljes jogú tagjai (tagdíjat kellene fizetniük és el kellene járniuk a közgyűlésekre).
A másik oldalon viszont legalább ennyire fontos, hogy ne nagyon forduljon elő, hogy valaki az MTT keretein belül aktívan tevékenykedik az MTT céljaiért, de eközben formálisan nem tagja a szervezetnek (meg kell szüntetni azokat az okokat, amelyek most távol tartják őket a tagságtól).

A csoportalakítás egy lehetséges határvonalat húzhat, de szeretném hangsúlyozni, hogy nem maguk a csoportok a lényegesek, hanem a tevékenységek amit végeznek.

Dín:
Azt kellene átgondolnod, hogy amennyiben egyik csoport munkájában sem veszel részt, vajon milyen tevékenységet tudsz végezni az MTT céljai érdekében?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #218015 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Gondolatok topikban kibontakozó polémia ismételten az MTT szervezeti ügyei felé kanyarodott, ezért id másolom a lényeget:

Dínchamion írta: 3. a csoportosdi, ahogy most áll, még több részre fogja szakítani a közösséget. De kettőre biztosan, ugyanis mindig lesznek olyanok, akik nem akarnak "csoportozni", de szívügyüknek tekintik ezt a dolgot. Pl. itt vagyok én, na én pl. tuti nem fogok semmilyen csoportot csinálni, másikhoz meg földrajzi és egyéb okokból nem csatlakozom. So what? Hivatalosan akkor lényegében külön állok az MTT-től, és ez felesleges szakadásra vezet. Kell ez?

Brisa írta: Másrészről - mint azt már hangsúlyoztuk párszor - ez egy próba. Megnézzük, hogy működik-e, jó-e, milyen hatásai, következményei vannak. Aztán majd dönt a közgyűlés, ahol te is leadhatod a szavazatodat. :wink: De addigis adjunk teret a csoportok megalakulásának.


Nem ártana még jobban hangsúlyozni, mert láthatóan nem mindenkinek világos. Annál is inkább, mert az idő telik, és mire odajutunk, hogy dönteni kell, maradjon-e, egy csomóan lehet, hogy elmennek éppen emiatt.

Brisa írta: A cél az, hogy a közösség fejlődjön és ne csak nőjön. Meglátjuk, hogy jó e ehhez ez a csoportosdi.


... meglátjuk. Kérdés, hogy a közösség merre és hogyan akar fejlődni (meg hogy akar-e egyáltalán, mert ez sem feltétlenül biztos, és ha nem is akar, az sem feltétlenül rossz)... Szvsz ezt kellene először feltérképezni, és aztán módszert találni hozzá.



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217953 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Cueddo írta:
nekem az lenne a javaslatom az eddigiekből okulva, hogy minden színdarabnak legyen egy ideiglenesen fennálló csoportja, akár nem is muszáj hivatalosítani. viszont legyen egy ún. "MTT Színjátszókör", ha már mindenképp muszáj hivatalosan nevezni vhogy, és ez foglalja magába az összes aktív érdeklődőt, akik rendszeresen járnak a foglalkozásokra. aztán ahogy a szükség hozza, ebből a nagy halmazból olykor kisebb csoportok aktivizálják magukat, olykor talán az egész (gondoljatok pl. egy Túrin nagyságrendű darabra).

viszont itt felmerül egy kérdés, ezzel kapcsolatban érdekelne az illetékesek véleménye:

1. legyen úgy, hogy az adott színdarab próbáihoz kötődően létezik egy "színészi technikákkal"(beszéd/mozgás) foglalkozó csoport kizárólag az adott darab szereplőinek?

VAGY

2. legyen az, hogy minden színdarab megtartja a maga próbáit, és emellett van egy általános technikai program, ami beszéd- és mozgásgyakorlatokból áll?
(sztem ennek az ideális létszáma max. 20 fő lehetne, bár Beleg ezt jobban tudja nálam - ha 20nál több komoly érdeklődő van, akkor bizony több csoportban kell csinálni :P )


En inkabb a masodik verziot latom megvalosithatonak.

Az indoklast inkabb a Szinmuvek topicba irom mert itt nagyon OFF lenne.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217935 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sztem is jó lenne, és szükség is van rá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217927 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rabyn írta: Cueddo nekem tetszik az ötlet, hogy a színdarab probák mellett tanuljunk is színészkedni (nekem külön jól jönne, ha beszédteckinát és mozgást tanulnék.. meg megtanzlnék nem vigyorogni...)


csatlakozom

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217925 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Cueddo nekem tetszik az ötlet, hogy a színdarab probák mellett tanuljunk is színészkedni (nekem külön jól jönne, ha beszédteckinát és mozgást tanulnék.. meg megtanzlnék nem vigyorogni...)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.901 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére