Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 1 hónapja #213380 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon: A tagdíjjal kapcslatban Én már többször mondtam, hogy havonta egyszer kellenne egy élő találkozó ahol be lehet fizetni az aktuális tagdíjat. Így csöppett könnyebb lenne.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213377 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Néhány észrevétel:

Semmi kétség nincs abban a tekintetben, hogy a csoportok, valós közösségek létrehozása mentén kell újjászervezni az MTT tevékenységét. Ilyen létszámú társaság mellett erre még semmilyen más módszert nem találtak ki.

A csoportok létrehozásával kapcsolatban szerintem két fontos elvet kell betartani:
- A csoportok valódi tevékenység köré szerveződjenek: vagyis minden esetben legyen jól meghatározható cél/feladat, rendszeres találkozások (élő talik vagy on-line akciók) és munkavégzés, megfelelő koordináló emberek, akik a munkát irányítják.
- A csoportoknak létszám alapján is belátható közösségnek kell lenniük. Javaslom, hogy a minimális létszám 5 fő, a maximális létszám valahol 30-50 fő körül legyen. (Ha egy csoport iránti érdeklődés meghaladja a maximális létszámot, akkor a tevékenységet fel kell bontani több részre. Tudom, hogy ez nagyon brutálisnak tűnik, de 50 fős létszám körül megszűnik az értelmes közös alkotó tevékenység, a közvetlen együttműködés lehetősége. Egy bizonyos létszám felett már csak teng-leng a társaság egy része.)

Szerintem fontos, hogy csoportokat bármilyen a Magyar Tolkien Társaság céljainak megfelelő tevékenységre lehessen szervezni. Nyilvánvalóan sok esetben ezek olyan általános csoportok lesznek, amelyek nem egy-egy szűk feladatot, hanem a tolkieni világgal való ismerkedés általános feladatát tűzik ki maguk elé. Így működhetnek a területi elven működő csoportok. Az általános kérdéseken túlmutató, specializált közösségek nyilvánvalóan ott működhetnek, ahol egy területen egy-egy tevékenységi kör iránt érdeklődő tagok létszáma eléri azt a szintet, ahol már érdemes önálló tevékenységet végezniük. Ez eleinte bizonyára elsősorban budapesti tagok között fog kialakulni, de semmi akadálya nincs, hogy a nagyobb taglétszámmal rendelkező régiókban hasonló specifikus szerveződések jöjjenek létre. Természetesen annak sincs akadálya, hogy egy-egy ilyen specifikus szerveződés ne csak egy régióban működjön, hanem az egész országból verbuváljon tagokat - feltéve, hogy ki tud alakítani olyan működési módot, ahol a rendszeres tevékenységbe minden tag be tud kapcsolódni (nyílván nincs értelme egy Tünc tánc csoportról azt mondani, hogy országos, ha a vidéki tagok sohasem tudnak eljárni a próbákra).




A fenti elvek alapvetően a közösségépítés szempontjai voltak. Tudom, hogy ez már kevesebbeket fog érdekelni, de az egésznek van egy nagyon fontos szervezetépítési aspektusa is. (Ez az a bizonyos szükséges rossz.)

Szerintem az MTT-nek most szüksége van egy komoly szervezeti reformra. Egyszerűen mint Egyesületnek is teljesen másként kellene működnünk.
A megújuló MTT-be a mostani egyéni tagság helyett a szervezeődő csoportokon keresztül kellene bevonni az embereket.

A tagsággal pillanatnyilag két probléma van: rengeteg olyan MTT tag van, aki szimpatizál a céljainkkal de a Társaság tényelges munkájában nem akar vagy nem tud részt venni. Másrészt sokan vannak, akik már nagyon régóta nagyon intenzíven részt veszenek a munkában, ám mind a mai napig nem tagjai az egyesületnek.

Mindenképpen meg kellene különböztetni az MTT tevékenységében, napi munkájában, döntéseiben és a működés anyagai terheiben is részt venni kívánó "rendes" tagokat, valamint a folyamatos munkából, az anyagi tehervállalásból és ebből következően a döntéshozatalból kimaradó, de az MTT céljaival egyetértő, a tolkieni világ iránt szimpátiát érző "támogató" tagokat. A megkülönböztetést segítené, ha rendes taggá valaki csak akkor válhatna, ha legalább egy csoport tevékenységébe is aktívan részt venne.

A tagdífizetési rendszert teljesen át kell alakítani. Meg kell szüntetni azt az állapotot, hogy sokan a túl magas tagdíj, illetve a túl bonyolult fizetési struktúra miatt maradjanak ki a tevékenységből. Át kell térni éves vagy féléves tagdífizetési gyakorlatra, a tagdíjat különösen a diákok esetén jelentősen csökkenteni kell. El kell jutni oda, hogy mindenki aki ténylegesen részt akar venni a tevékenységünkben/közösségi életünkben igenis fizessen tagdíjat.
A tagdíjfizető "rendes" tagok mellett a "támogató" tagok tagdíjmentesnek, vagy jelképes tagdíjúnak kell lenniük. (Talán az lenne a legjobb, ha a támogató tagoknak minimális tagdíjat határoznánk meg, mondjuk évente 100 Ft-ot, de nem lenne felső határ, és azok, akik szeretnék támogatni az MTT tevékenységét anyagilag, de a munkában nem kívánnak részt venni, ezen a módon a korábbi magasabb tagdíjnak megfelelő összeget fizethetnék.)

A csoportoknak egyszerre kell közösségként működni, és egyben beilleszkedni az MTT szervezeti rendszerébe, ugyanis semmiképpen sem szerencsés, hogy az MTT szervezeti rendje eltérjen a tényleges működési struktúrájától. A rendes tagságnak egyértelműen a csoportok tagságára kell épülni Egy ember akárhány MTT szekció munkájában részt vehet, de ki kell jelölnie egy elsődelegeset, amelyhez szervezetileg is tartozik.. A szekciók tagságáról (a rendes tagokról) egyszerű nyilvántartást vezetnénk (nem szabad túladminisztrálni a dolgot). A csoportokba való bejelentkezésnek minden évben lenne egy egyszerű folyamata: be kell fizetni az éves (mostanihoz képest erősen csökkentett) összegű tagdíjat, és ki kell tölteni egy kérdőívet, hogy melyik MTT szekciót választja elsődlegesnek, és melyekben kíván még részt venni. Amelyik tag egy adott évben még nem fizetett tagdíjat, illetve nem töltötte ki ezt a kérdőívet, annak a tagsága abban az évben szünetel. (Természetesen ha valaki év közben jön, akkor is csatlakozhat a tagdíj befizetésével, és kérdőív kitöltésével, és a szünetelő tagok is bármikor év közben is újra csatlakozhatnak.) Év közben elsődleges csoportot nem lehet változtatni, de természetesen bármikor lehet csatlakozni más szekciók munkájához másodlagos csoport megjelöléssel.

A szekciók vezetőit talán érdemes lenne koordinátornak nevezni, és azokat az adott szekcióhoz regisztrált elsődleges tagok választanák meg, évente.

A mostani közgyűlés és elnökség munkáját is át kell alakítani. A szűkebb körű 3 évre választott elnökség mellett valószínűleg kellene egy a szekciók vezetőiből álló amolyan "választmány" féle testület, illetve a közgyűlés helyett is inkább küldöttgyűlést kellene tartani, ahol az egyes csoportok a létszámuk alapján küldhetnének küldötteket. (Óriási gond, hogy a nemsokára 250 körülire növekvő tagság mellett lassan teljesen lehetetlenné válik egy határozatképes közgyűlés összehívása, ha azon minden tagnak szavazati joggal részt kell venni.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213325 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ring, rajtunk múlik, hogy megvalósítsuk. Ha úgy döntünk, hogy nem fog sikerülni, akkor az úgy is lesz. :wink:

Rabyn, szerinted hogyan másképp lehetne akkor megoldani a problémát, ha nem a szekciókkal és a csoportokkal?
(Most végre nemcsak siránkozunk, hanem keressük is a megoldásokat. :wink: )

És amúgy pont arról volt szó, hogy hivatalosan nagy szekciókat csinálunk és nem kicsiket. És a szervezettségtől mitől borulna fel bármi is? Szerintem épphogy stabilabban állna. A "hivatalos" pedig tényleg annyit jelentene, amit Gillz és Aeglos mond: egyszerűen le lenne írva egy papírra, hogy van egy verses csoport, meg egy kórus stb. Mi ebben a rossz?

És egy fontos dolgot hagy mondjak el: mi itt nem csinálunk semmit, csak beszélgetünk (ami tök jó dolog :D ). Az elnökség jelenleg még nyári szabadságon van, tehát még fel sem tudott merülni a téma "hivatalosan".

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213323 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Huh, elnézést kérek, de csak úgy felületesen olvastam végig a témát. :oops: Mégis lenne hozzáfűznivalóm.
A csoportokra osztás szerintem jó ötlet.
Itthon ülök, alig jutok el talira, tagja vagyok az MTT-nek, de mégsem érzem azt, hogy igazán tag lennék - mivel nem tudok semmihez sem hozzátenni a saját munkámmal. És miért nem? Mert nem tudom, hogy hova is fordulhatnék. Mert nem tudom, hogy pl. a Kreatív Szekciót ki/kik csinálják.
Ha lennének csoportok ténylegesen, úgy gondolom nem veszne el a "kívülállók" és "újak" tehetsége.
Rabyn: megértelek. De te Pesten laksz, eljutsz minden talira, próbára, stb-re. Te már ismered az embereket, akikkel dolgozol, tudod, kihez fordulj. De én innen 120 km-ről nem sokat tudok tenni, pedig nagyon-nagyon szeretnék.
Szvsz elég lenne csak csoportokat kijelölni, és megválasztani mindnek egy "vezetőt", utána mindenki eldönthetné, hogy hova kíván többet dolgozni (de természetesen átruccanhat más csapathoz is, ha kedve tartja). A lényeg, hogy aki újonan érkezik közénk, annak legyen valami támpontja, hogy mégis mit is lehet itt csinálni, kihez is lehet odamenni, ha ötlete van.
Egy szegedi "kirendeltség" létrejöttét pedig teljes mértékben támogatom. Jó lenne, ha az ország (ha már egy országos szervezetről van szó) több területén is lennének szervezkedések, nem csak mindig Pesten.
És ha valaki nem tud a saját városában másról, aki érteklődik Tolkien után, az keressen/toborozzon embereket. Egy éve én is ezt csináltam: kiplakátoltam, ahol csak tudtam, hogy Tolkien-fan-okat keresek (na, nem ez volt a plakáton, de ez a lényeg) és létre is jött a Kiskunfélegyházi Tolkien Klub.
Ennyi voltam mára. Bocsesz, hogy kicsit nagyon szétszórt a hozzászólásom. :oops:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213309 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
nekem is ugyanaz a vélemélnnyem, mint Rabyné.
mondjuk az jó lenne ha a vidékiek szerveznének maguknak talikat..
de sokkal nehezebben lennének átjárhatóak a szekciók, és engem
nem lehet beskatyulyázni ebbe vagy abba.
de végülis gillz leírása se rossz. csask nem fog ez így megvalósulni.
na mindegy.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213305 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jesszusom!!!
Ez olyan mint amikor a nagymamám pakol. Dobozba a kis dobozt abba a még kissebbet azt egy egy nagy szatyorba és egy mégnagyobba és a végén semmit se találunk!
Nem szerintem NEM kéne ennyire hivatalosan kicsi szekciokat csinálni, mert akkor már minden "olyan túl szervezett, túl hivatalos" lesz. És akkor itt felborul minden, és az nem lesz jó! NEM NEM NEM NE CSINÁLJATOK ILYET KÉRLEK TITEKET!!
És igenis kiszurás lenne a vidékiekkel ez az egész, mert ők nemtudnak mindig idejönni, és csak látnák, hogy ez szerveződik meg az meg amaz, és ők nem vehetnek benne részt! szerinte butaság lenne ennyire hivatalossá tenni mindent..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213279 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A net nem old meg mindent, a személyes kapcsolatra égetően nagy szükség van. Odafigyelő, gondos embereket kíván a szervezés mindenképpen. El kell intézni, hogy a szekciók ne csak Budapesten tartsák a kéthetenti progjamjaikat, hanem tervbe kell iktatni, hogy minden második vidéken legyen. Sokaknak az is nagy fellélegzést jelentene, ha Szentendrén, Székesfehérváron vagy Gödöllőn lennének a szekciógyűlések színterei, ezek a városok igazán könnyen megközelíthetőek. Egy péntek délutánt rá lehet szánni. Győrbe, Bajára, Debrecenbe, Pécsre stb, meg lehetne Utazószekcióval együtt menni szombat/vasárnap, és amíg a többiek a várost nézik, a tánc szekció gyűlést tart a parkban, a nyelv szekció meg a Mandala kávéházban...

Nem megoldhatatlan!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213272 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sil és Toma problémája miatt lenne fontos, hogy a csoportok neten is létezzenek és ott is dolgozhassanak együtt valamilyen formában. Pl. amit Olosta felvetett az Iparművészet topikban: előre megbeszélni mit kell csinálni, szétosztani a munkát - ezek mehetnek a neten - mindenki otthon dolgozik, majd a végén vagy egy személyes tali vagy postán összedobni az elkészült műveket /az MTT anyagi támogatásával, ha lehet/.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213251 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát azért tényleg lehetetlen hetente 100 km eket utazgatni

Sil eggyet értek habár nem is vagyok a környéken egyedül

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213250 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sil: Erre nemtudok mit mondani.. a távolság nagy probléma.. és még ha vannak vidéki szekciók is, de abban mondjuk csak max 5-en.. akkor ők is ki vannak zárva jórészt a nagy szekcióból... mondjuk amit gillz hozott példának a Győri verseseket. nos, már alapból csak kábé 15 ember van Győrben... pillanatnyilag (jó, tudom, ez nőni fog) és ha ezek közül mondjuk csak egy vagy kettő van aki Verses? akkor ketten hozzanak létre egy külön szekciót? :?

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213249 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
És ha valaki nem akar egyik szekcióhoz sem csatlakozni, mert nem tudna részt venni a munkájukban? Mondjuk nincs tehetsége se a színjátszáshoz, se az énekléshez, se semmi ilyesmihez, és vidéki lévén (100km-re a legközelebbi leendő földrajzi szekciótól, tökegyedül) örül, ha a nagyobb talikra eljut néha, nemhogy minden héten szekciótalikra járni? [size=9:3sfd8h5u](Tudom, permítől nem szép, hogy ilyen egyéni szocproblémákkal hozakodik elő, de ti minél közelebb kerültök egymáshoz, minél több a közös próba, meg tali, permí annál inkább fölösleges kívülállónak érzi magát. És a szekciók ezt csak erősíteni fogják, szvsz... )[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213246 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

mi legyen azzal, hogy egy ember több szekcióba is be akar lpni, ill. nem tudja, hogy melyik szimpi neki, ill. időközben meggobdolja magát és egy másikba akar kerülni?


Miért ne csatlakozhatna egy ember több helyre is? illetve szvsz simán változtathat időközben is... Személyi oldalról nem kéne túl sok elvárás, már ami a bürokráciát illeti. Egy lista, rajta a szekcióba belépett emberekkel szvsz elég. Aztán már a személy dolga, h eldöntse, beossza az idejét.

Valahogy az én fejemben ez úgy néz ki, h van a Színjátszókör. Meg van a Kézműves. A SzKnak mondjuk csütörtökönként vannak próbái, a másiknak meg szerdán. Így, aki be szeretne lépni, az odamegy a helyszínre, megkeresi az aktuális vezetőt, feliratkozik, oszt aktívkodik. Ha Verses Topicnak is szerdán van gyülije, akkor meg az illető döntéskényszerben van, de szvsz ez megoldható egyénileg is ;) . Az nem lenne jó, ha Leckekönyvbe kéne felvenni a tárgyakat... max. a saját naptárba.

Regionálisan minden városban fel lehetne mérni, mire van affinitás, és létre lehetne hozni a Győri verseseket, meg a Szegedi Színjátszókat. Aztán időnként országos talit tartani - persze csak akkor, ha tényleg sokan vannak sok helyen szétszórva.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213240 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyetértek Aeglossal és Gillz-zel.

Aeglos (és persze mások is), mi legyen azzal, hogy egy ember több szekcióba is be akar lpni, ill. nem tudja, hogy melyik szimpi neki, ill. időközben meggobdolja magát és egy másikba akar kerülni? (Ez amúgy 3 kérdés. :D )

Nekem az jutott az eszembe, hogy a rugalmasságot lehetne úgy biztosítani, hogy a szekciók viszonylag nagy területet ölelnének fel (pl. Kreatív Sz.), és azon belül lehetne az alcsoportokhoz (pl. Költők, Írók, Iparművészek stb.) csatlakozni. Ezeknek a csoportoknak is lennének keretei, de talán nem annyira "hivatalosak", mint a szekciók.

Mit gondoltok?

Illetve az "adminisztráció" hogyan valósuljon meg? A belépéskor kell választani szekciót? Vagy minden évben? Vagy hogy?

És a nem-MTT-tagokkal mi legyen?

És a regionális csoportokat hogyan lehetne létrehozni? Léli kezdeményezése nekem nagyon teccik. Hogyan lehetne valami ilyesmit szerte az országban létrehozni?

A regionális csoportok és a szekciók viszonya milyen legyen?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213134 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rabyn írta: Én szerintem nem kéne még több dolgot hivatalos szintre emelni. El fog veszni a varázsa..


A varázs akkor veszik el egy közösség életéből, vagy egy tevékenység műveléséből, ha már a résztvevők nem szívvel lélekkel teszik, amit együtt csinálnak, vagy a közösség is olyan színvonalra süllyed, hogy a közös együttlétek során már senki se érzi jól magát igazán, csak a felületes jókedv elérése lesz a cél. Tudod, a :party:... bulifíling satöbbi, amikor van pörgés meg buláj, de tartalma már nem sok maradt. Na annak valóban kevés varázsa van.

Attól, hogy rendszerezzük a programokat, azért, hogy egymást alaposabban megismerjük, az nem szabad hogy lerontsa a dolog varázsát, mert akkor már eredetileg is csak felületes volt a közösségi megmozdulások egész hangulata. Ez javítani fog.


+ még egy ötlet:
Az újonnan belépő tagok ősztől dönthetnének arról is, hogy melyik szekcióhoz kívánnak tartozni. Én például sokat gondolkoztam azon, hogy melyik szekció tagja leszek, ha belépek, aztán kiderült, hogy az egész MTT-nek nincs semmilyen belső rendszere, az alapkövetelményeken kívül...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213087 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rabyn írta: Én szerintem nem kéne még több dolgot hivatalos szintre emelni. El fog veszni a varázsa..


Szvsz attól, hogy kimondjuk, van Kórus, van Színjátszókör, Verses topic, Tünctánccsoport stb., nem lesznek kevesebbek az eddig is végzett tevékenységek. Számomra kb. ezt jelenti a hivatalosabbá válás, meg talán azt, h mindenki tud róluk - illetve kinevezett vezetők-szervezők. Az igaz, h nem szabad túlzásba vinni a dolgot, magába a "hivatalos" részbe (adminisztráció pl.) nem szabad túl sok energiát áldozni, de ezt be lehet tájolni.

Malendil írta: Az ötletet kiváltó fő problémával kapcsolatban az a meglátásom, hogy az új tagok közösségbe való beilleszkedését nem könnyítené éppen meg, ha rögtön egy egymást jól ismerő emberekből álló (netán bezáródásra hajlamos) szekcióhoz is kötődniük kellene.


Ha nem akar, akkor ne kötődjön csoporthoz, ezt szvsz nem lehet kötelezővé tenni, de még akkor is könnyebb beilleszkedni olyan csoportba, ahol közösen kell valamit csinálni (darabot írni, táncolni), ha abban a csoportban már ismerik egymást.

Szerepjátékos csoportra talán névleg lenne csak szükség, h ha véletlenül szerveznénk lájvot vagy össznépi asztalos találkozót, akkor legyen alapunk a szervezéshez. Ha Középföldés vagy GyUs játékot játszunk, akkor szvsz beleférünk a társaság profiljába. Az egyebeket úgyse kell hivatalosan szervezni.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213084 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én szerintem nem kéne még több dolgot hivatalos szintre emelni. El fog veszni a varázsa..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213077 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valóban, már a társaság életének meglehetősen korai szakaszában (talán az alapító utáni első közgyűlésen? ) felvetődött a szekciókra/divíziókra osztás gondolata. Én akkor elleneztem (fel is szólaltam ellene), egyrészt azért, mert túl korainak éreztem, másrészt azért, mert nem voltak számomra világosak a koncepció gyakorlati részletei. Most, elolvasva az alábbi gondolatmeneteket, kezdek meggyőződni az elképzelés szükségességéről, de nem mindegy, hogy pontosan milyen formában valósul meg.

Az ötletet kiváltó fő problémával kapcsolatban az a meglátásom, hogy az új tagok közösségbe való beilleszkedését nem könnyítené éppen meg, ha rögtön egy egymást jól ismerő emberekből álló (netán bezáródásra hajlamos) szekcióhoz is kötődniük kellene. Remélem csak rémeket látok. A társaság társadalmi kapcsolatrendszerét nem ismerem valami jól, hiszen életében nem igazán vettem részt. Ezért aztán az ilyen szekciók számomra alig ismert emberek klikkjeinek látszhatnak számomra. Remélem a nagy többségnek nincsenek ilyen gondjai.

Azért is kérdésesek a technikai részletek, pl ezen szekciók ragja a társaságon belül, mert pl. a szerepjáték tudtommal nem szerepel a társaság deklarált tevékenységei körei közt. Tudom, hogy sokan szerepjátékosok (pl. én is), de nem tartom olyan jó ötletnek ezt hivatalos szintre emelni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213055 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Huh, na most kicsit hozzászólnék én is :)

A csoportokra osztódás ötlete az MTT-n belül már tavaly (vagy 2 éve?) is felmerült, ha jól emlékszem :) Csak akkor a közgyűlésen nem tudtuk rendesen eltervezni az egészet, és az ötlet a feledés homályába merült...
Én személyszerint támogatnám a csoportokra felosztást, mert tényleg jobb lenne mindenkinek. Ugyanakkor az is igaz, h már léteznek ilyenek. Például a színjáccós dolog igen aktívan működik, a KHE-seim annyira összeszoktak és megismerték egymást, mintha már egy éve egy összezárt osztályközösség lennénk :) És szeptembertől megint szívesen rendeznék (ha lenne mit, de talán lesz is), és akkor felőlem azt is meg lehetne csinálni, h aki még érez affinitást magában a rendezőségre, az eljár a próbákra, és rendezőasszisztens lesz mellettem :) (mert úgy lehet igazán megtanulni, mi ez az egész, ha látod, elmagyarázni nem lehet).

Meg, hogy most én szepmebertől lemegyek Szegedre, talán az ottani csoport is meg fog erősödni. Legalábbis össze akarom hozni az ottaniakat, meg csinálni valamit. Hogy mit, azt még nem tudom... (ötleteket emilben szívesen fogadok :) )

Ja, és szerepjáccó közösségek is léteznek már páran :) Ez ebben a közösségben szvsz eléggé természetes, mer a többség imád szerepjátszani.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213039 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aeglos, nekem tetszik ez a koncepció. A szekciókat szükség szerint tovább is lehetne bontani. Én még talán egy Humor Szekciót is gyártanék, hiszen nem semmi, amit ők mostanság termelnek. :D
És egyetértek, hogy ezt jó lenne minél előbb megvalósítani.

[size=9:1gcff6oi](A "defektes" dolgot én legelőször is nagyon pontiosan értettem. De belegondoltál-e abba, hogy ez milyen bántó?)[/size]

Leguán, nekem is fontos. :D

Phelan, igazad van, nem embertömegről, hanem egy közösségről beszélünk. És nem kell "befognod", szerintem fontos, hogy megismerjük egymás véleményét. Ami pedig az együttdolgozást illeti: előfordul, hogy két (vagy több) ember nem tud együttdolgozni. Ennek oka sokféle lehet (unszimpátia, a személyiségek különbözősége, konfliktus stb.). Ezek a "hivatalos csoportok és szekciók" azonban soha nem lennének olyanok, hogy rádparancsolnának: "márpedig te akkor is leülsz és megcsinálod a dolgot, X. Y.-nal!" Lényegében hasonlóképpen működnének a dolgok, mint most: a szekciók lehetőséget teremtenének arra, hogy együtt tevékenykedhess, alkothass, tanulhass a társaiddal, de hogy ezzel te élsz, az már egyedül a te dolgod. A szekciók létrejöttének egyik legnagyobb előnye az áttekinthetőség lenne. Kébé úgy, mint itt a fórumon: tudod, hogy mit találsz a Kreatív Szekción belül és mit a Filmek kategóriáján belül.

Ana, én nagyonis el tudom képzelni, sőt fogadni is, hogy az emberek számára egyik-másik társuk nem szimpatikus, vagy képtelenek együtt dolgozni. (Magam is vagyok így néhány emberrel.) Ami az én személetem számára elfogadhatatlan, azok az olyan kijelentések, hogy az X. Y. nem értékes, nem fontos ember. Mert az, minden ember értékes és fontos. A szubjektum számára csak azért nem tűnik így, mert nem akar/tud/mer időt szánni arra, hogy felfedezze az X.Y.-ban lévő értékeket. De attól azok még ott vannak...

Rabyn és Ring, igazatok van abban, hogy sok dolog folyik már szervezetten és úgy ahogy működnek is ezek. Azonban működhetnének jobban is, hiszen a fejlődés egy fontos és (ha teszünk róla) jó dolog. Az én meggyőződésem szerint a tudatosság, az odafigyelés sokszor eredményesebb. Mint a virágnál: ha csak kiülteted a földbe, és a természetre bízod a fejlődését, akkor annak sokféle eredménye lehet (pl. kiszáradhat, de az is lehet, hogy egy erős, de vad növény válik belőle). Ha azonban féltő gonddal ápolod, megteremted számára az optimális feltételeket a fejlődéséhez, akkor egyrészt kevesebb dolog fogja veszélyeztetni, ugyanakkor egy gyönyörű, nemes virággá fog idővel fejlődni, amely egészséges és erős is lesz.
(Természetesen a "vad virág" nem csúnyább vagy rosszabb, mint a "nemes", csak más.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213038 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Melyanna írta: :arrow: kirándulás

Ez itt nem OFF, hanem nagyon komoly:

a természetszerető, de "nem harcos" és típusú ember kitárulkozik, újjászületik, feltöltődik a természetben.
Mindannyiunk mentális egészsége érdekében érdemes lenne (esetleg vezetőségi szinten is) lépéseket tenni rendszeres, szervezett kirándulások megszervezésére. Csendes séta közben sok mindent meg lehet osztani a melletted baktatóval...

Többeknek komoly szüksége lenne erre.


Laurelen írta:

Melyanna írta:
Többeknek komoly szüksége lenne erre.


többeknek komoly szüksége lenne úgy általában elfoglaltságra.


Ladislas írta: Ez idáig mind megvalósult amit írtatok, csak nem rendszeresen folynak e tevékenységek, és a létszám is limitált... Először rendszeresíteni kéne, mondjuk heti egy, v. havi 2 alkalomra mindet, ha van rá igény, és egyszerre több projectnek kéne mennie, ezek között kéne lennie olyannak is, ahol nem csak a jól bevált emberkék lennének jelen, hanem az újabbak is kipróbálhatnák maguk... Ez csak egy ötlet, és sajnos rengeteg idő, és válalkozó szellemű ember kellene hozzá, hogy beinduljon, szóval elég nehezen kivitelezhető....


Erda niire (Area) írta: Asszem most jövök, és és nyugodtan ki lehet majd törölni...

Tegyük fel, hogy meg lehet oldani ezeket a közösségi programokat, és meg is oldjátok, ebben biztos vagyok. Nekem csak egy dolog csípi a csőröm: Hol lesznek ezek a programok? Budapesten. Tudom, hogy ez a többség érdeke, és hogy az MTT túlnyomó része fővárosi, de legalább EGY programot kéne szervezni a vidékieknek is. Tudom, bárki csinálhat talit, de szerintem ez nem ugyan az....
Mondjuk ha lenne természetjárás, akkor azt mindig máshol kéne lebonyolítani. Így jól be lehetne járni az országot, és legalábbb megismernénk a saját hazánkat, ráadásul ha csak egy-egy talira is, de a vidékiek is be tudnak kapcsolódni. Na, nagyon nagy hülyeséget mondtam? :oops: :roll:


Aeglos írta:

Brisa írta: Esetleg ötlet arra, hogy hogyan lehet ennek megvalósítását elkezdeni?


Nekem egy olyan ötletem volt, hogy szeptembertől lehetne felosztani az MTT-t szekciókra, és ezeknek egy közgyűlés keretein belül hivatalos vezetőket választani, (vagy az elnökségi tagok jelölik ki őket).

Ugyanúgy lehetne havi egy-két rendszerességgel egy program, mint a Tolkien Klub. Például a TK a tudományos szekció keretein belül működne, és a szekció vezetői irányítanák.

Lenne a számháború/természetjárósoknak egy vezetője, és egy segédje (hasonlóan a tábori struktúrához). Ő tervezné a túraútvonalakat, bonyolítaná le a számháborúk menetét, az alapanyagok beszerzését, stb...

Kósza szekció: kirándulás, természetjárás, növényismeret, számháború, harci játékok

Kreatív szekció: kézművességek, mint: gyöngyfűzés, textilfestés, üvegfestés, ésatöbbi...

Író szekció: versek, novellák írása

Színművész szekció: színdarabok írása, rendezése, díszletek, jelmezek készítése, közös betanulás

Tudományos szekció: Tolkien műveivel kapcsolatos eszmecserék, előadások (TK)

Zene szekció: énekkar, zenekar, dalárda

Táncos szekció: táncolás (meglepő módon)

Utazó szekció: Megismerik kis hazánkat (vagy a szomszédos országokat) , megismerkednek a hely értékeivel... (reggel 6-kor vonatra ülnek, utaznak, látnak este 11-re hazatérnek... :D )

Ha valami fontosat kihagytam szóljatok!

Még nyár végén meg kéne szervezni az egészet, mint vezetők, és segítők kiválasztása, megállapodás a különböző szekciók találkozásonkénti anyagköltségében, külön topikok létrehozása, szekciók alcím alatt, kitűzni a kalendáriumba az időpontokat, programterv leadása, stb...

Szerintem arra van reális esély, hogy leghamarabb októberben indujon be ez a tervezet, amennyiben megfelel az elvárásoknak.


Egyenlőre ezek jutottak eszembe, de ez itt már nagyon offtopik, ezért akár át is költözhetünk az MTT topikba, ha egy ügyes modi áttenné oda az egész erről folyó beszélgetést, az jó lenne, itt meg teret kaphatnának a szárnyaló filozófiai eszmecserék... :wink:


_Phelan_ (Caranthír) írta:

Brisa írta: Ugyanis a "hivatalos" csoportosulás kezelhetővé teszi az embertömeget.
Phelan, talán pont ezeknek a csoportoknak az élére kellene kiválasztani azokat az embereket, akikről fentebb írtál. És hogy mindenki sokszínűsége kibontakozhasson a csoportoknak átjárhatóvá kellene válniuk. És így az újaknak sem rögtön egy több százas embertömegbe kell beilleszkedniük, hanem egy átlátható, biztonságosabb csoportba.
Mit gondolsz erről?


Hogy mit gondolo kerről? 1. Ne használd az embertömeg kifejezést. Sértő. Szeritem ezt így nemszabad. Kezelhetővé tenni az emertömeget... egy párszor átolvastam ezt... és nem tudom hogy értelmezzem. Ez neke mszáraz. Szerintem ilyet nem lehet csinálni egy ilyen fajta csoportosulással. Itt fura, rendkívüli, esetlen, stb. emberek vannak... jó sok... sokkal nagyobb különbségekkel és ha nem is feltétlenül ighazi egyéniséggel, de legalábbis olyan viselkedéssel felruházva ami egyéniséget/ annak kialakulását sejteti ( van akinél erőltetett).
Sztem pl. én belebuknék ebbe a csoport dologba, ugyanis ott mindenképpen olyan szélsőségesen is kéne akár alkalmazkodnom... amit NEM akarok. Vannak olyan emebrek akikkel nem akarok együtt dolgozni feltétlenül. Szerintem jó a természetes "evolúciója" a dolognak, csak felügyelni kell, és a szélsőségektől óvni. És mindezek eddig is megvoltak úgy látom... ill. alakultak éppen maguktól. Szerintem Ártana egy ennyire "hivatalos" keret neki. Mind1... én befogom... még MTT tag se vagyok.. csak láttam már "közösséget" láttam ilyenbe belebukni és nincs kedvem itt is átélni pont amikor, már kezdem érezi a szeretet is magam körül.
Ennyi. Per pill.

kriszana írta: Amúgy a csoportok tényleg alakulnak maguktól...
van tánc, kórus, ősztől lesz közös danolászás mindenkinek, van képzőművészet, a verses talikról nem is szólva, amely mind közül a legrégebb óta áll

És sztem a csoportok átjárhatósága nem biztos, hogy minden esetben jó ötlet, hisz a táncosoknál pl egy folyamat, míg megtanulnak valamit, és a következő arra épül, és nem csak ott van ez így. Nem szerencsés, ha valaki a közepén szeretne bekapcsolódni, mert kevéssé valószínü, hogy óriási sikerélménye lesz...

Ringbearer írta: szvsz a csoportok tényleg alakulnak maguktól. szal nem kéne ennyire elszeparálódnia a szekcióknak. mert pölö a táborban is majd megszakadt
a szívem, amikor nem lehettem a Toll rendjésekkel. a tánc és a
színművek tényleg nem átjárható, de az összes többi viszont igen.
(kivéve persze, ha egy előadásra készülünk)



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213037 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta:

Brisa írta: Aeglos, csakhogy tudd, mindannyian defektesek vagyunk. :D


Valóban?
Jó, elismerem, pszichológiai szempontból valahol minden ember defektes, de nagyon nagy különbségek vannak közöttük.
Nem mindegy, hogy valaki halmozottan hátrányos helyzetű, vagy éppen "túlsokatfecseg" vagy "melankóliárahajlamos" alkat.

És én itt konkrétan úgy gondoltam, hogy újabban megszaporodtak itt az olyan emberek, akik a való életben teljesen a társadalom perifériájára szorultak, és csak és kizárólag itt találtak olyan közösségre, ahol nem vetik ki őt maguk közül.

Nos, én elbeszélgetek, és próbálok barátkozni is az ilyen emberekkel, és annak értelme is van. De az olyan találkozókon, ahol van egy 40 fős tömegbuli, mindenki jópofizik, teng, leng, de igazából nem találja a helyét (legfeljebb a jelenlévő társaság épp aktuális keménymagja, 4-5 ember)
annak semmi értelme sincs. Elmegy az ember egy "talira", hogy biztos jó lesz, aztán nem si olyan nagyon jó, mert kettesben beszélgetni ilyen helyen ugyebár nehéz, és személyes barátságokon áll (vagy bukik) a közösség stabilitása is...

Ha sok lesz az olyan ember, akik nem tudnak beszélgetni, meg nem találják a helyüket, pedig nagyon vágynának rá, és csak itt adatna meg nekik a lehetőség, akkor csakhamar magányukban egymásra találnak, és akkor kezdődik el az élő vagy netes Dr. Cserfa topik...

tulajdonképpen akármilyen fájdalmas is, fel kéne oszlani szekciókra, és a szekcióknak gyűléseket tartaniuk. Én úgy gondolom, hogy ezek átjárhatóak lennének, de vigyázni kéne, hogy egy foglalkozáson csak kb 20 ember legyen. Ezt én nem terápiának képzelem el, hanem az MTT hivatalos közösségépítő mozzanatainak.

Pl.: lenne élő kreatív szekció (A verses talik hagyomány pl erre egy nagyszerű példa, és nagyon jó dolog) [size=9:2jdp3gu8]Egyébként a "versesek" ösze is tartanak bizonyos szinten...[/size]
:arrow: kézművesség
:arrow: számháború (THK igazi célja lenne ilyen vagy mi a szösz...)
:arrow: színdarabok betanulása és előadása
:arrow: dalárda
:arrow: szerepjátékosok
:arrow: tánc
stb...

és ezek rendszeresen

Mivel egyre nagyobb közösség leszünk, és egyre nehezebb lesz mindenkire odafigyelni, ezért tagolódni kell, de vigyázva, nehogy az így meglévő baráti körök sérüljenek, viszont a magányos, új, vagy sérült emberek is igazán otthon érezhessék magukat, és hasonló gondolkodású barátokra találjanak.

Nos szóltam...
a kövek most jöhetnek...

Oisin írta: Aeglos,

120%-ig egyetértek veled. Finwe és én már a tábor ideje alatt elkezdtünk megszervezni egy kisebb csoportot olyan emberekből, akikben van igény a komoly, őszinte beszélgetésekre. Esténként a tábortűz körül, vagy benn a teraszon, majdnem minden este összejöttünk, volt amikor csak 4-en, de volt amikor 10-12-en is, és nagyon jókat beszélgettünk, mindenféle témákról - a valák erkölcsi tartásától kezdve a gyerekkori élményekig. Kialakult egy kis mag, aki mindig ott volt, mások meg jöttek, leültek, ha érdekelte őket maradtak, ha nem, mentek tovább, és ha maradtak és tetszett nekik, akkor jöttek legközelebb is, és hoztak magukkal másokat is. A tábor vége felé már elég sok emberhez eljutott a hír h ilyen van, de mindenkihez persze nem, mert nagyon sokan voltunk, és ahhoz képest kevés volt az idő. De ha Te vevő vagy ilyesmire, vagy bárki más aki olvassa ezt a hozzászólást, írjatok privit v nekem v Finwének, és legközelebb ha lesz ilyen beszélgetős tali, szólunk. Ősztől szeretnénk ezt rendszeressé tenni. Szóval nem igaz ám, hogy senki nem tesz semmit, csak nem mindenki tud még róla, mert az ilyen eseményeknek csak lassan és csendben és leginkább szájhagyomány útján terjed a híre, a dolog természetéből fakadóan.

Üdv, Oisin

PS: Én a magam részéről egyetértek Brisával abban h a lelki problémáinkat nem az MTT nyilvános fórumán kellene kitárgyalni, ugyanakkor nyilvánvalóan óriási igény van arra a fórumozók részéről h elsírják valahol a bajukat. Szvsz ez nem is igazán komoly kitárulkozás, inkább csak amolyan mindennapi mentálhigiénés gyakorlat: ha kiírom magamból a rossz érzéseimet, megkönnybbülök, még akkor is, ha nincs vagy alig van rá visszajelzés. Ezt a fórumot viszont tényleg tönkreteszi, maga alá temeti az ilyen jellegű beírások tömege, ez itt szvsz OFFTOPIC, ezért javaslom, h vagy legyen erre mégis külön topic, vagy költözzön át az ilyesfajta lelkizés, a személyes gondok-bajok magunkból kibeszélése a Beszélgetős topicba. Szerintem az pont erre való. A személyes indíttatású, de a személyes problémákon túlmutató, valóban sok embert érdeklő kérdéseket, gondolatokat felvető hozzászólásokkal persze semmi bajom, azokat énis szívesen látom itt.



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213032 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

gillz írta: 100 fős társaság menedzselése meg ilyenek:
nekem most a cserkészet ugrott be. (Ide üssetek!) Ami biozonyos feltételek mellett egész jól működik.
Nekem úgy tűnik, ott sokat segít az, h kisebb csoportokra oszlik hivatalosan a társaság (őrsök, rajok), így mindenkinek jól definiált helye van, jól definiált feladatokkal (nos, persze csak az ideális esetben).
Nem lehetne valahogy innen kiindulni? Hogy helyet találjunk magunknak a társaságban? Tapasztalataim szerint a színdarabos zenés táncos szerepjátékos közösségek az MTT-n belül egyfajta őrsként funkcionálnak. Ha pl. mindenki keresne magának valami ténykedést az MTTben (kreatív szekció, tudományos szekció, szervezés), akkor talán kevésbé lenne probléma az újak beilleszkedése meg minden.


_Phelan_ (Caranthír) írta: Egyébként krízis, hogyan fog ez a nagy adag új emebr beilleszkedni ( pl én is még csak bőven az úton vagyok, hogy beilleszkedjem). Tényleg az, vegyétek komolyan, ebbe a társaság is belebukhat, figyeljétek már, hogy egy topic milyen vitákat vált ki.

EZ NAGYON KOMOLY oks?

Tényleg gondoljátok át. Kezdi kinőni magát a társaság...

Eneira írta: ...lehet, hogy új vagyok, meg lehet, hogy vannak még rajtam kívül újak(biztos, tudom, mielőtt valaki kioktat még egyszer, nem, Brandír, nem csak pont neked szól, úgy konkrétan senkinek), és az is lehet, sőt biztos, hogy azt írják néhányan, hogy ne féljetek, írjatok nyugodtan ide-oda hozzászólást...Ez biztos? Mert én most úgy érzem(bár nincs jogom új-ságom kapcsán véleményezni), nincs is szükség újakra. Elvégre, ahogy olvasgattam, egy csomóan meg se akarnak ismerni újakat, "beteltek". Ezt meg tudom érteni, de...nem is tudom, mit hozhatnék ki ebből pontosan. Azon kívül, hogy tisztelet a kivételnek.Eddig sem éreztem úgy, hogy van itt keresnivalóm, csak győzködtem magam, de ezek után...csak segíteni akartam, s nem mondom, hogy nem vagyok defektes. Hozzáteszem, nem az önsajnálat, vagy a sértődöttség szól belőlem, csak elbizonytalanodtam. Én spec örültem, hogy van ez a társaság, s hogy itt ez a fórum, milyen jó, lehet beszélgetni, akár értelmes dolgokról...

Brisa írta: Gillz, nagyon is okos dolgot írt. Talán pont ezzel kerülhetjük el, hogy a társaság belebukjon a nyitottságába. Ugyanis a "hivatalos" csoportosulás kezelhetővé teszi az embertömeget.
Phelan, talán pont ezeknek a csoportoknak az élére kellene kiválasztani azokat az embereket, akikről fentebb írtál. És hogy mindenki sokszínűsége kibontakozhasson a csoportoknak átjárhatóvá kellene válniuk. És így az újaknak sem rögtön egy több százas embertömegbe kell beilleszkedniük, hanem egy átlátható, biztonságosabb csoportba.
Mit gondolsz erről?

Eneira, az általad lefestett jelenség valós. Én saját magamon is érzem, hogy bár sok ember felkelti az érdeklődésemet a személyiségével (pl. te is), egyszerűen nincs már kapacitásom őket is annyira közel engedni magamhoz. Rá kellett döbbennem, hogy én nem tudok annyira nyitott lenni, mint ez a társaság. Persze ott segítek, ahol tudok. Az újoncok beilleszkedése a szívem csücske, úgyhogy folyamatosan figyelemmel kísérem ezeket, támagatom és biztatom a segítségkérőket, ill. időnként elmegyek egy újonctalira is. Suhi a legjobb példám erre. Neki csak néhány tanácsra, egy kis biztatásra volt szüksége és rögtön a kezébe merte venni az irányítást. És ő jópár ember beilleszkedését segítette elő, akik mára nagyjából megtalálták a helyüket a bandában. Tőlem függetlenül is.
Nem mindenki van ám telítve. :wink: Érdemes ismerkedni, keresgélni, mert hihetetlen egy személyiségek gyűltek itt össze. :D



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #213031 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Finduilas írta: Rabyn: Én pedig nem csak Neked címeztem a hozzászólásomat, csak a Te mondatod hozta ki belőlem, amiket írtam. De a társaságért végzett munka igenis rendkívül fontos tényező ennek a most már hatalmas közösség összetartásában.
Az a baj, hogy itt a fórumon, csak általánosságban tudunk beszélni: "azok, akik", "ők", "ti", "mi". Így senki sem érzi személyesen megszólítva magát, vagy pont fordítva azt is magára veszi, ami nem is neki szól.

...

ez egy befogadó közösség. De az emberi közösségeknek létszám korlátaik vannak. 100 fős baráti társaság nincsen. Azt másnak hívják. Mi még nem találtuk meg, hogy ennyien hogyan tudnánk együttműködni. Én már régóta agyalok ezen, de ez is olyan kérdés, amire sok ember közösen tudna jó válaszokat találni.


Brandir írta: Hű, de nagyon hozzászólok most! Gyenge idegzetűeknek csak védőhálóval!

Első felvonás:

De tényleg azt látom mintha zavarná az embereket, hogy olyan sokan vagyunk, és mintha mégsem lenne az a befogadó és nyílz közösség mint aminek hirdetjük magunkat. És nem is az! Csak akkor mért mondjuk ezt?

Engem megint az zavar, ami az összes barátság, közösség témában folyó disputában: iszonyatosan nagy jelentésbeli különbségekkel használunk szavakat! Amit leírtál az az MTT-re vonatkozik, tehát én is arról beszélnék. Az MTT egy tevékeny, és dinamikusan fejlődő kulturális egyesület, aminek tagságát és holdudvarát vitathatatlanul nyílt és befogadó közösség alkotja. Ebben a közösségben vannak egymást jobban ismerő és kedvelő csoportok. Az utóbbi részhalmaza el előbbinek, és nem minden tulajdonságát örökölte a szülőobjektumnak. Brisa az eddig zajló, a családtag megnevezés problematikáját boncolgató eszmefuttatásban tette fel a kérdést: Miért nem elég a Barát kifejezés? Szerintem túlságosan is sok. Ezt ennek a topicnak a keretei között bármikor szívesen megvitatom, miért írtam. [size=9:15vdq6ci]Ez az a pont, amikor következik a[/size]

Második felvonás:

Nekem meg a régi topicban nem tetszett néha, hogy csak és kizárólag elvont, sok esetben személytelen fejtegetések folytak, amihez többségében nem tudtunk hozzászólni.

Ez teljesen igaz. De a mit’tom én hány tucat topic között, hagy legyen egy ilyen is. Elvileg ez a hely szolgálna a Mitológia, vallás, filozófia Középföldén topic mellett, a Mitológia, vallás, filozófia NEM Középföldén témák megvitatására. A Dr Cserfa topic helyett pedig célszerű lenne végre bevezetni a BN+BSZ topicot, és akkor a Beszélgetősben esetleg Beszélgetni is lehetne a sok Szmájlítól.
[size=9:15vdq6ci]A dramaturgiai csúcspont után pedig következhet a[/size]

Harmadik felvonás:
[size=9:15vdq6ci]Melyben a szerző a felfokozott hangnem rövid megtartása után igyekszik egy nyugvópontra vinni a nagyérdeműt.[/size]

És a lelkisegélyszolgálat topic meg nem hülyeség

Pedig DE!
A fórum formailag nem alkalmas erre a célra! A weblap egy félreeső sarkában, szerkesztői felületen meg lehet oldani egy efféle szemetesládát. Ahol minden egyes probléma, új bejegyzés az adott típusú (családi, párkapcsolati, baráti, stb.) sirámokon belül. A segíteni szándékszók pedig csak a konkrét írásra reagálnának szépen sorra egymás után. Ez átlátható lenne, és mélyebb boncolgatást is lehetővé tenne.
[size=9:15vdq6ci]Lezáró akkordnak, pedig egy irdatlan nagy beszólás:[/size]

az idősebbek tudnának segíteni

Kire gondolsz? :evil3:



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213030 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: ...
Eszemben sincs "visszahozni", ami elmúlt - nem csak azért, mert lehetetlen, hanem mert, ahogy írtátok: a társaság változik, és a fórum is velünk együtt, mert mi alkotjuk, tőlünk válnak élővé ezek az oldalak. És a változás jó. Akkor is, ha nem feltétlenül a kívánt irányba történik. De a változás mindig jó, mert ezerszer értékesebb és tanulságosabb, mint az egyhelyben topogás.
Nem kell visszahozni, ami elmúlt. Ez most egy válságosabb időszak. Sok új ember jön, régiek maradoznak el. De meggyőződésem, hogy egyszer újra visszajönnek hónapok, esetleg évek múlva. MErt nem csak a társaság összetétele, hanem az egyes emberek is változnak. Mélyen. Ezért mennek el, és ezért találnak ránk sokan. És mivel ez egy nyitott közösség, bárki bármikor visszatérhet. Szóval hamarosan kilábalunk a hullámvölgyből, és lassan stabilizálódik a társaság helyzete. A harmadik év ez, amibe most beleléptünk "hivatalos, társasági szinten." Ez ugyanúgy működik, mint a párkapcsolatoknál általában :wink: (3-7 szabály) A 3. és a 7. év zűrös, de ha ezeket kibírják, akkor nagyon sokáig együtt maradnak :P
Szóval fel a fejjel! Ezt az egészet mi mindannyian tesszük azzá, ami. Mindenkivel kicsit színesebb és gazdagabb itt az élet.
És vannak okos embereink (elnökség 8) ), akik majd kitalálják, hogy mitől fog működni akkor is, ha folyamatosan növekszik a létszám, és nem férünk el egyszerre egy helyen.

Aeglos írta: Az a tény, hogy egyre többen használják ki ezt a közösséget lelkisegély célokra, az többek között annak is köszönhető, hogy rengeteg olyan ember jött közénk, akik direkt azért jöttek ide, mert hallották, hogy ez egy jó közösség, és nekik nem volt senkijük. Ha sok ilyen defektes ember halmozódik föl egy társaságban, akkor egy idő után rendszerűen előbukkannak a korábbi elégedetlenségek okai, a személyes lelki problémák, amivel tényleg pszichológusokat kéne megkeresni, vagy privát körülmények között kérni tanácsot. A közösségből egyébként a tolkieni értékek, és a tolkieni mitológiában való jártasság is kezd kiveszni. Az a tény ami miatt valamikor ez a közösség megszerveződött, ami miatt olyan jó közösség lettünk. Idejönnek, mert öt éve valóban ők is olvastál a Gyűrűk Urát, és ez nekik elég...

Rabyn írta: Én tényleg azt veszem észre, hogy a relatív régi emberek csak sírnak, hogy jajderossz, hogy ez meg ez lett a társaságból, és jaj de rossz, hogy már nem olyan mint rég, de TENNI senki se tesz SEMMIT!


Finduilas írta: Mi az, hogy nem tesz senki semmit???!!!
Ne haragudj Rabyn, de ez azért kicsit sok. Mit gondolsz a tábor megszervezése, vagy a Művészetek Völgyében való részvétel nem pont azokat a dolgokat szolgálja, amikért ez a társaság anno kialakult? Nem akartam beírni, de most mégis kikívánkozik belőlem. Monostorapátiban nagyon kiakadtam azon, hogy a többsége az ott lévőknek csak bulizni jött, és baromira nem érdekelte, hogy miért is mentünk mi oda. Így azért kicsit nehéz bármit is tenni. Van néhány (szerencsére azért nem kevés) ember, aki rohadt sokat dolgozik ezért a társaságért. Az egy dolog, hogy elismerést nem kapnak, de még azt is tőlük várnátok el, hogy a személyes problémáitokat megoldják? Mindenki gondolkozzon(!) el azokon, amiket mostanában itt olvasott, és próbáljuk meg együtt kitalálni, mi lenne a megoldás. Nehogy már mindig másoktól várjuk el ezt!!!



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210282 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Küldj egy privit vagy egy e-mailt polgári névvel és megmondom meddig fizettél...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210128 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Léli írta: Hol/mikor lehet tagdíjbefizetős csekkekhez hozzájutni? Mer én szívesen fizetnék tagdíjat, de csak csekken tudok...


én is.. és azt sem tudom meddig vagyok befizetve

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210116 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hol/mikor lehet tagdíjbefizetős csekkekhez hozzájutni? Mer én szívesen fizetnék tagdíjat, de csak csekken tudok...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #202189 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok,

Elrynnel sok-sok gondolkodás, mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy a történtek ellenére megyünk a táborba. Ezúton kérünk mindenkit, aki eddig ellenezte a részvételünket, hogy felejtse el a régi (vélt vagy valós) sérelmeit, fogadja el mindkét oldal döntését, és gondoljon ránk jobb szívvel, mint azt eddig tette. Mi is elfelejtjük a sérelmeinket azok részéről, akik a magánéletünkkel kapcsolatban pletykákat terjesztettek, illetve bármilyen módon közreműködtek abban, hogy a bolhából elefánt váljék. Csupán azt kérjük tőlük, hogy az energiáikat a jövőben fordítsák értelmesebb célokra.

Ugyanakkor köszönjük a támogatást és a kedves szavakat mindazoknak a barátainknak, akik mindvégig mellettünk álltak és segítettek túlélni ezt a küzdelmet. Az, hogy nem adtuk fel, és mégis ott leszünk a táborban, jórészt nekik köszönhető.

Végül ha van közöttetek bárki, aki még mindig úgy érzi, hogy őt magát bármilyen módon személyesen sértette az én viselkedésem, attól azt kérem, hogy keressen meg priviben vagy telefonon, és négyszemközt tisztázzuk a félreértéseket.

AZ ELNÖKSÉGIRŐL

Mivel Ankalimon bejelentése nagyon rövid volt és semmiféle indoklást nem tartalmazott, szeretném néhány szóban összefoglalni a nyilvános elnökségin történteket. Az elnökségin 6 elnökségi tag volt jelen: Batti, Ankalimon, Gumipók, Morgana, Sötét Úr és Ulmo. A jelenlevők nagyjából egyetértettek abban, hogy a táborvezetők döntésének indoklása nem állja meg a helyét. A vita alapvetően a körül körül forgott, hogy az MTT jóhírére mi jelent nagyobb veszélyt: az, ha valakit megfelelő indoklás nélkül (a társaság egy kis részének a véleménye alapján) kitiltanak egy MTT-s rendezvényről, vagy pedig az, ha valakit, akinek a részvétele esetleg pletykákat gerjeszthet a szervezeten belül és kívül, nem tiltanak ki a rendezvényről. A szavazáson 5 (Batti kivételével a többi jelenlevő) elnökségi tag vett részt, és az Ankalimon által kért név szerinti szavazáson 3-2 arányban az a döntés született, hogy az elnökség felülbírálja a táborvezetők megfelelően meg nem indokolt döntését.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #201651 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok,

A hétvégén fogunk dönteni Elrynnel közösen. Bővebben később.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #201374 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nodleekám, ezt szerintem kérdezd meg tőle.
De azért remélem nem riadt vissza kedves barátunk és eljön.

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.187 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére