Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 4 hete #215071 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Batti írta: Nem a zöld a lényeg.

ok, ezek után a feketét nézem. legalább már tudom hogy kik a tolkieni puritánok/puristák. hol lehet ennek még utána nézni?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #215059 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti: nem dobom ki az ablakon a puristákat, de szvsz van, amikor túlzásba viszik a kánonhoz való ragaszkodást. Ők az egyik szélsőség, ha rajtuk múlna, egyáltalán nem készültek volna megfilmesítések, és nem létezne fan fiction sem, semmi olyan értelmezés, ami egy kicsit is eltér az eredeti tolkieni kánontól.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #215055 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ladislas
Akinek van folyószámlája (bármilyen bankban) az tud rendszeres átutalási megbízást adni a bankjának. Ez egy rendkívül jó megoldás. Egyrészt mert nem kell csekkel szaladgálni, másrészt a Társaság mindíg megkapja a pénzt.

Kincső
Vagy közgyűlés, vagy küldött gyűlés. Nincs középút. A két módszer keverékével nem működhetünk Törvényileg sem és módszertanilag sem. Nem véletlen, hogy a nyílt, tehát mindenki számára látogatható vezetőségi üléseken, a szüken vett vezetőségen kívül senkinek nincs még tárgyalási joga sem. Tapasztalatból tudjuk, hogy a hatékony munka másként kivitelezhetetlen. Mellesleg én nem támogatom a küldött gyűléses formát.

Sil
Ugyan már! Nem kellene ennyire ellenségesen viselkedni a Puritanizmussal szemben(Tőlem akár Purizmusnak is nevezheted). Ha jól látom akkor a Puritanizmus(Purizmus) akadályozta meg, hogy mindenféle tucat rendezők tutacat filmjei jelenjenek meg félévente GYU és Középfölde témában. S azt is, hogy epigonok és "vallási" (vagy inkább pénzügyi) fanatikusok telepedjenek rá a Tolkien i korpuszra. Persze ez azért kicsit túlzás. Ezért aztán ne dobjuk ki az ablakon a puritánokat. Sőt én szívesen állok Christopher oldalán. Bár nem hiszem, hogy ez neki olyan sokat jelentene.

Laurelen
Nem a zöld a lényeg.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #215025 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ladislas írta: Másik T-ma: A tagdíj befizetését lehessen OTPn keresztül intézni hogy a pénzt átfolyósítjuk az MTT bankszámlaszámára... (vagy van ilyen?...nagyon utálom ezt a csekkezgetést) :?


Miért ne lehetne?
Nem tudom, arra gondolsz-e, hogy nem a postán állsz sorba, hanem az OTP-be mégy be kiscetlin a számlaszámmal, vagy hogy beállíttatod hogy minden hónap x-én utalják át a tagdíjadat, de mindkettő járható és többek által alkalmazott út. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #215023 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem a küldöttes dolog jó ötlet... de! Azok akik mégis veszik a bátorságot, és elmennek, azoktól a javaslattétel jogát nem kellene elvenni, mert valósznű, nem véletlenül lennének ott. Másodszor a szekciókon belül is lehetnek ellentétes véleményen emberek, ezért a küldöttnek mindegyiket fel kellene vetni a kgyen, vagy még ez elött közös nevezőre kell jutni, bár szvsz ez lehetetlen.- mert nem fer, ha nem szólhatnak az ellentétes véleményen valók, holott ők is fizetnek tagdíjat. 3ad részt pedig ezek után a fontosabb kérdésekről tájékoztatni kellene még előtte mindenkit, hogy a közös képviselővel megbeszélhesse. Nem túl bonyolult??? 8)
Van egy egyszerűbb is: a szekciók képviselői elmennek a kgyre, aztán aki nagyon nem ért velük egyett az is elmehet, aztán ott mérlegelik a dolgokat...
Másik T-ma: A tagdíj befizetését lehessen OTPn keresztül intézni hogy a pénzt átfolyósítjuk az MTT bankszámlaszámára... (vagy van ilyen?...nagyon utálom ezt a csekkezgetést) :?
3. téma: Mi van azokkal tényleg akik jelentkeznek egy szekcióba, viszont kiderül róluk hogy nagyon viszahúzzák a kreatív munkát, mert nincs érzékük hozzá, bár ők szeretik azt csinálni? Mennyire mehet ez szelekció nélkül? Ezért lehet utálni bárkit, de szűrés nélkül megvalósítható??? Másrészt rengetegen lennének egy-egy szekcióra -leginkább Budapesten- és egy bizonyos határon kívül nem lehetne kordinálni, hely se lenne a közös összejövetelekre, és mégtovább kellene aprózni...
Ezt csak nagyon komoly struktuális átszervezésekkel lehet megoldani, rengeteg embert, időt, és munkát beleölve... Sok sikert annak aki ezt beválalja! :roll:

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214973 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lehet én nem értek a "tövényileg"-hez.
Azt nem értem egy adott szekciónak milyen érdekei lehetnek, amik ellentétesek lennének azzal amit a küldött magánemberként szavazna?
És biztos hogy ezt ennyire (túl)hivatatlossá akarjuk tenni? Nem csak egyszerűen megoldást akarunk találni arra, hogy legyen döntőképes KGy?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214972 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kincső: ez törvényileg nem megoldható, szvsz. Ha küldöttgyűlés van, akkor a tagok átruházzák szavazati jogukat a szekciójuk küldötteire, a szekciók létszáma pedig figyelembe van véve a szavazatok súlyozásával (pl az egyes szekciók a létszámukkal arányos számú küldöttet választanak). A küldöttek pedig nem tagként, nem egyszerű magánemberként szavaznak, hanem a szekció álláspontját és érdekeit képviselik. Ebből a szempontból igenis hasonlít a parlamentre, még ha a csoportok nem is állnak egymással szemben. [size=9:1hnl10ha](Speciel a parlamentnek sem egymás anyázása lenne a lényege...)[/size] Annak viszont szvsz semmi akadálya, hogy a közgyűlésen részt vegyenek a tagok is, megfigyelőként, de szavazati joguk ez esetben nincs, és javaslatokat sem tehetnek.
Az a megoldás, amit te javasolsz - ha jól értem -, hogy az vesz részt, aki akar, és a végén a szavazatukat súlyozzuk a szekció létszáma alapján, két szempontból nem megfelelő, szvsz. Az egyik, hogy a szavazás névtelenül történik, így a súlyozás nem lenne megoldható. A másik pedig, hogy ekkor a résztvevők nem reprezentálják a szekciókat (hiszen nem választott képviselőkről, küldöttekről van szó), hanem saját egyéni meggyőződésük szerint szavaznak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214964 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sil írta:

Kincső írta: A közgyűlés képviselős megoldása viszont tetszik, Dodie felvetésére én azt tudom elképzelni, hogy ne legyen megszabva, hogy ebből és ebből a csoportból csak ennyien jöhetnek, hanem legyen egy minimum határ, de ha többen jönnek nehogy már ne szavazhassanak... :idea:

Nem, a küldöttgyűlésnek szvsz épp az a lényege, hogy a tagok a részközgyűléseken, a küldöttek megválasztásánál szavazhatnak, és a közgyűlésen csak a küldöttek szavaznak. Különben torzulnának az arányok.
[size=9:exm8xx5x]De én ezt nem tartom kivitelezhetőnek, mert ahhoz a pénzügyi jelentéseknek is előbb el kellene készülnie szvsz, és speciel az idei első közgyűlésen elfogadott jelentés teljes változatát sem látta a FEB tudomásom szerint még mindig.[/size]


Szerintem meg tökéletesen megoldható, tudniillik ez nem egy parlament, egymással szembenálló csoportokkal, ezért tökmindegy, hogy a nemtudommelyik megyéből vagy nemtudommelyik szekcióból többen vannak mint egy másikból. Főleg hogy nyilván van olyan terület vagy csoport ahol sokkal kevesebben vannak, mint egy másikban. Szerintem nem kell részközgyűlésekkel túlhivataloskodni, hanem a szekció vagy a terület amúgy is megtartott egyik találkozóján fogni egy jegyzőkönyvet, és írásba venni hogy a csoportból kik mennek a közgyűlésre. Vagy ez így nem működhet hivatalosan?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214962 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső írta: A közgyűlés képviselős megoldása viszont tetszik, Dodie felvetésére én azt tudom elképzelni, hogy ne legyen megszabva, hogy ebből és ebből a csoportból csak ennyien jöhetnek, hanem legyen egy minimum határ, de ha többen jönnek nehogy már ne szavazhassanak... :idea:

Nem, a küldöttgyűlésnek szvsz épp az a lényege, hogy a tagok a részközgyűléseken, a küldöttek megválasztásánál szavazhatnak, és a közgyűlésen csak a küldöttek szavaznak. Különben torzulnának az arányok.
[size=9:oh2vy2fe]De én ezt nem tartom kivitelezhetőnek, mert ahhoz a pénzügyi jelentéseknek is előbb el kellene készülnie szvsz, és speciel az idei első közgyűlésen elfogadott jelentés teljes változatát sem látta a FEB tudomásom szerint még mindig.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214957 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Na kicsit lemaradva még hozzászólnék.
Én több dolog miatt tartok ettől a csoportbarendezősditől:
:arrow: mert ha én pl. színjátszós szeretnék lenni, de épp készülünk a LEP-re vagy akármire valamivel, amibe nem férek bele, akkor mi lesz? És ha pl. valakinek nincs elég tehetsége ahhoz, amit szíve szerint csinálna?
:arrow: ha valóban heti-kétheti rendszerességű találkozók lennének, ezt biztos nem tudná mindenki vállalni...
:arrow: valóban az ilyen közös alkotások összekovácsolják a csapatot, érezhető volt, hogy pl. akik a LEP-es színdarabokban részt vettek, már egy kicsit külön közösséget alkotnak - és ez a kimaradtak számára nem túl jó... márpedig hiába választom én ki, hogy mit szeretnék csinálni, ha nem férek bele a színdarabba, a táncba (a táncosok már azt mondták hogytúl sokan vannak...), az énekkarba, stb. :roll:

Na most ennyi jutott eszembe, bár szvsz akartam még valamit, na sebaj, majd később.

A közgyűlés képviselős megoldása viszont tetszik, Dodie felvetésére én azt tudom elképzelni, hogy ne legyen megszabva, hogy ebből és ebből a csoportból csak ennyien jöhetnek, hanem legyen egy minimum határ, de ha többen jönnek nehogy már ne szavazhassanak... :idea:

Na abbahagyom...
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214837 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez a puritánság nekem nagyon úgy hangzik, mintha kifejezetten puristák lennének... De a purizmus eléggé ellentétes az MTT alapelveivel, mert tudomásom szerint mi mindenféle alkotótevékenységet támogatunk, ami kapcsolódik Tolkienhez, a puristák meg elég sok mindent elutasítanak, számukra a Könyv szent és sérthetetlen (híresen purista elveket vall pl Christopher Tolkien, nem véletlen, hogy ellenezte a Gy.U. megfilmesítését is)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214832 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
most meglehetősen egy csekély értelmű medvebocsnak érzem magam, de Batti, én ebből a zöld cuccból semmit sem értek, megmagyaráznád kérlek, hogy ki/mi hol/mikor/merre/meddig/miért puritán?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214823 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
S ha már szerveződésről beszélünk.

Társakat keresek a Puritánok csapatának megalakításához.

Csak egy kis szösszenet a Puritánok manifesztumához:

A puritánok rendje az forrás megőrzését és tisztántartását tűzi zászlajára. S azt is, hogy bárki emberfia, ki a forrást keresi, azt bizton meg is találja. Mert fontos, hogy minden időben legyen olyan kútfő, melyből bátran meríthet bárki. S amit merített, az ne szennyezze őt hóbortok s múló divatok hordalékával.

A forrás vize ha kis tavacskában összegyűlik vissza tükrözé a belétekintő ábrázatját, s néha azt is, mi annak képes fele mögött lakozik. Ezért a puritánok jelképül választják ama nevezetes személy tükörit és a kancsót, mely a forrásból merített, hogy a forrás vize a szomj oltása mellett az abból merítő képit is mutassa. Amiképpen az másik népségnek szava is megmutatja "Fekete A Khaled-Zaram vize, Hidegek a Kibil-nala forrásai", de eztet mi már nem akarjuk magunkra venni.

Bár úgy látszódék, hogy minden szépség és bölcsesség elmúlott világunkból, mi hisszük, hogy ez nincsen igmígyen. Hanem hogy erős bátorsággal és elszánással az ember fia is szerét veheté ama jóságoknak. Szándékunk csak az őrizés és a forrás vizének buzgó közre adása, remélvén, hogy az soha ki nem apad. Ekképpen minden erőnket, az könyvesház és az irományok erős bővítése és annak köz elé tárása segítsége felé fordítjuk. Megadván a tudós és bölcs személyeknek mindazt mi erőnkbül telék. Közben nem feledvén szemünket lobogónkra emelni s ama forrást tisztán tartani buzgólkodunk.

Tevénk majd mindazt erős elszánással, ami a köz javára megtartja az forrást az ő tisztaságában. S ezért szerényen csak azt kérénk, hogy tőlünk az szólás szabadságát és helyét meg ne tagadják. S még azt is, hogy buzgóságunk okán minket kebelükből ki ne vessenek.


Minden komoly érdeklődő részt vehet a végleges szöveg kialakításában, amely akár teljesen más is lehet, csak tükrözze a Puritánságot

Mellesleg ez a zöld nem _az_ a zöld. :D 8)

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214818 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Talán érdemes tudni, hogy az MTT elnöksége az utolsó ülésen tárgyalta ezt kérdést, és úgy döntött, hogy előzmények nélkül semmiképpen sem szeretne belevágni az MTT szervezeti átalakításába.


Csak hozzátenném, a vezetőség még a szervezeti átalakítás szükségességében sem volt egységes.

Legalábbis én nem támogattam a szervezeti átalakítást. A területi és tematikus szerveződéseket viszont mindenképpen szükségesnek tartom. Természetesen a társaság tudatosságát mindenképpen növelni kell. Az adminisztratív és ügyrendi dolgok pedig megoldhatóak a társaság szervezetének megváltoztatása nélkül is.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214606 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Malendil írta: Nem látom be miért nem megfelelő hely ez egy "komoly szervezeti vitára". Tényleg, miért?


A helyet maximálisan megfelelőnek tartom, csak az időt nem teljesen. Arra próbáltam utalni, hogy ezt a vitát igazából majd novemberben, a közgyűlés előkészítése során lehet komolyabban lefolytatni, amikor már látjuk, hogy milyen tapasztalatok születtek a szekciók szervezeti háttér nélküli működése során.

De persze talán ebben sincs igazam: végül is ilyen kérdésekről bármikor lehet beszélni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214591 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak

Talán túloztam. Azt értettem alatta, hogy az autonóm közgyűlésekkel bíró szekciók létrehozása megszüntetné az egységes társaságot, és szövetséggé alakítaná.


Ankalimon

Én mindössze Léli írására reagáltam, már ahogy én értettem, amit ő javasolt. (Meghegyzem, ő nem mondta, hogy nem erről beszélt.)
Nem látom be miért nem megfelelő hely ez egy "komoly szervezeti vitára". Tényleg, miért?
Alább leírtam, hogy a szekciók "megerősítésének" elvével nincs bajom. Az ördög a gyakorlati megvalósítás részleteiben van, de te most megnyugtottál azzal, hogy leírtad az elnökség hogyan közelíti meg a kérdést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214560 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dodiee írta: Valószínűleg én nem értem teljesen, de ez ugye nem azt jelenti, hogy ha én csatlakozom egy ilyen szekcióhoz, és annak küldöttségében nem veszek részt, akkor a Közgyűlésen mint egyéni szavazó nem is vehetek részt? mert úgy viszont elég nagy kavar lenne, hogy teszem azt a "Tehénrajongók Szekciójának" tagja vagyok, aminek küldöttsége teljes létszámban megjlenik a Közgyűlésen, de én mint Dodie is részt kívánok venni, és mind a küldöttség mind én szavazok, akkor hogyan veszik a szavazatokat? Ezt nem teljesen értem...


Olyankor átalakul a szavazati rendszer. Ott lehetsz KGy-n, felszólalhatsz, meg minden, de szavazati joggal jelen esetben csak a küldöttek rendelkeznének. Tehát mintegy átruházod a küldöttre a szavazati jogodat.

[size=9:3im6piyy](De javíts ki Apa, ha tévednék... :roll: )[/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214555 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: A mostani közgyűlés és elnökség munkáját is át kell alakítani. A szűkebb körű 3 évre választott elnökség mellett valószínűleg kellene egy a szekciók vezetőiből álló amolyan "választmány" féle testület, illetve a közgyűlés helyett is inkább küldöttgyűlést kellene tartani, ahol az egyes csoportok a létszámuk alapján küldhetnének küldötteket. (Óriási gond, hogy a nemsokára 250 körülire növekvő tagság mellett lassan teljesen lehetetlenné válik egy határozatképes közgyűlés összehívása, ha azon minden tagnak szavazati joggal részt kell venni.)


Valószínűleg én nem értem teljesen, de ez ugye nem azt jelenti, hogy ha én csatlakozom egy ilyen szekcióhoz, és annak küldöttségében nem veszek részt, akkor a Közgyűlésen mint egyéni szavazó nem is vehetek részt? mert úgy viszont elég nagy kavar lenne, hogy teszem azt a "Tehénrajongók Szekciójának" tagja vagyok, aminek küldöttsége teljes létszámban megjlenik a Közgyűlésen, de én mint Dodie is részt kívánok venni, és mind a küldöttség mind én szavazok, akkor hogyan veszik a szavazatokat? Ezt nem teljesen értem...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214547 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Malendil írta: Ha regionális szekciók vannak, úgy igazad lehet, ha tematikusak, akkor ugyanott vagyunk.

Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben kötelező lenne a szekcióhoz tartozás, és a társaság szekciók jelképes szövetsége lenne, hisz a tagok a szavazati jogukat a szekciókon keresztül gyakorolnák. Mivel a közgyűlés fogadja el a pénzüggyel, stb. kapcsolatos beszámolókat is, az egyes szekcióknak külön költségvetés, stb kellene, ha már külön közgyűlésük van. Ez nekem nagyon úgy hangzik, mint a társaság egyfajta megszűnése.


Ez már komoly szervezetelméleti vita, aminek talán még nincs itt a helye. Az biztos, hogy a mostani teljesen egységes, központosított szervezeti struktúrát egy bizonyos mérethatár és földrajzi illetve tevékenység szerinti szétszóródás létrejöttével eddig a világon sehol sem tudták hatékonyan alkalmazni. Azonban a lehetséges szervezeti modellek közül egy teljesen másik végletet jelent az önálló (tag)szervezetek szövetségeként működő megoldás, ahol a hangsúly az egyes regionális/tematikus szervezeteken van, és a központi szervek csak koordinálnak. Az ilyen jellegű felépítést a nagyon elkülönült működési csoportokat kitermelő, vagy eleve több szervezet egyesüléseként létrejövő formációk alkalmazzák. Az MTT-nek most egészen biztosan nem erre van szüksége.
A két modell között azonban rengeteg átmeneti megoldás lehetséges, amelyek mindegyikére igaz, hogy egyetlen egységes szervezetként létezhet tovább az MTT, központi tagsággal, egységes vezetőséggel, központi programokkal, ahol az egyes csoportok a munkaszervezés, a közösségépítés és a döntéshozatal praktikus szempontjai alapján szerveződnének és kapnák meg az ehhez szükséges önállóságot. Ám szó sincs arról, hogy ezeknek a csoportoknak önálló közgyűlésük, független költségvetésük, vagy elkülönült tagfelvételi eljárásuk lenne, és bármilyen formában önálló "szervezetként" vagy tagszervezetként kellene működniük.

Talán érdemes tudni, hogy az MTT elnöksége az utolsó ülésen tárgyalta ezt kérdést, és úgy döntött, hogy előzmények nélkül semmiképpen sem szeretne belevágni az MTT szervezeti átalakításába. Az első időszakban mindenféle szervezeti háttér nélkül, informális szerveződésekként javasolja létrehozni a korábban tárgyalt regionális és tematikus szekciókat. Az MTT soron következő közgyűlésére előreláthatóan november végén kerül sor, és addig sok tapasztalat gyűlhet össze a szekciók tényleges működéséről. Akkor könnyebb lesz eldönteni, hogy egyáltalán szükséges-e a szekcióknak az MTT alapszabályában rögzített szervezeti hátteret adni, illetve, hogy a mindenképpen szükséges szervezeti átalakításokat (tagfelvételi és a tagdífizetési rendszer reformja, a döntéshozatali mecahnizmusok átalakítása a közgyűlési rendszer működésképtelensége esetén, stb.) mennyire célszerű összekapcsolni a szekciók működésével.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214531 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok,

közeleg szeptember másodika, Tolkien Professzor halálának évfordulója. Bizonyára emlékeztek a Telcontar által szervezett tavalyi margitszigeti megemlékezésre. Szeretném, ha ebből hagyományt teremtenénk, tehát

Megemlékezés J.R.R. Tolkien halálának 31. évfordulóján

Időpont: 2004. szeptember 2., csütörtök, 19:00 óra
Hely: Vajdahunyad Vár/ Jáki kápolna (Városliget)
Találkozó: a Vajdahunyad Vár bejáratánál 19:00 órakor, ahonnan együtt sétálnánk be a Jáki kápolna elé (a kápolna nem lesz nyitva, de a környéke kitűnően megfelel erre az alkalomra).

Kérlek Benneteket, hogy – a tavalyi megemlékezéshez hasonlóan – hozzátok magatokkal kedvenc Tolkien-szövege(i)teket (vagy bármilyen más, az alkalomhoz illő idézetet), illetve egy gyertyát, hogy méltón tiszteleghessünk a Professzor emléke előtt.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214357 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Malendil írta: Ez nekem nagyon úgy hangzik, mint a társaság egyfajta megszűnése.


Eddig nem szóltam ebbe bele, de mivel a tegnapi vezetőségi ülésen beszéltünk erről, most már beleszólok--azzal, h nem értem, miért lenne ez a 'társaság egyfajta megszűnése'.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214353 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha regionális szekciók vannak, úgy igazad lehet, ha tematikusak, akkor ugyanott vagyunk.

Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben kötelező lenne a szekcióhoz tartozás, és a társaság szekciók jelképes szövetsége lenne, hisz a tagok a szavazati jogukat a szekciókon keresztül gyakorolnák. Mivel a közgyűlés fogadja el a pénzüggyel, stb. kapcsolatos beszámolókat is, az egyes szekcióknak külön költségvetés, stb kellene, ha már külön közgyűlésük van. Ez nekem nagyon úgy hangzik, mint a társaság egyfajta megszűnése.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214126 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
De ugyanakkor a kisebb csoportok "kisközgyűléseit" lehetne úgy alakítani időpontban, hogy többen el tudjanak menni, ráadásul területileg is pl. nem kell Szegedről felmenni Bp-re, így valszeg könnyebben eljut rá, nem kell 1200 forintot kifizetnie a vonatjegyre. És ezzel a távolmaradók száma jelentősen csökkenthető :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214123 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Léli

Ha feltételezzük, hogy a megjelenni nem tudó/nem akaró emberek egyenlő arányban oszlatanak meg az ún. szekciók közt, akkor semmi garancia nincs arra, hogy a részközgyűlésekre össze lehet szedni azt a kevesebb embert. Nem az abszolút szám, hanem a távolmaradók aránya számít. Egy nagy döntésképtelen közgyűlést aprítva sok kicsi döntésképtelen közgyűlést kapunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #214118 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egy eltévedt hozzászólás:

Cueddo írta: csak pár gondolat.

szerintem a versektopic egy kitűnő példa arra, hogy milyen színvonalú munkát képes létrehozni az önszerveződés. ugyanakkor van is egy kis elitizmus is a dologban, és ez itt egy pozitív dolog, jó szűrőként működik, mert aki tehetséges, az még most, egy év után is be tud annyira kerülni a csapatba, mint mi, akik elkezdtük az egészet.

másrészt viszont nem jó sztem, ha bármilyen mesterséges határvonalat húzunk [size=9:3bc0tdta](pl. fórumon töltött idő, hozzászólások száma, mtt-tagság, mittudoménmégmicsoda)[/size], és azt szigorúan betartjuk, hogy ki kerülhet be egy ilyen kreatív csapatba, legyen az akármilyen művészeti ág, vagy akármilyen Tolkien fórumhoz kapcsolódó dolog. szvsz az egyéni elbírálás a legjobb kényszermegoldás.


Azért lehet ám tovább is folytatni a beszélgetést. Ankalimon is leírta a saját meglátásait, de továbbra is kiváncsiak vagyunk a ti véleményetekre. Szóval? :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213631 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Malendil írta: A társaság a csúcson, illetve közgyűlésileg maradjon egységes.


Ez kivitelezhetetlen. Már a második közgyűlésen beigazolódott, hogy lehetetlenség ennyi embert egy helyre toborozni KGy címén, és így soha nem lesz szavazatképes a közgyűlés, csak a pót-KGy. Emiatt tényleg muszáj átalakítani valami küldöttgyűlés-szerűségre, hogy normálisan működhessen.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213614 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valaki lentebb felvetette a vidékiek külön vidéki találkozóinak ötletét. szvsz. ez az ötlet így elég halvaszületett. Ugyanis Budapest középen révén, és mivel minden út Budapestre vezet, a vidékiek találkozóinak sem lehet jobb helye másutt. Én innen Jászapátiról Budapestre még elmegyek valahogy fontosabb eseményekre, de ha éljen a vidék felkiáltással valami dunántúli városba kellene mennem, alighanem bedobnám a törülközőt.

A szekciókra bontással kapcsolatban egy kérdés a szekciótagok jogállása. Vagyis szavazati-döntéshozatali szinten tagoljuk e a társaságot. Ezt azért hozom elő, mert amikor legutóbb közgyűlés elé került a téma, akkor felvetődött a szekciónkénti közgyűlés, meg ehhez hasonló egyéb ötletek. Én ezt nem tartanám jó ötletnek. Bőven elég, ha az esetleges szekciók addig "felérnek", ami a tevékenységszervezéshez kell. A társaság a csúcson, illetve közgyűlésileg maradjon egységes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213548 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nellas: egen tudom, hogy ez is nagyrészt a pestieknek megoldás, de vidékéen lehet olyat csinálni, hogy összegyültök és úgy fizetetitek be. Elvileg itt is lehet csinálni csak velem sose jön el senki és tlajdonképpen nincsen is csekkem és csulajdonképpem PÉNZEM sincsen mert nem mehettem el a nyáron dolgozni mivel tanulni kellett hüye matekra. De azért nekem egyszerűbb lenne ha minden honap mondjuk második keddjén lehetne valahol fizetni.. Addigra összetudnék gyűjteni 500pénzt a reggelimből

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213511 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szekciók:

Ha van tartalom, akkor annak célszerű nevet adni, mert így magasabb szintre emelve működhet. Fordított esetben problémásabb a helyzet. Azonban arra is ügyelni kell, hogy mit nevesítünk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213508 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem igazán tudom, mit gondoljak...

Mindkét részről (legyen, ne legyen) vannak nekem nagyon szimpatikus érvek, mégis vidéki lévén inkább tartózkodnék attól, hogy állást foglaljak valamelyik tábor mellett.
Nekem tényleg nagyon nehéz megoldani a Pestre (vagy Győrbe, Pécsre) való felutazást, örülök, ha a LEP-en és a táborban ott tudok lenni... Lassan talán változik a helyzet, közgyűlésre és a majdan elkövetkező jövő évi tudományos konf-ra eljutok valszeg. De ez tényleg egyéni szoc. problem.

Ankalimon: nem lesz ez egy kicsit túl bonyolult így :roll: ? Persze lehet, hogy csak első olvasásra rémített meg egy picit... :)

Tagdíj: Rabyn, ez megint csak a pesti és Pest környékieknek lenne jó. Én Rózsától azt a tippet kaptam, hogy menjen az 500 HUF átutalással folyószámláról (mint a víz, villany, stb) az MTT számlaszámára. Így egyszer elintézi az ember a bankban, aztán megy a pénz minden hónapban. Persze, tudom, hogy ez sem felel meg mindenkinek. Bár sztem nem is nagyon lehet mindenki számára teljesen megfelelő megoldást találni. Talán, ha az MTT minden tagnak havonta küldene csekket - ez viszont túl nagy kiadás... :?

Szekciók: na azért van véleményem erről is :roll: . Szvsz nem lehet nagy általánosítást végezni az összes szekcióra, mert a Tünctánc, KHE és Kórus, meg SzK természetesen próbákat igénylő, összeszokott közösség. De egy Könyv szekció a neten is életképes tud maradni, pl. a Középfölde topicok nagyszerűen megfelelnek erre a célra.

Hát, ennyi...

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.945 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére