Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 11 hónapja #226751 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedveseim

Mint látható pár dolgot kitöröltem. Mivel én vagyok ennek a topiknak a gazdája.

A továbbiakra tekintettel felhívom mindenki figyelmét, aki ezt a topikot olvassa, hogy ez a hely itt elsősorban és kizárólagosan a Magyar Tolkien Társaság dolgait hivatott kiszolgálni. Ezért beszólások "flémelés" vagy ezekre a reakciók csak addig lesznek, amíg legközelebb be nem jelentkezem. Függetlenül bármilyen szándéktól, mely az írás elkövetőjét vezérelte.

Ha valaki emiatt sértve érzi magát, ..... nos szíve joga.

Blahota Attila
Batti

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226462 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát pl. az én sakk-klubom egy a Keleti pu. közelében lévő bérház pincéjében bérel helyiséget. Ilyet kéne próbálni keríteni, jól gondolom?
[size=9:3ie79u4p]Mellesleg láttam csütörtökön egy hirdetést eladó 100 nm-es pincehelyiségről, de az hiszem nincs 12,5 millió Ft-unk... :roll: :mrgreen: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226376 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa: De ilyen hely nem nagyon van. (olcsó, megbízható..) Valami vagy nem ocsó meg nem megbízható..
Ha lenne pincénk mondanám, hogy jöjjenek ide a cuccok (egyébként pakolni is segítek szívesen, és csak egy alternatívaként ajánlottam fel, hogy a dolgok egy része jöhet ide ha nem találunk megoldást)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226342 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Félreértés ne essék, nem célunk az MTT-s holmik széthordása százfelé. Egy helység, olcsón/ingyel bérelhető valami kellene, ahol tárolhatjuk a cuccokat biztonságos körülmények között, ahol nem lopják el, nem ázik el stb. És sok holmija van az MTT-nek, amely inkább több lesz, mint kevesebb.

A pakolásos segítségre is szükség van, úgyhogy köszi előre is Drizzt. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226325 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
autot én se, de egy két dolog elfér az erklyünkön (van kitn egy tökörües szekrény meg egy hütö ami ugyan má nem müködik de lehet bele pakolászni)
a kretaívos holmikat bevállalom szívesen.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226324 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A felesleg törölve :)

Amúgy én szívesen segítek költöztetni a cuccokat...mármint pakolni meg minden, de mivel alapvetően vidéki vagyok csak eztet tudom felajánlani, helyet és autót nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #226125 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedveseim

1. A szabájok 15 nappal előbbi értesítést írnak elő a közgyűléssel kapcsolatban. (még most is van 23). De aki megkérdezte annak elmondtam a november 27-ét.

*******


3. Novemberben elköltözöm ezért két dolgot kell elintézni. Az egyik, hogy keresni kell egy raktárat az MTT holmijának. Nem kevés cuccról van szó. A másik, hogy mind ezt el is kell szállítani. Ugye nem várja el mind a 211 regisztrált tag, hogy megint mindent én intézzek egyedül a raktározás körül!?

Aki érdemben tud segíteni az jelentkezzen.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225955 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kriszana előre közölte az időpontot...

(Dínnel megbeszéljük/beszéltük a dolgot, kéretik nem tovább szítani a veszekedést!)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225945 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Dín, ha kézhez kaptad a meghívódat, akkor már az ott megjelölt időpont és helyszín tuti lesz.


Erről beszéltem. Régebben divat volt előre közölni az időpontot, hátha vannak vele gondok. :roll:

De ha nem, hát nem. Majd akkor a meghívón. (Bár ez az egyre általánosabb stílus nem tetszik, hogy őszinte legyek)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225942 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dín, ha kézhez kaptad a meghívódat, akkor már az ott megjelölt időpont és helyszín tuti lesz.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225928 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta:

Nellas írta: Nem tudni, mikor lesz legközelebb Közgyűlés? Még ebben az évben?

előreláthatólag november 27-én, szombaton


Ez mikor derül ki tutira?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225604 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Léli írta:

Gandalf írta: Interneten keresztül nem lehetne intézni a tagdíj átutalását a bankszámlámról (mely szintén OTP) az MTT számlájára? Egyszerűbb lenne...


De, legalábbis szerintem. Én mindenesetre így csináltam. Beállítom állandó átutalásra, és a megjegyzéshez beírom a nevem, meg hogy havi tagdíj, és kész. Kincső azt mondta, csak tudják, melyik hónap van :) ;)


Miért ne lehetne? :wink:
Ha nincs elmaradásod, akkor beállíthatod úgy, ahogy Léli mondta, hogy minden hónap x. napján küldi azt a havit, ha meg nagyobb összeget utalsz, akkor ugyanúgy írd rá, hogy melyik hónapok + polgári név. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225603 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Interneten keresztül nem lehetne intézni a tagdíj átutalását a bankszámlámról (mely szintén OTP) az MTT számlájára? Egyszerűbb lenne...


De, legalábbis szerintem. Én mindenesetre így csináltam. Beállítom állandó átutalásra, és a megjegyzéshez beírom a nevem, meg hogy havi tagdíj, és kész. Kincső azt mondta, csak tudják, melyik hónap van :) ;)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225600 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Interneten keresztül nem lehetne intézni a tagdíj átutalását a bankszámlámról (mely szintén OTP) az MTT számlájára? Egyszerűbb lenne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225581 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Nellas írta: Nem tudni, mikor lesz legközelebb Közgyűlés? Még ebben az évben?

előreláthatólag november 27-én, szombaton

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225579 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem tudni, mikor lesz legközelebb Közgyűlés? Még ebben az évben?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225532 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső írta: Igen, rá fogunk jönni milyen hónap van :)
Csak figyelj, hogy korábbi hónapokról ne legyen esetleg elmaradásod.


Azt elvileg most pótoltam. Aug.-október. De ha a júliussal is tartozom, akkro írj privit, vagy emilt. Köszi :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225531 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Léli írta: Üdv!

Csak kérdezném, én mint rendes tag, hogy ha beállítom az OTP-nél, hogy rendszeresen küldje a havi tagdíjat, akkor ugye elég beírni a közleménybe, hogy havi tagdíj, meg a nevem - ha a hónap 7. napján küldi? (mer akkor végre nem kell ezzel foglalkoznom :) )


Igen, rá fogunk jönni milyen hónap van :)
Csak figyelj, hogy korábbi hónapokról ne legyen esetleg elmaradásod.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #225464 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv!

Csak kérdezném, én mint rendes tag, hogy ha beállítom az OTP-nél, hogy rendszeresen küldje a havi tagdíjat, akkor ugye elég beírni a közleménybe, hogy havi tagdíj, meg a nevem - ha a hónap 7. napján küldi? (mer akkor végre nem kell ezzel foglalkoznom :) )

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #222224 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aralataion írta: Ha minden igaz akkor a Gondolatok-Munka csoport papíron is megérkezett a vezetőséghez. Hogyan értesülök arról, hogy elfogadtátok-é vagy sem. És ha elfogadtátok, mikor kerül fel a csoport-topic a fórumra?


Mihelyst válaszolsz az SMS-emre, és megírod, hogy milyen topik-címet óhajtotok.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #222166 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha minden igaz akkor a Gondolatok-Munka csoport papíron is megérkezett a vezetőséghez. Hogyan értesülök arról, hogy elfogadtátok-é vagy sem. És ha elfogadtátok, mikor kerül fel a csoport-topic a fórumra?

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #221361 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csak emlékeztetőül:
A hétvégén (szombaton, október 9-én) Tolkien Klub lesz. Érdekes téma, jó alkalom a találkozásra... :)

Az októberi Tolkien Klub részletes programja -->


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #220759 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mivel kezd mozgolódni a Társaság a csoportosulás irányába, pár javaslatot tennék.

A coportalakításról szóló leírás tartalmazzon néhány fontos információt nagyjából a következő formában. Alapelv, hogy nem kell nagy feneket keríteni a dolognak viszont szükség van információkra.

Cím:
(nemtom pontosan de valami funkcionális)

A csoport neve (és a kért/leendő topik neve)

A cél vagy a tevékenység leírása

Az alapítók nevei
(polgári nevek és nem a nick)

Dátum, aláírások
(pölö: Budapest 2004.10.05 meg az aláírások)

Ha mindez kész, akkor el kellene juttatni a vezetőséghez. A dolgok pörgősebbé tétele miatt lehet elsőre mailban a vezetoseg@tolkien.hu címre és utána elküldeni a papírt nekünk. De ha elküldtétek a mailt akkor a papíron már ne változtassatok érdemben. Nem érdemi változás ha az alapítók száma bővül.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #220035 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szervusztok Drágaszágok!
Ha valaki elolvasná a közeljövőben a hozzászólásom, megkérném, hogy kérje meg "Batti"t, hogy kérném, hogy kérésem olvassa el a névtelen emilek között. Biztosan tudjátok, hogyan lehetne értesíteni a LEVÉLről.
Amennyiben úgy látja jónak, akár nyilvánosan, ezen a fórumon is megvitathatjátok a hozzá érkezett felvetésem.

Viszlát! és továbbra figyelemmel kísérlek Titeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #219333 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azt gondolom, ahhoz, hogy megterathassuk aminőséget, csökkenteni kell a mennyiséget- mindezt úgy, hogy az eredeti létszám megmaradjon. paradox helyzet, és épp ezért jó a csoport.

Ahogy értelmezem, ez semmifélekép nem jelenti azt, hogy aki nem csoportosul, az em írhat a fórumrra , nem lehet MTT-s stb.... ezen azt gondolom, nem kell aggódni.

meg azon se kell csodálkozni, hogy munkacsoportok lesznek. Egyfelől most is vannak, másfelől meg személyes kapcsolatok terén is kialakultak csoportok. Akkor inkbb legyen az egésznek egy értelmes medre, mint szanaszét lézengjünk.

Társaság széthullása: nagyrészt azon is múlik, hogy annak idején mi hozta a társaságba az embereket.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #219194 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ladislas írta: Szerintem nem ilyen drasztikus a helyzet... egy társaság széthullása, "halála" nagyon lassú folyamat, és kisérletezni lehet -bár én nem hívnám ennyi mérlegelés után a dolgot kisérletezésnek-, mert ha valami nem stimmel, az még időben kiderül, és meg lehet oldani, változtatni lehet. Szerintem nagyon sötéten látjátok a dolgot.... -és nem hurrogtam le senkit az elöbb, elnézés, ha így tűnt.

Dettó. Abszolút egyetértek. Nem is fárasztom a jónépet további véleménnyel.

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #219104 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem nem ilyen drasztikus a helyzet... egy társaság széthullása, "halála" nagyon lassú folyamat, és kisérletezni lehet -bár én nem hívnám ennyi mérlegelés után a dolgot kisérletezésnek-, mert ha valami nem stimmel, az még időben kiderül, és meg lehet oldani, változtatni lehet. Szerintem nagyon sötéten látjátok a dolgot.... -és nem hurrogtam le senkit az elöbb, elnézés, ha így tűnt.

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #218946 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Ha, ahogy írtad, a "csiszolgatást nem vállalják azok, akik értenek hozzá", akkor a válaszom: nem tudom. Kérdés, hogy a professzionális csoportokat vezető "szakemberek" elvállalnának-e egy "csiszolatlan gyémánt"-gondozást, illetve lesznek olyan hozzá értő emberkék, akik az egyik eddigi kategóriába besorolhatatlan, kevésbé egyértelműen tehetséges (Hú, de diplomatikusan foglamazok! De azért teszem, mert van abban valami, amit mondasz, hogy mindenki tehetséges lehet valamiben...) tagok segítését, fejlesztését, kibontakozását elvállalná. Vagy hogy ad-e lehetőséget ez a csoportrendszer erre a célra. Te hogy látod?


Annak reklámozása és megvalósítása, hogy bárki bármikor csatlakozhat bármelyik csapathoz, egy kicsit talán egyértelműbben segítené az eligazodást a tevékenységek között. Tehát elvileg a csoportosulás továbbra is biztosítja az, hogy mindenki kipróbálja magát a legkülönbözőbb területeken.
A gyakorlatban ez a csoportok zártsága, illetve a bürokrácia miatt nem feltétlenül valósul meg. De én azt gondolom, hogy erre oda tudunk figyelni.

Másrészről az is igaz, hogy az az emberke, aki jobban megdolgozik azért, hogy bekerüljön egy csoportba, az aktívabb is lesz és jobban fog tudni azonosulni a csoporttal, mint a "simán és fájdalommentesen" belépett tagok.
Azaz nem szabad elfelejteni, hogy csak az fogja kiteljesíteni a képességeit és önmagát, aki aktívan dolgozik ezért!

A Rayan-féle Gyerekszobával kapcsolatban nézd meg az új topikot. Kiváncsi vagyok, mit gondolsz a csoportról. :wink:

Gandalf írta: A tét tehát nagyon nagy. Nem mindegy tehát, milyen módon állunk hozzá ehhez, s hogyan valósítjuk meg. Nem tudom, mennyi lehetőségünk van kísérletezgetni annélkül, hogy az MTT működését kockáztassuk. Ezért kukacoskodom. Itt ez a fórum, ami azért fórum, hogy megvitassuk rajta a dolgokat, s szeretném, ha minél többen hozzászólnának a témához, s akár alternatívákat is felkínálnának.


Tényleg nagyon fontos, hogy teret kapjanak az "ellenvélemények" is, hiszen fontos kérdéseket tesztek fel, amiken tényleg el kell gondolkodni. És amikre megoldást kell találnunk. Ezért én szívesen láttam/és a jövőben is szívesen látom Dín és Gandalf hozzászólásait. Ezek fontosak, nem érdemes lehurrogni őket...

A többiek hozzászólásait magam is szívesen látnám.

Én amúgy a magam részéről - lehet szűklátókörű vagyok - nem látok más alternatívát. A csoportosulást a Társaság nagysága teszi szükségessé.
De mivel hiszek abban, hogy vannak olyanok, akik a szervezés és a közösségi élet terén tehetségesek, lehet felbukkan majd egy-két (több) zseniális ötlet. Hajrá! :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #218918 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Ez a része engem is aggaszt. De nem azért, amiért téged. Az egyetemen feltették nekünk azt a kérdés, hogy szerintünk hányfajta tehetség van? A válasz: ahány féle tevékenység. Talán igaz az is, hogy minden ember tehetséges valamiben. (Én a magam részéről hiszek benne.) Tehát a cél az, hogy az emberek jó sok lehetőséget kapjanak arra, hogy kipróbálják magukat. Eddig az MTT alkalmas terep volt erre. Félek attól, hogy a csoportosulással bizonyos szempontból nehézkesebbé és körülményesebbé válik az önpróbálgatás, és ez sokakat elrettent.
Attól is tartok, hogy a tehetséges csiszolatlangyémántok elkallódnak, mert a csiszolgatást nem vállalják azok, akik értenek hozzá. Ugyanis ők inkább a már kibontakozott tehetségekkel foglalkoznának. (Tény, hogy a csiszolgatás sokkal-sokkal több munkát igényel.)
Igazad van abban, hogy megalázó lehet a nem-tehetségesek csoportjába tartozni.

Ezért hát az a feladatunk, hogy megtaláljuk a megoldást minderre. Hogyan lehet elkerülni a fenti problémákat?

Ha, ahogy írtad, a "csiszolgatást nem vállalják azok, akik értenek hozzá", akkor a válaszom: nem tudom. Kérdés, hogy a professzionális csoportokat vezető "szakemberek" elvállalnának-e egy "csiszolatlan gyémánt"-gondozást, illetve lesznek olyan hozzá értő emberkék, akik az egyik eddigi kategóriába besorolhatatlan, kevésbé egyértelműen tehetséges (Hú, de diplomatikusan foglamazok! De azért teszem, mert van abban valami, amit mondasz, hogy mindenki tehetséges lehet valamiben...) tagok segítését, fejlesztését, kibontakozását elvállalná. Vagy hogy ad-e lehetőséget ez a csoportrendszer erre a célra. Te hogy látod?

Batti: Köszönöm a részletesebb tájékoztatást, még emésztgetem egy kicsit, s ha lesz kérdésem, felteszem.

Rayan írta: Ez alapvetően egy kisegítő csoportnak indul Viccet félretéve, a 'Gyerekszoba' csak 1 db lehetőség arra, hogy akik nem férnek be, netalán nem akarnak csoportosulni, olyan teendőket végezzenek, melyekre amúgy is szüksége van a társaságnak, mellesleg frankóra szívesen csinálnák. Például saját játékokat kitalálni. Ezekkel kisebb-nagyobb rendezvényeken elszórakoztatjuk a közönséget, nagyon fontos. Legalább annyira, mint 1-1 színdarab vagy előadás.

A névvel senkit sem szándékozunk bántani, profánul fogalmazva szerintem tök jó, de ha a többség úgy dönt, hogy lealázó, megváltoztatjuk.

Ha ilyen könnyed, ironikus jellegű csoport lesz, s a tagok is így fogják majd fel, ahogy Te, nem lesz gond valószínűleg a névvel. Csak akkor lenne gond, ha valóban azért kerülnének ide egyesek, mert máshol, ahova szerettek volna bejutni, nem ütötték meg a felvételi mércét, s ez keserű szájízt adhatna nekik. De ha képesek önironikusan felfogni a dolgot, laza, játékos csapatmunkában részt venni, akkor ez egy nagyon hasznos dolog lesz majd. Elsősorban a leendő tagok hozzáállásán múlik az egész.

Artemisz írta: Ja, én akkor ezt frankón félreértettem!

Azt hittem, ez a gyerekszoba-cucc majd arra megy ki, hogy a rendezvényeken a piciknek is csináljunk programokat...

De kár! Pedig egy ilyen projektre szívesen jelentkeztem volna!

Lásd Brisának adott válaszomat! :wink: Szükség lesz szerintem egy ilyen jellegű dologra, de nem csak külsős gyerekeknek (ilyesmi már volt korábban, de sajnos kifulladt), hanem fel kéne karolni az MTT-n belüli fiatalabb nemzedékeket! :wink: Kemény, rendszeres munkát tőlük nem várhatunk el, de a jövőben majd építeni lehet rájuk, ezért már most el kellene kezdeni a készség- és képességfejlesztésüket! :wink:

Ladislas írta: A puding próbája az evés!

Igazad van, de szem előtt kell tartanunk azt is, amit Brisa mondott:
"Pszichológiailag és pedagógialag is az a helyzet, hogyha nem csoportosulunk, akkor szépen lassan meghal az MTT. Ezt borítékolni lehet. Muszáj lépni..."
A tét tehát nagyon nagy. Nem mindegy tehát, milyen módon állunk hozzá ehhez, s hogyan valósítjuk meg. Nem tudom, mennyi lehetőségünk van kísérletezgetni annélkül, hogy az MTT működését kockáztassuk. Ezért kukacoskodom. Itt ez a fórum, ami azért fórum, hogy megvitassuk rajta a dolgokat, s szeretném, ha minél többen hozzászólnának a témához, s akár alternatívákat is felkínálnának.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #218547 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A puding próbája az evés! Felesleges addig arról vitatkozni, hogy ez úgy sem fog működni, pocsék lesz stb., amíg nem alakultak csoportok, és nem keztek el működni -ez is egy fontos momentum. Vagy esetleg vannak jövőbe látóak köztünk??? :roll:

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.934 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére