Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Több
17 éve 1 hónapja #336911 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Attila írta: Szerintem azért nem volt annyira öreg a Bilbó. Biztosan sikerülni fog. Ami meg a ráncos kezet illeti. Például az én kezem tök ráncos pedig még nem mondhatom magam 70 évesnek. Még addig hátra van jó pár évem.

No de nem úgy... Olyan tipikusan öregember keze volt, reumás, pufi... szóval nem tudom, elég fura lenne ő szerintem Bilbónak most így... Persze a folytonosság szempontjából ugye nem lenne mindegy... De én hajlandó lennék ennyit áldozni ... Igaz valahogy egyáltalán nincs ingerenciám egy Hobbit filmhez... :oops: A Gy.U. túlságosan kiábrándító volt...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336910 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Szerintem azért nem volt annyira öreg a Bilbó. Biztosan sikerülni fog. Ami meg a ráncos kezet illeti. Például az én kezem tök ráncos pedig még nem mondhatom magam 70 évesnek. Még addig hátra van jó pár évem.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336909 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Attila írta: Én úgy hallottam, hogy Gandalf akarom mondani Sir Ian Mckellen elvállalta és Bilbó is Sir Ian Holm.

Jaj, ne, könyörgöm, Ian Holm kicsit már öreg ehhez a szerephez.
Frodó ötvenből húsz évesre sikeredett a filmben, most akkor Bilbó meg a Hobbitban ötven helyett hetven lesz?
Nem fogják tudni annyira megfiatalítani, már a Gy.U.ban is elég fura volt a "fiatal" Bilbó a ráncos, vén kezeivel...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336907 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Olvastam valahol, hogy van valami oka, hogy miért nem ő rendezi, de már nem emléxem, h mi volt az :(

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336906 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Ugye itt a tolkien.hu-n belül is voltak akik ellenezték, ha nem Peter Jackson rendezi. Mármint nem tetszett néhány embernek. Meg hát nekem se. De azon filóztam, hogy nem tudjuk, hogy hogy fogja megrendezni a Hobbitot, lehet, hogy sokkal jobban, jólehet, hogy a pakliban benne van az is, hogy sokkal rosszabul. Várjuk ki a végét. (Ez csak úgy eszembe ötlött visszamenőleg és kicsit ehhez kapcsolódva.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336904 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Attila írta: Én úgy hallottam, hogy Gandalf akarom mondani Sir Ian Mckellen elvállalta és Bilbó is Sir Ian Holm.


Ha így van akkor megnyugodtam :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336903 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Én úgy hallottam, hogy Gandalf akarom mondani Sir Ian Mckellen elvállalta és Bilbó is Sir Ian Holm.

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy csomó GYU szereplőnek van saját ilyen topicja. Gimlinek milrt nincs? Még Haldírnak is van akinek valjuk be őszintén nincs annyi szerepe.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336902 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Én is ezt olvastam ezer évvel ezelőtt az EXITben... de még mindig kételkedem benne, h lesz-e egyáltalán valami :( De ha már lesz, akkor legalább Bilbót, és Gandalfot játsza ugyanaz, mint aki a Gy.Uban, szerintem.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336899 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Inferno írta: Na imdb-n néztem, hogy ki fogja rendezni a Hobbitot, Sam Raimi a Pókember trilógia rendezője, hát nem tudom ki mit szól hozzá. Szerintem képzett rendező kapta a filmet, csak mit hoz ki belőle az más jó kérdés. Reméljük igényes és szórakoztató film lesz.


Because this project is categorized as being in production, the data is subject to change; some data could be removed completely.

Egyáltalán nem biztos.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336898 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Inferno írta: Na imdb-n néztem, hogy ki fogja rendezni a Hobbitot, Sam Raimi a Pókember trilógia rendezője, hát nem tudom ki mit szól hozzá. Szerintem képzett rendező kapta a filmet, csak mit hoz ki belőle az más jó kérdés. Reméljük igényes és szórakoztató film lesz.


Because this project is categorized as being in production, the data is subject to change; some data could be removed completely.

Egyáltalán nem biztos.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336888 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Na imdb-n néztem, hogy ki fogja rendezni a Hobbitot, Sam Raimi a Pókember trilógia rendezője, hát nem tudom ki mit szól hozzá. Szerintem képzett rendező kapta a filmet, csak mit hoz ki belőle az más jó kérdés. Reméljük igényes és szórakoztató film lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336762 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Nocsak, nálunk is megjelenik a kétlemezes, limitált Gyűrűk Ura DVD (ezen van rajta egyszerre a rendezői és a sima változat is).
Forrás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333445 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Szerintem ezzel a beszélgetősbe...lécci...

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333441 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Nóli i linantea írta:

Attila írta: Az egésztől mindennel együtt?

Kérlek ezt finomítsd nyelvtanilag az értelmezhetőség kedvéért :wink:

Továbbá, értelmezd kérlek a mondatot. Liliom nem azt mondta, hogy az egész Bibliát megfilmesítették en bloc, hanem azt, h bibliai történeteket. Például, Jézus szenvedéstörténetét feldolgozták már többször is, többféle interpretációban, nem tudom, hallottál-e már róla... :roll:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333439 Írta: Nóli i linantea

Attila írta: Az egésztől mindennel együtt?

Kérlek ezt finomítsd nyelvtanilag az értelmezhetőség kedvéért :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #333436 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Az egészről mindennel együtt? Oh pardon.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333419 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Bibliai történetekből már baromi sok film készült.

De ez már erősen off, az egész téma, csak mondom.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333414 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Nos ha a Szilmarilokat meg szeretnék filmesíteni az tulajdonképpen olyan mint, hogy ha a Bibliát szerették (szeretnék) megfilmesíteni az egész történettel együtt. Az olyan furcsa lenne. Persze ez szubjektívvélemény. Mint az összes többi.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333006 Írta: Melda
Melda válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Nos igen, több napos töprengés után rájöttem arra (lehet, hgoy nem tökéletes gondolatmenet), hogy esetleg kiaknázott lenne a világ számára a Tolkien-i világ, ha a Szilmarilokat levetítenék a mozikban, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam, mert végül is Tolkien Világát nem lehet teljesen kiaknázni, mert ő is egy "végtelen világot" alkotott, de talán így veszítene valamit az értékéből. Csak ugye jó volna ha úgy ülnék be majd egy moziba, mint amikor az első, a második, vagy a harmadik résznél, mert az az izgatottság, kíváncsiság a "New Line Cinema" felirat láttán , vagy épp két rész közti várakozás, esetleg egy csatajelenet idegtépő élményei úgy hatnak egy ember képzeletére és érzelmeire, mint ahogyan csak kevés dolog. Főleg ha ily nagyszerű hobbitok közt élhet az ember... ;) :)

Marinov Milán

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332902 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Jó lenne a Szilmarillok filmen, az igaz, de ne már, hogy valami nagy bizniss legyen belőle!!! És a sok nyomorult, műveletlen, bumesz tapló, aki képtelen az olvasásra, büszkén verje a mellét, hogy tudja, mert látta, mi van a Szilmarillokban... Akkor inkább NEE!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332816 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
A Professzor nem nyilatkozott egy el sem készült könyve megfilmesítéséről, ez magától érthetődik. Christopher Tolkien az, aki kézzel-lábbal tiltakozik minden megfilmesítés ellen, ahol teheti, de A GyU és A Hobbit jogait a Professzor még életében eladta filmeseknek, így ezekből lehet(ett) film. No meg állítólag a filmesek valahogy megszerezték a jogot, hogy a két mű között játszódó eseményeket is megfilmesítsék (bár nem tudom, abból a kb. 60 évből hogyan lehetne jó anyagot összehozni...).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332802 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Phaedra/Namarie írta:

Alyr Arkhon írta: Tudtommal Tolkien meghagyta hogy a Szilmarilokban leírtakból sose legyen film. És az Estates vigyáz az ilyesmire.
A Hobbit meg a GyU jogai el vannak adva, nem tudom éppen hol tart a Hobbit film...


Miért gondolta úgy a Professzor, hogy a Szilmarilokat ne filmesítsék meg?


Gondolom látta azt a film próbálkozást amit még az ő idejében a GyU-ból akartak csinálni.Lehet h ma máshogy gondolná,de lehet h nem.Én örülök h nem lesz ebből is film,bár tényleg vannak részek amiket megnéznék belőle.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332798 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Alyr Arkhon írta: Tudtommal Tolkien meghagyta hogy a Szilmarilokban leírtakból sose legyen film. És az Estates vigyáz az ilyesmire.
A Hobbit meg a GyU jogai el vannak adva, nem tudom éppen hol tart a Hobbit film...


Miért gondolta úgy a Professzor, hogy a Szilmarilokat ne filmesítsék meg?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332671 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Tudtommal Tolkien meghagyta hogy a Szilmarilokban leírtakból sose legyen film. És az Estates vigyáz az ilyesmire.
A Hobbit meg a GyU jogai el vannak adva, nem tudom éppen hol tart a Hobbit film...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332608 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Szerintem, ha úgy harangoznák be, hogy A Gyűrűk Ura előzménye, és lenne egy minimális hálivúd is benne, akkor megnéznék.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332589 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Hát nem tudom, nekem életem egyik legnagyobb pillanata lenne, ha a Szilmarilokat filmen nézhetném meg(főleg azok a kemény beleriandi csaták).Hmmm....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332579 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Melda írta: A Valás és egyéb meg nem alkotható jelenetekhez pedig csak kreativitás kéne, hiszen ti is elképzelitek valahogy ezeket a csodákat.

Csak éppen a fantázia sokkal, de sokkal többre képes, mint a filmesek. ;-) (Hál'Istennek.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332576 Írta: Melda
Melda válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Végül is.... igazatok van :)

(lehet, sőt biztos, hogy oltári nagy ....-ság), de sztem meg lehetne oldani több részben is, igen jó sok rész lenne belőle, de fel lehetne ezt fogni egy külön filmnek is, és nem egy előzménynek készített filmnek. A Valás és egyéb meg nem alkotható jelenetekhez pedig csak kreativitás kéne, hiszen ti is elképzelitek valahogy ezeket a csodákat. Persze felmerülhet az is, hogy senki nem lesz erre kíváncsi rajtunk, Tolkien-rajongókon kívül, de egy kis heroisztikus csatajelenet (mondjuk Fingolfin és az orkok közt), no meg a "Balrog-rengeteg" feldobhatná a nem túl lelkes nézők hangulatát.
Ezeket persze nem nektek kéne írnom, hanem egy rendezőnek, de most kijött belőlem. És persze meg is lehet cáfolni.

A GYU-ban szereplő megformált karakterek pedig egészen jóak, nekem nincs ellenük kifogásom, és biztos megoldanák ezt is. De persze megértem azt is aki nem szeretné másképp látni a főhősét, mint ahogyan elképzelte. fúúú. :)

Marinov Milán

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #332569 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Melda írta: Nos, nem tudom volt-e már erről szó, de arra volnék kíváncsi, hogy a Szilmarilok meg lesz-e filmesítve? (nekem elég egy igen vagy egy nem is, ha már ezerszer átrágtátok... :) .. bár jól esne egy kiegészített válasz... :) )

Előre is köszönöm!


Már volt szó róla, és arra jutottunk, hogy kissé megfilmesíthetetlen a dolog. Végülis itt eléggé ember- és tündefeletti lényeket kellene ábrázolni, ami nem egyszerű dolog. Meg aztán melyik részből készüljön film? Beren és Lúthien sztorija, vagy épp Túrin története önmagában is kitenne egy filmet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332567 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Hát, én nemigen hallottam róla, max. rajongók észítettek ilyen-olyan trailereket hozzá. :-) Különben sem hiszem, hogy igazából meg lehetne filmesíteni, őszintén szólva én nem is szeretném annyira. A filmre vitt könyvekkel nagyrészt aza bajom, hogy determinál - jobb szeretem, ha magamnak képzelem el azt a világot, amiről olvasok, nem pedig kvázi "megmondják". De ez csak szigorúan szvsz. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.729 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére